дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг
 
Тјунинг
   
Maserati GranTurismo Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept

Легендарниот Maserati на саемот во Париз ќе се претстави со тјунирана тркачка верзија на моделот GranTurismo, која иако за сега само како концепт се очекува да почне да се појавува на GT трките од FIA првенството....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 2 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Audi S4 Audi S4 доаѓа во ABT верзија Тјунинг - Audi S4
Audi S4 доаѓа во ABT верзија
Сериозно брза ѕверка со моќност од 419 коњски сили... Повеќе
 
 
Jaguar F-Pace - 2018 Нешто сосема поианкво: Jaguar F-Pace by AC Schnitzer Тјунинг - Jaguar F-Pace - 2018
Нешто сосема поианкво: Jaguar F-Pace by AC Schnitzer
Германска преработка на британска ѕверка... Повеќе
 
 
BMW M2 Новото BMW M240i M Performance Edition Тјунинг - BMW M2
Новото BMW M240i M Performance Edition
Атрактивните делови на M Performance моделот, го подобруваат динамичниот карактер на спортското купе... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GL Off Roader 2012 Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63 Тјунинг - Mercedes-Benz GL Off Roader 2012
Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63
Германската тјунинг-куќа Mansry, која се занимава со преработка на луксузни автомобили, претстави нов Mercedes-AMG GLS 63 со неверојатни 840 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили Тјунинг - Mercedes-Benz A-Class 2012
Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили
Идната генерација на спортскиот комапкт од Штудгард пристигнува во 2019 година... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон Тјунинг - Honda Civic Type R
Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон
Honda Civic Type R постави нов рекорд за автомобили со преден погон, завршувајќи еден круг на Nurburgrin за 7 минути и 43 секунди... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси Тјунинг - Lamborghini Aventador
Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси
Монуметалниот италијански автомобил постигнува брзина поголема од 355 километри на час... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Coupe G-Power BMW M6 Gran Coupe испалува 740 коњски сили Тјунинг - BMW Серија 6 Coupe
G-Power BMW M6 Gran Coupe испалува 740 коњски сили
Од 0 до 100 километри забрзува за 3,7 секунди, до 200 километри за 10,5 секунди, додека крајната брзина изнесува 325 километри на час... Повеќе
 
 
BMW Z4 Zagato Coupe BMW Z4 со мотор од Dodge Viper. Каков ѕвер Тјунинг - BMW Z4 Zagato Coupe
BMW Z4 со мотор од Dodge Viper. Каков ѕвер
Кога ќе се спојат истокот и западот, во светот на автомобилите нели, добиваме еден ѕвер како ова BMW... Повеќе
 
 
Ford Focus „Hennessey“ подготвува уште по монструозен Focus RS Тјунинг - Ford Focus
„Hennessey“ подготвува уште по монструозен Focus RS
Американската тјунерска куќа подготви Focus RS со 405 кс... Повеќе
 
 
Porsche 911 Порше направи Macan што е побрз од 911 Carrera Тјунинг - Porsche 911
Порше направи Macan што е побрз од 911 Carrera
Новиот Performance Pack кој Порше го претстави има 434кс.... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Овој Nissan GT-R со своите 2438 КС покажува дека тјунингот нема граници! Тјунинг - Nissan GT-R
Овој Nissan GT-R со своите 2438 КС покажува дека тјунингот нема граници!
400 метри поминува за само 7,38 секунди со излезна брзина од 314 км/ч, со што на Bugatti Veyron му бега за 3 секунди!... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Brabus го претстави бруталниот S63 кабрио - најбрз кабриолет на свет! Тјунинг - Mercedes-Benz
Brabus го претстави бруталниот S63 кабрио - најбрз кабриолет на свет!
Brabus ја искористи трката “24 часа Le Mans” за да го претстави својот тјуниран модел - Mercedes-AMG S63 Cabrio, кој сега и службено важи за најбрз и најмоќен кабриолет со четири седишта на светот. ... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 LODER1899 Ford Fiesta ST Тјунинг - Ford Fiesta ST - 2013
LODER1899 Ford Fiesta ST
Со оваа „коњажа“, на тркачката патека се мери со возила од повисока класа.... Повеќе
 
 
BMW G-power BMW X5 M со 700 коњски сили! Тјунинг - BMW
G-power BMW X5 M со 700 коњски сили!
Премиум SUV, а „шиба“ како суперавтомобил.... Повеќе
 
 
BMW G-Power BMW M6 испорачува 1001 КС! Тјунинг - BMW
G-Power BMW M6 испорачува 1001 КС!
На веќе страшниот 5.0 V10 силата му е дуплирана, а до 200 км/ч стига за 9 секунди!... Повеќе
 
 
  Со 55kg помалку и 68hp повеќе до над 360 km/h Тјунинг -
Со 55kg помалку и 68hp повеќе до над 360 km/h
Целосното име на овој автомобил гласи Mansory Lamborghini Aventador 750-4 Superveloce J.S. 1 Edition па и поприлично добро најавува импозантен настап.... Повеќе
 
 
Volvo  Видео: Volvo ги претстави Polestar Performance Parts Тјунинг - Volvo
Видео: Volvo ги претстави Polestar Performance Parts
Серискиот сет делови за визуелна надоградба на моделите V40, V60, S60 и XC60... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf II Видео: брутален Golf II со 1233 КС спринта до 100 за 2,3 секунди! Тјунинг - Volkswagen Golf II
Видео: брутален Golf II со 1233 КС спринта до 100 за 2,3 секунди!
Со овој Golf II, кој однадвор не изгледа особено моќно, не би сакал да се закачка ниту Bugatti Veyron... Повеќе
 
 
_ Trabant со мотор од Audi и 270 КС Тјунинг - _
Trabant со мотор од Audi и 270 КС
Максималната брзина најверојатно зависи од тоа колку е возачот луд или подготвен на самоубиство... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Запознајте го најмоќниот Audi TT-RS во светот Тјунинг - Audi TT Coupe
Запознајте го најмоќниот Audi TT-RS во светот
Вкупно 750 КС, кои во комбинација со постојаниот погон на сите тркала ова Audi TT-RS го претвораат во ракета која може да се вози по патиштата... Повеќе
 
 
Lada Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104 Тјунинг - Lada
Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104
Терминот „sleeper car“ се користи за автомобили со високи перформанси но скромен екстериер, каков што е случајот со оваа Lada 2104, во караван изведба, која располага со неверојатни 400 КС... Повеќе
 
 
C... Corvette Германската полиција вклучена во кампања за легално тјунирање на возилата Тјунинг - C... Corvette
Германската полиција вклучена во кампања за легално тјунирање на возилата
Германската организација Tune It! Safe! промовира безбедно и легално модифицирање на возилата во земјата, а веројатно и не мора многу да се грижи за кршењето на законот кога на сцена ќе стапи оваа „Polizei изв... Повеќе
 
 
BMW M3 Cabrio Зарем не е овој BMW M3 најкул пикап во светски рамки? Тјунинг - BMW M3 Cabrio
Зарем не е овој BMW M3 најкул пикап во светски рамки?
Приказната за автомобилот на сликите започнала во 2011-та година, кога BMW одлучил да го одбележи 1-ви април со претставување на „нов“ модел во понудата - BMW M3 пикап ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 La Furiosa - естетски модифицирана Alfa Romeo 4C Тјунинг - Alfa Romeo 4C 2019
La Furiosa - естетски модифицирана Alfa Romeo 4C
Посетителите на саемот за автомобили во Дубаи, на штандот на Alfa Romeo имаа прилика да го видат естетски модифицираниот 4C модел, изработен од страна на Garage Italia Customs... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLE Coupe Brabus Mercedes GLE со 690 КС Тјунинг - Mercedes-Benz GLE Coupe
Brabus Mercedes GLE со 690 КС
Со 576 КС на располагање, новиот Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe е навистина моќна машина. Меѓутоа, за оние кои сакаат да одат до екстреми тука е Brabus ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf II Екстремно брз VW Golf 2 со 1.233 КС Тјунинг - Volkswagen Golf II
Екстремно брз VW Golf 2 со 1.233 КС
Boba Motoring повторно со полн погодок, бидејќи нивниот Golf 2 четврт милја поминува за неверојатни 8,99 секунди... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Brabus го модифицираше Mercedes-Benz C63 AMG S Тјунинг - Mercedes-Benz C63 AMG *
Brabus го модифицираше Mercedes-Benz C63 AMG S
На списокот на новитети кои ќе бидат претставени на саемот во Франкфурт е уште еден многу интересен автомобил... Повеќе
 
 
Land Rover Defender Land Rover Defender Zulu² Тјунинг - Land Rover Defender
Land Rover Defender Zulu²
Ексклузивната компанија JE Engineering, која е специјализирана за модификација на британски возила, со традиција долга 40 години, за љубителите на класичните и вистински теренци, понуди убаво тјуниран Land Rov... Повеќе
 
 
Bentley Continental Bentley Continental GT инспириран од авионите Breitling L-39 Albatros Тјунинг - Bentley Continental
Bentley Continental GT инспириран од авионите Breitling L-39 Albatros
Bentley го најави производството на ограничено издание на седум Continental модели, конструирани од страна на одделот за модификација Mulliner ... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Ова е AMS GT-R - „Кралот на улиците“ Тјунинг - Nissan GT-R
Ова е AMS GT-R - „Кралот на улиците“
Најоткаченото нешто во врска со овој модифициран Nissan GT-R, кој располага со 2.000 КС, е тоа што автомобилов е легален за секојдневен сообраќај... Повеќе
 
 
_ Германската полиција ги одзема нелегално тјунираните возила Тјунинг - _
Германската полиција ги одзема нелегално тјунираните возила
Германските власти отидоа чекор понатаму во спроведувањето на законите... Повеќе
 
 
Smart * ForTwo - 2015 * Brabus спрема своја изведба за новиот Smart Тјунинг - Smart * ForTwo - 2015 *
Brabus спрема своја изведба за новиот Smart
Според информациите, тјунинг компанијата Brabus работи на новата генерација Smart... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс ја претстави тјунинг програмата на второто Car Show во Гевгелија Тјунинг - Peugeot
Еуроимпекс ја претстави тјунинг програмата на второто Car Show во Гевгелија
Тимот на Еуроимпекс ја изложи програмата на Професионален Тјунинг на 07.06.2015 година, на вториот Car Show настан во Гевгелија... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Prior-Design со своја доработка на познатиот Nissan GT-R Тјунинг - Nissan GT-R
Prior-Design со своја доработка на познатиот Nissan GT-R
Nissan GT-R, сон за секој автомобилски зависник... Повеќе
 
 
Lada Lada караван со 400 КС Тјунинг - Lada
Lada караван со 400 КС
Терминот „sleeper car“ се користи за автомобили со високи перформанси но скромен екстериер, каков што е случајот со оваа Lada 2104, во караван изведба, која располага со неверојатни 400 КС... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee со над 700 КС Тјунинг - Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee со над 700 КС
Наскоро гигантскиот SUV модел Jeep Grand Cherokee ќе добие нов Hellcat мотор со два компресори, кој ќе развива моќност од 717 КС и максимален вртежен момент од 884 Nm. Но, доколку не можете да чекате, компаниј... Повеќе
 
 
BMW BMW 650i тјуниран од страна на Prior Design Тјунинг - BMW
BMW 650i тјуниран од страна на Prior Design
Овој BMW 650i изгледа попривлечно и поагресивно од М6... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Oettinger R500 - модифициран Golf со 518 КС Тјунинг - Volkswagen Golf R
Oettinger R500 - модифициран Golf со 518 КС
Во моментов, најмоќниот Golf во сериско производство е оној со ознаката R и е достапен по цена од околу 35.000 евра. Колку за споредба, „демонот“ под назив R500, зад чиј развој стои тјунерската компанија Oetti... Повеќе
 
 
BMW 135i BMW 135i со V8 агрегат Тјунинг - BMW 135i
BMW 135i со V8 агрегат
Ќе се осмелиме да кажеме дека ова резултирало со еден од најдобрите BMW автомобили некогаш направени... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Formula Drift изведба на Passat со максимални 900 КС Тјунинг - Volkswagen Passat
Formula Drift изведба на Passat со максимални 900 КС
Овој петок (10-ти април) во Лонг Бич, Калифорнија, ќе започне новата сезона од натпреварувањето Formula Drift кое во САД има милиони обожаватели... Повеќе
 
 
Audi RS6 Audi RS6 со неверојатни 1.000 КС Тјунинг - Audi RS6
Audi RS6 со неверојатни 1.000 КС
Како инспирација за дизајнот послужил изгледот на автомобилите кои учествуваат на шампионатот Deutsche Tourenwagen Masters (DTM)... Повеќе
 
 
BMW Alpina одбележа 50 години со специјални изведби на моделите B5 и B6 bi-turbo Тјунинг - BMW
Alpina одбележа 50 години со специјални изведби на моделите B5 и B6 bi-turbo
Alpina, познатата германска тјунерска компанија специјализирана за преработка на BMW модели, оваа година го слави својот педесетти роденден, а годишнината има намера и соодветно да ја одбележи со посебни издан... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Brabus Rocket 900 на саемот во Женева Тјунинг - Mercedes-Benz
Brabus Rocket 900 на саемот во Женева
Станува збор за изведба која се базира на S65 AMG и го носи основниот модел неколку чекори понатаму... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Модифициран Passat B8 со 280 КС Тјунинг - Volkswagen Passat
Модифициран Passat B8 со 280 КС
Новиот Volkswagen Passat пристигна на повеќето пазари, а пред нас е нов тјунерски пакет, овој пат од ABТ. Иако промените на каросеријата се дискретни, ABT значително ја зголеми моќта на моторот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * Brabus повторно изненадува – Претставен Brabus 850 6.0 Bi-Turbo Coupe Тјунинг - Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
Brabus повторно изненадува – Претставен Brabus 850 6.0 Bi-Turbo Coupe
Mercedes-Benz S класата е перфектен пример за привлечен, класичен и воздржан дизајн... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Gran Coupe Alpina го поднови B6 xDrive Gran купето (Фото) Тјунинг - BMW Серија 6 Gran Coupe
Alpina го поднови B6 xDrive Gran купето (Фото)
По претставувањето на редизајнираната серија 6, сосема очекувано и Alpina го промени редизајнираниот модел... Повеќе
 
 
Jaguar Гаражата на Џеј Лено - 1951 Jaguar XK 120 Hot Rod Тјунинг - Jaguar
Гаражата на Џеј Лено - 1951 Jaguar XK 120 Hot Rod
Автомобилот кој се појави во последната епизона во "Гаражата на Џеј Лено" изгледа како класичен автомобил, но на втор поглед... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz V-Class 2009 Тјуниран Mercedes-Benz V ги препиша правилата за луксузот Тјунинг - Mercedes-Benz V-Class 2009
Тјуниран Mercedes-Benz V ги препиша правилата за луксузот
Mercedes-Benz V е еден од најлуксузните начини за превоз на шест патници... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Peugeot и Bimota со здружени сили го претставија специјалниот RCZ R Тјунинг - Peugeot RCZ
Peugeot и Bimota со здружени сили го претставија специјалниот RCZ R
Peugeot е една од неколкуте автомобилски компании кои произведуваат возила на 4, како и 2 тркала... Повеќе
 
 
Ford F-150 Raptor Snowcat - "Играчка" која ни е потребна на сите нам Тјунинг - Ford
F-150 Raptor Snowcat - "Играчка" која ни е потребна на сите нам
Кен Блок претстави уште еден автомобил на кој може да му завидиме... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Mercedes-Benz S63 AMG мина низ рацете на Mansory Тјунинг - Mercedes-Benz S Class - 2014
Mercedes-Benz S63 AMG мина низ рацете на Mansory
800 или 1000 КС, изборот е ваш... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT-86 која не може да не ја видите Тјунинг - Toyota GT-86
Toyota GT-86 која не може да не ја видите
Меѓу основните правила на сообраќајот најмногу се повторува “прилагодете се спрема условите на патот” или “види и биди виден”... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Roadster Дефиниција за супер автомобил: Lamborghini Aventador со HRE тркала Тјунинг - Lamborghini Aventador Roadster
Дефиниција за супер автомобил: Lamborghini Aventador со HRE тркала
Што друго да се каже за автомобил со 690 КС и максимална брзина од 350 km/h?... Повеќе
 
 
_ Најоткаченото возило кое можете да го купите на “eBay” Тјунинг - _
Најоткаченото возило кое можете да го купите на “eBay”
На одделот наменет само за автомобили на интернет продавницата eBay наидовме на еден мошне интересен автомобил... Повеќе
 
 
BMW M6 Gran Coupe Модифицирана изведба на BMW M6 Gran Coupe со фуриозни 800 КС Тјунинг - BMW M6 Gran Coupe
Модифицирана изведба на BMW M6 Gran Coupe со фуриозни 800 КС
Германската тјунерска компанија PP-Performance ја претстави својата модифицирана изведба на моделот BMW M6 Gran Coupe која накратко е опишана како најбрзата серија 6 во светот... Повеќе
 
 
BMW X6 M Вака би изгледал BMW X6 M во кабриолет изведба Тјунинг - BMW X6 M
Вака би изгледал BMW X6 M во кабриолет изведба
Со цел да ја разбијат монотонијата, креативните дизајнери од студиото X-Tomi Design, денес ја претставија својата визија за BMW X6 M во кабриолет изведба... Повеќе
 
 
Toyota Најдобрата Toyota Tundra што некогаш сте ја виделе Тјунинг - Toyota
Најдобрата Toyota Tundra што некогаш сте ја виделе
Toyota во август претстави неколку нови пик-ап возила наменети за американскиот пазар... Повеќе
 
 
MINI Cooper John Cooper Works Mini JWC е неофицијален рекордер на Нурбургринг тркачката патека (Видео) Тјунинг - MINI Cooper John Cooper Works
Mini JWC е неофицијален рекордер на Нурбургринг тркачката патека (Видео)
Mini Cooper тјуниран од страна на Schirra Motoring постави најбрз круг на Нурбургринг во класата на автомобили со преден погон... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat 500X ќе биде достапен и во Abarth изведба Тјунинг - Fiat 500X CityLook
Fiat 500X ќе биде достапен и во Abarth изведба
Fiat-овиот тјунинг специјалист во својата понуда ќе вклучи уште еден автомобил... Повеќе
 
 
BMW M6 Cabrio BMW M6 Convertible Stormtrooper Тјунинг - BMW M6 Cabrio
BMW M6 Convertible Stormtrooper
Сведоци сме како бугарскиот Vilner изработил возило кое наликува на оние од филмската фантастика... Повеќе
 
 
BMW M4 BMW M4 Coupe „на стероиди“ Тјунинг - BMW M4
BMW M4 Coupe „на стероиди“
Новиот BMW M4 Coupe е вистински „ѕвер“ во сериската изведба, но од компанијата Lightweight решиле да му додадат уште неколку коњски сили ... Повеќе
 
 
 Од 0 до 500 km/h за 6 секунди? Добродојдовте во светот на ракетите Тјунинг -
Од 0 до 500 km/h за 6 секунди? Добродојдовте во светот на ракетите
Добитна формула за изработка на забавен автомобил е вградување на што поголем агрегат во мало возило, но и овде може да се претера... Повеќе
 
 
 Погледнете како изгледа експлозија на пневматик на 327 km/h Тјунинг -
Погледнете како изгледа експлозија на пневматик на 327 km/h
За среќа избегната огромна катастрофа... Повеќе
 
 
Lexus RC Lexus RC F - Големо купе со супер перформанси Тјунинг - Lexus RC
Lexus RC F - Големо купе со супер перформанси
Lexus со уште еден, нов F спортски модел... Повеќе
 
 
BMW M6 Gran Coupe BMW 6 Gran Coupe „мина низ рацете“ на Prior Design Тјунинг - BMW M6 Gran Coupe
BMW 6 Gran Coupe „мина низ рацете“ на Prior Design
BMW 6 Gran Coupe, за некого совршен автомобил, но за некои автомобил кој може понатамошно да се подобри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Sprinter Луксуз на високо ниво - Brabus Mercedes Sprinter Тјунинг - Mercedes-Benz Sprinter
Луксуз на високо ниво - Brabus Mercedes Sprinter
Компанијата Brabus го претстави својот нов проект наменет за Mercedes Sprinter... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari од JMB Optimering со 1.050 КС Тјунинг - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari од JMB Optimering со 1.050 КС
Сопственикот на еднa од 499-те копии на моделот LaFerrari, бил незадоволен од максималната моќност на неговиот "миленик", која патем речено изнесува 963 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E63 AMG Mercedes E63 со 850 КС во изведба на Brabus Тјунинг - Mercedes-Benz E63 AMG
Mercedes E63 со 850 КС во изведба на Brabus
Доколку имате мерак за супер-седан, тогаш една од најдобрите опции за вас би била Mercedes-Benz AMG E63. Но, ако дури и тоа не ви е доволно, секогаш постојат тјунерски работилници желни да овозможат повеќе. Та... Повеќе
 
 
Audi S8 - 2014 * ABT Audi S8 - Луксузна ракета со 640 КС Тјунинг - Audi S8 - 2014 *
ABT Audi S8 - Луксузна ракета со 640 КС
Серискиот Audi S8 има голема моќ, но истовремено, големи димензии и тежина. Тоа е причината зошто експертите од компанијата ABT Sportsline одлучиле да го вложат своето време и знаење во обид да ја направат ова... Повеќе
 
 
_ Видео кое го објаснува процесот на затемнување на стакла Тјунинг - _
Видео кое го објаснува процесот на затемнување на стакла
Затемнувањето на стаклата, покрај атрактивниот изглед, носи и многу други предности како што се подобра топлинска и светлосна изолација и заштита од штетните УВ зраци... Повеќе
 
 
Tesla Model S Голем интерес за Tesla Model S во кабриолет изведба Тјунинг - Tesla Model S
Голем интерес за Tesla Model S во кабриолет изведба
Во зависност од видот на покривот, цената ќе варира од 29.000 до 49.000 американски долари ... Повеќе
 
 
BMW M6 Coupe Како ви се допаѓа оваа pick-up верзија на BMW M6? Тјунинг - BMW M6 Coupe
Како ви се допаѓа оваа pick-up верзија на BMW M6?
Тјунерската компанија Prior Design неодамна претстави многу интересен проект. Станува збор за BMW M6, чија каросерија е променета во pick-up. Секако, се работи само за дигитална студија, која, според неофиција... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Ferrari 458 тјуниран од Hennessey Performance Тјунинг - Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 тјуниран од Hennessey Performance
Двата турбо полначи ја зголемуваат моќноста на околу 700 КС, додека забрзувањето до 100 km/h е скретено од 3,4 на 2,8 секунди... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex отсега и со професионално тјунирање на сите марки на возила Македонија - Peugeot
Euroimpex отсега и со професионално тјунирање на сите марки на возила
Euroimpex е компанија која бележи веќе 24 годишен развој во нашава земја. Често ја споменуваат како Генерален увозник за Peugeot во Македонија, но покрај тоа станува збор за сериозен застапник и на Total масла... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Женева 2014: Тркачки настроен Civic Type R концепт од Honda Тјунинг - Honda Civic Type R
Женева 2014: Тркачки настроен Civic Type R концепт од Honda
Концептот Honda Civic Type R ја имаше својата премиера на саемот за автомобили во Женева. Оваа студија со голема важност и драматичен изглед, го навестува серискиот модел кој во изложбените салони треба да се ... Повеќе
 
 
Opel Astra OPC - 2012 Најекстремната Astra има 305 КС!!! Тјунинг - Opel Astra OPC - 2012
Најекстремната Astra има 305 КС!!!
А е наменета за оние кои сакаат чисто, тркачко возачко доживување, на патиштата. Има 305 КС и цел сет работи што му прилегаат на еден тркачки автомобил... Повеќе
 
 
BMW M4 Дали ваквата модификација на BMW М4 е претерана? Тјунинг - BMW M4
Дали ваквата модификација на BMW М4 е претерана?
BMW автомобилите со ознака М стандардно доаѓаат со поагресивно обликуван екстериер кој вклучува уникатни спојлери и прагови, а како знаци на препознатливост тука се и покривот изработен од карбон фибер и амбле... Повеќе
 
 
Maybach 57 S Модифициран Maybach по цена од милион долари Тјунинг - Maybach 57 S
Модифициран Maybach по цена од милион долари
Луксузната марка Maybach е веќе минато, а на нејзино место дојде новата генерација на Mercedes-Benz S-Class (W222). Maybach ја изгуби битката со премиум брендовите, но сепак и натаму го привлекува внимание... Повеќе
 
 
BMW Lumma Design го претстави новиот изглед на BMW М6 Тјунинг - BMW
Lumma Design го претстави новиот изглед на BMW М6
Тјунерската компанија Lumma Design го претстави својот body kit за BMW М6 и М6 Convertible. Она што е интересно за сопствениците на моделите BMW 640i, 650i и 640d е дека модификацијата е компатибилна и за овие... Повеќе
 
 
_ Хромиран Cadillac SRX со бандажи од 32-инчни Тјунинг - _
Хромиран Cadillac SRX со бандажи од 32-инчни
Американскиот тјунинг има две главни правила: што повеќе хром и огромни бандажи. Cadillac SRX изгледа едноставно и малку "здодевно", но модифициран во гаражата на Tate Design тоа е сосема нов и атрактивен, дур... Повеќе
 
 
Nissan Nissan Patrol со кој се управува од задните седишта Тјунинг - Nissan
Nissan Patrol со кој се управува од задните седишта
Дека добриот вкус e обично обратно пропорционален со состојбата на трансакционата сметка, знаеме веќе долго време, но примерот кој доаѓа од Дубаи уште еднаш не потсетува на оваа животна лекција... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Novitec Rosso F12berlinetta: поубав изглед и повеќе моќ Тјунинг - Ferrari F12berlinetta
Novitec Rosso F12berlinetta: поубав изглед и повеќе моќ
Тјунерската компанија Novitec Rosso неодамна претстави сет измени и дополнувања на моделот F12, вклучувајќи и зајакнување на силата на моторот... Повеќе
 
 
Porsche 911 1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche Тјунинг - Porsche 911
1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche
Еди Белоу, тјунер од Њујорк, со своите обработени Porsche модели, веќе десет години пустоши по американската „drag сцена“... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Gran Coupe Kelleners Sport тјунираше BMW 6 Gran Coupe Тјунинг - BMW Серија 6 Gran Coupe
Kelleners Sport тјунираше BMW 6 Gran Coupe
Тјунерската компанија Kelleners Sport подготви серија на модификации за моделот BMW 6 Gran Coupe, кој беше претставен на минатогодишниот меѓународен саем за автомобили во Женева ... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Lamborghini Avantador со 969 КС од Novitec Тјунинг - Lamborghini Aventador
Lamborghini Avantador со 969 КС од Novitec
Novitec ja претстави новата програма за тјунинг на Lamborghini LP700-4 Avantador кој „по третманот“ во својата најмоќна верзија ќе развива 969 КС со максимален вртежен момент од 912 Nm. Но, да одиме по ред ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf I Golf „кец“ со 1.000 коњски сили Тјунинг - Volkswagen Golf I
Golf „кец“ со 1.000 коњски сили
Старата максима за тјунирани автомобили гласи:„коњски сили никогаш нема доволно“. Сепак, овој Golf од првата генерација можеби ќе ве убеди во спротивното... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot објави фотографии од тркачкиот 208 Т16 Тјунинг - Peugeot 208
Peugeot објави фотографии од тркачкиот 208 Т16
Со овој автомобил на 30-ти јуни, Себастијан Лоеб ќе настапи на трката Pikes Peak во Колорадо, САД ... Повеќе
 
 
C... Camaro Chevrolet Camaro S од 1969-та со 2.000 “коњи” Тјунинг - C... Camaro
Chevrolet Camaro S од 1969-та со 2.000 “коњи”
Дело на Американската тјунинг компанија Nelson Racing Engines... Повеќе
 
 
BMW M6 Gran Coupe BMW M6 Gran Coupe “спринта” до 100-ка за 4.2 секунди Тјунинг - BMW M6 Gran Coupe
BMW M6 Gran Coupe “спринта” до 100-ка за 4.2 секунди
Благодарение на 4.4-литарскиот Twin-Turbo V8 мотор со 552 “коњи”... Повеќе
 
 
Audi RS6 Avant Audi RS6 Avant – караван, а “лета” до 100-ка за 3.9 секунди Тјунинг - Audi RS6 Avant
Audi RS6 Avant – караван, а “лета” до 100-ка за 3.9 секунди
Главниот “виновник” за тоа е новиот 4.0-литарскиот TFSI Bi-Turbo V8 со 560 “коњи”... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd Официјално: KIA Pro_Cee’d GT ќе има 204 “коњи” Тјунинг - KIA Pro Cee'd
Официјално: KIA Pro_Cee’d GT ќе има 204 “коњи”
Фотографијата е само првиот teaser кој се појави на интернет, а во продолжение ви ги нудиме првите официјални информации... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Ова е најдобриот Wrangler за Off-Road на сите времиња! Тјунинг - Jeep Wrangler
Ова е најдобриот Wrangler за Off-Road на сите времиња!
Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary Edition - одбележување на јубилејните 10 години тестирање на Rubicon Trail во САД... Повеќе
 
 
Nissan Juke Кога Бетмен би купил Nissan Juke, истиот би изгледал вака Тјунинг - Nissan Juke
Кога Бетмен би купил Nissan Juke, истиот би изгледал вака
Ова е единствен ваков примерок на Јапонскиот мал SUV, инспириран од мега-популарниот The Dark Knight Rises... Повеќе
 
 
Honda Civic Type R Новиот Civic Type R ќе испумпува 300 “коњи”!? Тјунинг - Honda Civic Type R
Новиот Civic Type R ќе испумпува 300 “коњи”!?
И тоа од само 2.0-литарски агрегат, до турбо полнач, сè разбира... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Range Rover Evoque Desert Warrior 3 спремен за Dakar Тјунинг - Land Rover Range Rover Evoque
Range Rover Evoque Desert Warrior 3 спремен за Dakar
Придвижуван од 3.0-литарски BMW дизел мотор со два турбо полначи, развива 275 КС... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Cupra - 2013 Новата Seat Ibiza Cupra развива 178 КС од 1.4 моторот Тјунинг - Seat Ibiza Cupra - 2013
Новата Seat Ibiza Cupra развива 178 КС од 1.4 моторот
А во продажба треба да се најде на почетокот од идната година... Повеќе
 
 
Porsche 911 Ова е Centro 911 – со воланот на средина, како McLaren F1 Тјунинг - Porsche 911
Ова е Centro 911 – со воланот на средина, како McLaren F1
Дело на Американска компанија – а претпоставивте дека се работи за модификација на Porsche 911... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 – супер спортист со 470 КС Тјунинг - Jeep Grand Cherokee SRT8
Jeep Grand Cherokee SRT8 – супер спортист со 470 КС
Најбруталниот Jeep во понудата е теренец и тркачки автомобил, во едно... Повеќе
 
 
Renault Clio RS200 - 2013 Renault Clio Williams – легендата се враќа! Тјунинг - Renault Clio RS200 - 2013
Renault Clio Williams – легендата се враќа!
На почетокот на 2014-та, а ќе биде базиран на новото Clio RS... Повеќе
 
 
Porsche Ова е Wimmer RS Porsche GT2 RS, со 1.020 “коњи” Тјунинг - Porsche
Ова е Wimmer RS Porsche GT2 RS, со 1.020 “коњи”
Оригинално, се работи за Porsche GT2 RS од 2010-та година, со 500 КС... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera Platinum со уникатен дизајн Тјунинг - Porsche Panamera
Porsche Panamera Platinum со уникатен дизајн
Ќе биде достапна веќе од наредниот месец, а ќе понуди и многу дополнителна опрема... Повеќе
 
 
Nissan Juke-R Првиот Nissan Juke-R си најде сопственик – од Дубаи Тјунинг - Nissan Juke-R
Првиот Nissan Juke-R си најде сопственик – од Дубаи
Најбрзиот мал SUV на светот, беше испорачан за првпат, по цена од 500.000 евра... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Ова е DMC Lamborghini Aventador, со 900 “коњи” Тјунинг - Lamborghini Aventador
Ова е DMC Lamborghini Aventador, со 900 “коњи”
Германската тјунерска компанија DMC, го трансформираше Италијанскиот Lamborghini Aventador, од секој аспект... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009 45 години AMG, одбележани со Mercedes-Benz SLS AMG GT3 Тјунинг - Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009
45 години AMG, одбележани со Mercedes-Benz SLS AMG GT3
Со цел одбележување на 45-от роденден на AMG, овој автомобил ќе биде произведен во супер-ретки пет примероци... Повеќе
 
 
Honda CR-Z Honda CR-Z Mugen – само 300 примероци, за 44.000 евра Тјунинг - Honda CR-Z
Honda CR-Z Mugen – само 300 примероци, за 44.000 евра
Оваа е тјунирана верзија за Јапонскиот пазар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes-Benz CLS Shooting Brake, “дотеран” од Brabus Тјунинг - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes-Benz CLS Shooting Brake, “дотеран” од Brabus
619-те КС, комбинирани со 1.000 Nm максимален вртежен момент, се доволни за максимални 320 km/h... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class - old Вака изгледа тоа кога Русите не прашуваат за цена Тјунинг - Mercedes-Benz S-Class - old
Вака изгледа тоа кога Русите не прашуваат за цена
Ова е Mercedes-Benz S600 Grand Golden, каде ентериерот е облечен во крокодилска кожа... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee SRT8 – Alpine и Vapor едиции Тјунинг - Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee SRT8 – Alpine и Vapor едиции
Никој, ама баш никој не сака специјални едиции повеќе од Jeep. Уште еднаш се потврдува тоа... Повеќе
 
 
BMW Z4 Zagato Roadster BMW Z4 Zagato Roadster - кабрио варијанта за Z4 Zagato Coupé Тјунинг - BMW Z4 Zagato Roadster
BMW Z4 Zagato Roadster - кабрио варијанта за Z4 Zagato Coupé
BMW Z4 Zagato Roadster - Баварскиот спортски автомобил доби Италијанска “шминка”... Повеќе
 
 
MINI Еве како MINI Cooper Works GP го измамува ветрот Тјунинг - MINI
Еве како MINI Cooper Works GP го измамува ветрот
При што оваа ограничена едиција на 2.000 примероци има за 6% понизок коефициент на отпор на воздухот од стандардната верзија ... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Gran Coupe И BMW Серија 6 Gran Coupe ќе добие “M” изведба Тјунинг - BMW Серија 6 Gran Coupe
И BMW Серија 6 Gran Coupe ќе добие “M” изведба
Новиот BMW M6 Gran Coupe ќе биде достапен на пазарот во 2013-та година... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Cabriolet VW Golf R Cabriolet – 266 КС и 0-100 km/h за 6 секунди Тјунинг - Volkswagen Golf R Cabriolet
VW Golf R Cabriolet – 266 КС и 0-100 km/h за 6 секунди
По GTI отворената верзија, VW ни го претставува нивниот најбрз кабриолет досега... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 со мотор од Ferrari 458 Italia!? Тјунинг - Fiat 500
Fiat 500 со мотор од Ferrari 458 Italia!?
Да, добро прочитавте. 550 КС во Фиќо? Треба да биде интересно... Повеќе
 
 
Opel Astra OPC - 2012 Најмоќната Opel Astra OPC досега има 280 КС Тјунинг - Opel Astra OPC - 2012
Најмоќната Opel Astra OPC досега има 280 КС
Погледнете некои од другите факти – 400 Nm максимален вртежен момент, 0-100 km/h за 6 секунди, максимална брзина од 250 km/h... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Новиот Ford Focus RS ќе има 330 КС Тјунинг - Ford Focus RS - 2013 *
Новиот Ford Focus RS ќе има 330 КС
Од 2.3-литарски EcoBoost мотор, со турбо-полнач... Повеќе
 
 
Audi SQ5 Audi SQ5 – првиот “S” модел со дизел агрегат Тјунинг - Audi SQ5
Audi SQ5 – првиот “S” модел со дизел агрегат
Компактниот SUV на Audi со спортски гени спринта до 100-ка за 5 секунди... Повеќе
 
 
MINI One Countryman Steampunk тематски MINI Countryman Тјунинг - MINI One Countryman
Steampunk тематски MINI Countryman
Дело на полскиот Carlex Design... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Lamborghini Gallardo со 1.500 КС “лета” со 405 km/h Тјунинг - Lamborghini Gallardo
Lamborghini Gallardo со 1.500 КС “лета” со 405 km/h
Со Twin-Turbo V10 мотор, преработен од Underground Racing... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old Конечно, BMW размислува за М7!? Тјунинг - BMW Серија 7 - old
Конечно, BMW размислува за М7!?
Кога веќе можеа да направат М135i, зошто да не пробаат и M7?... Повеќе
 
 
MINI JCW линијата на Mini, со нов 1.6-литарски турбо мотор Тјунинг - MINI
JCW линијата на Mini, со нов 1.6-литарски турбо мотор
Четири-цилиндичниот мотор ќе има иста сила, а намалена потрошувачка... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki со специјална серија на Swift - X-ITE Тјунинг - Suzuki Swift
Suzuki со специјална серија на Swift - X-ITE
Swift X-ITE ќе биде придвижуван од 1.2-литарски бензинец со 93 КС... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG Black Series Ова е темната страна на C63 AMG Black Series Тјунинг - Mercedes-Benz C63 AMG Black Series
Ова е темната страна на C63 AMG Black Series
Mercedes-Benz со злобен 6.2-литарски V8 и 510 КС... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 AMG верзијата на новата A-Class ќе има 300 КС и AWD погон Тјунинг - Mercedes-Benz A-Class 2012
AMG верзијата на новата A-Class ќе има 300 КС и AWD погон
Покрај ова, шефот на AMG истакна дека нема да има B-Class AMG изведба... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Horus е името на тјунираниот Range Rover Evoque Тјунинг - Land Rover Range Rover Evoque
Horus е името на тјунираниот Range Rover Evoque
Германската тјунинг компанија Loder 1899 го модификуваше компактниот SUV... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW 335i – агресивен тјунинг од LTBMW Тјунинг - BMW Серија 3
BMW 335i – агресивен тјунинг од LTBMW
Нов преден браник и црн кров се највпечатливите детали... Повеќе
 
 
 AMG Driving Academy Тјунинг -
AMG Driving Academy
Видео школа за возачите на спортски автомобили... Повеќе
 
 
Škoda Octavia - old Octavia ја помина бариерата од 325 km/h Тјунинг - Škoda Octavia - old
Octavia ја помина бариерата од 325 km/h
Škoda на „Salt Flats" ја помина бариерата од 325 km / h (201 mph) за време на Bonneville „Недела на брзината“ (13-20 август). ... Повеќе
 
 
Jaguar XJ Кабрио за оние кои сакаат да бидат поразлични - Jaguar XJ Тјунинг - Jaguar XJ
Кабрио за оние кои сакаат да бидат поразлични - Jaguar XJ
Калифорниската компанија Newport Convertible Engineering (NCE), е посветена на производството на кабриолети од 1983 година. ... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe Лимитирана едиција на Hyundai Genesis Coupe GT Тјунинг - Hyundai Genesis Coupe
Лимитирана едиција на Hyundai Genesis Coupe GT
Иако на прв поглед изгледа дека новата едиција на Hyundai Genesis Coupe GT стигнала директно од тркачка патека, реалноста е сосема поинаква... Повеќе
 
 
Audi A1 Мал Audi A1 со 500 КС тера 300 km/h како на шега Тјунинг - Audi A1
Мал Audi A1 со 500 КС тера 300 km/h како на шега
Компактен терор... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes и AMG претставија 30% поштедлив V8 мотор Тјунинг - Mercedes-Benz
Mercedes и AMG претставија 30% поштедлив V8 мотор
Акцент на моќта, но и на штедливоста... Повеќе
 
 
Fiat SACS Abarth 695 Tribute Ferrari – летото може да почне Тјунинг - Fiat
SACS Abarth 695 Tribute Ferrari – летото може да почне
Чамец ли е, Ferrari ли е, Фиќо ли е?... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old Ford Fiesta Sport Special Edition Тјунинг - Ford Fiesta - old
Ford Fiesta Sport Special Edition
Само за автомобилските гурмани... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle VW Beetle Black Turbo Limited Edition Тјунинг - Volkswagen Beetle
VW Beetle Black Turbo Limited Edition
Volkswagen USA почетокот на продажбата на новата генерација на VW Beetle, ја обележи со строго ограничена посебна серија VW Beetle Black Turbo која веќе може да се нарача низ американските автомобилски салони.... Повеќе
 
 
MINI Mini John Cooper Works Coupe Endurance Тјунинг - MINI
Mini John Cooper Works Coupe Endurance
Mini кое „лета“ со 240km/h... Повеќе
 
 
Audi A1 Audi A1 clubsport quattro Тјунинг - Audi A1
Audi A1 clubsport quattro
Максимални граници на технологијата... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Black Turbo Launch Edition Тјунинг - Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle Black Turbo Launch Edition
Сте виделе ли Буба на стероиди... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Megane RS Trophy - најопасниот Renault Тјунинг - Renault Megane RS
Megane RS Trophy - најопасниот Renault
Megane на Renault е автомобил кој и во стандардната верзија е моќна машина која ги јаде кривините и рамнините за доручек, ручек и вечера... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Spider 8C Spider со 600 КС! Тјунинг - Alfa Romeo Spider
8C Spider со 600 КС!
Еден од сигурно поубавите спортски автомобили на денешнината, Alfa 8C Spider неодамна е претставен во доработено издание со потпис на германската тјунерска компанија Novitec Rosso GmbH (novitec-rosso.net). ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Mercedes-Benz C63 AMG DTM Safety Car	Тјунинг - Mercedes-Benz C63 AMG *
Mercedes-Benz C63 AMG DTM Safety Car
Mercedes-Benz за престижниот DTM шампионат го спреми новиот безбедносен автомобил, развиен на база на модернизираниот седан C 63 AMG... Повеќе
 
 
C... 800 KС за американската икона Camarо Тјунинг - C...
800 KС за американската икона Camarо
Компанијата Lingerfelter Performance Engineering е е специјалист за тјунурање на американските muscle-car модели, што ни докажува и овој 800 КЅ силен Chevrolet Camaro.... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera во ново одело Тјунинг - Porsche Panamera
Porsche Panamera во ново одело
На Top Marques Monaco, компанијата Gemballa дебитираше со радикално изменет модел Panamera, кој се вика Mistrale. Gemballa Mistrale нема добиено само спортски бодикит, туку може да се пофали со агрегат кој раз... Повеќе
 
 
 Уште еден спортист без покрив	Тјунинг -
Уште еден спортист без покрив
Еден сосема нова изведба на познатиот спортист на Subaru - WRX STI... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Coupe BMW 6 Coupe by Prior Design	 Тјунинг - BMW Серија 6 Coupe
BMW 6 Coupe by Prior Design
Само неколку дена откако BMW ја престави новата генерација на моделот Серија 6 Coupe, имаме прилика да видиме предлог со модифициран изглед... Повеќе
 
 
Fiat Punto Специјално Punto Evo по повод 150 години Fiat Тјунинг - Fiat Punto
Специјално Punto Evo по повод 150 години Fiat
Во година во која Италија прославува единствен јубилеј, иако многумина тврдат дека никогаш не била повеќе разединета, Fiat подготви посебна изведба на моделот Punto Evo 150... Повеќе
 
 
Audi Audi R8 Hyper Black Edition – кога изгледот не лаже Тјунинг - Audi
Audi R8 Hyper Black Edition – кога изгледот не лаже
Иако „умереност“ не е збор кој ќе го најдете во речникот на просечниот љубител на тјунинг, не радува фактот што од време на време на тјунинг сцената испливува автомобил како Audi R8 Hyper Black Edition... Повеќе
 
 
Aston Martin Vantage Roadster Еден поинаков тјунинг – Aston Martin V8 Graf Weckerle Тјунинг - Aston Martin Vantage Roadster
Еден поинаков тјунинг – Aston Martin V8 Graf Weckerle
Германскиот тјунер, кој наместо ставањето на крилца и спојлери, е специјализиран за поуметнички настроен тјунинг, кој треба да побуди аристократски чувства, стави свој печат и на V8 на Aston Martin... Повеќе
 
 
 Cadillac се враќа во SCCA, со CTS-V Coupe! Тјунинг -
Cadillac се враќа во SCCA, со CTS-V Coupe!
Cadillac ќе се врати на тркачките патеки, овој пат со застрашувачкото купе – CTS-V.... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera by Caractere Exclusive & Dynatek Тјунинг - Porsche Panamera
Porsche Panamera by Caractere Exclusive & Dynatek
Porsche Panamera е вистински предизвик за тјунерите кои се трудат секој пат да бидат што е можно покреативни. ... Повеќе
 
 
Honda CR-Z Малку тјунинг, од SEMA Show Тјунинг - Honda CR-Z
Малку тјунинг, од SEMA Show
Мала тјунинг галерија од автомобили претставени на SEMA Show, саемо кој се одржува во Las Vegas секоја година. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class - old Ултимативната лимузина со 800 КС – Brabus SV12 R Biturbo Тјунинг - Mercedes-Benz S-Class - old
Ултимативната лимузина со 800 КС – Brabus SV12 R Biturbo
Ако некој е екстремен кога е во прашање тјунингот, тоа секако е Brabus. Последната нивна преработка на S класата на Mercedes, оди електронски ограничени 350 km/h (!), а има 800 битурбо КС под хаубата... Повеќе
 
 
Lamborghini Murcielago Бетмобил, но во бело – Lamborghini Murcielago LP640 Bat Тјунинг - Lamborghini Murcielago
Бетмобил, но во бело – Lamborghini Murcielago LP640 Bat
Веројатно доколку веќе поврзуваме, автомобилите на Lamborghini најмногу би не потсетиле на бетмобил, посебно во црна варијанта... Но, JB Car Design се погрижи таквиот дизајн да го добиеме и во чисто бела бој... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Навистина ли беше потребно ова – златен Bugatti Veyron Тјунинг - Bugatti Veyron
Навистина ли беше потребно ова – златен Bugatti Veyron
Mansory, една од најпризнатите тјунинг куќи во Европа, се нафати на досега најамбициозниот проект, да го подобри најбрзиот автомобил, Bugatti Veyron... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009 Застрашувачкиот Mercedes SLS AMG GT3 спремен за трка Тјунинг - Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009
Застрашувачкиот Mercedes SLS AMG GT3 спремен за трка
Mercedes-Benz објави видео од тестирањето на тркачкиот модел SLS AMG GT3 на EuroSpeedway Lausitz во источниот дел на Германија. Автомобилот е подготвен за натпреварување во европското GT3 првенство на FIA... Повеќе
 
 
Fiat 500C Fiat 500C La Dolce Vita Тјунинг - Fiat 500C
Fiat 500C La Dolce Vita
Многу тјунинг компании се трудат да ги импресионираат потенцијалните купувачи со преработки, кои често се и претерани... Повеќе
 
 
Hyundai i20 - old Еден нов Brabus. Hyundai Brabus, да бидеме појасни Тјунинг - Hyundai i20 - old
Еден нов Brabus. Hyundai Brabus, да бидеме појасни
Соработката меѓу најпознатата тјунинг компанија за возилата на Mercedes и Hyundai не е нова, односно трае веќе две години. Последниот модел кој излезе од соработката е i20 Brabus, претставен на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Volvo S60 - old R-Design изведби на Volvo S60 и V60 Тјунинг - Volvo S60 - old
R-Design изведби на Volvo S60 и V60
Шведскиот произведувач за парискиот авто саем припреми R-Design верзии на новите модели S60 и V60, а станува збор за главно визуелни доработки на споменатите автомобили, но треба да се спомене и фактот дека и ... Повеќе
 
 
Ford Mustang Сила што вистински одговара на изгледот – Mustang со 800 КС Тјунинг - Ford Mustang
Сила што вистински одговара на изгледот – Mustang со 800 КС
Не дека претходниот Shelby GT500 Super Snake со своите 750 КС не беше ѕверка, но со округлите 800, освежениот модел влегува во сегментот на хипер автомобилите... Повеќе
 
 
BMW X3 - old Први фотографии – BMW X3 M-Sport Тјунинг - BMW X3 - old
Први фотографии – BMW X3 M-Sport
Не, не се работи за спортска изведба на Х3, туку „М“ ниво на опрема, кое покрај козметичките додатоци, донесува и преработка во подвозјето... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Abarth ќе тјунира и модели на Alfa Тјунинг - Alfa Romeo
Abarth ќе тјунира и модели на Alfa
Од кога Fiat пред две години во живот го врати Abarth, тјунерскиот оддел со знакот на шкорпијата работи под полна пареа... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Alfa MiTo Kit-One од Magneti Marelli Тјунинг - Alfa Romeo Mi.To
Alfa MiTo Kit-One од Magneti Marelli
Марк Твен еднаш напиша: „Извештајот за мојата смрт е претераноста.“ Со должно извинување кон писателот, но истото може да се каже и за „набилданото“ MiTo, за кој од „spy“ фотките се мислеше дека е GTA... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Специјалната Impreza, брза како Lamborghini! Тјунинг - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Специјалната Impreza, брза како Lamborghini!
Развива 400 КС, до стотка забрзува за 3,7 секунди и ќе биде произведена во 75 примерока. Запознајте ја најбрзата Subaru Impreza... Повеќе
 
 
Audi A1 Седум посебни Audi A1 модели Тјунинг - Audi A1
Седум посебни Audi A1 модели
Производителот од Инголштад на овогодинешниот собир на тјунинг љубители „Worthersee Tour“ ќе претстави седум посебни модели на A1. Секако, станува збор за маркетиншки потег кој треба додатно да го претстави мо... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class - old AMG Performance 2015 - продолжување на успешната приказна Тјунинг - Mercedes-Benz S-Class - old
AMG Performance 2015 - продолжување на успешната приказна
Препознатливиот тјунер на Mercedes, врти нова страница во успешната приказна која веќе долги години ги сплотува со познатиот германски производител. Новиот S 63 е уште еден доказ за одличната соработка.... Повеќе
 
 
 Најбрзиот GT на денешницата Тјунинг -
Најбрзиот GT на денешницата
Германскиот тјунер Brabus, во Женева ја претстави својата најнова креација, темелена на актуелната E-класа купе, кој сега располага со 800 КС и максимална брзина која изнесува 370 км/ч.... Повеќе
 
 
Fiat Abarth на саемот во Женева Тјунинг - Fiat
Abarth на саемот во Женева
Аbarth ги презентира своите нови ремек дела на саемот во Женева како одговор на се повеќе заинтересираната јавност. Уште една потврда за успешната соработка со Fiat се Abarth Punto Evo и 500C.... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI GTI Volkswagen го стартува R одделот, пандан на M-Power и AMG Тјунинг - Volkswagen Golf VI GTI
Volkswagen го стартува R одделот, пандан на M-Power и AMG
Производителот на народни автомобили, ќе стартува нов оддел, наменет за автомобилите со високи перформанси. Тој ќе се вика R, а ќе биде пандан на BMW M, Audi Quattro и Mercedes AMG.... Повеќе
 
 
Peugeot 207 RDX RaceDesign го преработи Peugeot 207 Тјунинг - Peugeot 207
RDX RaceDesign го преработи Peugeot 207
Германската тјунинг компанија RDX Racedesign, инспирирана од Peugeot 207, направи нов дизајн пакет за францускиот модел. ... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Abarth 500 R3T – италијанската рели „ракета“ навиена на 180 КЅ Тјунинг - Fiat 500 Abarth
Abarth 500 R3T – италијанската рели „ракета“ навиена на 180 КЅ
Abarth има долгогодишна традиција на изработка на суперспортски и атрактивни модели на Fiat. ... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept Тјунинг - Maserati GranTurismo
Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept
Легендарниот Maserati на саемот во Париз ќе се претстави со тјунирана тркачка верзија на моделот GranTurismo, која иако за сега само како концепт се очекува да почне да се појавува на GT трките од FIA првенс... Повеќе
 
 
Fiat 500 Abarth Ма какво Ferrari – Fiat 500 со 265 КС! Тјунинг - Fiat 500 Abarth
Ма какво Ferrari – Fiat 500 со 265 КС!
Тјунерската компанија Hamann, ја направи досега најекстремната преработка на омилениот автомобил во Европа, Fiat 500. Нивниот градски болид развива неверојатни 265 КС!... Повеќе
 
 
Renault Twingo 2 Sport Перверзно Twingo со V8 мотор! Тјунинг - Renault Twingo 2 Sport
Перверзно Twingo со V8 мотор!
V8 моторите не се ништо ново во авто – индустријата, но кога таков мотор ќе се вгради во Renault Twingo, е тогаш станува интересно. Францускиот производител на мотоцикли, Lazareth, се одлучи да му подари нова ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Црно чудовиште Тјунинг - Mercedes-Benz E-Class - old
Црно чудовиште
Најновото ремек – дело на тјунерот Brabus се вика Black Baron, кој се темели на новата E-klasse на Mercedes. Не само изгледот, туку и перформансите на овој “барон“ се застрашувачки...... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Црно чудовиште Тјунинг - Mercedes-Benz E-Class - old
Црно чудовиште
Најновото ремек – дело на тјунерот Brabus се вика Black Baron, кој се темели на новата E-klasse на Mercedes. Не само изгледот, туку и перформансите на овој “барон“ се застрашувачки...... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Први фотографии – BMW X3 M-Sport

Повеќе >
BMW X3 - old Први фотографии – BMW X3 M-Sport
 
Volkswagen го стартува R одделот, пандан на M-Power и AMG
Овој Nissan GT-R со своите 2438 КС покажува дека тјунингот нема граници!
Ултимативната лимузина со 800 КС – Brabus SV12 R Biturbo
G-Power BMW M6 испорачува 1001 КС!
Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104
Малку тјунинг, од SEMA Show
Видео: брутален Golf II со 1233 КС спринта до 100 за 2,3 секунди!
1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche
Еден нов Brabus. Hyundai Brabus, да бидеме појасни
Архива на Тјунинг


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил