дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Honda
   
Мал моноволуменец – да или не?

Како и секој производ, и автомобилите тежнеат да го постигнат она невозможното – да го задоволат секој купувач и да бидат достапни за секој џеб...

fotografii фотографии 13 Фотографии komentari коментари 16 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Honda  Протекоа патентните фотографии од Honda ZSX Новитет - Honda
Протекоа патентните фотографии од Honda ZSX
Помладиот брат на NSX, ќе има камери, наместо ретровизори... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Honda Civic Type R ќе доби погон на сите четири тркала Новитет - Honda Civic Type R
Honda Civic Type R ќе доби погон на сите четири тркала
Од Honda не очекува интересен спортски новитет... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон Тјунинг - Honda Civic Type R
Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон
Honda Civic Type R постави нов рекорд за автомобили со преден погон, завршувајќи еден круг на Nurburgrin за 7 минути и 43 секунди... Повеќе
 
 
Honda Honda влегува во импресивен воздушен тунел Маркет / Бизнис - Honda
Honda влегува во импресивен воздушен тунел
Симулирање на брзина на ветер од 309 километри на час.... Повеќе
 
 
Honda  Honda произведе 100 милиони автомобили Занимливости - Honda
Honda произведе 100 милиони автомобили
Honda го произведе 100-милионитиот автомобил... Повеќе
 
 
Honda  Honda патентираше стакла кои автоматски темнеат Новитет - Honda
Honda патентираше стакла кои автоматски темнеат
Фолиите за стакла заминуваат во пензија... Повеќе
 
 
Honda Civic - 2013 Париз 2016: ова е новиот Civic Type R со преку 350 КС Саеми - Honda Civic - 2013
Париз 2016: ова е новиот Civic Type R со преку 350 КС
На саемот во Париз Honda ја претстави концептната верзија на новиот Civic Type R, кој повторно ќе има агресивен дизајн, преден погон и сила покачена на околу 350 КС... Повеќе
 
 
Honda Civic Стартуваше десетата генерација: Како настанува новата Honda Civic за Европа? Занимливости - Honda Civic
Стартуваше десетата генерација: Како настанува новата Honda Civic за Европа?
Во производствените погони на Honda во Свиндон, Велика Британија, започна производството на десетата генерација на моделот Civic, наменет за европскиот пазар... Повеќе
 
 
Honda Civic - 2013 Новиот „Civic“ доаѓа и во Европа Идни модели - Honda Civic - 2013
Новиот „Civic“ доаѓа и во Европа
Од „Honda“ најавија премиера на европскиот „Civic“, па да погледнеме што е најавено... Повеќе
 
 
Honda Honda спрема автоматски менувач со 11 брзини и три спојки Новитет - Honda
Honda спрема автоматски менувач со 11 брзини и три спојки
Менувачите со две спојки се супер популарни денес, пред се поради брзата промена на степените. Сепак, Honda планира менувач со три спојки и 11 степени на пренос, кој дополнително треба да ги забрза промените... Повеќе
 
 
Honda Civic - 2013 Официјално: ова е новиот Honda Civic Новитет - Honda Civic - 2013
Официјално: ова е новиот Honda Civic
  Веќе неколку пати видовме фотографии од новиот Civic, но овие сега се потврдени и од Honda, заедно со нови информации за самиот модел и неговите мотори... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Honda забрзано работи на новиот Civic Type R, ќе има 340 КС Новитет - Honda Civic Type R
Honda забрзано работи на новиот Civic Type R, ќе има 340 КС
Новиот Civic треба наскоро да пристигне на пазарот, а според нови информации, Honda нема предолго да чека ниту на супер спортската верзија Type R, која ќе биде уште помоќна од актуелниот модел... Повеќе
 
 
Honda  Honda отповикува 21 милион возила Маркет / Бизнис - Honda
Honda отповикува 21 милион возила
Ќе се менуваат сите некогаш вградени Takata воздушни перничиња... Повеќе
 
 
Honda CR-V Петата генерација на Honda CR-V пристигнува во 2017 Новитет - Honda CR-V
Петата генерација на Honda CR-V пристигнува во 2017
СУВ возилото на јапонскиот производител за прв пат во историјата ќе има три реда седишта... Повеќе
 
 
Honda  Паметниот клуч на Honda ќе детектира алкохол од вашиот здив Занимливости - Honda
Паметниот клуч на Honda ќе детектира алкохол од вашиот здив
Паметниот клуч на Honda нема да дозволи возење доколку сте под влијание на алкохол... Повеќе
 
 
Honda Civic Во Женева најавена десетата генерација на Honda Civic Новитет - Honda Civic
Во Женева најавена десетата генерација на Honda Civic
Honda со Civic Prototype ја најави новата, десетта генерација на овој популарен модел, кој во Европа се очекува да пристигне во почетокот на 2017 година... Повеќе
 
 
Honda Civic Новиот Honda Civic 2,0 прерано прекина со продажба - има проблеми со моторот Новитет - Honda Civic
Новиот Honda Civic 2,0 прерано прекина со продажба - има проблеми со моторот
Европа се уште чека да го види новиот Civic, но тоа е можно и да се одложи, бидејќи во Северна Америка, веќе е прекината продажбата и тоа неколку недели по лансирањето... Повеќе
 
 
Honda  Првиот примерок на Honda Acura NSX продаден за 1,2 милиони долари Занимливости - Honda
Првиот примерок на Honda Acura NSX продаден за 1,2 милиони долари
Автомобилот со број 001 на шасијата, на аукцијата на куќата Barrett-Jackson постигна цена од 1,2 милиони долари (преку милион евра)... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Новата Honda Civic Type R на граница со екстремното Новитет - Honda Civic Type R
Новата Honda Civic Type R на граница со екстремното
Јапонската тјунинг компанија Mugen е вистински "доктор" за моторите на Honda.... Повеќе
 
 
Honda Civic Жена возач се спасила од сигурна смрт откако птица влегла преку предното стакло! Занимливости - Honda Civic
Жена возач се спасила од сигурна смрт откако птица влегла преку предното стакло!
Сметате дека ветробранското стакло е доволно да ве заштити од се што може да се најде на патот? Размислете повторно!... Повеќе
 
 
Honda Civic Новата Honda Civic добивa турбо мотор Новитет - Honda Civic
Новата Honda Civic добивa турбо мотор
Хонда до крајот на 2016 се очекува да го лансира својот модел Civic на пазарот. ... Повеќе
 
 
Honda S 2000 Иконската Honda S2000 се враќа! Идни модели - Honda S 2000
Иконската Honda S2000 се враќа!
Honda своевремено беше јапонскиот производител со најмногу спортски модели во понудата, но денес имаат само еден модел, Civic Type R. Сето тоа треба набрзо да се смени со лансирањето на NSX, како и на нов S20... Повеќе
 
 
Honda Honda развива електричен спортски модел со 350 КС Електрични автомобили - Honda
Honda развива електричен спортски модел со 350 КС
Прототип за ова возило веќе постои, а со конечниот изглед моделот би требало да потсетува на CR-Z... Повеќе
 
 
Honda Honda го промовираше својот седан со погон на горивни ќелии Новитет - Honda
Honda го промовираше својот седан со погон на горивни ќелии
На автосаемот во Токио, Honda го претстави својот нов модел кој на пазарите ширум светот ќе биде достапен почнувајќи од следната година. Се работи за моделот Clarity Fuel Cell, што всушност е седан со погон на... Повеќе
 
 
Honda Honda планира европска офанзива со пет нови модели Маркет / Бизнис - Honda
Honda планира европска офанзива со пет нови модели
Honda има намера да ги обнови и засили своите активности на британскиот односно поширокиот европски пазар и тоа со лансирање на пет нови возила... Повеќе
 
 
Honda Honda Fuel Cell Vehicle - нов модел со погон на горивни ќелии Новитет - Honda
Honda Fuel Cell Vehicle - нов модел со погон на горивни ќелии
По релативно успешниот FCX Clarity модел, Honda сега го откри своето најново возило со погон на горивни ќелии кое го носи називот FCV... Повеќе
 
 
Honda Франкфурт 2015: Honda Project 2&4 е интересно вкрстување на мотоцикл и автомобил Концепт - Honda
Франкфурт 2015: Honda Project 2&4 е интересно вкрстување на мотоцикл и автомобил
Honda прави автомобили и Honda прави мотоцикли. Всушност, компанијата прави и многу други работи, но тоа се двете области кои довеле до создавање на тотално примамливиот концепт Project 2&4 ... Повеќе
 
 
Honda Несекојдневен концепт од Honda - Project 2&4 Концепт - Honda
Несекојдневен концепт од Honda - Project 2&4
Има ли некој што не сака забава во возењето? По се' изгледа Honda Project 2&4 е вистински синоним за тоа... Повеќе
 
 
Honda Civic Tourer * Honda го собори рекордот за минимална потрошувачка на гориво Награди - Honda Civic Tourer *
Honda го собори рекордот за минимална потрошувачка на гориво
Новиот рекордер е Civic Tourer со 1,6-литарски i-DTEC дизел мотор... Повеќе
 
 
Honda S 2000 Наследникот на Honda S2000 ќе пристигне со повеќе од 400 КС Идни модели - Honda S 2000
Наследникот на Honda S2000 ќе пристигне со повеќе од 400 КС
По интернет сферата се појавија скици од автомобил кој потсетува на новата Honda NSX... Повеќе
 
 
Honda Легендарната јапонска икона денес полни 25 години - Honda NSX Занимливости - Honda
Легендарната јапонска икона денес полни 25 години - Honda NSX
Пред точно 25 години, Honda му покажа на светот како треба да изгледа и вози еден автомобил... Повеќе
 
 
Honda Honda го претстави Concept D Концепт - Honda
Honda го претстави Concept D
Како што претходно вети, на саемот за автомобили во Шангај, Honda го претстави Concept D. Автомобилот изгледа како мешавина на HR-V и трансформер, а служи како најава за идниот кросовер, кој ќе биде предводни... Повеќе
 
 
Honda Civic Honda го враќа стариот имиџ Маркет / Бизнис - Honda Civic
Honda го враќа стариот имиџ
Производителите на автомобили сфатија дека е апсолутно неопходно во својата гама да имаат модели кои ќе и’ овозможат добар углед на компанијата... Повеќе
 
 
Honda Civic Ова е концептот за новиот Honda Civic Концепт - Honda Civic
Ова е концептот за новиот Honda Civic
Новиот Honda Civic е пред нас, а оваа изведба е концепт само по називот. Всушност станува збор за доста прецизна најава на моделот за 2016-та година. Се разбира, во Њујорк е прикажан американскиот модел... Повеќе
 
 
Honda Honda Civic Type R „слета“ на женевскиот автосаем Новитет - Honda
Honda Civic Type R „слета“ на женевскиот автосаем
Овој модел доби назив „тркачки автомобил за на пат“, а се споменува како најголем ривал на новиот Ford Focus RS, чија премиера е исто така на саемот... Повеќе
 
 
Honda Jazz Запознајте ја третата генерација на Honda Jazz Новитет - Honda Jazz
Запознајте ја третата генерација на Honda Jazz
Honda припреми уште еден автомобил за саемот во Женева... Повеќе
 
 
Honda HR-V Погледнете ги првите фотографии од новиот HR-V од Honda Новитет - Honda HR-V
Погледнете ги првите фотографии од новиот HR-V од Honda
Пристигнаа официјалните фотографии од новиот HR-V кој ќе се продава на Европскиот пазар... Повеќе
 
 
Honda Honda N-One концепт. Интересен мал автомобил со дрвен ентериер Новитет - Honda
Honda N-One концепт. Интересен мал автомобил со дрвен ентериер
Honda претстави уште еден автомобил кој перфектно се вклопи во “Kei Car” класата... Повеќе
 
 
Honda Претставен Honda N-Truck, N-Camp концептот Концепт - Honda
Претставен Honda N-Truck, N-Camp концептот
Доколку сте љубител на камперските возила, ова е за вас... Повеќе
 
 
Honda Honda го воведува првиот интуитивен сигурносен темпомат систем Технологија - Honda
Honda го воведува првиот интуитивен сигурносен темпомат систем
Јапонците први воведуваат систем за контрола на брзината, познат како “Интелегентно прилагодлив темпомат” (i-ACC), кој може да предвиди и автоматски да ја прилагоди брзината на движење кон другите возила... Повеќе
 
 
Honda Accord Honda потврди, моделот Accord повеќе нема да се продава на Европскиот пазар Маркет / Бизнис - Honda Accord
Honda потврди, моделот Accord повеќе нема да се продава на Европскиот пазар
Пред неизвесно време се проширија информациите поврзани за Honda Accord... Повеќе
 
 
Honda NSX - 2014 На чело на дизајнерскиот тим на новиот NSX стои девојка Занимливости - Honda NSX - 2014
На чело на дизајнерскиот тим на новиот NSX стои девојка
Новиот автомобил привлече доста големо внимание на саемот во Детроит, дел поради дизајнот, а дел поради дизајнерката... Повеќе
 
 
Honda NSX - 2014 Јапонците покажаа како се прави спортски автомобил. Погледнете го новиот NSX 2016 Новитет - Honda NSX - 2014
Јапонците покажаа како се прави спортски автомобил. Погледнете го новиот NSX 2016
Долго очекуваниот автомобил за кој надолго и нашироко се раскажуваше официјално претставен на саемот во Детроит.... Повеќе
 
 
Honda CR-V Honda ја претстави официјалната верзија на обновениот CR-V Новитет - Honda CR-V
Honda ја претстави официјалната верзија на обновениот CR-V
Јапонскиот производител ги објави првите официјални фотографии од сериската изведба на обновениот CR-V, чија продажба на европскиот пазар ќе започне наредната пролет... Повеќе
 
 
Honda Honda S660 ќе биде основа за помоќниот S1000 Идни модели - Honda
Honda S660 ќе биде основа за помоќниот S1000
Доколку се' оди според планот S1000 на пазарот треба да пристигне во 2016-та година... Повеќе
 
 
Honda Accord Шок - Honda го прекинува производството на Accord Идни модели - Honda Accord
Шок - Honda го прекинува производството на Accord
Директорот на Honda, Штефан Колинс потврди дека од идната година јапонците ќе престанат со производство на европската варијанта на моделот Accord... Повеќе
 
 
Honda Jazz Honda Jazz прототип претставен во Париз Идни модели - Honda Jazz
Honda Jazz прототип претставен во Париз
Уште едно возило од Јапонците, прототип на Honda Jazz моделот... Повеќе
 
 
Honda И Civic Type-R блесна на саемот во Париз Новитет - Honda
И Civic Type-R блесна на саемот во Париз
На прагот е уште еден автомобил со тркачките Type-R корени... Повеќе
 
 
Honda HR-V Париз 2014 - Honda претстави прототип на HR-V Новитет - Honda HR-V
Париз 2014 - Honda претстави прототип на HR-V
На саемот во Париз, Honda го претстави својот нов урбан SUV наменет за европскиот пазар ... Повеќе
 
 
Honda Honda го претстави Civic Type R Concept II Концепт - Honda
Honda го претстави Civic Type R Concept II
Honda ja претстави студиjaта Civic Type R Concept II, која следува по концептот претставен во Женева и е уште една директна најава за сериската изведба на овој модел ... Повеќе
 
 
Honda Civic Honda со неколку новитети кај Civic Новитет - Honda Civic
Honda со неколку новитети кај Civic
Honda на престојниот саем во Париз ќе ја претстави редизајнираната изведба на европската верзија на Civic... Повеќе
 
 
Honda CR-V Honda го претстави редизајнираниот CR-V Новитет - Honda CR-V
Honda го претстави редизајнираниот CR-V
Додека сите само најавуваат автомобили за саемот во Париз, Honda е поконкретна - објавува и фотографии... Повеќе
 
 
Honda Jazz - 2014 * Новата генерација на Honda Jazz пристигнува во 2015 година Новитет - Honda Jazz - 2014 *
Новата генерација на Honda Jazz пристигнува во 2015 година
По една година од претставувањето на овој автомобил во Јапонија, новата Hodna Jazz ќе биде достапна и за европскиот пазар... Повеќе
 
 
Honda HR-V Големо враќање - Honda HR-V Новитет - Honda HR-V
Големо враќање - Honda HR-V
Јапонската компанија Honda ги објави првите фотогравии од новиот HR-V... Повеќе
 
 
Honda Jazz Honda ја коригираше безбедноста на моделот Jazz Безбедност - Honda Jazz
Honda ја коригираше безбедноста на моделот Jazz
Една од причините поради кои современите тестови за безбедност се навистина полезни, е што најверодостојно ги симулираат несреќите кои се случуваат во реалноста ... Повеќе
 
 
Honda Honda го претстави својот прв комерцијален авион Технологија - Honda
Honda го претстави својот прв комерцијален авион
Со години, инженерите се обидуваат да создадат автомобил кој може да лета, но челните луѓе на Honda не ги одобруваат ваквите тенденции. Јапонскиот производител смета дека меѓу облаците нема место за автомобили... Повеќе
 
 
Honda Jazz Мал моноволуменец – да или не? Корисни Авто-Совети - Honda Jazz
Мал моноволуменец – да или не?
Како и секој производ, и автомобилите тежнеат да го постигнат она невозможното – да го задоволат секој купувач и да бидат достапни за секој џеб... Повеќе
 
 
Honda Civic Honda Civic ги отфрла 1.4 и 1.8 бензинските мотори Новитет - Honda Civic
Honda Civic ги отфрла 1.4 и 1.8 бензинските мотори
Новина се предните LED фарови, задните светла и предната маска, а редизајнирани се хаубата, браникот и задниот дифузор... Повеќе
 
 
Honda CR-V Тест – Honda CR-V Тест - Honda CR-V
Тест – Honda CR-V
Голем, функционален и удобен, CR-V секогаш беше изборот на оние кои сакаа голем крстосувач, со безбедноста која ја нуди погонот на сите четири тркала... Повеќе
 
 
Honda Civic Тест – Honda Civic 1,4 Тест - Honda Civic
Тест – Honda Civic 1,4
По изведбата со 1,8 литарскиот бензинец, на тест го добивме и 1,4 литарскиот мотор, кој е пред се наменет за оние кои сакаат да ја заштедат и последната капка гориво.... Повеќе
 
 
Honda NSX - 2014 Honda NSX Concept со премиера на Goodwood Концепт - Honda NSX - 2014
Honda NSX Concept со премиера на Goodwood
Honda NSX, еден од најочекуваните концепт модели за оваа година, својот прв јавен настап ќе го има во Велика Британија на годинашниот фестивал Goodwood ... Повеќе
 
 
Honda S660 Honda S660 влегува во сериско производство Идни модели - Honda S660
Honda S660 влегува во сериско производство
Под хаубата ќе биде поставен три-цилиндричен 0,66 турбо бензинец ... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Женева 2014: Тркачки настроен Civic Type R концепт од Honda Тјунинг - Honda Civic Type R
Женева 2014: Тркачки настроен Civic Type R концепт од Honda
Концептот Honda Civic Type R ја имаше својата премиера на саемот за автомобили во Женева. Оваа студија со голема важност и драматичен изглед, го навестува серискиот модел кој во изложбените салони треба да се ... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Ова е новиот, импресивен Honda Civic Type R со 300 КС! Новитет - Honda Civic Type R
Ова е новиот, импресивен Honda Civic Type R со 300 КС!
Новата жешка верзија на јапонскиот компакт ќе има 100 КС повеќе од својот претходник, но и драстично пофутуристички дизајн дури и од веќе футуристичката нормална изведба!... Повеќе
 
 
Honda Civic - 2013 Honda го носи моделот Vezel во Европа Идни модели - Honda Civic - 2013
Honda го носи моделот Vezel во Европа
На пазарот ќе се бори со Juke, Captur и Peugeot 2008... Повеќе
 
 
Honda Honda претстави три нови VTEC турбо мотори Мотори - Honda
Honda претстави три нови VTEC турбо мотори
Станува збор за палета на агрегати со зафатнина од 1,0 до 2,0 со моќност од 280 КС... Повеќе
 
 
Honda S660 Honda го најави концептот S660 Концепт - Honda S660
Honda го најави концептот S660
Honda на претстојниот Tokyo Motor Show ќе го претстави концепт моделот S660, што всушност е директна најава на мал и достапен, спортски настроен, сериски модел кој на пазарот треба да се појави во текот на 201... Повеќе
 
 
Honda Honda презентираше нов систем за безбедно возење Безбедност - Honda
Honda презентираше нов систем за безбедно возење
Safety for everyone e името на новиот интегриран систем за безбедност од Honda, презентиран на светскиот конгрес ITS (Intelligent Transport Systems) кој токму денес беше отворен во Токио... Повеќе
 
 
Honda Civic Tourer * Погледнете ја новата караван изведба на Honda Civic Идни модели - Honda Civic Tourer *
Погледнете ја новата караван изведба на Honda Civic
Само неколку месеци откако го видовме концептот во Женева, Honda одлучи да ја изготви и комерцијалната изведба на Civic караван... Повеќе
 
 
Honda Jazz Новата Honda Jazz ќе изгледа како смален Civic Идни модели - Honda Jazz
Новата Honda Jazz ќе изгледа како смален Civic
Оваа есен на пазарот треба да пристигне третата генерација на најмалиот автомобил од Honda, кој судејќи барем според изгледот, значително се разликува од своите претходници... Повеќе
 
 
Honda Нов генијален рекламен спот на Honda Занимливости - Honda
Нов генијален рекламен спот на Honda
Како да се компресираат 65 години искуство во областа на инженерството во импресивен две минутен рекламен спот? Погледнете ја „Hands“, рекламата на Honda и се’ ќе ви стане јасно... Повеќе
 
 
Honda Civic Редизајнираниот Honda Civic Sedan пристигнува на европскиот пазар Новитет - Honda Civic
Редизајнираниот Honda Civic Sedan пристигнува на европскиот пазар
Моделот ќе биде понуден само со 1,8-литарски бензинец со 140 коњски сили... Повеќе
 
 
Honda NSX - 2014 Honda го враќа во игра NSX мини?! Идни модели - Honda NSX - 2014
Honda го враќа во игра NSX мини?!
Се чини дека во Honda паралелно со обновената работа на NSX, одлучиле да ја ревитализираат и идејата за неговиот помал „брат“... Повеќе
 
 
Honda Concept M - нова робусна студија на Honda Концепт - Honda
Concept M - нова робусна студија на Honda
Oва што го гледате тука е концепт кој најавува сосема нов моноволуменец специјално дизајниран за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Honda Honda повлекува 183.000 автомобили Маркет / Бизнис - Honda
Honda повлекува 183.000 автомобили
Неодамна беше спроведено повлекување на околу 183.000 Honda и Acura возила, модели од 2005 и 2006 година. Наводно главниот проблем бил дефектот на контролата за стабилност на возилата и системот за кочење... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Новиот Honda Civic Type-R со 300 КС! Идни модели - Honda Civic Type R
Новиот Honda Civic Type-R со 300 КС!
Од Honda потврдија уште неколку детали за следната генерација на Civic Type-R, a тоа е дека новодојденецот ќе има до 300 коњски сили, со кои ќе се обиде да постави нов рекорд на патеката „Нирбургринг“.... Повеќе
 
 
Honda Civic Tourer * Женева 2013 – Honda Civic и во караван изведба Саеми - Honda Civic Tourer *
Женева 2013 – Honda Civic и во караван изведба
Honda ја откри караванската изведба на новиот Civic, која на саемот во Женева е претставена како концепт, но набрзо ќе дојде и на пазарот... Повеќе
 
 
Honda Civic Доаѓа Civic во караванска изведба! Концепт - Honda Civic
Доаѓа Civic во караванска изведба!
На саемот во Женева, Honda ќе претстави концепт караван, кој најавува таква изведба на новиот Civic... Повеќе
 
 
Honda NSX - 2014 Honda NSX се враќа на сцената како хибрид! Концепт - Honda NSX - 2014
Honda NSX се враќа на сцената како хибрид!
Еден од најпопуларните јапонски автомобили на сите времиња и секако најдобриот што излегол од Honda, конечно ќе го добие наследникот, кој ќе има целосно различна концепција... Повеќе
 
 
Honda Honda повлекува 807.000 возила Безбедност - Honda
Honda повлекува 807.000 возила
Поради проблем со автоматските менувачи, кои иако се во позиција Park, сепак може да допринесат автомобилот да се “истркала”... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Новиот Civic Type R ќе испумпува 300 “коњи”!? Тјунинг - Honda Civic Type R
Новиот Civic Type R ќе испумпува 300 “коњи”!?
И тоа од само 2.0-литарски агрегат, до турбо полнач, сè разбира... Повеќе
 
 
Honda Civic Civic добива нов 1.6-литарски дизел – троши 3 l/100 km Новитет - Honda Civic
Civic добива нов 1.6-литарски дизел – троши 3 l/100 km
Првите испораки се очекуваат во јануари... Повеќе
 
 
Honda Honda се враќа во F1, постепено!? Formula 1 - Honda
Honda се враќа во F1, постепено!?
Јапонците го напуштија F1 циркусот пред четири години. Од тогаш, од Honda не покажале никаков интерес за враќање... Повеќе
 
 
Honda CR-Z Honda CR-Z Mugen – само 300 примероци, за 44.000 евра Тјунинг - Honda CR-Z
Honda CR-Z Mugen – само 300 примероци, за 44.000 евра
Оваа е тјунирана верзија за Јапонскиот пазар... Повеќе
 
 
Honda CR-Z Honda повлекува 489.000 возила ширум светот Безбедност - Honda CR-Z
Honda повлекува 489.000 возила ширум светот
Од моделот CR-V. 220.000 во Европа, 268.000 во САД и 100 во Африка... Повеќе
 
 
Honda Civic Honda Civic е Женски автомобил на годината Занимливости - Honda Civic
Honda Civic е Женски автомобил на годината
Civic доминираше во сите категории... Повеќе
 
 
Honda Ќе добиеме Honda Civic караван во 2014-та? Идни модели - Honda
Ќе добиеме Honda Civic караван во 2014-та?
По претставувањето на новиот Toyota Auris Touring Sports, ова очекуван потег од Honda... Повеќе
 
 
Honda Civic Тест – Honda Civic 1.8 Sport Тест - Honda Civic
Тест – Honda Civic 1.8 Sport
Неодоливо сличен дизајн и надвор и внатре, исти мотори како претходникот... Дали навистина се работи за нов Civic или е само еволуција на стариот модел? Сеедно, и овој Civic е совршенство само за себе, секако ... Повеќе
 
 
Honda S 2000 Наследникот на Honda S2000 – ривал на Toyota GT-86 Идни модели - Honda S 2000
Наследникот на Honda S2000 – ривал на Toyota GT-86
Иако централата на Honda во Јапонија ова не го смета за приоритет, Американското одделение силно лобира за овој проект... Повеќе
 
 
Honda CR-V Новата Honda CR-V ќе троши 1l/100 km помалку Новитет - Honda CR-V
Новата Honda CR-V ќе троши 1l/100 km помалку
Пред-продажната верзија беше претставена во Женева, годинава... Повеќе
 
 
Honda CR-V Honda повлекува 320.000 возила ширум светот Безбедност - Honda CR-V
Honda повлекува 320.000 возила ширум светот
Проблемот – дефект во бравите... Повеќе
 
 
Honda Honda произведе 113.1% повеќе возила, во однос на лани Маркет / Бизнис - Honda
Honda произведе 113.1% повеќе возила, во однос на лани
Поточно, се работи за мај 2011-та, но и на годишно ниво, бројките не се помали... Повеќе
 
 
Honda Civic Honda повлекува 50.000 единици од моделот Civic Маркет / Бизнис - Honda Civic
Honda повлекува 50.000 единици од моделот Civic
Се работи за последната генерација од компактната Honda Civic... Повеќе
 
 
Honda Наскоро менувачи со 9 степени во Honda? Технологија - Honda
Наскоро менувачи со 9 степени во Honda?
Проект кој е планиран да се резлизира до 2014-та година... Повеќе
 
 
Honda CR-V Новиот Honda CR-V со есенска премиера во Европа Концепт - Honda CR-V
Новиот Honda CR-V со есенска премиера во Европа
CR-V ќе биде прикажан само како студија во Женева... Повеќе
 
 
Honda Civic Honda влегува во WTCC Занимливости - Honda Civic
Honda влегува во WTCC
Honda од наредната година ќе учествува на WTCC (World Touring Car Championship), FIA натпреварување на возила кои задоволуваат стрикно дефинирани услови, кои се во масовно производство и имаат повеќе од 4 седи... Повеќе
 
 
Honda Honda ја престигна Toyotа… по бројот на повлечени возила Безбедност - Honda
Honda ја престигна Toyotа… по бројот на повлечени возила
Иако јапонските производители се фалат како исклучително стабилни брендови, сепак бројот на повлечени возила кажува нешто друго... Повеќе
 
 
Honda Honda го воскресна NSX! Концепт - Honda
Honda го воскресна NSX!
Honda може не се брзаше со лансирање на наследникот на култниот спортски автомобил NSX, но затоа кога ќе го видите неговиот концепт-наследник, нема вооопшто да ѝ замерите... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Honda Civic Type R - и понатаму најпрактичен спортист Новитет - Honda Civic Type R
Honda Civic Type R - и понатаму најпрактичен спортист
На саемот во Франкфурт, Honda ја претстави најновата верзија на легендарниот Civic кој со новиот тубро погон ќе понуди пониска потрошувачка... Повеќе
 
 
Honda CR-V Новата Honda CR-V: Сериска верзија во Јапонија Новитет - Honda CR-V
Новата Honda CR-V: Сериска верзија во Јапонија
Конечно го знеме изгледот на сериската верзија на новата генерација на моделот на Honda, CR-V, за домашниот, одоносно Јапонскиот пазар. ... Повеќе
 
 
Honda Honda NSX дефинитивно оди во серија Идни модели - Honda
Honda NSX дефинитивно оди во серија
Единствениот супер автомобил на Honda досега, кој привлече толку многу поклоници на брендот, се враќа како супер спортски хибриден автомобил... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Новиот Civic Type R со турбо мотор! Идни модели - Honda Civic Type R
Новиот Civic Type R со турбо мотор!
И Honda полека се откажува од атмосферските бензинци и тоа онаму каде што беа најдобри, во Type R изведбите... Повеќе
 
 
Honda Civic Новиот Honda Civic – и понатаму со футуристички изглед Новитет - Honda Civic
Новиот Honda Civic – и понатаму со футуристички изглед
И покрај тоа што се најавуваше дека дизајнерите ќе го спуштат малку на земја дизајнот на новиот Civic, првата фотографија ни го покажува токму спротивното... Повеќе
 
 
Honda CR-V Поагресивен и пософистициран – новиот Honda CR-V Концепт - Honda CR-V
Поагресивен и пософистициран – новиот Honda CR-V
Honda ни ја претстави и првата фотографија од концептот кој е најава за новиот модел на CR-V, и како што бидува со овој јапонски производител, ваков дизајн треба да очекуваме и кај серискиот модел... Повеќе
 
 
Honda Accord Видео: Редизајниран Accord – и лимузина и караван Новитет - Honda Accord
Видео: Редизајниран Accord – и лимузина и караван
И двете верзии на овој модел добија подобрувања во надворешниот изглед, емисија на гасови и управливост. ... Повеќе
 
 
Honda Возачите на Honda најлојални Маркет / Бизнис - Honda
Возачите на Honda најлојални
Новото истражување на J.D.Power and Associates покажа дека возачите на Honda се најлојални ... Повеќе
 
 
Honda Jazz Мал фејслифт и за Honda Jazz! Новитет - Honda Jazz
Мал фејслифт и за Honda Jazz!
Втората генерација на Honda Jazz која е на пазарот веќе две години, доби мал редизајн, заедно со неколку технички новитети.... Повеќе
 
 
Honda Accord Малку подобар Accord Новитет - Honda Accord
Малку подобар Accord
Рестилизираниот Accord, ќе има премиера на саемот на автомобили во Женева во март оваа година. И двете верзии на овој модел ќе добијат подобрувања во надворешниот изглед, емисијата на гасови и управливоста.... Повеќе
 
 
Honda CR-Z Honda CR-Z и во турбо издание со 200 КС!? Идни модели - Honda CR-Z
Honda CR-Z и во турбо издание со 200 КС!?
Наследникот на легендарниот CR-X, со хибридниот погон сигурно дека остави многу ентузијасти разочарани, нешто што веројатно ќе биде поправено со спортска изведба со нормален турбо мотор!... Повеќе
 
 
Honda Civic Најава за идната генерација – Honda Civic Concept Концепт - Honda Civic
Најава за идната генерација – Honda Civic Concept
На саемот во Детроит, Honda ги претстави концептните изведби на Civic, кои наскоро треба да настапат и како сериски. Моделите кои ги гледаме се седан и купе изведбата, наменети за американскиот пазар... Повеќе
 
 
Honda Civic - old Како ќе изгледа новиот Civic? Идни модели - Honda Civic - old
Како ќе изгледа новиот Civic?
За неколку недели, во Детроит ќе биде отворен популарниот саем за автомоли, а таму најверојатно ќе не дочека новата генерација на Honda Civic.... Повеќе
 
 
Honda Honda подготви мал градски автомобил Новитет - Honda
Honda подготви мал градски автомобил
На саемот во Тајланд, Honda го претстави најмалиот член на семејството – Brio. ... Повеќе
 
 
Honda CR-Z Малку тјунинг, од SEMA Show Тјунинг - Honda CR-Z
Малку тјунинг, од SEMA Show
Мала тјунинг галерија од автомобили претставени на SEMA Show, саемо кој се одржува во Las Vegas секоја година. ... Повеќе
 
 
Honda Civic - old Civic 1.4 достапен веќе од 15.490 Македонија - Honda Civic - old
Civic 1.4 достапен веќе од 15.490
Јапонски автомобил со 100 КС, со многу опрема: 16-инчни алуминиумски тркала, осум воздушни перничиња, AVS, EVD, VSA, автоматска клима, светла за магла, радио CD, темпомат, сензори за паркирање... опрема еден к... Повеќе
 
 
Honda Jazz Hybrid Honda го претставува Jazz Hybrid Новитет - Honda Jazz Hybrid
Honda го претставува Jazz Hybrid
Јапонскиот производител, води постојана борба со домашниот конкурент Toyota околу хибридните возила. Последниот одговор на Honda е хибридна верзија на Jazz, која треба да биде најповолен хибрид на пазарот... Повеќе
 
 
Honda S 2000 Honda спрема нова S2000 Идни модели - Honda S 2000
Honda спрема нова S2000
Јапонскиот производител има во план во блиска иднина да произведе нов мал roadster со средишно сместен мотор и погон на задните тркала... Повеќе
 
 
Honda Honda EV-neo - Првиот електричен скутер Новитет - Honda
Honda EV-neo - Првиот електричен скутер
Најголемиот производител на мотоцикли го претстави својот прв електричен скутер. Со оглед на погонскиот склоп, се подразбира дека станува збор за модел со емисија на 0 штетни гасови... Повеќе
 
 
Honda Моќно хибридно Honda купе на повидок? Идни модели - Honda
Моќно хибридно Honda купе на повидок?
Според најавите, јапонскиот производител спрема хибридно купе со спортски перформанси. Но, колку од ова е вистина?... Повеќе
 
 
Honda Insight Букет со пет цвета, молам! Тест - Honda Insight
Букет со пет цвета, молам!
Додека го трошиме нашете време и енергија за проблеми со името, со визите и со пушење цигари на работа или во јавни локали, светот се грижи за нешто повозвишено. За заштита на природната средина. ... Повеќе
 
 
Honda CR-Z Забавната страна на хибридот – Honda CR-Z Новитет - Honda CR-Z
Забавната страна на хибридот – Honda CR-Z
Конечно и службено е претставен моделот CR-Z, мал спортски двосед со хибриден погон и вкупно 124 КС, кој и покрај не така големата моќност ветува забавни возни особини. ... Повеќе
 
 
Honda CR-V - old Honda CR-V 2.0 i-VTEC - Компакт со погон на четири тркалa Тест - Honda CR-V - old
Honda CR-V 2.0 i-VTEC - Компакт со погон на четири тркалa
Новиот CR-V настапува во различно светло од конкуренцијата. Наместо слепото бркање на авантуристичкиот стил и добрите теренски возни својства, компактниот SUV на Honda го нуди најдоброто од сите теренци на асф... Повеќе
 
 
Honda Нов салон на Honda во Скопје Македонија - Honda
Нов салон на Honda во Скопје
Возилата на Honda, отсега ќе се продаваат во нов продажно – сервисен центар на, кој се наоѓа на улицата “Илинденска”, веднаш до бензинската пумпа на Макпетрол. Објектот лежи на површина од 1.200 m2.... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Mugen Civic Type R – белата боја кажува се Новитет - Honda Civic Type R
Mugen Civic Type R – белата боја кажува се
Се работи за мини - серија од само 20 (!) рачно изработени примероци на овој патнички болид на Honda, за жал, наменети само за британскиот пазар. ... Повеќе
 
 
Honda Први информации за идната генерација Accord Идни модели - Honda
Први информации за идната генерација Accord
Иако моменталниот Accord на европскиот пазар стигна нешто помалку од година дена веќе сега почнува да се зборува за неговиот наследник. Да ви ги претставиме првите сознанија и скица на автомобилот.... Повеќе
 
 
Honda Insight Официјално: “убиецот” на Prius – Honda Insight Новитет - Honda Insight
Официјално: “убиецот” на Prius – Honda Insight
Наследникот на не толку популарниот хибрид на Honda, Insight, кој се продаваше само во Северна Америка, конечно ја добива својата сериска изведба. Дизајнот е како на Prius, но, за разлика од претходните најав... Повеќе
 
 
Honda Accord Tourer Honda Accord Tourer ја доби “red dot” наградата за дизајн и квалитет Награди - Honda Accord Tourer
Honda Accord Tourer ја доби “red dot” наградата за дизајн и квалитет
Red dot е една од најпочитуваните награди кога е во прашање дизајнот на возилата и квалитетот на завршната обработка, т.е. впечатокот што тие го оставаат на прв поглед и на допир.... Повеќе
 
 
Honda Civic - old Honda Civic 1,8 i-VTEC - Префинет спортист Тест - Honda Civic - old
Honda Civic 1,8 i-VTEC - Префинет спортист
Иако Honda носи имиџ на спортска марка, со ориентација кон многу забава во возењето, последната генерација на Civic, слично како и поголемиот брат Accord, освен што е спортски, е исклучително префинет автомоб... Повеќе
 
 
Honda Jazz Honda Jazz 1,4 - мал моноволумец Тест - Honda Jazz
Honda Jazz 1,4 - мал моноволумец
Големиот простор и добрата изработка се главни вредности за купувачите на семеен автомобил. Иако до појавувањето на првата генерација на Jazz, Honda немаше имиџ на семеен автомобил, недвосмислен е фактот дека ... Повеќе
 
 
Honda Accord Голем, лут и смирен Тест - Honda Accord
Голем, лут и смирен
Секогаш најфутуристичкиот и најспортскиот од Јапонските конкуренти, Honda Accord, ја доживеа новата генерација. Со хармонични линии, повторно со агресивен спортски дизајн, но и со доза и на елеганција и скапоц... Повеќе
 
 
Honda Civic Sedan - old Honda Civic 1,8 i-VTEC - скриен спортист Тест - Honda Civic Sedan - old
Honda Civic 1,8 i-VTEC - скриен спортист
Honda Civic е секако најважниот модел на јапонската компанија. Тој е важен како Golf за VW, Corolla (Auris) за Toyota, Astra за Opel и Megane за Renault. Но, Civic, за разлика од споменатите автомобили, никога... Повеќе
 
 
Honda Враќање во иднината – Honda EV-N Саеми - Honda
Враќање во иднината – Honda EV-N
На саемот во Токио, секогаш има интересни мали автомобили. Еден од нив оваа година е мини електричниот автомобил на Honda, кој има ретро изглед, минијатурни димензии и кул аксесоари.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Honda Civic 1,8 i-VTEC - Префинет спортист

Повеќе >
koli.com.mk - Honda Civic - old Honda Civic 1,8 i-VTEC - Префинет спортист
 
Голем, лут и смирен
Honda Jazz 1,4 - мал моноволумец
Honda Civic 1,8 i-VTEC - скриен спортист
Мал моноволуменец – да или не?
Малку подобар Accord
Mugen Civic Type R – белата боја кажува се
Први информации за идната генерација Accord
Враќање во иднината – Honda EV-N
Официјално: “убиецот” на Prius – Honda Insight
Архива на Honda


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил