дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
 
Инфо
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_  Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил Инфо - _
Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил
Создаден е од шеќер, а неговата максимална брзина достигнува 80 километри на час... Повеќе
 
 
_  Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа Инфо - _
Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа
Оливер Стефани станува главен дизајнер на чешкиот автомобилски производител... Повеќе
 
 
MINI  Mini нема да произведува мали автомобили Инфо - MINI
Mini нема да произведува мали автомобили
Развојот на таквиот модел не е поевтин од развојот на големиот, објаснија Британците... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari не смее да го користи името Testarossa Инфо - Ferrari
Ferrari не смее да го користи името Testarossa
После речиси 20 години, судот на Ferrari му го одзеде ексклузивитетот... Повеќе
 
 
Ford B-MAX Се гаси Ford B-Max Инфо - Ford B-MAX
Се гаси Ford B-Max
Се ослободува место за новиот модел Ford EcoSport.... Повеќе
 
 
_  Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување Инфо - _
Британците од 2040 година ќе ги забранат моторите со внатрешно согорување
Во Велика Британија моментално е алармантен степенот на загадување во воздухот... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година Инфо - Hyundai
Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година
Hyundai со револуционерен план... Повеќе
 
 
_  FBI продава надзорни комбиња Инфо - _
FBI продава надзорни комбиња
Користени за шпиунирање на криумчари на дрога... Повеќе
 
 
_  F1: Cosworth се враќа во 2021 година Инфо - _
F1: Cosworth се враќа во 2021 година
Британскиот мотор може да се пофали со победа на 176 Grand Prix... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 BMW слави 40 години од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7 - 2012
BMW слави 40 години од Серија 7
Најголемиот баварски седан низ децениите успеа да остане секогаш на врвот... Повеќе
 
 
BMW  BMW го негира здружувањето во картел Инфо - BMW
BMW го негира здружувањето во картел
Паралелно со тоа, ги повлече возилата со дизел Euro 5 моторите... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche се повлекува од 24 часа Le Mans Инфо - Porsche
Porsche се повлекува од 24 часа Le Mans
Во последните четири години Porsche на легендардната трка на издржливост, славеше три пати... Повеќе
 
 
Dodge  Фабриката на Dodge Viper се затвора на 31 август Инфо - Dodge
Фабриката на Dodge Viper се затвора на 31 август
Компанијата која го произведе автомобилот кој ги освои сите срца во автомобилската индустрија... Повеќе
 
 
_  Најавна фотографија за првиот модел на компанијата TVR после 12 години Инфо - _
Најавна фотографија за првиот модел на компанијата TVR после 12 години
Вистинско изненадување за автомобилските носталгичари... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт Инфо - Mercedes-Benz S-Class
Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт
Луксузните автомобили ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Франфурт.... Повеќе
 
 
DS  DS испраќа персонал во продажен камп Инфо - DS
DS испраќа персонал во продажен камп
Шефот е незадоволен од квалитетот на своите продавачи... Повеќе
 
 
McLaren  McLaren размислува за погон на сите четири тркала Инфо - McLaren
McLaren размислува за погон на сите четири тркала
Хибридна архитектура за уште подобри перформанси... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche повторно обвинет за мамење Инфо - Porsche
Porsche повторно обвинет за мамење
Дизел моторите исто така опремени со направа за мамење на еко тестовите.... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen компанијата во Франција ја лажирал бројката на испорачани возила Инфо - Volkswagen
Volkswagen компанијата во Франција ја лажирал бројката на испорачани возила
Седиштето на концернот во Волфсбург било измамено за 800.00 автомобили... Повеќе
 
 
Aston Martin  Објавени нови детали за Aston Martin Valkyrie Инфо - Aston Martin
Објавени нови детали за Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie доаѓа во 2019 година... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador На продажба Lamborghini Aventador SV и брод Инфо - Lamborghini Aventador
На продажба Lamborghini Aventador SV и брод
Автомобилот достигнува максимална брзина од 350, додека бродот 290 километри на час... Повеќе
 
 
KIA  Kia Stinger GTR сепак нема да пристигне на пазарот Инфо - KIA
Kia Stinger GTR сепак нема да пристигне на пазарот
Засега, GT со 365 коњски сили, останува најсилниот модел на компанијата... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 BMW 760Li повторно во проблеми Инфо - BMW Серија 7 - 2012
BMW 760Li повторно во проблеми
Миленикот на баварската понуда и пред два месеци беше повлечен поради истиот проблем... Повеќе
 
 
Tesla Model S Расветлена несреќата во Tesla Model S Инфо - Tesla Model S
Расветлена несреќата во Tesla Model S
Возачот ги игнорирал наредбите на системот и не превземал контрола врз автомобилот... Повеќе
 
 
Nissan  Гошн: Nissan ќе ги престигне Volkswagen и Toyota Инфо - Nissan
Гошн: Nissan ќе ги престигне Volkswagen и Toyota
Јапонско-францускиот конзорциум оствари одлични продажни резултати... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen најави дека новиот микробус влегува во сериско производство Инфо - Volkswagen
Volkswagen најави дека новиот микробус влегува во сериско производство
Шефот на компанијата силно се потпира на идејата за новиот модел... Повеќе
 
 
_  Hennessey Venom ќе биде побрз од Buggati Chiron Инфо - _
Hennessey Venom ќе биде побрз од Buggati Chiron
Venom ќе може да забрза 482 километри на час, но Chiron не може побрзо од 450 километри на час... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo има проблеми со безбедносните појаси на моделот XC90 Инфо - Volvo XC90
Volvo има проблеми со безбедносните појаси на моделот XC90
Веќе трет пат, шведскиот производител на автомобили мораше да ја повика серијата на својот најголем SUV модел... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Porsche со проблеми кај Panamera и Cayenne Инфо - Porsche Cayenne
Porsche со проблеми кај Panamera и Cayenne
Porsche ги отповикува овие модели, поради проблеми со брегастото вратило... Повеќе
 
 
_  На улиците се возат два милиони хибридни и електрични возила Инфо - _
На улиците се возат два милиони хибридни и електрични возила
Дури 95 проценти од продажбата на зелени возила, се одвива во само 10 држави... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Škoda го гаси моделот Citigo Инфо - Škoda Citigo
Škoda го гаси моделот Citigo
Но, пристигнуваат многу попозитивни вести... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Porsche Cayenne не ги задоволи еколошките прописи Инфо - Porsche Cayenne
Porsche Cayenne не ги задоволи еколошките прописи
Германскиот SUV модел, падна на тестот со 3.0 литарскиот TDI мотор... Повеќе
 
 
_ Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future Инфо - _
Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future
Електричниот кросовер кој е побрз и од суперавтомобил... Повеќе
 
 
Renault Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи Инфо - Renault
Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи
Партнерството со Infiniti доведе до трансфер на технологии... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
После Токио, и Сиднеј до крајот на 2017 година, ќе има AMG продажен центар... Повеќе
 
 
Volkswagen Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите Инфо - Volkswagen
Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
Идејата за лажирање на податоците датира уште од 2006 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
Две лица во секој момент мораат да ги надгледуваат системите за работа... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen вработува илјада информатичари Инфо - Volkswagen
Volkswagen вработува илјада информатичари
Виртуелна реалноста, нализа на големи купишта податоци... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Повлекување на Porsche 918 Spyder Инфо - Porsche 918 Spyder Hybrid
Повлекување на Porsche 918 Spyder
После проблемите со заштитните појаси, сега се пронајдени и недостатоци во суспензијата... Повеќе
 
 
_  Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили Инфо - _
Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили
Властите го дигнаа данокот бидејќи слабата потрошувачка на горива ја празни државната благајна... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт Инфо - Peugeot
Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт
Францускиот автомобилски производител ќе вложува во дигитално огласување... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota доби тужба поради глодари Инфо - Toyota
Toyota доби тужба поради глодари
Малите штетници ја изгризале секоја жица под поклопецот на моторот, штетата е 5.500 долари... Повеќе
 
 
BMW  BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година Инфо - BMW
BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година
Тест возилата ќе бидат пуштени на улиците во Минхен следната година... Повеќе
 
 
_  Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач Инфо - _
Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач
Срамен потег на Uber возач во Сан Франциско... Повеќе
 
 
_  Aston Martin и Ferrari добија казна поради преголема емисија на CO2 гасови Инфо - _
Aston Martin и Ferrari добија казна поради преголема емисија на CO2 гасови
Вкупната количина на штетни емисии во Европската Унија во 2015 година е намалена за 3% во однос на претходната година... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи Инфо - Tesla
Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи
Секоја минута повеќе помината на полначите на Tesla, европските корисници ќе ги чини 35 центи... Повеќе
 
 
Porsche  И Porsche манипулирал со потрошувачката? Инфо - Porsche
И Porsche манипулирал со потрошувачката?
Извор од Porsche цел случај го пријави во Германското министерство за сообраќај... Повеќе
 
 
Fiat  Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера Инфо - Fiat
Fiat Chrysler го избира CES наместо Детроит за светска премиера
Светска пермиера на се уште непознат модел... Повеќе
 
 
BMW  Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година Инфо - BMW
Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година
До 2025 година, eco-friendly автомобилите ќе сочинуваат помалку од 20% од продажбата на BMW компанијата... Повеќе
 
 
Bugatti  Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици Инфо - Bugatti
Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици
Хиперавтомобилот со 1500 коњски сили досега го порачале 220 милионери... Повеќе
 
 
Tesla  Tesla ги повлекува полначите за електрични возила Инфо - Tesla
Tesla ги повлекува полначите за електрични возила
Спорните модели направија огромен трошок на компанијата... Повеќе
 
 
_ Уништени 120 BMW автомобили во несреќа Инфо - _
Уништени 120 BMW автомобили во несреќа
Возот кој ги превезувал излетал од шините... Повеќе
 
 
Peugeot 308 R Concept Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител Инфо - Peugeot 308 R Concept
Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител
Новиот француски автомобил би бил главен конкурент на Ford Focus RS... Повеќе
 
 
Bentley  Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели Инфо - Bentley
Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели
Проблеми со седиштата и плочата со инструменти... Повеќе
 
 
Porsche  Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила? Инфо - Porsche
Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила?
Корисниците купуваат брзи автомобили за да ги возат, а не да бидат возени...... Повеќе
 
 
Volkswagen CC Произведен последниот Volkswagen CC Инфо - Volkswagen CC
Произведен последниот Volkswagen CC
Наследникот пристигнува во 2017 година, а најсилната верзија ќе располага со 380 коњски сили... Повеќе
 
 
Jaguar  Jaguar сака да ги електрифицира половина од своите автомобили до 2020 година Инфо - Jaguar
Jaguar сака да ги електрифицира половина од своите автомобили до 2020 година
Инвестиција од 3,5 милијарди евра и вработување на 20.000 луѓе... Повеќе
 
 
_  Rolls-Royce и BMW повлекуваат 34.000 автомобили Инфо - _
Rolls-Royce и BMW повлекуваат 34.000 автомобили
Проблем со контролорот за воздушни перничиња... Повеќе
 
 
Jaguar  Jaguar I-Pace ќе се произведува во Австрија Инфо - Jaguar
Jaguar I-Pace ќе се произведува во Австрија
Во Граз, најверојатно ќе се составуваат и Land Rover Discovery од петата генерација... Повеќе
 
 
Volkswagen VW отпуша 30.000 работници за да се спаси Инфо - Volkswagen
VW отпуша 30.000 работници за да се спаси
Германскиот автомобилски производител сака да заштеди 3,7 милијарди евра годишно... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари Инфо - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари
Хибридниот суперавтомобил од Маранело кога беше произведен чинеше нешто помалку од два милиони долари... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили Инфо - Ferrari
Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили
Сите модели на Ferrari од 2019 година стануваат хибриди... Повеќе
 
 
Audi  Audi до 2018 ќе има 15 RS модели Инфо - Audi
Audi до 2018 ќе има 15 RS модели
Компанијата од Инголштад на купувачите моментално им нуди RS3, RS6, RS7, Q3 RS и TT RS... Повеќе
 
 
Audi  Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4 Инфо - Audi
Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4
Компактот од четвртата генерација во салоните пристигнува во 2019, а новиот СУВ во 2021 година... Повеќе
 
 
BMW  BMW повлекува 136 илјади возила Инфо - BMW
BMW повлекува 136 илјади возила
Проблем со пумпата за гориво... Повеќе
 
 
Seat Alhambra * Seat го гаси моделот Alhamra Инфо - Seat Alhambra *
Seat го гаси моделот Alhamra
Производството на моделот Ibiza (караван) престана уште во мај... Повеќе
 
 
Toyota  1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња Инфо - Toyota
1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња
Toyota мора да врати на сервис 1,5 милиони автомобили во Европа... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер Инфо - Hyundai
Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер
Корејскиот автомобилски произовдител тргнува во сериозен напад на премиум пазарот... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените Инфо - Volkswagen
Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените
На секој вработен по 4.000 евра, 2.000 помалку за разлика од минатата година... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI GTI VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4 Инфо - Volkswagen Golf VI GTI
VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4
Моќниот комапкт стана најбрзиот сериски автомобил со преден погон на Nurburgrin... Повеќе
 
 
Mitsubishi  Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво Инфо - Mitsubishi
Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво
Акциите веднаш ја изгубиле својата вредност за 15%... Повеќе
 
 
Tesla  Apple превзема експерти од Tesla Инфо - Tesla
Apple превзема експерти од Tesla
Поранешниот шеф за развој на Aston Martin и Land Rover станува лидер на проектот Titan... Повеќе
 
 
_  Софтверот за Dieselgate всушност го создал Audi? Инфо - _
Софтверот за Dieselgate всушност го создал Audi?
Испрограмиран далечната 1999 година, шест години бил чуван во тајност... Повеќе
 
 
_  UN сака повеќе активна безбедносна опрема во возилата Инфо - _
UN сака повеќе активна безбедносна опрема во возилата
Задолжителни ESC и AEB за автомобили, ABS за моторциклите... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 Повик до сопствениците на BMW од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7 - 2012
Повик до сопствениците на BMW од Серија 7
Неисправен контролен модул на воздушното перниче... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Veyron веќе не е најбрз на светот! Инфо - Bugatti Veyron
Veyron веќе не е најбрз на светот!
Лоша вест за сите сопственици на Bugatti Veyron Super Sport: нивниот автомобил повеќе не е најбрз во светот, туку само бавно, безвредно нешто во портокалово - црна комбинација... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak Инфо - Peugeot 208
Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak
Францускиот производител до максимум ги искористува своите позитивни страни... Повеќе
 
 
Infiniti Infiniti го ангажира Себастијан Фетел како технички директор Инфо - Infiniti
Infiniti го ангажира Себастијан Фетел како технички директор
Ако брендoт е настојчив во својата намера, соработката со Фетел би можела да им помогне да создадат перформанси што ќе придонесат Infiniti да се искачи нагоре, по скалата на чиј врв се наоѓаат големите конкуре... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes-Benz најдобар бренд, според JD Power Инфо - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes-Benz најдобар бренд, според JD Power
JD Power е компанија за истражување на пазарите, а моделите на Mercedes-Benz покажале најдобри резултати на анктетата... Повеќе
 
 
Ford Mustang Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang Инфо - Ford Mustang
Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang
Shelby исто така создаваше спортски икони, како Cobra и CSX... Повеќе
 
 
 Ќе нема повеќе Top Gear во 2012-та!? Инфо -
Ќе нема повеќе Top Gear во 2012-та!?
Досега добивавме две сезони во годината. Во 2012-та, само една... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 И наслоните за глава – проблем за BMW Инфо - BMW Серија 3
И наслоните за глава – проблем за BMW
Од таа причина, BMW повлекува 7.600 автомобили од новата Серија 3... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 - old BMW повлекува 24.000 возила Инфо - BMW Серија 3 - old
BMW повлекува 24.000 возила
Поради проблем со емисијата на штетни гасови – CO2... Повеќе
 
 
Fiat Panda Panda повторно напаѓа, со напредни технологии Инфо - Fiat Panda
Panda повторно напаѓа, со напредни технологии
Fiat уште една успеа да направи мал и градски автомобил кој има за цел целосно да задоволи сечии„компактни“ потреби. ... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Дизел на Mazda кој троши неверојатни 4,4 l/100km Инфо - Mazda 3 old
Дизел на Mazda кој троши неверојатни 4,4 l/100km
Иако хибридните и електричните автомобили во моментов привлекуваа големо внимание кога потрошувачката е во прашање, тоа не значи дека производителите ги запоставија своите “неелектрични и нехибридни” мотори. Д... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 



Најпопуларни
 
Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил

Повеќе >
_  Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил
 
Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа
Државата Мичиген ги казнува возачите на еколошките автомобили
Tesla ќе го наплаќа престојувањето на нивните полначи
Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future
Самоуправувачкиот автомобил кој поминал на црвено бил управувач од возач
Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
Volkswagen вработува илјада информатичари
Се гаси Ford B-Max


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил