дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Tesla
   
Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти

Tesla комплетно го промени автомобилскиот пејсаж со промовирањето на Roadster, пионерскиот електричен автомобил, на пазарот. Беше продаден првиот на широко достапен Електричен автомобил. Компанијата има направено повеќе од било кој за понатамошен развој и заслужува целосно признание за воведување н...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Tesla Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти Електрични автомобили - Tesla
Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти
Tesla комплетно го промени автомобилскиот пејсаж со промовирањето на Roadster, пионерскиот електричен автомобил, на пазарот. Беше продаден првиот на широко достапен Електричен автомобил. Компанијата има направ... Повеќе
 
 
Tesla Aвтопилотот на Tesla може да менува ленти без присуство на возач ?! Електрични автомобили - Tesla
Aвтопилотот на Tesla може да менува ленти без присуство на возач ?!
Тесла официјално ќе ја изнесе најновата верзија на Автопилотот каде што ќе му овозможи на возилото самостојно да менува ленти. При крај на ланската година ни беше кажано дека ќе се случи и ова, кога Тесла обја... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3 Новитет - Tesla
Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3
Електричниот SUV ќе пристигне порано во салоните, најдоцна до средината на 2018 година... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Откриени спецификациите на Tesla Model 3 Новитет - Tesla Model 3 *
Откриени спецификациите на Tesla Model 3
Автономија до 500 километри, а од 0 до 100 километри на час, автомобилот ќе забрзува за 5,1 секунда... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Елон Маск го претстави првиот примерок на Tesla Model 3 Новитет - Tesla Model 3 *
Елон Маск го претстави првиот примерок на Tesla Model 3
Порачани се преку 700.000 примероци од овој модел... Повеќе
 
 
Tesla  Model X на Tesla успешен на шведскиот тест Безбедност - Tesla
Model X на Tesla успешен на шведскиот тест
Американскиот СУВ модел одлично помина на шведскиот тест... Повеќе
 
 
Tesla Model S Расветлена несреќата во Tesla Model S Инфо - Tesla Model S
Расветлена несреќата во Tesla Model S
Возачот ги игнорирал наредбите на системот и не превземал контрола врз автомобилот... Повеќе
 
 
Tesla  Новиот Roadster модел на Tesla ќе биде вистински ѕвер Новитет - Tesla
Новиот Roadster модел на Tesla ќе биде вистински ѕвер
Новиот Roadster модел на Tesla од 0 до 100 километри ќе забрзува за помалку од две секунди... Повеќе
 
 
Tesla  Најавна фотографија за Tesla Model Y Новитет - Tesla
Најавна фотографија за Tesla Model Y
Акционерите и купувачите се уште во неизвесност... Повеќе
 
 
Tesla  Елон Маск и понатаму e фасциниран од автомобилот-подморница Занимливости - Tesla
Елон Маск и понатаму e фасциниран од автомобилот-подморница
Што треба овој пат да се очекува од најголемиот визионер на денешницата?... Повеќе
 
 
Tesla Model S Што се знаеме за Tesla Model 3? Занимливости - Tesla Model S
Што се знаеме за Tesla Model 3?
Следниот месец не очекува и официјална премиера... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Расте бројот на резервации за Tesla Model 3 Електрични автомобили - Tesla Model 3 *
Расте бројот на резервации за Tesla Model 3
Иако голем број на купувачи се откажаа поради чекањето, листата на резервации надмина 450.000... Повеќе
 
 
Tesla Потврдено: Tesla Model Y доаѓа во 2019 година Електрични автомобили - Tesla
Потврдено: Tesla Model Y доаѓа во 2019 година
Во автомобилот ќе се вградува нов пакет на батерии, кои ќе имаат помала количина на жици... Повеќе
 
 
Tesla Tesla планира изградба на суперполначи и во Скопје Електрични автомобили - Tesla
Tesla планира изградба на суперполначи и во Скопје
Пазарот на електрични возила во Македонија речиси и да не постои... Повеќе
 
 
Tesla И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка Електрични автомобили - Tesla
И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка
Проблемите се појавија кога дел од возачите пријавија дека рачната сопирачка, е невозможно да се исклучи... Повеќе
 
