дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
 
Совети
   
Magnofuel: Намалете ја потрошувачката за 15% и повеќе!

Хитот на западот, германскиот уред за подобрување на согорувањето MagnoFuel достапен е и на нашиот пазар! Со него, потрошувачката на гориво се намалува и над 15%, а воедно и количеството на штетни издувни гасови и векот на траење на моторот.

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 5 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
 Купувате половен автомобил? Еве случаи кога е препорачливо да се откажете Совети за безбедност -
Купувате половен автомобил? Еве случаи кога е препорачливо да се откажете
Купувањето половен автомобил може да биде паметна одлука, особено од финансиска гледна точка. Ќе добиете превоз за многу помалку пари. Но постои тука едно големо „Сепак“Повеќе
 
 
_ Опасно е да се користат зимските гуми во лето Совети за безбедност - _
Опасно е да се користат зимските гуми во лето
На 15 март истекува законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата. Но најголемата грешка што ја прават возачите е што продолжуваат да ги користат возилата со зимските гуми. Повеќе
 
 
Alfa Romeo Неквалитетни гуми и лошо возење — ризик не само по Вашиот живот, туку и на останатите во сообраќајот Совети за безбедност - Alfa Romeo
Неквалитетни гуми и лошо возење — ризик не само по Вашиот живот, туку и на останатите во сообраќајот
Често се заборава дека гумата е единствениот контакт со патот. Разбирливо е дека нејзиниот квалитет и исправност имаат пресудно влијание на безбедноста; и обратно – неквалитетна и неисправна гума – е како темпирана бомба, која го чека најчесто најнеповолниот момент.Повеќе
 
 
_ Зошто страдаат пешаците во Република Македонија? Корисни Авто-Совети - _
Зошто страдаат пешаците во Република Македонија?
Во 2016 година, во Република Македонија, 35 пешаци го загубиле животот во сообраќајни незгоди, додека 871 лице –пешак биле повредени во сообраќајни незгоди. Од загинатите пешаци, 1 лице е на возраст до 14 години, 3 лица на возраст од 25-40 години, 14 лица на возраст од 41 -64 години и 17 лица на возраст над 65 годиниПовеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Опасност од испаѓање на тркало - Volkswagen повторно повикува возила на сервис Совети за безбедност - Volkswagen Golf VII
Опасност од испаѓање на тркало - Volkswagen повторно повикува возила на сервис
Како и многупати во изминатиот период, не само од Volkswagen, туку и од други автомобилски компании, се повикуваат возила во сервис заради технички проблем. Овој пат се работи за сериозен технички пропуст.Повеќе
 
 
_ Нови методи на следење на безбедноста на сообраќајот на патиштата Совети за безбедност - _
Нови методи на следење на безбедноста на сообраќајот на патиштата
Со цел прецизно и ефикасно утврдување на аномалиите во сообраќајниот систем кои што доведуваат до несакани состојби т.е до сообраќајните незгоди, a истовремено и во насока на обезбедување на квантитативни податоци за состојбата со безбедноста во сообраќајот на локално ниво, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со поддршка од Владата на Република Македонија започна со реалПовеќе
 
 
_ Возење во услови на магла Совети за безбедност - _
Возење во услови на магла
Условите под кои се одвива сообраќајот во зимските месеци се по многу нешта специфични. Повеќе
 
 
_ Зошто страдаат пешаците во Република Македонија? Совети за безбедност - _
Зошто страдаат пешаците во Република Македонија?
Како на глобално ниво, така и во Република Македонија, околу 25% од вкупниот број загинати и повредени лица во сообраќајни незгоди се пешаци. Повеќе
 
 
Peugeot Кои се предностите доколку купите SUV кој нема 4x4 погон? Корисни Авто-Совети - Peugeot
Кои се предностите доколку купите SUV кој нема 4x4 погон?
Инспирирани од фактот дека SUV моделите стануваат и тоа како популарни, не само глобално туку и во Македонија конкретно, а уште повеќе од фактот дека голем дел од SUV моделите што се продаваат во Македонија немаат 4x4 погон, станува интересно прашањето зошто луѓето кога веќе купуваат SUV не е тоа со погон на сите 4 тркала, и, ако веќе нема, дали реално нешто добиваат со тоа.Повеќе
 
 
Alfa Romeo Еве зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар за гориво Корисни Авто-Совети - Alfa Romeo
Еве зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар за гориво
Една од работите кои во текот на возењето треба да ја избегнувате е возење со малку гориво. Потешко е тоа да се изведе, но, ама ако му мислиме добро на автомобилот, би требало да се грижиме и за овој момент.Повеќе
 
 
_ Возење после малку сон, како и возење во пијана состојба Совети за безбедност - _
Возење после малку сон, како и возење во пијана состојба
Оптималната количина на сон е седум часаПовеќе
 
 
_ Дали со вградување плин се оштетува моторот? Корисни Авто-Совети - _
Дали со вградување плин се оштетува моторот?
Да, во одреден случај, плинската инсталација може да биде опасна за одредени делови од моторот, а најчесто страдаат вентилитеПовеќе
 
 
_ Ова е најголемата грешка која ја прават повеќето возачи Корисни Авто-Совети - _
Ова е најголемата грешка која ја прават повеќето возачи
Инструкторот за спортско возење, Andy Lee, ќе ви даде совет како да го подобрите начинот на возењеПовеќе
 
 
_ Како правилно се менува тркалo на автомобилот? Корисни Авто-Совети - _
Како правилно се менува тркалo на автомобилот?
Навидум многу е лесно, но постојат неколку „ситници“ кои доколку не ги знаете, доведуваат во опасностПовеќе
 
 
_ (Видео)Разладете го автомобилот кој стоел на сонце во летниве жештини и тоа за само 10 секунди! Корисни Авто-Совети - _
(Видео)Разладете го автомобилот кој стоел на сонце во летниве жештини и тоа за само 10 секунди!
Победете ја жештината во вашето возило во овие летни горештини. Супер финта за разладување на вашето возило за само 10 секунди. Овој едноставен трик драстично ќе ја намали температурата во автомобилот и тоа - без клима уред!Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Како да ја подобрите економичноста за 20%?

Повеќе >
koli.com.mk -  Како да ја подобрите економичноста за 20%?
 
Magnofuel: Намалете ја потрошувачката за 15% и повеќе!
Кои се предностите доколку купите SUV кој нема 4x4 погон?
Продолжете го векот на моторот!
Опасност од испаѓање на тркало - Volkswagen повторно повикува возила на сервис
On-Line Калкулатор за пресметка на рата на лизинг
Квалитет или квантитет?
Зошто страдаат пешаците во Република Македонија?
Без компас – цената главен критериум при изборот на нов автомобил
Како да ги избегнете најчестите видови сообраќајни несреќи
Архива на Совети


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил