дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Македонија
 
Македонија
   
Peugeot Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето

Настан за паметење и за сите генерации...

fotografii фотографии 40 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ “The Distinguished Gentleman’s Ride – Skopje 2016” Македонија - _
“The Distinguished Gentleman’s Ride – Skopje 2016”
Убав ден во друштво на одбрани моторцикли и џентлменски стајлинг - успешна организација на првиот Gentleman’s Ride во Скопје... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen C4 Cactus за 12.990 евра Македонија - Citroën C4 Cactus
Citroen C4 Cactus за 12.990 евра
Тестирајте го овој наградуван кросовер во најблискиот Citroen продажен салон... Повеќе
 
 
_ 400 евра казна и одземање на возачката дозвола за возачите кои ќе дивеат по улиците Македонија - _
400 евра казна и одземање на возачката дозвола за возачите кои ќе дивеат по улиците
Безбедноста во сообраќајот беше тема на денешната средба на министерот за внатрешни работи Митко Чавков, со градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски... Повеќе
 
 
Volkswagen Caddy Volkswagen Caddy 4 и Volkswagen T6 - нови бизнис партнери на македонските компании Македонија - Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy 4 и Volkswagen T6 - нови бизнис партнери на македонските компании
Голем, економичен, совршено направен и едноставен за возење, тоа се зборовите со кои светските познавачи ја претставија четвртата генерација на Caddy, додека пак новиот Transporter T6 го опишаа како возило збо... Повеќе
 
 
BMW M Кар - нов ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија Македонија - BMW
M Кар - нов ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија
М Кар новиот ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија и Косово, со седиште на улица Скупи бр.2, со задоволство го најавува започнувањето на бизнис активностите во Скопје од 26-ти август годинава... Повеќе
 
 
_ Казна од 50 евра ако возите велосипед без заштитен шлем Македонија - _
Казна од 50 евра ако возите велосипед без заштитен шлем
Во вечерните часови и во услови на намалена видливост, задолжителен ќе биде и рефлектирачки елек... Повеќе
 
 
_ Новите законски измени предвидуваат возење без светла преку ден Македонија - _
Новите законски измени предвидуваат возење без светла преку ден
Обврската на возачите да управуваат со своите моторни возила со вклучени светла преку ден повеќе нема да важи... Повеќе
 
 
Jaguar Македонија доби официјален застапник за Jaguar и Land Rover Македонија - Jaguar
Македонија доби официјален застапник за Jaguar и Land Rover
Реномираните британски брендови Jaguar и Land Rover официјално ќе бидат застапени на македонскиот пазар преку компанијата Премиум Аутоцентрум... Повеќе
 
 
_ Новиот закон предвидува обврска за поставување на детско седиште за деца под 5 години Македонија - _
Новиот закон предвидува обврска за поставување на детско седиште за деца под 5 години
Со ваквото решение се врши усогласување со законодавството на земјите членки на ЕУ... Повеќе
 
 
Ford Focus Ова лето заштедете со новиот Ford Focus Македонија - Ford Focus
Ова лето заштедете со новиот Ford Focus
Новиот Ford Focus со Trend ниво на опременост, 5-години гаранција, 24-часовна помош на пат низ цела Европа и трократниот шампионски EcoBoost мотор, кај нас сега е достапен за 12.490 евра... Повеќе
 
 
Peugeot Одржан хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2015“ Македонија - Peugeot
Одржан хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2015“
Шестиот по ред хуманитарен тениски настан го организираше Ротаракт Клуб Скопје во соработка со Еуроимпекс, Генералниот увозник на Peugeot за Македонија, Србија, Црна Гора и Косово ... Повеќе
 
 
Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi i-MiEV е првиот електричен автомобил достапен за македонските купувачи Македонија - Mitsubishi i-MiEV
Mitsubishi i-MiEV е првиот електричен автомобил достапен за македонските купувачи
Компанијата Мак Аутостар денеска го презентираше автомобилот марка Mitsubishi i-MiEV кој нема да користи гориво туку ќе се напојува со струја ... Повеќе
 
 
Isuzu Отворен е новиот Isuzu центар во Македонија Македонија - Isuzu
Отворен е новиот Isuzu центар во Македонија
На 20 мај, 2015-та година, Аутомакедонија, во присуство на голем број гости, клиенти и пријатели на куќата, свечено го отвори новиот продажно сервисен центар за Isuzu во Македонија... Повеќе
 
 
_ Соодветен автоплац услов за продажба на увезени половни возила Македонија - _
Соодветен автоплац услов за продажба на увезени половни возила
За првпат ќе се регулира продажбата на користени возила во Македонија... Повеќе
 
 
_ Пешачкиот премин не смее да се поистоветува со тротоар или пешачка патека Македонија - _
Пешачкиот премин не смее да се поистоветува со тротоар или пешачка патека
Кога нема светлосни знаци, а постои одбележан премин, пешакот има предност на минување, но тоа мора да го направи внимателно и безбедно... Повеќе
 
 
_ Повторно ќе може да се вади зелен картон со важност од неколку месеци Македонија - _
Повторно ќе може да се вади зелен картон со важност од неколку месеци
Наместо со важност од една година, зелен картон ќе може да се вади и со пократок рок на траење... Повеќе
 
 
Citroën Дизел понуда од Citroen Македонија Македонија - Citroën
Дизел понуда од Citroen Македонија
Со дизел понудата од Citroen, километрите нема ни да ги почувствувате... Повеќе
 
 
Fiat 500L Семејното игралиште - Fiat 500L Македонија - Fiat 500L
Семејното игралиште - Fiat 500L
Сиот простор потребен за забава на вашетo семејство откријте го во моделот 500L... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Видео: Еволуцијата на Ford Mondeo - автомобилот на годината во Македонија Македонија - Ford Mondeo
Видео: Еволуцијата на Ford Mondeo - автомобилот на годината во Македонија
Ford Mondeo постои повеќе од 20-години, исто колку и изборот за „Автомобил на Годината во Македонија“. 20-години Ford е присутен на македонскиот пазар, а новото Ford Mondeo ја доби наградата за автомобил на 20... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 фотографиран во Скопје Македонија - BMW i8 *
BMW i8 фотографиран во Скопје
Кој ли е сопственикот на овој „убавец“ од скопскиот асфалт... Повеќе
 
 
_ Американска автомобилска компанија ќе гради фабрика во Македонија Македонија - _
Американска автомобилска компанија ќе гради фабрика во Македонија
Американска компанија од автомобилската индустрија известува за донесената одлука за градба на нова фабрика која ќе биде лоцирана во северозападниот дел од Македонија... Повеќе
 
 
Tesla Tesla ја претстави новата инфраструктура, опфатена е и Македонија Македонија - Tesla
Tesla ја претстави новата инфраструктура, опфатена е и Македонија
Водечката автомобилска компанија за електрични автомобили, Tesla, објави информации поврзани со новите станици за полнење кои ќе бидат инсталирани на Балканот... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen Македонија со отворена презентација за новиот C4 Cactus во City Mall (Фото) Македонија - Citroën C4 Cactus
Citroen Македонија со отворена презентација за новиот C4 Cactus во City Mall (Фото)
Citroen Македонија ве поканува на пробно возење и презентација на новиот Citroen C4 Cactus, од 17-ти Февруари до 2-ри Март, во City Mall во Скопје... Повеќе
 
 
BMW BMW се враќа на сцената, избран нов застапник за Македонија Македонија - BMW
BMW се враќа на сцената, избран нов застапник за Македонија
М-KAR Бугарија е новиот застапник на BMW и Mini возилата за Македонија... Повеќе
 
 
_ Нов закон: Од 1 јануари нема да се регистрираат автомобилите што многу чадат Македонија - _
Нов закон: Од 1 јануари нема да се регистрираат автомобилите што многу чадат
Од први јануари 2015-та година на сила ќе стапи нов закон кој предвидува построги казни за сопствениците на оние возила кои при техничкиот преглед за регистрација испуштаат големо количество на издувни гасови... Повеќе
 
 
Renault Twingo Новото Renault Twingo пристигна во Македонија Македонија - Renault Twingo
Новото Renault Twingo пристигна во Македонија
Oвластениот увозник и сервисер за моделите од Renault Nissan групацијата - „Аутомотив Груп“ го изложи новиот градски автомобил Renault Twingo... Повеќе
 
 
_ Нови законски промени: Во урбаните средини ќе се вози со 50 km/h Македонија - _
Нови законски промени: Во урбаните средини ќе се вози со 50 km/h
Измената се базира на препораките и искуствата од земјите членки на ЕУ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Македонија со награда за Пост-Продажба и Сервис Македонија - Peugeot
Peugeot Македонија со награда за Пост-Продажба и Сервис
ЕУРОИМПЕКС ПО ШЕСТИ ПАТ меѓу победниците во Пост-Продажба и Сервис, на Светското натпреварување организирано од страна на Automobiles Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето Македонија - Peugeot
Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето
Настан за паметење и за сите генерации... Повеќе
 
 
_ Одржана првата меѓународна конференција за електрични возила во Македонија Македонија - _
Одржана првата меѓународна конференција за електрични возила во Македонија
На Машинскиот факултет во Скопје денеска се одржа првата конференција за возила на електричен погон под наслов „Електрични возила - нови трендови за мобилност“ ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Citan Mercedes-Benz Citan пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz Citan
Mercedes-Benz Citan пристигна во Македонија
Го нарекуваат „Нов херој во градот“ и вистинско решение за сите бизнисмени, претприемачи и сите оние чие деноноќие е исполнето со разни предизвици и случки, каде работното и слободното време постојано се испре... Повеќе
 
 
 Игор Стефановски со одлични резултати во Хрватска Македонија -
Игор Стефановски со одлични резултати во Хрватска
Прв во својата класа, седми во генералниот пласман на трката во Малачка (Хрватска) која се случи на 8 и 9 јуни 2013 година. Иџе го демонстрираше својот талент во конкуренција на деведесетина возачи од шест држ... Повеќе
 
 
 Како ќе изгледаат новите полициски автомобили? Македонија -
Како ќе изгледаат новите полициски автомобили?
Комисијата при МВР задолжена за јавни набавки вчера во МВР јавно ги отвори понудите што беа доставени во законски предвиден рок, и притоа беше констатирано дека се пристигнати четири понуди ... Повеќе
 
 
Porsche Порше Македонија стана официјален увозник на брендот Porsche Македонија - Porsche
Порше Македонија стана официјален увозник на брендот Porsche
Порше Македонија ДООЕЛ од овој месец, покрај официјалното импортерство за брендовите: Фолксваген, Ауди и Шкода, стана и генерален увозник за возилата од гамата на светски престижниот бренд Порше... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Peugeot и колекцијата “Кревка природа” Македонија - Peugeot 508
Peugeot и колекцијата “Кревка природа”
Во салонот на Peugeot, дизајнерот Небојша Толески ја претстави својата нова модна колекција... Повеќе
 
 
Opel Opel започна со акцијa за расчистување на лагерот Македонија - Opel
Opel започна со акцијa за расчистување на лагерот
Новата феноменална кампања се однесува на сите возила кои се на лагер... Повеќе
 
 
Volkswagen Up! Конечно: Volkswagen up и во Македонија Македонија - Volkswagen Up!
Конечно: Volkswagen up и во Македонија
Деновиве во салоните на Porsche Македонија пристигна и најновиот Mini-VW, попознат како Volkswagen up ... Повеќе
 
 
MINI Отворен првиот Mini клуб во Македонија Македонија - MINI
Отворен првиот Mini клуб во Македонија
Сопствениците и љубителите на автомобилите МИНИ во Македонија од завчера (26.01.2012) имаат и сопствен корнер каде ќе можат да се собираат, да се дружат, да споделуваат интересни моменти и да планираат заеднич... Повеќе
 
 
Ford Израелски капитал во Ми-Да Моторс Македонија - Ford
Израелски капитал во Ми-Да Моторс
Веќе познатиот импортер на Ford за Македонија, Ми-Да Моторс, од 01 јануари 2012 го збогати своето име со ГРАНД - првото име на стратешкиот партнер GRAND Automotive од Израел... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz дизајн на иднината Македонија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz дизајн на иднината
Мак Аутостар го избра Даниел Димовски за најдобар млад дизајнер на конкурсот: „Mercedes дизајн на иднината”... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot во пресрет на младите Македонија - Peugeot
Peugeot во пресрет на младите
Во продажниот салон на Еуроимпекс, се одржа прес конференција на која се објави и официјализираше соработката меѓу Еуроимпекс и ФОН Универзитетот ... Повеќе
 
 
 Oд септември Царината ќе казнува и ќе одзема возила Македонија -
Oд септември Царината ќе казнува и ќе одзема возила
Казни по 100 евра или одземање на странските возила што нема да се легализираат до крајот на септември.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
“The Distinguished Gentleman’s Ride – Skopje 2016”

Повеќе >
_ “The Distinguished Gentleman’s Ride – Skopje 2016”
 
Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето
Oд септември Царината ќе казнува и ќе одзема возила
BMW i8 фотографиран во Скопје
Повторно ќе може да се вади зелен картон со важност од неколку месеци
Нов закон: Од 1 јануари нема да се регистрираат автомобилите што многу чадат
Tesla ја претстави новата инфраструктура, опфатена е и Македонија
Opel започна со акцијa за расчистување на лагерот
Како ќе изгледаат новите полициски автомобили?
Новиот закон предвидува обврска за поставување на детско седиште за деца под 5 години
Архива на Македонија


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил