дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Ford
   
Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори

Кога било кој од нас ќе помисли на комерцијални возила, едно од имињата кое секогаш паѓа на памет е Ford Transit. Моделите кои се буквално неизбежни на патиштата низ Стариот Континент добија освежување со целосно нови EcoBlue дизел мотори, нов автоматски менувач и нова задна пневматска суспензија...

fotografii фотографии 46 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Тест - Ford Ranger
Ако треба да потенцираме модел кој е олицетвроение на американските пик-ап стандарди, тоа секако би бил Ranger-от на Ford. ... Повеќе
 
 
Ford  Возење со новиот Ford F-150 снимено од необичен агол Занимливости - Ford
Возење со новиот Ford F-150 снимено од необичен агол
GoPro камери монтирани на самата суспензија... Повеќе
 
 
Ford  Ford бара да Lynk & Co го промени името Маркет / Бизнис - Ford
Ford бара да Lynk & Co го промени името
Приложија жалба, мислат дека нивното име премногу потсетува на Lincoln... Повеќе
 
 
Ford B-MAX Се гаси Ford B-Max Инфо - Ford B-MAX
Се гаси Ford B-Max
Се ослободува место за новиот модел Ford EcoSport.... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang GT лови стотка за помалку од четири секунди Новитет - Ford Mustang
Ford Mustang GT лови стотка за помалку од четири секунди
Американците го доработија 5.0 литарскиот V8 мотор, кој сега има моќност од 460 коњски сили... Повеќе
 
 
Ford  Пронашле марихуана во багажникот на штотуку испорачани Ford автомобили Занимливости - Ford
Пронашле марихуана во багажникот на штотуку испорачани Ford автомобили
Развиен криумчарски ланец криел дрога во нови автомобили... Повеќе
 
 
Ford  Ford GT има повеќе компјутерска сила од авионот F35 Технологија - Ford
Ford GT има повеќе компјутерска сила од авионот F35
Автомобилот секој час, генерира 100 GB податоци... Повеќе
 
 
Ford  Ford 1,0 l EcoBoost ја освои наградата International Engine of the Year Награди - Ford
Ford 1,0 l EcoBoost ја освои наградата International Engine of the Year
И тоа, шести пат по ред... Повеќе
 
 
Ford  Ford патентираше нов вид на седишта за автомобили Технологија - Ford
Ford патентираше нов вид на седишта за автомобили
Седиште со роботизирани механички нозе... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Започна производството на новата Ford Fiesta во Европа Маркет / Бизнис - Ford Fiesta 2014
Започна производството на новата Ford Fiesta во Европа
Ford Fiesta од седмата генерација е подготвена за европскиот пазар -од фабриката на секои 68 секунди ќе излегува по еден автомобил.... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Fiesta за прв пат го надмина Golf по продажба во еден месец Маркет / Бизнис - Ford Fiesta 2014
Fiesta за прв пат го надмина Golf по продажба во еден месец
Ford Fiesta е најпродаваниот автомобил во Европа во март оваа година, соопштуваат од компанијата „JATO Dynamics“... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus Маркет / Бизнис - Ford Focus
Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus
Електричните автомобили се иднината, тука нема сомнеж, но за Ford иднината се уште не пристигна... Повеќе
 
 
Ford Идните Ford автомобили ќе го препознаваат расположението на возачот Технологија - Ford
Идните Ford автомобили ќе го препознаваат расположението на возачот
Ford e на добар пат да претстави уште една напредна технологија за фацијално препознавање. ... Повеќе
 
 
Ford Кен Блок по снег го возеше F-150 Raptor Занимливости - Ford
Кен Блок по снег го возеше F-150 Raptor
Ѕверот со 450 коњски сили и 10 степенски автоматски менувач, се покажа одлично на снег... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Пронајдена најстарата Fiesta во Македонија Занимливости - Ford Fiesta 2014
Пронајдена најстарата Fiesta во Македонија
Ми-Да Гранд Моторс ја заврши својата потрага... Повеќе
 
 
Ford  Симулаторот на Ford за пијанство Технологија - Ford
Симулаторот на Ford за пијанство
Вртоглавица, заматеност, отежнато дишење... Повеќе
 
 
Ford  Ford го патентираше графичкиот приказ на хаубата Новитет - Ford
Ford го патентираше графичкиот приказ на хаубата
Посебна боја чувствителна на топлина... Повеќе
 
 
Ford Ford започнува со тестирање на самовозачки автомобили во Европа Технологија - Ford
Ford започнува со тестирање на самовозачки автомобили во Европа
Тестирањето опфаќа препознавање на различни знаци во различни држави... Повеќе
 
 
Ford  Ford Fiesta, Focus и Mondeo стануваат кросовери Новитет - Ford
Ford Fiesta, Focus и Mondeo стануваат кросовери
Серијата ќе се нарекува Active, а сите модели ќе имаат поголемо растојание од тлото, ќе добијат кровни носачи како и пластични додатоци... Повеќе
 
 
Ford  Ford Focus RS500 нема да започне да се произведува Маркет / Бизнис - Ford
Ford Focus RS500 нема да започне да се произведува
Американските купувачи велат дека е сличен со Mustang... Повеќе
 
 
Ford  Со новиот систем на Ford, сите семафори ќе светат зелено за вас Технологија - Ford
Со новиот систем на Ford, сите семафори ќе светат зелено за вас
Пилот проект на нова технологија “Green Light Optimal Speed Advisory”... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 Добра или лоша идеја : модел на Ford со „ЅТ“ значка и 3 цилиндри Идни модели - Ford Fiesta ST - 2013
Добра или лоша идеја : модел на Ford со „ЅТ“ значка и 3 цилиндри
Наредната генерација на еден од моделите на Ford со „ST“ значка би можеле да ја видиме со 3 цилиндри... Повеќе
 
 
Ford Mustang Интересно, на натпревар на економичност со V8 бензинец Занимливости - Ford Mustang
Интересно, на натпревар на економичност со V8 бензинец
Ford на овогодинешниот маратон за економичност ќе настапи со Mustang со V8 агрегат... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Ford Fiesta ST за Европа доби пет врати Новитет - Ford Fiesta 2014
Ford Fiesta ST за Европа доби пет врати
Семејниот автомобил од 0 до 100 километри на час забрзува за 6,9 секунди, а максималната брзина на овој автомобил изнесува 223 километри на час... Повеќе
 
 
Ford Focus „Hennessey“ подготвува уште по монструозен Focus RS Тјунинг - Ford Focus
„Hennessey“ подготвува уште по монструозен Focus RS
Американската тјунерска куќа подготви Focus RS со 405 кс... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Ford спрема достапен автономен автомобил за 2021 година, нема да има педали и волан Новитет - Ford Mondeo
Ford спрема достапен автономен автомобил за 2021 година, нема да има педали и волан
Американскиот производител забрзано работи на автономната технологија, која ќе ја вгради во нов автономен автомобил кој ќе се користи во комерцијални апликации, како “Car Sharing”, односно делење на еден автом... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Ford Focus RS500 ќе има преку 400 КС Новитет - Ford Focus RS - 2013 *
Ford Focus RS500 ќе има преку 400 КС
Ако помисливте дека со RS изведбата на Focus инженерите на Ford ја завршија работата, грешите – тие спремаат уште похардкор изведба со мотор навиен преку 400 КС... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford Focus RS Mountune има 375 КС и спринта за 4,5 до стотка Новитет - Ford Focus
Ford Focus RS Mountune има 375 КС и спринта за 4,5 до стотка
Focus RS е веројатно најинтересниот жежок компакт во моментов – има исклучително моќен мотор од 350 КС и супер забавен Drift. Од Mountune сепак мислат дека RS нема доволна сила и го навија на 375 КС... Повеќе
 
 
Ford Новиот Ford GT патува назад во времето со едицијата Le Mans Heritage Идни модели - Ford
Новиот Ford GT патува назад во времето со едицијата Le Mans Heritage
Heritage верзијата на GT зема дизајнерски сегменти од освојувањето на LeMans во 1966 со Ford GT40, секако, сеуште инкорпорирајќи модерни елементи.... Повеќе
 
 
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме - Ford Transit Connect
Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Кога било кој од нас ќе помисли на комерцијални возила, едно од имињата кое секогаш паѓа на памет е Ford Transit. Моделите кои се буквално неизбежни на патиштата низ Стариот Континент добија освежување со цело... Повеќе
 
 
Ford Ford го претстави моделот Ka+ Премиерa - Ford
Ford го претстави моделот Ka+
Порасна на скоро 400cm, а почетната цена во Германија му е 9,990 евра.... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 LODER1899 Ford Fiesta ST Тјунинг - Ford Fiesta ST - 2013
LODER1899 Ford Fiesta ST
Со оваа „коњажа“, на тркачката патека се мери со возила од повисока класа.... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новото Mondeo, сега на 15% попуст! Маркет / Бизнис - Ford Mondeo
Новото Mondeo, сега на 15% попуст!
Минатогодишниот автомобил на годината во Македонија, направен по врвни стандарди, опремен со најсовремени технологии и системи и дизајн кој никого не остава рамнодушен, сега на 15% попуст!... Повеќе
 
 
Ford Ford на мисла за нов RS500 Идни модели - Ford
Ford на мисла за нов RS500
Ford со новиот RS, веќе директно ги нападна Audi RS3 и Mercedes-AMG A45, а со нов RS500 може апсолутно да завладее во класата!... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра Маркет / Бизнис - Ford Fiesta 2014
Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра
Ford Mi-Da Grand Motors објави голема акција со која нуди 15% попуст на моделите на Ford.... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новото Mondeo, достапно од 22,990 евра! Маркет / Бизнис - Ford Mondeo
Новото Mondeo, достапно од 22,990 евра!
Со својот динамичен дизајн, ниската линија на покривот и агресивните дизајнерски линии, ова е поелегантно и поагресивно ново Mondeo од било кога.... Повеќе
 
 
Ford Galaxy За новиот Ford GT пристигнаа 6506 нарачки Маркет / Бизнис - Ford Galaxy
За новиот Ford GT пристигнаа 6506 нарачки
Суперавтомобилот ќе биде произведен во само 500 примероци... Повеќе
 
 
Ford  Dolph Lundgren го рекламира новиот мотор на Ford Занимливости - Ford
Dolph Lundgren го рекламира новиот мотор на Ford
Со мотор на скејтборд, забрзува над 100 километри на час... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang е најпродаваното спортско купе на светот Маркет / Бизнис - Ford Mustang
Ford Mustang е најпродаваното спортско купе на светот
Во 2015 година, Ford глобално испорачал 110.000 Mustang купеа и 30.000 Mustang кабриолети... Повеќе
 
 
Ford Focus Електричниот Ford Focus со двојно помала автономија од моделите на Tesla Новитет - Ford Focus
Електричниот Ford Focus со двојно помала автономија од моделите на Tesla
Автономијата на популарниот компакт ќе биде 160 километри, двојно помала од автономијата на моделите на Tesla... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Автономната технологија на Ford може да работи во целосна темница! Технологија - Ford Mondeo
Автономната технологија на Ford може да работи во целосна темница!
Најголемите автомобилски производители забрзано ги развиваат системите за автономно возење и Ford најверојатно води во трката... Повеќе
 
 
Ford Mustang Кога дрифтањето среде улица ќе тргне на лошо Занимливости - Ford Mustang
Кога дрифтањето среде улица ќе тргне на лошо
Јавните сообраќајници дефинитивно не се место каде што се покажуваат мускулите зад волан, посебно доколку возите автомобил кој е премногу моќен за ваше добро... Повеќе
 
 
Ford S-MAX Ford има нови светла кои не заслепуваат Новитет - Ford S-MAX
Ford има нови светла кои не заслепуваат
Паметниот состав динамички ги менува насоките на светлосниот сноп... Повеќе
 
 
Ford  Патуваат низ светот со автомобил стар цели сто години Занимливости - Ford
Патуваат низ светот со автомобил стар цели сто години
После Африка и Јужна Америка, следат Нов Зеланд и Австралија... Повеќе
 
 
Ford  Автономниот автомобил на Ford, на снег Новитет - Ford
Автономниот автомобил на Ford, на снег
Секој час генерира по 600 GB податоци... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 Ford Fiesta ST200 е автомобил наменет за секој Премиерa - Ford Fiesta ST - 2013
Ford Fiesta ST200 е автомобил наменет за секој
Дали го гледавте последното продолжение на Gymkhana, во кое Кен Блок ги вознемирува жителите на Дубаи со диво возење во Fiesta ST RX43?... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 Женева 2016: новата Fiesta ST200 има 215 КС под хаубата Новитет - Ford Fiesta ST - 2013
Женева 2016: новата Fiesta ST200 има 215 КС под хаубата
На саемот во Женева, Ford ја претстави подобрената ST изведба на Fiesta, која сега има помоќен агрегат, подобри забрзувања и уште подобро чувство зад управувачот... Повеќе
 
 
Ford  Еве како никогаш повеќе да не погодите дупка на патот Новитет - Ford
Еве како никогаш повеќе да не погодите дупка на патот
Доколку не можете да ја заобиколите, прескокнете ја... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Видео: 0-200 km/h во новиот Ford Focus RS Занимливости - Ford Focus RS - 2013 *
Видео: 0-200 km/h во новиот Ford Focus RS
Веројатно најдобриот компактен спортист во моментов, на драг патека, од 0-200 km/h... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Стариот "Stig" објаснува како работи "Drift" модот на новиот Focus RS Новитет - Ford Focus RS - 2013 *
Стариот "Stig" објаснува како работи "Drift" модот на новиот Focus RS
Бруталниот Focus RS има 350 КС и погон на сите тркала, но веројатно најважно - има Drift мод кој ќе треба да му помогне на возачот во полесно занесување на задниот крај... Повеќе
 
 
Ford Ford и Google заедно ќе развиваат автономни возила? Новитет - Ford
Ford и Google заедно ќе развиваат автономни возила?
Доколку оваа соработка навистина се случи, може да значи вистинско поместување на работите во технологијата за автономни возила... Повеќе
 
 
Ford Ford ќе користи „Gorilla Glass“ за изработка на шофершајбни Технологија - Ford
Ford ќе користи „Gorilla Glass“ за изработка на шофершајбни
Новиот Ford GT ќе има шофершајбна и заден прозорец изработени од „Gorilla Glass“, материјал направен од страна на Corning. Стаклото е лесно и отпорно, а можеби ви звучи познато бидејќи секој ден минувате часов... Повеќе
 
 
Ford Focus Потврдена е нова електрична изведба на Ford Focus Електрични автомобили - Ford Focus
Потврдена е нова електрична изведба на Ford Focus
Потврдена е сосем нова Ford Focus Electric изведба која произлегува од 4,5 милијарди долари вредната инвестиција за електрификација на понудата на производителот... Повеќе
 
 
Ford Есенски попусти во Ford за дизелските изведби! Македонија - Ford
Есенски попусти во Ford за дизелските изведби!
Под името „Есенска колекција на Ford“, увозникот МиДа нуди големи попусти на дизелските изведби на Fiesta, Focus, Mondeo и Kuga... Повеќе
 
 
Ford Ford бележи успешна продажба на европските пазари Маркет / Бизнис - Ford
Ford бележи успешна продажба на европските пазари
Минатиот месец, на 20 европски пазари Ford продал вкупно 101.400 возила, со што продажбата на Ford автомобили во првите десет месеци од 2015-та се зголеми на вкупно 1.080.100 возила... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Ford размислува за лансирање на „хардкор“ изведба од Focus RS Новитет - Ford Focus RS - 2013 *
Ford размислува за лансирање на „хардкор“ изведба од Focus RS
Според најновите информации, Ford размислува за конструкција на помоќна и побрза верзија на веќе и онака импресивниот Focus RS ... Повеќе
 
 
Ford Focus ST Надградбата од Mountune му овозможува на Ford Focus ST неверојатни 275 КС Мотори - Ford Focus ST
Надградбата од Mountune му овозможува на Ford Focus ST неверојатни 275 КС
Ford ја претстави официјалната надградба на моторот за моделот Focus ST, со која моќноста на 2,0-литарскиот EcoBoost бензински агрегат ќе се зголеми од 250 на 275 КС... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Видео: Новиот Ford Focus RS во акција Идни модели - Ford Focus RS - 2013 *
Видео: Новиот Ford Focus RS во акција
Пред нас е првото од серијата видеа кои се однесуваат на развојот на новиот Ford Focus RS. Во видеото ќе видите неколку икони од историјата на RS, а секако, најинтересно е присуството на Кен Блок... Повеќе
 
 
Ford Ka Новата Ford Ka – помалку стил, повеќе функционалност Идни модели - Ford Ka
Новата Ford Ka – помалку стил, повеќе функционалност
Ford Ka е градски автомобил, наменет пред се оние свесни за стилот, но со помала функционалност и практичност од конкурентите. Новиот модел ќе намали на стилот, но ќе донесе многу повеќе вредност за парите... Повеќе
 
 
Ford Ford патентираше систем кој детектира промени во здравствената состојба на возачите Технологија - Ford
Ford патентираше систем кој детектира промени во здравствената состојба на возачите
Станува збор за прилично едноставна идеја, односно за технологија која во итни случаи може да стапи во контакт со медицинските служби... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang - најпродаван спортски автомобил во првата половина од 2015-та Маркет / Бизнис - Ford Mustang
Ford Mustang - најпродаван спортски автомобил во првата половина од 2015-та
Купувачите низ светот, во првата половина од годината, го направија Ford Mustang најпродаван автомобил во глобални рамки... Повеќе
 
 
Ford Новиот Ford GT „уловен“ на автопат во Детроит Новитет - Ford
Новиот Ford GT „уловен“ на автопат во Детроит
Корисник на платформата You Tube, на неговиот пат до работа, на автопат во Детроит, имал блиска средба со новиот хипер автомобил на Ford кој ќе го наследи моделот GT од 2006-та година ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford претстави воздушно перниче кое ги штити колената на совозачот Безбедност - Ford Mustang
Ford претстави воздушно перниче кое ги штити колената на совозачот
Ford Mustang е првиот модел од американскиот производител опремен со специјално воздушно перниче, сместено во преградата за ракавици пред совозачкото седиште... Повеќе
 
 
Ford Ford ги претстави своите напредни системи за осветлување Технологија - Ford
Ford ги претстави своите напредни системи за осветлување
Ford објави дека во моментов работи на развој на напредни системи за осветлување, кои ќе го направат ноќното возење значително побезбедно... Повеќе
 
 
Ford Mustang Фантастично промо видео за новиот Mustang Новитет - Ford Mustang
Фантастично промо видео за новиот Mustang
Неверојатното интерактивно видео им овозможува на гледачите да почувствуваат како изгледа возење на еден „жесток“ круг со новиот Ford Mustang на патеката Silverstone... Повеќе
 
 
Ford Focus Ова лето заштедете со новиот Ford Focus Македонија - Ford Focus
Ова лето заштедете со новиот Ford Focus
Новиот Ford Focus со Trend ниво на опременост, 5-години гаранција, 24-часовна помош на пат низ цела Европа и трократниот шампионски EcoBoost мотор, кај нас сега е достапен за 12.490 евра... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford го претстави новиот Focus RS со 350 КС Новитет - Ford Focus
Ford го претстави новиот Focus RS со 350 КС
Во рамки на фестивалот на брзината во Goodwood (25-28 јуни), Ford го претстави новиот хечбек со високи перформанси, Focus RS, кој нуди максимална моќност од 350 КС. Овој модел со високи перформанси е опремен с... Повеќе
 
 
Ford Ford 1.0 EcoBoost повторно прогласен за мотор на годината Мотори - Ford
Ford 1.0 EcoBoost повторно прогласен за мотор на годината
Во последните четири години ова е веќе осмо признание за 1.0 EcoBoost, а по четврти пат последователно агрегатот победува во категоријата на мотори со капацитет до еден литар... Повеќе
 
 
Ford Focus Летна понуда - Ford Focus EcoBoost за 12.490 евра Новитет - Ford Focus
Летна понуда - Ford Focus EcoBoost за 12.490 евра
Еден од најпродаваните модели во Европа сега уште подостапен... Повеќе
 
 
Ford Ford се враќа на Ле Манш во 2016 со комплетно новиот Ford GT Новитет - Ford
Ford се враќа на Ле Манш во 2016 со комплетно новиот Ford GT
Ford се враќа на Ле Манш во 2016 со комплетно новиот супер спортски Ford GT за да се натпреварува во класата GT- про издржливост, одбележувајќи ја 50-годишнината од Ford-овата севкупна победа во 1966 година... Повеќе
 
 
Ford Kuga MCA Тест – Ford Kuga 2.0 TDCi 4WD Тест - Ford Kuga MCA
Тест – Ford Kuga 2.0 TDCi 4WD
Моделот кој ја донесе динамиката и агилноста на компактите во SUV класата, стигна и до втората генерација. Новата Kuga ветува многу поголема функционалност и простор во внатрешноста, која недостасуваше кај пре... Повеќе
 
 
Ford Focus ST Интервју: Jürgen Gagstatter, главен инженер за спортски автомобили на Ford Europe Интервју - Ford Focus ST
Интервју: Jürgen Gagstatter, главен инженер за спортски автомобили на Ford Europe
Како што веројатно веќе сте запознаени, имавме можност да го повозиме новиот Focus ST на специјална промоција во Германија. За време на престојот во Келн, имавме и несекојдневна можност да поразговараме со Jür... Повеќе
 
 
Ford Изложба на предмети инспирирани од дизајнот на Ford GT Занимливости - Ford
Изложба на предмети инспирирани од дизајнот на Ford GT
Дали сте и вие еден од фановите кои не можат да му се изнагледаат на дизајнот на новиот Ford GT? Доколку и' припаѓате на оваа група, тогаш Милано е градот кој треба да го посетите во текот на месецов... Повеќе
 
 
Ford Ford патентирал 11-брзински автоматски менувач Технологија - Ford
Ford патентирал 11-брзински автоматски менувач
Во извештајот на Американското биро за патенти се наведува дека станува збор за три верзии од ваквиот систем за пренос... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Одблизу со новиот Ford Focus RS Новитет - Ford Focus RS - 2013 *
Одблизу со новиот Ford Focus RS
Повратникот, овој пат со погон на четири тркала. Погледнете го „жешкиот“ хечбек Focus RS со моќност над 320 КС... Повеќе
 
 
Ford Ford им помага на возачите да избегнат казна Технологија - Ford
Ford им помага на возачите да избегнат казна
Откако постојат автомобилите, уредите кои ја мерат брзината на движење на возилата и ограничувањето на истите, се секојдневие на сите возачи... Повеќе
 
 
Ford Ford ја обновува соработката со Microsoft Технологија - Ford
Ford ја обновува соработката со Microsoft
Крај на соработката со QNX и користењето на Sync 3 платформата... Повеќе
 
 
Ford Ford GT40 продаден по цена од рекордни 11 милиони долари Маркет / Бизнис - Ford
Ford GT40 продаден по цена од рекордни 11 милиони долари
На аукцијата на класични автомобили во Pebble Beach, моделот Ford GT40, кој своевремено бил управуван од легендарниот Стив Меквин, беше продаден по цена од 11 милиони долари. Станува збор за најголемата сума к... Повеќе
 
 
Ford Прво официјално видео од Ford Focus RS во акција Новитет - Ford
Прво официјално видео од Ford Focus RS во акција
Ford го објави првиот официјален видео запис за RS изведбата на новата генерација на моделот Focus, во кој може да се види како овој автомобил ги совладува планинските патишта... Повеќе
 
 
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Возевме - Ford Focus ST
Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Koli.com.mk имаше ексклузивна можност да ја проба новата жешка изведба на Ford Focus во Келн, Германија. Спортската изведба на Focus стана икона меѓу жешките компакти благодарение на исклучително високата упра... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Видео: Еволуцијата на Ford Mondeo - автомобилот на годината во Македонија Македонија - Ford Mondeo
Видео: Еволуцијата на Ford Mondeo - автомобилот на годината во Македонија
Ford Mondeo постои повеќе од 20-години, исто колку и изборот за „Автомобил на Годината во Македонија“. 20-години Ford е присутен на македонскиот пазар, а новото Ford Mondeo ја доби наградата за автомобил на 20... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Тест – Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanium Тест - Ford Mondeo
Тест – Ford Mondeo 2.0 TDCI Titanium
За прв пат, натпреварувачот од средната класа на Ford ќе настапи како глобален модел, кој ќе треба да ги задоволи вкусовите на купувачите на сите континенти. Со поагресивен дизајн, нова моторизација и целосно ... Повеќе
 
 
Ford Mustang GT - 2015 * Состанок со непозната “плавуша”и скриена камера со Ford Mustang GT (Видео) Занимливости - Ford Mustang GT - 2015 *
Состанок со непозната “плавуша”и скриена камера со Ford Mustang GT (Видео)
Замислете се себеси во ваква ситуација... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новиот Ford Mondeo прогласен за автомобил на годината во Македонија Награди - Ford Mondeo
Новиот Ford Mondeo прогласен за автомобил на годината во Македонија
На овогодинешното 20-то јубилејно доделување на наградата “Автомобил на годината во Македонија“ со титулата се закити најновата изведба на Ford Mondeo. Во конкуренција од уште 5 автомобили Ford Mondeo ги доби... Повеќе
 
 
Ford Focus Брзината има ново име – Focus RS (Видео) Новитет - Ford Focus
Брзината има ново име – Focus RS (Видео)
Откриен долго очекуваниот тркач од Ford... Повеќе
 
 
Ford F-150 Raptor Snowcat - "Играчка" која ни е потребна на сите нам Тјунинг - Ford
F-150 Raptor Snowcat - "Играчка" која ни е потребна на сите нам
Кен Блок претстави уште еден автомобил на кој може да му завидиме... Повеќе
 
 
Ford Ford GT 2017 без V8 мотор, но со одличен звук (Видео) Занимливости - Ford
Ford GT 2017 без V8 мотор, но со одличен звук (Видео)
Најновата генерација на славниот автомобил “изгуби” два цилиндри и компресор, но не и добриот звук... Повеќе
 
 
Ford Focus ST Вечната дилема ставена на тест: Дизел против бензин (Видео) Споредби - Ford Focus ST
Вечната дилема ставена на тест: Дизел против бензин (Видео)
Дизелските агрегати се најпопуларни досега. Дали бензинот ќе го оправда своето име?... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang достапен во Европа од 34.000 до 43.000 евра Новитет - Ford Mustang
Ford Mustang достапен во Европа од 34.000 до 43.000 евра
Иконскиот автомобил за прв пат достапен за Европскиот пазар... Повеќе
 
 
Ford Новиот карбонски тркач е овде - Ford GT 2016 Новитет - Ford
Новиот карбонски тркач е овде - Ford GT 2016
Ford привлече посебно внимание на саемот во Детроит со својот долго очекуван GT суперавтомобил... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Пристигна новото Ford Mondeo, со почетна цена од 23.900 €! Македонија - Ford Mondeo
Пристигна новото Ford Mondeo, со почетна цена од 23.900 €!
Со големи амбиции и високи очекувања, новото Ford Mondeo пристигна и на нашиот пазар, каде ќе стартува од 23.900 € со 1.6 литарскиот дизел со 115 КС и Trend ниво на опрема... Повеќе
 
 
Ford Ford ќе претстави наследник на моделот GT!? Новитет - Ford
Ford ќе претстави наследник на моделот GT!?
Според најновите сознанија, на саемот за автомобили во Детроит кој ќе се одржи следниот месец, Ford ќе претстави нов спортски модел кој би можел да биде наследник на познатиот GT... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Започна производството на Ford Mondeo Hybrid Хибриди - Ford Mondeo
Започна производството на Ford Mondeo Hybrid
Во својата фабрика во Валенсија, Ford започна со производството на новото Mondeo, овој пат во хибридна верзија... Повеќе
 
 
Ford Кен Блок повторно во акција Занимливости - Ford
Кен Блок повторно во акција
Дами и господа, пред нас е видеото Gymkhana 7 кое носи наслов „Дивеење по улиците на Лос Анџелес“ (Wild in the Streets of Los Angeles) ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang Shelby GT350 Новитет - Ford Mustang
Ford Mustang Shelby GT350
Пред неколку дена Ford објави официјални фотографии од неговиот најнов „ѕвер“ кој дебитира на саемот за автомобили во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Ford Ford воведува 3D навигација Технологија - Ford
Ford воведува 3D навигација
Системот ќе ги проектира податоците на шофершајбната или на head-up дисплејот во возилото... Повеќе
 
 
Ford Новиот Ford GT пристигнува во 2016-та Идни модели - Ford
Новиот Ford GT пристигнува во 2016-та
Производството на претходниот Ford GT заврши пред речиси осум години, а според најновите информации неговиот наследник би можел да се појави во 2016-та... Повеќе
 
 
Ford S-MAX Ford ја најавува новата генерација на S-MAX Новитет - Ford S-MAX
Ford ја најавува новата генерација на S-MAX
Втората генерација на S-MAX моделот своето официјално деби ќе го има на саемот во Париз, откако концептот беше претставен 2013-та во Женева... Повеќе
 
 
Ford Не е за кај нас, ама вреди да се види - Ford Falcon Занимливости - Ford
Не е за кај нас, ама вреди да се види - Ford Falcon
Ford Falcon XR6 Turbo Ute е пик-ап возило со високи перформанси, кое ужива голема популарност на другите континенти.... Повеќе
 
 
Ford Focus RS Ford Focus RS 4x4 Идни модели - Ford Focus RS
Ford Focus RS 4x4
Ford Focus во RS верзија ќе пристигне во 2016-та година ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford започна со производство на новиот Mustang Новитет - Ford Mustang
Ford започна со производство на новиот Mustang
Добар ден за фановите на Ford, пристигнува шестата генерација на Mustang... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новиот Ford Mondeo есенва ќе пристигне на европскиот пазар Маркет / Бизнис - Ford Mondeo
Новиот Ford Mondeo есенва ќе пристигне на европскиот пазар
По речиси две години од својата официјална премиера, Mondeo конечно ќе биде достапен и на стариот континент... Повеќе
 
 
Ford Edge Ford Edge го напаѓа европскиот SUV премиум сегмент Новитет - Ford Edge
Ford Edge го напаѓа европскиот SUV премиум сегмент
На стариот континент Edge ќе биде достапен од втората половина на следната година... Повеќе
 
 
Ford Focus ST Ford Focus ST по прв пат со дизел мотор со 185 КС Новитет - Ford Focus ST
Ford Focus ST по прв пат со дизел мотор со 185 КС
Ford ја претстави освежената верзија на моќниот Focus ST на фестивалот на брзината во Goodwood. Освежувањата на овој модел се препознаваат кај редизајнираните браници, новиот поклопец за моторот, како и модерн... Повеќе
 
 
Ford Ова се најдобрите мотори за 2014-та Мотори - Ford
Ова се најдобрите мотори за 2014-та
Почнувајќи уште од 1999-та, секоја година, група од 82 автомобилски новинари од 34 земји во светот се собира со цел да ја додели престижната награда за мотор на годината ... Повеќе
 
 
Ford Focus Тест – Ford Focus 1.6i Ambiente Тест - Ford Focus
Тест – Ford Focus 1.6i Ambiente
Несекојдневниот дизајн, овој пат наменет за сите светски пазари, крие еден нов Focus, кој веќе не претендира да биде најатлетскиот модел во класата. Напротив, тој е сега смирен џентлмен.... Повеќе
 
 
Ford Ford ќе ги исфрала од употреба акумулаторите?! Технологија - Ford
Ford ќе ги исфрала од употреба акумулаторите?!
Беше прашање на време кога ќе се збогуваме со една од најстарите технологии под хаубата на нашите автомобили - акумулаторот. Ford има намера од оваа компонента да се ослободи што побрзо... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Кен Блок во спектакуларен рекламен спот Занимливости - Ford Fiesta 2014
Кен Блок во спектакуларен рекламен спот
Компанијата Castrol одбра необичен начин за промовирање на својот производ ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford направи специјален примерок од Mustang Convertible наменет за хуманитарни цели Занимливости - Ford Mustang
Ford направи специјален примерок од Mustang Convertible наменет за хуманитарни цели
Во моментов, во САД во продажба се пуштени тикети со кои ќе може да се учествува на лотаријата во која главна премија ќе биде токму овој уникатен Mustang... Повеќе
 
 
Ford Mustang Во новиот Mustang и аматерите ќе може да бидат „брзи и бесни“ Технологија - Ford Mustang
Во новиот Mustang и аматерите ќе може да бидат „брзи и бесни“
Burnout или во слободен превод горење гуми, е процес во кој автомобилот се врти во место со помош на погонските тркала, се' додека не почнат да се создаваат густи облаци од белузлав чад ... Повеќе
 
 
Ford Ford Focus ST со дизел мотор Новитет - Ford
Ford Focus ST со дизел мотор
Golf GDT доби моќна конкуренција ... Повеќе
 
 
Ford Focus RS Ford Focus RS пристигнува во 2015-та Идни модели - Ford Focus RS
Ford Focus RS пристигнува во 2015-та
Деновиве Ford објави дека на саемот за автомобили во Женева своја премиера ќе доживее „освежената“ верзија на стандардниот Focus, но до јавноста пристигнаа и најновите сознанија во врска со RS изведбата на ов... Повеќе
 
 
Ford Focus Прва официјална фотографија од „освежениот“ Ford Focus Новитет - Ford Focus
Прва официјална фотографија од „освежениот“ Ford Focus
„Козметички корекции“ на предниот и задниот дел, со минимални промени во внатрешноста ... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Еве зошто рели е најлудиот автоспорт WRC - Ford Fiesta 2014
Еве зошто рели е најлудиот автоспорт
Францускиот рели возач Bryan Bouffier беше најпријатното изненадување на првото WRC рели оваа сезона, кое се возеше во околината на Монте Карло. Со својата Fiesta два дена доминираше над останатите учесници, н... Повеќе
 
 
Ford Ford: "Имаме GPS во вашите возила, знаеме што правите" Технологија - Ford
Ford: "Имаме GPS во вашите возила, знаеме што правите"
Голема прашина се крена изминатиот викенд од другата страна на Атлантикот, откако на Consumer Electronics Show (CES) во Лас Вегас, првиот човек за маркетинг на Ford, ги шокираше присутните со скандалозна изјав... Повеќе
 
 
Ford Focus Пристигнува третата изведба на EcoBoost мотори за Ford Focus Мотори - Ford Focus
Пристигнува третата изведба на EcoBoost мотори за Ford Focus
Благодарение на филигранската изработка, овој агрегат со 102 КС троши само 4,2 литри, а емисијата на CO2 е намалена на 99 g/km... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Дали Ford Mondeo е со право потценет како половен автомобил? Корисни Авто-Совети - Ford Mondeo old
Дали Ford Mondeo е со право потценет како половен автомобил?
Доколку се сметате за познавач на состојбите на пазарот за половни автомобили, тогаш сигурно знаете дека моделот Mondeo е еден од оние кои иако се доста потценети, сепак на крајот испаѓа дека има многу што да ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ова е новиот Ford Mustang кој ќе се продава и во Европа Новитет - Ford Mustang
Ова е новиот Ford Mustang кој ќе се продава и во Европа
Европските љубители на американски автомобили неодамна добија пријатна вест. По пет децении производство, шестата генерација на моделот Mustang конечно ќе биде достапна и за европскиот пазар. Сепак, страстите ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford го претстави европскиот Mustang Премиерa - Ford Mustang
Ford го претстави европскиот Mustang
По речиси педесет години производство, Ford ја претстави првата европска изведба на Mustang која на клиентите од Стариот континент ќе им понуди стилски дизајн, напредна технологија и супериорни перформанси... Повеќе
 
 
Ford Ka Објавени првите фотографии од новиот Ford Ka Идни модели - Ford Ka
Објавени првите фотографии од новиот Ford Ka
Последен во низата на глобални автомобили од Ford, кој со горе-долу непроменет изглед ќе се најде на речиси сите светски пазари, е новиот Ka... Повеќе
 
 
Ford Edge Ford Edge ќе се продава и во Европа Маркет / Бизнис - Ford Edge
Ford Edge ќе се продава и во Европа
Уште еден модел од Ford ќе стане т.н. "глобален автомобил", односно производителот ќе го прошири бројот на пазари на кои возилото би било достапно. Во овој конкретен случај станува збор за SUV моделот Edge, ко... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang e најпосакуван класик во Европа Занимливости - Ford Mustang
Ford Mustang e најпосакуван класик во Европа
Благодарение на 49 годишното постоење и петте генерации на возила, Ford Mustang има посебно место во срцата на автомобилските љубители од САД, но по се’ изгледа, овој автомобил е исто така извонредно популарен... Повеќе
 
 
Ford Transit Connect Погледнете колку опасна може да биде отворена шахта на патот Занимливости - Ford Transit Connect
Погледнете колку опасна може да биде отворена шахта на патот
На луѓето понекогаш им се малку две очи за да ја согледаат опасноста што им се заканува во сообраќајот... Повеќе
 
 
Ford Ford користи роботи - возачи за тестирање на своите модели Технологија - Ford
Ford користи роботи - возачи за тестирање на своите модели
Во тестирањето на издржливоста на новите full-size Transit комбиња, Ford започна да користи автoматизирана роботска технологија која ги управува возилата на патеката за тестови во Мичиген... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Тест – Ford Fiesta 1.4i Тест - Ford Fiesta 2014
Тест – Ford Fiesta 1.4i
Освежена со “Aston Martin” маската како кај новиот Mondeo, Fiesta ќе се обиде со уште поекстравагантен стил и настап да се задржи при врвот на класата... Повеќе
 
 
Ford Daimler сака да ги преземе 3-цилиндричните мотори на Ford Мотори - Ford
Daimler сака да ги преземе 3-цилиндричните мотори на Ford
Во новата соработка, Daimler би го користел турбо 3 моторот во следната генерација на Smart ForTwo, како и кај Renault Twingo... Повеќе
 
 
Ford Кога Кен Блок ќе ја „нападне“ Русија... Занимливости - Ford
Кога Кен Блок ќе ја „нападне“ Русија...
Погледнете што се’ се случи неодамна кога Кен Блок ја посети Русија и патем со себе ја понесе својата камера со висока резолуција... Повеќе
 
 
Ford Ford Escort се враќа... како концепт Концепт - Ford
Ford Escort се враќа... како концепт
На тековното издание на саемот за автомобили во Шангај, со промоцијата на новиот концепт, Ford се навраќа кон старите добри времиња ... Повеќе
 
 
Ford GM и Ford развиваат менувачи со 9 и 10 брзини Технологија - Ford
GM и Ford развиваат менувачи со 9 и 10 брзини
Да, добро прочитавте, уште малку и степените на пренос на вашиот менувач не ќе можете да ги изброите на прстите од двете раце... Повеќе
 
 
Ford Ford нуди 50.000 долари за развој на софтверски апликации Технологија - Ford
Ford нуди 50.000 долари за развој на софтверски апликации
Целта на апликациите ќе биде веродостојно да го покажуваат коефициентот на заштеда на гориво... Повеќе
 
 
Ford Рекламите за Ford Figo ги вознемирија индиските купувачи Занимливости - Ford
Рекламите за Ford Figo ги вознемирија индиските купувачи
Рекламна кампања за Ford Figo наменета за индискиот пазар, а дизајнирана од страна на агенцијата JWT предизвика значителни контроверзии ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Новиот Mustang ќе биде најбрзиот сериски автомобил Новитет - Ford Mustang
Новиот Mustang ќе биде најбрзиот сериски автомобил
Како Shelby GT500 со 662 КС да не беше доволно силен, па Ford и Shelby подготвиja нов модел, со уште помоќни карактеристики... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Новиот Focus RS ќе има 335 КС! Новитет - Ford Focus RS - 2013 *
Новиот Focus RS ќе има 335 КС!
Нормално, по успехот на актуелниот модел, и новиот Focus ќе добие RS изведба, која треба да го врати на тронот „најбрз компакт“... Повеќе
 
 
Ford Focus Временска машина: историјата на Ford Focus Историјат - Ford Focus
Временска машина: историјата на Ford Focus
Еден од најпопуларните хечбек автомобили на денешницата, и нема којзнае колку долга традиција... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Официјално: Fiesta и Fiesta ST на саемот во Лос Анџелес Саеми - Ford Fiesta 2014
Официјално: Fiesta и Fiesta ST на саемот во Лос Анџелес
Новите мотори кои ќе ги придвижуваат двата автомобили се и главните новитети... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Пожар во кабината? Ken Block не се загрижи многу Занимливости - Ford Fiesta - old
Пожар во кабината? Ken Block не се загрижи многу
Погледнете ја оваа ладнокрвност – неговата нога гори, а тој продолжи да вози... Повеќе
 
 
Ford Ford е најдобар, кога се работи за развивање на нови мотори Технологија - Ford
Ford е најдобар, кога се работи за развивање на нови мотори
1.0-литарскиот EcoBoost е доказ за тоа... Повеќе
 
 
Ford Focus Каде се загуби разликата помеѓу Premium и Non-Premium? Маркет / Бизнис - Ford Focus
Каде се загуби разликата помеѓу Premium и Non-Premium?
Ова прашање добива делумен одговор во тврдењето дека нема повеќе премиум марки, туку само ривали... Повеќе
 
 
Ford C-MAX Ford со 2 финалисти за Green Car Of The Year 2013 Награди - Ford C-MAX
Ford со 2 финалисти за Green Car Of The Year 2013
Од вкупно 5 кандидати, заедно со Dodge Dart Aero, Mazda CX-5 и Toyota Prius C ... Повеќе
 
 
Ford Ford со 5 години гаранција на своите возила во Македонија Македонија - Ford
Ford со 5 години гаранција на своите возила во Македонија
За разлика од досегашните 2 години и неограничен број на километри... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Новиот Ford Focus RS ќе има 2.3L EcoBoost и 350 КС Идни модели - Ford Focus RS - 2013 *
Новиот Ford Focus RS ќе има 2.3L EcoBoost и 350 КС
Ford дава една нова димензија на поимот “Hot Hatchback”... Повеќе
 
 
Ford Топ 10 – Автомобили за мажишта Занимливости - Ford
Топ 10 – Автомобили за мажишта
Без навреда. Ова е нашата листа. Слободно коментирајте, отворени сме за дискусија... Повеќе
 
 
Ford GM и Ford заедно работат на 8, 9 и 10-степени менувачи? Технологија - Ford
GM и Ford заедно работат на 8, 9 и 10-степени менувачи?
Се работи, сè разбира, за автоматски менувачи... Повеќе
 
 
Ford Технологијата ги прави автомобилите непотребни? Технологија - Ford
Технологијата ги прави автомобилите непотребни?
Или само ги прави уште понеопходни?... Повеќе
 
 
Ford 5 автомобилски дизајни кои биле одобрени, а не требало Занимливости - Ford
5 автомобилски дизајни кои биле одобрени, а не требало
Одобрени, како “произведени”. Погледнете... Повеќе
 
 
Ford Mondeo И новото Ford Mondeo со 1.0-литарскиот EcoBoost мотор Новитет - Ford Mondeo
И новото Ford Mondeo со 1.0-литарскиот EcoBoost мотор
Можеби за мал автомобил како Fiesta e вообичаено, но во Mondeo... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 1.0-литарскиот EcoBoost е главниот адут на новата Fiesta Новитет - Ford Fiesta 2014
1.0-литарскиот EcoBoost е главниот адут на новата Fiesta
Што би го позиционирал малиот Ford на врвот од класата, во поглед на економичноста... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford одбележа 350 милиони произведени возила Занимливости - Ford Focus
Ford одбележа 350 милиони произведени возила
Јубилејниот примерок е Focus, кој воедно е и најпродаван автомобил во 2012-та година... Повеќе
 
 
Ford Ford - споредба на EcoBoost моторот и вселенски шатл Занимливости - Ford
Ford - споредба на EcoBoost моторот и вселенски шатл
И има добра причина за тоа – и двата користат исти материјали при изработка... Повеќе
 
 
Ford Ford му се заблагодарува на Carroll Shelby, со овој “ѕвер” Занимливости - Ford
Ford му се заблагодарува на Carroll Shelby, со овој “ѕвер”
Наречен Ford Shelby GT500 Cobra, кој има неверојатни 850 КС, а ќе дебитира на Pebble Beach Concours... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford Focus продаден во 31% поголем број од лани Маркет / Бизнис - Ford Focus
Ford Focus продаден во 31% поголем број од лани
Или вкупно 147.877 единици Focus за седум месеци... Повеќе
 
 
Ford Ford ја мери внатрешноста со пинг-понг топчиња Занимливости - Ford
Ford ја мери внатрешноста со пинг-понг топчиња
Оваа техника ја применуваат инженерите на Ford и сметаат дека е далеку поточна од конвенционалното мерење... Повеќе
 
 
Ford Ford го мери нивото на возбуденост на возачот Технологија - Ford
Ford го мери нивото на возбуденост на возачот
Преку сензори, кои ја мерат телесната температура, бројот на отчукувања на срцето и брзината на дишење... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Новото Ford Mondeo ќе има Airbag и во појасите Безбедност - Ford Mondeo old
Новото Ford Mondeo ќе има Airbag и во појасите
Воздушните перничиња во сигурносните појаси ќе бидат вградени само на задните седишта... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Новиот Ford Focus RS ќе има 330 КС Тјунинг - Ford Focus RS - 2013 *
Новиот Ford Focus RS ќе има 330 КС
Од 2.3-литарски EcoBoost мотор, со турбо-полнач... Повеќе
 
 
Ford Focus ST - 2011 Новиот Ford Focus ST – 250 КС, 0-100 km/h за 6.5 секунди Новитет - Ford Focus ST - 2011
Новиот Ford Focus ST – 250 КС, 0-100 km/h за 6.5 секунди
Овие цифри се резултат на 2.0-литарски ЕcoBoost мотор... Повеќе
 
 
Ford Focus 1.0-литарскиот EcoBoost на Ford – рекордер! Технологија - Ford Focus
1.0-литарскиот EcoBoost на Ford – рекордер!
Се работи за мотор со три цилиндри и турбо полнач, кој е замена за 1.6-литарскиот мотор кој се вградува во Focus... Повеќе
 
 
Ford Focus Mi-Da Grand Motors – Focus за 12.900 и Mondeo за 19.900 евра Македонија - Ford Focus
Mi-Da Grand Motors – Focus за 12.900 и Mondeo за 19.900 евра
Одлични понуди од застапникот на Ford за Македонија... Повеќе
 
 
Ford Focus Eco-возилата не се поекономични од стандардните? Споредби - Ford Focus
Eco-возилата не се поекономични од стандардните?
ConsumerReports.org спроведе истражување, на компакт-класата... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Ford Fiesta најпродаван во Европа во својата класа Маркет / Бизнис - Ford Fiesta - old
Ford Fiesta најпродаван во Европа во својата класа
Вкупно продадени 117.100 примероци, што е за 5.000 повеќе од најблискиот ризал... Повеќе
 
 
Ford Focus Со Ford Focus, на кафе покрај море! Македонија - Ford Focus
Со Ford Focus, на кафе покрај море!
Нема ништо подобро од прекрасен викенд поминат со пријателите. Топло време, мирис на море, неодоливото фрапе и Ford Focus ... Повеќе
 
 
Ford Focus Тест возење на Fiesta, Focus и Mondeo на 19 и 20 мај Македонија - Ford Focus
Тест возење на Fiesta, Focus и Mondeo на 19 и 20 мај
Ford и Mi-Da Grand Motors го организираат настанот, по повод финалето од ЛШ... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Норвежани со Ford Mondeo извадиле просек од 2.8l/100km Занимливости - Ford Mondeo old
Норвежани со Ford Mondeo извадиле просек од 2.8l/100km
Се работи за стандарден Ford Mondeo 1.6 TDCi со 115 КС... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Тест – Ford Fiesta 1.25i Ambiente Тест - Ford Fiesta - old
Тест – Ford Fiesta 1.25i Ambiente
Одличниот дизајн ја прави Fiesta еден од најатрактивните автомобили на пазарот, а тоа значи дека каде и да се појавите, нема да поминете незабележани, посебно кај помладата популација. Нема да стигнете никаде ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang Инфо - Ford Mustang
Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang
Shelby исто така создаваше спортски икони, како Cobra и CSX... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Tommy Lee од Mötley Crüe се повоза со Ken Block Занимливости - Ford Fiesta - old
Tommy Lee од Mötley Crüe се повоза со Ken Block
A потоа Ken Block се “возеше” со Tommy Lee... Повеќе
 
 
Ford Ford годинава ќе произведе дополнителни 40.000 возила Маркет / Бизнис - Ford
Ford годинава ќе произведе дополнителни 40.000 возила
Скратена ќе биде вообичаената летна пауза од две на една недела... Повеќе
 
 
Ford Ford заработи 1.4 милијарди долари во првиот квартал Маркет / Бизнис - Ford
Ford заработи 1.4 милијарди долари во првиот квартал
По загубите со истиот износ пред три години, со одлична продажба во Европа... Повеќе
 
 
Ford Focus ST - 2011 Новиот Ford Focus ST има 252 КС Занимливости - Ford Focus ST - 2011
Новиот Ford Focus ST има 252 КС
Кои се резултат на 2.0-литарски EcoBoost агрегат со четири цилиндри... Повеќе
 
 
Ford Од 0-414 km/h во рамките на една милја – Ford GT Занимливости - Ford
Од 0-414 km/h во рамките на една милја – Ford GT
Натпреварувањето “Тексашка Милја” се случува два пати годишно... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Новата Ford Fiesta ECOnetic ќе троши 3.3l/100km Новитет - Ford Fiesta - old
Новата Ford Fiesta ECOnetic ќе троши 3.3l/100km
Ниската потрошувачка и емисијата на СО2 од 87g/km се главните адути на Ford... Повеќе
 
 
Ford Нов, подинамичен Ford Tourneo Custom Концепт - Ford
Нов, подинамичен Ford Tourneo Custom
Достапен во конфигурација со седум, односно девет седишта... Повеќе
 
 
Ford Kuga MCA Петтата врата на новиот Ford Kuga се отвара со нога Новитет - Ford Kuga MCA
Петтата врата на новиот Ford Kuga се отвара со нога
Иновативно автоматското отворање и затворање на петтата врата од Ford... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Новата Ford Fiesta ST ќе има 180 КС Новитет - Ford Fiesta - old
Новата Ford Fiesta ST ќе има 180 КС
Агресивен body kit, спојлер, заден дифузер – се неколку од деталите на мини-спортистот на Ford... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang и мистериозната убавица Занимливости - Ford Mustang
Ford Mustang и мистериозната убавица
Иако на фотографиите не се гледа нејзиното лице, сигурни сме дека ќе уживате... Повеќе
 
 
Ford Focus Euro NCAP го прогласи Focus за најбезбеден во класата Безбедност - Ford Focus
Euro NCAP го прогласи Focus за најбезбеден во класата
Признанието е резултат на напредната безбедносна технологија и одличните рејтинзи на crash тестовите... Повеќе
 
 
Ford Ford ја освои наградата за најдобра мобилна иновација Технологија - Ford
Ford ја освои наградата за најдобра мобилна иновација
Технолошно достигнување вредно за почит... Повеќе
 
 
Ford MI-DA GRAND MOTORS Сервисот сега уште подостапен Македонија - Ford
MI-DA GRAND MOTORS Сервисот сега уште подостапен
MI-DA Grand Motors нуди палета на сервис-пакети, почнувајќи од 1.750 денари... Повеќе
 
 
Ford Во 1.0-литри, галопираат 177 коњи Новитет - Ford
Во 1.0-литри, галопираат 177 коњи
Уште може да се нарече и “чудо од три цилиндри”. Трендот на т.н. downsizing, односно намалување на зафатнината на моторот, со цел намалување на потрошувачката на гориво и CO2 емисии, зема замав, на начин што п... Повеќе
 
 
Ford Focus RS Помал мотор, поголема моќ - 2015 Ford Focus RS Новитет - Ford Focus RS
Помал мотор, поголема моќ - 2015 Ford Focus RS
Ford со развојот на новиот 2.3-литрарски мотор со турбо полнач и директно вбризгување, докажува дека моторите се намалуваат, но тоа не значи дека ослабуваат ... Повеќе
 
 
Ford Ова е новиот и најмал моноволуменец на Ford Новитет - Ford
Ова е новиот и најмал моноволуменец на Ford
Ford ќе го искористи женевскиот автосалон за да ја претстави сериската изведба на компактниот моноволуменец B-MAX... Повеќе
 
 
Ford Ford Focus доби 1.0-литарски turbo мотор Мотори - Ford
Ford Focus доби 1.0-литарски turbo мотор
Со цел да ја намали потрошувачката и емисијата на штетни гасови, Ford го претстави новиот 1.0-литарски EcoBoost бензински мотор за европскиот пазар... Повеќе
 
 
Ford Ford Active Park Assist Технологија - Ford
Ford Active Park Assist
Ако нешто би требало да го докаже фактот дека бочното паркирање им е тешко на возачите, тогаш тоа дефинитивно е нарачката на 100.000 примероци од системот на Ford за помош при паркирање... Повеќе
 
 
Ford Израелски капитал во Ми-Да Моторс Македонија - Ford
Израелски капитал во Ми-Да Моторс
Веќе познатиот импортер на Ford за Македонија, Ми-Да Моторс, од 01 јануари 2012 го збогати своето име со ГРАНД - првото име на стратешкиот партнер GRAND Automotive од Израел... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Нов Ford Mondeo или Aston Martin?! Новитет - Ford Mondeo old
Нов Ford Mondeo или Aston Martin?!
Првото нешто што ќе го помислите кога ќе го видите новиот Ford Mondeo е тоа дека премногу личи на Aston Martin, дури и повеќе од претходниот модел кој се најде во претпоследното продолжение за тајниот агент Џе... Повеќе
 
 
Ford Ford го претстави USB Music Box Технологија - Ford
Ford го претстави USB Music Box
За оние кои се уште мачат мака со старите радија, многуте жици и неможнста да јадат салам музика на радио, Ford го претстави USB Music Box... Повеќе
 
 
Ford Нов и жесток american muscle car - Ford Shelby GT500 Супер автомобили - Ford
Нов и жесток american muscle car - Ford Shelby GT500
Култниот автомобил Ford Shelby GT500 (Елеонор) од филмот „Бегство за 60 секунди“ добива ново име, а тоа е „моќ“... Повеќе
 
 
Ford Kuga MCA Претставена новата Ford Kuga Новитет - Ford Kuga MCA
Претставена новата Ford Kuga
Со дизајн „ала“ новиот Focus, нови мотори и попространа внатрешност, на саемот во Лос Анџелес беше претставена новата Kuga... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old 240 КС во новиот Форд Мондео! Новитет - Ford Mondeo old
240 КС во новиот Форд Мондео!
Најмоќниот и најбрз сериски произведен Mondeo со 2 литрен Ecoboost мотор со 6-степен мануелен менувач има 240 КС и од 0 до 100 км/ч забрзува за 7,3 секунди и максимална брзина од 250 км/ч. ... Повеќе
 
 
Ford Вака наскоро ќе изгледаат новите автомобили на Ford Концепт - Ford
Вака наскоро ќе изгледаат новите автомобили на Ford
Заводнички, а не провокаторски... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford ќе нуди електричен Focus со соларно полнење Електрични автомобили - Ford Focus
Ford ќе нуди електричен Focus со соларно полнење
Иако зелениот бран во автоиндустријата треба да оди во прилог на природата, мајката природа и не е толку среќна кога електричен автомобил се полни преку 220 v... Повеќе
 
 
Ford Ford преминува на дигитални аудио уреди Занимливости - Ford
Ford преминува на дигитални аудио уреди
Унапредување на аудио системите во автомобилите... Повеќе
 
 
Ford Пристигнува најмалиот SUV од Ford, базиран на Fiesta Идни модели - Ford
Пристигнува најмалиот SUV од Ford, базиран на Fiesta
Ford Kuga најверојатно ќе добие и помал брат, базиран на Fiesta, како Ford би ја задоволил потребата на пазарот од SUV автомобили... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Ford Fiesta Sport Special Edition Тјунинг - Ford Fiesta - old
Ford Fiesta Sport Special Edition
Само за автомобилските гурмани... Повеќе
 
 
Ford Ford на американските дилери им е должен 2 милијарди долари! Маркет / Бизнис - Ford
Ford на американските дилери им е должен 2 милијарди долари!
Ford играл матно со своите дилери... Повеќе
 
 
Ford Ford развива седиште способно да препознае срцев удар Технологија - Ford
Ford развива седиште способно да препознае срцев удар
Верувале или не, но се работи и на вакви проекти. Имено, европскиот истражувачки центар на Ford во германскиот град Aachen планира да ги спречува сообраќајните незгоди предизвикани од срцев удар. ... Повеќе
 
 
Ford Ford го претставува системот Driver Alert Занимливости - Ford
Ford го претставува системот Driver Alert
Ако се земат во предвид илјадниците несреќи секоја година заради возачите кои заспиваат зад воланот, новиот систем на Ford за предупредување на возачите би можел да се покаже како вистински спасител. ... Повеќе
 
 
Ford Focus Пристигна и новиот Focus Македонија - Ford Focus
Пристигна и новиот Focus
Еден од најпопуларните компакти во светот, ја доживеа и промоцијата на нашиот пазар, внесувајќи немир во еден од најпопуларните сегменти кај нас... Повеќе
 
 
Ford Focus Високо квалитетна кожа во новиот Ford Focus Занимливости - Ford Focus
Високо квалитетна кожа во новиот Ford Focus
Заедно со новиот изглед, новиот Focus доби и високо квалитетна внатрешност со која најаувува уште посилен атак на конкуренцијата ... Повеќе
 
 
Ford Ford Ranger Wildtrak	Новитет - Ford
Ford Ranger Wildtrak
Новиот Ford Ranger имаше премиера на минатогодишниот саем во Сиднеј, а оваа година во Женева е претставен во верзија Wildtrak... Повеќе
 
 
Ford Екстремниот pick-up на Ford, едноставно... лета? Занимливости - Ford
Екстремниот pick-up на Ford, едноставно... лета?
И небото знае дека Американците се луди за многу нешта, особено за pick-up возила, па затоа и не е чудно што никој досега нема направено вакво чудовиште какво што е Ford F150 SVT Raptor.... Повеќе
 
 
Ford Vertrek Concept И Ford ќе лансира мал SUV – Vertrek Concept Концепт - Ford Vertrek Concept
И Ford ќе лансира мал SUV – Vertrek Concept
Можеби изгледа како дете на новиот Focus и на Kuga, но новиот SUV концепт на Ford секако дека освојува погледи, посебно ако се спореди со малите SUV конкуренти... Повеќе
 
 
Ford Focus И Ford Focus во електрична верзија Новитет - Ford Focus
И Ford Focus во електрична верзија
На саемот за најновите остварувања во електрониката, CES во Лас Вегас, каде производителите најчесто ги претставуваат најновите гаџети, како мобилни телефони, фотоапарати, телевизори и слично, Ford ќе ја претс... Повеќе
 
 
Ford C-MAX - old Видео – Ford C-Max го презентираше новиот начин на отварање на багажникот Технологија - Ford C-MAX - old
Видео – Ford C-Max го презентираше новиот начин на отварање на багажникот
Новиот модел на Ford C-Max кој се очекува во 2012 година, го промовираше новиот начин на отварање на багажниот простор, без раце.... Повеќе
 
 
Ford Focus Наскоро - Ford Focus Coupe! Новитет - Ford Focus
Наскоро - Ford Focus Coupe!
Шпекулациите за Ford Focus Coupe многу брзо се шират. VW и тоа како треба да биде загрижен за напад врз Scirocco! ... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old И WRC оди кон помало и поевтино – Ford Fiesta WRC и Mini Countryman WRC WRC - Ford Fiesta - old
И WRC оди кон помало и поевтино – Ford Fiesta WRC и Mini Countryman WRC
Од наредната година, во Светскиот Рели шампионат, на сила ќе стапат правилата со кои возилата ќе имаат помали мотори, а со тоа ќе бидат и поевтини. Ford и Mini на саемот во Париз веќе ги прикажаа своите натпре... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford претставува воздушни перничиња со засилена заштита од судири Безбедност - Ford Focus
Ford претставува воздушни перничиња со засилена заштита од судири
Ford неодамна дозволи мал поглед на својот Ford Focus 2012 и бидејќи овде нема да зборуваме за неговите технички карактеристики ќе ја претставиме новата технологија на воздушните перничиња која ќе дебитира в... Повеќе
 
 
Ford Mustang Сила што вистински одговара на изгледот – Mustang со 800 КС Тјунинг - Ford Mustang
Сила што вистински одговара на изгледот – Mustang со 800 КС
Не дека претходниот Shelby GT500 Super Snake со своите 750 КС не беше ѕверка, но со округлите 800, освежениот модел влегува во сегментот на хипер автомобилите... Повеќе
 
 
Ford Focus ST - 2011 Новиот Focus добива заби - претставена изведбата ST Новитет - Ford Focus ST - 2011
Новиот Focus добива заби - претставена изведбата ST
Ford во Париз официјално ќе го претстави концептниот Focus ST, но станува збор за модел кој само минимално, ако воопшто, ќе се разликува од производната изведба која на пазарот ќе се појави следната или на поч... Повеќе
 
 
Ford Ford подготвува SUV изведба на Fiesta? Идни модели - Ford
Ford подготвува SUV изведба на Fiesta?
Според наводите на извори од компанијата, Ford на пазарот наскоро би требало да престави нова изведба на Fiesta... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Редизајнираниот Mondeo на Ford, со два нови мотори Новитет - Ford Mondeo old
Редизајнираниот Mondeo на Ford, со два нови мотори
Во сенка на претстојниот салон во Париз, се најде московскиот авто-салон, на кој Ford одлучи да го претстави редизајнираниот Mondeo... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Џереми Кларксон снима филм, или?! Занимливости - Ford Fiesta - old
Џереми Кларксон снима филм, или?!
Џереми Кларксон, легендарниот автомобилски новинар, со типична англиска слисла за хумор, тестира Ford Fiesta, само на нему својствен начин.... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Ford го подготвува новиот Mondeo Идни модели - Ford Mondeo old
Ford го подготвува новиот Mondeo
Според внатрешни извори, стручњаците од Ford веќе грижливо работат на развојот на следната генерација на Мondeo, кој повторно би требало да атакува на самиот врв од овој сегмент... Повеќе
 
 
Ford Нов лизинг во Ford so 0% камата! Македонија - Ford
Нов лизинг во Ford so 0% камата!
Ми-Да Моторс, во соработка со S-Leasing, понуди нов лизинг за купување возило со само 0% камата, но со минимум 20% учество... Повеќе
 
 
Ford C-MAX - old Ford потврди производство на хибрид и PHEV C-Max Идни модели - Ford C-MAX - old
Ford потврди производство на хибрид и PHEV C-Max
Ford објави нови детали за нивните европски хибридни модели. „Гранките“ на компанијата во Валенсија, ќе ги произведуваат регуларната и хибрид верзијата на C-Max MPV, почнувајќи од 2013 година... Повеќе
 
 
Ford Ford Start - реинкарнација на оригиналната Ka Концепт - Ford
Ford Start - реинкарнација на оригиналната Ka
Нов концепт од Ford, но овој пат станува за малиот EcoBoost 1.0 - литарси турбо трицилиндарски мотор со директно впрскување, а верувале или не, има перформанси на 1.6 мотор... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Ford моделите најпродавани во Европа Маркет / Бизнис - Ford Fiesta - old
Ford моделите најпродавани во Европа
Покрај успесите во Северна Америка, каде што продажбата порасна за 37%, истиот тренд го следи и преку големата бара, каде што Ford моделите се најпродавани на европските пазари... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang GT - понито не не разочара! Новитет - Ford Mustang
Ford Mustang GT - понито не не разочара!
Американската легенда, го доживеа првото големо освежување... Повеќе
 
 
Ford Focus RS Ford Focus RS500 веќе распродаден? Новитет - Ford Focus RS
Ford Focus RS500 веќе распродаден?
Па, не требаше толку долго време, нели? Знаеме дека е екстремно брз, но продажбата изгледа е уште побрза. Иако звучи неверојатно, сепак RS500 е веќе распродаден!... Повеќе
 
 
Ford Focus Turnier Женева 2010 - Ford Focus Wagon Новитет - Ford Focus Turnier
Женева 2010 - Ford Focus Wagon
Додека сме нестрпливи да го видиме новиот Focus, не би рекле дека сме љубоморни што на другите пазари ваквите модели се толку барани. ... Повеќе
 
 
Ford Focus Официјално – претставен новиот Ford Focus!! Новитет - Ford Focus
Официјално – претставен новиот Ford Focus!!
Со многу помодерен дизајн, нови турбо мотори и нова платформа, пристигна новиот Ford Focus. Компактот на Ford ќе биде глобален модел на компанијата и ќе се продава во 122 земји низ целиот свет.... Повеќе
 
 
Ford Новиот Focus – опасен комапкт – играч Идни модели - Ford
Новиот Focus – опасен комапкт – играч
Новата генерација на бестселерот на Ford треба да ни стигне идната година, со драматично изменет лик и палета нисколитражни турбо – мотори .... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Најава: Новиот Ford Mondeo Идни модели - Ford Mondeo old
Најава: Новиот Ford Mondeo
Со новиот Mondeo, американскиот производител игра на проверената карта – класичен облик во комбинација со турбо – мотори. Меѓутоа, вредноста е во подобрувањата, и надвор и под хаубата... Повеќе
 
 
Ford Дух од минатото со нова душа.... Занимливости - Ford
Дух од минатото со нова душа....
....поточно купе на Ford од далечната 1934 година повторно заживеано со EcoBoost мотор од 400 КС... Повеќе
 
 
Ford Mustang Лимитирана едиција на Mustang со многу големо име Новитет - Ford Mustang
Лимитирана едиција на Mustang со многу големо име
Иако дефинитивно се работи за чудно име (2009 1/2 Iacocca 45th Anniversary Edition Ford Mustang), станува збор за посебна изведба на Mustang со која ќе се обележат 45 години од преставување на првата генерац... Повеќе
 
 
Ford Ford остварил “само” 1.4 милијарди долари загуба, но е задоволен Маркет / Бизнис - Ford
Ford остварил “само” 1.4 милијарди долари загуба, но е задоволен
Остварување на загуби никогаш не е позитивна работа, освен ако не спаѓате во американските автомобилски произведувачи кај кои и загубата, ако е помала од очекуваната, може да биде исклучително добра вест.... Повеќе
 
 
Ford Ford се откажува од RS и од спортските модели Новитет - Ford
Ford се откажува од RS и од спортските модели
Само што првите среќници од редовите на седмата сила се докопаа до тест возења на моментално најпосакуваниот компакт на Ford, моделот Focus RS, од компанијата стигна потресната најава за укинување на RS лини... Повеќе
 
 
Ford Новиот Focus – опасен комапкт – играч Идни модели - Ford
Новиот Focus – опасен комапкт – играч
Новата генерација на бестселерот на Ford треба да ни стигне идната година, со драматично изменет лик и палета нисколитражни турбо – мотори.... Повеќе
 
 
Ford Focus - old Ford Focus - типичен германски универзалец Тест - Ford Focus - old
Ford Focus - типичен германски универзалец
Ford Focus е автомобилот кој во 1998 го смени начинот на кој луѓето гледаа на Ford. Дизајнот на првата генерација на автомобилот кој подоцна стана бестселер беше спортски и футуристички и направи голема мешани... Повеќе
 
 
Ford Mondeo old Ford Mondeo - James Bond автомобил по достапна цена Тест - Ford Mondeo old
Ford Mondeo - James Bond автомобил по достапна цена
Новото Mondeo има се што може да се посака од автомобил од класата на голем семеен хечбек. Доволнo комотен, со извонредни возни својства и ислучително високо ниво на опрема, Mondeo е доволно добар за енигмати... Повеќе
 
 
Ford Kuga - old Ford Kuga пристигна и кај нас Македонија - Ford Kuga - old
Ford Kuga пристигна и кај нас
Увозникот за возилата на Ford во нашата земја, Ми-Да Моторс, го промовираше новиот компактен SUV на компанијата, со кој планира да ги нападне конкурентите, како VW Tiguan, Toyota RAV4, Citroen C-Crosser и Peug... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Нова Fiesta се игра и на нашите улици Македонија - Ford Fiesta - old
Нова Fiesta се игра и на нашите улици
Пристигна новата генерација на Ford Fiesta и на нашиот пазар. Со модерен дизајн, нова платформа и економични мотори, натпреварувачот од ниската класа на Ford, заедно со стартната цена од 10.600 евра, станува с... Повеќе
 
 
Ford Ka Новата Ford Ka пристигна и кај нас Македонија - Ford Ka
Новата Ford Ka пристигна и кај нас
Најмалиот модел од гамата на Ford, популарната Ка, пристигна и на нашиот пазар. Базирана е на платформата на Fiat 500, но со кинетички, за разлика од ретро дизајнот на Fiat.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Официјално – претставен новиот Ford Focus!!

Повеќе >
koli.com.mk - Ford Focus Официјално – претставен новиот Ford Focus!!
 
Ford Focus - типичен германски универзалец
Ford Mondeo - James Bond автомобил по достапна цена
MI-DA GRAND MOTORS Сервисот сега уште подостапен
Пристигна и новиот Focus
Пристигна новото Ford Mondeo, со почетна цена од 23.900 €!
Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Новото Mondeo, сега на 15% попуст!
Наскоро - Ford Focus Coupe!
Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Архива на Ford


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил