дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Мотоспорт
 
Мотоспорт
   
Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето

Настан за паметење и за сите генерации...

fotografii фотографии 40 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Mercedes-Benz  И Mercedes-Benz влегува во Formula E Formula 1 - Mercedes-Benz
И Mercedes-Benz влегува во Formula E
Германците поради тоа го напуштаат DTM во кој настапуваа 26 години... Повеќе
 
 
McLaren  F1: Ferrari и Mercedes нема да му помогнат на McLaren Formula 1 - McLaren
F1: Ferrari и Mercedes нема да му помогнат на McLaren
Британската посада сака да се извлече со соработката со Honda... Повеќе
 
 
_  И Кинезите влегуваат во Formula 1 Formula 1 - _
И Кинезите влегуваат во Formula 1
China F1 Racing Team Limited пристигнува во 2019 или 2020 година... Повеќе
 
 
_ WRC 2017 MEXICO: Kris Meeke во спектакуларен McRae стил WRC - _
WRC 2017 MEXICO: Kris Meeke во спектакуларен McRae стил
Британецот Kris Meeke е третиот победник во исто толку релија оваа сезона, но начинот на кој успеа да дојде, или подобро кажано, да ја задржи водечката позиција до крај, влезе во историјата на WRC натпреварува... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes Formula 1 - Mercedes-Benz
F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes
Можеби ги изневерив Ferrari, но како да одбијам ваква понуда, изјави Роси... Повеќе
 
 
_  F1: Маса се врати од пензија Formula 1 - _
F1: Маса се врати од пензија
Бразилецот останува во Вилијамс, а Ботас ќе го замени Расоберг во Мерцедес... Повеќе
 
 
_ “The Distinguished Gentleman’s Ride – Skopje 2016” Македонија - _
“The Distinguished Gentleman’s Ride – Skopje 2016”
Убав ден во друштво на одбрани моторцикли и џентлменски стајлинг - успешна организација на првиот Gentleman’s Ride во Скопје... Повеќе
 
 
 CITROEN С3 се враќа во WRC WRC -
CITROEN С3 се враќа во WRC
Французите најавија дека во Париз ке го претстават C3 WRC, кој инаку има 380 КС... Повеќе
 
 
 Paddy Lowe, шефот на Мерцедес во Ферари Formula 1 -
Paddy Lowe, шефот на Мерцедес во Ферари
Фетел не ги негира гласнити дека шефот на Мерцедес доаѓа во Ферари... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Погледнети ги новите гуми во F1 Formula 1 - Ferrari LaFerrari *
Погледнети ги новите гуми во F1
Најбрзиот мотоспорт на планетата во новата сезона ќе има нови гуми... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Фелипе Маса ќе се повлече од формула 1 Formula 1 - Renault Megane RS
Фелипе Маса ќе се повлече од формула 1
Бразилецот најави дека последна трка ке му биде во Абу Даби.... Повеќе
 
 
_ Возачот на Шампионатот оптимист во врска со италијанскиот тим Formula 1 - _
Возачот на Шампионатот оптимист во врска со италијанскиот тим
Себастијан Фетел вели дека останува "стрплив" за постигнување успех во Ферари.... Повеќе
 
 
_ Formula Е болидите ќе се тркаат по улиците на Њујорк Formula 1 - _
Formula Е болидите ќе се тркаат по улиците на Њујорк
Formula Е, шампионaтот на електрични тркачки болиди, склучи договор за трка во Њујорк следната година – остварување на амбицијата која долго време беше во рацете на Formula 1... Повеќе
 
 
 Формула Е болидите добиваат футуристички преден спојлер за третата сезона Formula 1 -
Формула Е болидите добиваат футуристички преден спојлер за третата сезона
Формула Е ја заврши својата втора сезона пред само неколку недели, но тимовите се “длабоко до гуша“ во тестирање за третата сезона, која започнува во октомври оваа година во Хонг Конг... Повеќе
 
 
Ferrari Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година Formula 1 - Ferrari
Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година
Италијанскиот тим отворено размислуваше за замена на повозрасниот Финец, со импресивниот возач на Force India, Sergio Perez, кој е очигледно на врвот на листата... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето

Повеќе >
koli.com.mk - Peugeot Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето
 
Oд септември Царината ќе казнува и ќе одзема возила
Opel започна со акцијa за расчистување на лагерот
Robert Kubica успешно опериран!
Polo влегува во WRC од 2013-та година
Официјално: Hamilton замена за Schumacher во Mercedes
Порше Македонија стана официјален увозник на брендот Porsche
WRC Argentina Rally 2011: Loeb шести пат
Ферари би дозволил Шуми да вози за Мерцедес
Mercedes-Benz Citan пристигна во Македонија
Архива на Мотоспорт


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил