дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ       ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Прашања и одговори
 
Прашања и одговори
   
Volkswagen TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи? TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи?

Од еден наш читател добивме многу интересно прашање – колку се TSI моторите на VW, а и турбо бензинците на секој друг производител, навистина квалитетни и издржливи?...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Audi Audi 3.0 TDI уништен од погрешно гориво!? Прашања и одговори - Audi
Audi 3.0 TDI уништен од погрешно гориво!?
Користењето бензин наместо дизел гориво може, но и не мора да предизвика трајно оштетување на моторот... Повеќе
 
 
_ Може ли да се користи плин во дизел мотор? Прашања и одговори - _
Може ли да се користи плин во дизел мотор?
Прашање од читател: Неодамна слушнав дека е можно да се вгради плин кај дизел мотор, така што автомобилот ќе продолжи да вози на дизел, а ќе троши околу литар плин на 100 километри... Повеќе
 
 
_ Како се мери брзината на автомобилот? Прашања и одговори - _
Како се мери брзината на автомобилот?
Импулсот се добива од ABS системот или од менувачот... Повеќе
 
 
Peugeot Прашање од читател: „Дали да ставам потенки гуми?“ Прашања и одговори - Peugeot
Прашање од читател: „Дали да ставам потенки гуми?“
„Имам Peugeot 306 и не ми чинат двете предни гуми, а од еден пријател можам да земам, но проблемот е што се 165-ки, а моите се 175-ки. Дали да ги ставам?“... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI Прашање: Golf V 1.9 TDI или Golf VI 1.6 TDI Прашања и одговори - Volkswagen Golf VI
Прашање: Golf V 1.9 TDI или Golf VI 1.6 TDI
Верен читател ни постави интересно прашање за купување половен, дизел Golf – дали да посегне по петтата генерација со 1.9 TDI дизел со 105 КС (Pumpe Duse) или од шестата генерација со 1.6 TDI дизел со 105 КС (... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Мојата Astra тешко пали Прашања и одговори - Opel Astra - 2011
Мојата Astra тешко пали
Треба да се направи сервис на електро-стартерот, бидејќи ваквите проблеми најчесто настануваат кога ќе се загуби ефикасноста ... Повеќе
 
 
KIA Sportage Мојата Kia исфрла црн чад и троши многу гориво? Прашања и одговори - KIA Sportage
Мојата Kia исфрла црн чад и троши многу гориво?
Автомобилот многу тешко се придвижува од место... Повеќе
 
 
_ Треба ли да се прави ремонт доколку автомобилот троши литар масло на 5.000 km? Прашања и одговори - _
Треба ли да се прави ремонт доколку автомобилот троши литар масло на 5.000 km?
Дали доколку автомобилот троши повеќе од еден литар масло на 5.000 km, се исплатли да се заменат кариките за масло, односно треба ли да се направи генерален ремонт и колку истиот би го продолжил животниот век ... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Каков VW Passat да се одбере: 1,9 TDI или 2,0 TDI? Прашања и одговори - Volkswagen Passat - old
Каков VW Passat да се одбере: 1,9 TDI или 2,0 TDI?
Планирам да купам Volkswagen Passat од 2005-та или 2006-та, па се двоумам помеѓу 1,9 TDI со 105 КС или 2,0 TDI со 140 КС... Повеќе
 
 
BMW Дали се исплати да купите половен BMW 320d од 2009-та за 15.000 евра? Прашања и одговори - BMW
Дали се исплати да купите половен BMW 320d од 2009-та за 15.000 евра?
Цената е во ред, доколку километражата е реална, автомобилот не учествувал во судир и сите останати важни компоненти се во добра состојба... Повеќе
 
 
 Пронајдете го вистинскиот сервис за вашиот автомобил Прашања и одговори -
Пронајдете го вистинскиот сервис за вашиот автомобил
Сервисерите на автомобили не се хуманитарци – тие работат за пари. За возврат, вие треба да добиете квалитетна услуга. Еве неколку совети, како да процените каде ќе добиете најмногу за вашите пари... Повеќе
 
 
 Што се’ говори ентериерот за состојбата на половниот автомобил? Прашања и одговори -
Што се’ говори ентериерот за состојбата на половниот автомобил?
Колку состојбата на ентериерот е релевантен показател за минатото на возилото... Повеќе
 
 
Renault Clio 3 Дали се исплати да купите Renault Clio DCI од 2005-та, со изминати 86.000 километри Прашања и одговори - Renault Clio 3
Дали се исплати да купите Renault Clio DCI од 2005-та, со изминати 86.000 километри
Таа серија имаше проблеми со вбризгувањето, а и изминатата километража е сомнителна... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Како да се сервисира Opel Astra од 2001-ва година Прашања и одговори - Opel Astra - 2011
Како да се сервисира Opel Astra од 2001-ва година
Во продолжение прочитајте на што се’ треба да внимавате при поголем сервис на Opel Astra од 2001-та... Повеќе
 
 
Volkswagen TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи? Прашања и одговори - Volkswagen
TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи?
Од еден наш читател добивме многу интересно прашање – колку се TSI моторите на VW, а и турбо бензинците на секој друг производител, навистина квалитетни и издржливи?... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C Elysee, Peugeot 301 или Skoda Rapid? Прашања и одговори - Citroën C-Elysee
Citroen C Elysee, Peugeot 301 или Skoda Rapid?
Прашање од читател: “Сакам да купам некои од Peugeot 301 или Citroen C-Elysee, или Skoda Rapid. Па, ме интересира дали се добри овие автомобили, многу е чудно што се многу евтини, а големи коли се сепак. Би ве... Повеќе
 
 
 Фабрички декларираната потрошувачка е недостижна Прашања и одговори -
Фабрички декларираната потрошувачка е недостижна
Причината – производителот ја мери потрошувачката во идеални услови... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old VW Passat има проблеми со AirBag и амортизерите Прашања и одговори - Volkswagen Passat - old
VW Passat има проблеми со AirBag и амортизерите
Покрај многуте позитивни, Passat има и негативни страни... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Прашање од читател: Плински уред во Polo 1.4? Прашања и одговори - Volkswagen Polo 2009
Прашање од читател: Плински уред во Polo 1.4?
На Ваше барање, koli.com.mk ќе почне да одговара на најинтересните прашања поставени во врска со автомобилите... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи?

Повеќе >
Volkswagen TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи?
 
Прашање од читател: Плински уред во Polo 1.4?
Може ли да се користи плин во дизел мотор?
Прашање: Golf V 1.9 TDI или Golf VI 1.6 TDI
Дали се исплати да купите половен BMW 320d од 2009-та за 15.000 евра?
Каков VW Passat да се одбере: 1,9 TDI или 2,0 TDI?
Citroen C Elysee, Peugeot 301 или Skoda Rapid?
Дали се исплати да купите Renault Clio DCI од 2005-та, со изминати 86.000 километри
Како да се сервисира Opel Astra од 2001-ва година
Фабрички декларираната потрошувачка е недостижна
Архива на Прашања и одговори


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил