дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
 
Саеми
   
Ferrari LaFerrari * Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС! Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС!

Ferrari конечно ни го покажа својот најбрз и најнапреден автомобил досега, кој има егзотично име, LaFerrari и хибриден погон со вкупна сила од 963 КС! А, да, чини преку милион евра!...

fotografii фотографии 9 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Land Rover Париз 2016: Land Rover Discovery се наполни со напредна технологија Саеми - Land Rover
Париз 2016: Land Rover Discovery се наполни со напредна технологија
Land Rover Discovery беше еден од последните теренци – автомобили кои не глумеа дека можат да возат по терен, туку навистина можеа да возат по терен. Новиот модел делумно омекна, но затоа доби многу повеќе т... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 Париз 2016: Peugeot 5008 е фамилијарен SUV со екстравагантен дизајн Саеми - Peugeot 5008
Париз 2016: Peugeot 5008 е фамилијарен SUV со екстравагантен дизајн
Францускиот производител годинава целосно ја менува својата гама на MPV автомобили со нови, SUV модели – еден од е и големиот 5008, кој ќе биде исклучително функционален а воедно и модерно дизајниран лесен те... Повеќе
 
 
Ferrari  Париз 2016: Премиерно претставен Ferrari LaFerrari Aperta Саеми - Ferrari
Париз 2016: Премиерно претставен Ferrari LaFerrari Aperta
Премиерно на Саемот за автомобили во Париз е претставен и Ferrari LaFerrari Aperta... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Париз 2016: Mercedes Generation EQ Саеми - Mercedes-Benz
Париз 2016: Mercedes Generation EQ
Mercedes на саемот за автомобили во Париз пристигна со футористички концепт на електричен СУВ кој го носи името Generation EQ, а кој во сериско производство се очекува во 2019 година... Повеќе
 
 
Audi  Париз 2016: Претставен Audi RS3 седан Саеми - Audi
Париз 2016: Претставен Audi RS3 седан
Покрај популарниот Q5, Audi на саемот за автомобили во Париз го претстави и RS3 седанот, под чија хауба се крие моќен петцилиндарски мотор со моќност од 400 коњски сили... Повеќе
 
 
Renault Париз 2016: Renault Trezor француска дизајнерска убавица Саеми - Renault
Париз 2016: Renault Trezor француска дизајнерска убавица
Renault Trezor концептот, е нов поглед во иднината на електричните, автономно возила... Повеќе
 
 
Dacia Sandero Париз 2016: Новиот фејс-лифт на Dacia Sandero претставен на саемот во Париз Саеми - Dacia Sandero
Париз 2016: Новиот фејс-лифт на Dacia Sandero претставен на саемот во Париз
Францускиот автомобилски саем му посака добредојде на редизајнираниот Sandero... Повеќе
 
 
Hyundai Париз 2016: Hyundai RN30 Саеми - Hyundai
Париз 2016: Hyundai RN30
Hyundai сериознно се подготвува за влегување во хот-хеч класата, а првиот претставник ќе биде базиран на концептот RN30, кој штотуку дебитираше на Саемот за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
Lexus Париз 2016: Lexus UX концептот, ќе ја претставува иднината на малите кросовери Саеми - Lexus
Париз 2016: Lexus UX концептот, ќе ја претставува иднината на малите кросовери
Официјална премиера на штандот на Lexus во Париз ќе има и нивниот нов концепт, под името UX... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Париз 2016: Suzuki Ignis е неодолив мал SUV со 4х4 погон Саеми - Suzuki Ignis
Париз 2016: Suzuki Ignis е неодолив мал SUV со 4х4 погон
Во време кога дури и најголемите SUV модели имаат погон само на предните тркала, јапонскиот Suzuki пркоси со вистински способни модели на терен, на кои ќе им се придружи и новиот Ignis... Повеќе
 
 
Audi Q5 Париз 2016: официјално, ова е новиот Audi Q5! Саеми - Audi Q5
Париз 2016: официјално, ова е новиот Audi Q5!
Audi штотуку ја претстави втората генерација на Q5 SUV моделот, која неодоливо потсетува на поголемиот Q7, но во помало и покомпактно пакување... Повеќе
 
 
Honda Civic - 2013 Париз 2016: ова е новиот Civic Type R со преку 350 КС Саеми - Honda Civic - 2013
Париз 2016: ова е новиот Civic Type R со преку 350 КС
На саемот во Париз Honda ја претстави концептната верзија на новиот Civic Type R, кој повторно ќе има агресивен дизајн, преден погон и сила покачена на околу 350 КС... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Париз 2016: Generation EQ Concept е најава за електричната гама на Mercedes Саеми - Mercedes-Benz
Париз 2016: Generation EQ Concept е најава за електричната гама на Mercedes
Mercedes-Benz со Generation EQ концептот кој го претстави во Париз, дефинитивно ни дава до знаење дека е целосно посветен на електричната гама на возила - до 2025 година ќе имаат дури 10 електрични автомобили... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 концептот им пркоси на сите дизајнерски правила Саеми - BMW X2
BMW X2 концептот им пркоси на сите дизајнерски правила
Како што беше и најавено, BMW на саемот во Париз конечно и официјално ќе го претстави новиот кросовер X2 (F39)... Повеќе
 
 
Opel Ampera Електрично возило со кое со едно полнење може да помине повеќе од 380km Саеми - Opel Ampera
Електрично возило со кое со едно полнење може да помине повеќе од 380km
Опеловиот целосно електричен автомобил „Ampera“ ветува многу... Повеќе
 
 
_ Галерија: Саем за Автомобили во Белград Саеми - _
Галерија: Саем за Автомобили во Белград
Посетата на саемот во Белград, која ексклузивно ни ја овозможи увозникот за Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, Euroimpex, не натера да се запрашаме, зошто немаме Саем во Скопје?... Повеќе
 
 
_  Новитети и занимливости кои ќе ни ги донесе саемот за автомобили во Њујорк Саеми - _
Новитети и занимливости кои ќе ни ги донесе саемот за автомобили во Њујорк
Два нови концепти и еден куп новитети... Повеќе
 
 
_  Најубавите хостеси на саемот за автомобили во Белград Саеми - _
Најубавите хостеси на саемот за автомобили во Белград
Тие го разубавија BG Car Show... Повеќе
 
 
C... Детроит 2016: Chevrolet Bolt е електричниот автомобил за народот Саеми - C...
Детроит 2016: Chevrolet Bolt е електричниот автомобил за народот
Иако ние вљубениците во автомобилите сме „октански“ зависници, секој од нас сака да седне зад воланот на Tesla, само тоа е скоро неизводливо, бидејќи цената е превисока. Без грижи, Chevrolet има решение и се в... Повеќе
 
 
Audi Детроит 2016: Audi h-tron Quattro – футуристичкиот SUV концепт сега и со погон на водород Саеми - Audi
Детроит 2016: Audi h-tron Quattro – футуристичкиот SUV концепт сега и со погон на водород
Некои производители иднината ја гледаат во електричните, додека некои во автомобилите со погон на водород. Audi иднината ја гледа и во двата погони – после неколку e-tron концепти, тие претставија и h-tron кон... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki подготвен за саемот во Токио кој ни следи Саеми - Suzuki
Suzuki подготвен за саемот во Токио кој ни следи
Кога ги набројувате јапонските производители на автомобили, не заборавајте го Сузуки, кој го има триото на нови автомобили кое треба да биде прикажано на Автомобилскиот Саем во Токио за неколку недели.... Повеќе
 
 
Audi Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои Саеми - Audi
Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои
Audi R8, Audi RS7 и Audi S8 Plus се автомобилите кои германскиот производител ги прикажа во три одлични бои, кои потсетуваат на визуелните трендови од комунистичкиот период... Повеќе
 
 
_ Галерија од чудни и прекрасни модели изложени на SEMA 2015 (втор дел) Саеми - _
Галерија од чудни и прекрасни модели изложени на SEMA 2015 (втор дел)
SEMA е автомобилско шоу на кое изразот „чудни и прекрасни“ навистина држи вода, бидејќи на овој настан може да се видат некои прилично необични „креации“... Повеќе
 
 
_ Галерија од чудни и прекрасни модели изложени на SEMA 2015 Саеми - _
Галерија од чудни и прекрасни модели изложени на SEMA 2015
SEMA е автомобилско шоу на кое изразот „чудни и прекрасни“ навистина држи вода, бидејќи на овој настан може да се видат некои прилично необични „креации“... Повеќе
 
 
_ Необични експонати на саемот за автомобили во Токио Саеми - _
Необични експонати на саемот за автомобили во Токио
Доколку сакате да најдете експонати и возила што ги надминуваат стандардните норми, на саемот за автомобили во Токио нема да барате предолго. Во оваа објава ви презентираме фотографии од некои од најчудните ек... Повеќе
 
 
BMW Франкфурт 2015: извршниот директор на BMW колабираше на сцена Саеми - BMW
Франкфурт 2015: извршниот директор на BMW колабираше на сцена
Новоизбраниот извршен директор на BMW AG, Харалд Кригер, имаше непосакуван старт на својот прв меѓународен саем во Франкфурт откако е на оваа позиција... Повеќе
 
 
_ Што може да очекуваме на Женевскиот авто саем Саеми - _
Што може да очекуваме на Женевскиот авто саем
Полека но сигурно автомобилскиот саем во Женева се претвора во најдобар автомобилски настан на годината... Повеќе
 
 
_ Bosch ги прикажа своите паметни решенија на CES 2015 Саеми - _
Bosch ги прикажа своите паметни решенија на CES 2015
Светот е се повеќе поврзан, а понекогаш се чини дека интернетот и глобализацијата развија свој сопствен импулс... Повеќе
 
 
_ Најдобрите девојки на автомобилскиот саем во Детроит Саеми - _
Најдобрите девојки на автомобилскиот саем во Детроит
Одвреме навреме би било добро да се тргнеме од автомобилите и фокусираме на нешто друго... Повеќе
 
 
_ Погледнете што се случува на авто саемот во Детроит оваа година Саеми - _
Погледнете што се случува на авто саемот во Детроит оваа година
Доколку сте автомобилски љубител сигурно сте слушнале за овој саем... Повеќе
 
 
_ Најчудните, а воедно и интересни автомобили на CES 2015 Саеми - _
Најчудните, а воедно и интересни автомобили на CES 2015
Las Vegas... Годишниот собир кој е наменет за технолошките компании беше превземен од страна на автомобилските произведувачи... Повеќе
 
 
_ Најдобрата технологија на овогодинешниот CES саем во Лас Вегас Саеми - _
Најдобрата технологија на овогодинешниот CES саем во Лас Вегас
Интернационалниот саем за електроника уште еднаш ја собра најнапредната технологија и роботика на едно место... Повеќе
 
 
Jaguar F-Type Cabrio Jaguar F-Type на саемот во Лос Анџелес Саеми - Jaguar F-Type Cabrio
Jaguar F-Type на саемот во Лос Анџелес
Jaguar F-Type експресно стана еден од фаворитите меѓу љубителите на автомобили, главно поради неговиот исклучителен дизајн, моќниот и гласен мотор и спортското управување. Накратко кажано, тој е достоен наслед... Повеќе
 
 
 Авто саемот во Париз заработи 15 милиони евра само од влезници Саеми -
Авто саемот во Париз заработи 15 милиони евра само од влезници
Овогодинешниот Париски саем руши рекорди со повеќе од 1,2 милиони посетители... Повеќе
 
 
Jeep Штандот на Jeep на саемот во Париз Саеми - Jeep
Штандот на Jeep на саемот во Париз
За да го прослави својот комерцијален успех и да го презентира целиот спектар на Jeep, марката одлучи на саемот за автомобили во Париз да се презентира на начин што оставa силeн визуелeн впечаток... Повеќе
 
 
 Париз 2014 - интересни модели Саеми -
Париз 2014 - интересни модели
Нови и добри автомобили, на саемот во Париз има во изобилие. Ова се дел од нашите фаворити... Повеќе
 
 
 6 нешта што ги научивме од Авто саемот во Париз Саеми -
6 нешта што ги научивме од Авто саемот во Париз
Овогодинешниот авто саем во Париз им одржа лекција на сите останати како треба да изгледа еден саем на автмобили... Повеќе
 
 
_ Најскапите автомобили на саемот во Њујорк Саеми - _
Најскапите автомобили на саемот во Њујорк
Од футуристички дизајн до најновите технолошки решенија за заштеда на енергија - саемот за автомобили во Њујорк е местото каде што во моментов се покажува кој е кој во автомобилската индустрија... Повеќе
 
 
_ Ѕвездите на Frankfurt Motor Show 2013 Саеми - _
Ѕвездите на Frankfurt Motor Show 2013
Саемот за автомобили во Франкфурт (кој заврши викендов) и оваа година го задржа угледното ниво во однос на бројот на премиери во сите автомобилски сегменти и уште еднаш покажа зошто е најголем... Повеќе
 
 
C... Chevrolet со мноштво иновации настапи на саемот во Франкфурт Саеми - C...
Chevrolet со мноштво иновации настапи на саемот во Франкфурт
Деби на новите Camaro купе и кабриолет, германска премиера на новиот Corvette Stingray модел, зaсилуање на понудата со MyLink уреди и многу нови опции за автомобилите со повеќе патници се главните новини кои C... Повеќе
 
 
BMW Сегментот M на BMW нема да се занимава со автомобилите од серија „i“ Саеми - BMW
Сегментот M на BMW нема да се занимава со автомобилите од серија „i“
BMW i3 и i8 моделите се ѕвезди на годинашниот саем во Франкфурт, па затоа не е чуди што Баварците треба да одговараат на многу прашања... Повеќе
 
 
Volvo Volvo на Франкфурт 2013 Саеми - Volvo
Volvo на Франкфурт 2013
Моќната трансформација на Volvo Car Group е особено евидентна на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт (отворен за посетители од 12-ти до 22-ри септември)... Повеќе
 
 
_ Најдоброто од Франкфурт 2013-та Саеми - _
Најдоброто од Франкфурт 2013-та
Frankfurt Motor Show 2013 е во полн замав. Фокусот, се разбира, најчесто е на премиерите кои се случуваат на една од најважните автомобилски изложбени манифестации во светот, но конкретно со оваа објава, ние ќ... Повеќе
 
 
Hyundai i10 Франкфурт 2013: многу помодерен и пошик, новиот Hyundai i10 Саеми - Hyundai i10
Франкфурт 2013: многу помодерен и пошик, новиот Hyundai i10
Втората генерација на успешниот мини модел на Hyundai сега настапува со многу помодерен дизајн, насочен кон помладите купувачи... Повеќе
 
 
Suzuki IV-4 Франкфурт 2013: Suzuki најавува нов мал кросовер со концептот iV-4 Саеми - Suzuki IV-4
Франкфурт 2013: Suzuki најавува нов мал кросовер со концептот iV-4
Агресивен и маркантен дизајн – нешто што Suzuki го започна со Kizashi, сега преточено во мал SUV, кој треба да влезе директно во врвот на класата... Повеќе
 
 
Fiat Panda Франкфурт 2013: освојувачот на Јужниот Пол, Fiat Panda Antarctica Саеми - Fiat Panda
Франкфурт 2013: освојувачот на Јужниот Пол, Fiat Panda Antarctica
Panda Antarctica е специјална верзија на најмалиот модел во гамата на Fiat, со акцент ставен на теренските возни својства... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Франкфурт 2013: најмоќниот Peugeot досега, RCZ-R со 270 КС! Саеми - Peugeot RCZ
Франкфурт 2013: најмоќниот Peugeot досега, RCZ-R со 270 КС!
Спортското купе на Peugeot, кое измамува толку многу погледи на улиците, сега и во R верзија, која ќе ги донесе перформансите на ниво на германската конкуренција, во прв ред Audi TT... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Франкфурт 2013: и моноволумените можат да бидат убави – Citroen C4 Picasso! Саеми - Citroën C4 Picasso - old
Франкфурт 2013: и моноволумените можат да бидат убави – Citroen C4 Picasso!
Фамилијарен автомобил, со многу простор и висока функционалност, кој нема да ви биде срам да го возите. Picasso серијата на Citroen отсекогаш била „најубавата“ во класата, но новиот C4 модел излегува уште еден... Повеќе
 
 
BMW i8 * Франкфурт 2013: дојден од иднината, BMW i8 Саеми - BMW i8 *
Франкфурт 2013: дојден од иднината, BMW i8
Долго време најавуваниот спортски автомобил на BMW, со хибриден погон, i8, беше премиерно претставен на саемот во Франкфурт и во живо навистина делува како да доаѓа од иднината... Повеќе
 
 
Opel Opel со седум светски премиери на саемот во Франкфурт Саеми - Opel
Opel со седум светски премиери на саемот во Франкфурт
Opel го започнува своето патешествие кон иднината со седум светски премиери на 65-от Меѓународен саем за автомобили (IAA) во Франкфурт, кој ќе се одржува од 12-ти до 22-ри септември... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot во Франкфурт ќе се презентира со вкупно 30 модели Саеми - Peugeot
Peugeot во Франкфурт ќе се презентира со вкупно 30 модели
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Peugeot ќе донесе вкупно 30 модели со цел да ги презентира своите успешни производи, како и новите концепти и мотори... Повеќе
 
 
 Новитети презентирани на саемот во Белград Саеми -
Новитети презентирани на саемот во Белград
Од 22-ри до 31-ви март во српскиот главен град се одржа 51-от меѓународен саем за автомобили под покровителство на Светската асоцијација на автомобилски производители OICA, со учество на над 400 изложувачи од ... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Женева 2013 - Peugeot 2008 е најефикасниот кросовер Саеми - Peugeot 2008
Женева 2013 - Peugeot 2008 е најефикасниот кросовер
Иако светлите бои некако ги затскриваат отсечните, атрактивни линии на новиот француски кросовер, очигледно е дека луѓето од Peugeot полагаат големи надежи дека ваквата комбинација ќе им се допадне на европски... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Женева 2013 – Rolls Royce Wraith нуди повеќе од што ви е потребно Саеми - Rolls-Royce
Женева 2013 – Rolls Royce Wraith нуди повеќе од што ви е потребно
Новите модели на Rolls - Royce не се честа тема на разговор, можеби поради фактот што актуелната линија на автомобили од оваа компанија, е всушност комбинација од две возила... Повеќе
 
 
Opel Adam Женева 2013 - Opel Adam еволуира во Adam Rocks Саеми - Opel Adam
Женева 2013 - Opel Adam еволуира во Adam Rocks
Во обид да внесе мачо елементи во симпатичниот Adam, Opel објави нова концепт верзија од тренди малечкиот, наречена Adam Rocks... Повеќе
 
 
_ Женева 2013 – Spania GTA има 900 КС и тежи само 1.350 kg Саеми - _
Женева 2013 – Spania GTA има 900 КС и тежи само 1.350 kg
Seat не е единствениот производител на автомобили од Шпанија. Spania прави малосериски ултра спортисти, а нивниот GTA Spano е еден од најбрзите автомобили на денешницата ... Повеќе
 
 
Seat Leon SC Женева 2013 - Seat Leon SC е супер привлечен Саеми - Seat Leon SC
Женева 2013 - Seat Leon SC е супер привлечен
Тривратниот Leon измами доста погледи на саемот во Женева, особено како за сериски автомобил. Нормално, ви го пренесуваме во живо... Повеќе
 
 
KIA Женева 2013 – Kia Provo е едно навистина жешко парче хибрид Саеми - KIA
Женева 2013 – Kia Provo е едно навистина жешко парче хибрид
Директно во лицето на Mini Cooper и Citroen DS3! Provo е како ништо од Kia што сме виделе досега – смел, мал автомобил, наменет за трендсетерите и уживателите во брзото, спортско возење... Повеќе
 
 
_ Женева 2013 – Сексапилните хостеси Саеми - _
Женева 2013 – Сексапилните хостеси
Саемот за автомобили во Женева, понуди богата програма дури и за најпребирливите љубители на автомобилизмот, со презентирање на некои од најмоќните модели на денешницата почнувајќи од Ferrari, преку McLaren па... Повеќе
 
 
McLaren P1 Женева 2013 - McLaren P1 стана реалност Саеми - McLaren P1
Женева 2013 - McLaren P1 стана реалност
Дали статијава за McLaren P1 треба да ја започнеме со неговите перформанси или неговата цена? Со технички карактеристики или коњски сили? Со што и да почнеме, факт е дека третиот автомобил што го носи името на... Повеќе
 
 
Toyota Auris Touring Sports Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports Саеми - Toyota Auris Touring Sports
Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports
Toyota е секогаш прва во нешто, а овој пат го лансираше првиот хибриден караван во Европа, новиот Auris Touring Sports. Нормално, се нуди и со бензинци и дизели... Повеќе
 
 
Mitsubishi i-MiEV Женева 2013 – Mitsubishi CA-MiEV вози 300 km само на струја! Саеми - Mitsubishi i-MiEV
Женева 2013 – Mitsubishi CA-MiEV вози 300 km само на струја!
Е ваков електричен автомобил ни треба! Новиот концепт на Mitsubishi може да помине 300 километри со едно полнење на батериите, што значи дека до од Скопје до Охрид може да се оди без застанување... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Женева 2013 – Alfa Romeo 4C од прво лице! Саеми - Alfa Romeo 4C 2019
Женева 2013 – Alfa Romeo 4C од прво лице!
Малиот супер спортист на Alfa изгледа уште пожешко и подинамично во живо, благодарение на малите димензии. Само не очекувајте дека овие светла ќе стигнат до серискиот модел кој ќе се појави наскоро... Повеќе
 
 
Ssang Yong Rodius - 2013 Женева 2013 – SsangYong Rodius не е веќе најгрдиот автомобил Саеми - Ssang Yong Rodius - 2013
Женева 2013 – SsangYong Rodius не е веќе најгрдиот автомобил
Да се разбереме, новиот модел не е ниту којзнае колку привлечен, но од она што можевме да го видиме, ветува исклучително пространа и функционална кабина, по коректни цени... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso Саеми - Citroën C4 Picasso - old
Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso
А знаејќи го Citroen, дизајнот на серискиот модел и нема многу да биде изменет, што значи дека вакво Picasso ќе гледаме и на нашите улици... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Женева 2013 – Pininfarina Sergio – посветена на големиот дизајнер! Саеми - Ferrari 458 Italia
Женева 2013 – Pininfarina Sergio – посветена на големиот дизајнер!
Pininfarina Sergio е концепт автомобил базиран на Ferrari 458, а е направен да му се оддаде чест на создавачот на една од најголемите дизајнерски компании, Серџо Пининфарина... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Женева 2013 – навистина уникатен, Alfa Disco Volante Саеми - Alfa Romeo
Женева 2013 – навистина уникатен, Alfa Disco Volante
Автомобилот ќе може да се нарача, а е базиран на 8С Competizione. Во живо изгледа уште поспецијално... Повеќе
 
 
Volkswagen Up! Женева 2013 – VW Cross Up! сака да се валка во кал Саеми - Volkswagen Up!
Женева 2013 – VW Cross Up! сака да се валка во кал
„Мало ама техничарче“, кросовер верзијата на најмалиот VW ветува авантури и надвор од патот. Со преден погон и мал трицилиндарец!?... Повеќе
 
 
Renault Captur Женева 2013 – Renault Captur е фенси и функционален Саеми - Renault Captur
Женева 2013 – Renault Captur е фенси и функционален
Новиот мал SUV на Renault ќе му конкурира на Nissan Juke во дизајнот, но и на Suzuki SX4 и Skoda Yeti во функционалноста... Повеќе
 
 
Subaru Женева 2013 – жешкиот Subaru Viziv е дизелски хибрид Саеми - Subaru
Женева 2013 – жешкиот Subaru Viziv е дизелски хибрид
До пред некое време немаа ниту дизел во гамата, но Subaru иднината ја гледа токму во тој тип на погон, помогнат од електричен мотор за подобра економичност и перформанси... Повеќе
 
 
Porsche 911 Женева 2013 – Carrera 911 GT3 избега од традицијата Саеми - Porsche 911
Женева 2013 – Carrera 911 GT3 избега од традицијата
GT3 изведбите на 911 секогаш нудеа поблиско и поинтимно чувство од обичните модели, што значеше и мануелен менувач... Не повеќе – новата GT3-ка се нуди исклучиво со автоматски со 7 степени, додека за мануелен ... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 - 2013 Женева 2013 – целосно нов Suzuki SX4! Саеми - Suzuki SX4 - 2013
Женева 2013 – целосно нов Suzuki SX4!
Наследникот на најпопуларниот теренец кај нас пристигна на саемот во Женева – има поголеми димензии, ќе се нуди со бензински и дизел мотор и повторно со погон на сите тркала!... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3 Саеми - Citroën C3 - old
Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3
Со нови мотори кои трошат до 25% помалку гориво, подобрен квалитет на внатрешноста и посвеж надворешен изглед, новата С3-ка повторно се позиционира при врвот на класата... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Женева 2013 – e ваков SUV сакаме – ItalDesign Parcour! Саеми - Lamborghini Gallardo
Женева 2013 – e ваков SUV сакаме – ItalDesign Parcour!
SUV каков што може да замисли само ItalDesign, односно Guigaro! Базиран на Lamborghini Gallardo, развива 550 КС и има погон на сите тркала... Повеќе
 
 
Honda Civic Tourer * Женева 2013 – Honda Civic и во караван изведба Саеми - Honda Civic Tourer *
Женева 2013 – Honda Civic и во караван изведба
Honda ја откри караванската изведба на новиот Civic, која на саемот во Женева е претставена како концепт, но набрзо ќе дојде и на пазарот... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС! Саеми - Ferrari LaFerrari *
Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС!
Ferrari конечно ни го покажа својот најбрз и најнапреден автомобил досега, кој има егзотично име, LaFerrari и хибриден погон со вкупна сила од 963 КС! А, да, чини преку милион евра!... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра! Саеми - Lamborghini Aventador
Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра!
Специјално развиен по повод 50 годишнината на Lamborghini. Има 750 КС и чини 3 милиони евра. Ау!... Повеќе
 
 
Fiat Fiat со три новитети во Женева! Саеми - Fiat
Fiat со три новитети во Женева!
На саемот во Женева, Fiat ќе претстави три новитети, односно 500 L Trekking, 500 GQ и специјален Panda 4x4 Concept... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Ова се најдобрите 10 на саемот во Лос Анџелес Саеми - Toyota RAV 4 2012
Ова се најдобрите 10 на саемот во Лос Анџелес
Има многу новитети, но има и такви кои се издвојуваат од толпата... Повеќе
 
 
Fiat 500C Abarth И Fiat 500 Abarth доби кабриолет верзија Саеми - Fiat 500C Abarth
И Fiat 500 Abarth доби кабриолет верзија
Сè е исто, освен платнениот кров, кој се собира до задниот дел од малиот автомобил... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Новиот Toyota RAV4 без V6, но со повеќе технологија Саеми - Toyota RAV 4 2012
Новиот Toyota RAV4 без V6, но со повеќе технологија
Беше презентиран вчера, на саемот во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Официјално: Fiesta и Fiesta ST на саемот во Лос Анџелес Саеми - Ford Fiesta 2014
Официјално: Fiesta и Fiesta ST на саемот во Лос Анџелес
Новите мотори кои ќе ги придвижуваат двата автомобили се и главните новитети... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Погледнете ги најлудите “шминки” на SEMA 2012 Саеми - Hyundai Elantra
Погледнете ги најлудите “шминки” на SEMA 2012
Од нов Mustang, преправен како од 60-тите, до Elantra за борба против зомбија... Повеќе
 
 
Renault Fluence Освежениот Renault Fluence со премиера во Истанбул Саеми - Renault Fluence
Освежениот Renault Fluence со премиера во Истанбул
Во изгледот, новиот Fluence го следи “помалиот брат” – Clio... Повеќе
 
 
Jeep SEMA 2012: Jeep со 6 фантастични класични автомобили Саеми - Jeep
SEMA 2012: Jeep со 6 фантастични класични автомобили
Малку разум помеѓу лудилото од модифицирани автомобили во Лас Вегас... Повеќе
 
 
_ Мега галерија: SEMA 2012, Лас Вегас Саеми - _
Мега галерија: SEMA 2012, Лас Вегас
Во “Градот на гревот” се случува многу повеќе од коцкање деновиве... Повеќе
 
 
KIA Optima Знаете ли дека Batman вози KIA Optima? Саеми - KIA Optima
Знаете ли дека Batman вози KIA Optima?
KIA претстави вкупно пет автомобили на SEMA, прилагодени за супер-хероите од Justice League... Повеќе
 
 
 Бразилките го “окупираа” саемот во Сао Пауло Саеми -
Бразилките го “окупираа” саемот во Сао Пауло
Се шегуваме. Ова се хостесите на саемот. Погледнете, нема да зажалите... Повеќе
 
 
Fiat 500 Електричен Fiat 500 ќе биде претставен во Los Angeles Саеми - Fiat 500
Електричен Fiat 500 ќе биде претставен во Los Angeles
А ќе ја носи ознаката 500Е... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd KIA го најави Procee’d GT за саемот во Женева Саеми - KIA Pro Cee'd
KIA го најави Procee’d GT за саемот во Женева
Исто така, најавени се и повеќе бензински мотори со турбо, како и нови дизел мотори, како за KIA, така и за Hyundai... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил Саеми - Lamborghini Gallardo
Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил
Како и на сите саеми – секакви автомобили, од секоја класа... Повеќе
 
 
KIA Carens - 2013 Новиот KIA Carens – најубав моноволумен во моментов Саеми - KIA Carens - 2013
Новиот KIA Carens – најубав моноволумен во моментов
А претставен е... Погодувате – на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Peugeot Onyx Concept Onyx е црешата на шлагот наречен Peugeot во Париз Саеми - Peugeot Onyx Concept
Onyx е црешата на шлагот наречен Peugeot во Париз
Врвната презентација на Французите годинава, е дополнително “зацементирана” со хибридниот супер-автомобил, Onyx... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso Citroën C3 Picasso – градско возило, со изразен кубистички шарм Саеми - Citroën C3 Picasso
Citroën C3 Picasso – градско возило, со изразен кубистички шарм
Автомобилот на Французите е оптимален за семејно возило... Повеќе
 
 
Jaguar F-Type Cabrio По F-Type, Jaguar најави нови седан и SUV автомобили Саеми - Jaguar F-Type Cabrio
По F-Type, Jaguar најави нови седан и SUV автомобили
Adrian Hallmark, менаџерот на Jaguar изјави дека токму F-Type е темелот на иднината на Британскиот бренд... Повеќе
 
 
Volkswagen VW Bulli концептот, сепак, нема да се произведува Саеми - Volkswagen
VW Bulli концептот, сепак, нема да се произведува
Додека концептот XL1, кој троши 0.75 l/100 km, ќе се најде на пазарот, идната година... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Range Rover со четвртo освежување за 41 година Саеми - Land Rover Range Rover
Range Rover со четвртo освежување за 41 година
И сето тоа беше претставено на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Audi S3 - old2 Новото Audi S3 претставено во Париз Саеми - Audi S3 - old2
Новото Audi S3 претставено во Париз
300 КС, 380 Nm максимален вртежен момент, 0-100 km/h за 5.1 секунди – се само некои од можностите на новиот Hot-Hatch на Audi... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW во Париз го претстави М Performance пакетот за 3-ката Саеми - BMW Серија 3
BMW во Париз го претстави М Performance пакетот за 3-ката
Тоа е за оние кои нема да можат да го дочекаат “она вистинското” – новото BMW M3... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd Освен атрактивен изглед, ништо ново – KIA Procee’d Саеми - KIA Pro Cee'd
Освен атрактивен изглед, ништо ново – KIA Procee’d
Сè останува исто, како и кај пет-вратната верзија, претставена во Женева... Повеќе
 
 
 Мега-галерија: Хостесите на саемот во Париз 2012-та Саеми -
Мега-галерија: Хостесите на саемот во Париз 2012-та
Каков е тој саем на автомобили без убавици? Мора да ги има... Повеќе
 
 
Maserati Quattroporte - 2013 Maserati, во Париз, најави три комплетно нови модели Саеми - Maserati Quattroporte - 2013
Maserati, во Париз, најави три комплетно нови модели
Станува збор за новиот Quattroporte, Ghibli и Levante... Повеќе
 
 
Renault Clio Grandtour Заедно со Clio RS200, Renault го претстави и Clio Grandtour Саеми - Renault Clio Grandtour
Заедно со Clio RS200, Renault го претстави и Clio Grandtour
Практичен, елегантен, претставен во Париз, а го очекуваме во продажба напролет 2013-та... Повеќе
 
 
Dacia Sandero Покрај Sandero, Dacia ни го претстави и Sandero Stepway Саеми - Dacia Sandero
Покрај Sandero, Dacia ни го претстави и Sandero Stepway
Достапен во три нивоа на опрема, Dacia веќе во Париз ќе почне да прима нарачки... Повеќе
 
 
Renault Clio RS200 - 2013 Renault Clio RS200 ќе менува брзини за 150 милисекунди Саеми - Renault Clio RS200 - 2013
Renault Clio RS200 ќе менува брзини за 150 милисекунди
200-те КС се резултат на 1.6-литарски мотор со турбо... Повеќе
 
 
Ferrari Наследникот на Ferrari Enzo ќе има шасија од карбон Саеми - Ferrari
Наследникот на Ferrari Enzo ќе има шасија од карбон
Со примена на најмодерни технологии, Италијанскиот супер-автомобил ќе биде лесен, цврст и многу брз... Повеќе
 
 
McLaren P1 Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз Саеми - McLaren P1
Погледнете што се случуваше на првиот ден во Париз
Многу новитети, кои ќе ги одбележат наредните неколку години.... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Crossover Concept Suzuki S-Cross - почеток на иднината на Suzuki Саеми - Suzuki S-Cross Crossover Concept
Suzuki S-Cross - почеток на иднината на Suzuki
Се работи за комплетно нов модел... Повеќе
 
 
Lancia Flavia Lancia со Flavia Red Carpet едиција на саемот во Париз Саеми - Lancia Flavia
Lancia со Flavia Red Carpet едиција на саемот во Париз
Креирана во соработка со компанијата Poltrona Frau, која слави 100 години постоење... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroën DS3 Cabrio ќе заблеска во Париз Саеми - Citroën DS3 Cabrio
Citroën DS3 Cabrio ќе заблеска во Париз
Многу, многу новитети не очекуваат на саемот во Париз, веќе од утре... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep со три нови модели на саемот во Париз Саеми - Jeep Grand Cherokee
Jeep со три нови модели на саемот во Париз
Grand Cherokee SRT White Edition, Wrangler Moab и Compas Overland ќе го надополнат Европското портфолио на Jeep... Повеќе
 
 
Opel Adam Adam ќе биде центарот во светот на Opel во Париз Саеми - Opel Adam
Adam ќе биде центарот во светот на Opel во Париз
Германците ќе ги објават цените и ќе примаат нарачки за Adam, веќе на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot со сeриската верзија на 208 GTi во Париз Саеми - Peugeot 208 GTi
Peugeot со сeриската верзија на 208 GTi во Париз
Концептот Peugeot 208 GTi беше претставен во март годинава во Женева... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroën на саемот во Париз ќе го претстави DS3 Cabrio Саеми - Citroën DS3 Cabrio
Citroën на саемот во Париз ќе го претстави DS3 Cabrio
Покрај ова, Французите ќе ги претстават и новиот C3 Picasso и фејс-лифтот на C3... Повеќе
 
 
Fiat Fiat Viaggio ќе биде претставен во Пекинг Саеми - Fiat
Fiat Viaggio ќе биде претставен во Пекинг
Viaggio е возило со значка Fiat, но базирано на Dogde Dart... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLK-Class Редизајниран и помоќен GLK-Class во Њу Јорк Саеми - Mercedes-Benz GLK-Class
Редизајниран и помоќен GLK-Class во Њу Јорк
Наместо 231 КС, сега GLK на Mercedes-Benz развива 265 КС... Повеќе
 
 
Mazda 6 - old Новата Mazda 6 подготвена за салонот во Париз Саеми - Mazda 6 - old
Новата Mazda 6 подготвена за салонот во Париз
Дебитираше во Њу Јорк, но вистинската промоција ќе биде во Париз... Повеќе
 
 
BMW X1 - old Освежен BMW X1 на саемот во Њу Јорк годинава Саеми - BMW X1 - old
Освежен BMW X1 на саемот во Њу Јорк годинава
По успехот во Европа, X1 “напаѓа” во САД... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Франкфурт 2011 – супер возлив и забавен – Swift Sport Саеми - Suzuki Swift Sport 2012
Франкфурт 2011 – супер возлив и забавен – Swift Sport
Со ветување дека ова ќе биде автомобилот со најдобри возни својства во класата, Suzuki го претстави новиот Swift Sport... Повеќе
 
 
Audi Q5 Франкфурт 2011 – Audi A2 во полн сјај Саеми - Audi Q5
Франкфурт 2011 – Audi A2 во полн сјај
Со прикажувањето на концептот А2, Audi покажа дека ги нема заборавено оние кои сакаат мал премиум градски автомобил, пофункционален и попростран од „модниот“ А1... Повеќе
 
 
Volvo Франкфурт 2011 – и Volvo со четиривратно купе Саеми - Volvo
Франкфурт 2011 – и Volvo со четиривратно купе
Со храбро дизајнираниот Concept You, Volvo најавува влез со се попопуларниот сегмент на купеа со 4 врати, каде сега царуваат Mercedes CLS и Audi A7... Повеќе
 
 
 Франкфурт 2011 Саеми -
Франкфурт 2011
Погледнете што не очекува во блиска иднина според овогодинешниот IAA... Повеќе
 
 
 Најзгодните хостеси од саемот во Женева! Саеми -
Најзгодните хостеси од саемот во Женева!
81от автомобилски саем во Женева не изненади со многу атрактивни автомобили, но тука беа и прекрасните хостеси ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen на Женева 2011 Саеми - Citroën
Citroen на Женева 2011
Предизвик, креативност и технологија... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 - old Неговото величество - BMW Серија 3! Идни модели - BMW Серија 3 - old
Неговото величество - BMW Серија 3!
Вака ќе изгледа новата серија 3 на BMW. Како и секое ново BMW, прилично различно од претходно, но и тоа како фантстично! ... Повеќе
 
 
 Како и обично: Саем, автомобили, девојки... Саеми -
Како и обично: Саем, автомобили, девојки...
На саемот во Los Angeles имавме можност да видиме многу нови автомобили, концепти и што се уште не, и секако, познатите Калифорниски убавици, кои рака на срце и не се нешто посебно. Автомобилите се поубави, си... Повеќе
 
 
 Видео: хостесите на саемот на автомобил во Париз Саеми -
Видео: хостесите на саемот на автомобил во Париз
Првите асоцијации кога ќе се спомене саемот на автомобили, покрај автомобилите, секако се и атрактивните девојки, кои многу често ги засенуваат и самите автомобили кои ги претставуваат... Повеќе
 
 
Renault Renault под висок напон во Париз Саеми - Renault
Renault под висок напон во Париз
Францускиот производител, на домашниот саем се претстави со цела плејада електрични возила, како спортскиот концепт Dezir, електричниот модел од ниската класа ZOE и градскиот мини автомобил Twizy... Повеќе
 
 
 Пекинг е чуден и воодушевувачки Саеми -
Пекинг е чуден и воодушевувачки
Ќе биде интересно дали некои од овие концепти ќе влезе во производство или дали ќе ги видиме на Стариот Континент ... Повеќе
 
 
Renault Франкфурт 2009: Електрична офанзива на Renault Саеми - Renault
Франкфурт 2009: Електрична офанзива на Renault
Најголемиот француски производител во Франкфурт излезе со цела гама на возила со електричен погон, односно со нулта штетна емисија. Иако се уште се концепти, сите четири модели се наменети за скорешна масовн... Повеќе
 
 
Mitsubishi Женева 2009 – Mitsubishi Саеми - Mitsubishi
Женева 2009 – Mitsubishi
На штандот на Mitsubishi преовладуваше екологијата. Беа претставени концептот i-MIEV Sport Air и еколошката верзија на малиот Colt со Stop&Start систем, наречена Cleartec.... Повеќе
 
 
Mazda Женева 2009 – Mazda Саеми - Mazda
Женева 2009 – Mazda
Се на штандот на Mazda беше во врска со новата тројка. Беа претставени ултра спортската и еколошката верзија со Stop&Start систем на супер успешниот компакт.... Повеќе
 
 
Maserati Qattroporte GT Детроит 2009 – Премиера на Maserati Quattroporte GT Саеми - Maserati Qattroporte GT
Детроит 2009 – Премиера на Maserati Quattroporte GT
Новиот суперспортски автомобил Maserati Quattroporte Sport GT S премиерно беше прикажан на Саемот за автомобили во Детроит (NAIAS). Со него овој италијански произведувач на автомобили отвора ново поглавје во ... Повеќе
 
 
Fiat Grande Punto Франкфурт 2009: Старо – ново FIAT Punto Саеми - Fiat Grande Punto
Франкфурт 2009: Старо – ново FIAT Punto
Punto Evo е претставен како нов модел во понудата на италијанскиот концерн, иако всушност се работи за ревидирано Grande Puntо на кое сега му е подарено повеќе стил и модерни, ефикасни Multiair - мотори.... Повеќе
 
 
Dacia Женева 2009 – Dacia Саеми - Dacia
Женева 2009 – Dacia
На штандот на Dacia се појави еден многу неочекуван концепт, кој по дизајнот и оригиналноста може да се мери со тие на поголемите европски и светски производители на автомобили.... Повеќе
 
 
Citroën Франкфурт 2009 – Citroen Revolte, алијас “Спачек” Саеми - Citroën
Франкфурт 2009 – Citroen Revolte, алијас “Спачек”
На првиот поголем саем по прославувањето на 60-годишнината од своето постоење, популарниот Citroen 2CV, или кај нас попознат како Спачек, го добива својот наследник. Revolte, најверојатно ќе влезе и во сериско... Повеќе
 
 
C... Cruze Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа Саеми - C... Cruze
Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа
Американскиот култен производител, конечно влегува посериозно на европскиот пазар и тоа со два нови модели кои се развиени директно од General Motors. Се работи за компактниот седан Cruze и компактниот моново... Повеќе
 
 
Audi Франкфурт 2009: Audi e-tron Саеми - Audi
Франкфурт 2009: Audi e-tron
Audi на домашен терен ја претстави визијата за својата иднина во облик на супер-спортскиот модел e-tron, кој врвните перформанси ги остварува со помош на електрична енергија.... Повеќе
 
 
Honda Враќање во иднината – Honda EV-N Саеми - Honda
Враќање во иднината – Honda EV-N
На саемот во Токио, секогаш има интересни мали автомобили. Еден од нив оваа година е мини електричниот автомобил на Honda, кој има ретро изглед, минијатурни димензии и кул аксесоари.... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ RCZ и RCZ HYBrid4 ќе дебитираат во Франкфурт Саеми - Peugeot RCZ
RCZ и RCZ HYBrid4 ќе дебитираат во Франкфурт
Освен конечната сериска верзија на купето RCZ, за прв пат ќе биде прикажана и концептната хибридна верзија RCZ HYBrid4... Повеќе
 
 
MINI Mini Roadster за макси уживање Саеми - MINI
Mini Roadster за макси уживање
На штандот на Mini, друштво на Coupe Concept му прави и Roadster Concept – атрактивен двосед со мек склоплив кров и мотор моќен 175 КС.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Најзгодните хостеси од саемот во Женева!

Повеќе >
 Најзгодните хостеси од саемот во Женева!
 
Париз 2016: Peugeot 5008 е фамилијарен SUV со екстравагантен дизајн
Како и обично: Саем, автомобили, девојки...
RCZ и RCZ HYBrid4 ќе дебитираат во Франкфурт
Франкфурт 2011
Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС!
Renault под висок напон во Париз
Видео: хостесите на саемот на автомобил во Париз
Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра!
Париз 2016: ова е новиот Civic Type R со преку 350 КС
Архива на Саеми


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил