дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис
 
Маркет / Бизнис
   
Volkswagen Passat Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел

Како што јавуваат одредени новински агенции од САД, Volkswagena вчера и официјално ја призна кривицата во врска со лажливиот софтвер. Ако се сеќавате, се работи за подесување на софтвер на начин што се мамат еколошките прописи, а со тоа и бројките за емисија на штетни гасови, па со тоа и потрошувач...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_  Daimler вложува 25 милиони евра во летечко такси Маркет / Бизнис - _
Daimler вложува 25 милиони евра во летечко такси
Тест возењата ќе започнат во последниот квартал на 2017 година... Повеќе
 
 
Opel  Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата Маркет / Бизнис - Opel
Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата
General Motors и PSA групацијата го завршија својот дел од работата... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Wagon Hyundai i30 N ги распамети купувачите Маркет / Бизнис - Hyundai i30 Wagon
Hyundai i30 N ги распамети купувачите
Првите 100 примероци на корејскиот спортски комапкт се распродадени во само два дена... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Golf и понатаму останува број 1 модел Маркет / Бизнис - Volkswagen Golf VII
Golf и понатаму останува број 1 модел
На хејтерите ова нема да им се допадне дефинитивно... Повеќе
 
 
Ford  Ford бара да Lynk & Co го промени името Маркет / Бизнис - Ford
Ford бара да Lynk & Co го промени името
Приложија жалба, мислат дека нивното име премногу потсетува на Lincoln... Повеќе
 
 
_  Ducati не е на продажба Маркет / Бизнис - _
Ducati не е на продажба
И покрај огромните шпекулирања, гигантот доживеа вистински пресврт со продажните бројки... Повеќе
 
 
Audi  Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила Маркет / Бизнис - Audi
Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила
Автомобилските производители кои планираат наголемо да влезат во електричниот сегмент, полека ги стеснуваат своите граници... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta
Германците своите 25% ги продадоа на рускиот нафтен тајкун Тимур Сардаров... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот
Toyota поместува граници во светски рамки...... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche го бележи најуспешното прво полугодие во историјата на компанијата Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche го бележи најуспешното прво полугодие во историјата на компанијата
Моделите Macan и Panamera се главни носители на растот на компанијата.... Повеќе
 
 
_  Lynk&Co доаѓа и во Европа Маркет / Бизнис - _
Lynk&Co доаѓа и во Европа
Од 2019 година ќе бидат достапни моделите 01 и 02, 03 ќе следи веднаш после нив... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes ја зголеми предноста пред BMW Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes ја зголеми предноста пред BMW
Компанијата од Штутгард во првите чест месеци продаде 1.14 милиони автомобили, додека компанијата од Баварија 1.03 милиони... Повеќе
 
 
Porsche Porsche ќе ги бира своите купувачи Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche ќе ги бира своите купувачи
Компанијата не сака да препродавачите заработуваат на нивните автомобили... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen со мамењето во Франција заработел 22,7 милијарди евра Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen со мамењето во Франција заработел 22,7 милијарди евра
Францускиот обвинител ќе бара казна од најмалку 20 милијарди евра за Германскиот гигант... Повеќе
 
 
BMW BMW бара компензација од Bosch Маркет / Бизнис - BMW
BMW бара компензација од Bosch
BMW сака оваа година од Mercedes да ја врати круната најпродаван премиум автомобилски производител на светот, но поради еден од добавувачите, можеби веќе ја изгубил трката... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Аlfa Рomeo Сtelvio освои 5 ѕвездички на EURO NCAP Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Аlfa Рomeo Сtelvio освои 5 ѕвездички на EURO NCAP
Вкупната оценка на првиот SUV во историјата на брендот, со апсолутна превласт во категоријата за заштита на возрасни патници со секаква става.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo полни 107 години - крај на неделата за одбележување со специјална прослава Маркет / Бизнис - Alfa Romeo
Alfa Romeo полни 107 години - крај на неделата за одбележување со специјална прослава
На 24 јуни брендот го прослави својот роденден и беа организирани многубројни манифестации во Историскиот музеј во Арезе во текот на целиот викенд... Повеќе
 
 
McLaren  McLaren продаде рекорден број возила Маркет / Бизнис - McLaren
McLaren продаде рекорден број возила
Раст на продажбата од речиси 100%... Повеќе
 
 
Volkswagen  Работнциите на Volkswagen го прекинаа штрајкот Маркет / Бизнис - Volkswagen
Работнциите на Volkswagen го прекинаа штрајкот
Добија зголемување на платите и бонуси... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche излезе со интересни статистики Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche излезе со интересни статистики
Наскоро секој втор продаден Porsche автомобил ќе биде електричен... Повеќе
 
 
_  Банктротираше јапонската компанија Takata Маркет / Бизнис - _
Банктротираше јапонската компанија Takata
Поради неисправните воздушни перничиња досега загинаа 16 лица... Повеќе
 
 
_  Polestar се одвојува од Volvo Маркет / Бизнис - _
Polestar се одвојува од Volvo
Polestar ќе произведува електрични автомобили со високи перформанси... Повеќе
 
 
_  Дизел автомобилите во Европа, се приближуваат до својот крај Маркет / Бизнис - _
Дизел автомобилите во Европа, се приближуваат до својот крај
Автомобилите со дизелски мотори, држат само 46% од пазарот во Европа... Повеќе
 
 
_  Takata изведува малверзации се со цел да се спаси од банкрот Маркет / Бизнис - _
Takata изведува малверзации се со цел да се спаси од банкрот
Основната е нова компанија, а одговорноста останува на старата... Повеќе
 
 
_  DS ќе претставува по еден електричен модел секоја година Маркет / Бизнис - _
DS ќе претставува по еден електричен модел секоја година
До 2025 годна, третина од продадените модели ќе бидат електрични модели и хибриди... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot ќе ја паузира изработката на мускулестиот модел Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot ќе ја паузира изработката на мускулестиот модел
Сите средства се пренаменети во зголемувањето на глобалната присутност... Повеќе
 
 
_  Продажбата на електрични возила во Данска опадна за 61% Маркет / Бизнис - _
Продажбата на електрични возила во Данска опадна за 61%
Властите укинаа поголем дел од субвенциите и даночните олеснувања за купување на електрично возило... Повеќе
 
 
Volkswagen  Повеќе од 9300 работници на Volkswagen се согласиле на отпремнина Маркет / Бизнис - Volkswagen
Повеќе од 9300 работници на Volkswagen се согласиле на отпремнина
Volkswagen со ново кратење на трошоците на компанијата... Повеќе
 
 
Seat На Seat му треба ваша помош во изборот на име Маркет / Бизнис - Seat
На Seat му треба ваша помош во изборот на име
Предлогот мора да исполнува два услова... Повеќе
 
 
Opel  Компликации во превземањето на Opel Маркет / Бизнис - Opel
Компликации во превземањето на Opel
Миграцијата на моделите кои се во финална фаза на развој на нова технологија... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Toyota веќе прими 80.000 резервации за C-HR во Европа Маркет / Бизнис - Toyota C-HR
Toyota веќе прими 80.000 резервации за C-HR во Европа
Достоинствен пример за успешен модел на Стариот континент... Повеќе
 
 
Audi Германија го овини Audi за мамење Маркет / Бизнис - Audi
Германија го овини Audi за мамење
Со моделитe А7 и А8 компанијата манипулирала на NOx тестовите... Повеќе
 
 
BMW  BMW доби лиценца за извоз на автомобили од Кина Маркет / Бизнис - BMW
BMW доби лиценца за извоз на автомобили од Кина
Електричната BMW i-серија наскоро ќе пристигне на европскиот и американскиот пазар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG сака да продаде 100.000 автомобили во 2017 година Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG сака да продаде 100.000 автомобили во 2017 година
После растот на продажбата од 44% во односн а 2015 година, AMG оваа година сака да сруши нови рекорди.... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Започна производството на новата Ford Fiesta во Европа Маркет / Бизнис - Ford Fiesta 2014
Започна производството на новата Ford Fiesta во Европа
Ford Fiesta од седмата генерација е подготвена за европскиот пазар -од фабриката на секои 68 секунди ќе излегува по еден автомобил.... Повеќе
 
 
BMW BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили
Изминатата година од фабриката на BMW излегоа 2,37 милиони возила... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen се откажа од менувачот со 10 брзини Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се откажа од менувачот со 10 брзини
После двегодишното доцнење, проектот заминува во архива... Повеќе
 
 
Porsche  Колку заработува Porsche на еден продаден автомобил? Маркет / Бизнис - Porsche
Колку заработува Porsche на еден продаден автомобил?
Веројатно секој од вас, се прашува колку заработуваат автомобилските производител од продажбата на еден автомобил?... Повеќе
 
 
Volvo Volkswagen го продава Ducati? Маркет / Бизнис - Volvo
Volkswagen го продава Ducati?
на продажба оди омилениот бренд на поранешниот CEO Фердинанд Пиешс... Повеќе
 
 
Lada Niva 4x4 Lada Niva слави 40 години постоење Маркет / Бизнис - Lada Niva 4x4
Lada Niva слави 40 години постоење
Рускиот теренец го слави 40-тиот роденден. На здаровје Lada Niva!... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Fiesta за прв пат го надмина Golf по продажба во еден месец Маркет / Бизнис - Ford Fiesta 2014
Fiesta за прв пат го надмина Golf по продажба во еден месец
Ford Fiesta е најпродаваниот автомобил во Европа во март оваа година, соопштуваат од компанијата „JATO Dynamics“... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT 2009 Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz AMG GT 2009
Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони
Во почетокот на оваа година, во Токио е отворен првиот самостоен AMG продажен салон, а Daimler корпорацијата веќе најавува слични објекти и во Сиднеј, Шангај и Абу Даби.... Повеќе
 
 
Honda Honda влегува во импресивен воздушен тунел Маркет / Бизнис - Honda
Honda влегува во импресивен воздушен тунел
Симулирање на брзина на ветер од 309 километри на час.... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus Маркет / Бизнис - Ford Focus
Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus
Електричните автомобили се иднината, тука нема сомнеж, но за Ford иднината се уште не пристигна... Повеќе
 
 
Volkswagen Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот Маркет / Бизнис - Volkswagen
Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот
The Pontiac Silverdome е само една од неколкуте локации во Америка каде што се наоѓаат десетици илјади Volkswagen автомобили, повлечени од употреба после Dieselgate скандалот.... Повеќе
 
 
BMW X3 BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година Маркет / Бизнис - BMW X3
BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година
Авганистанци - радувајте се! Пристигнуваат нови 40 модели на BMW, и тоа во период од само една година! Да, 40 модели за една година... Повеќе
 
 
Peugeot Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград Маркет / Бизнис - Peugeot
Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград
Еуроимпекс е регионален застапник за брендот Peugeot трета година по ред, а втора година успешно ја претставува најмладата гама на францускиот производител, во просек помлада од 3 години, на интернационалниот ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Kако изгледа листата на најпродавани марки на автомобили во 2016та година Маркет / Бизнис - Volkswagen Golf VII
Kако изгледа листата на најпродавани марки на автомобили во 2016та година
Најпродавана марка е VOLKSWAGEN, со нешто повеќе од 1,7 милиони продадени автомобили во 2016та, пред Renaut и Ford. Комплетната листа на првите 20 ја има подолу.... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел Маркет / Бизнис - Volkswagen Passat
Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел
Како што јавуваат одредени новински агенции од САД, Volkswagena вчера и официјално ја призна кривицата во врска со лажливиот софтвер. Ако се сеќавате, се работи за подесување на софтвер на начин што се мамат е... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа Маркет / Бизнис - Opel Corsa
Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа
Според најновите сознанија, следната генерација на Corsa ќе стигне малку подоцна од планираното, а причина за тоа е биде фактот дека по превземањето на Opel од страна на PSA групацијата, настанаа низа промени ... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel Маркет / Бизнис - Peugeot
PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel
Како што се најавуваше неколку пати, и веќе официјално е - PSA групацијата го превзема брендот Opel, што значи дека автомобилската индустрија има нов гигант. ... Повеќе
 
 
Ferrari Од Ferrari најавуваат повеќе модели со хибриден погон Маркет / Бизнис - Ferrari
Од Ferrari најавуваат повеќе модели со хибриден погон
Шефот на Ferrari, Серџо Макрионе изјави дека сите нови модели на Ferrari од 2019-та година ќе бидат опремени со некоја вид на хибридна технологија. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа
Не е повеќе тајна дека купувачите на Mercedes последните години не се баш задоволни од квалитетот што го нудат моделите од кои се очекува да се најдоверливи. ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го купува Opel за 2 милијарди Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot го купува Opel за 2 милијарди
Секој ден стигнуваат нови детали околу можната трансакција на векот во автомобилиската индустрија. ... Повеќе
 
 
_  Најдобрата година за автомобилските компании во Германија Маркет / Бизнис - _
Најдобрата година за автомобилските компании во Германија
Само во декември, регистрирани се 256.000 нови автомобили, што е за околу 4% повеќе од декември во 2015 година... Повеќе
 
 
Tesla  Започна со производство мегафабриката на Tesla Маркет / Бизнис - Tesla
Започна со производство мегафабриката на Tesla
Батериите имаат висока енергетска густина, со што се гарантираат подобри перформанси на возилата... Повеќе
 
 
_  Takata ќе биде приморана да плати милијарда долари оштета Маркет / Бизнис - _
Takata ќе биде приморана да плати милијарда долари оштета
Takata не ги известила корисниците за неисправни воздушни перничиња во предвидениот рок... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen се нагоди за оштета за спорните 3.0 мотори Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се нагоди за оштета за спорните 3.0 мотори
Дел ќе се откупат, дел ќе се повлечат во сервисните центри... Повеќе
 
 
_  Uber во 2016 година изгуби 3 милијарди долари Маркет / Бизнис - _
Uber во 2016 година изгуби 3 милијарди долари
Вредноста на популарниот превозен сервис е проценета на 69 милијарди долари... Повеќе
 
 
_  Продажбата на нови автомобили во Европа, посилна во однос на 2015 година Маркет / Бизнис - _
Продажбата на нови автомобили во Европа, посилна во однос на 2015 година
Во првите 11 месеци се продадени 13,9 милиони нови возила... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали
Јапонците сакаат да го забрзаат преминот на останатите производители кон eco-friendly возилата... Повеќе
 
 
Škoda  Škoda сепак не заминува на пазарот на САД Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda сепак не заминува на пазарот на САД
Непознатата марка, нема продажни и сервисни мрежи, што значи потенцијална канибализација... Повеќе
 
 
Volkswagen  Кореа ја казни Volkswagen компанијата поради лажно огласување Маркет / Бизнис - Volkswagen
Кореа ја казни Volkswagen компанијата поради лажно огласување
Германскиот концерн мораше да плати рекордни 32 милиони долари... Повеќе
 
 
_  Daimler вложува 10 милијарди евра во развој на електрични возила Маркет / Бизнис - _
Daimler вложува 10 милијарди евра во развој на електрични возила
До 2025 се очекуваат десет нови модели... Повеќе
 
 
Lotus Evora Lotus во плус после 40 години Маркет / Бизнис - Lotus Evora
Lotus во плус после 40 години
Британската марка оваа година ќе произведе нешто повеќе од 2000 автомобили... Повеќе
 
 
_  Intel заинтересиран за самовозачка технологија Маркет / Бизнис - _
Intel заинтересиран за самовозачка технологија
Угледниот производител на чипови во идните две години ќе вложи 250 милиони долари... Повеќе
 
 
BMW  BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили
До крајот на ова десетлетие, пристигнуваа и електричниот Mini, како и електричниот BMW X3... Повеќе
 
 
Jaguar  Jaguar поради Porsche не може да ја купи Silverstone Маркет / Бизнис - Jaguar
Jaguar поради Porsche не може да ја купи Silverstone
Британскиот произведувач сака да ја купи легендарната стаза, поради тестирање на своите возила... Повеќе
 
 
Toyota  Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила Маркет / Бизнис - Toyota
Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила
Различните модели ќе имаат автономија поголема од 300 километри... Повеќе
 
 
Tesla  Потврдено: Tesla гради гигафабрика и во Европа Маркет / Бизнис - Tesla
Потврдено: Tesla гради гигафабрика и во Европа
Освен батерии, во фабриката ќе се произведуваат и автомобили... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla објави одлични финансиски резултати Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla објави одлични финансиски резултати
Раст од 145% во однос на минатата година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes EQ заминува во сериско производство Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes EQ заминува во сериско производство
Концептот Generation EQ на Mercedes започнува со сериско производство на моделот... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota ја гаси марката Scion Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota ја гаси марката Scion
... Повеќе
 
 
Ford  Ford Focus RS500 нема да започне да се произведува Маркет / Бизнис - Ford
Ford Focus RS500 нема да започне да се произведува
Американските купувачи велат дека е сличен со Mustang... Повеќе
 
 
_  Најголемата европска аукција некогаш направена Маркет / Бизнис - _
Најголемата европска аукција некогаш направена
Две илјади тркала бараат нови сопственици на спектакуларна аукција во Милано... Повеќе
 
 
Audi  Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate Маркет / Бизнис - Audi
Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate
Откуп и враќање во Европа... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV? Маркет / Бизнис - Toyota Avensis
Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV?
SUV и кросовер автомобилите имаат толкава експанзија на пазарот, што јапонскиот производител најверојатно ќе престане да го произведува својот популарен седан...?... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan и официјално го купи Mitsubishi Маркет / Бизнис - Nissan
Nissan и официјално го купи Mitsubishi
Карлос Гошн, претседателот на управата на конзорицумот Renault-Nissan ги потврди информациите... Повеќе
 
 
Audi  Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи Маркет / Бизнис - Audi
Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи
Идните модели ќе се возат на MSB платформа, произведена од Porsche... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Повлекување на Jeep Wrangler Маркет / Бизнис - Jeep Wrangler
Повлекување на Jeep Wrangler
Проблеми со сензорот за судир... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Maserati Alfieri повторно одложен Маркет / Бизнис - Maserati Alfieri *
Maserati Alfieri повторно одложен
Луксузниот спортски автомобил во салоните ќе пристигне дури 2020 или 2021 година... Повеќе
 
 
Audi  Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5 Маркет / Бизнис - Audi
Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5
Тукушто е претставена втората генерација на комапктниот СУВ автомобил на Audi, моделот Q5... Повеќе
 
 
_  Започнаа порачките за новиот DeLorean DMC-12 Маркет / Бизнис - _
Започнаа порачките за новиот DeLorean DMC-12
Ограничената серија од 300 примероци пристигнува следната година... Повеќе
 
 
_  Apple се откажа од правењето автомобил? Маркет / Бизнис - _
Apple се откажа од правењето автомобил?
Компанијата отпушти стотици луѓе кои работеле на проектот...... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството Маркет / Бизнис - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3 распродаден за првата година од производството
Почетната цена на електричниот автомобил е 35.000 долари, додека автономијата на возилото изнесува 346 километри... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla нема да смее да го користи терминот “Автопилот” Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla нема да смее да го користи терминот “Автопилот”
После забраната во Германија, следи и забрана во САД... Повеќе
 
 
Citroën Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën Маркет / Бизнис - Citroën
Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën
Citroën ви нуди финансиски решенија прилагодени за вашиот бизнис кои гарантираат оптимална понуда за сите компании.... Повеќе
 
 
Aston Martin  Колку чини Aston Martin DB11 во Индија, а колку во Европа? Маркет / Бизнис - Aston Martin
Колку чини Aston Martin DB11 во Индија, а колку во Европа?
Поради данокот за луксуз, британското спортско купе има цена трипати поголема од таа во Европа... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen наместо да дели откази, ги испраќа своите работници во... Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen наместо да дели откази, ги испраќа своите работници во...
Интересна стратегија на германскиот гигант...... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki и Toyota во преговори за соработка во истражување и развој на нови технологии Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki и Toyota во преговори за соработка во истражување и развој на нови технологии
Најголемиот светски производител и најуспешниот производител на помали автомобили во светот, Toyota и Suzuki, објавија дека се во преговори за идна соработка во истражување и развој на нови технологии... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Најголемата испорака на Rolls-Royce автомобили во историјата Маркет / Бизнис - Rolls-Royce Phantom
Најголемата испорака на Rolls-Royce автомобили во историјата
За гостите на кинескиот Лас-Вегас... Повеќе
 
 
_  Cadillac затвора 43% од салоните во САД Маркет / Бизнис - _
Cadillac затвора 43% од салоните во САД
Секој сопственик на продажен салон ќе добие компензација од 180.000 долари... Повеќе
 
 
Infiniti  Infiniti Q60 нема да добие кабриолет верзија Маркет / Бизнис - Infiniti
Infiniti Q60 нема да добие кабриолет верзија
Јапонците се фокусирани на подобрување на купе-верзијата на третата генерација на Infiniti Q60... Повеќе
 
 
Škoda  Škoda ја спасува VW групацијата во Кореа Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda ја спасува VW групацијата во Кореа
Со Kodiaq, Škoda сакаат во 2017 година да се пробијат на корејскиот пазар.... Повеќе
 
 
Tesla Model S Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз Маркет / Бизнис - Tesla Model S
Норвежани ја тужат Tesla бидејќи Model S не е доволно брз
Нивниот електричен седан развива 469 коњски сили, а не 691 коњска сила како што се рекламира... Повеќе
 
 
Mazda  Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз Маркет / Бизнис - Mazda
Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз
Не можат да се пробијат до купувачите покрај француските автомобилски произведувачи... Повеќе
 
 
MINI Paceman Mini Paceman престанува да постои Маркет / Бизнис - MINI Paceman
Mini Paceman престанува да постои
Британскиот кросовер годишно се продава во помалку од 9.000 примероци... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW поправи само 10% од автомобилите во Европа Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW поправи само 10% од автомобилите во Европа
До крајот на 2016, сепак би требало да бидат средени поголем дел од возилата со некомпатибилен софтвер.... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Дали големиот скандал на VW со емисијата на издувни гасови ќе има ефект врз производителот Маркет / Бизнис - Volkswagen Passat
Дали големиот скандал на VW со емисијата на издувни гасови ќе има ефект врз производителот
Дали ќе ги зафати Европа, прозиводителот, потрошувачите можеби... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава
Трокраката ѕвезда повторно е најпродаван бренд на премиум и луксузни автомобили во светот според новите извештаи, поминувајќи го BMW на првото место... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf Маркет / Бизнис - Toyota Corolla
Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf
Двата најпродавани автомобили на сите времиња се воедно и два најпродавани автомобили во светот во првата половина на 2016 година... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg 2010 Пронајден нов софтвер во 3.0 TDI моторите на VW кој лаже на мерењата за штетни гасови Маркет / Бизнис - Volkswagen Touareg 2010
Пронајден нов софтвер во 3.0 TDI моторите на VW кој лаже на мерењата за штетни гасови
Само што Volkswagen се договори со сопствениците на 2.0 TDI моторите во САД и начинот на кој ќе им компензира за штетата од аферата со издувните гасови, нови извори наведуваат дека во 3.0 TDI агрегатите е про... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го дуплираше профитот Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo го дуплираше профитот
Наглиот раст на профитот се должи на моделите S90 и V90... Повеќе
 
 
Dacia Duster Renault Maкедонија со одлични поволности за Dacia Duster Маркет / Бизнис - Dacia Duster
Renault Maкедонија со одлични поволности за Dacia Duster
Dacia Duster, oтсега со 3.99% каматна стапка, без трошоци за одобрување и само 15% учество... Повеќе
 
 
Renault Нова понуда во салонот на Renault Маркет / Бизнис - Renault
Нова понуда во салонот на Renault
Омилениот Renalut модел, oтсега со помалку од 4% каматна стапка... Повеќе
 
 
BMW  Специјална понуда во салонот на BMW Македонија Маркет / Бизнис - BMW
Специјална понуда во салонот на BMW Македонија
За секој X-модел следува подарок опрема во вредоност од 10.000 евра... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L, веќе од 10.990 евра Маркет / Бизнис - Fiat 500L
Fiat 500L, веќе од 10.990 евра
Поголемото, моноволуменско братче на Fiat 500 сега ни е достапно со одлична понуда во салонот на Fiat Македонија... Повеќе
 
 
_ Производителите конечно почнуваат да профитираат со само-возечката технологија Маркет / Бизнис - _
Производителите конечно почнуваат да профитираат со само-возечката технологија
Сензор-софтверски бум се очекува до 2020 година. Технологијата LIDAR, која користи светлина од ласер за да ја следи оддалеченоста на предметите, најверојатно ќе ужива растечка побарувачка имајќи го предвид нам... Повеќе
 
 
BMW Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари Маркет / Бизнис - BMW
Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари
Во салонот на Маккар со нова понуда за контрола и сервис на вашиот клима уред... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW смета дека може да ја поправи состојбата со 85.000 загадувачки 3.0-литарски возила во САД Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW смета дека може да ја поправи состојбата со 85.000 загадувачки 3.0-литарски возила во САД
Ако од VW се бараше да ги откупат назад поголемите, поскапи 3,0-литарски возила, тоа можеше да значи плус милијарди долари за трошоците.... Повеќе
 
 
_  Brexit ќе влијае и на британското производство на автомобили Маркет / Бизнис - _
Brexit ќе влијае и на британското производство на автомобили
Царина од 10% на возилата што се произведуваат на островот... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi губи 1,4 милијарди долари заради лажирање на потрошувачката Маркет / Бизнис - Mitsubishi
Mitsubishi губи 1,4 милијарди долари заради лажирање на потрошувачката
На 25 - годишницата, први трагови за лажирање на потрошувачката.... Повеќе
 
 
Volkswagen  Групацијата Volkswagen со 40 модели на отстрел! Маркет / Бизнис - Volkswagen
Групацијата Volkswagen со 40 модели на отстрел!
До пред некој месец, Volkswagen си имаше поставено цел да ги претекне Toyota и General Motors и да стане најголем автомобилски производител на светот. Но, месеци по скандалот за лажирани резултати во однос на ... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новото Mondeo, сега на 15% попуст! Маркет / Бизнис - Ford Mondeo
Новото Mondeo, сега на 15% попуст!
Минатогодишниот автомобил на годината во Македонија, направен по врвни стандарди, опремен со најсовремени технологии и системи и дизајн кој никого не остава рамнодушен, сега на 15% попуст!... Повеќе
 
 
_  Во Мотоцентар со промотивни цени за летната сезона Маркет / Бизнис - _
Во Мотоцентар со промотивни цени за летната сезона
Подгответе се за топлото лето и возете удобно и пријатно во вашето возило.... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра Маркет / Бизнис - Ford Fiesta 2014
Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра
Ford Mi-Da Grand Motors објави голема акција со која нуди 15% попуст на моделите на Ford.... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новото Mondeo, достапно од 22,990 евра! Маркет / Бизнис - Ford Mondeo
Новото Mondeo, достапно од 22,990 евра!
Со својот динамичен дизајн, ниската линија на покривот и агресивните дизајнерски линии, ова е поелегантно и поагресивно ново Mondeo од било кога.... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Suzuki Vitara изгласан за автомобил на годината според британците Маркет / Бизнис - Suzuki Vitara
Suzuki Vitara изгласан за автомобил на годината според британците
Според читателите на Honest John, кросоверот на Suzuki е прогласен за “Car of the year” за 2016 година.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz тргнува во електрична офанзива Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz тргнува во електрична офанзива
До 2020 година, германскиот премиум автомобилски гигант ќе претстави два седана и два СУВ автомобили на електрична енергија... Повеќе
 
 
Ford Galaxy За новиот Ford GT пристигнаа 6506 нарачки Маркет / Бизнис - Ford Galaxy
За новиот Ford GT пристигнаа 6506 нарачки
Суперавтомобилот ќе биде произведен во само 500 примероци... Повеќе
 
 
Honda  Honda отповикува 21 милион возила Маркет / Бизнис - Honda
Honda отповикува 21 милион возила
Ќе се менуваат сите некогаш вградени Takata воздушни перничиња... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla во 2020 година ќе произведува милион автомобили годишно Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla во 2020 година ќе произведува милион автомобили годишно
Масовна хистерија околу Model 3... Повеќе
 
 
C...  Chevrolet забранет во Иран Маркет / Бизнис - C...
Chevrolet забранет во Иран
Автомобилите на американскиот производител имаат голема маса и многу трошат, вели иранскиот врховен лидер Али Хамнеи... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota во Европа слави јубилеј, 10 милиони произведени автомобили Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota во Европа слави јубилеј, 10 милиони произведени автомобили
Актуелното производство ги вклучува моделите Auris, Auris Touring Sports, Yaris, Yaris Hybrid, Avensis, Corolla, Verso и Camry... Повеќе
 
 
_  Ford го купи Tesla Model X Маркет / Бизнис - _
Ford го купи Tesla Model X
За што побрзо да започне со тестирање на конкуренцијата, Ford го преплати автомобилот за цели 55.000 долари... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford Mustang е најпродаваното спортско купе на светот Маркет / Бизнис - Ford Mustang
Ford Mustang е најпродаваното спортско купе на светот
Во 2015 година, Ford глобално испорачал 110.000 Mustang купеа и 30.000 Mustang кабриолети... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen се спогоди за скандалот Dieselgate? Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се спогоди за скандалот Dieselgate?
Пари и поправка или откуп на возилото... Повеќе
 
 
BMW  BMW i3 и i8 претрпеа голем пад на пазарот Маркет / Бизнис - BMW
BMW i3 и i8 претрпеа голем пад на пазарот
Во првиот квартал BMW испорачал 23% помалку автомобили од семејството “I”... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla нуди бесплатен пробен автопилот за сопствениците на Model S и Model X Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla нуди бесплатен пробен автопилот за сопствениците на Model S и Model X
Како на компјутерите, тестирајте пред да купите нешто... Повеќе
 
 
Jaguar  Jaguar нема повеќе да произведува каравани Маркет / Бизнис - Jaguar
Jaguar нема повеќе да произведува каравани
Германија е најсилниот пазар за каравани, но тамошните луѓе купуваат само германски брендови, велат од Jaguar... Повеќе
 
 
_  Земјотрес, повторно го успори производството на јапонски автомобили Маркет / Бизнис - _
Земјотрес, повторно го успори производството на јапонски автомобили
Во серијата земјотреси кои ги погодиле јужните делови на Јапонија во четвртокот и саботата загинаа најмалку 41 личност, додека повеќе луѓе се повредени... Повеќе
 
 
Fiat  Fiat/Chrysler ќе го копира Model 3 на Tesla Маркет / Бизнис - Fiat
Fiat/Chrysler ќе го копира Model 3 на Tesla
Шефот на Fiat, сепак се сомнева дека Model 3 е економски одржлив со цена од 35.000 долари... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle VW Buba престанува да се произведува во 2018 Маркет / Бизнис - Volkswagen Beetle
VW Buba престанува да се произведува во 2018
Германскиот автомобилски концерт ќе се пренасочи на SUV и CUV модели... Повеќе
 
 
Tesla  2.700 примероци од Tesla Model X се враќаат поради проблем со седиштата Маркет / Бизнис - Tesla
2.700 примероци од Tesla Model X се враќаат поради проблем со седиштата
Третиот ред седишта во случај на несреќа можат да полетаат... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3, веќе доби 325.000 порачки Маркет / Бизнис - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3, веќе доби 325.000 порачки
Компанијата најави и посебен поклон за првите купувачи... Повеќе
 
 
Tesla  Елон Маск ќе гради фабриката во Европа, но каде поточно? Маркет / Бизнис - Tesla
Елон Маск ќе гради фабриката во Европа, но каде поточно?
Со оглед на лансирањето на третиот модел во гамата, на Tesla Motors значајно и се зголеми годишното производство на електрични автомобили, постечката фабрика во Фримонт нема да може да ја задоволи побарувачкат... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla доцни со испораката на Model X, ги прeценија своите можности Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla доцни со испораката на Model X, ги прeценија своите можности
Иако во првиот квартал на 2016 година на купувачите им беа испорачани за 50% повее возила во споредба со истиот период претходната година, од Tesla Motors велат дека заостануваат со плановите бидејќи имаат нед... Повеќе
 
 
Opel Vivaro Opel прослави јубилеј: За 15 години – 750.000 продадени Vivaro модели Маркет / Бизнис - Opel Vivaro
Opel прослави јубилеј: За 15 години – 750.000 продадени Vivaro модели
Уште од премиерата во 2001 година, Opel Vivaro е едно од најпопуларните комби возила во својот сегмент (до 2,9 тони дозволена вкупна маса)... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes GLC купе и C класа кабрио ќе се произведуваат во Бремен Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes GLC купе и C класа кабрио ќе се произведуваат во Бремен
Поради производството на двата нови модели, Mercedes во фабриката во Бремен ќе вработи дополнителни 200 работници... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Tesla Model 3 за 24 часа, порачани 130.000 автомобили Маркет / Бизнис - Tesla Model 3 *
Tesla Model 3 за 24 часа, порачани 130.000 автомобили
Новиот луксузен електричен автомобил на Tesla Motors за само 24 часа го порачаа преку 130.000 купувачи, соопштија од компанијата... Повеќе
 
 
Maserati  Maserati повлекува 21.000 автомобили поради патосниците Маркет / Бизнис - Maserati
Maserati повлекува 21.000 автомобили поради патосниците
Италијанскиот производител повлекува речиси 20.842 автомобили во Кина поради грешка во проектот која би можела да го зголеми ризикот од судар... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Нов успех на Škoda: За 3 години, произведени 1.000.000 примероци од моделот Octavia Маркет / Бизнис - Škoda Octavia
Нов успех на Škoda: За 3 години, произведени 1.000.000 примероци од моделот Octavia
Чешкиот производител се пофали дека го произвел милионитиот примерок од третата генерација на моделот Octavia, а од 1996 и лансирањето на овој автомобил од фабричките траки, излегле преку 5 милиони автомобили... Повеќе
 
 
KIA  Kia ја освојува Америка, за седум години, произведени 2 милиони автомобили Маркет / Бизнис - KIA
Kia ја освојува Америка, за седум години, произведени 2 милиони автомобили
Од 2009 година, кога ја отвори фабриката во сојузната држава Џорџија, Kia во тој погон изработила 2 милиони возила наменети за северноамериканскиот пазар... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Aventador слави јубилеј – 5.000 автомобили за 5 години Маркет / Бизнис - Lamborghini Aventador
Aventador слави јубилеј – 5.000 автомобили за 5 години
Најдобриот модел на Lamborghini го престигне својот претходник по бројот на продадени примероци, суперспортскиот автомобил Murcielago кој се продаваше помеѓу 2001 и 2010 година, иако на пазарот е само пет годи... Повеќе
 
 
Tesla  Маск бара 1000 евра депозит за автомобил кој се уште не постои Маркет / Бизнис - Tesla
Маск бара 1000 евра депозит за автомобил кој се уште не постои
За љубителите на електроавтомобилите компанијата Tesla Motors го започна завршното одбројување до претставувањето на Model 3, закажан за 31 март... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton замина во историјата Маркет / Бизнис - Volkswagen Phaeton
Volkswagen Phaeton замина во историјата
Луксузната лимузина дебитираше во 2002 година, но не покажа никаков комерцијален успех... Повеќе
 
 
_  PSA Групацијата се враќа во Северна Америка Маркет / Бизнис - _
PSA Групацијата се враќа во Северна Америка
Citroen се враќа после 42, а Peugeot после 25 години... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche ги урна сите рекорди во 2015 година Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche ги урна сите рекорди во 2015 година
Рекордна понуда пет години во низа... Повеќе
 
 
_ Еуроимпекс ја проширува својата работа, започнува со пласман на Valvoline брендот Маркет / Бизнис - _
Еуроимпекс ја проширува својата работа, започнува со пласман на Valvoline брендот
Еуроимпекс е првата компанија во Македонија чие работење е насочено кон трговија со автомобили... Повеќе
 
 
Volvo Volvo објави рекордна продажба и добивка Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo објави рекордна продажба и добивка
Шведскиот производител постигна најголема продажба во својата историја во 2015 година, заедно со раст на оперативната добивка... Повеќе
 
 
_  Во иднина ќе се купуваат се помалку автомобили, токму поради оваа причина Маркет / Бизнис - _
Во иднина ќе се купуваат се помалку автомобили, токму поради оваа причина
Бостон – Глобалната експанзија на системот за изнајмување на автомобили на кратко време ќе и наштети на традиционалната продажба на возила и приходите до 2021 година... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo со пораст на продажбата од 9,4% во Јануари Маркет / Бизнис - Volvo XC90
Volvo со пораст на продажбата од 9,4% во Јануари
Одличниот премиум SUV на Volvo, XC90, ги донесува првите позитивни резултати – продажбата на шведскиот производител порасна за 9,4% во Јануари на светско ниво!... Повеќе
 
 
Ferrari  Новите модели му донесоа на Ferrari нов рекорд Маркет / Бизнис - Ferrari
Новите модели му донесоа на Ferrari нов рекорд
Ferrari продолжува успешно да балансира по тенката линија која ги разделува ексклузивноста и масовното производство, со раст на продажбата од 6% во 2015 година... Повеќе
 
 
Volkswagen Челници на Volkswagen знаеле за малверзацијата со емисиските тестови Маркет / Бизнис - Volkswagen
Челници на Volkswagen знаеле за малверзацијата со емисиските тестови
Поединци од врвот на Volkswagen групацијата знаеле за лажирањето на емисиските тестови уште во 2006 година... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Renault Zoe најпродаван електричен автомобил во Европа за 2015 година Маркет / Бизнис - Renault Zoe Z.E.
Renault Zoe најпродаван електричен автомобил во Европа за 2015 година
Успехот на Renault со електричните возила, расте од година во година.... Повеќе
 
 
Volkswagen Јужна Кореја покрена обвинение против Volkswagen Маркет / Бизнис - Volkswagen
Јужна Кореја покрена обвинение против Volkswagen
Одговорност ќе сноси и генералниот директор... Повеќе
 
 
 Генералниот директор на Daimler го нападна Volkswagen Маркет / Бизнис -
Генералниот директор на Daimler го нападна Volkswagen
Генералниот директор на Daimler, го потсети Volkswagen што навистина направи... Повеќе
 
 
  Nissan се повлекува од партнерство со Renault? Маркет / Бизнис -
Nissan се повлекува од партнерство со Renault?
На Nissan не му се допаѓа што Француската влада ги контролира сите нивни деловни активности... Повеќе
 
 
Volkswagen VW отстапува од слоганот “Das Auto”! Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW отстапува од слоганот “Das Auto”!
Аферата со дизелите на Volkswagen зема уште една жртва – најголемиот германски производител сега ќе го смени и слоганот “Das Auto”... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Марката Genesis потврди уште 5 новитети Маркет / Бизнис - Hyundai Genesis
Марката Genesis потврди уште 5 новитети
Потврдени се спортско купе, седан со средна големина, голем седан, SUV изведба со средна големина и голем SUV... Повеќе
 
 
Tesla Tesla нуди 1.650 слободни работни места ширум светот Маркет / Бизнис - Tesla
Tesla нуди 1.650 слободни работни места ширум светот
Американската компанија располага со 1.649 слободни работни места ширум светот, така што не е неопходно да се преселите во Калифорнија за да добиете вработување... Повеќе
 
 
Volkswagen Драматичен пад на продажбата на Volkswagen во САД! Маркет / Бизнис - Volkswagen
Драматичен пад на продажбата на Volkswagen во САД!
Аферата со лажењето за вистинските вредности за загадувањето кај дизелските мотори на Volkswagen групацијата го зема својот данок – продажбата на возилата на концернот падна за 24,7% во Ноември, во однос на ис... Повеќе
 
 
Porsche Porsche ќе основа сервисна мрежа за своите „олд - тајмери“ Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche ќе основа сервисна мрежа за своите „олд - тајмери“
Porsche е во процес на отворање на нова сервисна мрежа со која посебно ќе се фокусира на неговите класици. До 2018-та година, компанијата се стреми да има околу 100 вакви локации ширум светот, а неодамна беше ... Повеќе
 
 
BMW BMW лансираше нов онлајн систем за купување на автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW лансираше нов онлајн систем за купување на автомобили
Баварскиот производител ветува дека набрзо неговите клиенти ќе бидат во можност да купат нов автомобил онлајн, за само 10 минути... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Новата марка Genesis во својата понуда ќе вклучи и помал седан Маркет / Бизнис - Hyundai Genesis
Новата марка Genesis во својата понуда ќе вклучи и помал седан
Шефот на Hyundai за американскиот пазар, Дејв Зучовски, потврди дека неодамна лансираниот луксузен бренд Genesis на купувачите ќе им понуди и помал седан кој ќе се натпреварува со Audi A4, BMW Серија 3 и Merce... Повеќе
 
 
Citroën Citroen продолжува со својот несекојдневен дизајнерски пристап Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen продолжува со својот несекојдневен дизајнерски пристап
Доколку сте љубител на „младешкиот“ дизајн на кросоверот Citroen Cactus, тогаш сигурно ќе бидете задоволни од најавите на францускиот производител кои навестуваат нови модели со несекојдневен и разигран изглед... Повеќе
 
 
Volkswagen Афера „дизелгејт“ - Volkswagen претстави решение за 1.6 и 2.0 TDI агрегатите Маркет / Бизнис - Volkswagen
Афера „дизелгејт“ - Volkswagen претстави решение за 1.6 и 2.0 TDI агрегатите
Volkswagen го претстави своето техничко решение за проблемот од т.н. „дизелгејт“ скандал, кој се однесува на 4-цилиндричните TDI ЕА 189 мотори со зафатнина од 1,6 и 2,0 литри ... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Одложено лансирањето на Volkswagen Phaeton Маркет / Бизнис - Volkswagen Phaeton
Одложено лансирањето на Volkswagen Phaeton
Променета е претходната одлука на производителот според која Phaeton имаше приоритет во однос на останатите производи од Volkswagen... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Citroen ќе објави најверодостојни податоци за штетните емисии на своите возила Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot Citroen