дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
 
MotoGP
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
  Valentino Rossi се враќа дома – во Yamaha MotoGP -
Valentino Rossi се враќа дома – во Yamaha
По двегодишната неуспешна епизода во Ducati... Повеќе
 
 
  Роси сепак ќе вози во F1!? MotoGP -
Роси сепак ќе вози во F1!?
Иако објави дека од следната година ќе вози за Ducati со што потврдува дека ќе остане во мотоциклизмот, Валентино Роси е за уште еден чекор поблиску до Формула 1. Така барем тврди неговиот татко... Повеќе
 
 
  Мотокрос - ГН Битола, Братиндол MotoGP -
Мотокрос - ГН Битола, Братиндол
На патеката Братиндол крај Битола, се одржa третиот натпревар од Шампионатот на Македонија во мотокрос за сезоната 2010... Повеќе
 
 
  Гоце Томовски со солиден пласман, но и со повреда во Романија MotoGP -
Гоце Томовски со солиден пласман, но и со повреда во Романија
Нашиот најголем адут во MX1 мотокрос сезонава, Гоце Томовски, на натпреварот кој се одржа во Чиолпани, близу Букурешт во Романија, имаше солиден настап, но поради проблеми со моторот, имаше тежок пад, од кој з... Повеќе
 
 
Fiat  Fiat и Yamaha заедно до нови победи MotoGP - Fiat
Fiat и Yamaha заедно до нови победи
Fiat групацијата назад на тркачките патеки. Веќе потврдената победничка комбинација, атакува на нови победи и оваа сезона откако во 2008 и 2009 година, немаа никаква конкуренција кон патот до светските титул... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Мотокрос - ГН Битола, Братиндол

Повеќе >
  Мотокрос - ГН Битола, Братиндол
 
Роси сепак ќе вози во F1!?
Гоце Томовски со солиден пласман, но и со повреда во Романија
Fiat и Yamaha заедно до нови победи
Valentino Rossi се враќа дома – во Yamaha


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил