дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Fiat
   
Fiat Tipo/Aegea ја освои наградата Autobest за 2016 година

Интернационалното жири на Autobest ги потврди квалитетите на компактниот седан на Fiat, кој го максимизира поимот вредност за парите...

fotografii фотографии 5 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Fiat 500 Претставена јубилејната марка на Fiat 500 Занимливости - Fiat 500
Претставена јубилејната марка на Fiat 500
Вчера, во малата палата во Мирафиори во Торино, на свечена церемонија беше претставена новата поштенска марка издадена посветена на Fiat 500, на денот на прославата на неговиот шеесети роденден... Повеќе
 
 
Fiat 500 Рекорд за Гинис - Fiat и Esselunga испорачаа 1.495 Fiat 500 за помалку од 48 часа Занимливости - Fiat 500
Рекорд за Гинис - Fiat и Esselunga испорачаа 1.495 Fiat 500 за помалку од 48 часа
1.495 Fiat 500 преземени во само два дена од страна на среќните добитници на конкурсот објавен од Fiat и Esselunga. Историски настан, потврден со официјалното присуство на судији од Guinness World RecordTM кои... Повеќе
 
 
Fiat Punto Fiat Argo, наследникот на Punto, доаѓа од Brazil? Новитет - Fiat Punto
Fiat Argo, наследникот на Punto, доаѓа од Brazil?
Духовно изведен од Tipo HB, долг 400 а широк 175 сантиметри... Повеќе
 
 
Fiat 500L Рестилизиран FIAT 500L Новитет - Fiat 500L
Рестилизиран FIAT 500L
После пет години на пазарот, FIAT 500L е рестилизиран, а покрај освежениот изглед и побогатата опрема, тука се и новите имиња за досегашната верзија.... Повеќе
 
 
Fiat FIAT кој вреди 1,8 милиони долари Занимливости - Fiat
FIAT кој вреди 1,8 милиони долари
FIAT беше и остана препознатлив по производството на мали, евтини автомобили. Но сепак, во историјата компанијата навлегувала во различни автомобилски сегменти и креирала вистински ѕверови, како што е овој FIA... Повеќе
 
 
Fiat  Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера Инфо - Fiat
Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера
Светска пермиера на се уште непознат модел... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Нов изведба на новиот Tipo Новитет - Fiat Tipo Sedan
Нов изведба на новиот Tipo
Ни пристигна караванска изведба на новиот Tipo... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 124 Spider ќе има и купе варијанта Новитет - Fiat
Fiat 124 Spider ќе има и купе варијанта
Роудстер возилата се веројатно најзабавните нешта кои стојат на четири тркала, но има многу возачи кои се крстат во способностите на спортските купеа и нивната цврста каросерија... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L, веќе од 10.990 евра Маркет / Бизнис - Fiat 500L
Fiat 500L, веќе од 10.990 евра
Поголемото, моноволуменско братче на Fiat 500 сега ни е достапно со одлична понуда во салонот на Fiat Македонија... Повеќе
 
 
Fiat 500 Специјална верзија на Fiat 500 - најмалиот на Fiat во соработка со „јахта-мејкер“ Новитет - Fiat 500
Специјална верзија на Fiat 500 - најмалиот на Fiat во соработка со „јахта-мејкер“
Fiat се здружи со производителот на луксузни јахти Riva, да создаде посебна верзија на ретро 500. Новиот модел наводно е комбинација на исклучителниот стил на јахтите Riva, со спретни минијатурни димензии на г... Повеќе
 
 
Fiat  Fiat заради сексизам го повлекува прирачникот за 124 Spider Занимливости - Fiat
Fiat заради сексизам го повлекува прирачникот за 124 Spider
Во упатствата за употреба на возилото пишува дека жените кои седат во автомобилот, треба да имаат убави нозе... Повеќе
 
 
Fiat  Fiat/Chrysler ќе го копира Model 3 на Tesla Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat/Chrysler ќе го копира Model 3 на Tesla
Шефот на Fiat, сепак се сомнева дека Model 3 е економски одржлив со цена од 35.000 долари... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Тест: Fiat Tipo 1.3 MJT – перфектниот автомобил за македонскиот купувач Тест - Fiat Tipo Sedan
Тест: Fiat Tipo 1.3 MJT – перфектниот автомобил за македонскиот купувач
Fiat се враќа на своите корени со новото Tipo, кое покрај побудувањето на носталгија, нуди исклучителен сооднос на вложено – добиено, со особено голем печат на просторот, функционалноста и удобноста.... Повеќе
 
 
Fiat  Talento е новиот комерцијален модел на FIAT Новитет - Fiat
Talento е новиот комерцијален модел на FIAT
За своите ново возило, FIAT Professional избра име во склад со традицијата, која потсетува на античка паричка а симболизира висока вредност, вели италијанскиот производител... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Женева 2016: FIAT Tipo отсега и во хечбек и караван верзија Премиерa - Fiat Tipo Sedan
Женева 2016: FIAT Tipo отсега и во хечбек и караван верзија
Гама моделите на Fiat Tipo се шири, па после седанот, отсега во понудата се најдоа и хечбекот, но и караванот... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat спрема Abarth верзија на 500Х со 170 КС! Новитет - Fiat 500X CityLook
Fiat спрема Abarth верзија на 500Х со 170 КС!
Шармантниот SUV на Fiat уште при првите неколку километри не освои со начинот на кој вози – динамично и агилно, како компактен автомобил. Сега и Abarth дивизијата ќе вмеша прсти, за да ги направи работите уште... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Fiat Tipo/Aegea ја освои наградата Autobest за 2016 година Новитет - Fiat Tipo Sedan
Fiat Tipo/Aegea ја освои наградата Autobest за 2016 година
Интернационалното жири на Autobest ги потврди квалитетите на компактниот седан на Fiat, кој го максимизира поимот вредност за парите... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat работи на Abarth изведба од моделот 500X Идни модели - Fiat 500X CityLook
Fiat работи на Abarth изведба од моделот 500X
Од Fiat доаѓа веста дека моделот 500X наскоро ќе добие своја Abarth изведба, а наводно италијанскиот производител ќе се врати и во WRC шампионатот со специјално прилагодена верзија од новиот 124 Spider... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Fiat Tipo повторно во седан изведба Новитет - Fiat Tipo Sedan
Fiat Tipo повторно во седан изведба
По верзијата за турскиот пазар, која се продава под ознаката Aegea, Fiat го претстави и моделот за Европа, со посебно име - Tipo... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat и UNICEF заедно за заштита на правата на децата Новитет - Fiat 500L
Fiat и UNICEF заедно за заштита на правата на децата
Италијанскиот производител е еден од најактивните во сферата на хуманитарната работа и филантропијата, што го докажува со новата донација на Fiat 500L за UNICEF... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 124 Spider ќе се натпреварува на Светскиот рели шампионат? WRC - Fiat
Fiat 124 Spider ќе се натпреварува на Светскиот рели шампионат?
Ова можеби „на прва“ звучи чудно, но ние дефинитивно можеме да замислиме Fiat 124 Spider тјуниран од Abarth, кој „филуван“ во прав ги совладува свиоците на патеките... Повеќе
 
 
Fiat 500Е Fiat 500 Stormtrooper на саемот во ЛА Занимливости - Fiat 500Е
Fiat 500 Stormtrooper на саемот во ЛА
FCA USA е еден од спонзорите што стојат зад Lucasfilm во третото кинематографско доаѓање на франшизата која прерасна во еден од главните столбови на популарната култура... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Abarth 695 BiPosto Record е џебна ракета со 190 КС! Новитет - Fiat 500 Abarth
Abarth 695 BiPosto Record е џебна ракета со 190 КС!
Fiat не престанува да ја подобрува спортската верзија на Fiat 500 – овој пат со тјунирање на моторот на 190 КС, доволно за спринтање до стотка за само 5,9 секунди и максимална брзина од фантастични 230 km/h... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 124 Spider – легендата се врати Новитет - Fiat
Fiat 124 Spider – легендата се врати
Конечно, официјални фотографии и информации од новиот 124 Spyder. Базиран е целосно на Mazda MX-5, но има уште помоќен, турбо мотор и повеќе италијански шарм, ист како на својот претходник... Повеќе
 
 
Fiat Fiat го претстави својот пикап Fullback Новитет - Fiat
Fiat го претстави својот пикап Fullback
Се работи за пикап возило што во голема мера се базира на Mitsubishi L200, а кое би било ривал на Toyota Hilux и новиот Nissan Navara NP300... Повеќе
 
 
Fiat Шест неверојатни видеа кои потекнуваат од обемната архива на Fiat Историјат - Fiat
Шест неверојатни видеа кои потекнуваат од обемната архива на Fiat
Centro Storico Fiat е архива на фотографии, филмови, документација и е дел од душата на глобалната компанија. Истата постои уште од 1963-та година, а се наоѓа во зграда лоцирана на местото каде што биле првите... Повеќе
 
 
Fiat Fiat Toro - италијански пикап за Јужна Америка Новитет - Fiat
Fiat Toro - италијански пикап за Јужна Америка
Искрено се надеваме дека овој автомобил ќе биде достапен и на европските пазари, иако во моментов за тоа нема конкретна информација... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Тест: Fiat 500 X Off Road 2.0 – неодоливо шармантен SUV Тест - Fiat 500X CityLook
Тест: Fiat 500 X Off Road 2.0 – неодоливо шармантен SUV
Во стилот на италијанската посебност, новиот Fiat 500 X е еден уникатен мал SUV, со дизајн и пристап кои ќе го стоплат и најладното срце, но и одлична функционалност и практичност, каква што се очекува од еден... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Fiat Tipo - нов седан со старо име Новитет - Fiat Tipo Sedan
Fiat Tipo - нов седан со старо име
Од Fiat потврдија дека новиот компактен седан кој пролетва беше најавен со концепт моделот Aegea, на европските пазари ќе носи старо и се' уште добро познато име... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 124 „уловен“ без камуфлажа Идни модели - Fiat
Fiat 124 „уловен“ без камуфлажа
Се надеваме дека производителите на автомобили и натаму ќе продолжат да прават вакви грешки... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Запознајте го новиот 500X City Look Новитет - Fiat 500X CityLook
Запознајте го новиот 500X City Look
500X се грижи за своите патници. Во кабината, возачот се чувствува како да е во центарот на случувањата... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat 500 X достапен и кај нас, по цена од 15.980 евра! Македонија - Fiat 500X CityLook
Fiat 500 X достапен и кај нас, по цена од 15.980 евра!
Единствениот достапен SUV со ретро дизајн, Fiat 500 X, веќе се продава во салоните на Аутомобиле СК!... Повеќе
 
 
Fiat Fiat ќе донира во медицински истражувања на вирусот ХИВ Занимливости - Fiat
Fiat ќе донира во медицински истражувања на вирусот ХИВ
Новиот 500 ќе биде ѕвезда на добротворниот настан кој ќе се одржи во Милано и од кој сите приходи ќе бидат донирани за медицински истражувања на вирусот ХИВ ... Повеќе
 
 
Fiat 500L Папата Франциско во САД се вози со Fiat 500L Занимливости - Fiat 500L
Папата Франциско во САД се вози со Fiat 500L
Како превозно средство во својата прва посета на САД, папата Франциско го користи малиот но удобен Fiat 500L - што привлече внимание на социјалните мрежи... Повеќе
 
 
Fiat Ducato Passenger Transport Fiat го претстави Ducato 4x4 Expedition Новитет - Fiat Ducato Passenger Transport
Fiat го претстави Ducato 4x4 Expedition
Во Диселдорф, на локалниот саем за мобилни домови и кампери, италијанскиот производител го претстави концептот Ducato 4x4 Expedition... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat 500X Abarth би имал околу 200 КС Новитет - Fiat 500X CityLook
Fiat 500X Abarth би имал околу 200 КС
Италијанскиот производител е блиску до донесување на одлука за сериско производство на спортска верзија од кросоверот 500X, информира британскиот Auto Express... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Нови информации за хечбек и караван изведбите на Fiat Aegea Новитет - Fiat Tipo Sedan
Нови информации за хечбек и караван изведбите на Fiat Aegea
Поконкретно, станува збор за хечбек, кој ќе биде наследник на моделот Bravo и караван што всушност ќе го наследи Stilo Multiwagon... Повеќе
 
 
Fiat Fiat со најдостапни цени на пазарот, одлична понуда за моделите Punto и Linea Новитет - Fiat
Fiat со најдостапни цени на пазарот, одлична понуда за моделите Punto и Linea
Добро познатите модели со уште подобра понуда... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat ќе го претстави новиот 500 на 4ти Јули Новитет - Fiat 500
Fiat ќе го претстави новиот 500 на 4ти Јули
Италијанската компанија официјално го потврди претставувањето на освежениот модел 500 кое е закажано за 4ти Јули... Повеќе
 
 
Fiat Fiat ја претстави компактната лимузина Aegea Новитет - Fiat
Fiat ја претстави компактната лимузина Aegea
Италијанскиот произведувач на инстанбулскиот авто саем го претстави наследникот на моделот Linea, односно новата Aegea... Повеќе
 
 
Fiat 500 Фичо денес слави 60 години!!! Занимливости - Fiat 500
Фичо денес слави 60 години!!!
Најпопуларниот автомобил кој некогаш се движел на нашите улици, денес прославува 60 години... Повеќе
 
 
Fiat Punto Fiat Punto за само 8.490 евра, со 5 врати и клима! Македонија - Fiat Punto
Fiat Punto за само 8.490 евра, со 5 врати и клима!
Италијански шарм и вистинска функционалност и на отворен пат и низ градските улици, сега и со богата опрема и исклучително ниска цена... Повеќе
 
 
Fiat Fiat најави нов седан Идни модели - Fiat
Fiat најави нов седан
Fiat официјално објави дека наскоро ќе претстави нов седан. Поконкретно, премиерата на овој модел ќе се одржи во втората половина на месецов, на саемот за автомобили во Истанбул... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 1100 Stanguellini Занимливости - Fiat
Fiat 1100 Stanguellini
Момците од Petrolicious се вешти во пронаоѓањето на чудни автомобили ширум светот, често во сопствеништво на фасцинантни луѓе. Протагонисти во најновиот видео клип се автомобилот Fiat 1100 Stanguellini и негов... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 124 Spider пристигнува до крајот на годината!? Идни модели - Fiat
Fiat 124 Spider пристигнува до крајот на годината!?
Развојот на заедничкиот проект на Fiat и Mazda наречен Fiat 124 Spider е во понапредна фаза отколку што се очекуваше... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 во кабриолет изведба Новитет - Fiat 500
Fiat 500 во кабриолет изведба
Доколку ви се допадна ретро верзијата на Fiat 500 која беше претставена пред повеќе од една година, но истовремено сте фан и на летни, отворени модели, ова е дефинитивно добра вест за вас ... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Fiat 500 со V8 мотор од Ferrari. Оу да! Новитет - Fiat 500 Abarth
Fiat 500 со V8 мотор од Ferrari. Оу да!
Се уште се работи само за концепт, но само замислете... Fiat 500 со мотор од Ferrari 458 Italia. Поставен во средината, позади возачот. Можеби звучи и изгледа лудо и непотребно, ама па зошто да не!... Повеќе
 
 
Fiat Ѕверот од Торино Занимливости - Fiat
Ѕверот од Торино
Во 1911-та година, Fiat конструирал автомобил кој бил наменет за тоа да поставува брзински рекорди и да го подигне реномето на компанијата... Повеќе
 
 
Fiat 500L Семејното игралиште - Fiat 500L Македонија - Fiat 500L
Семејното игралиште - Fiat 500L
Сиот простор потребен за забава на вашетo семејство откријте го во моделот 500L... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Низ фотографии: новитетите кај новото Fiat Doblo Премиерa - Fiat Doblo
Низ фотографии: новитетите кај новото Fiat Doblo
Fiat Doblo досега два пати ја доби наградата за „Ван“ на годината во Европа, што е особено голем доказ за неговата функционалност и употребливост и го направи своевиден бренд кај товарните и мултифункционални ... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Ново Fiat Doblo - Премиера Премиерa - Fiat Doblo
Ново Fiat Doblo - Премиера
Koli.com.mk имаше ексклузивна прилика да присуствува на европската промоција на новото Doblo, онаму каде се наоѓаат срцето и дужата на Fiat - во Торино. ... Повеќе
 
 
Fiat Fiat и Jeep подготвуваат поголем кросовер Идни модели - Fiat
Fiat и Jeep подготвуваат поголем кросовер
Според последните информации, Fiat и Jeep наскоро би можеле на своите клиенти да им понудат уште еден заеднички развиен кросовер, кој во понудите на производителите би се позиционирал над моделите 500X односно... Повеќе
 
 
Fiat Официјално потврден новиот Fiat 124 Spider Идни модели - Fiat
Официјално потврден новиот Fiat 124 Spider
Fiat ќе ја искористи платформата од Mazda MX-5 за да го создаде 124 Spider ... Повеќе
 
 
Fiat Ducato Passenger Transport Arctic Van Test 2015 - Fiat Ducato победник во класата на големи комбиња Награди - Fiat Ducato Passenger Transport
Arctic Van Test 2015 - Fiat Ducato победник во класата на големи комбиња
Најважните разлики во оценувањето на комби возилата се јавуваат при споредба на услугите кои ги обезбедуваат производителите... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Fiat го „освежи“ патничкиот Doblo Новитет - Fiat Doblo
Fiat го „освежи“ патничкиот Doblo
Од 2015-та година, на патиштата ќе има повеќе „насмеани“ автомобили, благодарение на новата маска која го краси предниот дел на Fiat Doblo... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 е новиот автомобил на Џејмс Бонд Занимливости - Fiat 500
Fiat 500 е новиот автомобил на Џејмс Бонд
На 23 октомври 2015-та ќе случи премиерата на новото продолжение од популарната филмска сага за тајниот агент 007, кое во моментов носи работен наслов Bond 24. Поголем дел од дејството ќе се случува во Рим, а ... Повеќе
 
 
Fiat Linea Fiat Linea со клима за само 8.990 €! Македонија - Fiat Linea
Fiat Linea со клима за само 8.990 €!
Еден од најпопуларните седани на нашиот пазар, сега уште подостапен, со цена на која можат да позавидат и малите градски автомобили!... Повеќе
 
 
Fiat Punto Дали ова е новото Fiat Punto? Идни модели - Fiat Punto
Дали ова е новото Fiat Punto?
Неколку компјутерско изработени фотографии кои можат да го откријат дизајнот на новото Fiat Punto... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat 500X ќе биде достапен и во Abarth изведба Тјунинг - Fiat 500X CityLook
Fiat 500X ќе биде достапен и во Abarth изведба
Fiat-овиот тјунинг специјалист во својата понуда ќе вклучи уште еден автомобил... Повеќе
 
 
Fiat 500 500 Couture ги поместува границите на ексклузивност Концепт - Fiat 500
500 Couture ги поместува границите на ексклузивност
Како што доликува за една италијанска икона, Fiat 500 уште еднаш се најде на наловните страници на најпознатите магазини за автомобилизам. Овој пат поводот беше претставувањето на три ексклузивни дизајнерски м... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat го претстави 500X Премиерa - Fiat 500X CityLook
Fiat го претстави 500X
На саемот за автомобили во Париз, италијанскиот производител претстави уште еден нов член на семејството 500. Овој пат станува збор за crossover со назив 500X, чија продажба ќе започне на почетокот од следната... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Fiat го претстави освежениот Doblo Новитет - Fiat Doblo
Fiat го претстави освежениот Doblo
Италијанскиот производител, во Хановер ја претстави редизајнираната изведба на моделот Doblo, која покрај промените во надворешноста и ентериерот носи и зголемена ефикасност ... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat го најави 500X со прилично морничаво видео Новитет - Fiat 500X CityLook
Fiat го најави 500X со прилично морничаво видео
Видео клип кој многу наши читатели ќе ги потсети на хорор филмовите, но токму затоа и ќе им остане во сеќавање... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Одбројувањето започна! Пристигнува новиот Fiat 500x! Концепт - Fiat 500X CityLook
Одбројувањето започна! Пристигнува новиот Fiat 500x!
Нов автомобил од Fiat во фамилијата 500... Повеќе
 
 
Fiat Старата добра Пеглица, со 650 коњски сили, на драг патека Занимливости - Fiat
Старата добра Пеглица, со 650 коњски сили, на драг патека
Се сеќавате на пеглите од детството? Fiat 126, или на нашите простори познат како "Пегла", еве го во несекојдневно издание... Повеќе
 
 
Fiat Се продаваат овие ментол „бонбончиња“ од Fiat Занимливости - Fiat
Се продаваат овие ментол „бонбончиња“ од Fiat
Ретро и примамливо... Повеќе
 
 
Fiat Летово Fiat ќе го претстави својот нов кросовер Идни модели - Fiat
Летово Fiat ќе го претстави својот нов кросовер
Fiat 500X ќе биде претставен во јавноста на 4 јули, денот кога пред 57 години се појави оригиналниот Fiat 500 ... Повеќе
 
 
Fiat Punto Новата генерација на Punto ќе се произведува во Полска Маркет / Бизнис - Fiat Punto
Новата генерација на Punto ќе се произведува во Полска
При презентацијата на новиот петгодишен план, Fiat соопшти дека наследникот на Punto на пазарот ќе пристигне дури во 2016-та година и покрај тоа што актуелниот модел беше промовиран уште во 2005-та... Повеќе
 
 
Fiat Fiat ќе ја поедностави својата понуда Идни модели - Fiat
Fiat ќе ја поедностави својата понуда
Во наредниот период Fiat има намера да ја поедностави својата понуда, односно да ја подели на два дела - рационални и емоционални модели... Повеќе
 
 
Fiat Пролетта пристигна и во Fiat Македонија - Fiat
Пролетта пристигна и во Fiat
Новата сезона донесе неверојатна понуда - Fiat Linea и Fiat Punto од 8.990 евра... Повеќе
 
 
Fiat Freemont Женева 2014: Fiat Freemont Cross Новитет - Fiat Freemont
Женева 2014: Fiat Freemont Cross
На швајцарската писта продефилира новиот Freemont Cross, високиот crossover во гамата кој е наменет за поширока хетерогена публика што внимава на новитетите и бара рамнотежа меѓу функционалноста и дизајнот... Повеќе
 
 
Fiat Panda 4x4 Микро SUV за вистинските познавачи – Fiat Panda Cross Новитет - Fiat Panda 4x4
Микро SUV за вистинските познавачи – Fiat Panda Cross
Робусната оф-роуд верзија на веќе постоечката 4х4 Panda, својата премиера ќе ја доживее на саемот во Женева, а ќе треба да понуди највисоко ниво на забава за авантуристите... Повеќе
 
 
Fiat Името на новиот производител е Fiat Chrysler Automobiles Маркет / Бизнис - Fiat
Името на новиот производител е Fiat Chrysler Automobiles
Периодов, една од позначајните вести во автомобилската индустрија е преземањето на Chrysler од страна на Fiat, а најновиот момент во оваа приказна е тоа што новосоздадената компанија штотуку го претстави своет... Повеќе
 
 
Fiat Punto Punto доби нов турбо - бензинец со 105 КС Мотори - Fiat Punto
Punto доби нов турбо - бензинец со 105 КС
TwinAir агрегатот со 105 КС до 100 km/h забрзува за 11,2 секунди, максималната брзина е 182 km/h, додека потрошувачката изнесува 4,2 литри... Повеќе
 
 
Fiat Fiat стана неприкосновeн сопственик на Chrysler Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat стана неприкосновeн сопственик на Chrysler
За комплетнo преземање на американската компанија, Италијанците платија сума од 4,35 милијарди долари... Повеќе
 
 
Fiat 500 Наскоро ќе пристигне Fiat 500 со пет врати Новитет - Fiat 500
Наскоро ќе пристигне Fiat 500 со пет врати
Според досегашните најави Fiat Punto нема да добие наследник, барем не под тоа име. Имено, италијанскиот производител има намера својата понуда да ја базира на два модели - Panda и 500 ... Повеќе
 
 
Fiat VAN - Бизнисот има нова перспектива Македонија - Fiat
VAN - Бизнисот има нова перспектива
Бизнисот конечно ги има средствата кои ги заслужува со гамата Van од Fiat Professional... Повеќе
 
 
Fiat Fiat ќе се насочи кон богатите клиенти, Punto заминува во историјата Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat ќе се насочи кон богатите клиенти, Punto заминува во историјата
До 2016-та година, италијанскиот гигант планира на пазарот да пласира вкупно 20 нови модели... Повеќе
 
 
Fiat Panda Тест – Fiat Panda 1,2 Тест - Fiat Panda
Тест – Fiat Panda 1,2
Исклучително привлечна, со шарм кој може да понуди само италијански автомобил, новата Panda е дизајнирана така да ги задоволи потребите на модерниот млад човек, особено со флексибилноста на патничкиот простор,... Повеќе
 
 
Fiat Нови Fiat модели со 2-цилиндрични мотори Мотори - Fiat
Нови Fiat модели со 2-цилиндрични мотори
Fiat успеа да ги подобри жестоко критикуваните 2-цилиндрчни мотори кои ќе бидат вгрдени во моделите 500 и 500C... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 500L Living успешен на тестот "Дизел предизвик" Мотори - Fiat
Fiat 500L Living успешен на тестот "Дизел предизвик"
Неодамна заврши првото издание на авто-тестот "Дизел предизвик", организиран од страна на компанијата Bosch со цел да се презентира врвниот потенцијал на дизел моторите во поглед на перформансите, заштедата на... Повеќе
 
 
Fiat Во наредните две години Fiat ќе воведе пет нови модели Новитет - Fiat
Во наредните две години Fiat ќе воведе пет нови модели
Шефот на Fiat за Европа, Блискиот Исток и Африка, откри дека италијанскиот производител во наредните две години ќе ја прошири својата понуда со пет нови модели... Повеќе
 
 
Fiat Panda Франкфурт 2013: освојувачот на Јужниот Пол, Fiat Panda Antarctica Саеми - Fiat Panda
Франкфурт 2013: освојувачот на Јужниот Пол, Fiat Panda Antarctica
Panda Antarctica е специјална верзија на најмалиот модел во гамата на Fiat, со акцент ставен на теренските возни својства... Повеќе
 
 
Fiat Bravo Пропуштање на антифриз од дотраениот систем за ладење Корисни Авто-Совети - Fiat Bravo
Пропуштање на антифриз од дотраениот систем за ладење
Ваквиот проблем може да го уништи моторот, па затоа се препорачува да се смени ладилникот, цревата и пумпата за течноста за ладење... Повеќе
 
 
Fiat 500C Abarth Abarth 500C направен од секси женски тела Занимливости - Fiat 500C Abarth
Abarth 500C направен од секси женски тела
Fiat направи одличен трик и дојде до совршена рекламна кампања ... Повеќе
 
 
Fiat Panda Пристигна новата Panda, со цена од 9.190 евра! Македонија - Fiat Panda
Пристигна новата Panda, со цена од 9.190 евра!
Уште поинвентивна, но и многу позабавна и потренди, новата Panda продолжува да поставува стандарди во мини класата на автомобили. Со исклучително пространа внатрешност, пет врати и целосна опрема, на нашиот па... Повеќе
 
 
Fiat 500 Автомобили Fiat 500 „пливаат“ на Miami Beach Занимливости - Fiat 500
Автомобили Fiat 500 „пливаат“ на Miami Beach
Некои од нив дури се дрзнале и да им се спротивстават на глисерите и јахтите кои пловеле по водите на Океанот... Повеќе
 
 
Fiat 500X Off Road Look Fiat 500L Living - „Фиќо“ со седум седишта Новитет - Fiat 500X Off Road Look
Fiat 500L Living - „Фиќо“ со седум седишта
Конечно, официјално дознавме: големото „Фиќо“ со простор за седум патници се нарекува Fiat 500L Living, а неговата продажба во Европа, ќе започне во текот на наредните неколку недели... Повеќе
 
 
Fiat Panda - old Fiat најавува XL верзија на Panda Новитет - Fiat Panda - old
Fiat најавува XL верзија на Panda
Тоа ќе биде автомобил кој ќе има платформа идентична со онаа која се користи кај кросовер верзијата на Cinquecentа, односно моделот 500X... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L со стартна цена од 12.990 евра! Македонија - Fiat 500L
Fiat 500L со стартна цена од 12.990 евра!
Моноволуменската верзија на популарниот 500, веќе може да се види во салоните на Fiat, а почнува од 12.990 евра за основниот модел со 1,4 литарскиот бензинец со 95 КС и опрема POP... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L - спој на генијален стил и функционалност Новитет - Fiat 500L
Fiat 500L - спој на генијален стил и функционалност
Fiat 500L e нова ѕвезда на италијанската легенда Fiat 500 и се појавува како продолжение на верзиите Abarth и Cabrio ... Повеќе
 
 
Fiat Fiat планира да конструира V8 турбо дизел мотор за светскиот пазар Мотори - Fiat
Fiat планира да конструира V8 турбо дизел мотор за светскиот пазар
Од успехот на турбо дизел V6 моторот достапен во новиот Maserati Ghibli ќе зависи одлуката на групацијата Fiat за развој на нов V8... Повеќе
 
 
Fiat 500Е 2013 Fiat 500e го освојува американскиот пазар Електрични автомобили - Fiat 500Е
2013 Fiat 500e го освојува американскиот пазар
Откако во вашата глава ќе си ја всадите идејата дека изборот на електричен автомобил е ист како изборот на големина или боја на возило (она што на едни им се допаѓа, за други е неприфатливо), мора да седнете и... Повеќе
 
 
Fiat Punto Classic Класиката никогаш не излегува од мода Маркет / Бизнис - Fiat Punto Classic
Класиката никогаш не излегува од мода
Punto Classic за 7.490 eвра... Повеќе
 
 
Fiat Linea - old Со Fiat секогаш добивате повеќе Маркет / Бизнис - Fiat Linea - old
Со Fiat секогаш добивате повеќе
Најдобрите дизел мотори по најдобра цена на пазарот... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 600 - ветеран во заштедата на гориво Занимливости - Fiat
Fiat 600 - ветеран во заштедата на гориво
Долго пред Fiat 500 да дојде во САД за да се обиде да ја „испровоцира“ имагинацијата на јавноста, Fiat 600 крстарел по Shell маратоните (претходници на денешниот Еко маратон) и поставувал рекорди поминувајќи ... Повеќе
 
 
Fiat Џовани Трапатони е нов амбасадор на Fiat за Австрија и Германија Маркет / Бизнис - Fiat
Џовани Трапатони е нов амбасадор на Fiat за Австрија и Германија
Toa се двaта клучни пазари за италијанскиот производител: Во Германија, Fiat е меѓу најголемите увозници со околу 35.500 нови регистрирани возила и 11,8 отсто удел на пазарот... Повеќе
 
 
Fiat Linea - old Пристигнува разубавената Fiat Linea Новитет - Fiat Linea - old
Пристигнува разубавената Fiat Linea
Новата генерација од моделот Fiat Linea веќе почна да се „вселува“ во продажните салони ... Повеќе
 
 
Fiat Fiat произведе 5 милиони Multijet мотори Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat произведе 5 милиони Multijet мотори
Фабриката Fiat Powertrain Technologies во Полска лоцирана во Биелско-Бјала достигна историскa пресвртница... Повеќе
 
 
Fiat Panda Пандата на Fiat ќе порасне Идни модели - Fiat Panda
Пандата на Fiat ќе порасне
Според неофицијални информации, Fiat планира да ја прошири понудата на Panda и тоа со поголема кросовер верзија која би требало да им конкурира на автомобили како Nissan Qashqai. Според Серџо Маркионе, шефот н... Повеќе
 
 
Fiat Fiat со три новитети во Женева! Саеми - Fiat
Fiat со три новитети во Женева!
На саемот во Женева, Fiat ќе претстави три новитети, односно 500 L Trekking, 500 GQ и специјален Panda 4x4 Concept... Повеќе
 
 
Fiat Fiat планира ривал на Dacia Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat планира ривал на Dacia
Италијанскиот гигант планира да лансира low-cost бренд, кој директно ќе се натпреварува со Dacia... Повеќе
 
 
Fiat Panda Fiat Panda помина 16.000 километри без престан! Награди - Fiat Panda
Fiat Panda помина 16.000 километри без престан!
Авантуристите Фил Јанг и Пол Брејс поминаа фантастични 10.000 милји (16.000 километри) возење без престан со новата Fiat Panda, што е нов светски рекорд!... Повеќе
 
 
Fiat 500 Нешто потопол Fiat 500 S Новитет - Fiat 500
Нешто потопол Fiat 500 S
Не е врела како Abarth моделите, но S верзијата ќе се обиде да донесе поспортско уживање во понискиот ценовен ранг и кај основните мотори... Повеќе
 
 
Fiat Новото Fiat Punto ќе се произведува во Србија!? Маркет / Бизнис - Fiat
Новото Fiat Punto ќе се произведува во Србија!?
Наместо во Италија, како што беше и првично планирано... Повеќе
 
 
Fiat Fiat нуди голем попуст на сопствениците на VW!? Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat нуди голем попуст на сопствениците на VW!?
Доколку живеете во САД, вашиот автомобил е од марката VW, а сакате да купите некој модел на Fiat – ова е вашата шанса... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat произведе милион примероци од моделот 500 Занимливости - Fiat 500
Fiat произведе милион примероци од моделот 500
Одлични резултати на Fiat и новото “Фиќо”... Повеќе
 
 
Fiat Panda 4x4 Top Gear: Fiat Panda 4x4 е најдобар SUV за 2012-та Награди - Fiat Panda 4x4
Top Gear: Fiat Panda 4x4 е најдобар SUV за 2012-та
Сите знаеме колку многу треба да има еден автомобил за да ги воодушеви пребирливите Top Gear водители. Очигледно, Panda 4x4 има многу... Повеќе
 
 
Fiat 500L EuroNCAP – по пет ѕвездички за 500L, Mokka и Forester Безбедност - Fiat 500L
EuroNCAP – по пет ѕвездички за 500L, Mokka и Forester
Во најновите тестирања, автомобилите на Fiat, Opel и Subaru покажаа одлични резултати... Повеќе
 
 
Fiat 500C Abarth И Fiat 500 Abarth доби кабриолет верзија Саеми - Fiat 500C Abarth
И Fiat 500 Abarth доби кабриолет верзија
Сè е исто, освен платнениот кров, кој се собира до задниот дел од малиот автомобил... Повеќе
 
 
Fiat Panda Fiat Panda Natural Power е најеколошкиот автомобил Награди - Fiat Panda
Fiat Panda Natural Power е најеколошкиот автомобил
Ова признание добива дополнително значење, ако се земе во предвид дека е доделено во Швајцарија. А сите знаеме каква земја е таа... Повеќе
 
 
Fiat 500 55 години историја на популарното “Фиќо” Историјат - Fiat 500
55 години историја на популарното “Фиќо”
Повеќе од половина век малиот Италијанец е со нас, а за тој период се “свртеа” вкупно шест генерации... Повеќе
 
 
Fiat 500Е Вака ќе изгледа електричното "Фиќо" Новитет - Fiat 500Е
Вака ќе изгледа електричното "Фиќо"
А овие фотографии се појавија на интернет пред официјалната презентација, која ќе се алучи во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Fiat Fiat најави дури 11 нови автомобили во блиска иднина Идни модели - Fiat
Fiat најави дури 11 нови автомобили во блиска иднина
А тоа значи – најголемата производна офанзива на Италијанскиот бренд во последните неколку децении... Повеќе
 
 
Fiat Fiat, Opel и PSA се здружуваат, за да го стигнат VW!? Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat, Opel и PSA се здружуваат, за да го стигнат VW!?
Доколку се верува на зборовите на првиот човек на Италијанската компанија, Segio Marchionne... Повеќе
 
 
Fiat 500 Електричен Fiat 500 ќе биде претставен во Los Angeles Саеми - Fiat 500
Електричен Fiat 500 ќе биде претставен во Los Angeles
А ќе ја носи ознаката 500Е... Повеќе
 
 
Fiat Fiat и Jeep ќе градат мали SUV автомобили во Италија Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat и Jeep ќе градат мали SUV автомобили во Италија
Од 2014-та, со цел да се пополнат некои од испразнетите производни капацитети... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L во финалето за Autobest 2013 Награди - Fiat 500L
Fiat 500L во финалето за Autobest 2013
Додека FAS Крагуевац е прогласен за Companybest 2013... Повеќе
 
 
Fiat Fiat заинтересиран за Opel, од GM демантираат Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat заинтересиран за Opel, од GM демантираат
Ова може да стане реалност, само доколку алијансата меѓу Opel и PSA Peugeot Citroën не успее... Повеќе
 
 
Fiat Fiat рамо до рамо со BMW, според DJSI Награди - Fiat
Fiat рамо до рамо со BMW, според DJSI
Fiat доби 91 од можни 100 поени според Dow Jones Sustainability Index (DJSI)... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth “Make it your Race 2012” – прво талент шоу за возачи Занимливости - Fiat 500 Abarth
“Make it your Race 2012” – прво талент шоу за возачи
А 6-те финалисти своите таленти ќе ги презентираат во Fiat Abarth 500 “Assetto Corse”... Повеќе
 
 
Fiat Panda 4x4 Fiat Panda 4x4 – единствен 4WD во својата класа Новитет - Fiat Panda 4x4
Fiat Panda 4x4 – единствен 4WD во својата класа
За прв пат ќе биде претставен на саемот во Париз, наредниот месец... Повеќе
 
 
Fiat 500 “Фиќото” на Jay Leno продадено за 350.000 долари Занимливости - Fiat 500
“Фиќото” на Jay Leno продадено за 350.000 долари
Се работи за Fiat 500 Prima Edizione... Повеќе
 
 
Fiat 500X Off Road Look “Фиќо” со три реда седишта? Ќе се вика Fiat 500XL Идни модели - Fiat 500X Off Road Look
“Фиќо” со три реда седишта? Ќе се вика Fiat 500XL
А тоа значи дека Fiat 500XL ќе може да прими дури седум патници... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Малиот SUV на Fiat – 500X со погон на сите четири тркала Идни модели - Fiat 500X CityLook
Малиот SUV на Fiat – 500X со погон на сите четири тркала
Ќе има верзија и со погон само на предните тркала, а се очекува да се најде во продажба на крајот од 2013-та година... Повеќе
 
 
Fiat 500 Mис на Македонија 2012 со Fiat 500 во Кочани и Кичево Македонија - Fiat 500
Mис на Македонија 2012 со Fiat 500 во Кочани и Кичево
Караванот на Мис на Македонија 2012-та е организиран од Automobile SK... Повеќе
 
 
Fiat 500L Еспресо апарат – дополнителна опрема во Fiat 500L Технологија - Fiat 500L
Еспресо апарат – дополнителна опрема во Fiat 500L
И ќе чини околу 250 евра... Повеќе
 
 
Fiat 500 Купиле 3.333 чорапи и добиле Fiat 500 Занимливости - Fiat 500
Купиле 3.333 чорапи и добиле Fiat 500
Брачен пар од Сиетл потрошиле околу 15.000 долари на 1.111 пара чорапи и како награда добиле ново Fiat 500... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L – избор од 3 мотори, модерен и простран Новитет - Fiat 500L
Fiat 500L – избор од 3 мотори, модерен и простран
Плус, се произведува во Крагујевац, Србија... Повеќе
 
 
Fiat Bravo - 2013 Вака ќе изгледа новото Fiat Bravo Идни модели - Fiat Bravo - 2013
Вака ќе изгледа новото Fiat Bravo
Во Европа, Fiat Viaggio хечбек ќе се продава под името Bravo... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 со мотор од Ferrari 458 Italia!? Тјунинг - Fiat 500
Fiat 500 со мотор од Ferrari 458 Italia!?
Да, добро прочитавте. 550 КС во Фиќо? Треба да биде интересно... Повеќе
 
 
Fiat Ferrari ќе направи мотор за Fiat – за 50 милиони евра Маркет / Бизнис - Fiat
Ferrari ќе направи мотор за Fiat – за 50 милиони евра
Кој ќе се вградува во сите модели, освен во оние на Fiat... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Abarth 695 Maserati Edition ќе го има само во 499 примероци Новитет - Fiat 500 Abarth
Abarth 695 Maserati Edition ќе го има само во 499 примероци
Се работи за кабриолет, со 1.4 Turbo Т-Jet 16V мотор со 180 КС... Повеќе
 
 
Fiat Palio 2012 Fiat го најавува новото Palio со “Boob Job” Новитет - Fiat Palio 2012
Fiat го најавува новото Palio со “Boob Job”
Видеото е нешто повеќе како teaser. Се работи за промоција на новото Fiat Palio. Погледнете... Повеќе
 
 
Fiat Linea Редизајн на достапната Fiat Linea Новитет - Fiat Linea
Редизајн на достапната Fiat Linea
Лимузината за народот редизајнирана преку мал фејслифт... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat 500X – SUV варијанта на Fiat 500 Новитет - Fiat 500X CityLook
Fiat 500X – SUV варијанта на Fiat 500
Fiat 500X го очекува жестока конкуренција од Peugeot, Renault и Ford... Повеќе
 
 
Fiat 500L FAS во 2012-та вработи 256 нови работници Занимливости - Fiat 500L
FAS во 2012-та вработи 256 нови работници
Целта на Fiat Automobiles Serbia е вкупно 2.400 вработени до крајот на 2012-та... Повеќе
 
 
Fiat 500L Први фотографии од внатрешноста на Fiat 500L Новитет - Fiat 500L
Први фотографии од внатрешноста на Fiat 500L
Која значајно се разликува од ентериерот на стандардната 500-ка... Повеќе
 
 
Fiat Fiat Viaggio ќе биде претставен во Пекинг Саеми - Fiat
Fiat Viaggio ќе биде претставен во Пекинг
Viaggio е возило со значка Fiat, но базирано на Dogde Dart... Повеќе
 
 
Fiat 500 Во Fiat се работи на 500T и 500 Abarth кабриолет Новитет - Fiat 500
Во Fiat се работи на 500T и 500 Abarth кабриолет
Ознаката 500Т значи дека малиот Fiat ќе добие и турбо-полнач, втор модел по 500 Abarth... Повеќе
 
 
Fiat Linea - old Fiat Linea со плински уред - за 8790 Евра! Македонија - Fiat Linea - old
Fiat Linea со плински уред - за 8790 Евра!
Цена без преседан – одлична понуда од Аутомобиле СК... Повеќе
 
 
Fiat И 5-та година по ред - Fiat - најеколошки возила Занимливости - Fiat
И 5-та година по ред - Fiat - најеколошки возила
Fiat постигна 14 % намалување на емисијата на СО2 за пет години... Повеќе
 
 
Fiat Fiat Punto 2012 се враќа на своите корени Македонија - Fiat
Fiat Punto 2012 се враќа на своите корени
Стилот и технологијата никогаш не биле поблиски. Во многубројните комбинации секој ќе си го пронајде своето Punto.... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 America на аукција на Twitter Занимливости - Fiat 500
Fiat 500 America на аукција на Twitter
Италијански автомобил, на американски начин - изненадувањата не престануваат... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Нови, ограничени Abarth изведби на Fiat 500 Новитет - Fiat 500 Abarth
Нови, ограничени Abarth изведби на Fiat 500
Abarth за авто-салонот во Женева подготвува три посебни верзии на моделот 500. Станува збор за изведбите, 595 Competizione, 595 Turisimo и 695 Tributo Maserati. Да почнеме со ред... Повеќе
 
 
Fiat 500 Продолженото „фиќо“ ќе се произведува ексклузивно во Србија Новитет - Fiat 500
Продолженото „фиќо“ ќе се произведува ексклузивно во Србија
Една од светските премиери на овогодинешниот женевски саем доаѓа од Крагуевац... Повеќе
 
 
Fiat Компактен pick-up - Fiat Strada 2012 Новитет - Fiat
Компактен pick-up - Fiat Strada 2012
Деновиве во салоните на Fiat низ Европа треба да се појави редизанираниот ултра-компактниот pick-up, Fiat Strada, кој и тоа како има што да покаже... Повеќе
 
 
Fiat Fiat ќе го снабдува Suzuki во Индија? Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat ќе го снабдува Suzuki во Индија?
Долгогодишната соработка помеѓу Fiat и Suzuki отиде на уште повисоко ниво, со тоа што Fiat ќе му помогне на Suzuki со 100,000 мотори годишно за индискиот пазар... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Abarth 695 сјае во хром Занимливости - Fiat 500 Abarth
Abarth 695 сјае во хром
Иако Abarth 695 првично беше замислен како Fiat 500 кој му оддава почит на Ferrari, ваквите промени со хром повеќе изгледаат како почит кон McLaren ... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat Blue&Me системот во 2 милиони премероци Занимливости - Fiat 500
Fiat Blue&Me системот во 2 милиони премероци
Деновиве Fiat го испорача 2 милионитиот примерок од моделот Fiat 500 Lounge со системот Blue&MeTM... Повеќе
 
 
Fiat Fiat El Zero ќе се произведува во Србија Идни модели - Fiat
Fiat El Zero ќе се произведува во Србија
Во соседна Србија, Крагујевац, ќе се произведува новиот модел на Fiat со име Fiat El Zero кој во голема мера ќе личи на познатиот Fiat 500 ... Повеќе
 
 
Fiat Panda - old И Panda ќе го добие спортскиот пакет Abarth? Новитет - Fiat Panda - old
И Panda ќе го добие спортскиот пакет Abarth?
Како би изгледало кога малиот и интересен градски автомобил ќе добие спортска варијанта? ... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Fiat 500 Abarth – голема моќ во мало пакување Новитет - Fiat 500 Abarth
Fiat 500 Abarth – голема моќ во мало пакување
Европјаните може го добија уште пред четири години, но Американците го имаат во спортска верзија... Повеќе
 
 
Fiat Panda Panda повторно напаѓа, со напредни технологии Инфо - Fiat Panda
Panda повторно напаѓа, со напредни технологии
Fiat уште една успеа да направи мал и градски автомобил кој има за цел целосно да задоволи сечии„компактни“ потреби. ... Повеќе
 
 
Fiat 500 Џенифер Лопез сними две реклами за Fiat 500 Занимливости - Fiat 500
Џенифер Лопез сними две реклами за Fiat 500
Од соработката помеѓу Fiat и Лопез се изработија две реклами во кои таа се појавува заедно со култниот автомобил... Повеќе
 
 
Fiat Sedici Fiat Sedici 2012 - поубав и со повеќе опрема Новитет - Fiat Sedici
Fiat Sedici 2012 - поубав и со повеќе опрема
Италијанскиот близнак на моделот Suzuki SX4, за неговото појавување во 2012 година доживеа мал фејслифт.... Повеќе
 
 
Fiat Grande Punto Супер понуда во Fiat! Македонија - Fiat Grande Punto
Супер понуда во Fiat!
Во тек е неповторливата понуда на FIAT за 40 возила на лагер... Повеќе
 
 
Fiat 500C Кабрио Тест – Fiat 500 C 1.4 Sport Тест - Fiat 500C
Кабрио Тест – Fiat 500 C 1.4 Sport
До неодаамна изборот на градски автомобил вклучуваше секакви математики и размислувања, мерење колкав простор имаат или кој троши 1 децилитар гориво помалку ... Повеќе
 
 
Fiat Panda Како бомбонче – новата Panda Новитет - Fiat Panda
Како бомбонче – новата Panda
На саемот во Франкфурт, Fiat ќе ја претстави новата генерација на легендарниот градски автомобил/теренец, Fiat Panda... Повеќе
 
 
Fiat Fiat стана мнозински сопственик на капиталот во Chrysler Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat стана мнозински сопственик на капиталот во Chrysler
Италијанците ја освојуваат Америка... Повеќе
 
 
Fiat SACS Abarth 695 Tribute Ferrari – летото може да почне Тјунинг - Fiat
SACS Abarth 695 Tribute Ferrari – летото може да почне
Чамец ли е, Ferrari ли е, Фиќо ли е?... Повеќе
 
 
Fiat Panda - old Fiat ја произведе 2-милионитата Panda Маркет / Бизнис - Fiat Panda - old
Fiat ја произведе 2-милионитата Panda
Два милиони „мечки“ шетаат по светот... Повеќе
 
 
Fiat 500 Возачите во Германија најзадоволни од Fiat 500 Занимливости - Fiat 500
Возачите во Германија најзадоволни од Fiat 500
Италијанецот, во класата на "мини автомобили" ги победи Германците на домашен терен... Повеќе
 
 
Fiat Freemont Fiat Freemont – меѓународно деби Новитет - Fiat Freemont
Fiat Freemont – меѓународно деби
Fiat Freemont e првиот Fiat направен заедно со Chrysler... Повеќе
 
 
Fiat Мотор на годината 2011 Награди - Fiat
Мотор на годината 2011
13-ти пат по ред International Engine of the Year Award.Еве ги лауреатите по категории... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat и Gucci започнуваат рекламна кампања 500 By Gucci co Наташа Поли Занимливости - Fiat 500
Fiat и Gucci започнуваат рекламна кампања 500 By Gucci co Наташа Поли
Fiat и Gucci го објавуваат почетокот на релламната кампања 500 by Gucci која од мај ќе се објавува во дневните весници и списанијата ширум светот. ... Повеќе
 
 
Fiat Fiat и Ferrari со награди за мотор на годината Награди - Fiat
Fiat и Ferrari со награди за мотор на годината
Германците последните неколку години беа неприкосновени за наградите за интернационален мотор на годината.... Повеќе
 
 
Fiat Nuovo Doblo Тест – Fiat Doblo - Простор, простор, простор... Тест - Fiat Nuovo Doblo
Тест – Fiat Doblo - Простор, простор, простор...
Често си го поставуваме прашањето: Разум или срце? Кои се вистинските вредности?... Повеќе
 
 
Fiat 500 Париска премиера на автомобилот Fiat 500 by Gucci Занимливости - Fiat 500
Париска премиера на автомобилот Fiat 500 by Gucci
После прикажувањето на познатата недела на модата во Милано и на саемот за автомобили во Женева, Fiat 500 by Gucci стигнува и во француската престолнина.... Повеќе
 
 
Fiat Nuovo Doblo Новото Doblo промовирано кај нас Македонија - Fiat Nuovo Doblo
Новото Doblo промовирано кај нас
Новото Doblò e автомобилот на Fiat кој просторот го прави своја силна страна. Амбиент кој треба да се сподели со семејството и пријателите; простор кој треба да го доживее секој што сака да патува во друшт... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Fiat Doblo – Неповторлива можност по најниска цена Македонија - Fiat Doblo
Fiat Doblo – Неповторлива можност по најниска цена
Нова продажна акција за едно од најбараните комерцијални возила кај нас, Fiat Doblo кое сега има неповторлива цена! ... Повеќе
 
 
Fiat Punto Специјално Punto Evo по повод 150 години Fiat Тјунинг - Fiat Punto
Специјално Punto Evo по повод 150 години Fiat
Во година во која Италија прославува единствен јубилеј, иако многумина тврдат дека никогаш не била повеќе разединета, Fiat подготви посебна изведба на моделот Punto Evo 150... Повеќе
 
 
Fiat Fiat во Србија – производството на новиот модел почнува во 2012 година Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat во Србија – производството на новиот модел почнува во 2012 година
До крајот на оваа година, во Крагуевац ќе започне пробно производство на новиот автомобил на Fiat. Заедничката компанија на италијанскиот произведувач и Владата на Србија, во новиот проект на производство на н... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 како жешко купе Концепт - Fiat 500
Fiat 500 како жешко купе
Каросерискиот преработувач Zagato, досега не има изненадувано со многу специјални преработки на супер автомобилите, но овој пат, ни приреди уште поголемо изненадување со преобразувањето на популарната 500-ка ... Повеќе
 
 
Fiat 500 „500 by Gucci“- родена е новата икона на италијанскиот дизајн Новитет - Fiat 500
„500 by Gucci“- родена е новата икона на италијанскиот дизајн
Во годината кога се слави 150 годишнината од обединувањето на Италија и 90-иот роденден на Гучи, Фиат и Гучи со гордост го претставуваат “500 by Gucci”... Повеќе
 
 
Fiat TwinAir моторот на Fiat ја освои наградата за технолошки развој Награди - Fiat
TwinAir моторот на Fiat ја освои наградата за технолошки развој
Меѓу наградите доделени на “Die Besten Autos 2011” – конкурс организиран од германското списание Auto Motor und Sport co активно учество на читателите, кои со својот глас избираат победници во разни категории ... Повеќе
 
 
Fiat 500C „Фиќо“ вредно 500.000 евра Занимливости - Fiat 500C
„Фиќо“ вредно 500.000 евра
Новиот Fiat 500 не влегува меѓу поевтините компактни мали градски автомобили, но дали сте знаеле дека постојат луѓе кои за таков примерок се спремни да „кешираат“ половина милион евра?... Повеќе
 
 
Fiat Freemont Првиот плод од соработката – Fiat Freemont Новитет - Fiat Freemont
Првиот плод од соработката – Fiat Freemont
Првиот Fiat кој ќе произлезе од соработката со Chrysler, е моделот Freemont, голем моноволумен со седум седишта, базиран на Dodge Journey... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 Bicolore ќе дебитира на саемот во Болоња Премиерa - Fiat 500
Fiat 500 Bicolore ќе дебитира на саемот во Болоња
Fiat ќе продолжи со специјални изведби на популарната 500-ка. На ред е Fiat 500 Bicolore.... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Fiat ќе го снабдува Opel со VAN-модели! Маркет / Бизнис - Fiat Doblo
Fiat ќе го снабдува Opel со VAN-модели!
Fiat и Opel своето партнерство ќе го подигнат на повисок степен, со што Fiat ќе го снабди британскиот близнак на Opel, Vauxhall со Doblo Van.... Повеќе
 
 
Fiat 500 Купе и кабриолет од Fiat 500 - Primo од Cardoso Концепт - Fiat 500
Купе и кабриолет од Fiat 500 - Primo од Cardoso
Познатиот белгиски дизајнер Давид Кардозо е креаторот на овој концепт - кој ќе се темели на платформа на Fiat 500, а истовремено ќе биде и кабриолет и купе.... Повеќе
 
 
Fiat TwinAir моторот со два цилиндари на Fiat ја освои наградата “Technobest 2010” Награди - Fiat
TwinAir моторот со два цилиндари на Fiat ја освои наградата “Technobest 2010”
Втора година по ред, Fiat ја добива наградата Technobest, овој пат за иновативниот, двоцилиндарски Twinair бензинец, кој е единствен мотор од таков тип во светот... Повеќе
 
 
Fiat Адреналин за сиромашните – Fiat Roadster Uno и Uno Sporting Концепт - Fiat
Адреналин за сиромашните – Fiat Roadster Uno и Uno Sporting
На база на моделот Uno, кој беше претставен на почетокот од годинава, Fiat на саемот во Сао Паоло во Бразил, ќе ја претстави и роудстер изведбата на истиот модел... Повеќе
 
 
Fiat Нови супер поволни кредити од ПроКредит Банка за возилата на Fiat и Citroen Македонија - Fiat
Нови супер поволни кредити од ПроКредит Банка за возилата на Fiat и Citroen
Започна новата промотивна кампања на ПроКредит банката, во која се нудат ексклузивни услови за набавка на патнички или комерцијални возила од гамата на Fiat и Citroen... Повеќе
 
 
Fiat 500C Fiat 500C La Dolce Vita Тјунинг - Fiat 500C
Fiat 500C La Dolce Vita
Многу тјунинг компании се трудат да ги импресионираат потенцијалните купувачи со преработки, кои често се и претерани... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Cargo Classic - old Fiat Doblo Cargo интернационален ван на годината Награди - Fiat Doblo Cargo Classic - old
Fiat Doblo Cargo интернационален ван на годината
Новото Doblo Cargo на Fiat, беше прогласено за најдобро на изборот на “International Van of the Year 2011”... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Два нови Abarth модели спремни за Париз Новитет - Fiat 500 Abarth
Два нови Abarth модели спремни за Париз
Fiat во Париз ќе претстави два нови модели во понудата на својот performance бренд... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat се враќа во Америка Маркет / Бизнис - Fiat 500
Fiat се враќа во Америка
По 30 години отсуство, италијанскиот мега концерн, се враќа на американскиот пазар на автомобили... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Fiat 500 за 35.500 евра – Abarth 695 Tributo Ferrari Занимливости - Fiat 500 Abarth
Fiat 500 за 35.500 евра – Abarth 695 Tributo Ferrari
За еден Ferrari не се воопшто многу, но 35.500 евра за Fiat 500, се чинат како вистинско богатство... Но, овој ексклузивен модел има навистина што да понуди... Повеќе
 
 
Fiat Fiat и Jeep изложени во заеднички салон! Занимливости - Fiat
Fiat и Jeep изложени во заеднички салон!
По купувањето на Chrysler од страна на Fiat, Италијанците одлучија популарниот бренд Jeep да го изложат покрај своите возила во продажен салон во Париз, но и на саемот за автомобили!... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 како лото гребка! Занимливости - Fiat 500
Fiat 500 како лото гребка!
Казиното “de la Vallee” од Италија, дошло до извонредна идеја, да направи среќна гребка од Fiat 500!... Повеќе
 
 
Fiat Претставен иновативниот дво-цилиндричен бензинец на Fiat Технологија - Fiat
Претставен иновативниот дво-цилиндричен бензинец на Fiat
Иако некои „добри“ познавачи ќе речат дека два цилиндари се премалку, макар се вградиле и во мало возило, Fiat токму со таква архитектура, претстави нов бензински мотор, кој ќе биде најсилен и најекономичен ... Повеќе
 
 
Fiat FPT 1.4 Turbo моторот на Fiat прогласен за најдобар нов мотор на годината Награди - Fiat
FPT 1.4 Turbo моторот на Fiat прогласен за најдобар нов мотор на годината
Моторите FPT 1.4 Turbo, со кои започна револуционерната технологија Multiair, го добија престижното признание “Engine of the Year” („Мотор на годината“) во категоријата најдобар нов мотор во годината. ... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Abarth спрема нови Esseesse модели Новитет - Fiat 500 Abarth
Abarth спрема нови Esseesse модели
Перформанс одделот на Fiat, но ноември треба да ја претстави новата Esseesse верзија на моделот Punto Evo Abarth и 500C... Повеќе
 
 
Fiat Fiat - Платформа до успехот Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat - Платформа до успехот
Fiat планира во наредниот период да развива неколку модуларни платформи, на кои би требало да се темелат поголем број модели на производителот од Торино... Повеќе
 
 
Fiat Uno 2 Fiat го претстави новото Uno Новитет - Fiat Uno 2
Fiat го претстави новото Uno
Италијанскиот производител во Јужна Америка службено го претстави својот нов градски автомобил. Старо - новиот автомобил на Fiat најпрвин ќе биде достапен на јужноамериканскиот континент... Повеќе
 
 
Fiat Punto ТЕСТ - Fiat Punto Evo - Еволуцијата започна! Тест - Fiat Punto
ТЕСТ - Fiat Punto Evo - Еволуцијата започна!
Слоганот на торинскиот производител е People First, Then Car. Малку зборови, но со многу тежина. Италијанците од Fiat секогаш умееле да понудат автомобил кој до максимум ќе ги задоволи апетитите на сите во авт... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 добива уште 2 врати Идни модели - Fiat 500
Fiat 500 добива уште 2 врати
Веќе од поодамна ве известуваме дека Fiat ќе произведе уште една каросериска изведба на популарното Cinquecentо... Повеќе
 
 
Fiat Големото враќање на Fiat Uno Идни модели - Fiat
Големото враќање на Fiat Uno
Шпиунските фотографии го открија изгледот на моделот кој во 2011 ќе го замени стариот Punto, а станува збор за мал градски автомобил кој се враќа под култното име - Uno... Повеќе
 
 
Fiat 500 Електричната изведба на Fiat 500 влегува во серија Концепт - Fiat 500
Електричната изведба на Fiat 500 влегува во серија
Повеќе од очигледно беше дека Chrysler сакаше да покаже нешто со електричниот Fiat 500 на саемот во Детроит. И конечно, објавено е дека Fiat 500EV започнува со сериско производство од 2012 година.... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Суперспортски Abarth 500 на струја Концепт - Fiat 500 Abarth
Суперспортски Abarth 500 на струја
Француската компанија Atomik, на престижниот саем Top Marques во Монако, ќе се претстави со спортската изведба на Abarth 500, со електричен погон.... Повеќе
 
 
Fiat Punto Fiat Punto Evo пристигна во Македонија Премиерa - Fiat Punto
Fiat Punto Evo пристигна во Македонија
Долго очекуваниот автомобил на Fiat конечно пристигна во Македонија. Намерата е јасна, повторување на успехот на претходниот модел, благодарение на новиот стил, иновацијата и безбедноста која Punto Evo го носи... Повеќе
 
 
Fiat Fiat – најеколошки бренд во Европа Награди - Fiat
Fiat – најеколошки бренд во Европа
Италијанскиот производител на автомобили, трета година по ред е прогласен за најеколошки бренд во Европа. ... Повеќе
 
 
Fiat Abarth на саемот во Женева Тјунинг - Fiat
Abarth на саемот во Женева
Аbarth ги презентира своите нови ремек дела на саемот во Женева како одговор на се повеќе заинтересираната јавност. Уште една потврда за успешната соработка со Fiat се Abarth Punto Evo и 500C.... Повеќе
 
 
Fiat Fiat моделите најпродавани во јануари 2010 во Македонија Македонија - Fiat
Fiat моделите најпродавани во јануари 2010 во Македонија
Од почетокот на оваа година, конкретно во месец Јануари, возилата на Италијанскиот производител Fiat се најпродавани на пазарот во Република Македонија. ... Повеќе
 
 
Fiat Fiat и Yamaha заедно до нови победи MotoGP - Fiat
Fiat и Yamaha заедно до нови победи
Fiat групацијата назад на тркачките патеки. Веќе потврдената победничка комбинација, атакува на нови победи и оваа сезона откако во 2008 и 2009 година, немаа никаква конкуренција кон патот до светските титул... Повеќе
 
 
Fiat Punto Пристигнува Punto Evo Abarth SS со 200 КС!!! Идни модели - Fiat Punto
Пристигнува Punto Evo Abarth SS со 200 КС!!!
Наследникот на Grande Punto Abarth, ќе биде покренуван од 1,4 литарскиот Multiair турбо бензинец, кој во послабата изведба ќе има 170, додека во посилната SS верзија 200 КС!... Повеќе
 
 
Fiat Linea - old Големиот народен автомобил Тест - Fiat Linea - old
Големиот народен автомобил
Европа никогаш не ги сакала, но затоа источните пазари лудуваат по седан возилата со ниска цена. А кога таков автомобил доаѓа од етаблиран производител, и освен добрата цена нуди и многу простор, опрема и удоб... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Abarth 500 R3T – италијанската рели „ракета“ навиена на 180 КЅ Тјунинг - Fiat 500 Abarth
Abarth 500 R3T – италијанската рели „ракета“ навиена на 180 КЅ
Abarth има долгогодишна традиција на изработка на суперспортски и атрактивни модели на Fiat. ... Повеќе
 
 
Fiat Topolino Fiat Topolino по стапките на Yugo Идни модели - Fiat Topolino
Fiat Topolino по стапките на Yugo
Fiat постигна договор со Владата на Србија околу производство на нов мал автомобил, кој ќе се произведува во Крагуевац а ќе слегува со заштитниот знак на Fiat. ... Повеќе
 
 
Fiat Doblo “Дневна соба“, т.е. Fiat Doblò Премиерa - Fiat Doblo
“Дневна соба“, т.е. Fiat Doblò
Ги гледате првите фотографии на новото Doblò – втората генерација на адутот на Fiat, во кој клучна категорија е пространоста. Легитимен му е описот на “фамилијарна дневна соба со место за 7 лица“, а носи и мн... Повеќе
 
 
Fiat Punto Зелена еволуција Премиерa - Fiat Punto
Зелена еволуција
По промоцијата на септемврискиот саем во Франкфурт, новиот адут на Fiat во ниската класа пристигна во продажната мрежа. Неговата цел е да се надогради на успехот на претходникот Grande Punto, благодарејќи на н... Повеќе
 
 
Fiat “Бум“ на продажбата на Fiat во Западна Европа Маркет / Бизнис - Fiat
“Бум“ на продажбата на Fiat во Западна Европа
Fiat бележи голем подем во Германија (+60,8%) и уште поголем “бум“ во Велика Британија (+85,8 проценти).... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Ма какво Ferrari – Fiat 500 со 265 КС! Тјунинг - Fiat 500 Abarth
Ма какво Ferrari – Fiat 500 со 265 КС!
Тјунерската компанија Hamann, ја направи досега најекстремната преработка на омилениот автомобил во Европа, Fiat 500. Нивниот градски болид развива неверојатни 265 КС!... Повеќе
 
 
Fiat Grande Punto Франкфурт 2009: Старо – ново FIAT Punto Саеми - Fiat Grande Punto
Франкфурт 2009: Старо – ново FIAT Punto
Punto Evo е претставен како нов модел во понудата на италијанскиот концерн, иако всушност се работи за ревидирано Grande Puntо на кое сега му е подарено повеќе стил и модерни, ефикасни Multiair - мотори.... Повеќе
 
 
Fiat Grande Punto Ново, освежено Punto Evo Новитет - Fiat Grande Punto
Ново, освежено Punto Evo
Punto Evo е името на освежениот и унапреден Grande Punto, модел кој помина со голем успех на европскиот пазар. Покрај козметичките измени, новиот модел ќе има и нови мотори со Multiair технологија.... Повеќе
 
 
Fiat “eco:Drive” на Fiat освојува и интернационални награди Награди - Fiat
“eco:Drive” на Fiat освојува и интернационални награди
По светската промоција на ланскиот саем во Париз, иновативниот “eco:Drive” на Fiat беше широко прифатен од корисниците на Fiat, а стигна и до таму да освојува награди на маркетинг фестивали.... Повеќе
 
 
Fiat 500C Необична реклама за новиот Fiat 500 C во Германија Занимливости - Fiat 500C
Необична реклама за новиот Fiat 500 C во Германија
Како и обично за Fiat, кабриолет верзијата 500, доби необична реклама на аеродромот во Франкфурт. Тука, паркиран е вистински 500 С со мотор и целосна опрема, но на покривот и превртен наопаку.... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Тајната е во седиштето – Abarth Corse Новитет - Fiat 500 Abarth
Тајната е во седиштето – Abarth Corse
Најдобрите возачи во историјата на автомобилизмот, не ретко знаеле да кажат дека тајната на успехот лежи и во комфорното седење. Затоа Abarth во своите модели ќе вградува ново, напредно спортско седиште, кон... Повеќе
 
 
Fiat Fiat прави бум со возилата на природен гас Технологија - Fiat
Fiat прави бум со возилата на природен гас
Прво, за да не го мешаме со плинот на нашите бензински пумпи, да појасниме дека природниот гас се црпи директно од земјата и е составен главно од метан, за разлика од нафтениот плин кој е состав на пропан – бу... Повеќе
 
 
Fiat Нов изум од Fiat – за 20% помала потрошувачка Технологија - Fiat
Нов изум од Fiat – за 20% помала потрошувачка
Инженерите на концернот Fiat веќе подолго време работат на нов систем за на управување на работата на вентилите, поточно електромагнетски, кој може да работи без брегасто вратило, што до сега беше незамисливо.... Повеќе
 
 
Fiat Qubo Fiat Qubo 1,3 Multijet - едноставно корисен Тест - Fiat Qubo
Fiat Qubo 1,3 Multijet - едноставно корисен
Мултифункционалните возила на Италијанците им се во крвта, посебно кога се работи за оние кои доаѓаат во мало пакување. Новото Qubo е патнична верзија на Fiorino, автомобили за кој неодамна пишувавме. За разл... Повеќе
 
 
Fiat Fiorino Fiat Fiorino 1,3 Multijet - за многу товар во мало пакување Тест - Fiat Fiorino
Fiat Fiorino 1,3 Multijet - за многу товар во мало пакување
На нашиот пазар важи правилото повеќе за помалку. Таков е и малиот Fiorino на Fiat. Нуди рекорден товарен простор од 2,5 m3 за минимална цена од 11.450 евра. За да е уште потешко да му се одолее, малиот фурго... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 - за сите пари... Тест - Fiat 500
Fiat 500 - за сите пари...
Fiat 500 е автомобилот кој ја моторизираше цела Италија пред повеќе од половина век. Стана омилен автомобил на сите возрасти од двата пола, а популарноста ја ширеше низ цела Европа.... Повеќе
 
 
Fiat Bravo Fiat Bravo - не е само љубов на прв поглед Тест - Fiat Bravo
Fiat Bravo - не е само љубов на прв поглед
Со потполно нов дизајнерски концепт, новото Bravo веднаш е воочливо дека е поголем брат на Punto-то – исклучително успешен дизајнерски концепт. Со исклучителните Т-Јет изведби на бензиските мотори, со извонре... Повеќе
 
 
Fiat 500 Новата кампања за Fiat 500 тргнува од пустината Македонија - Fiat 500
Новата кампања за Fiat 500 тргнува од пустината
Ова е смислата на слоганот на новата рекламна кампања на Fiat, реализирана од седиштето во Торино, од агенцијата на Лео Бурнет, која тргна во Италија на 13 април, а во Македонија од 27 мај на ТВ, радио и во дн... Повеќе
 
 
Fiat Grande Punto Grande Punto со клима за 9.700 евра! Македонија - Fiat Grande Punto
Grande Punto со клима за 9.700 евра!
Бестселерот на Fiat сега е достапен по екстремно ниска цена од 9.700 евра и тоа со полна опрема + клима уред!... Повеќе
 
 
Fiat Прв поглед – нова Fiat Multipla Идни модели - Fiat
Прв поглед – нова Fiat Multipla
Новиот компактен моноволумен од Fiat, и покрај тоа што ќе го носи истото име од претходникот, од корен ќе се разликува во концепцијата.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Fiat Bravo - не е само љубов на прв поглед

Повеќе >
koli.com.mk - Fiat Bravo Fiat Bravo - не е само љубов на прв поглед
 
Fiat 500 - за сите пари...
Fiat Qubo 1,3 Multijet - едноставно корисен
Fiat Fiorino 1,3 Multijet - за многу товар во мало пакување
Fiat Tipo/Aegea ја освои наградата Autobest за 2016 година
55 години историја на популарното “Фиќо”
Новото Doblo промовирано кај нас
Fiat 500L со стартна цена од 12.990 евра!
Фичо денес слави 60 години!!!
Пристигна новата Panda, со цена од 9.190 евра!
Архива на Fiat


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил