дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Alfa Romeo
   
Топ 10 автомобили со најубава внатрешност

Од листови злато па до седишта од коњска кожа, кој го зазеде првото место?...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Тест - Alfa Romeo Giulia Тест - Alfa Romeo Giulia 2019
Тест - Alfa Romeo Giulia
Ако некому се досадни конкурентите од светото германско тројство како BMW Серија 3, Mercedes C-Class или Audi A4, нивна против-тежа доаѓа земјата на емоциите, во ликот и делото на Alfa Romeo Giulia. Тука е за... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Аlfa Рomeo Сtelvio освои 5 ѕвездички на EURO NCAP Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Аlfa Рomeo Сtelvio освои 5 ѕвездички на EURO NCAP
Вкупната оценка на првиот SUV во историјата на брендот, со апсолутна превласт во категоријата за заштита на возрасни патници со секаква става.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo полни 107 години - крај на неделата за одбележување со специјална прослава Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa Romeo полни 107 години - крај на неделата за одбележување со специјална прослава
На 24 јуни брендот го прослави својот роденден и беа организирани многубројни манифестации во Историскиот музеј во Арезе во текот на целиот викенд... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Топ 10 автомобили со најубава внатрешност Занимливости - Alfa Romeo Giulia 2019
Топ 10 автомобили со најубава внатрешност
Од листови злато па до седишта од коњска кожа, кој го зазеде првото место?... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Неквалитетни гуми и лошо возење — ризик не само по Вашиот живот, туку и на останатите во сообраќајот Совети за безбедност - Alfa Romeo
Неквалитетни гуми и лошо возење — ризик не само по Вашиот живот, туку и на останатите во сообраќајот
Често се заборава дека гумата е единствениот контакт со патот. Разбирливо е дека нејзиниот квалитет и исправност имаат пресудно влијание на безбедноста; и обратно – неквалитетна и неисправна гума – е како те... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Еве зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар за гориво Корисни Авто-Совети - Alfa Romeo
Еве зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар за гориво
Една од работите кои во текот на возењето треба да ја избегнувате е возење со малку гориво. Потешко е тоа да се изведе, но, ама ако му мислиме добро на автомобилот, би требало да се грижиме и за овој момент.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo Stelvio пристигнува со 505 коњски сили Премиерa - Alfa Romeo
Alfa Romeo Stelvio пристигнува со 505 коњски сили
Првиот СУВ модел на Alfa на купувачите ќе им биде достапен во средината на 2017 година... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo Stelvio ќе има премиера оваа недела Премиерa - Alfa Romeo
Alfa Romeo Stelvio ќе има премиера оваа недела
Првиот кросовер на Alfa во продажба доаѓа во првиот квартал на 2017 година... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo Giulia караван во 2017 година Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo Giulia караван во 2017 година
Стандардната Giulia е четврт најрподаван премиум седан од средна класа во Европа... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo Giulia Veloce ќе развива 280 коњски сили Премиерa - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo Giulia Veloce ќе развива 280 коњски сили
Во новата изведба, седанот ќе добие вграден дизел мотор произведен од аломиниум, кој за прв пат се сретнува кај италијанскиот произведувач... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Spider Alfa Romeo се откажа од Spider да се фокусира на Crossovers модели Идни модели - Alfa Romeo Spider
Alfa Romeo се откажа од Spider да се фокусира на Crossovers модели
Италијанскиот производител го фокусира своето внимание на Crossover сегментот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo GTV Потврдена премиера на нов модел на Alfa, Stelvio Идни модели - Alfa Romeo GTV
Потврдена премиера на нов модел на Alfa, Stelvio
Италијанскиот производител го најави својот нов SUV, моделот кој ќе биде претставен во Los Angeles... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Нов рекорд на Нирбургринг Занимливости - Alfa Romeo Giulia 2019
Нов рекорд на Нирбургринг
Новата Alfa, Giulia Quadrifoglio е повторно рекордер на Нирбургринг... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Тактизирањето со потрошувачката се помалку ќе се практикува Занимливости - Alfa Romeo Mi.To
Тактизирањето со потрошувачката се помалку ќе се практикува
Потрошувачка секогаш била тема на разговор, па да видиме колку декларираното е исто со тоа што го тврдат производителите... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Видео: Alfa Romeo Stelvio ги направи првите километри Идни модели - Alfa Romeo
Видео: Alfa Romeo Stelvio ги направи првите километри
Италијанскиот SUV ќе го добие и 2.9 литарскиот V6 twin-turbo од Giulia QV... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo 4C ќе добие наследник во 2020 Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo 4C ќе добие наследник во 2020
Новото купе ќе го носи името Brera и ќе се движи од 40.000 до 60.000 евра... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Новиот “противник” на Porsche Macan - Alfa Romeo Stelvio Идни модели - Alfa Romeo
Новиот “противник” на Porsche Macan - Alfa Romeo Stelvio
Веднаш по премиерата на новата Giulia, Alfa Romeo најавува нов спортски настроен SUV - модел кој ќе го носи името Stelvio.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Италијанската полиција доби ѕвер од 510 коњски сили Занимливости - Alfa Romeo Giulia 2019
Италијанската полиција доби ѕвер од 510 коњски сили
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio влегува во службата карабинера... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 На 15 Април почнуваат преднарачките за Alfa Romeo Giulia Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
На 15 Април почнуваат преднарачките за Alfa Romeo Giulia
Моментот кој тврдокорните вљубеници во Alfa Romeo веќе подолго време го чекаа пристигна – моделот Giulia ќе може да се порача на 15 Април... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 На саемот во Женева преставена Alfa Romeo Giulia Премиерa - Alfa Romeo Giulia 2019
На саемот во Женева преставена Alfa Romeo Giulia
После фантастичниот Quadrifoglio Verde модел, Alfa Romeo Giulia стигнува со турбо бензински и JTDM дизел мотор... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo 2000 GTV со јапонско срце Занимливости - Alfa Romeo
Alfa Romeo 2000 GTV со јапонско срце
За Alfa Romeo размислуваме како за низа успеси и низа падови, не се легендарни автомобили, но не се и разочарувачки... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Слушнете како звучи новиот убиец, Alfa Romeo Giulia QV Занимливости - Alfa Romeo Giulietta 2019
Слушнете како звучи новиот убиец, Alfa Romeo Giulia QV
Доколку под хаубата се крие V6 твин-турбо мотор со потекло од Ferrari, тоа уште од старт ветува добра аудио-забава, зарем не?... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Новата Alfa Romeo 4C би требало да звучи подобро Новитет - Alfa Romeo 4C 2019
Новата Alfa Romeo 4C би требало да звучи подобро
Ентузијазмот на Alfa Romeo 4C повторно воодушевува... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Објавена понудата на мотори за Alfa Romeo Giulia!? Мотори - Alfa Romeo Giulia 2019
Објавена понудата на мотори за Alfa Romeo Giulia!?
На Facebook страницата со назив Alfa Romeo Project 952, неодамна беше објавена слика од документ во кој наводно е прецизирана понудата на мотори за седанот Giulia... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 La Furiosa - естетски модифицирана Alfa Romeo 4C Тјунинг - Alfa Romeo 4C 2019
La Furiosa - естетски модифицирана Alfa Romeo 4C
Посетителите на саемот за автомобили во Дубаи, на штандот на Alfa Romeo имаа прилика да го видат естетски модифицираниот 4C модел, изработен од страна на Garage Italia Customs... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Продажбата на Alfa Romeo Giulia ќе започне во септември 2016-та Маркет / Бизнис - Alfa Romeo Giulia 2019
Продажбата на Alfa Romeo Giulia ќе започне во септември 2016-та
Автомобилот ќе ја предводи преродбата на Alfa Romeo, со која производителот сака да се етаблира како креатор на лесни и спортски автомобили, со заден погон и примена на висока технологија... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Франкфурт 2015: подзинати од првиот поглед на Alfa Romeo Giulia! Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
Франкфурт 2015: подзинати од првиот поглед на Alfa Romeo Giulia!
Alfa Romeo немаше особено добри моменти во поглед на продажбата последнава деценија, но верувајте ми на зборот, со Giulia ова драстично ќе се смени!... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - дизајн и внатрешност Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - дизајн и внатрешност
Alfa објави нов видео запис кој детално го опишува создавањето на моделот Giulia, а истиот ни нуди и една од ретките прилики да видиме дел од внатрешноста на автомобилот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Фотографии од ентериерот на Alfa Romeo Giulia Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
Фотографии од ентериерот на Alfa Romeo Giulia
Неодамна на интернет се појавија неофицијални слики од внатрешноста на автомобилот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Возобновен музејот на Alfa Romeo Занимливости - Alfa Romeo Giulia 2019
Возобновен музејот на Alfa Romeo
Новата Giulia сериозно го „размрда“ италијанскиот производител... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Giulia во SUV верзија Идни модели - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Giulia во SUV верзија
Giulia претставува синоним за новото раѓање на Alfa Romeo, а производителот за во блиска иднина планира неколку новитети... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo Giulia е најбрзиот модел во својата класа!? Маркет / Бизнис - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo Giulia е најбрзиот модел во својата класа!?
Неделава беше решена една од најголемите мистерии за 2015-та година. FCA групацијата односно производителот Alfa Romeo конечно го претстави моделот Giulia, кој искрените љубители на автомобили нестрпливо го оч... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Шест важни поенти кои Марчионе ги истакна на промоцијата на Alfa Romeo Giulia Маркет / Бизнис - Alfa Romeo Giulia 2019
Шест важни поенти кои Марчионе ги истакна на промоцијата на Alfa Romeo Giulia
Лансирањето на автомобилот е пресуден момент за италијанскиот производител... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Официјални фотографии од Alfa Romeo Giulia Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
Официјални фотографии од Alfa Romeo Giulia
Долго време немало толку многу мистичност, шпекулации и неизвесности пред претставувањето на нов автомобил... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo Giulia ќе има 1,8-литарски агрегат и 300 КС!? Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo Giulia ќе има 1,8-литарски агрегат и 300 КС!?
Сагата наречена Alfa Romeo Giulia продолжува понатаму... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo наскоро ќе претстави лимузина со заден погон Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo наскоро ќе претстави лимузина со заден погон
Новиот модел ќе биде прикажан пред јавноста во текот на ова лето, а на европскиот пазар не треба да се очекува до крајот на годинава... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo 6C 1750 Grand Sport од 1930 година продадена за 1.18 милиони евра Занимливости - Alfa Romeo
Alfa Romeo 6C 1750 Grand Sport од 1930 година продадена за 1.18 милиони евра
На неодамно одржаната аукција во куќата “Bohams Grand Palais” во Париз, беше продаден автомобил со тркачко педигре за цена од 1.18 милиони евра... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo Giulia, прв од деветте нови модели на Alfa Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo Giulia, прв од деветте нови модели на Alfa
Alfa Romeo го започнува објавувањето на својата линија со моделот Giulia... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C Spider 2019 Премиера: Погледнете ја новата Alfa Romeo 4c Spider Премиерa - Alfa Romeo 4C Spider 2019
Премиера: Погледнете ја новата Alfa Romeo 4c Spider
Со своето легендарно тркачко искуство, Alfa Romeo со гордост го престави новиот Alfa Romeo 4c Spider... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C Spider 2019 Alfa Romeo 4C се соблече топлес! Прва фотографија! Новитет - Alfa Romeo 4C Spider 2019
Alfa Romeo 4C се соблече топлес! Прва фотографија!
Еве ја и првата шпионска фотографија од Spider верзијата на Alfa Romeo 4C. Покривот кој ќе може да се отстрани ќе ја зголеми масата за 60 kg, но затоа уште повеќе ќе влезе во нашите срца... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo подготвува нови бензински и дизел мотори Мотори - Alfa Romeo
Alfa Romeo подготвува нови бензински и дизел мотори
Според најновите информации, Alfa Romeo наскоро планира на своите клиенти да им понуди ново семејство на бензински и дизел мотори, кои ќе се вградуваат во идните модели на италијанскиот производител... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo најави осум нови модели до 2018-та Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo најави осум нови модели до 2018-та
Откако неодамна се дозна дека наследникот на моделот 159 на пазарот ќе пристигне до средината на следната година, шефовите на Alfa Romeo во најновото интервју го потврдија доаѓањето на осум новитети заклучно с... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Спортскиот автомобил за вистинските уживатели – Alfa Romeo 4C Тема - Alfa Romeo 4C 2019
Спортскиот автомобил за вистинските уживатели – Alfa Romeo 4C
Чистокрвната Alfa Romeo штотуку се врати на улиците. Новата 4С е мал спортски автомобил но со големи аспирации, а тоа е да биде најдобриот возачки автомобил... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Егзотичната Alfa Romeo 4C во Скопје! Македонија - Alfa Romeo 4C 2019
Егзотичната Alfa Romeo 4C во Скопје!
Супер лесната, супер забавната и супер егзотичната Alfa Romeo 4C пристигна и кај нас. ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo работи на три нови модели, вклучувајќи и голема лимузина Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo работи на три нови модели, вклучувајќи и голема лимузина
Во минатото Alfa потврди дека работи на неколку нови модели, со која ќе биде проширена нивната понуда... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo Giulia Идни модели - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo Giulia
На софтверски генерираните слики од уметникот Торстен Криш, намерно или случајно, е видливо како Giulia ќе изгледа во својата седан верзија... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo 6C во напад на Porsche 911 Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo 6C во напад на Porsche 911
Oвој модел ќе ја користи технолошката основа од Maserati Alfieri ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Новата Alfa Romeo Giulia GTA ќе му конкурира на BMW М3 Новитет - Alfa Romeo Giulia 2019
Новата Alfa Romeo Giulia GTA ќе му конкурира на BMW М3
Giulia треба да го означи почетокот на една поголема офанзива за освежување и проширување на понудата од Alfa... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Најнови сознанија за кросоверот на Alfa Romeo Идни модели - Alfa Romeo
Најнови сознанија за кросоверот на Alfa Romeo
Првиот компактен кросовер од Alfa на пазарот би пристигнал најдоцна до 2016-та година... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo најавува големи новини во наредните пет години Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa Romeo најавува големи новини во наредните пет години
По шпекулациите што кружеа последните неколку месеци, Fiat конечно го претстави петгодишниот план за идната понуда на Alfa Romeo... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo ќе се одвои како посебна компанија? Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa Romeo ќе се одвои како посебна компанија?
Откако минатата година продажбата на Alfa Romeo се намали за 56 отсто и достигна само 74.000 автомобили (што е најлош резултат за легендата од Милан уште од 60-тите години на минатиот век), Fiat Chrysler конеч... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo подготвува целосно нов Spider, кој нема да се базира на MX-5 Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo подготвува целосно нов Spider, кој нема да се базира на MX-5
Новата генерација на моделот Spider, треба да биде плод на соработката меѓу Alfa Romeo и Mazda. Сепак, во последно време се' почести се шпекулациите дека овој автомобил ќе се појави под значката на Fiat или Ab... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Новата Alfa Romeo Giulietta и кај нас - богато опремен дизел за 18.490 евра! Македонија - Alfa Romeo Giulietta 2019
Новата Alfa Romeo Giulietta и кај нас - богато опремен дизел за 18.490 евра!
Италијански стил и беспрекорни перформанси, сега во ново, освежено пакување! Новата Giulietta и натаму плени со дизајнот, а има подобрена механика и моторизација, вклучувајќи и нов дизел со 150 КС... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo подготвува SUV модел за 2016-та?! Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo подготвува SUV модел за 2016-та?!
Италијанците ги таргетираат купувачите на Audi Q3 ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo ќе претстави седум новитети до 2018-та?! Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo ќе претстави седум новитети до 2018-та?!
Покрај веќе потврдениот модел 4C Spider, кој на пазарот ќе пристигне следната година, неофицијални извори информираат дека во наредните четири години Alfa планира пред купувачите да претстави седум нови модели... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Alfa Romeo Giulietta доби нов дизел мотор со 173 КС Мотори - Alfa Romeo Giulietta 2019
Alfa Romeo Giulietta доби нов дизел мотор со 173 КС
Вашата Giulietta ќе може да ја возите со 219 km/h ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C со награда од AutoMotor und Sport Награди - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C со награда од AutoMotor und Sport
Alfa Romeo ја доби наградата во класификација на импортери - категорија спортски автомобили - во конкуреција на 28 модели каде се вбројуваат најдобрите суперспортски автомобили ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Fiat со нов план за ревитализација на Alfa Romeo Идни модели - Alfa Romeo
Fiat со нов план за ревитализација на Alfa Romeo
Fiat веќе најави дека планот за ревитализација на Alfa Romeo ќе биде презентиран најдоцна до мај. Сега веќе до јавноста допираат и поконкретни информации... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo подготвува неколку модели со погон на задните тркала Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo подготвува неколку модели со погон на задните тркала
Сергио Марчионе, директорот на Fiat-Chrysler, потврди дека компанијата не само што планира да ја одржи Alfa во живот, туку и сака да ги редефинира нејзиниот имиџ и положбата на пазарот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta GTA Giulietta GTA ќе добие мотор од моделот 4C Новитет - Alfa Romeo Giulietta GTA
Giulietta GTA ќе добие мотор од моделот 4C
Во Alfa Romeo имаат намера дополнително да ја искористат технологијата развиена за моделот 4C и со самото тоа да извлечат полза од позитивната атмосфера која се создаде околу овој автомобил... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo велосипед инспириран од моделот 4C Занимливости - Alfa Romeo
Alfa Romeo велосипед инспириран од моделот 4C
4C IFD велосипедот е заеднички проект на Alfa Romeo Style Centre и Compagnia Ducale, a неговата извонредно мала тежина е дополнителна кампања за новиот спортски автомобил на италијанскиот производител... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Прв видео тест на Alfa Romeo 4C Новитет - Alfa Romeo 4C 2019
Прв видео тест на Alfa Romeo 4C
Италијанците го одржаа ветувањето и произведоа помала верзија на една од најпознатите Алфи на сите времиња - 8C Competizione... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Еве зошто сите нестрпливо ја очекуваат Alfa Romeo 4C Маркет / Бизнис - Alfa Romeo 4C 2019
Еве зошто сите нестрпливо ја очекуваат Alfa Romeo 4C
Нешто повеќе од месец дена до почетокот на продажбата на најочекуваната Alfa во последните неколку години... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Ова е најлошата жена-возач во цела Украина Занимливости - Alfa Romeo
Ова е најлошата жена-возач во цела Украина
Украинскиот град Харков, може да се пофали со милион и пол жители, но ние децидно тврдиме дека меѓу нив нема многу полоши возачи од оваа кутра девојка... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo ќе произведува автомобили со погон на задните тркала Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo ќе произведува автомобили со погон на задните тркала
Ова не се први најави кои укажуваат на тоа дека Alfa Romeo има тенденција за враќање кон корените, но се чини дека овој пат има многу повеќе чад и оган... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C има вкупна тежина од 895 килограми Новитет - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C има вкупна тежина од 895 килограми
Како што се приближува датумот за испорака на малиот спортски автомобил, почнуваат да се откриваат и некои претходно непознати детали ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Alfa Romeo го претстави редизајнираниот MiTo Новитет - Alfa Romeo Mi.To
Alfa Romeo го претстави редизајнираниот MiTo
Alfa Romeo без многу врева го претстави редизајнираниот MiTo. Естетската корекција донесе неколку мали стилски промени, додека пак понудата за моторизација е проширена со еден нов агрегат... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition Новитет - Alfa Romeo Mi.To
Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition
Произведeн како ограничено издание од 200 примероци и дизајниран врз основа на верзијата Quadrifoglio Verde, новиот МiTо SBK Limited Edition се одликува со специфични елементи кои го нагласуваат екстремниот сп... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Quadrifoglio Verde - среќниот амблем на Alfa Romeo Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Quadrifoglio Verde - среќниот амблем на Alfa Romeo
Оваа година се прославува 90-годишнината од постоењето на Quadrifoglio Verde (детелина со четири листа), легендарниот симбол преку кој се идентификувале некои од најпознатите спортски модели на Alfa Romeo ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo Discо Volante освои награда за најдобро дизајниран прототип Награди - Alfa Romeo
Alfa Romeo Discо Volante освои награда за најдобро дизајниран прототип
Неодамна во италијанската Villa d'Este, на езерото Комо се одржа престижниот настан кој со години наназад им оддава почести на најпрефинетите олд-тајмери во светот, но исто така, во негови рамки по пат на јавн... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Шпанија: Alfa Romeo 4C е „Најдобриот спортски автомобил за 2013“ Награди - Alfa Romeo
Шпанија: Alfa Romeo 4C е „Најдобриот спортски автомобил за 2013“
Alfa Romeo 4C е добитник на наградата „Најдобар спортски автомобил за 2013“, доделена на четвртото издание на натпреварот организиран од страна на „El Economista“, шпански весник специјализиран за економија, с... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Дали Alfa Romeo конечно ќе се позиционира на пазарот во САД? Маркет / Бизнис - Alfa Romeo Mi.To
Дали Alfa Romeo конечно ќе се позиционира на пазарот во САД?
Повеќе од една деценија се шпекулира за наводно враќање на Alfa Romeo на пазарот во САД. И повеќе од една деценија, ништо не се случило. Но, се чини дека Италијанците лежерно работат на случајот, во оној шарма... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Богата Alfa Romeo колекција која ќе ве направи екстремно љубоморни Занимливости - Alfa Romeo
Богата Alfa Romeo колекција која ќе ве направи екстремно љубоморни
„Petrolicious“ се вбројува меѓу најбрзорастечките интернет сајтови со тематика целосно посветена на автомобили. Во последно време на него може да се најдат феноменални видеа... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Женева 2013 – Alfa Romeo 4C од прво лице! Саеми - Alfa Romeo 4C 2019
Женева 2013 – Alfa Romeo 4C од прво лице!
Малиот супер спортист на Alfa изгледа уште пожешко и подинамично во живо, благодарение на малите димензии. Само не очекувајте дека овие светла ќе стигнат до серискиот модел кој ќе се појави наскоро... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Женева 2013 – навистина уникатен, Alfa Disco Volante Саеми - Alfa Romeo
Женева 2013 – навистина уникатен, Alfa Disco Volante
Автомобилот ќе може да се нарача, а е базиран на 8С Competizione. Во живо изгледа уште поспецијално... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo 6С Muscle Car! Концепт - Alfa Romeo
Alfa Romeo 6С Muscle Car!
Американски Muscle Car, но спакуван во типично италијанско одело на Alfa Romeo. Нешто како Ал Капоне на четири тркала... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa не престанува да го плени срцето – Disco Volante! Концепт - Alfa Romeo
Alfa не престанува да го плени срцето – Disco Volante!
На саемот во Женева, дизајнерската компанија Carozzeria Tuning ќе претстави своја спортска верзија на 8C Competizione, наречена Disco Volante... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C – Cuore Sportivo се враќа! Новитет - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C – Cuore Sportivo се враќа!
На саемот во Женева, Alfa ќе ја претстави сериската верзија на купето со мотор поставен во средината, кое ќе се обиде да ја пренесе убавината и забавата во возењето од 8С, во помало и подостапно пакување... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo и Mazda заедно до нов роудстер! Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa Romeo и Mazda заедно до нов роудстер!
Новиот роудстер на Alfa, што треба да се појави во 2015 година, ќе се базира на платформата на легендарната MX-5!... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C конечно ќе се најде на пазарот, во 2013-та Идни модели - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C конечно ќе се најде на пазарот, во 2013-та
А според најавите, би требало да изгледа потполно исто како и концептот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo развива roadster со име Duetto Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo развива roadster со име Duetto
Почнуваат да се појавуваат плодовите од соработката помеѓу Fiat и Mazda... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo слави 50-годишнина од моделот Giulia Историјат - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo слави 50-годишнина од моделот Giulia
Покрај ова, Италијанците имаат уште две причини за прослава во 100-годишната историја на брендот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo награден за 4C и 6С 1750 GS од 1933-та Награди - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo награден за 4C и 6С 1750 GS од 1933-та
Concorso di Eleganza во Villa d'Este, еден од најпрестижните автомобилски настани... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Ова е резултатот од соработката меѓу Fiat и Mazda? Идни модели - Alfa Romeo
Ова е резултатот од соработката меѓу Fiat и Mazda?
Со имe Alfa Romeo Carlo Chiti... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mazda и Alfa Romeo заедно ќе развијат Roadster Идни модели - Alfa Romeo
Mazda и Alfa Romeo заедно ќе развијат Roadster
Јапонско-италијанската врска ветува одличен автомобил – базиран на Mazda MX-5... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Maserati ќе го произведува Alfa Romeo 4C Занимливости - Alfa Romeo 4C 2019
Maserati ќе го произведува Alfa Romeo 4C
Alfa Romeo 4C ќе почне со производство во мај 2013-та, и тоа со 2.500 примероци годишно... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Alfa Romeo Giulietta – послаба, но и поефтина Новитет - Alfa Romeo Giulietta 2019
Alfa Romeo Giulietta – послаба, но и поефтина
Италијанците решиле да ја направат Giulietta подостапна за купувачите... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Вака ќе изгледа американската Alfa Romeo Giulietta Новитет - Alfa Romeo Giulietta 2019
Вака ќе изгледа американската Alfa Romeo Giulietta
Иако настанаа некои турбуленции во автомобилската индустрија, сигурно не очекувавме кај нас да дојдат ребрендирани американски автомобили, а тие да го добијат европскиот „creme de la creme“ по пониски цени ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Првиот SUV на Alfa пристигнува за 2 години! Идни модели - Alfa Romeo
Првиот SUV на Alfa пристигнува за 2 години!
Конечно и Cuore Sportivo со можност за возење по недостапни терени и можност за пренос на поголем товар и багаж... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Нов мега турбаш од Alfa – 1.8 со 300 КС!!! Новитет - Alfa Romeo
Нов мега турбаш од Alfa – 1.8 со 300 КС!!!
Италијанците очигледно најсериозно го сфаќаат “downsizing” принципот, воведувајќи нов мотор во гамата, со зафатнина од 1.8 литри и неверојатни 300 КС... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Giulia доаѓа во 2014-та Идни модели - Alfa Romeo Giulia 2019
Giulia доаѓа во 2014-та
Според производствениот распоред кај италијансиот произведувач, наследникот на 159-ката би требало светлото на денот да го доживее за две и пол години од сега.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Супер автомобил за народните маси – Alfa 4C Концепт - Alfa Romeo 4C 2019
Супер автомобил за народните маси – Alfa 4C
Иако и на саемот во Франкфурт ќе биде само концепт, Alfa потврди дека феноменалната 4С ќе влезе и во сериско производство... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo се враќа во САД во 2013 Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa Romeo се враќа во САД во 2013
Италијанците го напаѓаат најголемиот пазар на автомобили... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C concept избран е за најубав концептен автомобил на годината Награди - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C concept избран е за најубав концептен автомобил на годината
Читателите на германскиот магазин Auto Bild го избрале Alfa Romeo 4C Concept за „Најубав концептен автомобил на годината“... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C Concept на парадата „Mille Miglia 2011” Супер автомобили - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C Concept на парадата „Mille Miglia 2011”
Моделот кој се одликува со одлична изработка, безпрекорни перформанси, одлични карактеристики и секако италијански дизајн е представен на традиционалната парада „Mille Miglia” која се одржа од 11-ти до 15-ти м... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Spider 8C Spider со 600 КС! Тјунинг - Alfa Romeo Spider
8C Spider со 600 КС!
Еден од сигурно поубавите спортски автомобили на денешнината, Alfa 8C Spider неодамна е претставен во доработено издание со потпис на германската тјунерска компанија Novitec Rosso GmbH (novitec-rosso.net). ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Мала, лута и бесна Alfa Romeo - 4C Новитет - Alfa Romeo 4C 2019
Мала, лута и бесна Alfa Romeo - 4C
Концептот на спортски автомобил претставен на овогодинешниот саем во Женева, Alfa 4C Concept би можел да не врати во времето кога перформансите и управливоста на автомобилот се уште нудеа уживање зад управувач... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Женева 2011 – дрифтерот и заведувачот Новитет - Alfa Romeo 4C 2019
Женева 2011 – дрифтерот и заведувачот
Веројатно она што денес најмногу и недостасува на автомобилската сцена се мали, лесни и евтини спортски купеа. На два интересни такви концепти, наидовме на штандовите на Toyota и Alfa... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Следната година конечно стигнува SUV од Alfa Romeo Новитет - Alfa Romeo
Следната година конечно стигнува SUV од Alfa Romeo
Благодарение на преземањето од Chrysler, а со тоа и Jeep, Fiat конечно ќе го претстави првиот SUV со знакот на Alfa Romeo. ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Giulietta е компакт на годината, според Auto Motor und Sport Награди - Alfa Romeo Giulietta 2019
Giulietta е компакт на годината, според Auto Motor und Sport
Мегапосакуваните модели Giulietta и MiTo, ја започнуваат 2011-та со значајни признанија во Италија, ама и во Германија. ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Тест – Alfa Romeo Giulietta Тест - Alfa Romeo Giulietta 2019
Тест – Alfa Romeo Giulietta
Кога Вие сте лавот, а другите мачиња... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Воскресенито на Џулија - ова е замената за 159 - Alfa Giulia Идни модели - Alfa Romeo Giulia 2019
Воскресенито на Џулија - ова е замената за 159 - Alfa Giulia
Ексклузивните фотографии ja откриваат замената на 159 која ветува одлична управливост и одлични перформанси со „жешката“ верзија – Cloverleaf.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa и Maserati своите SUV ќе ги градат на платформа на Jeep Grand Cherokee Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa и Maserati своите SUV ќе ги градат на платформа на Jeep Grand Cherokee
Новите SUV кои се очекуваат од Alfa Romeo и од Maserati најверојатно ќе ја користат платформата на Jeep Grand Cherokee, според најавите на извршниот директор на Fiat, Sergio Marchionne.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината  Награди - Alfa Romeo Giulietta 2019
Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината
Жирото на една од најпрестижните награди во автомобилската индустрија, Европски автомобил на годината, ја објави кратката листа на кандидати 59 автомобилски новинари од 23 европски земји ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Наредниот Dodge Caliber врз платформа на Giuliettа Новитет - Alfa Romeo Giulietta 2019
Наредниот Dodge Caliber врз платформа на Giuliettа
Откако FIAT преку Chrysler најави сериозен влез на американскиот пазар, веќе се носат одлуки во однос на користењето на заеднички платформи. ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Alfa Romeo Giulietta прогласен за “Auto Europa 2011” Награди - Alfa Romeo Giulietta 2019
Alfa Romeo Giulietta прогласен за “Auto Europa 2011”
Италијанскиот премиум компакт, ја доби наградата за најдобар автомобил од Италијанската Унија на новинари Аутомотив (UIGA), во конкуренција на 40 финалисти... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Alfa претставува менувач со две спојки Маркет / Бизнис - Alfa Romeo Giulietta 2019
Alfa претставува менувач со две спојки
На парискиот авто саме Alfa ќе го претстави TCT преносот за моделите Giulietta и Mito, а станува збор за 6 степенски менувач со две спојки кој го развиле експертите во Fiat ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Пристигна – Alfa Romeo Giulietta Македонија - Alfa Romeo Giulietta 2019
Пристигна – Alfa Romeo Giulietta
Новиот компакт на Alfa, кој го носи легендарното име Giulietta, пристигна и на нашиот пазар, по цена од 18.990 евра за моделот со 1,4 литарски турбо бензинец со 120 КС и Progression ниво на опрема... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa планира да стигне до 500.000 продадени примероци! Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa планира да стигне до 500.000 продадени примероци!
Новиот директор на Alfa-Abarth-Maserati одделот во Fiat, Харалд Вестер, објави дека плановите за Alfa Romeo се продажба од 500.000 примероци во 2014 година... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Abarth ќе тјунира и модели на Alfa Тјунинг - Alfa Romeo
Abarth ќе тјунира и модели на Alfa
Од кога Fiat пред две години во живот го врати Abarth, тјунерскиот оддел со знакот на шкорпијата работи под полна пареа... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 159 Освежена Alfa 159 Новитет - Alfa Romeo 159
Освежена Alfa 159
Alfa ја освежи 159-ката за оваа година, со ситни измени во дизајнот, но со значајни измени во ентериерот и со нови пакети опрема... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Giulietta е најбезбедниот автомобил во класата Безбедност - Alfa Romeo Giulietta 2019
Giulietta е најбезбедниот автомобил во класата
Новата Giulietta е најсигурниот автомобил во класата - се „фалат“ во Alfa по резултатите од тестовите кои ги изврши независната европска агенција за сигурност - Euro NCAP... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Alfa MiTo Kit-One од Magneti Marelli Тјунинг - Alfa Romeo Mi.To
Alfa MiTo Kit-One од Magneti Marelli
Марк Твен еднаш напиша: „Извештајот за мојата смрт е претераноста.“ Со должно извинување кон писателот, но истото може да се каже и за „набилданото“ MiTo, за кој од „spy“ фотките се мислеше дека е GTA... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo го привршува развојот на Giulia Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo го привршува развојот на Giulia
Спрема наводите од Alfa, крајот на дизајнот на наследникот на 159 е веќе на повидок. Giulia би требала да биде конкурент на Серија 3 на BMW, C класата на Mercedes и останатите модели од таа класа... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo чекори кон светла иднина Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa Romeo чекори кон светла иднина
Иако продажните резултати се далеку под оние кои се зацртани во планот на „родителскиот“ Fiat, торинскиот производител одлучи да и даде нова прилика на италијанската класика... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Поместени границите на убавото - Alfa Romeo TZ3 Corsa Концепт - Alfa Romeo
Поместени границите на убавото - Alfa Romeo TZ3 Corsa
Ретрото кај Италијанците се повеќе е актуелно. Па така, новиот модел кој е “потпишан“ од Zagato, е прикажан во чест на стогодишнината од постоењето на Alfa Romeo... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Пристигна италијанската убавица - Alfa Romeo Giulietta Премиерa - Alfa Romeo Giulietta 2019
Пристигна италијанската убавица - Alfa Romeo Giulietta
Дами и господа, поздравете ја новата Giulietta. Alfa конечно ги прикажа целосните спецификации и детали на новиот хеч во своето семејство. На стогодишнината од своето постоење, новиот модел најавува жестока к... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa спрема спортски 4C? Идни модели - Alfa Romeo
Alfa спрема спортски 4C?
Во годината кога Alfa слави стогодишнина од своето постоење, роденденските концепти ја воодушевија светската јавност во Женева. Но, Италијанците најавуваат уште едно ново изненадување.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Alfa Romeo Gulietta го запира сообраќајот Новитет - Alfa Romeo Giulietta 2019
Alfa Romeo Gulietta го запира сообраќајот
Ромео и Јулија... Имињата си одат исто како џин и тоник. А љубовната драма, во нов стил се преточува во совршениот автомобил на Alfa. Tипичен италијански стил за освојување на компакт класата.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Тешко се изговара, но и тоа како секси изгледа - Alfa Romeo 2uettottanta Концепт - Alfa Romeo
Тешко се изговара, но и тоа како секси изгледа - Alfa Romeo 2uettottanta
Родендените се она што го одбележуваат саемот во Женева. Па така, Alfa Romeo слави стогодишнина, а Pininfarina слави 80 години од своето постоење... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Роденденски подарок за Alfa Концепт - Alfa Romeo
Роденденски подарок за Alfa
Во чест на 100 годишнината од постоењето на Alfa Romeo, на саемот во Женева ќе биде претставен концептот Pandion чиј дизајн е потпишан од Bertone.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Alfa Mi.To 1,4 T-Jet - адреналин за влез во премиум сегментот Тест - Alfa Romeo Mi.To
Alfa Mi.To 1,4 T-Jet - адреналин за влез во премиум сегментот
Суперавтомобилот 8C Competizione, уште кога се појави на првите фотографии, предизвика невидена еуфорија кај вистинските љубители на автомобилите. Прекрасниот ретро – модерен дизајн, високите странични крила и... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Прва слика од ентериерот – Alfa Romeo Giulietta Новитет - Alfa Romeo Giulietta 2019
Прва слика од ентериерот – Alfa Romeo Giulietta
Полека на виделина излегуваат сите секси линии и облини на новата Giulietta. Првата слика од предната табла во внатрешноста покажува зошто Alfa е толку многу ценета на полето на дизајнот.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Споредба - Alfa Mi.To vs. Mini Cooper Споредби - Alfa Romeo Mi.To
Споредба - Alfa Mi.To vs. Mini Cooper
Заедно со новиот koli.com.mk, на сцена стапува и рубриката “Споредба”. Тука ќе ги споредуваме најблиските конкуренти од некоја класа, во неколку најважни критериуми за неа. Ќе има многу интересни двобои, со мн... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 149 Ексклузивно – први фотографии од Alfa Milano (149)! Идни модели - Alfa Romeo 149
Ексклузивно – први фотографии од Alfa Milano (149)!
Благодарение на италијанскиот Quattroruote, ги добивме и првите фотографии од новата компактна Alfa, Milano, односно, како што кажуваат фотографиите, 149. Milano ќе ја наследи 147-ката, која беше автомобил на ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 8C GTA – најекстремната Alfa досега! Супер автомобили - Alfa Romeo
8C GTA – најекстремната Alfa досега!
Најмоќната, најгласната и најбрзата Alfa Romeo досега, 8C GTA, е направена по повод чествувањето на столетието од постоењето на култната италијанска марка идната година, кога впрочем на пазарот ќе се појави о... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Новости за наследникот на моделот 159 Идни модели - Alfa Romeo
Новости за наследникот на моделот 159
Alfa Romeo во следните две години на пазарот ќе ја претстави новата генерација на моделот 159, кој во склад со новата номенклатура на италијанскиот произведувач, наместо нумерички ознаки ќе добие име составен... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Се поблиску до идниот Milano Идни модели - Alfa Romeo
Се поблиску до идниот Milano
Alfa полека го приведува кон крај развојниот процес на својот нов компакт. Се работи за наследникот на 147-ката кој ќе се вика Milano, а конечната изведба ќе биде претставена во Франкфурт или Женева следната г... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Голема акција во Alfa Romeo Македонија - Alfa Romeo
Голема акција во Alfa Romeo
Вакви големи акции, во ексклузивни компании каква што е Alfa Romeo, ретко се гледаат во автомобилизмот. Во новата акција на “најубавите” автомобили, опфатени се 159 и новиот, неодолив, Alfa Mi.To.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 159 Новости за наследникот на моделот 159 Новитет - Alfa Romeo 159
Новости за наследникот на моделот 159
Alfa Romeo во следните две години на пазарот ќе ја претстави новата генерација на моделот 159, кој во склад со новата номенклатура на италијанскиот произведувач, наместо нумерички ознаки ќе добие име составено... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Alfa Mi.To 1,4 T-Jet - адреналин за влез во премиум сегментот

Повеќе >
koli.com.mk - Alfa Romeo Mi.To Alfa Mi.To 1,4 T-Jet - адреналин за влез во премиум сегментот
 
Пристигна – Alfa Romeo Giulietta
Воскресенито на Џулија - ова е замената за 159 - Alfa Giulia
Топ 10 автомобили со најубава внатрешност
Новиот “противник” на Porsche Macan - Alfa Romeo Stelvio
Новости за наследникот на моделот 159
Голема акција во Alfa Romeo
8C GTA – најекстремната Alfa досега!
Се поблиску до идниот Milano
Архива на Alfa Romeo


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил