дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили
 
Електрични автомобили
   
Tesla Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти

Tesla комплетно го промени автомобилскиот пејсаж со промовирањето на Roadster, пионерскиот електричен автомобил, на пазарот. Беше продаден првиот на широко достапен Електричен автомобил. Компанијата има направено повеќе од било кој за понатамошен развој и заслужува целосно признание за воведување н...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ Британски научници: Електричните автомобили ќе предизвикаат исчезнување на колбатот и еколошки катастрофи Електрични автомобили - _
Британски научници: Електричните автомобили ќе предизвикаат исчезнување на колбатот и еколошки катастрофи
Неколку Британски научници предупредија за штетното влијание на електричните возила... Повеќе
 
 
Tesla Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти Електрични автомобили - Tesla
Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти
Tesla комплетно го промени автомобилскиот пејсаж со промовирањето на Roadster, пионерскиот електричен автомобил, на пазарот. Беше продаден првиот на широко достапен Електричен автомобил. Компанијата има направ... Повеќе
 
 
 Што треба да знаете пред да купите електричен автомобил? Електрични автомобили -
Што треба да знаете пред да купите електричен автомобил?
Планирате да си купите електрично возило? Еве што треба да знаете ... Повеќе
 
 
Tesla Aвтопилотот на Tesla може да менува ленти без присуство на возач ?! Електрични автомобили - Tesla
Aвтопилотот на Tesla може да менува ленти без присуство на возач ?!
Тесла официјално ќе ја изнесе најновата верзија на Автопилотот каде што ќе му овозможи на возилото самостојно да менува ленти. При крај на ланската година ни беше кажано дека ќе се случи и ова, кога Тесла обја... Повеќе
 
 
_ Продажбата на хибридни автомобили во Европа пораснала за 61% Електрични автомобили - _
Продажбата на хибридни автомобили во Европа пораснала за 61%
Испораката на електрични автомобили скокнала за неверојатни 49%... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Расте бројот на резервации за Tesla Model 3 Електрични автомобили - Tesla Model 3 *
Расте бројот на резервации за Tesla Model 3
Иако голем број на купувачи се откажаа поради чекањето, листата на резервации надмина 450.000... Повеќе
 
 
Tesla Потврдено: Tesla Model Y доаѓа во 2019 година Електрични автомобили - Tesla
Потврдено: Tesla Model Y доаѓа во 2019 година
Во автомобилот ќе се вградува нов пакет на батерии, кои ќе имаат помала количина на жици... Повеќе
 
 
Tesla Tesla планира изградба на суперполначи и во Скопје Електрични автомобили - Tesla
Tesla планира изградба на суперполначи и во Скопје
Пазарот на електрични возила во Македонија речиси и да не постои... Повеќе
 
 
Citroën Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година Електрични автомобили - Citroën
Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година
Автомобилите ќе бидат изградени на CMP платформа и ќе имаат автономија од 450 километри... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 N на тест на Нурбругринг Електрични автомобили - Hyundai i30
Hyundai i30 N на тест на Нурбругринг
Под лимот на овој автомобил се наоѓа турбобензински 2.0 литарски мотор со моќност од 250 и 275 коњски сили... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Renault Zoe E-Sport концепт, вистинска минијатурна ракета Електрични автомобили - Renault Zoe Z.E.
Renault Zoe E-Sport концепт, вистинска минијатурна ракета
Ракета која од 0 до 100 километри на час, забрзува побрзува од Formula E... Повеќе
 
 
Fisker Fisker EMotion пристигнува како директен конкурент на Tesla моделите Електрични автомобили - Fisker
Fisker EMotion пристигнува како директен конкурент на Tesla моделите
Електричните модели на автомобили никнуваат како печурки после дожд... Повеќе
 
 
MINI Mini на струја пристигнува во 2019 година Електрични автомобили - MINI
Mini на струја пристигнува во 2019 година
Овој автомобил би требало да се продава во целиот свет, а истиот би се производувал во континентална Европа... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Golf * Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила Електрични автомобили - Volkswagen E-Golf *
Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила
Дали е ова некакво извинување од страна на компанијата или поинаква продажба стратегија?... Повеќе
 
 
Tesla И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка Електрични автомобили - Tesla
И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка
Проблемите се појавија кога дел од возачите пријавија дека рачната сопирачка, е невозможно да се исклучи... Повеќе
 
 
Porsche Mission E нема да биде единственото електрично возило на Porsche Електрични автомобили - Porsche
Mission E нема да биде единственото електрично возило на Porsche
На почетокот на идната деценија, ќе започне производството на серијата електрични автомобили.... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Citigo ќе биде првата електрична Škoda Електрични автомобили - Škoda Citigo
Citigo ќе биде првата електрична Škoda
На пазарот пристигнува во 2020 година, а до 2025 година, чесите ќе претстават уште четири електрични возила.... Повеќе
 
 
Tesla Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили Електрични автомобили - Tesla
Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили
Шефот на компанијата, Елон Маск официјално потврди дека пристигнува првиот камион на Tesla но и првиот пик-ап автомобил.... Повеќе
 
 
BMW Првиот целосно автономен BMW од 2021-ва Електрични автомобили - BMW
Првиот целосно автономен BMW од 2021-ва
Храбри најави стигнуваат од BMW. Од компанијата и официјално потврдија дека во 2021ва планираат да нлансираат целосно електричен модел кој ќе биде достапен и со т.н. 5-ти степен на автономија, што значи ќе се ... Повеќе
 
 
_ Од 2025та, Норвешка целосно без бензиски и дизел автомобили Електрични автомобили - _
Од 2025та, Норвешка целосно без бензиски и дизел автомобили
Иако минатата година беше најавено, за веднаш потоа и демантирано, деновите на класичните мотори во Норвешка веќе и конкретно се одбројуваат. ... Повеќе
 
 
_ Nissan планира нов мал електричен автомобил базиран на Renault Zoe Електрични автомобили - _
Nissan планира нов мал електричен автомобил базиран на Renault Zoe
Според последните сознанија, Nissan планира да ја прошири својата палета на електрични автомобили... Повеќе
 
 
_ Совршен електричен автомобил без мана Електрични автомобили - _
Совршен електричен автомобил без мана
Зад името GLM G4 се наоѓа во една од најинтересните експонати на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Opel Ampera Opel Ampera-е со автономија од 500 КМ Електрични автомобили - Opel Ampera
Opel Ampera-е со автономија од 500 КМ
Европскиот брат, или можеби сестра, на Bolt беше официјално претставен на европската публика на саемот во Женева... Повеќе
 
 
 Патот околу светот за 80 дена Електрични автомобили -
Патот околу светот за 80 дена
11 меѓународни тимови започнаа на 16 јуни, од Барселона на пат околу светот. Точно 80 дена подоцна, тие пристигнаа на истото место... Повеќе
 
 
_ Volkswagen I.D. – Пристигнува во 2020 Електрични автомобили - _
Volkswagen I.D. – Пристигнува во 2020
Фолксваген пред премиерата во Париз го претстави својот нов автомобил, чие производствена верзија ќе пристигне на пазарот 2020... Повеќе
 
 
_ Нов концепт : Електричен crossover најавен од Mercedes Електрични автомобили - _
Нов концепт : Електричен crossover најавен од Mercedes
Mercedes објави ново, таканаречено „teaser“, видео од својот нов електричен концепт... Повеќе
 
 
_ Vokswagen ги објави првите скици за својот нов електричен модел Електрични автомобили - _
Vokswagen ги објави првите скици за својот нов електричен модел
Пред неколку дена беше објавено дека во Париз ќе биде престставен овој модел, а сега ни доаѓаат слики кој ни овозможуваат подобро да се запознаеме со него... Повеќе
 
 
 Smart ја електрифицираа својата понуда Електрични автомобили -
Smart ја електрифицираа својата понуда
Во Париз, Smart ќе претстави Electric drive изведби на моделите од нивната гама... Повеќе
 
 
 Lamborghini наводно е фокусиран на електричен супер автомобил Електрични автомобили -
Lamborghini наводно е фокусиран на електричен супер автомобил
Се чини дека и италијанците ќе конкурираат на тоа поле... Повеќе
 
 
 Rimac ќе го донесе E – Runner во Хрватска Електрични автомобили -
Rimac ќе го донесе E – Runner во Хрватска
Rimac на социјалните мрежи објави дека овој викенд во една од најпопуларните планинските трки во Хрватска ќе настапи E – Runner, кој инаку има „само“ 1500 КС... Повеќе
 
 
 Wolkswagen припрема електричен компактен автомобил Електрични автомобили -
Wolkswagen припрема електричен компактен автомобил
Германскиот производител во Париз би требало да ни претстави компактен електичен автомобил... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 207 Mercedes припрема гама на електрични автомобили Електрични автомобили - Mercedes-Benz 207
Mercedes припрема гама на електрични автомобили
Овој Германски производител планира да лансира 6 до 9 електрични автомобили... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Барате втор автомобил за вас и за фамилијата? Електрични автомобили - Renault Zoe Z.E.
Барате втор автомобил за вас и за фамилијата?
Renault Zoe, електричниот автомобил на Renault можеби е она кое го барате... Повеќе
 
 
Tesla Model S Десет од најбрзите спортски семејни седани Електрични автомобили - Tesla Model S
Десет од најбрзите спортски семејни седани
Тесла го најави Модел С, кој од 0 до 96 км/ч забрзува за 2.5 секунди, па да видиме што можат да понудат конкурентите... Повеќе
 
 
 Автомобил од 220.000 долари засрамен од електричен моноволумен Електрични автомобили -
Автомобил од 220.000 долари засрамен од електричен моноволумен
Bentley не е првата жртва на инвазијата електрични автомобилски предатори - Tesla Motors.... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen наскоро ќе претстави нов електричен концепт Електрични автомобили - Volkswagen
Volkswagen наскоро ќе претстави нов електричен концепт
Германскиот производител наводно планира повторно да го заживее класичниот изглед на моделот Microbus и тоа преку електричен концепт кој ќе биде претставен набрзо... Повеќе
 
 
BMW Вака би изгледал i5 - електричниот SUV од BMW Електрични автомобили - BMW
Вака би изгледал i5 - електричниот SUV од BMW
Се појавија ексклузивни слики кои покажуваат како би можел да изгледа електричниот BMW i5, кој би требало да има опсег од 320 km... Повеќе
 
 
Ford Focus Потврдена е нова електрична изведба на Ford Focus Електрични автомобили - Ford Focus
Потврдена е нова електрична изведба на Ford Focus
Потврдена е сосем нова Ford Focus Electric изведба која произлегува од 4,5 милијарди долари вредната инвестиција за електрификација на понудата на производителот... Повеќе
 
 
BMW Подготовките за моделот BMW i5 се во завршна фаза Електрични автомобили - BMW
Подготовките за моделот BMW i5 се во завршна фаза
Следниот автомобил од електричната гама на BMW би требало да се појави во текот на наредната година... Повеќе
 
 
Tesla Илон Маск смета дека за 10 години електричните возила ќе имаат автономија од 800 километри Електрични автомобили - Tesla
Илон Маск смета дека за 10 години електричните возила ќе имаат автономија од 800 километри
Маск секогаш изненадува со своите храбри предвидувања, а придржувајќи се до овој манир, неодамна кажа интересни бројки во врска со автономијата на електричните возила... Повеќе
 
 
Jaguar Jaguar најави целосно електричен SUV модел за 2017-та година Електрични автомобили - Jaguar
Jaguar најави целосно електричен SUV модел за 2017-та година
Прототип на електричниот SUV ќе биде претставен веќе следната година, а сериската верзија најавена за 2017-та би била директен конкурент на моделот Tesla Model X... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Audi R8 E-Tron пристигнува во 2016-та Електрични автомобили - Audi R8 e-tron
Audi R8 E-Tron пристигнува во 2016-та
Audi најави електрична верзија на својот R8 модел уште во 2009-та година, но тогаш не го одржа ветувањето. Сега пристигна информација дека во 2016-та германскиот производител конечно ќе понуди ваква изведба... Повеќе
 
 
Honda Honda развива електричен спортски модел со 350 КС Електрични автомобили - Honda
Honda развива електричен спортски модел со 350 КС
Прототип за ова возило веќе постои, а со конечниот изглед моделот би требало да потсетува на CR-Z... Повеќе
 
 
_ Нова батерија со која опсегот на електричните возила ќе се зголеми до 650 km Електрични автомобили - _
Нова батерија со која опсегот на електричните возила ќе се зголеми до 650 km
Британски научници работат на развој на нова батерија која во иднина ќе овозможи автономија од околу 650 km ... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R добива електрична изведба!? Електрични автомобили - Nissan GT-R
Nissan GT-R добива електрична изведба!?
Со концептот Leaf RC Јапонците го најавуваат влезот на пазарот за електрични „тркачи“... Повеќе
 
 
Tesla Model S Како се произведува Tesla Model S Електрични автомобили - Tesla Model S
Како се произведува Tesla Model S
Благодарение на ова видео, сите заинтересирани читатели, имаат уникатна можност да видат како се одвива целокупниот производствен процес на еден од најпопуларните автомобили на денешницата... Повеќе
 
 
Tesla Airbnb и Tesla ќе вградуваат електрични полначи во објекти ширум светот Електрични автомобили - Tesla
Airbnb и Tesla ќе вградуваат електрични полначи во објекти ширум светот
Airbnb и Tesla имаат намера да ја подигнат свеста за позитивните ефекти од користењето на електрични автомобили и тоа преку една навистина инвентивна кампања ... Повеќе
 
 
Aston Martin Rapide Aston Martin најави електричен Rapide со 800 КС Електрични автомобили - Aston Martin Rapide
Aston Martin најави електричен Rapide со 800 КС
Од Aston Martin пристигна голема најава. Имено, британскиот производител на спортски и луксузни автомобили, објави дека во наредните две години на своите клиенти ќе им понуди електрична изведба од моделот Rapi... Повеќе
 
 
_ Европејците се’ повеќе купуваат електрични автомобили Електрични автомобили - _
Европејците се’ повеќе купуваат електрични автомобили
Во првата половина од годинава, продажбата на електрични и хибридни автомобили, како и на оние кои користат алтернативни видови на гориво, во Европската унија се зголемила за 24,6 отсто, во споредба со истиот ... Повеќе
 
 
Peugeot PSA групацијата и Bolloré се здружија за производство на електричниот Bluesummer Електрични автомобили - Peugeot
PSA групацијата и Bolloré се здружија за производство на електричниот Bluesummer
PSA Peugeot Citroen и Bolloré склопија партнерство што ќе резултира со продукциска изведба на моделот Bluesummer. Инаку, станува збор за електричен кабриолет кој се базира на моделот Bluecar, за чиј дизајн е з... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroen планира нова генерација на електрични возила Електрични автомобили - Peugeot
PSA Peugeot Citroen планира нова генерација на електрични возила
Француската групација PSA објави дека почнувајќи од 2020-та година, ќе лансира нова генерација на електрични автомобили кои во поглед на цените ќе бидат значително попристапни, а исто така ќе нудат и поголема ... Повеќе
 
 
_ Alibaba работи на сопствен електричен автомобил Електрични автомобили - _
Alibaba работи на сопствен електричен автомобил
Alibaba и SAIC ќе им конкурираат на Google и Apple... Повеќе
 
 
_ Eлектрични возила за спас на планетата Електрични автомобили - _
Eлектрични возила за спас на планетата
Неодамнешно истражување на научниците од Државниот Универзитет во Мичиген откри две нови скриени придобивки од електричните возила, кои уште повеќе ја разгоруваат дебатата за тоа дали електричните автомобили с... Повеќе
 
 
BMW 1602e - електричниот концепт на BMW од 1972-ра Електрични автомобили - BMW
1602e - електричниот концепт на BMW од 1972-ра
BMW моделите со ознака „i“ не се првите електрични автомобили произведени од страна на баварската компанија. Првото вакво возило потекнува уште од 1972-ра година и го носи називот 1602e... Повеќе
 
 
Audi Q6 E-tron - првиот целосно електричен автомобил од Audi Електрични автомобили - Audi
Q6 E-tron - првиот целосно електричен автомобил од Audi
Првиот целосно електричен автомобил од германскиот производител ќе биде моделот Q6 E-tron, а како отприлика би изгледал дизајнот на возилото може да се види на приложената слика... Повеќе
 
 
_ Електични автомобили 2015 - Цени, ефикасност, фотографии Електрични автомобили - _
Електични автомобили 2015 - Цени, ефикасност, фотографии
Сте се запрашале кои се најдобрите електрични автомобили?... Повеќе
 
 
_ Електричниот автомобил на Apple ќе се користи најкасно до 2020, како услуга Електрични автомобили - _
Електричниот автомобил на Apple ќе се користи најкасно до 2020, како услуга
Apple наводно веќе некое време работи на електричен автомобил... Повеќе
 
 
_ Претставен nanoFlowcell Quant F - 1090 КС од електричен автомобил Електрични автомобили - _
Претставен nanoFlowcell Quant F - 1090 КС од електричен автомобил
Лихтенштајнскиот nanoFlowcell го претстави својот автомобил пред Женевската премиера... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го одолговлекува производството на електричните автомобили Електрични автомобили - Volvo
Volvo го одолговлекува производството на електричните автомобили
Volvo за следниот период најави претставување на plug-in хибридни модели, додека електричните возила ќе мораат да почекаат уште малку... Повеќе
 
 
Opel Opel Karl добра основа за нов електричен автомобил? Електрични автомобили - Opel
Opel Karl добра основа за нов електричен автомобил?
Минатото лето Opel-овиот шеф Карл-Томан Неуман најави како Opel до 2018 година на купувачите ќе им понуди електричен автомобил... Повеќе
 
 
Renault Дали алуминиумските батерии на Renault ќе ги променат електричните автомобили? Електрични автомобили - Renault
Дали алуминиумските батерии на Renault ќе ги променат електричните автомобили?
Поточно станува збор за алуминиумско воздушни батерии... Повеќе
 
 
Audi До 2018 Audi на пазарот ќе лансира уште два електрични автомобила Електрични автомобили - Audi
До 2018 Audi на пазарот ќе лансира уште два електрични автомобила
Се работи за e-tron верзијата на R8 моделот и кросовер, кој ќе биде директен конкурент на Tesla Model X... Повеќе
 
 
Toyota Toyota чекори по стапките на Tesla споделувајќи ги своите патенти за електричен погон Електрични автомобили - Toyota
Toyota чекори по стапките на Tesla споделувајќи ги своите патенти за електричен погон
Минатата година, компанијата Tesla Motors ги сподели своите иновации во поглед на електричните автомобили со своите конкуренти... Повеќе
 
 
_ Полека но сигурно светот ги прифаќа електричните автомобили Електрични автомобили - _
Полека но сигурно светот ги прифаќа електричните автомобили
Покрај порастот на продажбата на електричните автомобили, кој се бележи од година во година, продажбата на овој вид на автомобили е се уште мала, а застапеноста по земји и региони е нерамномерна... Повеќе
 
 
_ 8 модели кои го променија општото мислење за електричните автомобили Електрични автомобили - _
8 модели кои го променија општото мислење за електричните автомобили
Во 2014-та година конечно стана јасно дека електричните автомобили се една од водечките алтернативи за во иднина... Повеќе
 
 
_ Светот бавно ги прифаќа електричните автомобили Електрични автомобили - _
Светот бавно ги прифаќа електричните автомобили
И покрај растот во продажбата на електрични автомобили кој се бележи секоја година, пазарниот удел на овој вид возила се' уште е многу мал, a застапеноста по земји и региони нееднаква, што се покажува и во нај... Повеќе
 
 
_ Електричниот автомобил на Владимир Путин!? Електрични автомобили - _
Електричниот автомобил на Владимир Путин!?
Компанијата Yo-Auto го промовираше првиот руски електричен автомобил по примерот на BMW i3... Повеќе
 
 
_ Електричните автомобили им носат загуба на автомобилските компании Електрични автомобили - _
Електричните автомобили им носат загуба на автомобилските компании
Електричните автомобили можеби се иднината, но засега се покажаа како неисплатливи... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Land Rover подготвува електричен Range Rover Електрични автомобили - Land Rover Range Rover
Land Rover подготвува електричен Range Rover
Според последните информации кои доаѓаат од Land Rover, британскиот производител подготвува електрична изведба од моделот Range Rover, која ќе биде директна конкуренција на идниот Tesla Model X ... Повеќе
 
 
Tesla Model S Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама? Електрични автомобили - Tesla Model S
Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама?
Неодамна Tesla Model S доби неколку унапредувања... Повеќе
 
 
_ Германски студенти потрошија 7 милиони евра на електричен автомобил Електрични автомобили - _
Германски студенти потрошија 7 милиони евра на електричен автомобил
Студенти од германскиот технички факултет во Минхен, по две и пол години и потрошени 7,1 милиони евра, го довршија својот проект за електричен автомобил... Повеќе
 
 
Tesla Tesla ја претстави Dual Motor изведбата Електрични автомобили - Tesla
Tesla ја претстави Dual Motor изведбата
Се работи за изведба која ќе понуди значително подобрени возни својства и одлични перформанси, особено кога станува збор за забрзувањето ... Повеќе
 
 
BMW i3 * Како да наполните електричен автомобил без извор на електрична енергија Електрични автомобили - BMW i3 *
Како да наполните електричен автомобил без извор на електрична енергија
BMW i3 е автомобил понуден во две изведби: електричен и хибриден модел... Повеќе
 
 
_ Како Холандија го стимулира купувањето на електрични возила? Електрични автомобили - _
Како Холандија го стимулира купувањето на електрични возила?
Благодарение на државата и локалните власти, фирмите во Холандија имаат прилика да купат електричен автомобил за цена пониска од возила со конвенционален погон... Повеќе
 
 
_ Daimler со големи очекувања за нивниот прв електричен автомобил Електрични автомобили - _
Daimler со големи очекувања за нивниот прв електричен автомобил
Поминаа неколку месеци по официјалното претставување на првиот електричен автомобил произведен од Daimler, наречен Denzu EV... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Golf * Volkswagen E-Golf - динамика на класичен автомобил Електрични автомобили - Volkswagen E-Golf *
Volkswagen E-Golf - динамика на класичен автомобил
Електричниот мотор со 85 kW овозможува забрзување до 100 km/h за 10,4 секунди и максимална брзина од 140 km/h... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW ја претстави iSolar - гаража со соларни панели Електрични автомобили - BMW i8 *
BMW ја претстави iSolar - гаража со соларни панели
Неодамна беше претставен нов соларен "пункт" кој на возачите на електрични и plug-in хибридни автомобили им овозможува на едноставен и еколошки начин да ги полнат своите автомобили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes работи на електрична верзија од S-Class седан? Електрични автомобили - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes работи на електрична верзија од S-Class седан?
Откако Mercedes-Benz претстави купе и plug-in хибрид изведба од својот S-Class седан, зошто серијата да не се заокружи и со еден електричен модел... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Електричен Golf VII Електрични автомобили - Volkswagen Golf VII
Електричен Golf VII
Развива 115 КС, со автономија меѓу 130 и 190 km ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Новиот електричен eGolf поминува 100 km за само 79 денари! Електрични автомобили - Volkswagen Golf VII
Новиот електричен eGolf поминува 100 km за само 79 денари!
Најпопуларниот компакт, сега е достапен и во електрична изведба, која ќе може да помине до 190 километри со едно полнење, а ќе се полни до 80% за само половина час!... Повеќе
 
 
_ Електричните автомобили за три години губат 80 отсто од својата вредност Електрични автомобили - _
Електричните автомобили за три години губат 80 отсто од својата вредност
Иако популарноста на електричните автомобили расте од ден на ден, се чини дека пазарот за половни возила нема голема верба во „електричната“ иднина... Повеќе
 
 
Tesla Model S Батериите на Tesla Model S ќе се заменуваат за 90 секунди Електрични автомобили - Tesla Model S
Батериите на Tesla Model S ќе се заменуваат за 90 секунди
Tesla Motors на презентација во Лос Анџелес го демонстрираше процесот на замена на батерии кои се користат за моделот S, за што е потребно малку повеќе од минута и пол, во текот на која возачот не мора да го н... Повеќе
 
 
BMW i3 * Објавена цената на електричниот BMW i3 Електрични автомобили - BMW i3 *
Објавена цената на електричниот BMW i3
BMW ќе ja промовира производствената верзија на саемот за автомобили во Франкфурт по цена од 36.000 евра... Повеќе
 
 
Fiat 500Е 2013 Fiat 500e го освојува американскиот пазар Електрични автомобили - Fiat 500Е
2013 Fiat 500e го освојува американскиот пазар
Откако во вашата глава ќе си ја всадите идејата дека изборот на електричен автомобил е ист како изборот на големина или боја на возило (она што на едни им се допаѓа, за други е неприфатливо), мора да седнете и... Повеќе
 
 
 Detroit Electric SP : 01 е најбрзиот електричен автомобил во светот Електрични автомобили -
Detroit Electric SP : 01 е најбрзиот електричен автомобил во светот
Моделот располага со карбон фибер каросерија (позајмена од Lotus), моќност од 201 КС и забрзување до 100 километри за 3,7 секунди. Максималната брзина е 250 км/ч. Електричните батерии можат да поднесат пат од ... Повеќе
 
 
KIA Првиот електричен автомобил од Кореја се вика Kia Ray Електрични автомобили - KIA
Првиот електричен автомобил од Кореја се вика Kia Ray
Kia Ray е интересен електричен автомобил кој, за жал, барем засега е наманет исклучиво за домашниот, корејски пазар... Повеќе
 
 
Seat Altea XL Првиот електричен Seat - Altea XL Electric Ecomotive Електрични автомобили - Seat Altea XL
Првиот електричен Seat - Altea XL Electric Ecomotive
Шпанскиот производител најави дека работи на своето прво електрично возило, кое ќе го конструтира, развие и произведе во Шпанијa... Повеќе
 
 
Ford Focus Ford ќе нуди електричен Focus со соларно полнење Електрични автомобили - Ford Focus
Ford ќе нуди електричен Focus со соларно полнење
Иако зелениот бран во автоиндустријата треба да оди во прилог на природата, мајката природа и не е толку среќна кога електричен автомобил се полни преку 220 v... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Од 2025та, Норвешка целосно без бензиски и дизел автомобили

Повеќе >
_ Од 2025та, Норвешка целосно без бензиски и дизел автомобили
 
Дали Tesla е осудена на пропаст? Еве како сонот за електрични автомобили ќе се сруши како кула од карти
Барате втор автомобил за вас и за фамилијата?
Автомобил од 220.000 долари засрамен од електричен моноволумен
Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила
Британски научници: Електричните автомобили ќе предизвикаат исчезнување на колбатот и еколошки катастрофи
Електични автомобили 2015 - Цени, ефикасност, фотографии
Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама?
Десет од најбрзите спортски семејни седани
Vokswagen ги објави првите скици за својот нов електричен модел
Архива на Електрични автомобили


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил