дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
 
WTCC
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Citroën  Себастијан Лоеб на Nirburgring WTCC - Citroën
Себастијан Лоеб на Nirburgring
Деветкратниот WRC шампион, Себастијан Лоеб е еден од најквалитетните возачи не само на денешницата, туку и на сите времиња... Повеќе
 
 
Citroën  Citroen припрема нови модели за WTCC шампионатот WTCC - Citroën
Citroen припрема нови модели за WTCC шампионатот
Додека Peugeot одбра да се врати на овогодинешниот Dakar со моделот 2008DKR, од Citroen пристигнаа вести дека планираат зголемување на промоцијата на брендот преку спортот... Повеќе
 
 
Citroën  Тимот на Citroen кон сигурна победа во WTCC шампионатот WTCC - Citroën
Тимот на Citroen кон сигурна победа во WTCC шампионатот
Се’ стана јасно по трката во Шангај. Првите 4 позиции заземени од возачите на Citroen... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroеn Racing тимот доминира во WTCC шампионатот WTCC - Citroën C-Elysee
Citroеn Racing тимот доминира во WTCC шампионатот
По доминацијата во WRC, минатата година Citroen тргна во мисија за создавање на тим во WTCC шампионатот, каде што оваа година се главни фаворити... Повеќе
 
 
Citroën  Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC WTCC - Citroën
Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC
На неколку месеци до отворањето на WTC шампионатот во Маракеш (12-ти и 13-ти април), Citroën Racing ги интензивира подготовките на моделот C-Elysée WTCC... Повеќе
 
 
Citroën  Citroen и Себастијан Лоеб од 2014-та влегуваат во FIA WTCC WTCC - Citroën
Citroen и Себастијан Лоеб од 2014-та влегуваат во FIA WTCC
Автомобилските трки во различни категории се врежани во историјата на Citroen. Во текот на изминатите две децении марката воспостави доминација на повеќе натпревари ширум светот, а сега вниманието го насочува ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC

Повеќе >
Citroën  Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC
 
Citroеn Racing тимот доминира во WTCC шампионатот
Citroen припрема нови модели за WTCC шампионатот
Citroen и Себастијан Лоеб од 2014-та влегуваат во FIA WTCC
Себастијан Лоеб на Nirburgring
Тимот на Citroen кон сигурна победа во WTCC шампионатот


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил