дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија
 
Македонија
   
Porsche 24 прашања по повод Porsche Road Experience 24 прашања по повод Porsche Road Experience

По повод тест возењето со работен назив "Porsche Road Experience", кое се случува еднаш годишно, за годинашнава објава се решивме да ја направиме во формат прашања / одговори....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Porsche 24 прашања по повод Porsche Road Experience Македонија - Porsche
24 прашања по повод Porsche Road Experience
По повод тест возењето со работен назив "Porsche Road Experience", кое се случува еднаш годишно, за годинашнава објава се решивме да ја направиме во формат прашања / одговори.... Повеќе
 
 
Opel  Се враќаат Opel GSi моделите Македонија - Opel
Се враќаат Opel GSi моделите
Премиерата ќе се случи на саемот за автомобили во Франфурт, а моделите ќе имаат најмалку 250 коњски сили... Повеќе
 
 
Peugeot Milwaukee со презентација во Скопје Македонија - Peugeot
Milwaukee со презентација во Скопје
Светски познатиот бренд за производство на алати Milwaukee Electric Tool Corp., деновиве е во Скопје, на презентација на продажната програма. ... Повеќе
 
 
Opel Insignia И официјално презентирана новата Insignia Македонија - Opel Insignia
И официјално презентирана новата Insignia
Оpel Македонија ја претстави новата Opel Insignia во хотел Парк & Спа - ресторан FOUR. ... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија Македонија - Peugeot
Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија
Трета година по ред, Еуроимпекс беше пријател на Ротаракт Клубот Скопје за oрганизација на хуманитарен тениски турнир „Ротаракт Опен“. ... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Промовиран новиот Yaris Македонија - Toyota Yaris
Промовиран новиот Yaris
Импортерот за Toyota за Македонија, и официјално го престави новиот Yaris. Моделот кој е помеѓу најпопуларните во класата доаѓа со целосно нов дизајн и нови мотори. ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Нова кампања - Swift за 10.760 Евра Македонија - Suzuki Swift
Нова кампања - Swift за 10.760 Евра
Suzuki стартуваше со нова продажна кампања... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Преставена и редизајнирана Octavia Македонија - Škoda Octavia
Преставена и редизајнирана Octavia
На денешната презентација на новиот SUV на Skoda, беше презентиранa и редизајнираната Octavia... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Промовиран новиот SUV на Skoda - Kodiaq Македонија - Škoda Kodiaq - 2018
Промовиран новиот SUV на Skoda - Kodiaq
На денешната двојна презентација, заедно со редизајнираната Octavita, Порше Македонија официјално го престави новиот SUV со знакот на Skoda ... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 Новата BMW Серија 5 пристигна и во Македонија Македонија - BMW Серија 5 - 2010
Новата BMW Серија 5 пристигна и во Македонија
Еден од најочекуваните луксузни модели на автомобили за оваа година, сосема новиот BMW Серија 5 ја доживеа својата македонска премиера во Скопjе. ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Нашите импресии од 7-те финалисти за Автомобил на годината во Македонија Македонија - Peugeot 3008
Нашите импресии од 7-те финалисти за Автомобил на годината во Македонија
Викендов што измина, за нас од автомобилска вероисповест беше мал празник. Тоа што за боемите е кафаната, а за љубовџиите жената, за нас се автомобилите. Па, кога има паркирано повеќе автомобили и било какво в... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Suzuki Ignis - сте го виделе ли? Македонија - Suzuki Ignis
Suzuki Ignis - сте го виделе ли?
Со уникатниот дизајнерски мотив со три ленти, Ignis зрачи со урбан cool енергија. ... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Пристигна новиот компактен теренец - Suzuki Ignis Македонија - Suzuki Ignis
Пристигна новиот компактен теренец - Suzuki Ignis
Комплетно новиот компактен модел Ignis, веќе е достапен во салонот на импортерот на Suzuki за Македонија, Миркат. Не чекавме, побрзавме да го видиме, и секако да го провериме. Најпрво онака, со поглед, и секак... Повеќе
 
 
Jaguar Македонија доби нов увозник на Jaguar & Land Rover - Аутомобили Гроуп Македонија - Jaguar
Македонија доби нов увозник на Jaguar & Land Rover - Аутомобили Гроуп
Премиум автомобилските брендови Jaguar и Land Rover се враќаат на македонскиот пазар. Аутомобили Гроуп e новиот официјален импортер и дистрибутер на овие возила за регионот Македонија и Косово во соработка со ... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Пристигна новиот S-Cross Македонија - Suzuki S-Cross
Пристигна новиот S-Cross
Лидерот во класата на компактни SUV модели ја доживеа и својата реинкарнација. Најновата моделска изведба е веќе достапна и во Македонија, во салонот на Миркат... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Baleno SHVS е најповолен хибрид со цена од само 13.500 евра Македонија - Suzuki Baleno
Baleno SHVS е најповолен хибрид со цена од само 13.500 евра
Хибридните возила дефинитивно ќе бидат преодот од возилата со погон на мотор со внатрешно согорување кон електрични и возила со погон на водород, а најповолниот хибрид кај нас е Baleno Hybrid... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Помоќен и повисок - пристигна новиот Peugeot 2008 Македонија - Peugeot 2008
Помоќен и повисок - пристигна новиот Peugeot 2008
Peugeot го освежи својот најмал SUV во понудата - 2008, кој сега запливува подлабоко во SUV водите со поагресивен надворешен изглед и повисок клиренс... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Погледнете зошто C4 Cactus Rip Curl е перфектниот “Lifestyle” автомобил Македонија - Citroën C4 Cactus
Погледнете зошто C4 Cactus Rip Curl е перфектниот “Lifestyle” автомобил
Денес многу производители сакаат да ги промовираат своите автомобили како “lifestyle”, односно наменети за оние со посебен животен стил, но има еден кој со право го носи тој атрибут во своето име... Повеќе
 
 
Volvo Целодневно дружење со ексклузивните модели на Volvo пред „Сити Мол“ Македонија - Volvo
Целодневно дружење со ексклузивните модели на Volvo пред „Сити Мол“
Утре, односно во вторник на 20.09.2016 од 13-19 часот пред платото на „Скопје Сити Мол“, Ми-Да Моторс организира ексклузивно тест возење на новите модели на Volvo, а воедно и хепенинг на кој граѓаните и фанови... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno 7 причини зошто да купите Baleno Македонија - Suzuki Baleno
7 причини зошто да купите Baleno
Вообичаено, кога на пазарот е пристигнува нов модел, критериумите се подигнуваат. И новото Baleno поместува граници. Еве зошто... Повеќе
 
 
_  И Македонија со свое електрично возило!!! Македонија - _
И Македонија со свое електрично возило!!!
Студенти од Факултетот за електротехника и информациски технологии при универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје...... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Пристигна Suzuki Baleno, почнува од 10.900 евра Македонија - Suzuki Baleno
Пристигна Suzuki Baleno, почнува од 10.900 евра
Новиот натпреварувач на Suzuki во ниската класа пристигна во салоните на Миркат. Се нуди со три различни погони и нуди досега невидени нивоа на комфор во оваа класа, а почнува од 10.900 евра за почетниот модел... Повеќе
 
 
BMW X5 BMW Generation X Roadshow во Скопје Македонија - BMW X5
BMW Generation X Roadshow во Скопје
М Кар - увозникот за BMW во Македонија, во соработка со BMW Group, организира ексклузивен BMW Generation X настан за да ја промовира целата гама на BMW X модели.... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan Пристигна новиот VW Tiguan, почнува од 25.327 € Македонија - Volkswagen Tiguan
Пристигна новиот VW Tiguan, почнува од 25.327 €
Најпопуларниот компактен SUV во Европа конечно ја доживеа својата нова генерација. Лежи на целосно нова платформа, има поагресивен дизајн кој потсетува на Touareg и Golf 7, супер богата опрема и побрзи и поште... Повеќе
 
 
Peugeot Ретро галерија: Меѓународна Изложба на Историски Возила 2016 Македонија - Peugeot
Ретро галерија: Меѓународна Изложба на Историски Возила 2016
Во саботата се одржа нова изложба на историски возила, овој пат пред Оп. Центар, а во организација на Амк Џип Рели Спорт и Еуроимпекс... Повеќе
 
 
Peugeot „Меѓународна Изложба со Историски Возила 2016“ во организација на Еуроимпекс Македонија - Peugeot
„Меѓународна Изложба со Историски Возила 2016“ во организација на Еуроимпекс
Официјалниот увозник на возилата од гамата на Peugeot во нашата земја, повторно е организатор на меѓународната изложба на историски “oldtimer” возила, која ќе се одржи на 7 Мај во 11 часот, пред бараките на Оп... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot на саемот во Белград - успешната приказна на Euroimpex продолжува Македонија - Peugeot
Peugeot на саемот во Белград - успешната приказна на Euroimpex продолжува
Посебно е чувството кога ќе се најдете на штандот на Peugeot во странство и ќе сфатите дека зад него стои една македонска компанија ... Повеќе
 
 
Renault Megane Пристигна новиот Renault MEGANE Македонија - Renault Megane
Пристигна новиот Renault MEGANE
Eксклузивниот импортер и сервисер на брендот Renault во Македонија – Aутомотив Груп по регионалната промоција во Ровињ, Хрватска го изложи најновиот модел на својата гама - MEGANE ... Повеќе
 
 
Suzuki „Миркат“ отсега увозник и на мотоциклите од гамата на Suzuki Македонија - Suzuki
„Миркат“ отсега увозник и на мотоциклите од гамата на Suzuki
Официјалниот увозник за автомобилите од гамата на Suzuki, Миркат, отсега станува и официјален застапник на гамата на мотоцикли на производителот... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex станува увозник за програмата на Peugeot и во Албанија Македонија - Peugeot
Euroimpex станува увозник за програмата на Peugeot и во Албанија
Нашиот Euroimpex станува еден од најголемите увозници на автомобили на Балканот - после Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, сега тие се присутни и на пазарот во Албанија... Повеќе
 
 
Porsche 911 Новиот Porsche Targa 4S пристигна во салонот на „Порше Македонија“ Македонија - Porsche 911
Новиот Porsche Targa 4S пристигна во салонот на „Порше Македонија“
Иконата меѓу супер спортските автомобили, во единствената Targa изведба, наменета за вистинските уживатели, можете да ја погледнете во салонот на Порше Македонија... Повеќе
 
 
Opel Astra Ценовник за новата Opel Astra - почнува од 15.182 евра! Македонија - Opel Astra
Ценовник за новата Opel Astra - почнува од 15.182 евра!
Како и секогаш, на koli.com.mk ви ги донесуваме деталните ценовници од сите нови автомобили, а сега еве ги цените и на новата Opel Astra... Повеќе
 
 
Opel Astra Новата Opel Astra пристигна и во Македонија Македонија - Opel Astra
Новата Opel Astra пристигна и во Македонија
Новата Opel Astra е квантен скок во однос на својот претходник – донесува нов и многу подинамичен дизајн, драстично подобрена ефикасност и поголема внатрешност и покрај помалите димензии... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Nissan X-Trail 4x4 пристигна во Македонија – почнува од 29.850 евра! Македонија - Nissan X-Trail
Nissan X-Trail 4x4 пристигна во Македонија – почнува од 29.850 евра!
Најновиот SUV со теренски амбиции на Nissan беше претставен и кај нас, донесувајќи ја карактеристичната робусност на претходниците, со освежен стил и подобрена ефикасност на погоните... Повеќе
 
 
Citroën Дизел попусти во Citroen – C4 HDi за 13.990, C-Elysee HDi за 11.990 евра! Македонија - Citroën
Дизел попусти во Citroen – C4 HDi за 13.990, C-Elysee HDi за 11.990 евра!
Во Citroen има нова промоција на дизел автомобили и тоа на C4 и C-Elysee, со новиот 1,6 BlueHDi агрегат со 100 КС, кој нуди одличен спој на високи перформанси со исклучително ниска потрошувачка и Euro 6 компат... Повеќе
 
 
_ Акциски цени на нови автомобили – каде можете да поминете најевтино? Македонија - _
Акциски цени на нови автомобили – каде можете да поминете најевтино?
Убаво е чувството да се купи кога има акција и да се заштеди некој денар. Затоа, тука ви ги претставуваме некои од автомобилите во Македонија кои моментално се нудат по пониска цена... Повеќе
 
 
Audi A4 Новиот Audi A4 и официјално претставен во Македонија, почнува од 31.344 евра! Македонија - Audi A4
Новиот Audi A4 и официјално претставен во Македонија, почнува од 31.344 евра!
Целосно нова платформа, освежен дизајн, супер економични мотори и исклучителен ентериер – накратко вака најдобро може да се опише новата А4-ка на Audi... Повеќе
 
 
Ford Есенски попусти во Ford за дизелските изведби! Македонија - Ford
Есенски попусти во Ford за дизелските изведби!
Под името „Есенска колекција на Ford“, увозникот МиДа нуди големи попусти на дизелските изведби на Fiesta, Focus, Mondeo и Kuga... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Спортската Suzuki Vitara S со нов 1,4 турбо бензинец, достапна и кај нас Македонија - Suzuki Vitara
Спортската Suzuki Vitara S со нов 1,4 турбо бензинец, достапна и кај нас
Suzuki штотуку ја освежи понудата на популарната Vitara со моделот S, кој има нов, 1,4 литарски турбо бензинец, кој развива 140 КС и овозможува високи перформанси и ниска потрошувачка на гориво.... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki - Специјалист за 4x4 веќе од 13.990 евра Македонија - Suzuki
Suzuki - Специјалист за 4x4 веќе од 13.990 евра
Примамлива понуда: одберете еден од трите модели и добијте гратис зимски гуми... Повеќе
 
 
Peugeot Отсега и во македонија можат да се купат toyo пневматици, развиени со врвна јапонска технологија Македонија - Peugeot
Отсега и во македонија можат да се купат toyo пневматици, развиени со врвна јапонска технологија
Еуроимпекс е првата компанија во Македонија чие работење е насочено кон трговија со автомобили и моторни возила од лесна категорија.... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Грандиозниот Volvo XC90 пристигна и кај нас, почнува од 81.900 евра! Македонија - Volvo XC90
Грандиозниот Volvo XC90 пристигна и кај нас, почнува од 81.900 евра!
Автомобилите на Volvo отсекогаш побудувале посебни чувства кога ќе ги погледнете. Чист и минималистички дизајн скоро безгрешно вклопен со големите и робусни димензии – Volvo XC90 е вистинско освежување во клас... Повеќе
 
 
BMW „М Кар“ е нов увозник за BMW и MINI во Македонија! Македонија - BMW
„М Кар“ е нов увозник за BMW и MINI во Македонија!
По повод свеченото отворање на новиот продажно сервисен Центар на компанијата М Кар, главен увозник и дистрибутер на возилата BMW и MINI за Македонија и Косово се одржа прес конфереција на која се обрати гене... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat 500 X достапен и кај нас, по цена од 15.980 евра! Македонија - Fiat 500X CityLook
Fiat 500 X достапен и кај нас, по цена од 15.980 евра!
Единствениот достапен SUV со ретро дизајн, Fiat 500 X, веќе се продава во салоните на Аутомобиле СК!... Повеќе
 
 
Toyota Auris Toyota Auris сега достапен за 13.490 евра Македонија - Toyota Auris
Toyota Auris сега достапен за 13.490 евра
Динамично дизајнираниот компакт на Toyota, неодамна освежен, отсега е достапен по почетна цена од 13.490 евра за моделот со 1,33 бензински мотор со 99 КС.... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross сега достапен за 13.990 евра, со подарок алуминиумски тркала! Македонија - Suzuki S-Cross - old
Suzuki S-Cross сега достапен за 13.990 евра, со подарок алуминиумски тркала!
Јапонскиот SUV нуди исклучителна практичност, функционалност и економичност – бензинецот е најштедливиот во класата!... Повеќе
 
 
_ Прв саем за Електромобили во Македонија, со плејада македонски производи! Македонија - _
Прв саем за Електромобили во Македонија, со плејада македонски производи!
На koli.com.mk веќе пишувавме за првите македонски електрични автомобили и направивме и цел тест на двете возила. Електромобилност Македонија организираше и саем на кој беа презентирани неколку електрични вози... Повеќе
 
 
Peugeot Bipper Peugeot Bipper 1.4 HDi со поврат на ДДВ за само 9.990 евра! Македонија - Peugeot Bipper
Peugeot Bipper 1.4 HDi со поврат на ДДВ за само 9.990 евра!
Патничката верзија на Bipper, отсега е достапна и за фирмите и компаниите, со можност за поврат на ДДВ. Дизелскиот модел чини само 9.990 евра!... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C-Elysee HDi 92 со клима за само 11.990 евра! Македонија - Citroën C-Elysee
Citroen C-Elysee HDi 92 со клима за само 11.990 евра!
Дизел понуда во Citroen која не смее да ја пропуштите - промотивни цени на C3, C-Elysee и C4 HDi моделите... Повеќе
 
 
_ Работи за кои во иднина нема да се изрекуваат казни во сообраќајот Македонија - _
Работи за кои во иднина нема да се изрекуваат казни во сообраќајот
Значајна новина во предлог - законот за безбедност во сообраќајот се воведува и во однос на местата забранети за запирање и паркирање... Повеќе
 
 
Citroën 20% попуст на дополнителна опрема за вашиот Citroen Македонија - Citroën
20% попуст на дополнителна опрема за вашиот Citroen
Искористете ја понудата која важи до 31-ви август 2015-та... Повеќе
 
 
_ Во Скопје промовиран првиот полнач за електрични автомобили Македонија - _
Во Скопје промовиран првиот полнач за електрични автомобили
Пристапот до полначот ќе биде бесплатен за сите електрични возила, а истиот ќе може да наполни електричен автомобил за 30-тина минути... Повеќе
 
 
Mazda CX-3 Новата Mazda CX-3 веќе се вози низ Скопје Македонија - Mazda CX-3
Новата Mazda CX-3 веќе се вози низ Скопје
Изведбата со бензински мотор со 120 КС е достапна по цена од 17.980 евра ... Повеќе
 
 
Volkswagen e-Up! Електричниот VW e-Up! достапен и кај нас, по цена од 26.900 € Македонија - Volkswagen e-Up!
Електричниот VW e-Up! достапен и кај нас, по цена од 26.900 €
Porsche Makedonija го претстави најекономичниот електричен автомобил на пазарот, Volkswagen e-Up! кој има за цел да ја претстави електричната технологија на македонскиот купувач, со реално пристапна цена... Повеќе
 
 
Audi Q7 Пристигна Audi Q7, со почетна цена од 87.074 евра Македонија - Audi Q7
Пристигна Audi Q7, со почетна цена од 87.074 евра
Исклучително простран, луксузен и функционален се првите ептитети кои доаѓаат на памет кога се зборува за новиот Q7 на Audi, кој отсега е достапен и на нашиот пазар.... Повеќе
 
 
Peugeot Два сектора на Еуроимпекс прогласени за најдобри во светот во 2014-та година Македонија - Peugeot
Два сектора на Еуроимпекс прогласени за најдобри во светот во 2014-та година
Секторите за Пост-продажба и сервис и Резервни делови се повторно победници на натпреварувањето за 2014-та година, кое секоја година го организира Принципалот - Automobiles Peugeot за своите импортери... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Peugeot 108 пристигна во Македонија! Македонија - Peugeot 3008
Peugeot 108 пристигна во Македонија!
Со акцент на стилот, економичноста и забавата во возењето, новиот 108 пристигна и кај нас, преку ексклузивниот застапник Euroimpex... Повеќе
 
 
Peugeot Галерија: Јубилејна изложба на олдтајмери во Скопје! Македонија - Peugeot
Галерија: Јубилејна изложба на олдтајмери во Скопје!
Во организација на Euroimpex, увозникот за автомобилите од гамата на Peugeot кај нас, се одржа 10-тата по ред изложба на стари автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex Tuning – Интервју со Зоран Темелковски Македонија - Peugeot
Euroimpex Tuning – Интервју со Зоран Темелковски
Неодамна напишавме за искуствата со чип тјунингот, вграден во Peugeot 308 со 1.6 HDi дизел моторот и бевме многу позитивно изненадени од придобивките и во поглед на перформансите и во поглед на економичноста... Повеќе
 
 
Peugeot Десетта меѓународна изложба на олдтајмери во организација на Euroimpex Македонија - Peugeot
Десетта меѓународна изложба на олдтајмери во организација на Euroimpex
Увозникот за програмата на возилата на Peugeot во нашата земја, Србија, Црна Гора и Косово, Euroimpex, повторно е организатор на меѓународната изложба за историски возила, која ќе се одржи оваа сабота, со поче... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift со гратис кровни носачи и кровен куфер! Македонија - Suzuki Swift
Suzuki Swift со гратис кровни носачи и кровен куфер!
Динамичниот и забавен Swift, во летната сезона доаѓа со многу поволности, кои вклучуваат кровни носачи и кровен куфер. Сега, се што сакате можете да понесете со вас на одмор!... Повеќе
 
 
Peugeot И оваа година меѓународна изложба на историски возила и големо тест возење на Peugeot Македонија - Peugeot
И оваа година меѓународна изложба на историски возила и големо тест возење на Peugeot
„Еуроимпекс“ - генералниот увозник на Peugeot возила за Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, веќе втора година по ред е домаќин на меѓународна изложба со историски возила... Повеќе
 
 
Renault Clio Renault Clio со клима и дисплеј на допир за 9.990 евра Македонија - Renault Clio
Renault Clio со клима и дисплеј на допир за 9.990 евра
Со изглед на кој случајните минувачи не остануваат рамнодушни, вистинска функционалност и богата опрема, Clio е сега достапен за само 9.990 евра... Повеќе
 
 
Fiat Punto Fiat Punto за само 8.490 евра, со 5 врати и клима! Македонија - Fiat Punto
Fiat Punto за само 8.490 евра, со 5 врати и клима!
Италијански шарм и вистинска функционалност и на отворен пат и низ градските улици, сега и со богата опрема и исклучително ниска цена... Повеќе
 
 
Suzuki Celerio Suzuki Celerio со многу богата опрема за само 8.360 евра! Македонија - Suzuki Celerio
Suzuki Celerio со многу богата опрема за само 8.360 евра!
Најголемиот меѓу најмалите, најновиот модел на Suzuki од мини класата, Celerio, се нуди по исклучително ниска цена од 8.360 евра, со карактеристично богата опрема... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Opel Corsa со почетна цена од 9.930 евра! Македонија - Opel Corsa
Новата Opel Corsa со почетна цена од 9.930 евра!
Со целосно нов дизајн, помала потрошувачка и подобрен квалитет на возењето, новата Corsa е повторно меѓу најдобрите во сегментот.... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Citroen C3 дизел со клима за 11.290 евра Македонија - Citroën C3 - old
Citroen C3 дизел со клима за 11.290 евра
Одличниот Citroen C3, со дизел мотор со 75 КС и одлична опрема, сега се нуди по цена од само 11.290 евра!... Повеќе
 
 
_ Ексклузивно: ги возевме првите Македонски Електрични Автомобили! Македонија - _
Ексклузивно: ги возевме првите Македонски Електрични Автомобили!
Иднината во автомобилизмот, Made in Macedonia! Koli.com.mk имаше ексклузивна можност да ги проба првите два македонски автомобили на електричен погон – Fiat Cinquecento на фирмата Giza и Daewoo Matiz на Anima... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Vitara и Celerio пристигнаа во салонот на Suzuki Македонија - Suzuki Vitara
Vitara и Celerio пристигнаа во салонот на Suzuki
Suzuki претстави два новитети оваа година и тоа новата Vitara, која почнува со цена од 14.980 евра и малиот Celerio, кој има стартна цена од 8.360 евра. Уште во основните нивоа на опрема и двата модели се бога... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex слави 25 години постоење! Македонија - Peugeot
Euroimpex слави 25 години постоење!
Официјалниот увозник на возилата на Peugeot во Македонија, а од неодамна и во Србија, Црна Гора и Косово, слави 25 години од своето постоење. По тој повод, во своите простории (салонот на Peugeot), „Еуроимпекс... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Пристигна новото Ford Mondeo, со почетна цена од 23.900 €! Македонија - Ford Mondeo
Пристигна новото Ford Mondeo, со почетна цена од 23.900 €!
Со големи амбиции и високи очекувања, новото Ford Mondeo пристигна и на нашиот пазар, каде ќе стартува од 23.900 € со 1.6 литарскиот дизел со 115 КС и Trend ниво на опрема... Повеќе
 
 
Peugeot „Еуроимпекс” ќе стане генерален увозник и дистрибутер на Peugeot и во Косово Македонија - Peugeot
„Еуроимпекс” ќе стане генерален увозник и дистрибутер на Peugeot и во Косово
Најновата информација од „Еуроимпекс” Македонија е дека компанијата се проширува и во Косово, откако од 1 јули официјално стана генерален увозник и дистрибутер на Peugeot во Србија и Црна Гора... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift со фул опрема, за само 9.690 евра! Македонија - Suzuki Swift
Suzuki Swift со фул опрема, за само 9.690 евра!
Најопремен, најмоќен и најекономичен бензинец во класата, достапен за само 9.690 евра!... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Освежениот Peugeot 508 пристигна, со цена од 22.830 € за бензинецот со 165 КС! Македонија - Peugeot 508
Освежениот Peugeot 508 пристигна, со цена од 22.830 € за бензинецот со 165 КС!
Со многу помоќен настап, но и внатрешни подобрувања со цел уште поголемо премиум искуство, освежениот Peugeot 508 пристигна и кај нас... Повеќе
 
 
Opel 10 години Olympia Motors Македонија - Opel
10 години Olympia Motors
Поздравен говор од упрвителката г-ца Светлана Пљакоска, доделување плакети и подароци за вработените, поздравен говор од Директорот на Opel за регионот г-дин Драган Ненадовиќ, подароци за најголемите Facebook ... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross за само 13.990 €, со гратис зимски гуми! Македонија - Suzuki S-Cross
Suzuki S-Cross за само 13.990 €, со гратис зимски гуми!
Еден од најдобрите SUV во својата класа, Suzuki S-Cross, сега е достапен за само 13.990 € (попуст од 2.000 €), со бензинец со 120 КС, целосна опрема и гратис зимски гуми... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Пристигна новиот Passat, со почетна цена од 22.990 €! Македонија - Volkswagen Passat
Пристигна новиот Passat, со почетна цена од 22.990 €!
Најпродаваниот модел од средната класа, стигна до осмата генерација, која оди два чекори понапред во однос на претходникот. Полесен и попремиум, новиот модел цели директно на првото место од класата... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Егзотичната Alfa Romeo 4C во Скопје! Македонија - Alfa Romeo 4C 2019
Егзотичната Alfa Romeo 4C во Скопје!
Супер лесната, супер забавната и супер егзотичната Alfa Romeo 4C пристигна и кај нас. ... Повеќе
 
 
Fiat Linea Fiat Linea со клима за само 8.990 €! Македонија - Fiat Linea
Fiat Linea со клима за само 8.990 €!
Еден од најпопуларните седани на нашиот пазар, сега уште подостапен, со цена на која можат да позавидат и малите градски автомобили!... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Пристигнаа новите Nissan X-Trail и Juke Македонија - Nissan X-Trail
Пристигнаа новите Nissan X-Trail и Juke
Целосно новиот теренец од компактната класа на Nissan, X-Trail, како и освежениот Nissan Juke, пристигнаа и на нашиот пазар. ... Повеќе
 
 
Peugeot Boxer Презентација на новиот Peugeot Boxer - „Технома“ 2014 Македонија - Peugeot Boxer
Презентација на новиот Peugeot Boxer - „Технома“ 2014
Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија и Црна Гора, на саемот „Технома“ пред македонската јавност го претстави новиот Boxer, а потоа и Alientech уредите за кои компанијата има застапниш... Повеќе
 
 
Opel Новитетите од Opel наскоро и на македонскиот пазар Македонија - Opel
Новитетите од Opel наскоро и на македонскиот пазар
На вчерашната конференција за новинари одржана во Скопје беше претставен развојниот план на Opel, како на европско така и на локално ниво ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Поврат на ДДВ за патнички автомобили, само во Citroen! Македонија - Citroën C4
Поврат на ДДВ за патнички автомобили, само во Citroen!
Понудата се однесува на Citroen C4 и на патничката верзија на Berlingo, и двата со дизел мотори. Со оглед на тоа што се работи за автомобили со Н1 хомологација, истите ќе имаат можност и за поврат на ДДВ и на ... Повеќе
 
 
_ Concours d'Elegace Club - Скопје Македонија - _
Concours d'Elegace Club - Скопје
Меѓународниот клуб за историски возила и организација на настани Concours d’Elegance Foundation од неодамна е официјално присутен во Македонија... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla наскоро со бесплатни станици за полнење батерии и во Скопје! Македонија - Tesla Model S
Tesla наскоро со бесплатни станици за полнење батерии и во Скопје!
Иднината кај нас пристигнува многу порано отколку се надевавме! Најпопуларниот производител на електрични автомобили, Tesla, ќе изгради станица за брзо полнење на батерии во Скопје, при крајот на наредната, од... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Business Line Македонија - Citroën
Citroen Business Line
Линија на возила кои ќе одговорат на вашите професионални потреби... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Новата Škoda Fabia пристигнува во Македонија во 2015 година Македонија - Škoda Fabia
Новата Škoda Fabia пристигнува во Македонија во 2015 година
По премиерата во Париз, за кратко време очекувајте ја и на нашите простори... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Новото Aygo пристигна и во Македонија Македонија - Toyota Aygo
Новото Aygo пристигна и во Македонија
Новото AYGO ја следи идејата на Akio Toyoda да се создаваат се подобри и подобри автомобили, кои при тоа ќе бидат и забавни за возење... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 20 години Мак Аутостар – Посветени како никој друг Македонија - Mercedes-Benz
20 години Мак Аутостар – Посветени како никој друг
Гламур и сјај, познати јавни личности и странски гости, лица од естрадата и голем број претставници на медиумите, на забава организирана на оригинален начин, заедно го прославија 20 годишниот јубилеј на компан... Повеќе
 
 
 Променети критериумите за увоз на половни автомобили Македонија -
Променети критериумите за увоз на половни автомобили
Владата на последната седница донесе одлука која се однесува на увозот на половни автомобили. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Тјунирајте го вашиот автомобил и задржете ја гаранцијата Македонија - Peugeot 308
Тјунирајте го вашиот автомобил и задржете ја гаранцијата
„Еуроимпекс“ во соработка со CSS Performance Tuning, на тест возењето организирано минатиот викенд, покажа дека навистина има разлика во перформанси, и тоа на тјуниран дизел мотор... Повеќе
 
 
_ Компаративно тест возење на тјунирано и нетјунирано возило во Охрид Македонија - _
Компаративно тест возење на тјунирано и нетјунирано возило во Охрид
Како што веќе сте запознаени, „Еуроимпекс“ е првата компанија во Македонија која овозможува компаративно тест возење на тјунирано и нетјунирано возило... Повеќе
 
 
Peugeot Заштедете до 2.500 евра - летна понуда на Peugeot Macedonia Македонија - Peugeot
Заштедете до 2.500 евра - летна понуда на Peugeot Macedonia
Направете паметен потег и заштедете за вашиот одмор... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс - генерален увозник за Peugeot и во Србија и Црна Гора Македонија - Peugeot
Еуроимпекс - генерален увозник за Peugeot и во Србија и Црна Гора
Освен во Македонија, „Еуроимпекс“ прераснува во генерален увозник и дистрибутер на брендот Peugeot и во Србија и Црна Гора. ... Повеќе
 
 
Opel Corsa - old Opel Corsa по неверојатна цена Македонија - Opel Corsa - old
Opel Corsa по неверојатна цена
Благодарение на оваа фантастична кампања еден од најпопуларните Opel автомобили е подостапен од кога и да било порано... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Заврши првиот Suzuki Test Drive Day Македонија - Suzuki S-Cross - old
Заврши првиот Suzuki Test Drive Day
Првиот Suzuki Test Drive Day, со фокус на потрошувачката на новиот SUV на Suzuki, S-Cross, заврши и го доби првиот официјален победник - Љубомир Рафајловски, кој успеа да извози со потрошувачка од просечни 4,0... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old SUZUKI - TEST DRIVE DAY Македонија - Suzuki S-Cross - old
SUZUKI - TEST DRIVE DAY
Вози и докажи дека можеш да потрошиш само 4,5 литри на 100 километри, со новиот Suzuki S-Cross.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Првиот електро - хибриден теренец во светот, Mitsubishi Outlander PHEV пристигна во Македонија Македонија - Mitsubishi
Првиот електро - хибриден теренец во светот, Mitsubishi Outlander PHEV пристигна во Македонија
Outlander PHEV не претставува стандарден хибриден автомобил, туку возило кое може самостојно да се движи на струја до опсег од 52 км... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz AMG празник Македонија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz AMG празник
04 јуни. Не беше празник, ама исто ко да беше. 20-тина Mercedes-Benz модели, од кои повеќето AMG, како и новите C-Class и GLA, како дел од Mercedes-Benz турнејата ни доловија искуство за почит. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Во сабота во Peugeot - меѓународна изложба на историски возила и големо Peugeot тест возење Македонија - Peugeot 308
Во сабота во Peugeot - меѓународна изложба на историски возила и големо Peugeot тест возење
„Еуроимпекс“, Генералниот увозник за Peugeot во Македонија, оваа година е домаќин на IX-тата по ред меѓународна изложба со историски возила. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Меѓународна изложба на олд тајмери и Peugeot тест возење Македонија - Peugeot 308
Меѓународна изложба на олд тајмери и Peugeot тест возење
На ден 31.05.2014 (сабота), ќе се одржи IX-тата Меѓународна изложба на историски возила (old-timers). Настанот, чиј домаќин е „Еуроимпекс“, ќе биде реализиран во соработка со „АМК Џип рели спорт“ и ќе биде лоц... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Редизајнираниот Volkswagen Polo достапен и во Македонија Македонија - Volkswagen Polo 2009
Редизајнираниот Volkswagen Polo достапен и во Македонија
„Освежениот“ Polo носи многу новини во ниската класа. Со новите бензински и дизел мотори со EU6 стандард, Polo e за 21% поефикасен, а со 4 воздушни перничиња и ESP кои се вградуваат сериски, се потврдува негов... Повеќе
 
 
Suzuki Акциски цени и попусти, на купче! Македонија - Suzuki
Акциски цени и попусти, на купче!
Проверете кои се акциските цени на моделите кои се продаваат кај нас, по класи, од најмал до најголем!!!... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Комплетно опремен Citroen C-Elysee HDi 92 за 11.990 евра Македонија - Citroën C-Elysee
Комплетно опремен Citroen C-Elysee HDi 92 за 11.990 евра
Искористете ја и специјалната дизел понуда Citroen C-Elysee HDi 92 сега за 11.990 € со 4 години гаранција... Повеќе
 
 
Porsche Весела Porsche математика Македонија - Porsche
Весела Porsche математика
Математика што е точна, ама целосно без поента. ... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Троши ли реално SX4 S-Cross 4,5 литри? Македонија - Suzuki S-Cross
Троши ли реално SX4 S-Cross 4,5 литри?
Suzuki SX4 S-Cross - Компакетен SUV со реална потрошувачка од 4,5 литри ... Повеќе
 
 
Porsche Тест возење на 5 Porsche-а! Македонија - Porsche
Тест возење на 5 Porsche-а!
1776 коњски сили вкупно распоредени на 5 модели на Porsche. Ретка можност да ги пробаме - Boxster, Cayman S, Carrera, Panamera E-Hybrid, Cayenne GTS, секако овозможено од Porsche Македонија. Импресии? Вакво пр... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Пет причини зошто да го одберете новиот Peugeot 308 Македонија - Peugeot 308
Пет причини зошто да го одберете новиот Peugeot 308
Веб страницата на Peugeot Македонија на сите корисници им овозможува брзи и квалитетни информации за најновите понуди и модели кои се достапни за македонските купувачи... Повеќе
 
 
Porsche Macan Porsche Macan претставен и кај нас Македонија - Porsche Macan
Porsche Macan претставен и кај нас
Помалиот SUV во фамилијата на Porsche, Macan, беше претставен и кај нас. Исклучително спортски, со дизајн како на чистокрвните купеа, Macan ветува исклучително возачко доживување... Повеќе
 
 
Citroën C4 Citroen C4 HDi за само 13.990 евра! Македонија - Citroën C4
Citroen C4 HDi за само 13.990 евра!
По повод 10 години заедничкото работење на Автонова со Citroen, најпопуларниот модел на марката, со дизел мотор од 92 КС и одлична опрема, се нуди по цена од само 13.990 евра... Повеќе
 
 
Škoda Octavia RS 2009 Skoda Octavia RS - Најбрзата Octavia произведена досега! Македонија - Škoda Octavia RS 2009
Skoda Octavia RS - Најбрзата Octavia произведена досега!
Автомобил со спортски карактер, бројни иновативни решенија и неверојатно ниска потрошувачка на гориво... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Новата Alfa Romeo Giulietta и кај нас - богато опремен дизел за 18.490 евра! Македонија - Alfa Romeo Giulietta 2019
Новата Alfa Romeo Giulietta и кај нас - богато опремен дизел за 18.490 евра!
Италијански стил и беспрекорни перформанси, сега во ново, освежено пакување! Новата Giulietta и натаму плени со дизајнот, а има подобрена механика и моторизација, вклучувајќи и нов дизел со 150 КС... Повеќе
 
 
Fiat Пролетта пристигна и во Fiat Македонија - Fiat
Пролетта пристигна и во Fiat
Новата сезона донесе неверојатна понуда - Fiat Linea и Fiat Punto од 8.990 евра... Повеќе
 
 
Citroën Промотивна акција на сервисната мрежа на Citroën Македонија Македонија - Citroën
Промотивна акција на сервисната мрежа на Citroën Македонија
Искористете ја промотивната акција на сервисната мрежа на Citroën и набавете ги оригиналните резервни делови и дополнителна опрема по единствени специјални цени... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Mercedes – Benz C Class и GLA, претставени во Македонија! Македонија - Mercedes-Benz C-Class
Mercedes – Benz C Class и GLA, претставени во Македонија!
Неколку дена по европската премиера на саемот во Женева, увозникот за Mercedes – Benz во Македонија, МакАутоСтар, ги претстави C Class и GLA и во нашата земја... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот, полесен и поспортски Swift Diesel, по цена од 11.690 евра! Македонија - Suzuki Swift
Новиот, полесен и поспортски Swift Diesel, по цена од 11.690 евра!
Најбогато опремениот и најдостапен дизел во класата, сега со уште поспортски изглед со LED светла и уште подобра економичност, достапен за само 11.690 евра!... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex отсега и со професионално тјунирање на сите марки на возила Македонија - Peugeot
Euroimpex отсега и со професионално тјунирање на сите марки на возила
Euroimpex е компанија која бележи веќе 24 годишен развој во нашава земја. Често ја споменуваат како Генерален увозник за Peugeot во Македонија, но покрај тоа станува збор за сериозен застапник и на Total масла... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Skoda Octavia не престанува да воодушевува Македонија - Škoda Octavia
Skoda Octavia не престанува да воодушевува
Во пријатна атмосфера и во присуство на голем број пријатели, гости и претставници на медиумите синоќа во ноќниот клуб „Станица 26“, Porsche Macedonia и официјално го доби признанието „Автомобил на годината 20... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra по цена од 12.990 евра! Македонија - Opel Astra - 2011
Opel Astra по цена од 12.990 евра!
Богато опремена, со 1.4 литарски мотор со 100 КС, Opel Astra сега е достапна по цена од 12.990 евра!... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - 2014 Новиот C4 Picasso пристигна и кај нас, по цена од 19.990 евра! Македонија - Citroën C4 Picasso - 2014
Новиот C4 Picasso пристигна и кај нас, по цена од 19.990 евра!
Фамилијарен автомобил, со многу простор и висока функционалност, кој нема да ви биде срам да го возите. Picasso серијата на Citroen отсекогаш била „најубавата“ во класата, но новиот C4 модел излегува уште еден... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Светскиот шампион во Кик-Бокс, Димитар Ѓоргиев, ќе вози Yaris Македонија - Toyota Yaris
Светскиот шампион во Кик-Бокс, Димитар Ѓоргиев, ќе вози Yaris
Увозникот на возилата на Toyota во нашата земја, Авто Центар, му подари на младиот кик боксер, воедно и светски шампион во категоријата до 74 килограми нов Yaris, кој ќе треба да му помогне во понатамошните по... Повеќе
 
 
_ Од годинава, регистрираните возила ќе добиваат посебна налепница Македонија - _
Од годинава, регистрираните возила ќе добиваат посебна налепница
Целта на овој новитет е во насока за намалување на бројот на нерегистрирани возила кои учествуваат во сообраќајот... Повеќе
 
 
Peugeot Револуционерен 3D каталог со Peugeot моделите во Македонија Македонија - Peugeot
Револуционерен 3D каталог со Peugeot моделите во Македонија
Тимот на Peugeot во Македонија, го презентираше својот најнов проект - 3D каталог за Peugeot моделите кој впрочем е и првиот 3D каталог во автомобилската индустрија во Македонија.... Повеќе
 
 
Fiat VAN - Бизнисот има нова перспектива Македонија - Fiat
VAN - Бизнисот има нова перспектива
Бизнисот конечно ги има средствата кои ги заслужува со гамата Van од Fiat Professional... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Spaceback Пристигна Škoda Rapid Spaceback - новиот градски заводник Македонија - Škoda Rapid Spaceback
Пристигна Škoda Rapid Spaceback - новиот градски заводник
Оваa зима и македонските возачи ќе можат со своите семејства да уживаат во патувањето и зимскиот одмор со новиот автомобилски убавец Škoda Rapid Spaceback, благодарение на генералниот импортер за Škoda - „Pors... Повеќе
 
 
Opel Insignia Ексклузивно презентирани новите Opel Insignia и Cascada Македонија - Opel Insignia
Ексклузивно презентирани новите Opel Insignia и Cascada
Оlympia Motors по повод пристигнувањето на двата најнови модели од Opel, Insignia и Cascada, подготви интересна презентација за своите постоечки и идни клиенти, соработници и пријатели... Повеќе
 
 
Citroën Citroen сервисни пакети Македонија - Citroën
Citroen сервисни пакети
Специјално прилагодени за возила постари од 5 години... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Премиера - Peugeot 308 Македонија - Peugeot 308
Премиера - Peugeot 308
Компактен однадвор, простран однатре, со драстично намалена маса и зголемен квалитет, новиот 308 цели директно на врвот од класата. Префинетиот надворешен дизајн и иновативната внатрешност, дополнително го изд... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Пристигна новиот Suzuki, S-Cross Македонија - Suzuki S-Cross
Пристигна новиот Suzuki, S-Cross
Во салонот на Миркат, веќе се наоѓа новиот SX4, S-Cross. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz А 45 AMG Edition 1 Mercedes А 45 AMG Edition 1 пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz А 45 AMG Edition 1
Mercedes А 45 AMG Edition 1 пристигна во Македонија
Ниту повеќе ниту помалку, туку точно 360 КС поседува Mercedes-Benz А 45 AMG, модел што претставува вистински уникат и е по вкус на сите оние кои сакаат мoќ и врвен дизајн... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Врвната лимузина Volkswagen Phaeton сега и кај нас Македонија - Volkswagen Phaeton
Врвната лимузина Volkswagen Phaeton сега и кај нас
Врвниот дострел во класата на лимузини од D сегментот, Volkswagen Phaeton, сега е достапен и во Македонија. Лимузината која за прв пат во светски рамки беше претставена на Саемот во Женева во 2002 година, прек... Повеќе
 
 
BMW Над 1.200 посетители на седмиот „Октоберфест“ во Скопје Македонија - BMW
Над 1.200 посетители на седмиот „Октоберфест“ во Скопје
Пред неколку дена во дворот на Маккар - BMW, на улица „Скупи“ во Скопје се одржа седмиот по ред DMWV Октоберфест Скопје 2013, чијшто генерален спонзор беше Маккар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Mercedes S-Class пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz S Class - 2014
Mercedes S-Class пристигна во Македонија
Најсовршениот автомобил како што уште го нарекуваат во светските медиуми, новата Mercedes S-Class, по прикажувањето на саемот во Франкфурт пред 10-тина дена, пристигна и во Македонија ... Повеќе
 
 
Peugeot Неверојатна промотивна акција на Peugeot Macedonia Македонија - Peugeot
Неверојатна промотивна акција на Peugeot Macedonia
Доколку вашето возило има повеќе од 5 години, Peugeot Macedonia ви нуди економични сервисни пакети... Повеќе
 
 
Lexus IS Lexus IS претставен кај нас, со стартна цена од 38.950 евра за хибридот! Македонија - Lexus IS
Lexus IS претставен кај нас, со стартна цена од 38.950 евра за хибридот!
Направен околу возачот, со многу поспортски претензии од својот претходник, а за прв пат и со хибриден погон, новиот Lexus IS беше претставен и кај нас, во салонот на Toyota Авто Центар, заедно со новата Corol... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новата Corolla пристигна, со цена од 15.590 евра! Македонија - Toyota Corolla
Новата Corolla пристигна, со цена од 15.590 евра!
Надворешни димензии како од класа повисоко, многу повеќе простор во внатрешноста и драстично подобрени возни својства, се квалитетите со кои Corolla од 11-тата генерација повторно претендира на тронот „светски... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Новиот луксузен и моќен Porsche Panamera на жешкиот скопски асфалт Македонија - Porsche Panamera
Новиот луксузен и моќен Porsche Panamera на жешкиот скопски асфалт
Само неколку дена по европската премиера на фестивалот на брзината во Гудвуд, престижниот Porsche Panamera од втората генерација пристигна и во Македонија ... Повеќе
 
 
Volkswagen California Т5 Новиот VW California пристигна и во Македонија Македонија - Volkswagen California Т5
Новиот VW California пристигна и во Македонија
Автомобил за секојдневно уживање, за сите оние со нескротлив авантуристички дух кои сакаат да ги откриваат убавините на различните дестинации. Со место за спиење за четири возрасни лица, кујна и многу повеќе. ... Повеќе
 
 
Fiat Panda Пристигна новата Panda, со цена од 9.190 евра! Македонија - Fiat Panda
Пристигна новата Panda, со цена од 9.190 евра!
Уште поинвентивна, но и многу позабавна и потренди, новата Panda продолжува да поставува стандарди во мини класата на автомобили. Со исклучително пространа внатрешност, пет врати и целосна опрема, на нашиот па... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Пристигна Peugeot 2008, почетна цена од 14.330 евра! Македонија - Peugeot 2008
Пристигна Peugeot 2008, почетна цена од 14.330 евра!
Новиот кросовер од ниската класа на Peugeot, базиран на одличниот 208, пристигна и кај нас, по почетна цена од 14.330 евра за моделот со 1.2 мотор со 82 КС и Access ниво на опрема. ... Повеќе
 
 
 Во Скопје по седми пат се избираа најдобрите Олд Тајмери Македонија -
Во Скопје по седми пат се избираа најдобрите Олд Тајмери
Во продолжение дознајте кои беа наградените на годинашното издание на манифестацијата... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot забава за најмалите - во градскиот парк Македонија - Peugeot
Peugeot забава за најмалите - во градскиот парк
Овој викенд во Луна паркот во Скопје, Peugeot приреди големо дружење со семејствата посетители на забавниот парк.... Повеќе
 
 
 Во Скопје ќе се чека пократко за зелено светло Македонија -
Во Скопје ќе се чека пократко за зелено светло
Семафорите на околу 90 крстосници ќе работат во зависност од сообраќајното оптоварување, односно зеленото време нема да биде фиксно како што е во моментов... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra со помажествен изглед Македонија - Nissan Micra
Новата Nissan Micra со помажествен изглед
Најновата генерација на Nissan Micra има тенденција да ги избегне женствените линии, но се чини дека Јапонците во обид да ги помират двата пола го направија најлошото - губење на посебноста... Повеќе
 
 
 Успешен викенд за македонските мотоциклисти Македонија -
Успешен викенд за македонските мотоциклисти
Тројцата претставници на Мотоциклистичката федерација на Македонија (МФМ) успешно настапија на мотоциклистичкиот натпревар „Гран При Бугарија 2013“ кој се одржа на 9 јуни на патеката Долна Митрополија крај Пле... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L со стартна цена од 12.990 евра! Македонија - Fiat 500L
Fiat 500L со стартна цена од 12.990 евра!
Моноволуменската верзија на популарниот 500, веќе може да се види во салоните на Fiat, а почнува од 12.990 евра за основниот модел со 1,4 литарскиот бензинец со 95 КС и опрема POP... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Редизајнираниот E-Class пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz E-Class - old
Редизајнираниот E-Class пристигна во Македонија
Редизајнираниот Mercedes E-Class веќе може да се најде во понудата на Мак АутоСтар, а овој автомобил е еден вид навестување за тоа што се’ може да се очекува од обновената S-class... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Новaтa Octavia 2013 пристигна и во Македонија Македонија - Škoda Octavia
Новaтa Octavia 2013 пристигна и во Македонија
Автомобилот освојува со својата атрактивност, уште поголем простор, бројни иновативни решенија, моќни и ефикасни мотори, како и пониска потрошувачка на гориво... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Evolution Македонскиот автомобилист Игор Стефановски ќе го освојува Водно Македонија - Mitsubishi Lancer Evolution
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски ќе го освојува Водно
Игор Стефановски - Иџе ќе се обиде да го собори постоечкиот рекорд од 2 минути 12 секунди и 14 стотинки... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања Македонија - Citroën
Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања
Во акцијата се вклучени три модели на Citroen, а понудата во никој случај нема да ве остави рамнодушни... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Mercedes CLA пристигна, почетна цена 28.970 евра! Македонија - Mercedes-Benz CLA
Mercedes CLA пристигна, почетна цена 28.970 евра!
Мак Ауто Стар и официјално го претстави новиот купе-седан од компактната класа, CLA, кој на нашиот пазар ќе чини од 28.970 евра за 1,6 бензинецот со 122 КС, па нагоре. И да, изгледа уште пожешко во живо!... Повеќе
 
 
Peugeot Бесплатна дијагностика во Peugeot! Македонија - Peugeot
Бесплатна дијагностика во Peugeot!
Секој сопственик на Peugeot возило, овој месец има можност бесплатно да изврши дијагностика во сервисот на Euroimpex... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Mercedes CLA пристигна во Македонија! Македонија - Mercedes-Benz CLA
Mercedes CLA пристигна во Македонија!
Атрактивната купе-седан верзија на А класата, пристигна и во Македонија, веднаш по европската премиера во Женева... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C-Elysée пристигна по цена од 12.990 евра за дизел! Македонија - Citroën C-Elysee
Citroen C-Elysée пристигна по цена од 12.990 евра за дизел!
Новиот седан на Citroen, кој е специјално развиван за пазари како нашиот, со особено внимание посветено на издржливоста, беше официјално претставен и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Peugeot 301 ја доби наградата за адекватност на македонскиот пазар Македонија - Peugeot 301
Peugeot 301 ја доби наградата за адекватност на македонскиот пазар
На изборот за автомобил на годината во Македонија, Peugeot 301 ја доби наградата за адекватност на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Најдобриот мал SUV, Suzuki SX4 за само 9.990 евра!!! Македонија - Suzuki SX4
Најдобриот мал SUV, Suzuki SX4 за само 9.990 евра!!!
Сега, нема подостапен SUV модел во класата! Придвижуван од модерниот бензинец со 120 КС и богатата опрема Urban, SX4 чини неверојатни 9.990 евра!... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Пристигна новиот RAV4 – почетна цена 26.990 евра! Македонија - Toyota RAV 4 2012
Пристигна новиот RAV4 – почетна цена 26.990 евра!
Пионерот на компактната SUV класа и најпродаваниот кросовер со 4,5 милиони примероци, стигна до четвртата генерација. Многу поголем и покомфорен, но и натаму со акцент на динамичноста, RAV4 почнува од 26.990 е... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Swift Diesel за 12.400 евра! Македонија - Suzuki Swift
Swift Diesel за 12.400 евра!
Вистинското возачко уживање, сега достапно и со ултра економичен дизел мотор, по цена од само 12.400 евра!... Повеќе
 
 
Toyota Auris Пристигна новиот Auris, со цена од 14.990 евра! Македонија - Toyota Auris
Пристигна новиот Auris, со цена од 14.990 евра!
Од Toyota го најавуваат како целосно нов модел, како револуција, а не како еволуција. Но, тоа е видливо уште на прв поглед – новиот Auris изгледа многу поспортски, со пониска силуета и поагресивна предна маска... Повеќе
 
 
_ Преглед – продажба на нови возила во 2012 во Македонија Македонија - _
Преглед – продажба на нови возила во 2012 во Македонија
Минатата година, кога е во прашање продажбата на нови автомобили во нашава земја, помина во најмала рака, катастрофално. Со вкупно продадени 4.055 автомобили, пазарот продолжува да тоне... Повеќе
 
 
Citroën Најекономичните дизели, по најдостапни цени во Citroen Македонија - Citroën
Најекономичните дизели, по најдостапни цени во Citroen
Со С3, C4 и Berlingo HDi, штедете и при купување и при возење! Најдостапните дизел модели на пазарот можат да поминат до 1263 km со еден резервоар!... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C-Elysée пристигна по цена од 10.490 евра! Македонија - Citroën C-Elysee
Citroen C-Elysée пристигна по цена од 10.490 евра!
Француски шарм, пространа внатрешност и голем багажник и сето тоа по цена од 10.490 евра! Новиот C-Elysée цели да биде вистински бестселер на нашиот пазар!... Повеќе
 
 
Suzuki Акциски цени во Suzuki! Македонија - Suzuki
Акциски цени во Suzuki!
Моделите на јапонскиот бренд во моментов се подостапни од било кога!... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Skoda Rapid со цена од 10.380 евра Македонија - Škoda Rapid
Skoda Rapid со цена од 10.380 евра
Седанот на Skoda, наменет пред се за источните пазари, нуди пространа внатрешност и голем багажник, по прифатлива цена... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Специјална понуда – Peugeot 208 за 10.990 евра Македонија - Peugeot 208
Специјална понуда – Peugeot 208 за 10.990 евра
Ова е една од оние можности кои едноставно не се пропуштаат... Повеќе
 
 
_ Горивата на бензинските низ државава содржат вода!? Македонија - _
Горивата на бензинските низ државава содржат вода!?
Покрај тоа, точеле помалку литри, а наплаќале повеќе, а нафтата содржела повеќе сулфур од дозволеното... Повеќе
 
 
Peugeot Генералниот директор на Еуроимпекс - Бадникарски кум Македонија - Peugeot
Генералниот директор на Еуроимпекс - Бадникарски кум
Покрај директорот на Peugeot Македонија, здравичари се популарните “Силви бенд”... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Peugeot 301 со цена од 9.990 евра во Македонија Македонија - Peugeot 301
Peugeot 301 со цена од 9.990 евра во Македонија
Најновиот, најдостапниот и најиздржливиот “лав” пристигна и кај нас... Повеќе
 
 
Jeep Со Јеер до Јувентус! – наградна игра од Automobile SK Македонија - Jeep
Со Јеер до Јувентус! – наградна игра од Automobile SK
Влезници за натпревар на Јувентус, оригинални дресови од Јувентус и многу други награди... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot – 20% попуст на ситни каросериски поправки Македонија - Peugeot
Peugeot – 20% попуст на ситни каросериски поправки
Го гребнавте вашето Peugeot? Не грижете се, Peugeot Македонија ќе го поправи, за 20% пониска цена од редовната... Повеќе
 
 
Peugeot Месец на бесплатна дијагностика во Peugeot Македонија - Peugeot
Месец на бесплатна дијагностика во Peugeot
Оваа промотивна понуда, сите граѓани на Република Македонија – сопственици на Peugeot, ќе имаат можност да ја искористат до 15-ти декември... Повеќе
 
 
KIA Sorento Фејс-лифтот на KIA Sorento пристигна и кај нас Македонија - KIA Sorento
Фејс-лифтот на KIA Sorento пристигна и кај нас
Нуди многу новитети, а најбројни се оние во безбедносниот сегмент... Повеќе
 
 
_ Ставете ја зимската опрема во автомобилот Македонија - _
Ставете ја зимската опрема во автомобилот
Од денеска, 15-ти ноември, започнува зимската сезона, барем за возачите... Повеќе
 
 
Lotus Elise SUV удри во Lotus Elise во Скопски Капиштец Македонија - Lotus Elise
SUV удри во Lotus Elise во Скопски Капиштец
Можеби масивниот SUV автомобил и да не е многу оштетен, ама спортскиот Lotus... Повеќе
 
 
Dacia Lodgy Dacia Lodgy пристигна и во Македонија Македонија - Dacia Lodgy
Dacia Lodgy пристигна и во Македонија
Романско-Францускиот моноволумен се очекува да постигне голем успех, пред сè, благодарение на достапноста... Повеќе
 
 
KIA Cee'd И новиот KIA Cee’d промовиран кај нас Македонија - KIA Cee'd
И новиот KIA Cee’d промовиран кај нас
Одличен, несекојдневен изглед, комбиниран со веќе препознатлив Корејски квалитет и достапна цена... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLK-Class Новата GLK-Class на Mercedes-Benz достапна и во Македонија Македонија - Mercedes-Benz GLK-Class
Новата GLK-Class на Mercedes-Benz достапна и во Македонија
Освежена надворешност, напредна технологија и ефикасни мотори се главните синоними за новиот Германец... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Новиот Peugeot 301 претставен во Македонија Македонија - Peugeot 301
Новиот Peugeot 301 претставен во Македонија
Одличен автомобил, прекрасна атмосфера, многу гости и познати лица беа дел од ова претставување на 301, пред тој да се најде во продажба... Повеќе
 
 
_ Дознајте сè за гумите, благодарение на Stop&Go Македонија - _
Дознајте сè за гумите, благодарение на Stop&Go
“Лексикон” за гуми, каде може да видите што значат информациите напишани на ѕидот од гумата, точниот притисок во гумите и слично... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Новиот Peugeot 301 за прв пат во Македонија на 5-ти ноември Македонија - Peugeot 301
Новиот Peugeot 301 за прв пат во Македонија на 5-ти ноември
Peugeot 301 Road Trip токму тогаш поминува низ Македонија... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Познати ВИП гостите на Peugeot 301 Road Trip Македонија - Peugeot 301
Познати ВИП гостите на Peugeot 301 Road Trip
Првите Македонци што ќе го возат новиот 301 на Peugeot се Зорица Серафимовска Арсовска и Игор Штерјов... Повеќе
 
 
_ Stop&Go понуда – Black Horse акумулатори Македонија - _
Stop&Go понуда – Black Horse акумулатори
Покрај понудата на пневматици за патнички и товарни возила, како и алуминиумски фелни, Stop&Go во палетата на производи има акумулатори од програмата на Black Horse... Повеќе
 
 
 Stop&Go понуда – VARTA акумулатори Македонија -
Stop&Go понуда – VARTA акумулатори
Покрај понудата на пневматици за патнички и товарни возила, како и алуминиумски фелни, Stop&Go во палетата на производи има акумулатори од програмата на VARTA... Повеќе
 
 
 ЛУКОИЛ Македонија – квалитет, од 2005-та Македонија -
ЛУКОИЛ Македонија – квалитет, од 2005-та
Најквалитетното гориво во Македонија, достапно за сите, благодарение на ЛУКОИЛ... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Ова се полуфиналистите на Peugeot 301 Road Trip Македонија - Peugeot 301
Ова се полуфиналистите на Peugeot 301 Road Trip
Вчера, беше одржан кастинг на кои беа повикани сите кандидати... Повеќе
 
 
Ford Ford со 5 години гаранција на своите возила во Македонија Македонија - Ford
Ford со 5 години гаранција на своите возила во Македонија
За разлика од досегашните 2 години и неограничен број на километри... Повеќе
 
 
 Плимонт – 18 години искуство во автогасната дејност Македонија -
Плимонт – 18 години искуство во автогасната дејност
Што ја прави водечка компанија во Република Македонија... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander Новиот Mitsubishi Outlander пристигна во Македонија Македонија - Mitsubishi Outlander
Новиот Mitsubishi Outlander пристигна во Македонија
Во просториите на Мак Аутостар, денеска е презентиран новиот Outlander, кој досега е продаден во над 950.000 примероци... Повеќе
 
 
 Stop&Go понуда – Xtreme Wheels алуминиумски фелни Македонија -
Stop&Go понуда – Xtreme Wheels алуминиумски фелни
Покрај понудата на пневматици за патнички и товарни возила, Stop&Go во палетата на производи има и богата понуда на алуминиумски фелни... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Патувајте низ 18 земји и 3 континенти, со Peugeot 301 Македонија - Peugeot 301
Патувајте низ 18 земји и 3 континенти, со Peugeot 301
Искористете ја оваа единствена можност – како да се уверите во квалитетот на возилото, така и да се прошетате... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Suzuki е најпродаван Јапонски бренд во Македонија Македонија - Suzuki SX4
Suzuki е најпродаван Јапонски бренд во Македонија
Тоа значи подобар резултат од титани како Toyota и BMW... Повеќе
 
 
 Stop&Go понуда – Mak Wheels алуминиумски фелни Македонија -
Stop&Go понуда – Mak Wheels алуминиумски фелни
Покрај понудата на пневматици за патнички и товарни возила, Stop&Go во палетата на производи има и понуда на алуминиумски фелни... Повеќе
 
 
Jeep Automobile SK е новиот ексклузивен увозник на Jeep Македонија - Jeep
Automobile SK е новиот ексклузивен увозник на Jeep
Станува збор за легендарен Американски бренд и синоним за Off-road возила ... Повеќе
 
 
 Stop&Go понуда – Firestone гуми за товарни возила Македонија -
Stop&Go понуда – Firestone гуми за товарни возила
Покрај понудата на пневматици за патнички возила, Stop&Go во палетата на производи Firestone има и понуда на гуми за товарни возила... Повеќе
 
 
 Од денес, 45 евра или 25 поени казна за стара возачка Македонија -
Од денес, 45 евра или 25 поени казна за стара возачка
“Помилувани” ќе бидат само оние граѓани што веќе закажале термин... Повеќе
 
 
BMW Октоберфест Скопје го посетија 1000 гости Македонија - BMW
Октоберфест Скопје го посетија 1000 гости
На 27-ми септември отворен шестиот Октоберфест во Скопје... Повеќе
 
 
 Македонец 4-ти на Источно-Европскиот мото шампионат Македонија -
Македонец 4-ти на Источно-Европскиот мото шампионат
На ова масовно мото натпреварување, Игор Спиров го освои 4-тото место во класата SuperBike до 600 ccm... Повеќе
 
 
 Stop&Go понуда – Bridgestone гуми за товарни возила Македонија -
Stop&Go понуда – Bridgestone гуми за товарни возила
Покрај понудата на пневматици за патнички возила, Stop&Go во палетата на производи Bridgestone има и понуда на гуми за товарни возила... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Премиера – новата A Class со почетна цена од 22.950 евра! Македонија - Mercedes-Benz A-Class 2012
Премиера – новата A Class со почетна цена од 22.950 евра!
Самото име на моделот не најавува нешто спектакуларно, но новата A Class е вистински „кршач“ на вратови на патиштата... Повеќе
 
 
 Stop&Go понуда – Hankook гуми за товарни возила Македонија -
Stop&Go понуда – Hankook гуми за товарни возила
Покрај понудата на пневматици за патнички возила, Stop&Go во палетата на производи Hankook има и понуда на гуми за товарни возила... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Премиера – Hyundai Santa Fe и i40! Македонија - Hyundai i40
Премиера – Hyundai Santa Fe и i40!
Со нагласениот флуиден дизајн и многу попремиум карактеристики, Santa Fe и i40 внесуваат нова димензија во понудата на Корејците - на луксуз и напредна технологија... Повеќе
 
 
 Изложба на олдтајмери во Кавадарци Македонија -
Изложба на олдтајмери во Кавадарци
Истата ќе се одржи на 8-ми септември, во близина на градскиот плоштад... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Новата А-Class на Mercedes-Benz со почетна цена од 22.950 евра Македонија - Mercedes-Benz A-Class 2012
Новата А-Class на Mercedes-Benz со почетна цена од 22.950 евра
А првите испораки се очекуваат на 15-ти, овој месец... Повеќе
 
 
Peugeot 207 Огромни попусти на Peugeot возила од лагер Македонија - Peugeot 207
Огромни попусти на Peugeot возила од лагер
Оваа специјална понуда вклучува попусти во износ и над 4.000 евра... Повеќе
 
 
Seat Altea Freetrack Нашите полицајци ќе возат Seat Altea Freetrack? Македонија - Seat Altea Freetrack
Нашите полицајци ќе возат Seat Altea Freetrack?
Според информациите, на аукцијата, со најмала понудена цена настапил КА-ДИС, увозник за Seat во Македонија... Повеќе
 
 
 Stop&Go Ви ги претставува Pirelli гумите Македонија -
Stop&Go Ви ги претставува Pirelli гумите
Широката палета на производи кои ги нуди Stop&Go на нашиот пазар, сега е побогата за брендот Pirelli – чиј овластен увозник е токму Stop&Go... Повеќе
 
 
 Stop&Go Ви ги претставува Firestone гумите Македонија -
Stop&Go Ви ги претставува Firestone гумите
Широката палета на производи кои ги нуди Stop&Go на нашиот пазар, сега е побогата за брендот Firestone – чиј овластен увозник е токму Stop&Go... Повеќе
 
 
 Stop&Go Ви ги презентира Bridgestone пневматиците Македонија -
Stop&Go Ви ги презентира Bridgestone пневматиците
Широката палета на производи во Stop&Go, сега е побогата за брендот Bridgestone – чиј овластен увозник е токму Stop&Go... Повеќе
 
 
 Stop&Go Ви ги претставува Hankook гумите Македонија -
Stop&Go Ви ги претставува Hankook гумите
Широката палета на производи кои ги нуди Stop&Go на нашиот пазар, сега е побогата за брендот Hankook – чиј овластен увозник е токму Stop&Go... Повеќе
 
 
 Stop&Go – Врвна и квалитетна услуга, од 2008-ма Македонија -
Stop&Go – Врвна и квалитетна услуга, од 2008-ма
Stop&Go e овластен увозник на брендовите: Bridgestone, Firestone, Hankook, Pirelli, Toyo, Mak Wheels, Alessio, Varta, Black Horse, Unico Filter... Повеќе
 
 
Fiat 500 Mис на Македонија 2012 со Fiat 500 во Кочани и Кичево Македонија - Fiat 500
Mис на Македонија 2012 со Fiat 500 во Кочани и Кичево
Караванот на Мис на Македонија 2012-та е организиран од Automobile SK... Повеќе
 
 
 Структурата на една гума ја сочинуваат 7 елементи Македонија -
Структурата на една гума ја сочинуваат 7 елементи
Благодарение на Stop&Go Service, погледнете кои се тие елементи... Повеќе
 
 
 Покрај табличките, ќе добиваме и налепници Македонија -
Покрај табличките, ќе добиваме и налепници
Таа ќе ја докажува извршената регистрација, а со неа ќе се намалат беспотребните запирања од полицијата... Повеќе
 
 
 Мотоцентар со свој продажно-сервисен салон во Битола Македонија -
Мотоцентар со свој продажно-сервисен салон во Битола
Мотоцентар е еден од водечките увозници и дистрибутери на гуми во Република Македонија... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot и Еуроимпекс од сега и на втора локација Македонија - Peugeot
Peugeot и Еуроимпекс од сега и на втора локација
Отварањето на новиот салон, се случи на 30-ти јуни, на улица Скупи бб... Повеќе
 
 
 Мајсторски совети за поправање Македонија -
Мајсторски совети за поправање
За сите кои сакаат нешто да чачкаат, да поправаат. И за оние кои немаат алат и за оние кои имаат, а незнаат како да го искористат... Повеќе
 
 
Opel Opel прослави 150 години Македонија - Opel
Opel прослави 150 години
Со најавата и премиерното претставување на Opel Ampera, европскиот автомобил на годината, Opel го прослави роденденот од 150 години и во нашата земја... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi ги испрати кошаркарите со надеж и желба за Лондон Македонија - Mitsubishi
Mitsubishi ги испрати кошаркарите со надеж и желба за Лондон
Под слоганот „Возиме напред – Возиме за Лондон“, Мак Аутостар и Mitsubishi, кои ја поддржуваат македонската репрезентација, ги испратија кошаркарите за најтешкиот предизвик досега, квалификациите за пласман на... Повеќе
 
 
 Камерите во Скопје најчесто снимаа погрешно паркирање Македонија -
Камерите во Скопје најчесто снимаа погрешно паркирање
Тоа може да се види од видеото “Предупредуваме”... Повеќе
 
 
Peugeot Нов овластен продажно-сервисен центар на Peugeot Македонија - Peugeot
Нов овластен продажно-сервисен центар на Peugeot
Компанијата „Васе Старт“ од Куманово e новиот овластен дилер на Peugeot мрежата во Македонија... Повеќе
 
 
Opel Opel со роденденски попуст до 900 евра Македонија - Opel
Opel со роденденски попуст до 900 евра
Кампањата носи назив “Хепи Опел ту ју”, а се однесува само за возила од лагер... Повеќе
 
 
Toyota Фото вест - Toyota Fest Македонија - Toyota
Фото вест - Toyota Fest
Работа нон-стоп цели 30 часа, зачинети со музика, забава, игри и награди за посетителите... Повеќе
 
 
Ford Focus Mi-Da Grand Motors – Focus за 12.900 и Mondeo за 19.900 евра Македонија - Ford Focus
Mi-Da Grand Motors – Focus за 12.900 и Mondeo за 19.900 евра
Одлични понуди од застапникот на Ford за Македонија... Повеќе
 
 
Opel Antara Opel Antara со дизел мотор за 20.990 евра Македонија - Opel Antara
Opel Antara со дизел мотор за 20.990 евра
2.2-литарски агрегат, 163 КС и погон на предните тркала... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 со цена од 12.000 евра во Македонија Македонија - Peugeot 208
Peugeot 208 со цена од 12.000 евра во Македонија
Вчера беше одржана официјалната промоција на новиот “лав”... Повеќе
 
 
 Илиоски на два пати на 28-мата позиција Македонија -
Илиоски на два пати на 28-мата позиција
На петтиот натпревар од Светскиот шампионат во мотокрос за 2012... Повеќе
 
 
Toyota За секои три рати – една Toyota гратис! Македонија - Toyota
За секои три рати – една Toyota гратис!
Промоција од Toyota – возило на три годишни рати, без камата... Повеќе
 
 
Ford Focus Со Ford Focus, на кафе покрај море! Македонија - Ford Focus
Со Ford Focus, на кафе покрај море!
Нема ништо подобро од прекрасен викенд поминат со пријателите. Топло време, мирис на море, неодоливото фрапе и Ford Focus ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 пристигна во Македонија Македонија - Peugeot 208
Peugeot 208 пристигна во Македонија
Интерактивно искуство и новиот Peugeot 208 – е називот на промоционалната кампања на Peugeot Macedonia... Повеќе
 
 
Opel Antara Opel Antara 2.2 Diesel за 20.990 евра Македонија - Opel Antara
Opel Antara 2.2 Diesel за 20.990 евра
Комплетно опремен автомобил, со промотивна цена од Opel... Повеќе
 
 
 Мотокрос натпревар “Смолево 2012” на 20-ти мај Македонија -
Мотокрос натпревар “Смолево 2012” на 20-ти мај
Натпреварот е дел од мотокрос Шампионатот на Македонија за сезоната 2012... Повеќе
 
 
Suzuki Splash Малите нешта што го прават животот поубав – Suzuki Splash Македонија - Suzuki Splash
Малите нешта што го прават животот поубав – Suzuki Splash
Со неверојатно ниска потрошувачка од само 4,2 литри / 100 km, малиот градски автомобил изненадува во секој поглед. ... Повеќе
 
 
Ford Focus Тест возење на Fiesta, Focus и Mondeo на 19 и 20 мај Македонија - Ford Focus
Тест возење на Fiesta, Focus и Mondeo на 19 и 20 мај
Ford и Mi-Da Grand Motors го организираат настанот, по повод финалето од ЛШ... Повеќе
 
 
Peugeot Пакети за пролетно освежување во Peugeot Македонија - Peugeot
Пакети за пролетно освежување во Peugeot
Попусти на сервисите и работната рака во Peugeot... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Во МВР, Chrysler ќе се менува со Škoda или Seat? Македонија - Škoda Yeti
Во МВР, Chrysler ќе се менува со Škoda или Seat?
МВР ќе го освежува возниот парк со 150 нови возила... Повеќе
 
 
 Проработеа безбедностните камери низ Скопје Македонија -
Проработеа безбедностните камери низ Скопје
Од денес, повеќе внимавајте како возите низ главниот град... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Cupra Concept * Нова генерација на една икона – Seat Ibiza Cupra Concept Македонија - Seat Ibiza Cupra Concept *
Нова генерација на една икона – Seat Ibiza Cupra Concept
Неверојатна изведба, најнова технологија и опсежна опременост во емоционален дизајн кој постојано се развива... Повеќе
 
 
Peugeot Бесплатна проверка на клима уредот во Peugeot Македонија - Peugeot
Бесплатна проверка на клима уредот во Peugeot
Кога летото ќе пристигне, се станува COOL. Навистина COOL... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Кореа Ауто-Трејд со награда 2011 Excellent Market Share Македонија - Hyundai Elantra
Кореа Ауто-Трејд со награда 2011 Excellent Market Share
Официјалниот дистрибутер на Hyundai автомобилите во Р.Македонија, Кореа Ауто-Трејд награден со едно од најпрестижните признанија од Hyundai Motor Company – 2011 Excellent Market Share.... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Van Toyota Yaris Van достапен на македонскиот пазар Македонија - Toyota Yaris Van
Toyota Yaris Van достапен на македонскиот пазар
Се работи за комерцијална изведба на стандардниот Yaris... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Одлична понуда - Peugeot 508 HDi за 22.990 евра Македонија - Peugeot 508
Одлична понуда - Peugeot 508 HDi за 22.990 евра
Покрај оваа понуда, Peugeot Macedonia го прави март – месец на промоции... Повеќе
 
 
 Michelin Primacy 3 и на македонскиот пазар Македонија -
Michelin Primacy 3 и на македонскиот пазар
Револуционерна гума со најдобар баланс помеѓу безбедноста и моќта... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Новиот Suzuki Swift Sport достапен и кај нас Македонија - Suzuki Swift Sport 2012
Новиот Suzuki Swift Sport достапен и кај нас
Малиот јапонски спортист со брзина на Цунами пристигна во Македонија... Повеќе
 
 
Opel Opel започна со наградна игра на Facebook Македонија - Opel
Opel започна со наградна игра на Facebook
Играта ќе се одвива на Facebook фан страната на Opel... Повеќе
 
 
Fiat Linea - old Fiat Linea со плински уред - за 8790 Евра! Македонија - Fiat Linea - old
Fiat Linea со плински уред - за 8790 Евра!
Цена без преседан – одлична понуда од Аутомобиле СК... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Една малку поинаква реклама за Peugeot 208 Македонија - Peugeot 208
Една малку поинаква реклама за Peugeot 208
Вистинско освежување од Peugeot, што се однесува до рекламните кампањи... Повеќе
 
 
Citroën C4 Citroën C4 HDi за 14.490 евра Македонија - Citroën C4
Citroën C4 HDi за 14.490 евра
Три одлични понуди од AVTONOVA, ексклузивниот импортер за Citroën... Повеќе
 
 
Porsche Новите Cayenne и Panamera пристигнаа и кај нас Македонија - Porsche
Новите Cayenne и Panamera пристигнаа и кај нас
Двата врвни модели достапни во Porsche Macedonia... Повеќе
 
 
Volkswagen The Beetle Новата VW Beetle – моќност и економичност во едно Македонија - Volkswagen The Beetle
Новата VW Beetle – моќност и економичност во едно
Големото задоволство при возењето со ниска потрошувачка на гориво... Повеќе
 
 
Suzuki Splash Повеќе опрема, помоќни мотори – Suzuki Splash Македонија - Suzuki Splash
Повеќе опрема, помоќни мотори – Suzuki Splash
Suzuki Splash е најголем во својата класа. Комбинираната потрошувачка изнесува 4.7l/100km... Повеќе
 
</