дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели
 
Идни модели
   
_ Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година

Голем број на мали компании од целиот свет се натпреваруваат да бидат први кои ќе им ги донесат летечките автомобили на клиентите, а многу од нив предвидуваат дека 2017 година ќе биде пресвртница за индустријата....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Suzuki  Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство Идни модели - Suzuki
Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство
Suzuki е награден со наградата "Производител на автомобили на годината"... Повеќе
 
 
Ferrari Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години Идни модели - Ferrari
Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години
Нема да добие мотор од F1 болид, но новиот хибриден автомобил ќе поседува моќност од најмалку 1100 коњски сили.... Повеќе
 
 
Opel Corsa Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија Идни модели - Opel Corsa
Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија
Шестата генерација на Opel Corsa пристигнува во 2019 година... Повеќе
 
 
Bentley Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа Идни модели - Bentley
Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа
Кратење на трошоците поради Dieselgate скандалот продолжува... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Најнови сознанија за новиот Renault Megane RS Идни модели - Renault Megane RS
Најнови сознанија за новиот Renault Megane RS
Новиот Megane RS ќе атакува на титула на „ Nürburgring“, а ќе се нуди со мануелен менувач... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 Добра или лоша идеја : модел на Ford со „ЅТ“ значка и 3 цилиндри Идни модели - Ford Fiesta ST - 2013
Добра или лоша идеја : модел на Ford со „ЅТ“ значка и 3 цилиндри
Наредната генерација на еден од моделите на Ford со „ST“ значка би можеле да ја видиме со 3 цилиндри... Повеќе
 
 
_ Ни пристигнува нов SUV модел од Seat Идни модели - _
Ни пристигнува нов SUV модел од Seat
Идната година би требало премиерно да биде претставен моделот Arona... Повеќе
 
 
_ Нови Citroën C5 и C6 ќе пристигнат на почетокот на следната деценија Идни модели - _
Нови Citroën C5 и C6 ќе пристигнат на почетокот на следната деценија
Како што дознаваме, францускиот производител планира повторно да произведува С5 и С6... Повеќе
 
 
Dacia Sandero Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV Идни модели - Dacia Sandero
Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV
Романскиот производител го искористи саемот во Париз за да претстави освежени верзии на Sandero, Sandero и Logan MCV... Повеќе
 
 
_ Замислете да возите F1 автомобил во секојдневието Идни модели - _
Замислете да возите F1 автомобил во секојдневието
Сега тоа е можно. Mercedes го потврди производството на нов „hypercar“ со хибриден погон... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra, модел кој ќе ги освои и машките срца Идни модели - Nissan Micra
Новата Nissan Micra, модел кој ќе ги освои и машките срца
Претходната генерација изгледаше како да е наменета само за понежниот пол, но со оваа работите се сменија... Повеќе
 
 
_ Audi потврди : Пристигнува RS3 седан со 400 КС Идни модели - _
Audi потврди : Пристигнува RS3 седан со 400 КС
Од Инглштад конечно ни потврдија дека ќе се случи премиера на принова на нивната RS фамилија... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Поголем и полесен Vokswagen Polo ни стигнува идната година Идни модели - Volkswagen Polo 2009
Поголем и полесен Vokswagen Polo ни стигнува идната година
Премиерата ќе се случи идната година во Женева, а продажбата ќе започне непосредно после премиерата... Повеќе
 
 
Audi Q5 2009 Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина Идни модели - Audi Q5 2009
Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина
Пред кратко од Audi најавија дека во Париз ќе претстават нов модел на Q5, но сега претставија една интересна новина... Повеќе
 
 
_ Lexus го претстави ентериерот на концептот UX Идни модели - _
Lexus го претстави ентериерот на концептот UX
Lexus пред околу две недели ја објави првата фотографија од нивниот нов концепт... Повеќе
 
 
KIA Soul KIA го најави освежениот SOUL Идни модели - KIA Soul
KIA го најави освежениот SOUL
На престојниот саем за автомобили во Париз ќе го видиме освежениот SOUL, каде најголема новина е новиот бензински агрегат... Повеќе
 
 
 Sea Ateca X–perience – Поинаква изведба на off – road моделот на шпанскиот производител Идни модели -
Sea Ateca X–perience – Поинаква изведба на off – road моделот на шпанскиот производител
Од „Seat“ ни го претставија својот првенец во off-road светот, а сега имаме X-perience изведба на истиот... Повеќе
 
 
Nissan Micra Ни пристигнува нова Nissan Micra Идни модели - Nissan Micra
Ни пристигнува нова Nissan Micra
Nissan ги објави првите фотографии од новата Micra... Повеќе
 
 
 RN30 : Новиот концепт од HYUNDAI кој изгледа интересно Идни модели -
RN30 : Новиот концепт од HYUNDAI кој изгледа интересно
Корејкиот производител го претстави својот нов концепт, на кој би се засновал i30 моделот во Performance изведба... Повеќе
 
 
 Bentayga, како што најавивме, е првото Bentley со дизел погон Идни модели -
Bentayga, како што најавивме, е првото Bentley со дизел погон
Пред некаде 15на дена го најавивме првото Bentley со дизелски агрегат. Сега ќе се запознаеме малку подетално со него... Повеќе
 
 
 Доаѓа замената за моделот KA на Ford Идни модели -
Доаѓа замената за моделот KA на Ford
Ford KA заминува во историјата. Поздравете ја новата KA+... Повеќе
 
 
Audi Q5 2009 Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз Идни модели - Audi Q5 2009
Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз
Германскиот производител најави комплетно нов Q5 кој ќе биде претставен во Париз... Повеќе
 
 
 Porsche најави покомпактна изведба на моделот Mission E Идни модели -
Porsche најави покомпактна изведба на моделот Mission E
По се изгледа дека концептот ке добие свој помал брат... Повеќе
 
 
 Новини за концептот на Volkswagen Идни модели -
Новини за концептот на Volkswagen
Откриени се нови детали за електричниот концепт од Volkswagen кој ќе го видиме во Париз... Повеќе
 
 
 Volkswagen GTI ќе добие четири врати во 2018та Идни модели -
Volkswagen GTI ќе добие четири врати во 2018та
Спортскиот hatchback, во идинина ќе го добиваме само со четири врати... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi најави facelift на Q3 Идни модели - Audi Q3
Audi најави facelift на Q3
Германците веќе работат на нов модел на Q3, но пред него ни доаѓа освежена Q3-ка... Повеќе
 
 
 Dacia најави освежување Идни модели -
Dacia најави освежување
Sandero и Logan се моделите кои ќе добијат освежување... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery 4 Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery Идни модели - Land Rover Discovery 4
Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery
Од Land Rover со второто претставување одкриа повеќе детали... Повеќе
 
 
 Volvo V90 Cross Country Идни модели -
Volvo V90 Cross Country
Со доаѓањето на најпрестижниот модел, V90, Volvo ја заокружи понудата во серијата 90... Повеќе
 
 
KIA Rio KIA го претстави новото RIO Идни модели - KIA Rio
KIA го претстави новото RIO
При дизајнирањето на новиот модел учествуваше студиото на KIA во Германија, како и она во Калифорнија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT 2009 Завесите се кренаа во Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT 2009
Завесите се кренаа во Mercedes
Конечно можеме да ги видиме новите AMG GT и GT-C Roadster... Повеќе
 
 
 Новиот Hyundai i30 ќе биде основа на цело едно семејство на модерни автомобили Идни модели -
Новиот Hyundai i30 ќе биде основа на цело едно семејство на модерни автомобили
Новиот Hyundai i30 ќе биде претставен во Париз ... Повеќе
 
 
 Peugeot подготвува off-road чудовиште Идни модели -
Peugeot подготвува off-road чудовиште
Што ќе добиеме од Peugeot како автомобил кој би се натпреварувал во релито Дакар... Повеќе
 
 
 Намерно или не, добивме„sneak peek “ во новиот crossover на Alfa Идни модели -
Намерно или не, добивме„sneak peek “ во новиот crossover на Alfa
FIAT Chrysler Automobiles (FCA) во вчерашнто видео откри повеќе од посакуваното... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Spider Alfa Romeo се откажа од Spider да се фокусира на Crossovers модели Идни модели - Alfa Romeo Spider
Alfa Romeo се откажа од Spider да се фокусира на Crossovers модели
Италијанскиот производител го фокусира своето внимание на Crossover сегментот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo GTV Потврдена премиера на нов модел на Alfa, Stelvio Идни модели - Alfa Romeo GTV
Потврдена премиера на нов модел на Alfa, Stelvio
Италијанскиот производител го најави својот нов SUV, моделот кој ќе биде претставен во Los Angeles... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT 2009 Новитет од Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT 2009
Новитет од Mercedes
Најавен нов AMG GT C Roadster... Повеќе
 
 
Volvo V70 Volvo најави V90 Cross Country Идни модели - Volvo V70
Volvo најави V90 Cross Country
Шведскиот производител најави cross country изведба на својот модел V90... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Estate 2009 Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба Идни модели - Mercedes-Benz E-Class Estate 2009
Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба
Неодамна Mercedes ни го претстави новиот E – class караван, па да го погледнеме... Повеќе
 
 
Citroën C3 Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3 Идни модели - Citroën C3
Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3
Во Париз, „Citroen“ ќе ја претстави новата С3... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche најави Panamera која троши колку еден мопед Идни модели - Porsche Panamera
Porsche најави Panamera која троши колку еден мопед
Новата Panamera троши 2,5 литри на изминати 100км... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 BMW објави ново промо видео Идни модели - BMW Серија 5 - 2010
BMW објави ново промо видео
Баварскиот произведувач објави ново видео за новата серија 5... Повеќе
 
 
Honda Civic - 2013 Новиот „Civic“ доаѓа и во Европа Идни модели - Honda Civic - 2013
Новиот „Civic“ доаѓа и во Европа
Од „Honda“ најавија премиера на европскиот „Civic“, па да погледнеме што е најавено... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Škoda Kodiaq со 240 КС Идни модели - Škoda Kodiaq - 2018
Škoda Kodiaq со 240 КС
Можно ли е да го видиме новиот SUV на Škoda, Kodiaq „напумпан“ до 240 кс... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 2009 Peugeot најави премиера на нов 5008 Идни модели - Peugeot 5008 2009
Peugeot најави премиера на нов 5008
На претстојниот саем во Париз, Peugeot ќе претстави нова, втора генрација на 5008... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS Performance Line на Citroen е тука Идни модели - Citroën DS3
DS Performance Line на Citroen е тука
Беше успешна година за Citroen, прва победа во Формула Е, презентиран концепт со високи перформанси и електричен погон и лансирање на нови верзии на DS3 и DS3 Cabrio... Повеќе
 
 
Audi Q6 Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година Идни модели - Audi Q6
Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година
Релативно непогоден од скандалот на Volkswagen, Ауди, инаку бренд од истата групација, се фокусира на целосно електрични автомобили... Повеќе
 
 
Audi Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн Идни модели - Audi
Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн
Денес скоро сите модели на Audi личат еден на друг, можеби дури и претерано, а и самиот дизајн за многумина е пресигурен и застарен. Едната работа треба да се смени – новите модели на Audi ќе изгледаат многу п... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили
Успехот на Tesla дефинитивно го забрза развојот на електрични автомобили кај останатите големи производители – Mercedes-Benz ќе лансира цел под-бренд кој ќе има само електрични модели... Повеќе
 
 
Audi S1 Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон Идни модели - Audi S1
Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон
За оние на кои не им се доволни 231 КС во најмалиот Audi, производителот од Инголштад спрема нов поспортски модел RS1 кој ќе има 310 КС... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra ќе биде поспортска и со порадикален дизајн Идни модели - Nissan Micra
Новата Nissan Micra ќе биде поспортска и со порадикален дизајн
Најмалиот модел во гамата на Nissan постави нови мерила во класата кога беше претставен во 90-тите години, но како поминуваше времето конкуренцијата апсолутно ја изеде малата Micra... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Пристигнува продолжена Porsche Panamera Идни модели - Porsche Panamera
Пристигнува продолжена Porsche Panamera
Кабриолет - изведбата на луксузната лимузина ќе дебитира на есенскиот салон за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
_  Mercedes развива автомобил од 1300 коњски сили! Идни модели - _
Mercedes развива автомобил од 1300 коњски сили!
Овој автомобил ќе се произведе во чест на 50-тиот роденден на AMG... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Кабриолет-изведба на LaFerrari во 2017та Идни модели - Ferrari LaFerrari *
Кабриолет-изведба на LaFerrari во 2017та
Ferrari LaFerrari за прв пат се појави во јавноста во 2013-та година на саемот за автомобили во Женева, кога го зазема централното место на пиедесталот и покрај масовната конкуренција од McLaren P1 и Lamborghi... Повеќе
 
 
Ford Новиот Ford GT патува назад во времето со едицијата Le Mans Heritage Идни модели - Ford
Новиот Ford GT патува назад во времето со едицијата Le Mans Heritage
Heritage верзијата на GT зема дизајнерски сегменти од освојувањето на LeMans во 1966 со Ford GT40, секако, сеуште инкорпорирајќи модерни елементи.... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra пристигнува во 2018 Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra пристигнува во 2018
Според најновите шпекулации, се очекува премиера на новата Supra во 2018, а следи и BMW Z5... Повеќе
 
 
Suzuki Новиoт Suzuki Swift прикажан со нов и остар изглед Идни модели - Suzuki
Новиoт Suzuki Swift прикажан со нов и остар изглед
Следниот Suzuki Swift ќе значи "повеќе забава" со мал автомобил - во салоните следната година!... Повеќе
 
 
Peugeot  Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед Идни модели - Peugeot
Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед
Дизајнот - Coupe Franche livery, достапен за новите верзии на Peugeot 3008 - GT и GT Line.... Повеќе
 
 
Jeep  Бразилско деби на новиот Jeep пред да се покаже во САД!!! Идни модели - Jeep
Бразилско деби на новиот Jeep пред да се покаже во САД!!!
Jeep планира да ја открие замената за SUV моделите Compass и Patriot во Бразил оваа есен, а за прв пат во Северна Америка, планира да го покаже возилото на автомобилскиот саем во Лос Анџелес во ноември.... Повеќе
 
 
_  Извини Тесла, ама најбрзиот електричен автомобил е направен во Хрватска! Идни модели - _
Извини Тесла, ама најбрзиот електричен автомобил е направен во Хрватска!
Странските медиуми одушевени од изумот на Римац.... Повеќе
 
 
_ Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година Идни модели - _
Подгответе се да полетате со летечките автомобили во 2017 година
Голем број на мали компании од целиот свет се натпреваруваат да бидат први кои ќе им ги донесат летечките автомобили на клиентите, а многу од нив предвидуваат дека 2017 година ќе биде пресвртница за индустрија... Повеќе
 
 
Toyota Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW Идни модели - Toyota
Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW
Заедничката соработка на BMW и Toyota продолжува со развојот на спортски модел... Повеќе
 
 
_  Пристигнува линија на руски луксузни автомобили Идни модели - _
Пристигнува линија на руски луксузни автомобили
Иницијативата на Владимир Путин, според која Русија би требала да развие сопствен луксузен автомобилски бренд, полека го поприма својот облик.... Повеќе
 
 
Citroën  Дали Citroen го започна производството на Aircross? Идни модели - Citroën
Дали Citroen го започна производството на Aircross?
Прилагодувањето на фабриката во Рен, се очекува да биде за долгоочекуваниот хибриден SUV на Citroen.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Видео: Alfa Romeo Stelvio ги направи првите километри Идни модели - Alfa Romeo
Видео: Alfa Romeo Stelvio ги направи првите километри
Италијанскиот SUV ќе го добие и 2.9 литарскиот V6 twin-turbo од Giulia QV... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија
До крајот на 2016-та година на пазарот ќе пристигнат хибридите Е350 е, и GLC Coupe 350 e 4-MATIC.... Повеќе
 
 
Land Rover  Range Rover Sport Coupe - нови фотографии од ривалот на BMW X6 Идни модели - Land Rover
Range Rover Sport Coupe - нови фотографии од ривалот на BMW X6
Jaguar Land Rover, ќе влезе во SUV - Coupe продажната класа, со својот прв модел конкретно направен за асфалтирани патишта.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes S550e ќе има безжично полнење Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes S550e ќе има безжично полнење
Поголемата батерија осигурува автономија од 50 километри.... Повеќе
 
 
Tesla Tesla понуди поефтин Model S Идни модели - Tesla
Tesla понуди поефтин Model S
Новиот модел има пониска цена, но со тоа губи и дел од „автономијата“... Повеќе
 
 
McLaren McLaren 650S добива наследник во 2017-та Идни модели - McLaren
McLaren 650S добива наследник во 2017-та
Новиот британски суперавтомобил можно е да има над 700 КС... Повеќе
 
 
Audi S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi Идни модели - Audi
S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi
Со мотор од моделот S3 кој развива 310 КС, овој мал кросовер ќе „збеснува“ по улиците.... Повеќе
 
 
Ford Ford на мисла за нов RS500 Идни модели - Ford
Ford на мисла за нов RS500
Ford со новиот RS, веќе директно ги нападна Audi RS3 и Mercedes-AMG A45, а со нов RS500 може апсолутно да завладее во класата!... Повеќе
 
 
BMW BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911 Идни модели - BMW
BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911
Се враќа во живот Серија 8 на BMW, со што Серија 6 се претвара во ривал на славната Porsche 911!... Повеќе
 
 
Audi Конечно пристигна новото Audi A5! Идни модели - Audi
Конечно пристигна новото Audi A5!
Новото Аudi A5 2017 coupé ќе биде претставено оваа недела со специјална церемонија во Инглоштад, а продажбата започнува следната година.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo 4C ќе добие наследник во 2020 Идни модели - Alfa Romeo
Alfa Romeo 4C ќе добие наследник во 2020
Новото купе ќе го носи името Brera и ќе се движи од 40.000 до 60.000 евра... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Новиот “противник” на Porsche Macan - Alfa Romeo Stelvio Идни модели - Alfa Romeo
Новиот “противник” на Porsche Macan - Alfa Romeo Stelvio
Веднаш по премиерата на новата Giulia, Alfa Romeo најавува нов спортски настроен SUV - модел кој ќе го носи името Stelvio.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  2018 Mercedes-Benz GLB crossover - први “шпионски” фотографии Идни модели - Mercedes-Benz
2018 Mercedes-Benz GLB crossover - први “шпионски” фотографии
Видено е возило-тестер од новиот GLB, кој е следниот додаток во SUV - сегментот на Mercedes-Benz. ... Повеќе
 
 
BMW Серија 9 * BMW спрема нова Серија 8 - ќе пристигне во 2020! Идни модели - BMW Серија 9 *
BMW спрема нова Серија 8 - ќе пристигне во 2020!
Минхенскиот производител веќе подолго време нема купе од високата класа – последен таков модел беше 850i пред повеќе од две децении. Тоа треба да се промени наскоро – BMW веќе развива нов модел... Повеќе
 
 
Opel Insignia Најнови информации за следната генерација на Opel Insignia Идни модели - Opel Insignia
Најнови информации за следната генерација на Opel Insignia
Производителот од Руселсхајм во моментов работи на следната генерација од својата лимузина, односно моделот Insignia, а сега се појавија и нови информации во врска со ова возило што би требало да биде претстав... Повеќе
 
 
Maserati SUV моделот Levante е „да се биде или не“ за Maserati Идни модели - Maserati
SUV моделот Levante е „да се биде или не“ за Maserati
Не толку одамна Fiat одлучи да ja стави Lancia на „лед“ и предност да им даде на Maserati и Alfa Romeo како негови премиум брендови, а двете марки во моментов се подготвуваат за лансирање на своите први SUV/cr... Повеќе
 
 
BMW i8 * Наскоро пристигнува BMW i8 Spyder Идни модели - BMW i8 *
Наскоро пристигнува BMW i8 Spyder
Пред околу три години BMW претстави концепт за моделот i8 Spyder, а сега имаме и официјална потврда дека овој автомобил наскоро ќе пристигне на пазарот... Повеќе
 
 
Volvo Volvo најави купе изведба на S90 Идни модели - Volvo
Volvo најави купе изведба на S90
Купе верзијата најверојатно ќе ја носи ознака C90 и би требало да има голем број на заеднички карактеристики со студијата Concept Coupe, која всушност беше најава за новиот S90... Повеќе
 
 
Subaru Subaru размислува за електрификација на следната генерација на WRX STI Идни модели - Subaru
Subaru размислува за електрификација на следната генерација на WRX STI
Според најновите информации во медиумите, кои се повикуваат на извори блиски до производителот, инженерите на марката развиваат два хибридни системи за идниот модел... Повеќе
 
 
Citroën Citroen E-Mehari - електричното баги пристигнува во 2016-та Идни модели - Citroën
Citroen E-Mehari - електричното баги пристигнува во 2016-та
Citroen по брза постапка го проследи својот концепт Cactus M за да го создаде електричното возило Е-Mehari кое низ салоните во Европа ќе се појави во 2016-та година... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Centenario пристигнува во 2016-та Идни модели - Lamborghini
Lamborghini Centenario пристигнува во 2016-та
Lamborghini подготвува нов супер - автомобил со кој ќе се одбележи стогодишнината од раѓањето на основачот на компанијата, Феручио Ламборџини... Повеќе
 
 
Honda S 2000 Иконската Honda S2000 се враќа! Идни модели - Honda S 2000
Иконската Honda S2000 се враќа!
Honda своевремено беше јапонскиот производител со најмногу спортски модели во понудата, но денес имаат само еден модел, Civic Type R. Сето тоа треба набрзо да се смени со лансирањето на NSX, како и на нов S20... Повеќе
 
 
Porsche Потврдено сериското производство на Porsche Mission E Идни модели - Porsche
Потврдено сериското производство на Porsche Mission E
Во септември, Porsche го претстави Mission Е, целосно електричен и прекрасен концепт чија задача ќе биде да го одземе приматот за „најкул“ електричен автомобил од Tesla ... Повеќе
 
 
DS DS ќе лансира нов SUV модел во 2018-та Идни модели - DS
DS ќе лансира нов SUV модел во 2018-та
Според најновите информации, во наредниот период DS ќе продолжи со ширење на својата понуда, а еден од најзначајните новитети би требало да биде SUV моделот првенствено наменет за европскиот пазар... Повеќе
 
 
Volvo Polestar изведбите на Volvo S90 и V90 ќе имаат хибриден погон Идни модели - Volvo
Polestar изведбите на Volvo S90 и V90 ќе имаат хибриден погон
Volvo ќе лансира верзии со високи перформанси од својот нов седан S90 и најавениот новитет V90, а изведбите ќе се одликуваат со Polestar ознаки и хибридна моторизација... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Lamborghini Urus ќе биде придвижуван од моќен V8 агрегат Идни модели - Lamborghini Urus SUV Concept
Lamborghini Urus ќе биде придвижуван од моќен V8 агрегат
Lamborghini веќе одамна ги најави своите намери за создавање на SUV модел (или како што сега е модерно да се каже - кросовер), а шефот на брендот, Стефан Винкелман, потврди дека постои и прототип за идниот авт... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat работи на Abarth изведба од моделот 500X Идни модели - Fiat 500X CityLook
Fiat работи на Abarth изведба од моделот 500X
Од Fiat доаѓа веста дека моделот 500X наскоро ќе добие своја Abarth изведба, а наводно италијанскиот производител ќе се врати и во WRC шампионатот со специјално прилагодена верзија од новиот 124 Spider... Повеќе
 
 
KIA Cadenza Kia ја претстави новата генерација на моделот Cadenza Идни модели - KIA Cadenza
Kia ја претстави новата генерација на моделот Cadenza
По претходните најави, Kia сега ги објави и првите официјални фотографии од моделот Cadenza, односно K7, како што гласи називот на овој автомобил во Јужна Кореја... Повеќе
 
 
Bentley Новиот спортски модел од Bentley ќе има електричен погон!? Идни модели - Bentley
Новиот спортски модел од Bentley ќе има електричен погон!?
Веќе од претходно е познато дека Bentley има намера да ја прошири понудата со нов модел кој би се позиционирал под Continental GT, а сериската верзија на концептот EXP 10 Speed 6 би била извонреден кандидат за... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC SUV Во 2017-та ќе биде претставена F-Cell изведба од GLC!? Идни модели - Mercedes-Benz GLC SUV
Во 2017-та ќе биде претставена F-Cell изведба од GLC!?
Mercedes објави дека во втората половина на 2017-та година има намера на клиентите да им понуди F-Cell изведба од моделот GLC. Секако, се работи за верзија која ќе биде придвижувана со помош на горивни ќелии о... Повеќе
 
 
Bugatti Најнови сознанија за Bugatti Chiron - чудовиште со 1.500 КС Идни модели - Bugatti
Најнови сознанија за Bugatti Chiron - чудовиште со 1.500 КС
Наследникот на Bugatti Veyron најверојатно ќе биде претставен следната пролет на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Porsche 911 Први фотографии од следната генерација на Porsche 911 Идни модели - Porsche 911
Први фотографии од следната генерација на Porsche 911
Пред нас ги имаме првите шпионски фотографии од новата генерација на Porsche 911, забележана на прелиминарно тестирање, пред лансирањето кое се очекува во 2018-та година... Повеќе
 
 
KIA Niro Објавени скици од хибридот Kia Niro Идни модели - KIA Niro
Објавени скици од хибридот Kia Niro
Kia Niro е хибриден автомобил најавен како ривал на Toyota Prius кој ќе биде претставен следната есен, со што ќе се означи почетокот на реализацијата на планот за тројно зголемување на понудата на електрични в... Повеќе
 
 
Bentley Bentley развива помал SUV и нов спортски автомобил Идни модели - Bentley
Bentley развива помал SUV и нов спортски автомобил
Британскиот производител Bentley, поточно неговиот шеф, Волфганг Дурхајмер, најави дека веќе се работи на развој на нов SUV модел и на нов спортски автомобил, кои дополнително би ги зголемиле обемот на произво... Повеќе
 
 
Infiniti Infiniti подготвува модел кој ќе биде нов предводник на понудата Идни модели - Infiniti
Infiniti подготвува модел кој ќе биде нов предводник на понудата
Според најновите информации, Nissan работи на развој на нов модел за својата премиум марка Infiniti, кој ќе се најде на врвот од нејзината понуда и кој ќе биде инспириран од концептот Q80 Inspiration... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ги заштити ознаките C40 и C60 Идни модели - Volvo
Volvo ги заштити ознаките C40 и C60
На почетокот од овој месец Volvo ги заштити, односно регистрираше ознаките C40 и C60, што укажува на идните планови за купе верзии на соодветните модели... Повеќе
 
 
Mazda Mazda RX модел ќе биде лансиран во 2017-та година Идни модели - Mazda
Mazda RX модел ќе биде лансиран во 2017-та година
Во последно време постојано се зборуваше за можна ревитализација на линијата Mazda RX, односно за доаѓањето на нов модел со ротирачки, Wankel мотор. Најновиот чекор во оваа насока беше неодамнешната премиера н... Повеќе
 
 
Mazda CX-9 - 2015 Mazda го најави новиот CX-9 Идни модели - Mazda CX-9 - 2015
Mazda го најави новиот CX-9
Mazda објави скица, како официјална најава на новата генерација од моделот CX-9, која премиерно ќе биде претставена кон крајот на месецов, на саемот за автомобили во Лос Анџелес ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува модел со погон на горивни ќелии Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува модел со погон на горивни ќелии
Според најновите сознанија, Mercedes работи на развој на свој FCV модел, односно автомобил со погон на горивни ќелии... Повеќе
 
 
Volkswagen Новата генерација на Golf пристигнува во 2016-та Идни модели - Volkswagen
Новата генерација на Golf пристигнува во 2016-та
Според најновите информации, кон крајот на наредната година Volkswagen ќе ја претстави следната генерација на Golf... Повеќе
 
 
Toyota Supra Toyota го потврди наследникот на моделот Supra Идни модели - Toyota Supra
Toyota го потврди наследникот на моделот Supra
Oд јапонскиот производител пристигна веста дека следната година ќе биде претставен концепт модел кој ќе послужи како директна најава за сериската верзија на автомобилот што ќе ја наследи Supra ... Повеќе
 
 
BMW Официјални слики и детали за новиот X2 SUV Идни модели - BMW
Официјални слики и детали за новиот X2 SUV
Неодамна BMW објави ексклузивни слики и детали во врска со новиот X2 купе - SUV модел, преку кој се стреми да го зголеми своето присуство на профитабилниот пазар за SUV возила... Повеќе
 
 
BMW BMW го потврди доаѓањето на третиот „i“ модел Идни модели - BMW
BMW го потврди доаѓањето на третиот „i“ модел
Шефот на BMW, Харалд Кругер, потврди дека баварскиот производител има намера во блиска иднина да го лансира својот трет „i“ модел... Повеќе
 
 
Toyota Следната година Toyota ќе го претстави кросоверот C-HR Идни модели - Toyota
Следната година Toyota ќе го претстави кросоверот C-HR
Јапонскиот производител ќе претстави сериска верзија на C-HR концептот на саемот за автомобили во Женева во 2016-та година... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Следната генерација на Volkswagen Phaeton ќе биде достапна и со електричен погон Идни модели - Volkswagen Phaeton
Следната генерација на Volkswagen Phaeton ќе биде достапна и со електричен погон
Засега не е познато кога автомобилот ќе се појави на пазарот, но во извештајот се наведува дека станува збор за возило кое ќе биде предводник на понудата од Volkswagen во текот на следната деценија... Повеќе
 
 
Citroën C5 Следниот Citroen C5 ќе подлежи на драстични и смели промени Идни модели - Citroën C5
Следниот Citroen C5 ќе подлежи на драстични и смели промени
Високи функционери во францускиот производител истакнуваат дека следниот Citroen C5 ќе биде повеќе од само замена за актуелниот автомобил... Повеќе
 
 
BMW M2 BMW го најави моделот M2? Идни модели - BMW M2
BMW го најави моделот M2?
Неодамна BMW ја објави сликата прикажана во рамки на оваа објава, придружена со текстот „Страсна изведба. Со нетрпение го очекуваме возбудливиот октомври“... Повеќе
 
 
Ford Focus RS - 2013 * Видео: Новиот Ford Focus RS во акција Идни модели - Ford Focus RS - 2013 *
Видео: Новиот Ford Focus RS во акција
Пред нас е првото од серијата видеа кои се однесуваат на развојот на новиот Ford Focus RS. Во видеото ќе видите неколку икони од историјата на RS, а секако, најинтересно е присуството на Кен Блок... Повеќе
 
 
Škoda Skoda планира четири нови кросовер модели Идни модели - Škoda
Skoda планира четири нови кросовер модели
Според најновите сознанија, Skoda планира во следните неколку години на купувачите да им понуди дури четири кросовер модели. Така барем тврди британскиот Car магазин, кој се повикува на извори блиски до чешкио... Повеќе
 
 
Fiat Fiat 124 „уловен“ без камуфлажа Идни модели - Fiat
Fiat 124 „уловен“ без камуфлажа
Се надеваме дека производителите на автомобили и натаму ќе продолжат да прават вакви грешки... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Новиот Rolls-Royce Phantom пристигнува следната година Идни модели - Rolls-Royce Phantom
Новиот Rolls-Royce Phantom пристигнува следната година
Актуелната генерација на Rolls-Royce Phantom е присутна на пазарот повеќе од десет години и се чини дека полека и' се ближи крајот ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Еве како ќе изгледа внатрешноста на следниот Mercedes-Benz E-Class Идни модели - Mercedes-Benz E-Class - old
Еве како ќе изгледа внатрешноста на следниот Mercedes-Benz E-Class
Последниве неколку месеци на интернет кружат слики од идниот Mercedes-Benz E-Class, кои рака на срце и не откриваат многу. Сега, за прв пат имаме можност да се запознаеме со внатрешноста на автомобилот... Повеќе
 
 
Lotus Кросоверот на Lotus се очекува во 2020-та Идни модели - Lotus
Кросоверот на Lotus се очекува во 2020-та
Од Lotus не кријат дека со автомобилот ќе атакуваат на најжестокиот конкурент, кој го гледаат во Porsche Macan... Повеќе
 
 
_ Адријан Њуи размислува да имплементира електричен погон во серискиот автомобил на Red Bull Идни модели - _
Адријан Њуи размислува да имплементира електричен погон во серискиот автомобил на Red Bull
Tехничкиот шеф на Red Bull се стреми кон примена на електрична моторизација во неговиот проект за патнички автомобил, во кој по се' изгледа ќе биде вклучен и AMG ... Повеќе
 
 
KIA Спортскиот GT автомобил на Kia ќе пристигне до 2020-та Идни модели - KIA
Спортскиот GT автомобил на Kia ќе пристигне до 2020-та
Шефот на Kia за Велика Британија, Пол Филпот, откри нови детали за идниот спортски автомобил на корејскиот производител, кој во продажба ќе биде пуштен кон крајот на деценијата... Повеќе
 
 
Ford Ka Новата Ford Ka – помалку стил, повеќе функционалност Идни модели - Ford Ka
Новата Ford Ka – помалку стил, повеќе функционалност
Ford Ka е градски автомобил, наменет пред се оние свесни за стилот, но со помала функционалност и практичност од конкурентите. Новиот модел ќе намали на стилот, но ќе донесе многу повеќе вредност за парите... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Urus SUV ќе биде првиот plug-in хибриден модел од Lamborghini Идни модели - Lamborghini Urus SUV Concept
Urus SUV ќе биде првиот plug-in хибриден модел од Lamborghini
Lamborghini ја објави досега најважната новост во врска со Urus SUV моделот, кој веројатно ќе биде првиот plug-in хибриден автомобил од овој производител... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes наскоро ќе претстави електричен модел со автономија од 500 km Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes наскоро ќе претстави електричен модел со автономија од 500 km
Не треба да изненадува доколку автомобилот се наметне како ривал на Tesla Model S или X... Повеќе
 
 
Ferrari Визуелен приказ на можниот изглед на новото Ferrari Dino Идни модели - Ferrari
Визуелен приказ на можниот изглед на новото Ferrari Dino
До 2018-та се очекува на пазарот да пристигне модерна верзија на моделот Dino од 1965-та година... Повеќе
 
 
Opel Insignia Следната генерација на Opel Insignia пристигнува во 2017-та Идни модели - Opel Insignia
Следната генерација на Opel Insignia пристигнува во 2017-та
Втората генерација на седанот од Opel односно моделот Insignia, според најновите сознанија, на пазарот би требало да пристигне во текот на 2017-та година... Повеќе
 
 
BMW M3 Sedan Следниот BMW M3 ќе биде хибриден автомобил Идни модели - BMW M3 Sedan
Следниот BMW M3 ќе биде хибриден автомобил
BMW има многу планови за следната генерација на Серија 3 и 4, иако до генерациската смена остануваат повеќе од три години... Повеќе
 
 
Citroën Се најавува наследник на популарната „ајкула“ од Citroen Идни модели - Citroën
Се најавува наследник на популарната „ајкула“ од Citroen
Англиски магазини најавуваат дека наследникот на оригиналниот Citroen DS може да го очекуваме во 2018-та година... Повеќе
 
 
Renault Koleos Темелно обновен Renault Koleos Идни модели - Renault Koleos
Темелно обновен Renault Koleos
Од техничка гледна точка моделот се базира на новиот Nissan X-Trail, од кој го презема значително поагресивниот off-road имиџ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Auris Cross е подготвен за Женева Идни модели - Toyota
Toyota Auris Cross е подготвен за Женева
Според последните сознанија, на наредниот саем за автомобили во Женева, Toyota би требало да го претстави својот нов компактен кросовер, кој би бил конкурент на Nissan Qashqai и други слични возила, а во понуд... Повеќе
 
 
BMW Серија 4 Convertible Новиот BMW Серија 4 кабриолет со платнен покрив Идни модели - BMW Серија 4 Convertible
Новиот BMW Серија 4 кабриолет со платнен покрив
BMW E93 Серија 3 кабриолет во 2007-ма година од платнен се префрли на цврст покрив на преклопување, но судејќи според најавите, Серија 4 кабриолет ќе се врати на традиционалното решение ... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ја напаѓа компактната класа Идни модели - Volvo
Volvo ја напаѓа компактната класа
Во блиска иднина може да се очекуваат Volvo новитети со кои Швеѓаните би им конкурирале на модели како што се Golf, Focus и сл... Повеќе
 
 
Škoda Roomster Визуелен приказ за втората генерација на Skoda Roomster Идни модели - Škoda Roomster
Визуелен приказ за втората генерација на Skoda Roomster
Официјалното претставување на втората генерација на Skoda Roomster е најавено за саемот во Женева следната година... Повеќе
 
 
Peugeot PSA групацијата и официјално го потврди производството на Bolloré Bluesummer Идни модели - Peugeot
PSA групацијата и официјално го потврди производството на Bolloré Bluesummer
Францускиот производител и официјално потврди дека е склучен договор за стратешко партнерство со групацијата Bolloré, кој се однесува на продажбата и производството на моделот Bolloré Bluesummer... Повеќе
 
 
Lada Lada Vesta - први фотографии од ентериерот Идни модели - Lada
Lada Vesta - први фотографии од ентериерот
Веќе една година трае континуираното загревање на медиумите во однос на промоцијата на новата Lada. По повеќе слики од надворешноста на автомобилот, сега објавени се и првите фотографии од ентериерот... Повеќе
 
 
DS DS планира нов предводник на понудата до 2018-та Идни модели - DS
DS планира нов предводник на понудата до 2018-та
Според најновите информации кои доаѓаат од DS, премиум марката на PSA групацијата до 2018-та година на пазарот ќе лансира нов т.н. range topping модел, односно нов предводник во понудата кој ќе го претставува ... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 - меѓу реалност и фантазија Идни модели - BMW X2
BMW X2 - меѓу реалност и фантазија
Според неофицијалните најави, идниот BMW X2 би требало да му биде конкурент на Range Rover Evoque... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT4 - конкуренција на Panamera? Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG GT4 - конкуренција на Panamera?
Според најновите сознанија Mercedes-AMG работи на развој на целосно нов модел кој се очекува на пазарот да пристигне до 2018-та година, а би бил ривал на следната генерација на Porsche Panamera и други слични ... Повеќе
 
 
Volkswagen Jetta 2009 Први сознанија за следната генерација на Volkswagen Jetta Идни модели - Volkswagen Jetta 2009
Први сознанија за следната генерација на Volkswagen Jetta
Следната генерација на Jetta на пазарот ќе пристигне во текот на 2017-та година, а ќе се базира на MQB платформата што ќе резултира со зголемување на надворешните и внатрешните димензии на автомобилот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Giulia во SUV верзија Идни модели - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Giulia во SUV верзија
Giulia претставува синоним за новото раѓање на Alfa Romeo, а производителот за во блиска иднина планира неколку новитети... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai Creta - кросовер кој ветува Идни модели - Hyundai
Hyundai Creta - кросовер кој ветува
По повеќе неофицијални најави, Hyundai конечно потврди дека на 21-ви јули ќе се случи промоцијата на новиот мал SUV од B класата со назив Creta или ix25 на европските пазари... Повеќе
 
 
Renault Renault 4 сепак ќе добие наследник!? Идни модели - Renault
Renault 4 сепак ќе добие наследник!?
Францускиот производител продолжува со заживувањето на ретро дизајнот... Повеќе
 
 
Toyota Prius Hybrid Новиот Toyota Prius пристигнува наскоро Идни модели - Toyota Prius Hybrid
Новиот Toyota Prius пристигнува наскоро
Според производителот, благодарение на значајните измени во дизајнот, новата, четврта по ред генерација, ќе изгледа многу подобро од својот претходник... Повеќе
 
 
Citroën Citroеn подготвува враќање на Méhari Идни модели - Citroën
Citroеn подготвува враќање на Méhari
Шефицата на францускиот бренд, Линда Џексон, официјално потврди дека во Citroen ја разгледуваат можноста за ревитализација на моделот Méhari... Повеќе
 
 
MINI Clubman - old Први официјални фотографии од втората генерација на MINI Clubman Идни модели - MINI Clubman - old
Први официјални фотографии од втората генерација на MINI Clubman
На „глобалната мрежа“ се појавија фотографии кои го навестуваат доаѓањето на втората генерација на моделот MINI Clubman ... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old Покрај Alpina B7, BMW ќе промовира и M Performance изведба на Серија 7? Идни модели - BMW Серија 7 - old
Покрај Alpina B7, BMW ќе промовира и M Performance изведба на Серија 7?
Новата Серија 7 има ограничен спектар на мотори, но на пат се и помоќни верзии, вклучувајќи го и моделот M Performance... Повеќе
 
 
Honda S 2000 Наследникот на Honda S2000 ќе пристигне со повеќе од 400 КС Идни модели - Honda S 2000
Наследникот на Honda S2000 ќе пристигне со повеќе од 400 КС
По интернет сферата се појавија скици од автомобил кој потсетува на новата Honda NSX... Повеќе
 
 
Infiniti Q30 Infiniti запосли 300 работници за новите производство на Q30 и QX30 Идни модели - Infiniti Q30
Infiniti запосли 300 работници за новите производство на Q30 и QX30
Infiniti прими 300 нови вработени при самиот почеток на производството на новиот Q30 хечбек... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Враќање на легендата: Mitsubishi работи на нов Lancer Идни модели - Mitsubishi Lancer
Враќање на легендата: Mitsubishi работи на нов Lancer
Заменик претседателот на Mitsubishi Motors за Северна Америка, Дон Сверинген, потврди дека компанијата започнала со плановите за креирање на следната генерација на легендарниот Lancer... Повеќе
 
 
Škoda Skoda Snowman/Polar – Најнови информации за новиот чешки SUV Идни модели - Škoda
Skoda Snowman/Polar – Најнови информации за новиот чешки SUV
Колку е за сега познато, Skoda до крајот на оваа година ќе го претстави новиот кросовер кој се очекува да биде поголем од моменталниот Yeti... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го најави новиот кросовер наречен Creta Идни модели - Hyundai
Hyundai го најави новиот кросовер наречен Creta
Корејскиот произведувач службено го потврди лансирањето на новиот суб-компактен кросовер кој ќе ја носи ознаката Creta... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari го потврди враќањето на моделот Dino Идни модели - Ferrari
Ferrari го потврди враќањето на моделот Dino
Италијанците спремаат нов основен модел кој ќе биде наследник на моделот Dino... Повеќе
 
 
Jaguar Малиот кросовер на Jaguar ќе ја носи ознаката E-Pace Идни модели - Jaguar
Малиот кросовер на Jaguar ќе ја носи ознаката E-Pace
Кросовер модел од Jaguar, за сега сеуште непостоечка понуда, но по појавувањето на концептот C-X17 публиката покажа голем интересен за моделот... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го најави новиот кросовер Creta Идни модели - Hyundai
Hyundai го најави новиот кросовер Creta
Корејскиот производител и официјално потврди дека има намера да лансира нов SUV/crossover кој би го носел називот Creta... Повеќе
 
 
Opel Astra Визуелни прикази за можниот изглед на Astra во караван и седан изведба Идни модели - Opel Astra
Визуелни прикази за можниот изглед на Astra во караван и седан изведба
Две независни студија, X-Tomi Design и RM Design, дадоа свои предлози за тоа како би можел да изгледа дизајнот на новата Astra во караван и седан верзија... Повеќе
 
 
Volvo Volvo S90 пристигнува следната година Идни модели - Volvo
Volvo S90 пристигнува следната година
Volvo следната година на саемот за автомобили во Детроит ќе ја претстави својата најголема лимузина досега, моделот S90... Повеќе
 
 
Dacia Duster Новата генерација на Dacia Duster ќе има изведба со седум седишта Идни модели - Dacia Duster
Новата генерација на Dacia Duster ќе има изведба со седум седишта
Според најновите податоци, наследникот на актуелниот Duster на пазарот би требало да пристигне до крајот на 2016-та година, а романскиот производител покрај стандардната верзија со пет, наводно има намера да п... Повеќе