дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Магазин
 
Магазин
   
Златна епоха: Ferrari брендот слави 70 години постоење

Оваа година е навистина значајна во автомобилскиот бренд, поминаа точно 75 години откако Ензо Ферари во италијанскиот град Модена го прикажа својот прв автомобил. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
 Како до поголема заштеда на гориво? Колумна -
Како до поголема заштеда на гориво?
Полнењето на резервоарот на возилото денес не е евтина работа, особено ако се земе во предвид стандардот на населението. Од другата страна, пак, што повеќе се вози, поголемо е загадувањето. Дури иако не станув... Повеќе
 
 
Mazda  Од Mazda најавуваат 30% поекономичен бензински мотор Технологија - Mazda
Од Mazda најавуваат 30% поекономичен бензински мотор
Во наредниве неколку недели, ќе претстават технолошко откритие... Повеќе
 
 
_  Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил Инфо - _
Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил
Создаден е од шеќер, а неговата максимална брзина достигнува 80 километри на час... Повеќе
 
 
_  Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа Инфо - _
Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа
Оливер Стефани станува главен дизајнер на чешкиот автомобилски производител... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот Технологија - Toyota
Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот
Конечно можете да ги дофатите оние кои паднале помеѓу седиштата... Повеќе
 
 
MINI  Mini нема да произведува мали автомобили Инфо - MINI
Mini нема да произведува мали автомобили
Развојот на таквиот модел не е поевтин од развојот на големиот, објаснија Британците... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari не смее да го користи името Testarossa Инфо - Ferrari
Ferrari не смее да го користи името Testarossa
После речиси 20 години, судот на Ferrari му го одзеде ексклузивитетот... Повеќе
 
 
Ford B-MAX Се гаси Ford B-Max Инфо - Ford B-MAX
Се гаси Ford B-Max
Се ослободува место за новиот модел Ford EcoSport.... Повеќе
 
 
_  Елон Маск го претстави првиот лифт за проектот Boring Технологија - _
Елон Маск го претстави првиот лифт за проектот Boring
Проект кој ќе направи револуција во сообраќајот во големите градови... Повеќе
 
 
_  Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување Инфо - _
Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување
Во Велика Британија моментално е алармантен степенот на загадување во воздухот... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година Инфо - Hyundai
Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година
Hyundai со револуционерен план... Повеќе
 
 
_  FBI продава надзорни комбиња Инфо - _
FBI продава надзорни комбиња
Користени за шпиунирање на криумчари на дрога... Повеќе
 
 
_  F1: Cosworth се враќа во 2021 година Инфо - _
F1: Cosworth се враќа во 2021 година
Британскиот мотор може да се пофали со победа на 176 Grand Prix... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 BMW слави 40 години од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7 - 2012
BMW слави 40 години од Серија 7
Најголемиот баварски седан низ децениите успеа да остане секогаш на врвот... Повеќе
 
 
BMW  BMW го негира здружувањето во картел Инфо - BMW
BMW го негира здружувањето во картел
Паралелно со тоа, ги повлече возилата со дизел Euro 5 моторите... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг

Повеќе >
koli.com.mk -  Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг
 
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил
Топ 12 најубави автомобили кај нас
4 причини зошто да НЕ купите користено BMW
TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи?
Топ 7 најгрди автомобили кај нас
Хостеси - Sema 2009
Безбедност? Не и кај нас!
Прашање од читател: Плински уред во Polo 1.4?
Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen!
Архива на Магазин


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил