дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди
 
Хибриди
   
BMW ActiveHybrid 3 Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3 Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3

306 КС од 3-литрениот бензинец и 54 КС од новиот електромотор даваат вкупно 360 КС од кои се плаши и Чак Норис. Како дел од понудата на новата тројка, BMW во петокот го претстави и ActiveHybrid 3...

fotografii фотографии 11 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ Mark Webber ќе го вози најстрашниот звер на Porsche на улиците во Лондон Хибриди - _
Mark Webber ќе го вози најстрашниот звер на Porsche на улиците во Лондон
PORSCHE 919 Hybrid, најрадикалниот болид кој излегол од фабриката на Porsche... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche објави нови податоци за новата Panamera Хибриди - Porsche Panamera
Porsche објави нови податоци за новата Panamera
Германскиот производител уште еднаш ни ја претстави новата Panamera, но претстави и детали кои досега не беа објавени... Повеќе
 
 
 Mitsubishi GT-PHEV Concept, најава за следниот Outlender Хибриди -
Mitsubishi GT-PHEV Concept, најава за следниот Outlender
Во Париз, Mitsubishi ќе го претстави својот нов концепт... Повеќе
 
 
Nissan Rogue Добивме обновен Nissan Rogue кој ќе го има и во хибридна изведба Хибриди - Nissan Rogue
Добивме обновен Nissan Rogue кој ќе го има и во хибридна изведба
Нов, обновен дизајн како и хибрид варјанта во 2017 Nissan Rogue... Повеќе
 
 
Renault Scenic Ни пристигна нов „Renault Scenic“ Хибриди - Renault Scenic
Ни пристигна нов „Renault Scenic“
Освежен со нов дизајн, поголема привлечност, новиот „Scenic“ дел од дизајнот го превзема од концептот R-Space, кој беше претставен во Женева во 2011-та... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Hyundai Tucson е најбрз кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии Хибриди - Hyundai Tucson
Hyundai Tucson е најбрз кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии
Hyundai неодамна го тестираше својот Tucson Fuel Cell во Калифорнија, при што моделот постави рекорд за најбрз сериски SUV модел со погон на водородни горивни ќелии... Повеќе
 
 
KIA Optima Kia Optima ќе биде понудена во две хибридни изведби Хибриди - KIA Optima
Kia Optima ќе биде понудена во две хибридни изведби
Kia објави дека актуелната генерација на Optima од следната година ќе биде достапна во две хибридни верзии, што ќе бидат пласирани на повеќето пазари на кои се продава овој автомобил... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Видео од Peugeot 308 R со 500 КС Хибриди - Peugeot 308
Видео од Peugeot 308 R со 500 КС
Последниот викенд од GT Tour шампионатот беше одлична можност за Peugeot Sport да ја прикаже пред - продукциската верзија од својот хипер - хечбек автомобил... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai Ioniq ќе биде корејски конкурент на Prius Хибриди - Hyundai
Hyundai Ioniq ќе биде корејски конкурент на Prius
Според најновите сознанија, Hyundai на своите клиенти наскоро ќе им понуди хибридно возило кое би било конкурент на Toyota Prius, а наводно, ќе го носи називот Ioniq... Повеќе
 
 
BMW BMW ја најави новата генерација на својот plug-in хибриден систем Хибриди - BMW
BMW ја најави новата генерација на својот plug-in хибриден систем
Германскиот производител и официјално потврди дека во моментов работи на развој на својот нов plug-in хибриден систем еDrive кој ќе се вградува во големите возила, но и во оние со средна големина... Повеќе
 
 
Nissan Murano Nissan го претстави Murano Hybrid Хибриди - Nissan Murano
Nissan го претстави Murano Hybrid
На саемот за автомобили во Шангај, Nissan претстави хибридна изведба од новата генерација на моделот Murano, која е придвижувана од комбинација на бензински мотор, електромотор и литиум - јонски батерии... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Nissan ќе започне со продажба на X-Trail Hybrid Хибриди - Nissan X-Trail
Nissan ќе започне со продажба на X-Trail Hybrid
Во текот на следниот месец, на јапонскиот пазар, Nissan ќе ја понуди хибридна верзија на кросоверот X-Trail. Изгледот останува идентичен со стандардниот модел, а сите промени се под хаубата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ќе лансира десет нови хибридни модели до 2017-та Хибриди - Mercedes-Benz
Mercedes ќе лансира десет нови хибридни модели до 2017-та
Како што стои во официјалното соопштение, отсега па се' дотогаш германската марка ќе претставува во просек по едно ново хибридно возило на секои четири месеци... Повеќе
 
 
Koenigsegg Koenigsegg Regera - хибриден хипер автомобил кој внесува страв кај ривалите Хибриди - Koenigsegg
Koenigsegg Regera - хибриден хипер автомобил кој внесува страв кај ривалите
Според информациите од производителот, Regera од 0 до 400 km/h може да забрза за помалку од 20 секунди... Повеќе
 
 
BMW Спортските M модели на BMW нема да бидат достапни со хибриден погон Хибриди - BMW
Спортските M модели на BMW нема да бидат достапни со хибриден погон
Еден од водечките луѓе во "спортскиот оддел" на BMW Карстер Пирс, во своето последно интервју изјави дека BMW M моделите нема да бидат достапни со хибриден погон... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep Wrangler наскоро со хибриден погон? Хибриди - Jeep Wrangler
Jeep Wrangler наскоро со хибриден погон?
Наскоро се очекува најавувањето на првиот Jeep хибриден модел... Повеќе
 
 
Audi Погледнете како работи Audi Q7 e-tron (Видео) Хибриди - Audi
Погледнете како работи Audi Q7 e-tron (Видео)
Најавениот супер хибрид Audi Q7 e-tron чиј погонски систем е сочинет од 3.0 литарски TDI и електро мотор, претставен од техничка страна... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Volkswagen Passat GTE во служба на германската полиција Хибриди - Volkswagen Passat
Volkswagen Passat GTE во служба на германската полиција
Најголем новитет од страна на VW за 2014 година дефинитивно е осмата генерација на моделот Passat... Повеќе
 
 
Toyota Toyota го одложува производството на новиот Prius Хибриди - Toyota
Toyota го одложува производството на новиот Prius
Според најновите информации, следната генерација на Prius, наместо напролет, ќе почне да се произведува кон крајот на 2015-та година. Ваквото одложување се должи на тоа што шефот за истражување и развој на Toy... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroen најави поголема употреба на хибридниот погон Хибриди - Peugeot
PSA Peugeot Citroen најави поголема употреба на хибридниот погон
Раководителот на PSA Peugeot Citroen, Карлос Таварес, обелодени дека идните performance модели на овој француски производител ќе бидат придвижувани со помош на plug-in хибриден погон... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Паметен автомобил - Volvo XC90 T8 Хибриди - Volvo XC90
Паметен автомобил - Volvo XC90 T8
Volvo нè запознава со Twin Engine технологијата на најсилниот SUV модел во својата категорија... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 GT BMW го претстави новиот Power eDrive plug-in хибриден погон Хибриди - BMW Серија 5 GT
BMW го претстави новиот Power eDrive plug-in хибриден погон
По вчерашната презентација на plug-in хибридната Серија 3, BMW претстави и прототип на Серија 5 GT придвижуван од Power eDrive plug-in хибриден погон со високи перформанси, што во иднина би можел да се вградув... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Започна производството на Ford Mondeo Hybrid Хибриди - Ford Mondeo
Започна производството на Ford Mondeo Hybrid
Во својата фабрика во Валенсија, Ford започна со производството на новото Mondeo, овој пат во хибридна верзија... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW претстави прототип на plug-in хибридната серија 3 Хибриди - BMW Серија 3
BMW претстави прототип на plug-in хибридната серија 3
BMW неодамна ја претстави plug-in хибридната изведба на серија 3. Поконкретно, станува збор за прототип кој се базира врз основа на обновената верзија на серија 3... Повеќе
 
 
_ Continental обезбедува хибридна функција и за конвенционалните возила Хибриди - _
Continental обезбедува хибридна функција и за конвенционалните возила
Continental ни претставува нов систем за заштеда на гориво наречен 48-Volt Eco Drive... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot-Citroen бара партнер за комерцијализација на Hybrid Air технологијата Хибриди - Peugeot
PSA Peugeot-Citroen бара партнер за комерцијализација на Hybrid Air технологијата
PSA е во потрага на технички партнер, со кој ќе ги подели трошоците за развој и комерцијализација на Hybrid Air погонскиот систем... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari покренат само од електричен погон (Видео) Хибриди - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari покренат само од електричен погон (Видео)
Типичните хибридни автомобили можат да се движат само на електрична енергија на одреден број километри... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели Хибриди - Toyota
Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели
Шефот на Toyota со јасни планови за во иднина... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Volkswagen ја најави премиерата на Passat GTE Хибриди - Volkswagen Passat - old
Volkswagen ја најави премиерата на Passat GTE
Volkswagen го најави доаѓањето на GTE односно plug-in хибридната изведба на Passat. Станува збор за верзија која секако ќе се базира на најновата, осма генерација од овој автомобил, односно за возило кое ќе го... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke Хибриди - Toyota
Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke
На претстојниот саем за автомобили во Париз големо внимание ќе им биде посветено на компактните crossover-и и SUV модели ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen со автомобил кој троши 2 литри на 100 километри Хибриди - Citroën
Citroen со автомобил кој троши 2 литри на 100 километри
Доколку се суди според најавите, претстојниот саем за автомобили во Париз ќе биде во знакот на економичноста, а бидејќи тоа е домашен терен за Renault, Peugeot и Citroen, се очекува француските производители д... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ќе лансира десет хибридни модели до 2017-та Хибриди - Mercedes-Benz
Mercedes ќе лансира десет хибридни модели до 2017-та
Mercedes го објави планот според кој до 2017-та година има намера на пазарот да лансира десет plug-in хибридни модели... Повеќе
 
 
 Хибридни автомобили. Иднината на автомобили со високи перформанси Хибриди -
Хибридни автомобили. Иднината на автомобили со високи перформанси
До неодамна љубителите на брзи автомобили не сакаа да слушнат за зборот хибрид... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot развива автомобил со просечна потрошувачка од 2l/100 Km. Хибриди - Peugeot 208
Peugeot развива автомобил со просечна потрошувачка од 2l/100 Km.
Да, добро прочитавте - 2 литри на 100 километри... Повеќе
 
 
Mazda Mazda подготвува дизел - електричен хибрид Хибриди - Mazda
Mazda подготвува дизел - електричен хибрид
Се појавија информации според кои експертите од Mazda го подготвуваат овој погонски склоп за 2016-та година ... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai подготвува конкурент на Prius Хибриди - Hyundai
Hyundai подготвува конкурент на Prius
Според одредени информации, Hyundai работи на развој на сопствен ексклузивен хибриден модел кој ќе биде директна конкуренција на Toyota Prius и други слични возила... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 S класа што троши само 2,8 l/100 km Хибриди - Mercedes-Benz S Class - 2014
S класа што троши само 2,8 l/100 km
Кога во 2013-та година, Mercedes ја најави plug-in хибридната верзија на новиот S-Class, беше соопштено дека автомобилот ќе троши 3 литри гориво на 100 km. Во меѓувреме, германскиот производител успеа дополнит... Повеќе
 
 
Toyota Mirai Toyota го претстави првиот сериски автомобил на водород Хибриди - Toyota Mirai
Toyota го претстави првиот сериски автомобил на водород
Автомобилот кој веќе од следната година ќе биде достапен и со спецификации за европскиот и американскиот пазар, ќе чини околу 50.000 евра... Повеќе
 
 
BMW i8 * i8 е побрз од она што е декларирано од страна на BMW? Хибриди - BMW i8 *
i8 е побрз од она што е декларирано од страна на BMW?
До 100 km/h забрзува за 3,8 секунди, што е за шест десетинки помалку од она што е запишано на хартија... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW ги објави конечните спецификации за моделот i8 Хибриди - BMW i8 *
BMW ги објави конечните спецификации за моделот i8
Производството на хибридниот спортски автомобил од BMW, моделот i8, ќе започне следниот месец во Лајпциг, а првите испораки се закажани за јуни. Токму затоа BMW одлучи конечно да ги објави т.н. фабрички технич... Повеќе
 
 
Rolls-Royce  Rolls-Royce ќе добие хибриден погон Хибриди - Rolls-Royce
Rolls-Royce ќе добие хибриден погон
Погонот ќе биде преземен од BMW X5 eDrive ... Повеќе
 
 
Toyota Auris Hybrid Тoyota Auris е најпродаваниот хибрид во Европа Хибриди - Toyota Auris Hybrid
Тoyota Auris е најпродаваниот хибрид во Европа
Популарноста на автомобили кои комбинираат бензински и електричен мотор постојано расте. Минатата година, во Европа се продадени 214.237 автомобили со хибриден погон, што претставува зголемување од 40 % во спо... Повеќе
 
 
Jeep Jeep размислува за воведување на хибриден погон Хибриди - Jeep
Jeep размислува за воведување на хибриден погон
Иако економичноста не е силна страна на моделите од Jeep, набрзо ваквата ситуација би можела да се промени со оглед на тоа што раководството на оваа марка, наводно ја разгледува можноста за вклучување на хибри... Повеќе
 
 
_ Хибриди со 350 km/h: Кој ли можеше да го предвиди ова? Хибриди - _
Хибриди со 350 km/h: Кој ли можеше да го предвиди ова?
LaFerrari, 918 Spyder и P1 го започнаа трендот на „зелени“ ултра спортски автомобили со околу 900 КС и максимална брзина од 350 km/h... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Mazda3 на природен гас Хибриди - Mazda 3 old
Mazda3 на природен гас
Природниот гас станува се’ поважен и популарен извор на енергија, па така Mazda реши да се приклучи кон низата на производители кои го користат како гориво за своите автомобили... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Хибридниот LaFerrari звучи како див ѕвер Хибриди - Ferrari LaFerrari *
Хибридниот LaFerrari звучи како див ѕвер
Иако веќе видовме како ќе изгледа наследникот на легендарниот Ferrari Enzo, Италијанците не запираат со намерата својот најмоќен модел и натаму да го усовршуваат под камуфлажа... Повеќе
 
 
Mazda Mazda не сака електрични и хибридни автомобили Хибриди - Mazda
Mazda не сака електрични и хибридни автомобили
Електричните и хибридните автомобили се нов хит меѓу производителите, но очигледно не ги сакаат сите во иста мерка ... Повеќе
 
 
_ Datsun објави скица од својот нов модел Хибриди - _
Datsun објави скица од својот нов модел
Datsun објави скица од конечниот изглед на предниот крај од својот нов модел кој треба да биде претставен кон средината на овој месец ... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Од Toyota најавуваат хибриден GT86!? Хибриди - Toyota GT-86
Од Toyota најавуваат хибриден GT86!?
A тоа не е од онаа, “стандардна” причина – намалување на потрошувачката, туку заради зголемување на моќноста... Повеќе
 
 
Fisker Karma Ураганот Сенди уништи 16 нови Fisker Karma Хибриди - Fisker Karma
Ураганот Сенди уништи 16 нови Fisker Karma
Паркирани во Newark, откако се донесени од Финска, каде што се произведуваат... Повеќе
 
 
Volkswagen Модифицирана VW Jetta хибрид постигнала 298 km/h Хибриди - Volkswagen
Модифицирана VW Jetta хибрид постигнала 298 km/h
Што воедно е рекорд, за хибридно возило, базирано на стандардна верзија... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Новата Toyota Prius ќе биде полесна и аеродинамична Хибриди - Toyota Prius 2010
Новата Toyota Prius ќе биде полесна и аеродинамична
Со цел да се подобри дистанцата која ќе ја поминува и намалување на потрошувачката на гориво... Повеќе
 
 
 Американците направија хибридно оклопно возило Хибриди -
Американците направија хибридно оклопно возило
Концептот FED (Fuel Efficiency Demonstrator) Bravo троши двојно помалку од Humveey... Повеќе
 
 
 Значителен пад на продажбата на хибриди во САД Хибриди -
Значителен пад на продажбата на хибриди во САД
Само 35% од сопствениците на хибрид, повторно би купиле еден таков... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Hybrid Toyota го започна производството на Yaris Hybrid Хибриди - Toyota Yaris Hybrid
Toyota го започна производството на Yaris Hybrid
Toyota e првиот бренд со хибриден автомобил од ниската класа... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Aqua – компактен хибрид Хибриди - Toyota
Toyota Aqua – компактен хибрид
Од саемот во Токио пристигнува уште еден хеџбек со име Aqua зад кој се крие познатиот хрибрид Prius C... Повеќе
 
 
BMW ActiveHybrid 3 Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3 Хибриди - BMW ActiveHybrid 3
Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3
306 КС од 3-литрениот бензинец и 54 КС од новиот електромотор даваат вкупно 360 КС од кои се плаши и Чак Норис. Како дел од понудата на новата тројка, BMW во петокот го претстави и ActiveHybrid 3... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 HYbrid4 Награден Peugeot 3008 Hybrid4 Хибриди - Peugeot 3008 HYbrid4
Награден Peugeot 3008 Hybrid4
Првиот дизелски хибрид на светот Peugeot 3008 Hybrid4 е годинашниот добитник на наградата Öko Globe.... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Toyota и Lexus доминираат на листата за најеколошки возила во Германија Хибриди - Lexus CT200h
Toyota и Lexus доминираат на листата за најеколошки возила во Германија
Хибридните возила на Toyota и Lexus ги заземаа доминантните места во категоријата најеколошки возила на пазарот, позиционирајќи се на првите четири места во конкуренција од 385 возила. ... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Toyota Prius Plug-In Hybrid: Премиера на саемот во Франкфурт Хибриди - Toyota Prius 2010
Toyota Prius Plug-In Hybrid: Премиера на саемот во Франкфурт
Првиот сериски plug-in хибрид од марката Toyota, наскоро стигнува и на европскиот пазар... Повеќе
 
 
 Fisker Karma: Производството почна, прв купувач Leonardo di Caprio Хибриди -
Fisker Karma: Производството почна, прв купувач Leonardo di Caprio
Луксузен plug-in хибриден седан... Повеќе
 
 
Volvo Како работи најнапредниот хибриден автомобил во светот? Хибриди - Volvo
Како работи најнапредниот хибриден автомобил во светот?
Volvo им покажа на повеќето производители на автомобили како треба да работи еден хибриден мотор... Повеќе
 
 
Volvo Првиот хибрид на Volvo ќе троши помалку од две литри на 100 km Хибриди - Volvo
Првиот хибрид на Volvo ќе троши помалку од две литри на 100 km
На автосаемот во Женева Volvo ќе ни го покаже својот прв хибриден модел, а Швеѓаните се фалат дека автомобилот ќе троши само 1.9 литри гориво на стотина километри во комбиниран циклус. ... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе претстави електричен автомобил за деца - најмал досега Хибриди - Audi
Audi ќе претстави електричен автомобил за деца - најмал досега
Кога татковците можат да си играат, логично е тоа да го прават и децата. Точно, во светот на автомобилите најчесто си играат татковците, но Audi во овој случај не ги заборава ни децата. ... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе ги напојува електричните автомобили со соларна енергија? Хибриди - Audi
Audi ќе ги напојува електричните автомобили со соларна енергија?
Јасно е дека електричните автомобили се иднината, но и тоа дека не сите постоечките извори на енергија се еколошки прифатливи. Тука е Audi со своите иновации.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class - old Франкфурт 2009: Прва “трилитарска“ лимузина во светот Хибриди - Mercedes-Benz S-Class - old
Франкфурт 2009: Прва “трилитарска“ лимузина во светот
На база на актуелната генерација на S Class, Mercedes во Франкфурт го претстави хибридниот концепт на премиум лимузината, која уште сега остварува двојно подобри резултати од директната конкуренција.... Повеќе
 
 
Lexus Детроит 2009 –Првата луксузна лимузина на со хибриден погон Lexus HS 250h Хибриди - Lexus
Детроит 2009 –Првата луксузна лимузина на со хибриден погон Lexus HS 250h
Lexus на Саемот за автомобили во Детроит ја претстави лимузината Lexus HS 250h, што воедно е првата лимузина на светот со хибриден погон.... Повеќе
 
 
Hyundai i10 на струја Хибриди - Hyundai
i10 на струја
На овие први официјални фотографии ја имаме електричната верзија на моделот Хјунади и10 кој на струја да “тера“ 160 километри и веќе влегува во сериско производство.... Повеќе
 
 
Peugeot Дизелски хибрид од PSA – 200 КС и 4,1 литар на 100 km! Хибриди - Peugeot
Дизелски хибрид од PSA – 200 КС и 4,1 литар на 100 km!
Корпорацијата PSA (Peugeot – Citroen) презентираше нов хибрид, спој на дизел и електричен мотор. Погонот ќе почне да се вградува од 2011 година во возилата од средната и средно високата класа на Peugeot и Cit... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot и Citroen ќе понудат хибриден погон во 2010 година Хибриди - Peugeot
Peugeot и Citroen ќе понудат хибриден погон во 2010 година
Францускиот производител на автомобили, корпорацијата PSA, потпиша договор со BOSCH, околу набавка на компоненти за хибридниот систем со електричен и дизел мотор кој тие треба да го лансираат во 2010 година. ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Како работи најнапредниот хибриден автомобил во светот?

Повеќе >
Volvo Како работи најнапредниот хибриден автомобил во светот?
 
Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3
Audi ќе претстави електричен автомобил за деца - најмал досега
Toyota Aqua – компактен хибрид
Fisker Karma: Производството почна, прв купувач Leonardo di Caprio
Audi ќе ги напојува електричните автомобили со соларна енергија?
Првиот хибрид на Volvo ќе троши помалку од две литри на 100 km
S класа што троши само 2,8 l/100 km
Ураганот Сенди уништи 16 нови Fisker Karma
Франкфурт 2009: Прва “трилитарска“ лимузина во светот
Архива на Хибриди


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил