дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Архива
   
BMW Серија 1 BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО) BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)

BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
BMW Серија 1 BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО) Премиерa - BMW Серија 1
BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)
BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback... Повеќе
 
 
_ Британски научници: Електричните автомобили ќе предизвикаат исчезнување на колбатот и еколошки катастрофи Електрични автомобили - _
Британски научници: Електричните автомобили ќе предизвикаат исчезнување на колбатот и еколошки катастрофи
Неколку Британски научници предупредија за штетното влијание на електричните возила... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 Претставен новиот BMW од Серија 1 Премиерa - BMW Серија 1
Претставен новиот BMW од Серија 1
BMW ја откри најновата генерација на нивниот најмал модел од Серија 1.... Повеќе
 
 
Tesla Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти Електрични автомобили - Tesla
Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти
Tesla комплетно го промени автомобилскиот пејсаж со промовирањето на Roadster, пионерскиот електричен автомобил, на пазарот. Беше продаден првиот на широко достапен Електричен автомобил. Компанијата има направ... Повеќе
 
 
_ Панчево доби место за полнење на електрични автомобили Новитет - _
Панчево доби место за полнење на електрични автомобили
Сонди со соларни панели, комбинирани со полнач за автомобили е идеално решение за корисниците на електрични автомобили кои ќе го користат обновливиот извор на енергија за движење на своето возило... Повеќе
 
 
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Тест - _
Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Германската компанија чија главна активност е изнајмување на автомобили, организираше интересен тест. Имено, тие ги споредуваа електричните автомобили при различни постојани брзини на движење на локалните авто... Повеќе
 
 
BMW X1 BMW со премиерна презентација на својот нов X1 Премиерa - BMW X1
BMW со премиерна презентација на својот нов X1
Како по обичај, некаде кон средината на неговиот животен циклус, малиот кросовер на BMW е реставриран. Тој сега ќе се појави пообемен и за прв пат со приклуче хибриден погонски систем.... Повеќе
 
 
Peugeot 4008 Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година Премиерa - Peugeot 4008
Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година
Поради успехот на пазарот постигнат на моделите 2008, 3008 и 5008, Peugeot планира да го лансира и четвртиот SUV модел, чиј изглед ќе има повеќе спортски карактеристики. Името што ќе го носи овој модел е 4008,... Повеќе
 
 
Renault Стотици илјади мотори на Renault се очајна изработка Мотори - Renault
Стотици илјади мотори на Renault се очајна изработка
Проблематичниот мотор е вграден во многу модели на Renault, Dacia и Nissan. Француската организација за заштита на потрошувачите, UFC-Que Choisir, јавно го осуди "молкот" на производителот, додека случајот н... Повеќе
 
 
 Купувате половен автомобил? Еве случаи кога е препорачливо да се откажете Совети за безбедност -
Купувате половен автомобил? Еве случаи кога е препорачливо да се откажете
Купувањето половен автомобил може да биде паметна одлука, особено од финансиска гледна точка. Ќе добиете превоз за многу помалку пари. Но постои тука едно големо „Сепак“... Повеќе
 
 
 Како до поголема заштеда на гориво? Колумна -
Како до поголема заштеда на гориво?
Полнењето на резервоарот на возилото денес не е евтина работа, особено ако се земе во предвид стандардот на населението. Од другата страна, пак, што повеќе се вози, поголемо е загадувањето. Дури иако не станув... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf 8 - 2019 * Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII Премиерa - Volkswagen Golf 8 - 2019 *
Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII
Најпопуларниот хеџбек во светот е на пат да се појави во својата осмата етапа.... Повеќе
 
 
Porsche 24 прашања по повод Porsche Road Experience Македонија - Porsche
24 прашања по повод Porsche Road Experience
По повод тест возењето со работен назив "Porsche Road Experience", кое се случува еднаш годишно, за годинашнава објава се решивме да ја направиме во формат прашања / одговори.... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Погледнете го модерниот ентериер на новиот Golf Новитет - Volkswagen Golf VII
Погледнете го модерниот ентериер на новиот Golf
Официјално нема да биде претставена новата генерација na Golf се до октомври, но благодарејќи на некои скици, како и објавени „шпиунски“ фотографии новиот изглед на автомобилот е речиси разоткриен. ... Повеќе
 
 
Peugeot Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното Награди - Peugeot
Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното
J.D. Power изнесе листа со најиздржливи автомобили во Британија која донесе големи изненадувања.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Тест - Редизајниран Peugeot 301

Повеќе >
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
 
Тест - Ford Ranger
Од Mazda најавуваат 30% поекономичен бензински мотор
Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година
Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес
Возење со новиот Ford F-150 снимено од необичен агол
Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт
Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил
Започна законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема!
Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа
Архива


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил