дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC       MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
 
WRC
   
Citroën DS3 Citroën повторно светски рели шампион Citroën повторно светски рели шампион

DS3 WRC рели автомобилот управуван од Себастиен Лоеб и ко-пилотот Даниел Елена ја продолжува низата рели титули - 9-та по ред во редоследот на возачи и 8-ма кај конструкторите. ...

fotografii фотографии 40 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ WRC 2017 MEXICO: Kris Meeke во спектакуларен McRae стил WRC - _
WRC 2017 MEXICO: Kris Meeke во спектакуларен McRae стил
Британецот Kris Meeke е третиот победник во исто толку релија оваа сезона, но начинот на кој успеа да дојде, или подобро кажано, да ја задржи водечката позиција до крај, влезе во историјата на WRC натпреварува... Повеќе
 
 
 CITROEN С3 се враќа во WRC WRC -
CITROEN С3 се враќа во WRC
Французите најавија дека во Париз ке го претстават C3 WRC, кој инаку има 380 КС... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход WRC - Toyota RAV 4 2012
Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход
Рајан Милен повторно ќе седне позади управувачот на рели иконата Toyota RAV4, а како и не би, кога минатата година со овој автомобил зема четири од пет победи во западниот дел на САД... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally! WRC - Peugeot 2008
Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally!
Фрнацускиот производител ја потврди доминацијата на најтешкото рели во светот - нивниот 2008 со погон само на предните тркала се покажа како најбрз и најиздржлив на натпреварот... Повеќе
 
 
Citroën Нови подвизи на Citroen и Хозе Марија Лопез WRC - Citroën
Нови подвизи на Citroen и Хозе Марија Лопез
Крајот на годинашните збиднувања во мотоспортот беше означен со церемонија за доделување на наградите од FIA, каде што, се разбира, беа присутни и Хозе Марија Лопез и Citroen... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 124 Spider ќе се натпреварува на Светскиот рели шампионат? WRC - Fiat
Fiat 124 Spider ќе се натпреварува на Светскиот рели шампионат?
Ова можеби „на прва“ звучи чудно, но ние дефинитивно можеме да замислиме Fiat 124 Spider тјуниран од Abarth, кој „филуван“ во прав ги совладува свиоците на патеките... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Потврдено! Toyota се враќа во WRC во 2017 година WRC - Toyota Yaris
Потврдено! Toyota се враќа во WRC во 2017 година
Она што сите љубители на релито го чекаа со нетрпеливост стана реалност... Повеќе
 
 
Ford Fiesta 2014 Еве зошто рели е најлудиот автоспорт WRC - Ford Fiesta 2014
Еве зошто рели е најлудиот автоспорт
Францускиот рели возач Bryan Bouffier беше најпријатното изненадување на првото WRC рели оваа сезона, кое се возеше во околината на Монте Карло. Со својата Fiesta два дена доминираше над останатите учесници, н... Повеќе
 
 
_ Релито Monte Carlo 2014 низ фотографии WRC - _
Релито Monte Carlo 2014 низ фотографии
Volkswagen ja отвори новата сезона на FIA World Rally Championship (WRC) со врвен резултат ... Повеќе
 
 
Citroën Спомените на деветкратниот светски шампион WRC - Citroën
Спомените на деветкратниот светски шампион
Себастијан Лоеб има постигнато навистина неверојатни резултати во неговата кариера: 78 победи, 116 искачувања на подиумот, 896 етапни победи, 1.619 освоени поени... и се разбира, 9 Светски шампионски титули, к... Повеќе
 
 
Citroën Citroën WRC тимот со нови бои и иста желба за победа WRC - Citroën
Citroën WRC тимот со нови бои и иста желба за победа
Иако во новата сезона ќе влезат без легендарниот Sébastien Loeb... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Мега галерија: Citroën WRC Rallye De France WRC - Citroën DS3 Racing
Мега галерија: Citroën WRC Rallye De France
Моменти од натпреварувањето, славје, шампањ, рели автомобили и многу повеќе... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Ова е најдоброто видео од Rallye De France досега WRC - Citroën DS3 Racing
Ова е најдоброто видео од Rallye De France досега
Најдобрите кадри – некои и досега невидени во јавноста... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Citroën WRC атакува на победа во Сардинија WRC - Citroën DS3 Racing
Citroën WRC атакува на победа во Сардинија
Иако се веќе осигурени титулите во конкуренција на возачи и конструктори... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing И јуниорите на WRC тимот на Citroën бележат успеси WRC - Citroën DS3 Racing
И јуниорите на WRC тимот на Citroën бележат успеси
Thierry Neuville и Nicolas Gilsoul освоија вкупно 4-то место на натпреварувањето, што е нивен најдобар резултат досега... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroën повторно светски рели шампион WRC - Citroën DS3
Citroën повторно светски рели шампион
DS3 WRC рели автомобилот управуван од Себастиен Лоеб и ко-пилотот Даниел Елена ја продолжува низата рели титули - 9-та по ред во редоследот на возачи и 8-ма кај конструкторите. ... Повеќе
 
 
Lotus Lotus ќе учестува на Европскиот шампионат во рели WRC - Lotus
Lotus ќе учестува на Европскиот шампионат во рели
Bernardo Sousa е возачот на болидот Lotus Exige R-GT... Повеќе
 
 
Citroën Себастијан Леб доби восочна фигура WRC - Citroën
Себастијан Леб доби восочна фигура
Најуспешниот рели возач на сите времиња, заслужено доби поклон восочна фигура од Citroen... Повеќе
 
 
Citroën DS3 WRC Acropolis Rally 2011 - Ogier и Citroën DS3 победници WRC - Citroën DS3
WRC Acropolis Rally 2011 - Ogier и Citroën DS3 победници
Релито на Боговите е зад нас. Повторно беше водена драматична борба до последниот брзински испит, и повторно победи Citroen... Повеќе
 
 
 WRC Argentina Rally 2011: Loeb шести пат WRC -
WRC Argentina Rally 2011: Loeb шести пат
Галерија од 95 неверојатни фотографии од релито... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Polo влегува во WRC од 2013-та година WRC - Volkswagen Polo 2009
Polo влегува во WRC од 2013-та година
Германскиот производител уште сега одвои парични средства за три натпреварувачки сезони. ... Повеќе
 
 
 Citroen DS3 WRC победник во неверојатна завршница WRC -
Citroen DS3 WRC победник во неверојатна завршница
Rally Jordan, беше рели кое заврши со најниска разлика во историјата на WRC... Повеќе
 
 
 Citroen ја зголемува предноста на Rally Mexico WRC -
Citroen ја зголемува предноста на Rally Mexico
И повторно Loeb и Ogier беа надмоќни. Конкуренцијата, двајцата французи со Citroen DS3 WRC можеше да ги гледа само од позади да се надеваат на нивна грешка. ... Повеќе
 
 
 Andersson најбрз на супер специјалот, Raikkonen излета на загревањето WRC -
Andersson најбрз на супер специјалот, Raikkonen излета на загревањето
Натпреварувачкиот дел на релито во Шведска стартуваше со вчерашниот суперспецијален испит, на стадионот во Карлштад... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster Hyundai Veloster Rally Car – само за релијата во Америка WRC - Hyundai Veloster
Hyundai Veloster Rally Car – само за релијата во Америка
На интернет последните неколку денови се проши вест за можно враќање на компанијата Hyundai во Светскиот рели шампионат. Тоа сепак нема да се случи... Повеќе
 
 
 Rally Sweden 2011 – првите фотографии од лудоста наречена WRC WRC -
Rally Sweden 2011 – првите фотографии од лудоста наречена WRC
Пред нас се најинтересните фотографии, снимени на првата „рунда“ на Светскиот рели шампионат 2011, кој се одржува на снежните патеки на Шведска... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Citroën Racing влегува во трета димензија! WRC - Citroën DS3 Racing
Citroën Racing влегува во трета димензија!
Влегувањето на DS3 WRC во 2011 World Rally шампионатот ќе отвори ново поглавје во историјата на Францускиот бренд. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Старите шампиони со нов автомобил – Citroen DS3 WRC WRC - Citroën DS3
Старите шампиони со нов автомобил – Citroen DS3 WRC
Почетокот на новата WRC сезона, ќе го означи и премиерата на новиот тркач на Citroen, DS3 WRC, кој ќе ја замени старата C4-ка... Повеќе
 
 
Ford Fiesta - old И WRC оди кон помало и поевтино – Ford Fiesta WRC и Mini Countryman WRC WRC - Ford Fiesta - old
И WRC оди кон помало и поевтино – Ford Fiesta WRC и Mini Countryman WRC
Од наредната година, во Светскиот Рели шампионат, на сила ќе стапат правилата со кои возилата ќе имаат помали мотори, а со тоа ќе бидат и поевтини. Ford и Mini на саемот во Париз веќе ги прикажаа своите натпре... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing DS3 влегува во рели светот WRC - Citroën DS3 Racing
DS3 влегува во рели светот
Како и што се очекуваше, премиум моделот на DS3 ќе вози релија низ светот и тоа за R3T групата, за делумно преработени автомобили... Истиот ќе може да се купи и од аматери, за викенд возење по рели патеките!... Повеќе
 
 
 „Формула 1 е досадна, WRC релито е голем предизвик“ WRC -
„Формула 1 е досадна, WRC релито е голем предизвик“
Релито во Шведска, кое изминатиот викенд заврши со триумф на финскиот возач Мико Хирвонен беше и деби за поранешниот шампион во Формула 1, Кими Раиконен во, за него, новата дисциплина.... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Classic Kimi Raikkonen со Citroen C4 на најладното рели во светот!! WRC - Citroën C4 - Classic
Kimi Raikkonen со Citroen C4 на најладното рели во светот!!
Kimi Raikkonen и Dani Sordo ќе настапат кон крајот на овој месец на Arctic Lapland релито кое би требало на екипата на Citroen да и послужи како последен тест пред скорешниот почеток на WRC сезоната. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroen DS3 ќе го замени C4 во WRC WRC - Citroën DS3
Citroen DS3 ќе го замени C4 во WRC
Иако велат дека победничкиот тим не се менува, во Citroen не оставаат ништо на случајот. С4 WRC кон крајот на наредната сезона треба да биде заменет со премиум моделот DS3.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
CITROEN С3 се враќа во WRC

Повеќе >
 CITROEN С3 се враќа во WRC
 
WRC 2017 MEXICO: Kris Meeke во спектакуларен McRae стил
Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход
Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally!
Нови подвизи на Citroen и Хозе Марија Лопез
Fiat 124 Spider ќе се натпреварува на Светскиот рели шампионат?
Polo влегува во WRC од 2013-та година
И WRC оди кон помало и поевтино – Ford Fiesta WRC и Mini Countryman WRC
Старите шампиони со нов автомобил – Citroen DS3 WRC
WRC Argentina Rally 2011: Loeb шести пат
Архива на WRC


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил