дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА       КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
 
Тема
   
Volvo 60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван? 60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван?

Денес ги објавивме првите официјални фотографии од новиот V90 и рековме дека ако некој знае да направи добар караван, тоа секако е Volvo, што е нормално – развојот трае континуирано цели 60 години...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Suzuki Baleno Suzuki Baleno – Од страна на сопствениците Тема - Suzuki Baleno
Suzuki Baleno – Од страна на сопствениците
Baleno е "еден од најдобрите дизајни на Сузуки", според Shoeb.... Повеќе
 
 
Volvo 60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван? Тема - Volvo
60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван?
Денес ги објавивме првите официјални фотографии од новиот V90 и рековме дека ако некој знае да направи добар караван, тоа секако е Volvo, што е нормално – развојот трае континуирано цели 60 години... Повеќе
 
 
_ Користењето на дисплеи во возилата ги загрижува експертите за безбедност Тема - _
Користењето на дисплеи во возилата ги загрижува експертите за безбедност
Кога станува збор за дисплеите кои се поставуваат на контролната табла во возилото, две работи се совршено јасни: купувачите ги сакаат, а производителите имаат намера да ги обезбедат... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Спортскиот автомобил за вистинските уживатели – Alfa Romeo 4C Тема - Alfa Romeo 4C 2019
Спортскиот автомобил за вистинските уживатели – Alfa Romeo 4C
Чистокрвната Alfa Romeo штотуку се врати на улиците. Новата 4С е мал спортски автомобил но со големи аспирации, а тоа е да биде најдобриот возачки автомобил... Повеќе
 
 
_ Паркинг цени на Јадранот - Пула и Ровињ најевтини, Дубровник убедливо најскап Тема - _
Паркинг цени на Јадранот - Пула и Ровињ најевтини, Дубровник убедливо најскап
Хрватска стана премногу скапа туристичка дестинација и во поглед на трошоците кои туристите треба да ги направат при користење на своето возило... Повеќе
 
 
_ На Македонија и треба пат без ограничување на брзината!!! Тема - _
На Македонија и треба пат без ограничување на брзината!!!
Знам, звучи лудо да се бара такво нешто во земја како нашава, каде имаме еден тон други проблеми, ама еден пат без ограничување на брзината е и тоа како економски оправдан!... Повеќе
 
 
_ Start/Stop системот го уништува турбо полначот Тема - _
Start/Stop системот го уништува турбо полначот
Автоматското исклучување на моторот при пократки застанувања, го прекинува ладењето и подмачкувањето на турбо полначот, со што се скратува и неговиот век на траење... Повеќе
 
 
_ Продажбата на стари класични автомобили станува сериозен бизнис во светски рамки Тема - _
Продажбата на стари класични автомобили станува сериозен бизнис во светски рамки
Во денешно време, купувањето на класични автомобили се смета за многу поисплатлива инвестиција отколку чувањето на парите на штедни книшки. Во оваа објава ќе се обидеме да ги објасниме причините зошто е тоа та... Повеќе
 
 
_ Зошто пропишаната потрошувачка на гориво е недостижна во реални услови? Тема - _
Зошто пропишаната потрошувачка на гориво е недостижна во реални услови?
Сите ние многу добро знаеме колку е тешко во секојдневни услови да се постигне потрошувачката наведена од страна на производителот. Може да се обидувате колку што сакате, но бројките напишани во официјалната с... Повеќе
 
 
_ Најважните настани во автомобилската индустрија за 2013-та Тема - _
Најважните настани во автомобилската индустрија за 2013-та
Преглед на настаните, новите автомобили и технологијата кои ја одбележаа изминатата година... Повеќе
 
 
 Алуминиумот и јаглеродните влакна го менуваат челикот Тема -
Алуминиумот и јаглеродните влакна го менуваат челикот
Со години произведувачите на челик спиеја на ловорики, но со пораст на цената на нафтата и тежнеењето кон еколошки поприфатливи автомобили со пониска потрошувачка и емисија на СО2, добриот стар челик, можеме д... Повеќе
 
 
 Еколошка прифатливост на електричните автомобили Тема -
Еколошка прифатливост на електричните автомобили
Актуелниот автосаем во Париз беше преплавен со електрични и хибридни концепти од кои некои набрзо ке се најдат во продажните салони. ... Повеќе
 
 
Lexus Toyota повлекува 270 000 Lexus автомобили Маркет / Бизнис - Lexus
Toyota повлекува 270 000 Lexus автомобили
Јапонскиот производител од месец во месец повлекува се повеќе возила... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz И Mercedes подготвува SUV-Купе Идни модели - Mercedes-Benz
И Mercedes подготвува SUV-Купе
Автомобилските новинари можеби не успеваат да најдат многу смисла во crossover-от на BMW - X6, со заоблена купе линија, но затоа пазарот го обожава. А каде има „гладен“ пазар, таму има и конкуренција... Повеќе
 
 
 Убавината произлегува од очите... Тема -
Убавината произлегува од очите...
Новите автомобили се како дивите животни со различен и често убиствен поглед. Различен израз на нивното лице значи и различно расположение... Повеќе
 
 
 Некои од поубавите автомобили низ историјата Тема -
Некои од поубавите автомобили низ историјата
За Вас подготвивме специјална галерија на некои од најубавите автомобили во историјата. Имавме навистина тешка задача да избереме само 20 од нив, меѓутоа веруваме дека успеавме. Проверете.... Повеќе
 
 
Land Rover Land Rover наполни шеесет години Тема - Land Rover
Land Rover наполни шеесет години
Кога Land Rover серија 1 дамнешната 1948 година дебитираше на салонот за автомобили во Амстердам, малку кој можел да претпостави дека овој произведувач еден ден ќе стане лидер во сегментот на луксузни теренски... Повеќе
 
 
BMW 75. години roadster-и од Баварија Тема - BMW
75. години roadster-и од Баварија
Овогодинешната причина за славење на BMW се однесува на 75-годишнината од почнување на производството на roadster автомобили, кое започнало во дамнешната 1934 година, со преставување на прототипот 315/1.... Повеќе
 
 
Citroën 90 години технолошки иновации и автомобилска креативност Тема - Citroën
90 години технолошки иновации и автомобилска креативност
Во годинава што изминува автомобилскиот свет му оддава почести на Citroën, кој ја слави 90 – годишнината од своето постоење.... Повеќе
 
 
Citroën Огледалце, огледалце, кој е најубав изложбен салон во светот? Тема - Citroën
Огледалце, огледалце, кој е најубав изложбен салон во светот?
Новиот главен изложбен салон на Citroen, во кој ќе бидат изложени модели од историјата, сегашноста и иднината е дизајниран од Мануел Готран, а се наоѓа на Champs Elysees број 42 и е веројатно најубавиот изло... Повеќе
 
 
Citroën 8-те спортски легенди на Citroen Тема - Citroën
8-те спортски легенди на Citroen
Вчера и завчера пишувавме за новиот изложбен салон на Citroen во Париз. Во продолжени се 8-те легендарни возила на кои во Citroen се горди. C_Sport ! 8 возила, 8 легенди…... Повеќе
 
 
BMW Војна со менувачите: BMW и Audi ќе го бркаат Lexus Тема - BMW
Војна со менувачите: BMW и Audi ќе го бркаат Lexus
Војната со менувачите трае подолго време – веќе половина век големите производители се бркаат во правењето менувачи со повеќе степени на пренос. Денес, Lexus во понудата има 8-степен автоматски менувач, исто к... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Убавината произлегува од очите...

Повеќе >
 Убавината произлегува од очите...
 
На Македонија и треба пат без ограничување на брзината!!!
60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван?
Start/Stop системот го уништува турбо полначот
Некои од поубавите автомобили низ историјата
Suzuki Baleno – Од страна на сопствениците
Алуминиумот и јаглеродните влакна го менуваат челикот
Зошто пропишаната потрошувачка на гориво е недостижна во реални услови?
Војна со менувачите: BMW и Audi ќе го бркаат Lexus
Огледалце, огледалце, кој е најубав изложбен салон во светот?
Архива на Тема


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил