дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
McLaren
   
Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз

Многу новитети, кои ќе ги одбележат наредните неколку години....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
McLaren  F1: Ferrari и Mercedes нема да му помогнат на McLaren Formula 1 - McLaren
F1: Ferrari и Mercedes нема да му помогнат на McLaren
Британската посада сака да се извлече со соработката со Honda... Повеќе
 
 
McLaren  McLaren размислува за погон на сите четири тркала Инфо - McLaren
McLaren размислува за погон на сите четири тркала
Хибридна архитектура за уште подобри перформанси... Повеќе
 
 
McLaren  McLaren продаде рекорден број возила Маркет / Бизнис - McLaren
McLaren продаде рекорден број возила
Раст на продажбата од речиси 100%... Повеќе
 
 
McLaren F1 * McLaren F1 добива наследник Новитет - McLaren F1 *
McLaren F1 добива наследник
Суперавтомобилот ќе има три седишта со возачко на средишната позиција... Повеќе
 
 
McLaren P1 McLaren P1 на струја за помалку од 500 евра Занимливости - McLaren P1
McLaren P1 на струја за помалку од 500 евра
Кога веќе немате пари за McLaren P1 во вистинска големина, зошто да на најмладите не им дозволите еден, по сосема нормална цена?... Повеќе
 
 
McLaren P1 Интересно, ни доаѓа нов модел на мегапопуларниот McLaren P1 Занимливости - McLaren P1
Интересно, ни доаѓа нов модел на мегапопуларниот McLaren P1
Британците претставија покомпактна варјанта на својот P1... Повеќе
 
 
McLaren 650S Најдобрите седум „Супер коли“ Споредби - McLaren 650S
Најдобрите седум „Супер коли“
Различни производители, различни перформанси, една класа... Повеќе
 
 
McLaren McLaren 650S добива наследник во 2017-та Идни модели - McLaren
McLaren 650S добива наследник во 2017-та
Новиот британски суперавтомобил можно е да има над 700 КС... Повеќе
 
 
McLaren  Спортска практичност: McLaren го претстави 570GT Премиерa - McLaren
Спортска практичност: McLaren го претстави 570GT
McLaren ја употреби и онака богатата гама на своите суперспортски модели за практичната верзија 570GT... Повеќе
 
 
McLaren Претставен McLaren 675LT Spider Новитет - McLaren
Претставен McLaren 675LT Spider
McLaren го отстрани покривот на моделот 675LT со цел да создаде нова Spider верзија чија продажба ќе стартува следното лето... Повеќе
 
 
McLaren Ова е 540C - најевтиниот McLaren досега Новитет - McLaren
Ова е 540C - најевтиниот McLaren досега
На автосаемот во Шангај, McLaren ја претстави новата, втора по ред изведба од својата линија Sports Series. Колку за потсетување, првиот модел беше 570S, а сега пристигна и верзијата 540C Coupe... Повеќе
 
 
McLaren McLaren 570S ќе биде на ценовно ниво со Porsche 911 Turbo S и Audi R8 Маркет / Бизнис - McLaren
McLaren 570S ќе биде на ценовно ниво со Porsche 911 Turbo S и Audi R8
Според Дони Фалконер, шефот за производство на McLaren, 570S ќе биде најдостапниот и најкорисен McLaren досега... Повеќе
 
 
McLaren Први слики од ентериерот на „монструозниот“ McLaren P1 GTR Новитет - McLaren
Први слики од ентериерот на „монструозниот“ McLaren P1 GTR
Новиот автомобил ќе има волан инспириран од онoj што беше вграден во Формула 1 болидот MP4-23, со кој Луис Хамилтон го освои шампионатот во 2008-ма година... Повеќе
 
 
McLaren P1 Уште еден сериозен тркач од McLaren наречен P1 GTR Новитет - McLaren P1
Уште еден сериозен тркач од McLaren наречен P1 GTR
Доколку стандардниот P1 не ве воодушеви, тогаш ова е за вас... Повеќе
 
 
McLaren F1 * Мистер Бин го продава својот McLaren F1 за 8 милиони фунти Занимливости - McLaren F1 *
Мистер Бин го продава својот McLaren F1 за 8 милиони фунти
Интересна вест пристигнува од Велика Бријанија... Повеќе
 
 
McLaren 650S McLaren со гордост го претставува 650S Coupe Le Mans Новитет - McLaren 650S
McLaren со гордост го претставува 650S Coupe Le Mans
McLaren ги објави првите службени фотографии, како и деталните информации за моделот 650S Coupe Le Mans... Повеќе
 
 
McLaren P1 McLaren P1 против Porsche 918 Spyder Споредби - McLaren P1
McLaren P1 против Porsche 918 Spyder
Магазинот Evo овој пат ни овозможи да уживаме во „еден на еден“ споредба на англискиот McLaren P1 против германскиот Porsche 918 Spyder... Повеќе
 
 
McLaren P1 F1 шампионот Џенсон Батон во улога на инструктор на Кристиано Роналдо Занимливости - McLaren P1
F1 шампионот Џенсон Батон во улога на инструктор на Кристиано Роналдо
Нема подобра релаксација од поминување цел ден на тркачка патека... Повеќе
 
 
McLaren P1 McLaren P1 го „уништи“ Nissan GТ-R во овој меѓусебен дуел Споредби - McLaren P1
McLaren P1 го „уништи“ Nissan GТ-R во овој меѓусебен дуел
Nissan GТ-R е редок пример за автомобил кој лесно може да се носи па дури и да надмине многу поскапи супер автомобили. Сепак, McLaren P1 не спаѓа во оваа категорија ... Повеќе
 
 
McLaren F1 * Ова е најскапиот McLaren F1 во светот Занимливости - McLaren F1 *
Ова е најскапиот McLaren F1 во светот
Ретките класични супер автомобили како што е McLaren F1, со текот на годините добиваат дополнителна вредност. Примерокот кој некогаш му припаѓал на Formula 1 возачот Михаел Андрети, неодамна на аукција беше пр... Повеќе
 
 
McLaren 650S McLaren Special Ops претстави специјален дизајн на 650S Концепт - McLaren 650S
McLaren Special Ops претстави специјален дизајн на 650S
Без разлика дали го возите за да предизвикате внимание или пак поради неговите извонредни перформанси, McLaren е таков автомобил со кој сигурно нема да останете незабележани... Повеќе
 
 
McLaren 650S 650 КС за ракетно доживување – McLaren 650S Супер автомобили - McLaren 650S
650 КС за ракетно доживување – McLaren 650S
Иако е базиран на 12C, новиот модел на британскиот производител на супер автомобили ќе биде помоќен и преработен како би пружил подобро возачко доживување... Повеќе
 
 
McLaren McLaren воведува технологии кои се користат во борбените авиони Технологија - McLaren
McLaren воведува технологии кои се користат во борбените авиони
Конвенционалните бришачи заминуваат во историјата, а ќе ги замени ултразвук со фреквенција од 30 kHz... Повеќе
 
 
McLaren MP4-12C Roadster Не сакате да ве брка полиција во Дубаи Занимливости - McLaren MP4-12C Roadster
Не сакате да ве брка полиција во Дубаи
Ако треба да посочите една земја во светот што може да си го дозволи луксузот да набавува егзотични супер автомобили, која би ја навеле?... Повеќе
 
 
McLaren McLaren го најави наследникот на моделот P1 Идни модели - McLaren
McLaren го најави наследникот на моделот P1
Сега кога McLaren влезе во листата на редовни производители на автомобили, нормално е новинарите да се интересираат за идни модели... Повеќе
 
 
McLaren P1 Империјата го возвраќа ударот Новитет - McLaren P1
Империјата го возвраќа ударот
Британските производители во минатото никогаш не понудиле автомобил со кој отворено би влегле во битка во сегментот на престижни спортски автомобили. Додека моделот MP4-12C ја најави намерата на McLaren сериоз... Повеќе
 
 
McLaren P1 Женева 2013 - McLaren P1 стана реалност Саеми - McLaren P1
Женева 2013 - McLaren P1 стана реалност
Дали статијава за McLaren P1 треба да ја започнеме со неговите перформанси или неговата цена? Со технички карактеристики или коњски сили? Со што и да почнеме, факт е дека третиот автомобил што го носи името на... Повеќе
 
 
McLaren P1 McLaren P1 – 916 КС хибрид, милион евра, само 375 примероци! Новитет - McLaren P1
McLaren P1 – 916 КС хибрид, милион евра, само 375 примероци!
Од британската компанија се сигурни дека ќе биде убедливо најбрзиот автомобил на кружна патека, побрз дури и од некои тркачки автомобили!... Повеќе
 
 
McLaren McLaren F1 продаден за 5.6 милиони долари Занимливости - McLaren
McLaren F1 продаден за 5.6 милиони долари
Има ли смисла да купите супер автомобил во денешно време? Има, посебно ако тој вреди многу повеќе, кога е постар... Повеќе
 
 
McLaren P1 Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз Саеми - McLaren P1
Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз
Многу новитети, кои ќе ги одбележат наредните неколку години.... Повеќе
 
 
McLaren P1 McLaren P1 е наследникот на F1. Дали е достоен? Супер автомобили - McLaren P1
McLaren P1 е наследникот на F1. Дали е достоен?
Иако е сеуште рано да се каже, моќноста од цели 963 КС покажува дека (најверојатно) е... Повеќе
 
 
McLaren X-1 Ова е еден и единствен McLaren X-1 во светот Супер автомобили - McLaren X-1
Ова е еден и единствен McLaren X-1 во светот
Произведен специјално за многу богат и непознат клиент на Британскиот производител... Повеќе
 
 
McLaren MP4-12C Roadster Официјално – McLaren MP4-12C Roadster во 2012-та Супер автомобили - McLaren MP4-12C Roadster
Официјално – McLaren MP4-12C Roadster во 2012-та
Се знаеше дека во McLaren планираат кабриолет на својот MP4-12C. Сега, потврдија... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз

Повеќе >
koli.com.mk - McLaren P1 Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз
 
Архива на McLaren


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил