дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Infiniti
   
Започнува производството на Infiniti QX30

Автомобилот ќе пристигне во салоните на почетокот од следната година...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Infiniti  Пристигнува првиот електричен автомобил на Infiniti Новитет - Infiniti
Пристигнува првиот електричен автомобил на Infiniti
Концептот LE од 2012, конечно ќе заживее како продукциски модел... Повеќе
 
 
Infiniti  Infiniti Q60 нема да добие кабриолет верзија Маркет / Бизнис - Infiniti
Infiniti Q60 нема да добие кабриолет верзија
Јапонците се фокусирани на подобрување на купе-верзијата на третата генерација на Infiniti Q60... Повеќе
 
 
Infiniti QX30 * Погледнете го новиот Infiniti QX30 Новитет - Infiniti QX30 *
Погледнете го новиот Infiniti QX30
Infiniti, инаку премиум бренд на Нисан, го претстави нивниот најнов crossover со погон на сите четири тркала... Повеќе
 
 
Infiniti Infiniti подготвува модел кој ќе биде нов предводник на понудата Идни модели - Infiniti
Infiniti подготвува модел кој ќе биде нов предводник на понудата
Според најновите информации, Nissan работи на развој на нов модел за својата премиум марка Infiniti, кој ќе се најде на врвот од нејзината понуда и кој ќе биде инспириран од концептот Q80 Inspiration... Повеќе
 
 
Infiniti Q30 Франкфурт 2015: Q30 е првиот компакт на Infiniti! Новитет - Infiniti Q30
Франкфурт 2015: Q30 е првиот компакт на Infiniti!
Однадвор, првиот компактен модел на Infiniti изгледа навистина фантастично. Робусните, но флуидни линии и агресивната предна маска го ставаат во преден план пред конкуренцијата, но основните мотори се лошо из... Повеќе
 
 
Infiniti Q30 Објавени нови слики од Infiniti Q30 Новитет - Infiniti Q30
Објавени нови слики од Infiniti Q30
Infiniti објави нови слики од својот премиум компактен модел, кој својата светска премиера ќе ја има за недела дена, на саемот за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Infiniti Q30 Infiniti претстави официјална фотографија од новиот Q30 Новитет - Infiniti Q30
Infiniti претстави официјална фотографија од новиот Q30
На саемот за автомобили во Франкфурт, Infiniti ќе го претстави новиот Q30... Повеќе
 
 
Infiniti Q30 Infiniti запосли 300 работници за новите производство на Q30 и QX30 Идни модели - Infiniti Q30
Infiniti запосли 300 работници за новите производство на Q30 и QX30
Infiniti прими 300 нови вработени при самиот почеток на производството на новиот Q30 хечбек... Повеќе
 
 
Infiniti QX30 * Infiniti QX30: Автомобил по кој Infiniti ќе ја гледате како сериозна компанија Концепт - Infiniti QX30 *
Infiniti QX30: Автомобил по кој Infiniti ќе ја гледате како сериозна компанија
Ова е новиот мал кросовер од Infiniti кој ќе биде претставен на нивниот штанд во Женева... Повеќе
 
 
Infiniti QX30 * Infiniti го најави концептот QX30 Идни модели - Infiniti QX30 *
Infiniti го најави концептот QX30
Infiniti потврди дека на предстоечкиот саем во Женева ќе биде претставен концептот наречен QX30... Повеќе
 
 
Infiniti Од концепт до реализација. Infiniti го најави Q60 моделот Новитет - Infiniti
Од концепт до реализација. Infiniti го најави Q60 моделот
Неколку дена до премиерата во детроид Infiniti го најави концепт моделот Q60... Повеќе
 
 
Infiniti Концепт Infiniti Vision Gran Turismo Концепт - Infiniti
Концепт Infiniti Vision Gran Turismo
Денес секое возило е дизајнирано со одредени ограничувања. Можеби единствениот исклучок од ваквиот стандард е Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Infiniti Концептот Infiniti Q80 Inspiration ја најавува иднината Концепт - Infiniti
Концептот Infiniti Q80 Inspiration ја најавува иднината
На штотуку отворениот саем за автомобили во Париз, Infiniti го претстави концепт моделот Inspiration... Повеќе
 
 
Infiniti Infiniti со Mercedes агрегат ја напаѓа BMW Серија 5 Новитет - Infiniti
Infiniti со Mercedes агрегат ја напаѓа BMW Серија 5
Во декември на европскиот пазар пристигнува нова луксузна лимузина Infinity Q70... Повеќе
 
 
Infiniti QX30 * Infiniti QX30 пристигнува кон крајот на 2015-та Новитет - Infiniti QX30 *
Infiniti QX30 пристигнува кон крајот на 2015-та
Јапонскиот луксузен кросовер ќе чини речиси исто колку и Audi Q3 ... Повеќе
 
 
Infiniti Q50 Infiniti оствари рекордна продажба благодарение на моделот Q50 Маркет / Бизнис - Infiniti Q50
Infiniti оствари рекордна продажба благодарение на моделот Q50
Раст во продажбата на автомобили не бележат само германските премиум производители. Јапонскиот Infiniti го зголеми бројот на продадени возила во првите шест месеци од 2014-та година за 30 проценти ... Повеќе
 
 
Infiniti QX30 * Започнува производството на Infiniti QX30 Новитет - Infiniti QX30 *
Започнува производството на Infiniti QX30
Автомобилот ќе пристигне во салоните на почетокот од следната година... Повеќе
 
 
Infiniti Q50 Infiniti Q50 Eau Rouge ќе чини 100.000 долари Идни модели - Infiniti Q50
Infiniti Q50 Eau Rouge ќе чини 100.000 долари
„Животниот циклус“ на овој модел ќе изнесува две или три години со мал број на произведени примероци ... Повеќе
 
 
Infiniti Essence Infiniti развива супер автомобил инспириран од концептот Essence Идни модели - Infiniti Essence
Infiniti развива супер автомобил инспириран од концептот Essence
Infiniti наводно работи на развој на супер автомобил кој во суштина би бил инспириран од концептот Essence и кој ќе се позиционира во врвот на понудата од оваа марка ... Повеќе
 
 
Infiniti Essence Infiniti со зелено светло за сериската верзија на Essence Идни модели - Infiniti Essence
Infiniti со зелено светло за сериската верзија на Essence
Кружат најави дека Infiniti наскоро планира да ја прошири својата понуда со два нови модели. Првиот е сериската верзија на студијата Essence, а другиот се најавува како спортски модел кој би се нашол на самиот... Повеќе
 
 
Infiniti Q30 Infiniti Q30 ќе биде достоен конкурент на Audi Q3 и Mercedes GLA Концепт - Infiniti Q30
Infiniti Q30 ќе биде достоен конкурент на Audi Q3 и Mercedes GLA
Преку комбинација на купе, седан и кросовер, Јапонците сакаат да се пробијат подлабоко на европскиот пазар... Повеќе
 
 
Infiniti За 5 години очекувајте супер-автомобил од Infiniti Супер автомобили - Infiniti
За 5 години очекувајте супер-автомобил од Infiniti
До 2018-та година, Infiniti на пазарот треба да го понуди својот супер автомобил кој би го претставувал врвот на понудата и кој на купувачите ќе им понуди врвни перформанси ... Повеќе
 
 
Infiniti Infiniti го ангажира Себастијан Фетел како технички директор Инфо - Infiniti
Infiniti го ангажира Себастијан Фетел како технички директор
Ако брендoт е настојчив во својата намера, соработката со Фетел би можела да им помогне да создадат перформанси што ќе придонесат Infiniti да се искачи нагоре, по скалата на чиј врв се наоѓаат големите конкуре... Повеќе
 
 
Infiniti Q50 Луксуз со јапонски зачин – Infiniti Q50 Новитет - Infiniti Q50
Луксуз со јапонски зачин – Infiniti Q50
Има и некои што уште не знаат – Infiniti е за Nissan, она што Lexus е за Toyota, а Q50 е нивниот нов бестселер... Повеќе
 
 
Infiniti Infiniti спрема премиум компактен автомобил? Идни модели - Infiniti
Infiniti спрема премиум компактен автомобил?
Ривал на Германското премиум трио – Mercedes-Benz A-Class, Audi A3 и BMW Серија 1... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Започнува производството на Infiniti QX30

Повеќе >
koli.com.mk - Infiniti QX30 * Започнува производството на Infiniti QX30
 
Архива на Infiniti


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил