дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
_
   
Панчево доби место за полнење на електрични автомобили

Сонди со соларни панели, комбинирани со полнач за автомобили е идеално решение за корисниците на електрични автомобили кои ќе го користат обновливиот извор на енергија за движење на своето возило...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ Британски научници: Електричните автомобили ќе предизвикаат исчезнување на колбатот и еколошки катастрофи Електрични автомобили - _
Британски научници: Електричните автомобили ќе предизвикаат исчезнување на колбатот и еколошки катастрофи
Неколку Британски научници предупредија за штетното влијание на електричните возила... Повеќе
 
 
_ Панчево доби место за полнење на електрични автомобили Новитет - _
Панчево доби место за полнење на електрични автомобили
Сонди со соларни панели, комбинирани со полнач за автомобили е идеално решение за корисниците на електрични автомобили кои ќе го користат обновливиот извор на енергија за движење на своето возило... Повеќе
 
 
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Тест - _
Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Германската компанија чија главна активност е изнајмување на автомобили, организираше интересен тест. Имено, тие ги споредуваа електричните автомобили при различни постојани брзини на движење на локалните авто... Повеќе
 
 
_  Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил Инфо - _
Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил
Создаден е од шеќер, а неговата максимална брзина достигнува 80 километри на час... Повеќе
 
 
_  Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа Инфо - _
Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа
Оливер Стефани станува главен дизајнер на чешкиот автомобилски производител... Повеќе
 
 
_  Infiniti претстави ретро прототип на Pebble Beachu Занимливости - _
Infiniti претстави ретро прототип на Pebble Beachu
Целта беше да се создаде автомобил кој би го привлекол вниманието пред 70-тина години... Повеќе
 
 
_  Daimler вложува 25 милиони евра во летечко такси Маркет / Бизнис - _
Daimler вложува 25 милиони евра во летечко такси
Тест возењата ќе започнат во последниот квартал на 2017 година... Повеќе
 
 
_  Возењето создава стрес и умор Безбедност - _
Возењето создава стрес и умор
Научниците истражуваа и заклучија дека животот кој ќе се помине во седечка позиција влијае на мозокот... Повеќе
 
 
_  Mercury Marine повторно ќе произведува мотори за автомобили Занимливости - _
Mercury Marine повторно ќе произведува мотори за автомобили
Најсилниот модел ќе има 1350 коњски сили... Повеќе
 
 
_  Ducati не е на продажба Маркет / Бизнис - _
Ducati не е на продажба
И покрај огромните шпекулирања, гигантот доживеа вистински пресврт со продажните бројки... Повеќе
 
 
_  Првиот електричен теренец Bollinger B1 Премиерa - _
Првиот електричен теренец Bollinger B1
Теренец со спортски перформанси, кој од 0 до 100 километри забрзува за 4,5 секунди... Повеќе
 
 
_  Елон Маск го претстави првиот лифт за проектот Boring Технологија - _
Елон Маск го претстави првиот лифт за проектот Boring
Проект кој ќе направи револуција во сообраќајот во големите градови... Повеќе
 
 
_  Дали жештината е поопасна од алокохолот? Безбедност - _
Дали жештината е поопасна од алокохолот?
Жештината е поопасна од алкохолот, но климатизацискиот уред треба да се сервисира и дезинфицира редовно, а истиот да се користи умерено... Повеќе
 
 
_  Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување Инфо - _
Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување
Во Велика Британија моментално е алармантен степенот на загадување во воздухот... Повеќе
 
 
_  FBI продава надзорни комбиња Инфо - _
FBI продава надзорни комбиња
Користени за шпиунирање на криумчари на дрога... Повеќе
 
 
_  F1: Cosworth се враќа во 2021 година Инфо - _
F1: Cosworth се враќа во 2021 година
Британскиот мотор може да се пофали со победа на 176 Grand Prix... Повеќе
 
 
_  Истражување: Дури 40 проценти од возачите до 2021 година сакаат да купат електричен автомобил Занимливости - _
Истражување: Дури 40 проценти од возачите до 2021 година сакаат да купат електричен автомобил
Што се случува на нашето тло?... Повеќе
 
 
_  Scuderia Cameron Glickenhaus доби дозвола за производство на SCG003CS моделот Новитет - _
Scuderia Cameron Glickenhaus доби дозвола за производство на SCG003CS моделот
Ѕвер од 750 коњски сили, кој од 0 до 100 километри на час, ќе забрзува за 2,9 секунди.... Повеќе
 
 
_  Пристигнуваат и Genesis GT модели Новитет - _
Пристигнуваат и Genesis GT модели
Акцентот сепак ќе биде ставен на поголемиот луксуз и удобноста, отколку на високите перформанси... Повеќе
 
 
_  Првиот самостоен модел на Polestar би можел да има 600 коњски сили Новитет - _
Првиот самостоен модел на Polestar би можел да има 600 коњски сили
Дали миленикот на Volvo ќе просперира самостојно на пазарот?... Повеќе
 
 
_  Најавна фотографија за првиот модел на компанијата TVR после 12 години Инфо - _
Најавна фотографија за првиот модел на компанијата TVR после 12 години
Вистинско изненадување за автомобилските носталгичари... Повеќе
 
 
_  Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка Концепт - _
Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка
480.000 долари за автомобил со кои ќе рушите рекорди по песочните дини... Повеќе
 
 
_  Lynk&Co доаѓа и во Европа Маркет / Бизнис - _
Lynk&Co доаѓа и во Европа
Од 2019 година ќе бидат достапни моделите 01 и 02, 03 ќе следи веднаш после нив... Повеќе
 
 
_  Google Maps ве советува кога е најдоброто време да тргнете на пат Технологија - _
Google Maps ве советува кога е најдоброто време да тргнете на пат
Новата надоградба е вистинска олеснителна околност за сите возачи кои овој период ги планираат своите одмори... Повеќе
 
 
_  Hitachi разви нов алкотестер Технологија - _
Hitachi разви нов алкотестер
Зголемувањето на безбедноста, преку сериско вградување во автомобилите... Повеќе
 
 
_  И Кинезите влегуваат во Formula 1 Formula 1 - _
И Кинезите влегуваат во Formula 1
China F1 Racing Team Limited пристигнува во 2019 или 2020 година... Повеќе
 
 
_  Банктротираше јапонската компанија Takata Маркет / Бизнис - _
Банктротираше јапонската компанија Takata
Поради неисправните воздушни перничиња досега загинаа 16 лица... Повеќе
 
 
_  Бои отпорни на гребаници, конечно ефективна заштита против гребење Технологија - _
Бои отпорни на гребаници, конечно ефективна заштита против гребење
Со што навистина ќе се заштитуваат автомобилите кои ќе бидат произведени во идните неколку години?... Повеќе
 
 
_  Polestar се одвојува од Volvo Маркет / Бизнис - _
Polestar се одвојува од Volvo
Polestar ќе произведува електрични автомобили со високи перформанси... Повеќе
 
 
_  Hennessey Venom ќе биде побрз од Buggati Chiron Инфо - _
Hennessey Venom ќе биде побрз од Buggati Chiron
Venom ќе може да забрза 482 километри на час, но Chiron не може побрзо од 450 километри на час... Повеќе
 
 
_  Може ли Hennessey Venom F5 да го победи Bugatti? Занимливости - _
Може ли Hennessey Venom F5 да го победи Bugatti?
Овој модел доаѓа следната година, а очекуваната брзина ќе изнесува 480 километри на час... Повеќе
 
 
_  Дизел автомобилите во Европа, се приближуваат до својот крај Маркет / Бизнис - _
Дизел автомобилите во Европа, се приближуваат до својот крај
Автомобилите со дизелски мотори, држат само 46% од пазарот во Европа... Повеќе
 
 
_  Takata изведува малверзации се со цел да се спаси од банкрот Маркет / Бизнис - _
Takata изведува малверзации се со цел да се спаси од банкрот
Основната е нова компанија, а одговорноста останува на старата... Повеќе
 
 
_  Michelin пневматиците во иднина ќе комуницираат со возилото Технологија - _
Michelin пневматиците во иднина ќе комуницираат со возилото
Самиот пневматик ќе јавува дека дошло до оштетување... Повеќе
 
 
_  DS ќе претставува по еден електричен модел секоја година Маркет / Бизнис - _
DS ќе претставува по еден електричен модел секоја година
До 2025 годна, третина од продадените модели ќе бидат електрични модели и хибриди... Повеќе
 
 
_ Најавена нова сезона на Grand Tour Занимливости - _
Најавена нова сезона на Grand Tour
Доаѓа во септември, а водителската тројка верно останува... Повеќе
 
 
_  На улиците се возат два милиони хибридни и електрични возила Инфо - _
На улиците се возат два милиони хибридни и електрични возила
Дури 95 проценти од продажбата на зелени возила, се одвива во само 10 држави... Повеќе
 
 
_  Гај Мартин раскажува што му се случило кога излетал при брзина од 200 километри на час Занимливости - _
Гај Мартин раскажува што му се случило кога излетал при брзина од 200 километри на час
Во текот на неделната Superbike трка на Isle of Man Tourist Trophy, неговата Honda ја откажа својата послушност... Повеќе
 
 
_  Во иднина ќе можете да си купите автомобил од автомат Занимливости - _
Во иднина ќе можете да си купите автомобил од автомат
Во еден автомат ќе можат да бидат сместени до 60 автомобил, а купувачите ќе ги купуваат од каталог, и ќе плаќаат со картичка... Повеќе
 
 
_  Bosch и Tom Tom креираа нов вид дигитални карти Технологија - _
Bosch и Tom Tom креираа нов вид дигитални карти
Користење на радари наместо видео записи за мапирање... Повеќе
 
 
_  Робот кој се грижи за идеално паркирање (видео) Технологија - _
Робот кој се грижи за идеално паркирање (видео)
Вистинско решение за секојдневните проблеми... Повеќе
 
 
_  Продажбата на електрични возила во Данска опадна за 61% Маркет / Бизнис - _
Продажбата на електрични возила во Данска опадна за 61%
Властите укинаа поголем дел од субвенциите и даночните олеснувања за купување на електрично возило... Повеќе
 
 
_  Пристигнува нов суперавтомобил, овој пат од Шпанија Премиерa - _
Пристигнува нов суперавтомобил, овој пат од Шпанија
Boreas ќе биде хибриден ѕвер со повеќе од 1000 коњски сили... Повеќе
 
 
_  iPhone автоматски ќе препознава кога управувате со возилото Технологија - _
iPhone автоматски ќе препознава кога управувате со возилото
Новата верзија iOS 11 би требало да ја зголеми безбедноста во сообраќајот... Повеќе
 
 
_  Saab се враќа, но како NEVS Премиерa - _
Saab се враќа, но како NEVS
Електричен седан со четири врати и автономија од 300 километри... Повеќе
 
 
_ Зошто всушност во Скопје се создава целиот тој сообраќаен метеж? Колумна - _
Зошто всушност во Скопје се создава целиот тој сообраќаен метеж?
Кој, и зошто го создава сообраќајниот метеж во главниот град?... Повеќе
 
 
_ Продажбата на хибридни автомобили во Европа пораснала за 61% Електрични автомобили - _
Продажбата на хибридни автомобили во Европа пораснала за 61%
Испораката на електрични автомобили скокнала за неверојатни 49%... Повеќе
 
 
_ Италијанска коњаница: Парада повод 50 години постоење на Ferrari клубот во Велика Британија Занимливости - _
Италијанска коњаница: Парада повод 50 години постоење на Ferrari клубот во Велика Британија
Ferrari клубот од Велика Британија го прослави своето 50 годишно постоење со возење преку Forth Road Bridge мостот кој беше посебно затворен за нив... Повеќе
 
 
_ Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео) Занимливости - _
Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео)
Американските NASCAR трки можеби не се интересни за нас од Европа, но секако овозможуваат добра забава,, а неетко обилуваат и со карамболи, како што е овој во продолжение... Повеќе
 
 
_ Samsung започнува со тестирање на автономни автомобили Технологија - _
Samsung започнува со тестирање на автономни автомобили
Samsung не планира да произведува сопствени автомобили, туку развива технологија која ќе ги подобри можностите и безбедноста на автономни автомобили... Повеќе