 
Tesla Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили Електрични автомобили - Tesla
Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили
Шефот на компанијата, Елон Маск официјално потврди дека пристигнува првиот камион на Tesla но и првиот пик-ап автомобил.... Повеќе
 
 
Tesla  Започна со производство мегафабриката на Tesla Маркет / Бизнис - Tesla
Започна со производство мегафабриката на Tesla
Батериите имаат висока енергетска густина, со што се гарантираат подобри перформанси на возилата... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи Инфо - Tesla
Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи
Секоја минута повеќе помината на полначите на Tesla, европските корисници ќе ги чини 35 центи... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla ги повлекува полначите за електрични возила Инфо - Tesla
Tesla ги повлекува полначите за електрични возила
Спорните модели направија огромен трошок на компанијата... Повеќе
 
 
Tesla  Потврдено: Tesla гради гигафабрика и во Европа Маркет / Бизнис - Tesla
Потврдено: Tesla гради гигафабрика и во Европа
Освен батерии, во фабриката ќе се произведуваат и автомобили... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla објави одлични финансиски резултати Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla објави одлични финансиски резултати
Раст од 145% во однос на минатата година... Повеќе
 
 
Tesla  Новите Tesla автомобили ќе имаат напреден самовозачки систем Новитет - Tesla
Новите Tesla автомобили ќе имаат напреден самовозачки систем
Четириесет пати посилен и подобар од претходниот... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството Маркет / Бизнис - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството
Почетната цена на електричниот автомобил е 35.000 долари, додека автономијата на возилото изнесува 346 километри... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla нема да смее да го користи терминот “Автопилот” Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla нема да смее да го користи терминот “Автопилот”
После забраната во Германија, следи и забрана во САД... Повеќе
 
 
Tesla Model S Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз Маркет / Бизнис - Tesla Model S
Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз
Нивниот електричен седан развива 469 коњски сили, а не 691 коњска сила како што се рекламира... Повеќе
 
 
Tesla Model S Десет од најбрзите спортски семејни седани Електрични автомобили - Tesla Model S
Десет од најбрзите спортски семејни седани
Тесла го најави Модел С, кој од 0 до 96 км/ч забрзува за 2.5 секунди, па да видиме што можат да понудат конкурентите... Повеќе
 
 
Tesla Tesla Model X има големи проблеми со квалитетот и доверливоста Новитет - Tesla
Tesla Model X има големи проблеми со квалитетот и доверливоста
Дека најпопуларниот нов производител во автомобилизмот има проблеми со квалитетот на своите возила не е ништо ново, но новиот SUV наречен Model X е особено расиплив... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla обвинети за лажна „коњажа“ Занимливости - Tesla Model S
Tesla обвинети за лажна „коњажа“
Норвешки совет: Тесла должи казни за неточно прикажани цифри за коњски сили... Повеќе
 
 
Tesla Model S Автопилотот на Tesla ја донесе првата смрт! Занимливости - Tesla Model S
Автопилотот на Tesla ја донесе првата смрт!
Tesla Model S со вклучен автопилот направи сообраќајна несреќа со фатални последици.... Повеќе
 
 
Tesla Tesla понуди поефтин Model S Идни модели - Tesla
Tesla понуди поефтин Model S
Новиот модел има пониска цена, но со тоа губи и дел од „автономијата“... Повеќе
 
 
Tesla Со својот Tesla Model X завршил во ѕид, а за тоа го обвинува автопилотот Занимливости - Tesla
Со својот Tesla Model X завршил во ѕид, а за тоа го обвинува автопилотот
Од Tesla, како што велат поткрепени со факти, вината му ја препишуваат на возачот. ... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla во 2020 година ќе произведува милион автомобили годишно Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla во 2020 година ќе произведува милион автомобили годишно
Масовна хистерија околу Model 3... Повеќе
 
 
Tesla  Apple превзема експерти од Tesla Инфо - Tesla
Apple превзема експерти од Tesla
Поранешниот шеф за развој на Aston Martin и Land Rover станува лидер на проектот Titan... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla нуди бесплатен пробен автопилот за сопствениците на Model S и Model X Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla нуди бесплатен пробен автопилот за сопствениците на Model S и Model X
Како на компјутерите, тестирајте пред да купите нешто... Повеќе
 
 
Tesla Model S Претставен освежениот Tesla Model S Новитет - Tesla Model S
Претставен освежениот Tesla Model S
Благ редизајн и најсилен модел со 532 коњски сили... Повеќе
 
 
Tesla  2.700 примероци од Tesla Model X се враќаат поради проблем со седиштата Маркет / Бизнис - Tesla
2.700 примероци од Tesla Model X се враќаат поради проблем со седиштата
Третиот ред седишта во случај на несреќа можат да полетаат... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3, веќе доби 325.000 порачки Маркет / Бизнис - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3, веќе доби 325.000 порачки
Компанијата најави и посебен поклон за првите купувачи... Повеќе
 
 
Tesla  Елон Маск ќе гради фабриката во Европа, но каде поточно? Маркет / Бизнис - Tesla
Елон Маск ќе гради фабриката во Европа, но каде поточно?
Со оглед на лансирањето на третиот модел во гамата, на Tesla Motors значајно и се зголеми годишното производство на електрични автомобили, постечката фабрика во Фримонт нема да може да ја задоволи побарувачкат... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla доцни со испораката на Model X, ги прeценија своите можности Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla доцни со испораката на Model X, ги прeценија своите можности
Иако во првиот квартал на 2016 година на купувачите им беа испорачани за 50% повее возила во споредба со истиот период претходната година, од Tesla Motors велат дека заостануваат со плановите бидејќи имаат нед... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3 за 24 часа, порачани 130.000 автомобили Маркет / Бизнис - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3 за 24 часа, порачани 130.000 автомобили
Новиот луксузен електричен автомобил на Tesla Motors за само 24 часа го порачаа преку 130.000 купувачи, соопштија од компанијата... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Пристигна Tesla Model 3 Премиерa - Tesla Model 3 *
Пристигна Tesla Model 3
Третиот модел на Tesla, кој би требало да го означи почетокот на масовното производство на електрични автомобили на овој производител, претставен е на свеченоста во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3 до 100 километри на час ќе забрзува за помалку од четири секунди Новитет - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3 до 100 километри на час ќе забрзува за помалку од четири секунди
Пред претставување, се појавија неколку неслужбени информации поврзани со овој автомобил... Повеќе
 
 
Tesla  Маск бара 1000 евра депозит за автомобил кој се уште не постои Маркет / Бизнис - Tesla
Маск бара 1000 евра депозит за автомобил кој се уште не постои
За љубителите на електроавтомобилите компанијата Tesla Motors го започна завршното одбројување до претставувањето на Model 3, закажан за 31 март... Повеќе
 
 
Tesla Model S Пристигнува Brabus Tesla Model S, автомобил наменет за електричните фанатици Занимливости - Tesla Model S
Пристигнува Brabus Tesla Model S, автомобил наменет за електричните фанатици
Кога ќе помислите дека сте виделе се, се случува ваков “twist” за сите обожаватели на тјунингот и Mercedes. Brabus, име кое е синоним за обработка на најсилните и најскапите модели на Mercedes, направи прерабо... Повеќе
 
 
Tesla Откриена строго чувана тајна: Вака се произведуваат новите Tesla автомобили Занимливости - Tesla
Откриена строго чувана тајна: Вака се произведуваат новите Tesla автомобили
Компанијата Tesla Motors за прв пат објави видео од својата фабрика кое прикажува како изгледа дел од производството на електричните автомобили... Повеќе
 
 
Tesla Model S Новиот автомобил на Tesla можете да го паркирате преку вашиот телефон Новитет - Tesla Model S
Новиот автомобил на Tesla можете да го паркирате преку вашиот телефон
Автопилотот на Тесла е ажуриран од безбедносни причини, изјави Елон Маск... Повеќе
 
 
Tesla Tesla нуди 1.650 слободни работни места ширум светот Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla нуди 1.650 слободни работни места ширум светот
Американската компанија располага со 1.649 слободни работни места ширум светот, така што не е неопходно да се преселите во Калифорнија за да добиете вработување... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S на масовна поправка поради проблем со безбедносните појаси Безбедност - Tesla Model S
Tesla Model S на масовна поправка поради проблем со безбедносните појаси
Tesla потврди дека има намера доброволно да ги повлече на поправка сите примероци од Model S во светски рамки, со цел да санира можен проблем со безбедносните појаси... Повеќе
 
 
Tesla Илон Маск смета дека за 10 години електричните возила ќе имаат автономија од 800 километри Електрични автомобили - Tesla
Илон Маск смета дека за 10 години електричните возила ќе имаат автономија од 800 километри
Маск секогаш изненадува со своите храбри предвидувања, а придржувајќи се до овој манир, неодамна кажа интересни бројки во врска со автономијата на електричните возила... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla направи погрешен избор во однос на начинот на кој ја пласираше функцијата Autopilot Технологија - Tesla Model S
Tesla направи погрешен избор во однос на начинот на кој ја пласираше функцијата Autopilot
Иако функцијата е дизајнирана само како помошен систем, сепак голем број на возачи ги третираат своите автомобили како целосно автономни возила, а резултатите од тоа се прилично опасни... Повеќе
 
 
Tesla Model S Видео: Еве како работи Autopilot функцијата на Tesla Технологија - Tesla Model S
Видео: Еве како работи Autopilot функцијата на Tesla
Автоматските ажурирања на софтверот кај моделите на Tesla се од голема корист, бидејќи преку нив автомобилите во реалноста се постојано подложени на подобрувања... Повеќе
 
 
Tesla Официјално претставен долго очекуваниот Model X Премиерa - Tesla
Официјално претставен долго очекуваниот Model X
По повеќе од две години одложување, на посебен настан одржан во Фримонт, Калифорнија, Tesla официјално го претстави својот (а и во светски рамки), прв електричен SUV односно Model X... Повеќе
 
 
Tesla Model S Последното ажурирање на софтверот за Tesla Model S носи нови функции Технологија - Tesla Model S
Последното ажурирање на софтверот за Tesla Model S носи нови функции
Софтверот вклучува и графики кои ја покажуваат дозволената брзина на движење, како и траекторијата по која треба да се вози... Повеќе
 
 
Tesla Tesla ја отвори првата фабрика во Европа! Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla ја отвори првата фабрика во Европа!
Американскиот производител на електрични возила, Tesla, почна да се шири и на другите континенти –новата фабрика во Тилбург, Холандија ќе биде наменета исклучиво за побарувањата на европските купувачи... Повеќе
 
 
Tesla Model S Како се произведува Tesla Model S Електрични автомобили - Tesla Model S
Како се произведува Tesla Model S
Благодарение на ова видео, сите заинтересирани читатели, имаат уникатна можност да видат како се одвива целокупниот производствен процес на еден од најпопуларните автомобили на денешницата... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S P85D со неверојатен резултат на тестот на Consumer Reports Споредби - Tesla Model S
Tesla Model S P85D со неверојатен резултат на тестот на Consumer Reports
Според екипата на Consumer Reports, електричниот седан со погон на сите четири тркала, Tesla Model S P85D, на нивното тестирање поминал подобро од било кој друг автомобил досега... Повеќе
 
 
Tesla Model S Режимот на Tesla Model S P85D не е толку „луд“ колку што тврди производителот Споредби - Tesla Model S
Режимот на Tesla Model S P85D не е толку „луд“ колку што тврди производителот
Иако задоволството на клиентите од Tesla Model S е на високо ниво, одвреме-навреме се јавуваат извештаи со одредени забелешки... Повеќе
 
 
Tesla Автомобилските компании и натаму заостануваат зад Tesla Motors Маркет / Бизнис - Tesla
Автомобилските компании и натаму заостануваат зад Tesla Motors
Според познавачите на приликите, остатокот од автомобилската индустрија нема да може успешно да го следи примерот на Tesla Motors, барем не во брзо време, а доказ за тоа би можел да биде електричниот SUV модел... Повеќе
 
 
Tesla Airbnb и Tesla ќе вградуваат електрични полначи во објекти ширум светот Електрични автомобили - Tesla
Airbnb и Tesla ќе вградуваат електрични полначи во објекти ширум светот
Airbnb и Tesla имаат намера да ја подигнат свеста за позитивните ефекти од користењето на електрични автомобили и тоа преку една навистина инвентивна кампања ... Повеќе
 
 
Tesla Tesla Motors е најиновативната компанија во светот Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla Motors е најиновативната компанија во светот
Според магазинот Forbes, американскиот производител на луксузни електрични автомобили, годинава е најиновативната компанија во светски рамки... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla претстави прототип на полнач кој изгледа како метална змија Технологија - Tesla Model S
Tesla претстави прототип на полнач кој изгледа како метална змија
Компанијата разработува алтернативни, попаметни решенија за полнење на електричните автомобили... Повеќе
 
 
Tesla Автомобилите на Tesla наскоро ќе можат самостојно да вртат и паралелно да се паркираат Технологија - Tesla
Автомобилите на Tesla наскоро ќе можат самостојно да вртат и паралелно да се паркираат
Со серија на твитови, извршниот директор на Tesla Motors најави дека компанијата се подготвува за ажурирање на нов софтвер... Повеќе
 
 
Tesla Model S 9 автомобили кои имаат подобро забрзување од Ludicrous режимот на Tesla Споредби - Tesla Model S
9 автомобили кои имаат подобро забрзување од Ludicrous режимот на Tesla
Oд Tesla објавија дека моделот P90D, со новиот Ludicrous режим, е автомобил со најдобро забрзување на пазарот. Проблемот е во тоа што ваквото тврдење и не е баш точно ... Повеќе
 
 
Tesla Дизајнерска визија за електричен мотоцикл од Tesla Motors Маркет / Бизнис - Tesla
Дизајнерска визија за електричен мотоцикл од Tesla Motors
Џанс Слапинс, независен дизајнер од Лондон, претстави интересен виртуелен проект за Tesla мотоцикл... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S ќе добие нов, „Ludicrous“ режим Новитет - Tesla Model S
Tesla Model S ќе добие нов, „Ludicrous“ режим
Tesla Model S P85D е добро познат по својот, оригинално именуван, Insane режим, во кој автомобилот до 60 милји (96,5 километри) забрзува за 3,1 секунда. Сепак, некои сметаа дека тоа „лудило“ не е доволно ... Повеќе
 
 
Tesla Tesla Model X нема друг избор освен да биде хит Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla Model X нема друг избор освен да биде хит
Доколку се' оди според планираното, производителот на електрични автомобили Tesla Motors ќе ги испорача првите единици од својот Model X кон крајот на ова лето - најверојатно во септември... Повеќе
 
 
Tesla Model S Патување со електричен автомобил: Од Осло до Лондон за пет евра Занимливости - Tesla Model S
Патување со електричен автомобил: Од Осло до Лондон за пет евра
Роберт Левелин, патот од Осло до Лондон во должина од 2.106 km, успеал да го премине со својот електричен автомобил Tesla Model S P85... Повеќе
 
 
Tesla Model S Bosch има нови возила за тестирање на системите за автономно управување Технологија - Tesla Model S
Bosch има нови возила за тестирање на системите за автономно управување
Tesla Model S автомобили од неодамна се приклучија на возниот парк на технолошката компанија... Повеќе
 
 
Tesla Tesla Model S P85D - двапати помоќен од стандардната верзија Новитет - Tesla
Tesla Model S P85D - двапати помоќен од стандардната верзија
Станува збор за спортска изведба на познатиот електричен автомобил, но освен што е подобар, овој модел е и поскап... Повеќе
 
 
Tesla До 2025-та автономните возила ќе „збришат“ милиони работни места Технологија - Tesla
До 2025-та автономните возила ќе „збришат“ милиони работни места
Познавачите на околностите сметаат дека потрошувачите бавно ќе се насочуваат кон купување на самоуправувачки автомобили и иако ова може да се смета како релевантна теорија, сепак е грешно да се претпостави дек... Повеќе
 
 
Tesla Tesla го претстави Powerwall - куќен батериски состав Новитет - Tesla
Tesla го претстави Powerwall - куќен батериски состав
Tesla го претстави куќниот батериски систем Powerwall кој ќе се напојува преку соларни панели, а чија основна цел е снабдување на домаќинствата со енергија... Повеќе
 
 
Tesla Илон Маск креираше добивка од речиси 1 милијарда долари само со еден твит Маркет / Бизнис - Tesla
Илон Маск креираше добивка од речиси 1 милијарда долари само со еден твит
Доказ за сите „хејтери“ кои сакаат да го потценат влијанието и растот на социјалната мрежа Twitter... Повеќе
 
 
Tesla Илон Маск - Автономните возила се иднината Технологија - Tesla
Илон Маск - Автономните возила се иднината
Шефот на Tesla Motors истакна дека само прашање на време е кога самоуправувачките автомобили ќе станат вообичаен начин за превоз... Повеќе
 
 
Tesla Model S Ferrari се помачи во трка против Tesla Занимливости - Tesla Model S
Ferrari се помачи во трка против Tesla
Tesla Model S P85D против Ferrari F12... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S се претвора во подморница кога на компјутерот ќе напишете "007" (Видео) Занимливости - Tesla Model S
Tesla Model S се претвора во подморница кога на компјутерот ќе напишете "007" (Видео)
Уште една причина за повеќе да го сакате Tesla Model S... Повеќе
 
 
Tesla Tesla ја претстави новата инфраструктура, опфатена е и Македонија Македонија - Tesla
Tesla ја претстави новата инфраструктура, опфатена е и Македонија
Водечката автомобилска компанија за електрични автомобили, Tesla, објави информации поврзани со новите станици за полнење кои ќе бидат инсталирани на Балканот... Повеќе
 
 
Tesla Tesla развива нови батерии кои ќе бидат од голема корист во домаќинството Занимливости - Tesla
Tesla развива нови батерии кои ќе бидат од голема корист во домаќинството
Сте посакале едноставно да ја фрлите сметката за струја? Tesla го има одговорот... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla вклучи понуда со 7 седишта за Model S Новитет - Tesla Model S
Tesla вклучи понуда со 7 седишта за Model S
Tesla Model S, автомобил кој гласи за спортски модел, сега со понуда за превезување на 7 патници... Повеќе
 
 
Tesla Новиот Tesla Model X достапен со 700 КС Новитет - Tesla
Новиот Tesla Model X достапен со 700 КС
Калифорнискиот произведувач на електрични автомобили ги објави последните информации за моделот кој на пазарот ќе пристигне во 2016 година... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla разработува нова технологија за домашни полначи Новитет - Tesla Model S
Tesla разработува нова технологија за домашни полначи
Автоматски излегува од ѕидот и налик на змија се спојува со автомобилот... Повеќе
 
 
Tesla Model S Колкав вртежен момент развива Tesla S P85D? Занимливости - Tesla Model S
Колкав вртежен момент развива Tesla S P85D?
Знаеме дека новиот, унапреден Tesla S доаѓа со 2 електро мотори кои вкупно произведуваат 691 КС, но прашањето е колкав е вртежниот момент на овој автомобил?... Повеќе
 
 
Tesla Tesla Motors го претстави Roadster 3.0 Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla Motors го претстави Roadster 3.0
Под ознаката Roadster 3.0, Tesla Motors претстави пакет со подобрувања за својот спортски настроен модел, кој на сопствениците ќе им овозможи значително поголема автономија од досегашната верзија... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Motors ја стартуваше пилот програмата за механичка замена на батериите Технологија - Tesla Model S
Tesla Motors ја стартуваше пилот програмата за механичка замена на батериите
Tesla Motors неделава ја започна својата тест програма за замена на батериите која беше презентирана во текот на минатото лето... Повеќе
 
 
Tesla Tesla повторно го пролонгираше лансирањето на Model X Идни модели - Tesla
Tesla повторно го пролонгираше лансирањето на Model X
Tesla Motors ги повторува своите постапки, презакажано претставувањето на Model X ... Повеќе
 
 
Tesla Model S Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама? Електрични автомобили - Tesla Model S
Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама?
Неодамна Tesla Model S доби неколку унапредувања... Повеќе
 
 
Tesla Tesla ја претстави Dual Motor изведбата Електрични автомобили - Tesla
Tesla ја претстави Dual Motor изведбата
Се работи за изведба која ќе понуди значително подобрени возни својства и одлични перформанси, особено кога станува збор за забрзувањето ... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla наскоро со бесплатни станици за полнење батерии и во Скопје! Македонија - Tesla Model S
Tesla наскоро со бесплатни станици за полнење батерии и во Скопје!
Иднината кај нас пристигнува многу порано отколку се надевавме! Најпопуларниот производител на електрични автомобили, Tesla, ќе изгради станица за брзо полнење на батерии во Скопје, при крајот на наредната, од... Повеќе
 
 
Tesla Расте вредноста на акците на Tesla Motors Маркет / Бизнис - Tesla
Расте вредноста на акците на Tesla Motors
Иако автомобилите на Tesla Motors не се купувани од широката маса, акциите на оваа компанија рушат рекорди... Повеќе
 
 
Tesla Model S Ова се автомобилите кои најмалку се крадат во САД Занимливости - Tesla Model S
Ова се автомобилите кои најмалку се крадат во САД
Минатата година титулата за најмалку краден автомобил беше поделена меѓу дури осум модели... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S доби гаранција за неограничен број на изминати километри Маркет / Бизнис - Tesla Model S
Tesla Model S доби гаранција за неограничен број на изминати километри
Реакција која следува откако изминатите недели Tesla Model S се најде на мета на медиумите за автомобилизам поради лошиот квалитет ... Повеќе
 
 
Tesla Model S Подолг тест период открива многу проблеми со Tesla Model S Безбедност - Tesla Model S
Подолг тест период открива многу проблеми со Tesla Model S
Кај еден автомобил биле извршени 28 поправки за помалку од 2 години... Повеќе
 
 
Tesla Три причини зошто Tesla успеа таму каде што другите пропаднаа Маркет / Бизнис - Tesla
Три причини зошто Tesla успеа таму каде што другите пропаднаа
На компанијата и' беше потребна цела деценија за да прерасне во она што е денес... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Model 3 - новиот електричен автомобил од Tesla Motors Идни модели - Tesla Model 3 *
Model 3 - новиот електричен автомобил од Tesla Motors
Од Tesla Motors открија дека нивниот електричен автомобил од следната генерација ќе го носи називот Model 3 и дека истиот официјално ќе биде претставен во 2016-та, додека пак неговата продажба ќе започне во те... Повеќе
 
 
Tesla Model S Се нуди награда од 10.000 долари за хакирање на Tesla Model S Безбедност - Tesla Model S
Се нуди награда од 10.000 долари за хакирање на Tesla Model S
Натпреварот ќе се одржи во Пекинг на 16-ти и 17-ти јули... Повеќе
 
 
Tesla Model S Украл електричен автомобил и предизвикал страшна сообраќајна незгода Безбедност - Tesla Model S
Украл електричен автомобил и предизвикал страшна сообраќајна незгода
По фреквентните улици на Лос Анџелес дивеел со 150 km/h ... Повеќе
 
 
Tesla Tesla Motors нема да тужи за превземање на нивните патенти Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla Motors нема да тужи за превземање на нивните патенти
Ваквата одлука на производителот е со цел да се зголеми застапеноста на електрични автомобили во сообраќајот... Повеќе
 
 
Tesla Tesla ја проширува понудата Идни модели - Tesla
Tesla ја проширува понудата
Американскиот производител на електрични автомобили, со цел освојување на светскиот пазар, планира SUV и модел од средната класа, односно конкурент на BMW 3 Series и Mercedes C Class... Повеќе
 
 
Tesla Model S Голем интерес за Tesla Model S во кабриолет изведба Тјунинг - Tesla Model S
Голем интерес за Tesla Model S во кабриолет изведба
Во зависност од видот на покривот, цената ќе варира од 29.000 до 49.000 американски долари ... Повеќе
 
 
Tesla Model S Подвозјето на Tesla Моdel S ќе се штити со титаниум Безбедност - Tesla Model S
Подвозјето на Tesla Моdel S ќе се штити со титаниум
Во иднина нерамнините на патот нема да можат да ја оштетат батеријата... Повеќе
 
 
Tesla Наскоро, возилата ќе бидат без надворешни ретровизори? Технологија - Tesla
Наскоро, возилата ќе бидат без надворешни ретровизори?
Ако добро се размисли, ова е и нормален тек на настаните. Благодарение на тоа што цената на модулите за камерите денес е извонредно ниска, за неколку години би можеле да имаме возила без надворешни ретровизори... Повеќе
 
 
Tesla Model S Од Tesla Model S направиле подвижна дневна соба Занимливости - Tesla Model S
Од Tesla Model S направиле подвижна дневна соба
Момците од Rinspeed сe свесни за електричната иднина на автомобилската индустрија, па затоа и се одрекоа од модифицирање на Porsche и Lotus модели, во корист на најпознатиот електричен автомобил во светот - Te... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla со нов софтвер ќе го смалува ризикот од пожари Безбедност - Tesla Model S
Tesla со нов софтвер ќе го смалува ризикот од пожари
Илон Маск, шефот на Tesla, најави дека сите S модели наскоро ќе добијат надграден софтвер... Повеќе
 
 
Tesla "Ризикот од пожар е пет пати поголем кај бензинците" Безбедност - Tesla
"Ризикот од пожар е пет пати поголем кај бензинците"
Огнот што минатата недела речиси во целост го зафати автомобилот Tesla Model S предизвика вистинска фама кај медиумите и љубителите на автомобили... Повеќе
 
 
Tesla General Motors ја купува Tesla!? Маркет / Бизнис - Tesla
General Motors ја купува Tesla!?
Генералниот директор на General Motors, Даниел Акерсон, на една неодамнешна конференција во Вашингтон најави дека неговата компанија планира да ја преземе Tesla, односно да ја интегрира во рамки на својата ма... Повеќе
 
 
Tesla Tesla најави систем за автономно управување кој би се појавил за три години Технологија - Tesla
Tesla најави систем за автономно управување кој би се појавил за три години
Шефот на Tesla Motors, Илон Маск, во едно свое неодамнешно интервју објави дека компанијата самостојно развива систем за автономно управување на возила, кој на пазарот би требало да се појави за три години... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Motors ги испорача првите примероци од Model S во Европа Маркет / Бизнис - Tesla Model S
Tesla Motors ги испорача првите примероци од Model S во Европа
Во годините што претстојат, електричните автомобили ќе имаат се’ поголем удел на пазарот, а дека Tesla Motors планира да го има главниот збор во однос на оваа технологија, покажува и последниот потег... Повеќе
 
 
Tesla Model S Батериите на Tesla Model S ќе се заменуваат за 90 секунди Електрични автомобили - Tesla Model S
Батериите на Tesla Model S ќе се заменуваат за 90 секунди
Tesla Motors на презентација во Лос Анџелес го демонстрираше процесот на замена на батерии кои се користат за моделот S, за што е потребно малку повеќе од минута и пол, во текот на која возачот не мора да го н... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Motors го нуди „светски најдобриот пакет за сервисирање и гаранции“ Маркет / Бизнис - Tesla Model S
Tesla Motors го нуди „светски најдобриот пакет за сервисирање и гаранции“
Tesla Motors штотуку го откри последното издание од најавената трилогија. Додека првото продолжение се фокусираше на новата лизинг програма на компанијата, оваа епизода се посветува на услугите за сервис и гар... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013 Награди - Tesla Model S
Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013
Луксузниот, моќен и опремен со кул технологија Tesla Model S додадe уште една награда на своето конто освојувајќи го признанието за најеколошки автомобил на годината... Повеќе
 
 
Tesla Model S Официјално најбрзиот електричен автомобил – Tesla Model S Новитет - Tesla Model S
Официјално најбрзиот електричен автомобил – Tesla Model S
Со 416 КС, и тоа електрични, никој и не се сомневаше во тоа дека големиот седан на Tesla е брз автомобил... Но, дека е побрз и од спортските верзии на BMW 5 и Mercedes E Class? Е, тоа е нешто!... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти

Повеќе >
koli.com.mk - Tesla Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти
 
Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013
Новиот автомобил на Tesla можете да го паркирате преку вашиот телефон
Архива на Tesla


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил