дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА       ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Колумна
 
Колумна
   
Hyundai Tucson Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил

Популарноста на моделите од SUV сегментот расте на начин што најголем дел од производителите својот фокус го ставаат на ваквите модели, а веќе сериозно станува прашањето - дали и за кого се наменети моделите со SUV предзнак. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
 Како до поголема заштеда на гориво? Колумна -
Како до поголема заштеда на гориво?
Полнењето на резервоарот на возилото денес не е евтина работа, особено ако се земе во предвид стандардот на населението. Од другата страна, пак, што повеќе се вози, поголемо е загадувањето. Дури иако не станув... Повеќе
 
 
_ Зошто всушност во Скопје се создава целиот тој сообраќаен метеж? Колумна - _
Зошто всушност во Скопје се создава целиот тој сообраќаен метеж?
Кој, и зошто го создава сообраќајниот метеж во главниот град?... Повеќе
 
 
Porsche Macan SUV - Бум, хистерија или тренд?	Колумна - Porsche Macan
SUV - Бум, хистерија или тренд?
Од врвни модели до нискобуџетни, SUV има за секого. Побарувачката е голема, а кога има побарувачка има и понуди. Некои марки го прават тоа полесно, некои потешко, но евидентно е дека борбата во SUV сегментот е... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил Колумна - Hyundai Tucson
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил
Популарноста на моделите од SUV сегментот расте на начин што најголем дел од производителите својот фокус го ставаат на ваквите модели, а веќе сериозно станува прашањето - дали и за кого се наменети моделите с... Повеќе
 
 
Nissan Tiida Промашување на автоиндустријата: - Nissan Tiida 1.5 dCi Колумна - Nissan Tiida
Промашување на автоиндустријата: - Nissan Tiida 1.5 dCi
Nissan Tiida претставува школски пример за лош потег на реномиран авто-производител.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA A Class и CLA вистински Mercedes-и? Еве зошто не! Колумна - Mercedes-Benz CLA
A Class и CLA вистински Mercedes-и? Еве зошто не!
Многу често, веќе преку 25 години, колку што паметам, налетувам на реченицата “Mercedes си е Mercedes”. Всушност, целата моја кариера во автомобилизмот, започна со таа премиса – дека секој модел со трокрака ѕв... Повеќе
 
 
Toyota 4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис Колумна - Toyota
4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис
Најголемиот производител на автомобили во светот, познат по легендарната издржливост на нивните модели, последниве неколку години се наоѓа најчесто на насловните страници за отповикување на возила на сервис, ч... Повеќе
 
 
_ Какви типови на личности работат во автоиндустријата во Македонија? - II дел Колумна - _
Какви типови на личности работат во автоиндустријата во Македонија? - II дел
Работата со Koli.com.mk веќе 10та година, еве, ни донесе идеја за еден текст во кој ќе ги опишеме сите инволвирани во автоиндустријата во Македонија... Повеќе
 
 
_ Какви типови на личности работат во автоиндустријата во Македонија? Колумна - _
Какви типови на личности работат во автоиндустријата во Македонија?
Работата со Koli.com.mk веќе 10та година, еве, ни донесе идеја за еден текст во кој ќе ги опишеме сите инволвирано во автоиндустријата во Македонија... Повеќе
 
 
BMW 4 причини зошто да НЕ купите користено BMW Колумна - BMW
4 причини зошто да НЕ купите користено BMW
Автомобилите од Баварија се едни од најпосакуваните во автомобилската индустрија и со право – нудат навистина извонредно возачко доживување. Но, доколку се одлучите да купите, избегнете користено BMW. Еве зошт... Повеќе
 
 
Volkswagen Целосен осврт на VW аферата – зошто лажea за емисијата и потрошувачката? Колумна - Volkswagen
Целосен осврт на VW аферата – зошто лажea за емисијата и потрошувачката?
Ако не живеевте на некој пуст остров последниве два месеци, сигурно знаете дека најголемиот европски автомобилски бренд, Volkswagen, беше фатен дека има инсталирано посебен софтвер кој му овозможува да лаже на... Повеќе
 
 
Audi Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen! Колумна - Audi
Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen!
Што прави еден бренд навистина премиум? Всушност, дали воопшто постои премиум како категорија? ... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Дали новиот VW Passat е навистина премиум?! Колумна - Volkswagen Passat
Дали новиот VW Passat е навистина премиум?!
Брендот кој отсекогаш ги правеше „народните“ автомобили, на новиот Passat му даде епитет „премиум“. Но, што е тоа премиум? И дали новиот Passat навистина е премиум?... Повеќе
 
 
_ Топ 12 најубави автомобили кај нас Колумна - _
Топ 12 најубави автомобили кај нас
После листата со најгрди автомобили кај нас, која предизвика многу бурни реакции, еве го противотровот, наречен 12 најубави автомобили кај нас. Можете и да не се сложите, како и секогаш. Сепак е гледиште на са... Повеќе
 
 
_ Топ 7 најгрди автомобили кај нас Колумна - _
Топ 7 најгрди автомобили кај нас
Да, знам, убавината е субјективна работа. Но, ова е колумна и е баш субјективен поглед на убавината на некои возила. Секако, може да се отвори и расправа на темата во коментарите подолу. НЕ МОРА да се сложуват... Повеќе
 
 
_ Иднината е во електричните автомобили. Или не!? Колумна - _
Иднината е во електричните автомобили. Или не!?
На хартија, нулта емисијата на штетни гасови и бесшумното возење, делуваат како вистинска добивка во однос на загадувањето и бучавата, особено во урбаните средини... Повеќе
 
 
_ Како до почист воздух во Скопје!? Колумна - _
Како до почист воздух во Скопје!?
Нема потреба од бројки и дополнителни информации. Видливо е и со голи очи, пече и на бели дробови - Скопје е многу загадено, проблем со кој се соочуваме особено во зимските денови. Како до почисто Скопје? Има ... Повеќе
 
 
_ За македонЦките работи, споредбата на компактните SUV-ja и општо автоиндустријата во МК Колумна - _
За македонЦките работи, споредбата на компактните SUV-ja и општо автоиндустријата во МК
Одговор од главниот уредник на Koli.com.mk, за Filip Popovic, читател на Koli.com.mk... Повеќе
 
 
 Tesla Model S е најважниот автомобил, по Ford Model T!? Колумна -
Tesla Model S е најважниот автомобил, по Ford Model T!?
Прашање на кое допрва треба да добиеме одговор... Повеќе
 
 
C... Возила што ќе возат сами? Не, благодарам! Колумна - C...
Возила што ќе возат сами? Не, благодарам!
„Целосно автономните возила ќе бидат тука до крајот на декадава“ – гордо изјави директорот за развој на General Motors, Алан Тауб... Повеќе
 
 
Hyundai i20 - old Безбедност? Не и кај нас! Колумна - Hyundai i20 - old
Безбедност? Не и кај нас!
Сурфајќи по нашите сајтови на официјалните увозници, наидовме на еден интересен „факт“ за Hyundai i20 – дека кај него „Безбедноста на највисоко ниво“... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил

Повеќе >
Hyundai Tucson Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил
 
Топ 12 најубави автомобили кај нас
4 причини зошто да НЕ купите користено BMW
Топ 7 најгрди автомобили кај нас
Безбедност? Не и кај нас!
SUV - Бум, хистерија или тренд?
Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen!
Промашување на автоиндустријата: - Nissan Tiida 1.5 dCi
Како до почист воздух во Скопје!?
Tesla Model S е најважниот автомобил, по Ford Model T!?
Архива на Колумна


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил