дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Koenigsegg
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Koenigsegg  Koenigsegg Agera RS 'Naraya' Супер автомобили - Koenigsegg
Koenigsegg Agera RS 'Naraya'
1160 коњски сили, содржи злато а и моќ... Повеќе
 
 
Koenigsegg  Женева 2016: Koenigsegg Regera е најлудиот хибрид на планетава со 1.500 КС! Новитет - Koenigsegg
Женева 2016: Koenigsegg Regera е најлудиот хибрид на планетава со 1.500 КС!
Женева отсекогаш бил саемот каде производителите на супер автомобили ги прикажуваат своите новитети, но овој ги надмина сите досега – Koenigsegg е само еден од автомобилите на саемот во преку 1.000 КС... Повеќе
 
 
Koenigsegg One:1 Koenigsegg One:1 постави светски рекорд од 0-300-0 km/h (Видео) Занимливости - Koenigsegg One:1
Koenigsegg One:1 постави светски рекорд од 0-300-0 km/h (Видео)
Големиот Koenigsegg One:1 успеа да го сруши постоечкиот рекорд за забрзување и сопирање... Повеќе
 
 
Koenigsegg  Koenigsegg Regera - хибриден хипер автомобил кој внесува страв кај ривалите Хибриди - Koenigsegg
Koenigsegg Regera - хибриден хипер автомобил кој внесува страв кај ривалите
Според информациите од производителот, Regera од 0 до 400 km/h може да забрза за помалку од 20 секунди... Повеќе
 
 
Koenigsegg One:1 Прво возење на бруталниот Koenigsegg One:1 Занимливости - Koenigsegg One:1
Прво возење на бруталниот Koenigsegg One:1
Koenigsegg One:1 е прототип со „само“ 1.150 КС и импресивно забрзување до 300 km/h ... Повеќе
 
 
Koenigsegg CCX Koenigsegg CCX против McLaren P1 Занимливости - Koenigsegg CCX
Koenigsegg CCX против McLaren P1
Koenigsegg е еден вид на митски еднорог во автомобилската индустрија. Шведскиот производител веќе со години целосно самостојно развива хипер автомобили кои им пркосат на законите на физиката и здравата логика ... Повеќе
 
 
Koenigsegg One:1 1.340 КС и 1.340 kg за најбрзиот во светот, Koenigsegg One! Супер автомобили - Koenigsegg One:1
1.340 КС и 1.340 kg за најбрзиот во светот, Koenigsegg One!
Посилен и многу полесен од Bugatti Veyron, новиот Koienigsegg, ќе се обиде да го донесе рекордот за највисока максимална брзина во Шведска... Повеќе
 
 
Koenigsegg One:1 Koenigsegg One:1 ќе развива најмалку 450 km/h Супер автомобили - Koenigsegg One:1
Koenigsegg One:1 ќе развива најмалку 450 km/h
Основачот и раководител на Koenigsegg, Christian von Koenigsegg, одлучи јавно да сподели неколку детали во врска со новиот шведски дијамант, моделот One:1... Повеќе
 
 
Koenigsegg CCX Koenigsegg CCX – страв и трепет за жените Супер автомобили - Koenigsegg CCX
Koenigsegg CCX – страв и трепет за жените
Или барем за една од нив... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 


Повеќе >
 
Архива на Koenigsegg


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил