дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa
 
Премиерa
   
BMW Серија 1 BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО) BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)

BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
BMW Серија 1 BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО) Премиерa - BMW Серија 1
BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)
BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 Претставен новиот BMW од Серија 1 Премиерa - BMW Серија 1
Претставен новиот BMW од Серија 1
BMW ја откри најновата генерација на нивниот најмал модел од Серија 1.... Повеќе
 
 
BMW X1 BMW со премиерна презентација на својот нов X1 Премиерa - BMW X1
BMW со премиерна презентација на својот нов X1
Како по обичај, некаде кон средината на неговиот животен циклус, малиот кросовер на BMW е реставриран. Тој сега ќе се појави пообемен и за прв пат со приклуче хибриден погонски систем.... Повеќе
 
 
Peugeot 4008 Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година Премиерa - Peugeot 4008
Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година
Поради успехот на пазарот постигнат на моделите 2008, 3008 и 5008, Peugeot планира да го лансира и четвртиот SUV модел, чиј изглед ќе има повеќе спортски карактеристики. Името што ќе го носи овој модел е 4008,... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf 8 - 2019 * Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII Премиерa - Volkswagen Golf 8 - 2019 *
Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII
Најпопуларниот хеџбек во светот е на пат да се појави во својата осмата етапа.... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Претставен е новиот Rolls-Royce Phantom Премиерa - Rolls-Royce Phantom
Претставен е новиот Rolls-Royce Phantom
Пристигна осмата генерација на најлуксузниот автомобил на денешницава... Повеќе
 
 
_  Првиот електричен теренец Bollinger B1 Премиерa - _
Првиот електричен теренец Bollinger B1
Теренец со спортски перформанси, кој од 0 до 100 километри забрзува за 4,5 секунди... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel Insignia GSi, спортски модел со 260 коњски сили Премиерa - Opel Insignia
Opel Insignia GSi, спортски модел со 260 коњски сили
Opel ја претстави својата нова ѕверка на четири тркала...... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes X-класа го збогати pickup сегментот Премиерa - Mercedes-Benz
Mercedes X-класа го збогати pickup сегментот
Продажбата во Европа започнува во септември... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Претставен новиот Audi A8 Премиерa - Audi A8 2010
Претставен новиот Audi A8
Луксузен автомобил со неверојатни перформанси... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo кабриолет премиерно на Goodwood Премиерa - Maserati GranTurismo
Maserati GranTurismo кабриолет премиерно на Goodwood
Луксузен кабриолет со 460 коњски сили, цената се уште непозната... Повеќе
 
 
BMW X3 Пристигна новата X3 серија на BMW Премиерa - BMW X3
Пристигна новата X3 серија на BMW
Истата ќе биде лансирана во ноември оваа година... Повеќе
 
 
Seat  Seat Aron пристигна на пазарот на кросовери од B сегментот Премиерa - Seat
Seat Aron пристигна на пазарот на кросовери од B сегментот
Купувачите ќе можат да бираат помеѓу 68 комбинации на бои... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai Ioniq станува адут за сите таксисти Премиерa - Hyundai
Hyundai Ioniq станува адут за сите таксисти
Моделот е навистина неверојатен, а има и 15% пониска цена од Toyota Prius моделот... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai Kona, фраерски кросовер од B-сегментот Премиерa - Hyundai
Hyundai Kona, фраерски кросовер од B-сегментот
Корејскиот кросовер ја загрижи својата конкуренција... Повеќе
 
 
_  Пристигнува нов суперавтомобил, овој пат од Шпанија Премиерa - _
Пристигнува нов суперавтомобил, овој пат од Шпанија
Boreas ќе биде хибриден ѕвер со повеќе од 1000 коњски сили... Повеќе
 
 
BMW M4 Новиот модел BMW M4 CS Премиерa - BMW M4
Новиот модел BMW M4 CS
Специјална верзија, која ќе се произведува во ограничен број од 2017 до 2019 година... Повеќе
 
 
_  Saab се враќа, но како NEVS Премиерa - _
Saab се враќа, но како NEVS
Електричен седан со четири врати и автономија од 300 километри... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот Suzuki Swift - Премиера Премиерa - Suzuki Swift
Новиот Suzuki Swift - Премиера
Како резултат на преставувањето на домашниот, јапонски пазар при крајот на 2016та година, Suzuki Motor Corporation во Женева 2017 го презентираше и европскиот Swift, окарактеризивајќи го како новиот глобален с... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот Swift претставен на саемот во Женева Премиерa - Suzuki Swift
Новиот Swift претставен на саемот во Женева
На 87миот по ред авто саем во Женева, Suzuki го претстави целосно новиот Swift. Продажбата се очекува да започне во Април. ... Повеќе
 
 
Opel Insignia Sports Tourer Високи очекувања од Opel за новата Insignia Sports Tourer Премиерa - Opel Insignia Sports Tourer
Високи очекувања од Opel за новата Insignia Sports Tourer
Од Opel имаат високи очекувања и освојување на нови купувачи во класата на семејните каравани.... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Прво возење - новиот Peugeot 3008 Премиерa - Peugeot 3008
Прво возење - новиот Peugeot 3008
Како што е ред, по промоција, имавме можност за прв пат да го пробаме новиот 3008 на Peugeot.... Повеќе
 
 
_  CES 2017: Faraday Future го претстави моделот FF91 Премиерa - _
CES 2017: Faraday Future го претстави моделот FF91
1050 коњски сили, забрзување од 0 до 100 километри за 2,39 секунди и самоуправувачки целосно електричен кросовер... Повеќе
 
 
_  CES 2017: ELI Zero ќе чини 10.000 долари Премиерa - _
CES 2017: ELI Zero ќе чини 10.000 долари
Автономија до 120 километри, најголемата брзина на автомобилот ќе изнесува 37 километри на час... Повеќе
 
 
_  CES 2017: Eli го најави моделот ZERO Премиерa - _
CES 2017: Eli го најави моделот ZERO
Џебната верзија на електроавтомобил со автономија од неверојатни 600 километри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник Премиерa - Mercedes-Benz GLA
Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник
Освежувањето ќе биде козметичко, предните и задните светла ќе имаат нешто поинаква графика... Повеќе
 
 
_  Во Женева ни пристигнува Pagani Huayra кабриолет Премиерa - _
Во Женева ни пристигнува Pagani Huayra кабриолет
Roadster моделот официјалната премиера ќе ја има на 7ми март... Повеќе
 
 
Audi  Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит Премиерa - Audi
Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит
Цената, димензиите и луксузот ќе ги надминат BMW X6 и Mercedes-Benz GLE Coupe... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old VW Tiguan Allspace ќе дебитира во Детроит Премиерa - Volkswagen Tiguan - old
VW Tiguan Allspace ќе дебитира во Детроит
Ќе има 11 сантиметри подолго меѓуоскино растојание и место за седум патници... Повеќе
 
 
Seat Leon Cupra R Најсилниот шпанец: SEAT Leon Cupra Премиерa - Seat Leon Cupra R
Најсилниот шпанец: SEAT Leon Cupra
Засилен агрегат со моќност од 300 коњски сили, интегрален 4Drive погон, но и воведување на караван верзија, се главните новости со кои топ моделот на Seat влегува во 2017 година... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Новата Seat Ibiza ќе дебитира во март во Женева Премиерa - Seat Ibiza
Новата Seat Ibiza ќе дебитира во март во Женева
Шпанците работат и на кросовер кој ќе се темели на модлот Ibiza, а ќе се нарекува Aron... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo Stelvio пристигнува со 505 коњски сили Премиерa - Alfa Romeo
Alfa Romeo Stelvio пристигнува со 505 коњски сили
Првиот СУВ модел на Alfa на купувачите ќе им биде достапен во средината на 2017 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Претставен Mercedes-Maybach S650 Cabriolet Премиерa - Mercedes-Benz
Претставен Mercedes-Maybach S650 Cabriolet
За клиентите на Mercedes, со дефинитивно најдлабок џеб, во Лос Анџелес е претставена Maybach S 650 Cabriolet верзија од актуелната S-класа... Повеќе
 
 
Alfa Romeo  Alfa Romeo Stelvio ќе има премиера оваа недела Премиерa - Alfa Romeo
Alfa Romeo Stelvio ќе има премиера оваа недела
Првиот кросовер на Alfa во продажба доаѓа во првиот квартал на 2017 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class Премиерa - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class
Pick-up Stylish Explorer и Powerfull Adventurer... Повеќе
 
 
_ Загревање за „The Grand Tour“. Џереми Кларксон објави снимнка од шаторот Премиерa - _
Загревање за „The Grand Tour“. Џереми Кларксон објави снимнка од шаторот
Нешто повеќе од еден месец не дели од почетокот на првата сезона на серијалот „The Grand Tour“... Повеќе
 
 
_ Aston Martin влегува во сосема друг свет од оној на автомобилизмот Премиерa - _
Aston Martin влегува во сосема друг свет од оној на автомобилизмот
Британскиот производител реши да запливава во светот на бродоградба. Прекрасниот дизајн пристигна во поморскиот свет, а неговото име е AM37S.... Повеќе
 
 
Peugeot  Лавови во СУВ офанзива: Peugeot 3008, 5008 и 3008 DKR Премиерa - Peugeot
Лавови во СУВ офанзива: Peugeot 3008, 5008 и 3008 DKR
Францускиот производител ќе го искористи домашниот терен на саемот за автомобили во Париз за претставувањето на трите светски премиери – 3008, 5008 и 3008 DKR... Повеќе
 
 
Jeep  Брендот Jeep на Меѓународниот саем за автомобили во Париз 2016 Премиерa - Jeep
Брендот Jeep на Меѓународниот саем за автомобили во Париз 2016
На предстојниот Саем за автомобили во Париз, Jeep за европскиот пазар премиерно ќе го претстави моделот Grand Cherokee за 2017 година, но и две специјални едиции на Renegade Desert Hawk и Cherokee Night Eagle ... Повеќе
 
 
Opel Zafira 2015 Пакет подобрувања: Opel Zafira 2017 Премиерa - Opel Zafira 2015
Пакет подобрувања: Opel Zafira 2017
Дотеран надворешен изглед, редизајниран кокпит и нови технолошки решенија во служба на забавата и безбедноста на патниците, токму ова ја претставува новата подобрена Opel Zafira... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 Alfa Romeo Giulia Veloce ќе развива 280 коњски сили Премиерa - Alfa Romeo Giulia 2019
Alfa Romeo Giulia Veloce ќе развива 280 коњски сили
Во новата изведба, седанот ќе добие вграден дизел мотор произведен од аломиниум, кој за прв пат се сретнува кај италијанскиот произведувач... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Ауди најавува нов А8 со виртуелни контроли во кабината Премиерa - Audi A8 2010
Ауди најавува нов А8 со виртуелни контроли во кабината
Од Инглштад потврдија дека во следната генерација на А8 ќе бидат изоставени физичките копчиња во кабината... Повеќе
 
 
Renault Претставен пикапот на Renault - Alaskan Премиерa - Renault
Претставен пикапот на Renault - Alaskan
Изгледа многу привлечно со оглед на препознатливата визуелизација на Рено. Во зависност од пазарот, Аласкан ќе биде достапен со еден бензиски и два дизелски мотори... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Светска премиера на новата Porsche Panamera Премиерa - Porsche Panamera
Светска премиера на новата Porsche Panamera
Извршниот директор на Porsche, Oliver Blume ја претстави последната генерација на овој луксузен спортист во Берлин. ... Повеќе
 
 
_ Претставен новиот италијански супер-автомобил со 1000 КС! Премиерa - _
Претставен новиот италијански супер-автомобил со 1000 КС!
Новиот Маzzanti ќе важи за најекстремниот италијански автомобил, кој легално смее да вози по улиците. Неговиот 7.2 литарски V8 е помоќен и од оној на LaFerrari.... Повеќе
 
 
Ford Ford го претстави моделот Ka+ Премиерa - Ford
Ford го претстави моделот Ka+
Порасна на скоро 400cm, а почетната цена во Германија му е 9,990 евра.... Повеќе
 
 
Audi Официјално: - ова е новото Audi A5 Премиерa - Audi
Официјално: - ова е новото Audi A5
Во 2007, Audi направи револуција во својата средна класа купеа, со моделот А5. Девет години подоцна, светот на автомобилизмот се запозна со комлетно новата А5.... Повеќе
 
 
Opel Еволуција наместо револуција, добра формула за продолжување на успехот Премиерa - Opel
Еволуција наместо револуција, добра формула за продолжување на успехот
Новата Zafira може да се пофали со атрактивна нова надворешност и дизајнерски подобрена внатрешност, чија главна цел е пространост и извонредна дигитална поврзаност.... Повеќе
 
 
  Пристигна новото Suzuki Baleno Премиерa -
Пристигна новото Suzuki Baleno
Компактен и динамичен, а воедно штедлив. Со динамичен изглед инспириран од флуидни форми, Baleno може да се претстави како пософистицираниот помлад брат на Swift. ... Повеќе
 
 
BMW  Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година Премиерa - BMW
Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година
Баварците потврдија дека во 2018 во салоните доаѓа првиот BMW X7... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Новото Audi A8 во салоните во 2017 година Премиерa - Audi A8 2010
Новото Audi A8 во салоните во 2017 година
Четвртата генерација на луксузниот седан од Инголштад ќе има 6.0 W12 битурбо мотор со 600 коњски сили... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota ќе претстави автомобил од дрво Премиерa - Toyota
Toyota ќе претстави автомобил од дрво
Каросеријата е составена од 86 дрвени плочи, кои со времето се свиткуваат и го менуваат изгледот на концептот... Повеќе
 
 
_  Spyker го потврди својот кросовер Премиерa - _
Spyker го потврди својот кросовер
Ќе биде придвижуван од V12 мотор, а во 2017 година ни пристигнува и електрична изведба... Повеќе
 
 
Tesla Model 3 * Пристигна Tesla Model 3 Премиерa - Tesla Model 3 *
Пристигна Tesla Model 3
Третиот модел на Tesla, кој би требало да го означи почетокот на масовното производство на електрични автомобили на овој производител, претставен е на свеченоста во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Renault Captur Renault Kaptur по вкусот на Русите: Помалку урбан, повеќе СУВ Премиерa - Renault Captur
Renault Kaptur по вкусот на Русите: Помалку урбан, повеќе СУВ
Францускиот производител ја претстави верзијата на моделот Captur за рускиот пазар... Повеќе
 
 
Nissan Micra Петата генерација на Nissan Micra дебитира оваа есен Премиерa - Nissan Micra
Петата генерација на Nissan Micra дебитира оваа есен
Темелена на Sway концептот, на пазарот најголем ривал ќе претставува за Ford Fiesta... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година Премиерa - Toyota GT-86
Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година
Јапонскиот производител на саемот за автомобили во Њујорк ја претстави освежената Toyota GT86... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Претставен Mercedes C63 AMG Cabrio Премиерa - Mercedes-Benz C63 AMG *
Претставен Mercedes C63 AMG Cabrio
На саемот за автомобили во Њујорк премиера имаше и најбрзиот Mercedes C класа со отворен кров... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10 Премиерa - Audi R8 e-tron
Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10
На актуелниот саем за автомобили во Њујорк светска премиера имаше и новото Audi R8 со отворен кров... Повеќе
 
 
Lincoln  Lincoln Navigator – Интересен концепт со скалила и чудни врати Премиерa - Lincoln
Lincoln Navigator – Интересен концепт со скалила и чудни врати
Со Cadillac Escalade, Lincoln Navigator спаѓа во самиот врв на луксузни американски СУВ модели. Во Њујорк штотуку е претставен концептот на новиот Navigator кој сам по себе со својата појава го привлече вниман... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Светска премиера: Toyota Prius Prime Plug-in хибрид Премиерa - Toyota Prius 2010
Светска премиера: Toyota Prius Prime Plug-in хибрид
Toyota на саемот за автомобили во Њујорк го претстави новиот модел Prius Plug-in хибрид, со ознака “Prime”, кој кога се вози само со помош на електрична енергија, може да помина и до 35 километри... Повеќе
 
 
Mazda  Mazda MX-5 RF пристигна во Њујорк Премиерa - Mazda
Mazda MX-5 RF пристигна во Њујорк
Mazda MX-5 RF ќе биде една од ѕвездите на саемот за автомобили во Њујорк... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake Премиерa - Mercedes-Benz CLA
Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake
Mercedes-Benz ги претстави своите миленичиња... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Претставен Genesis EQ900L, поголем од Maybach Премиерa - Hyundai Genesis
Претставен Genesis EQ900L, поголем од Maybach
Има 425 коњски сили и 60.000 евра пониска цена од Maybach... Повеќе
 
 
_  Легендарната Isetta се враќа кон крајот на 2017 година, но со електричен погон Премиерa - _
Легендарната Isetta се враќа кон крајот на 2017 година, но со електричен погон
Автомобилот кој наликува на јајце, ќе може да постигне 100 километри на час, со 15 kW, а неговата автономија изнесува 100 километри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Новата Е класа, претставен Mercedes E43 AMG Премиерa - Mercedes-Benz E-Class - old
Новата Е класа, претставен Mercedes E43 AMG
Германскиот производител ја претстави спортската, AMG верзија на својата луксузна лимузина... Повеќе
 
 
Audi Q7 Audi го претстави SQ7 V8 TDI Премиерa - Audi Q7
Audi го претстави SQ7 V8 TDI
И најголемиот член на “Q” семејството, Audi Q7, доби своја спортска верзија – SQ7, а благодарение на новиот, силен V8 TDI мотор, до 100 километри на час, забрзува за само 4,8 секунди... Повеќе
 
 
Ford Fiesta ST - 2013 Ford Fiesta ST200 е автомобил наменет за секој Премиерa - Ford Fiesta ST - 2013
Ford Fiesta ST200 е автомобил наменет за секој
Дали го гледавте последното продолжение на Gymkhana, во кое Кен Блок ги вознемирува жителите на Дубаи со диво возење во Fiesta ST RX43?... Повеќе
 
 
_  Данскиот Zenvo TS1 со преку 1100 коњски сили претставен во Женева Премиерa - _
Данскиот Zenvo TS1 со преку 1100 коњски сили претставен во Женева
Вториот модел кој пристигнува од данската компанија Zenvo Automotive e TS1, кој всушност е унапреден наследник на оригиналниот модел ST1... Повеќе
 
 
Fiat Tipo Sedan Женева 2016: FIAT Tipo отсега и во хечбек и караван верзија Премиерa - Fiat Tipo Sedan
Женева 2016: FIAT Tipo отсега и во хечбек и караван верзија
Гама моделите на Fiat Tipo се шири, па после седанот, отсега во понудата се најдоа и хечбекот, но и караванот... Повеќе
 
 
Porsche 911 Во Женева претставен Porsche 911 R, наменет за традиционалисти Премиерa - Porsche 911
Во Женева претставен Porsche 911 R, наменет за традиционалисти
Porsche на Саемот за автомобили во Женева ја претстави и лимитираната серија 911 R, која ќе биде достапна, веќе можете да погодите, во само 911 примероци... Повеќе
 
 
Volkswagen  Во Женева претставен Volkswagen Phideon Премиерa - Volkswagen
Во Женева претставен Volkswagen Phideon
Иако не е директен наследник на моделот Phaeton, Volkswagen Phiedeon, наменет е исклучиво за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Aston Martin  Во Женева претставен Aston Martin DB11 Премиерa - Aston Martin
Во Женева претставен Aston Martin DB11
Полни 13 години после моделот DB9, Aston Martin во Женева го претстави наследникот DB11... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulia 2019 На саемот во Женева преставена Alfa Romeo Giulia Премиерa - Alfa Romeo Giulia 2019
На саемот во Женева преставена Alfa Romeo Giulia
После фантастичниот Quadrifoglio Verde модел, Alfa Romeo Giulia стигнува со турбо бензински и JTDM дизел мотор... Повеќе
 
 
Audi Q2 Audi Q2 претставен на саемот во Женева Премиерa - Audi Q2
Audi Q2 претставен на саемот во Женева
Audi во Женева и официјално го претстави најновиот член на “Q” семејството – моментално најмалиот СУВ во својата понуда, моделот Q2... Повеќе
 
 
McLaren  Спортска практичност: McLaren го претстави 570GT Премиерa - McLaren
Спортска практичност: McLaren го претстави 570GT
McLaren ја употреби и онака богатата гама на своите суперспортски модели за практичната верзија 570GT... Повеќе
 
 
Bugatti  Започна одбројувањето до премиерата на новата ѕверка на Bugatti Премиерa - Bugatti
Започна одбројувањето до премиерата на новата ѕверка на Bugatti
Наследникот на моделот Veyron официјално ќе биде представен на автомобилскиот саем во Женева, во вторник на 1 март во 9:45 часот... Повеќе
 
 
Renault  Враќање на легендата: После 30 години, нов спортски автомобил од францускиот Alpine Премиерa - Renault
Враќање на легендата: После 30 години, нов спортски автомобил од францускиот Alpine
Со претставување на концептот Alpine Vision, легендарниот француски производител, кој работи во рамките на Renault, најавува сериски модел за Саемот за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
Volvo  Протече на интернет: Volvo во Женева го претставува V90 Премиерa - Volvo
Протече на интернет: Volvo во Женева го претставува V90
Volvo V90 иако својата премиера ќе ја доживее на саемот во Женева, тој веќе се појави онлајн... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 Шлаг на тортата: BMW M760Li xDrive V12 Премиерa - BMW Серија 7 - 2012
Шлаг на тортата: BMW M760Li xDrive V12
Новото милениче на баварскиот гигант... Повеќе
 
 
Mitsubishi И Mitsubishi ќе ги представи своите креации на саемот во Токио Премиерa - Mitsubishi
И Mitsubishi ќе ги представи своите креации на саемот во Токио
Јапонија се подготвува за авто-саемот во Токио... Повеќе
 
 
Audi  Audi го представи новиот A4 Allroad Quattro Премиерa - Audi
Audi го представи новиот A4 Allroad Quattro
Audi представи Караванска и Седан верзија на A4, а сега на ред дојде и A4 Allroad Quattro... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го представи својот модел S90 во Детроит Премиерa - Volvo
Volvo го представи својот модел S90 во Детроит
Volvo дефинитивно издоминира на саемот во Детроит... Повеќе
 
 
KIA Детроит: Премиерно представен KIA Telluride SUV концептот Премиерa - KIA
Детроит: Премиерно представен KIA Telluride SUV концептот
Киа Америка представи целосно поразличен СУВ концепт... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет Премиерa - Mercedes-Benz S-Class
На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет
Најскапата S-класа на Mercedes премиерно прикажана на саемот во Детроит... Повеќе
 
 
  Buick на саемот во Детроит го представи концептниот модел Avista Премиерa -
Buick на саемот во Детроит го представи концептниот модел Avista
Buick на детроитскиот NAIAS го представи концептниот модел Avista. ... Повеќе
 
 
Lexus Детроит 2016: импресивното Lexus LC500 купе од високата класа Премиерa - Lexus
Детроит 2016: импресивното Lexus LC500 купе од високата класа
Lexus на саемот во Детроит ја представи својата нова изведба, моделот наречен LC 500.... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen го представи Budd-e "микробус" на 21 век Премиерa - Volkswagen
Volkswagen го представи Budd-e "микробус" на 21 век
Представувањето на концептниот модел се одржа на саемот во Лас Вегас...... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 Spyder подготвен за премиера на CES Премиерa - BMW i8 *
BMW i8 Spyder подготвен за премиера на CES
Новата концептуална верзија на BMW i8 Spyder, своето деби ќе го направи на Consumer Electronics Show во јануари.... Повеќе
 
 
Bugatti  Bugatti Chiron – автомобил со максимална брзина од 467 км/ч Премиерa - Bugatti
Bugatti Chiron – автомобил со максимална брзина од 467 км/ч
Представувањето на наследникот на Veyron, ќе биде еден од најважните моменти во автомобилската индустрија оваа година. ... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Премиера – Suzuki Baleno, ултимативниот мал хечбек Премиерa - Suzuki Baleno
Премиера – Suzuki Baleno, ултимативниот мал хечбек
Suzuki ја збогатува понудата во ниската класа со новиот Baleno, модел кој ќе донесе исклучително високи нивоа на комфор, перформанси, безбедност и економичност... Повеќе
 
 
Tesla Официјално претставен долго очекуваниот Model X Премиерa - Tesla
Официјално претставен долго очекуваниот Model X
По повеќе од две години одложување, на посебен настан одржан во Фримонт, Калифорнија, Tesla официјално го претстави својот (а и во светски рамки), прв електричен SUV односно Model X... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Франкфурт 2015: претставен Lamborghini Huracan LP610-4 Премиерa - Lamborghini Huracán
Франкфурт 2015: претставен Lamborghini Huracan LP610-4
Новиот Lamborghini Huracan LP610-4 Spyder го имаше своето глобално деби на саемот за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Peugeot 108 Peugeot 108 – уникатен малечок со акцент на стилот Премиерa - Peugeot 108
Peugeot 108 – уникатен малечок со акцент на стилот
Најновиот модел на Peugeot од мини класата пристигна и кај нас, донесувајќи нова свежина во класата, која последниве неколку години беше преплавена со функционални, но недоволно уникатни и стилски автомобили.... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Низ фотографии: новитетите кај новото Fiat Doblo Премиерa - Fiat Doblo
Низ фотографии: новитетите кај новото Fiat Doblo
Fiat Doblo досега два пати ја доби наградата за „Ван“ на годината во Европа, што е особено голем доказ за неговата функционалност и употребливост и го направи своевиден бренд кај товарните и мултифункционални ... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Ново Fiat Doblo - Премиера Премиерa - Fiat Doblo
Ново Fiat Doblo - Премиера
Koli.com.mk имаше ексклузивна прилика да присуствува на европската промоција на новото Doblo, онаму каде се наоѓаат срцето и дужата на Fiat - во Торино. ... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Новата генерација на Volvo возила започнува овде – 2016 Volvo XC90 Премиерa - Volvo XC90
Новата генерација на Volvo возила започнува овде – 2016 Volvo XC90
Кросовер автомобилите се поприсутни од било кога, а Volvo штотуку го претстави својот најнов, ако не и најдобар кросовер... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C Spider 2019 Премиера: Погледнете ја новата Alfa Romeo 4c Spider Премиерa - Alfa Romeo 4C Spider 2019
Премиера: Погледнете ја новата Alfa Romeo 4c Spider
Со своето легендарно тркачко искуство, Alfa Romeo со гордост го престави новиот Alfa Romeo 4c Spider... Повеќе
 
 
Hyundai i20 Hyundai го претстави i20 Coupe Премиерa - Hyundai i20
Hyundai го претстави i20 Coupe
Hyundai конечно ги објави првите официјални фотографии и детали за моделот i20 Coupe кој ќе пристигне на пазарот во текот на следната година и ќе биде првиот модел од B - сегментот што корејскиот производител ... Повеќе
 
 
Nissan Pulsar Премиера – Nissan Pulsar Премиерa - Nissan Pulsar
Премиера – Nissan Pulsar
Pulsar е новиот обид на Nissan да одземе од колачот на најпопуларната класа во Европа, компактната, по неуспешниот обид на Tiida (ја памети некој?). Nissan се надева на голем хит и покрај тоа што купувачите де... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Combi 4x4 Познатата лимузина од Škoda отсега достапна и со погон на сите четири тркала Премиерa - Škoda Octavia Combi 4x4
Познатата лимузина од Škoda отсега достапна и со погон на сите четири тркала
Да, станува збор за Škoda Octavia... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Corsa - мал градски автомобил кој поставува нови стандарди Премиерa - Opel Corsa
Новата Corsa - мал градски автомобил кој поставува нови стандарди
Бројките од минатото поставуваат високи очекувања - низ четири генерации во период од 32 години продадени се околу 12,4 милиони примероци... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Suzuki со гордост ја претставува новата Vitara. Погледнете што се крие во неа Премиерa - Suzuki Vitara
Suzuki со гордост ја претставува новата Vitara. Погледнете што се крие во неа
Почнувајќи од првата генерација која беше претставена далечната 1988 година, моделот Vitara беше синоним за модерен стил, компактност, комфор и секако незаменливи оф-роуд способности... Повеќе
 
 
Hyundai i20 Новиот Hyundai i20 на саемот во Париз Премиерa - Hyundai i20
Новиот Hyundai i20 на саемот во Париз
Корејскиот производител смета дека i20 е достоен на својата задача кога е во прашање менталитетот на европските потрошувачи... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Fiat го претстави 500X Премиерa - Fiat 500X CityLook
Fiat го претстави 500X
На саемот за автомобили во Париз, италијанскиот производител претстави уште еден нов член на семејството 500. Овој пат станува збор за crossover со назив 500X, чија продажба ќе започне на почетокот од следната... Повеќе
 
 
Renault Espace - old3 Претставен новиот Renault Espace Премиерa - Renault Espace - old3
Претставен новиот Renault Espace
Новата генерација, претставена на саемот во Париз, е полесна за околу 250 килограми, што заедно со напредната моторизацијата ќе придонесе за 20% подобрена економичност... Повеќе
 
 
Opel Adam Rocks * Opel ADAM ROCKS - авантуристички мини кросовер Премиерa - Opel Adam Rocks *
Opel ADAM ROCKS - авантуристички мини кросовер
Фамилијата ADAM се шири, со новиот авантуристички автомобил кој ветува универзалност. Најдобро му прилега описот Урбан кросовер во "џебен формат"... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Skoda ја претстави третата генерација на моделот Fabia Премиерa - Škoda Fabia
Skoda ја претстави третата генерација на моделот Fabia
Новата Fabia својот прв јавен настап ќе го има на претстојниот саем за автомобили во Париз, додека пак продажбата ќе започне на самиот крај од оваа или почетокот на следната година... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai Новиот Qashqai пристигна и во Македонија Премиерa - Nissan Qashqai
Новиот Qashqai пристигна и во Македонија
Втората генерација на мегапопуларниот SUV на Nissan, моделот Qashqai, веќе е достапен и во Македонија. 5 сантиметри подолг од претходникот, поширок, но и малку понизок, новиот Qashqai со кампњаските цени веќе... Повеќе
 
 
Audi Audi TT – емоции, динамика и врвна технологија Премиерa - Audi
Audi TT – емоции, динамика и врвна технологија
Дами и господа, новото Audi TT! Да, без некои големи промени во дизајнот и пристапот, но реално, колку беше тоа потребно? Достапен со мотори од 184 до 310 КС, TT ќе биде наменет за вистинските уживатели во воз... Повеќе
 
 
Suzuki Celerio Наследникот на Alto пристигнува во втората половина на 2014-та Премиерa - Suzuki Celerio
Наследникот на Alto пристигнува во втората половина на 2014-та
Celerio e целосно нов мал автомобил на Suzuki, во класата на Alto, кој својата премиера ја доживеа на саемот за автомобили во Женева, а е наменет за светскиот пазар ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe Женева 2014: S-Class Coupe - грациозен и префинет автомобил Премиерa - Mercedes-Benz S-Class Coupe
Женева 2014: S-Class Coupe - грациозен и префинет автомобил
Mercedes-Benz очигледно минува низ нова ренесанса кога е во прашање дизајнот... Повеќе
 
 
Peugeot 108 Peugeot 108 – францускиот мини станува вистински лајфстајл автомобил! Премиерa - Peugeot 108
Peugeot 108 – францускиот мини станува вистински лајфстајл автомобил!
Достапен дури и во кабрио изведба, како и каросерија во две различни бои, новиот 108 ќе биде вистински градски шармер... Повеќе
 
 
Citroën DS 5LS * Citroen го претстави новиот DS 5LS Премиерa - Citroën DS 5LS *
Citroen го претстави новиот DS 5LS
На 19 декември, во Лувр - едно од најпрепознатливите места во Париз, пред бројните кинески новинари и претставници на меѓународниот печат, Citroen го претстави својот новитет DS 5LS... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Официјално претставен новиот C-Class Премиерa - Mercedes-Benz C-Class
Официјално претставен новиот C-Class
Префинет дизајн, одлична аеродинамичност, економични мотори, новата C-Class повторно поставува станадарди во својата класа и најавува ново поглавје во успешната приказна на Mercedes Benz... Повеќе
 
 
Ford Mustang Ford го претстави европскиот Mustang Премиерa - Ford Mustang
Ford го претстави европскиот Mustang
По речиси педесет години производство, Ford ја претстави првата европска изведба на Mustang која на клиентите од Стариот континент ќе им понуди стилски дизајн, напредна технологија и супериорни перформанси... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Hyundai го претстави конкурентот на BMW Серија 5 Премиерa - Hyundai Genesis
Hyundai го претстави конкурентот на BMW Серија 5
Hyundai веќе покажа дека знае како да се справи со европската конкуренција во компактниот сегмент. Сега дојде ред да се испроба во поглед на службените лимузини... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai Nissan го претстави новиот Qashqai Премиерa - Nissan Qashqai
Nissan го претстави новиот Qashqai
Втората генерација обезбедува повеќе простор, динамика, рационалност и изгледа како мал X-Trail... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Mercedes ја претстави GLA класата Премиерa - Mercedes-Benz GLA
Mercedes ја претстави GLA класата
Mercedes-Benz на Frankfurt Motor Show го презентираше моделот GLA. Првите испораки од овој модел се очекуваат на почетокот од идната година... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Porsche конечно ја претстави сериската изведба на 918 Spyder Премиерa - Porsche 918 Spyder Hybrid
Porsche конечно ја претстави сериската изведба на 918 Spyder
Porsche уште во 2010-та го претстави концепт моделот 918 Spyder, а дури на годинашниот Frankfurt Motor Show, одлучи да ја промовира конечната сериска изведба од овој хибриден супер автомобил ... Повеќе
 
 
C... Camaro Светска премиера на Camaro кабриолет и европска на Camaro Coupe Премиерa - C... Camaro
Светска премиера на Camaro кабриолет и европска на Camaro Coupe
Најновата изведба на познатиот "muscle car" воедно претставува и најзначаен редизајн од претставувањето на петата генерација на Camaro, како концепт возило во 2006-та година... Повеќе
 
 
C... Camaro Прво претставување на новиот Chevrolet Camaro во Европа Премиерa - C... Camaro
Прво претставување на новиот Chevrolet Camaro во Европа
На 65-от Frankfurt Motor Show, Chevrolet го лансира новиот Camaro (купе и кабриолет)... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI Variant Претставен VW Golf Variant 4Motion Премиерa - Volkswagen Golf VI Variant
Претставен VW Golf Variant 4Motion
Популарниот караван, сега достапен и во дизелски верзии со моќност од 105 и 150 КС и погон на сите четири тркала... Повеќе
 
 
Seat Leon ST Новиот SEAT Leon ST - Најубавиот караван во својата класа Премиерa - Seat Leon ST
Новиот SEAT Leon ST - Најубавиот караван во својата класа
Новиот SEAT Leon ST ги комбинира младиот, динамичен дизајн и спортските карактеристики на своите браќа со исклучителна корисност... Повеќе
 
 
_ Caterham го претстави Seven 620R Премиерa - _
Caterham го претстави Seven 620R
Caterham го претстави својот нов модел 620R кој ќе го замени R500 и на тој начин ќе се смести на самиот врв во тековната понуда на британскиот производител на спортски автомобили ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Racing Concept Citroеn DS3 Cabrio Racing Concept е подготвен за деби Премиерa - Citroën DS3 Cabrio Racing Concept
Citroеn DS3 Cabrio Racing Concept е подготвен за деби
Слично на линијата на автомобили кои чекаат да се спуштат по ридот на фестивалот на брзината Goodwood, постои и линија на автомобили кои чекаат премиерно да бидат претставени пред јавноста... Повеќе
 
 
BMW Серија 4 Coupe BMW ја претстави Серија 4 Премиерa - BMW Серија 4 Coupe
BMW ја претстави Серија 4
BMW и официјално го претстави најновиот модел во својата понуда. Тоа е серија 4, односно наследникот на Серија 3 Coupe, што неодамна имавме можност да ја запознаеме благодарение на концептот Серија 4 Coupe и ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Пристигна новата Ѕ класа од Mercedes Премиерa - Mercedes-Benz S Class - 2014
Пристигна новата Ѕ класа од Mercedes
Развојот на новата S-Класа беше најмногу поттикнат од ликвидацијата на Maybach минатата година. Daimler на некој начин мораше да ja подигне S-Класата на скалило погоре, па така новиот автомобил изгледа многу п... Повеќе
 
 
Peugeot Официјално: Целосно новиот Peugeot 308! Премиерa - Peugeot
Официјално: Целосно новиот Peugeot 308!
Нека не ве буни името на моделот – отсега 308 ќе биде ознаката за конкурентот во компактната класа на Peugeot, односно нумеричката ознака нема да продолжи да расте... Затоа, новата 308-ка е подобрена во секој ... Повеќе
 
 
Opel Cascada Opel Cascada цели кон елитното друштво на кабриолети Премиерa - Opel Cascada
Opel Cascada цели кон елитното друштво на кабриолети
Cascada е модел долг 4,7 метри, вешт во кривините, но поради големата тежина бара моќна моторизација... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio За уште поголемо уживање – Citroen DS3 Cabrio Премиерa - Citroën DS3 Cabrio
За уште поголемо уживање – Citroen DS3 Cabrio
Премиум моделот од ниската класа на Citroen, станува уште подопадлив во кабрио изведбата, која има платнен покрив и статични странични држачи... Повеќе
 
 
Audi A3 И новиот Audi A3 пристигна во Македонија Премиерa - Audi A3
И новиот Audi A3 пристигна во Македонија
Освежен изглед, нова платформа, исти мотори и ист дизајн на ентериерот... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Новиот Golf достапен и во Македонија Премиерa - Volkswagen Golf VII
Новиот Golf достапен и во Македонија
Однадвор – ништо ново, но сега VW Golf е поголем, попростран, побезбеден и поекономичен... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep Wrangler - нов мотор и комплетен редизајн Премиерa - Jeep Wrangler
Jeep Wrangler - нов мотор и комплетен редизајн
На сето ова, ќе додадеме ја додадеме и ултра-модерната технологија од Grand Cherokee, па дури и повеќе... Повеќе
 
 
Jeep Compass 2010 Grand Cherokee во мало пакување – Jeep Compass Премиерa - Jeep Compass 2010
Grand Cherokee во мало пакување – Jeep Compass
Со сите предности на поголемиот брат, плус поголема управливост во градски услови, а сè разбира и поголема економичност... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Поголем и полн со технологија - Jeep Grand Cherokee Премиерa - Jeep Grand Cherokee
Поголем и полн со технологија - Jeep Grand Cherokee
Нови мотори, нов надворешен и внатрешен дизајн и куп системи за асистенција на возачот... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT 86 пристигна и кај нас! Премиерa - Toyota GT-86
Toyota GT 86 пристигна и кај нас!
Моделот кој предизвика цел нов култ низ светов и за кој Toyota работи под полна пареа за ги исполни сите нарачки, веќе е присутен и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Премиера – Peugeot 208 Премиерa - Peugeot 208
Премиера – Peugeot 208
Од целата плејада модели од ниската класа, лесно е да се најде погоден фамилијарен автомобил, но малку се оние кои ќе понуда вистинска забава во возењето. Новиот 208 е за 110 kg полесен од претходникот 207, шт... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Премиера - Citroen DS5 Премиерa - Citroën DS5
Премиера - Citroen DS5
Најекстравагантниот, најголем и најпремиум производ во DS линијата, пристигна и на нашите патишта. Иновативен и визионерски, со скулптура како извајана од најголемите светски мајстори, DS5 предизвикува сензаци... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 - премиера Премиерa - Hyundai i30
Hyundai i30 - премиера
Редакцијата на koli.com.mk беше дел од регионалното тест возење на комплетно новиот модел на Hynudai во компактната класа. ... Повеќе
 
 
Audi A3 - old Audi и официјално го претстави новиот А3 Премиерa - Audi A3 - old
Audi и официјално го претстави новиот А3
Ова е првиот модел на групацијата базиран на MQB платформа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLE SUV Пристигна Mercedes M Class! Премиерa - Mercedes-Benz GLE SUV
Пристигна Mercedes M Class!
Со зборовите префинетост и ефикасност, Mercedes ја претстави новата M Class и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi Q3 претставен и кај нас Премиерa - Audi Q3
Audi Q3 претставен и кај нас
Најмалиот SUV во гамата на производителот од Инголштад, експресно по светската премиера, пристигна и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz B-Class Пристигна новата B-Class! Премиерa - Mercedes-Benz B-Class
Пристигна новата B-Class!
Подинамичен и поспортски, со уште повеќе простор и повисок квалитет, пристигна новиот натпреварувач од компактниот сегмент на Mercedes... Повеќе
 
 
Lancia Thema - 2012 Луксузен Италијанец со американски зачин – Lancia Thema Премиерa - Lancia Thema - 2012
Луксузен Италијанец со американски зачин – Lancia Thema
Lancia го враќа името Thema во својата гама, кое ќе го носи новиот модел од средно-високата класа, базиран на Chrysler 300 C... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 Пристигна новата BMW Серија 3! Премиерa - BMW Серија 3
Пристигна новата BMW Серија 3!
Со дизајн а-ла 5 Series и најнапредна технологија во класата, пристигна најпопуларниот баварски модел... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Премиера - Range Rover Evoque Премиерa - Land Rover Range Rover Evoque
Премиера - Range Rover Evoque
Како и сите гигантски имиња, и Land Rover отстапи од старите, докажани насоки во своите автомобили... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old Новиот Yaris- поголем, пофенси, поодважен Премиерa - Toyota Yaris - old
Новиот Yaris- поголем, пофенси, поодважен
Kако никогаш досега... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Премиерa - Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle
Второ враќање на легендата... Повеќе
 
 
Toyota Prius V Toyota Prius+ Премиерa - Toyota Prius V
Toyota Prius+
Хибридот со седум места ќе биде ѕвезда во Франкфурт 2011... Повеќе
 
 
Volkswagen Up! Volkswagen up! Премиерa - Volkswagen Up!
Volkswagen up!
Mini-VW официјално претставен... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel Insignia 2012: Нови мотори и врвни својства Премиерa - Opel Insignia
Opel Insignia 2012: Нови мотори и врвни својства
Insignia останува лидер во својата класа... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 2012 Видео: BMW 1 (F20) – Новата генерација во Берлин Премиерa - BMW Серија 1 2012
Видео: BMW 1 (F20) – Новата генерација во Берлин
Збогум на атмосферските мотори со новата „единица„... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Премиера – Toyota Yaris Премиерa - Toyota Yaris
Премиера – Toyota Yaris
Со лансирањето на третата генерација на Yaris во Европа, Toyota отвора ново поглавје за својот најуспешен модел на Стариот Континент, донесувајќи неколку важни новитети, но и задржувајќи ги квалитетите на прет... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old Новиот Tiguan пристигна во Македонија Премиерa - Volkswagen Tiguan - old
Новиот Tiguan пристигна во Македонија
Volkswagen во вистинска смисла на зборот!... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 Новата BMW серија 5 троши само 4.5 литри на 100 km Премиерa - BMW Серија 5 - 2010
Новата BMW серија 5 троши само 4.5 литри на 100 km
Штедливата крстарица ... Повеќе
 
 
Audi Audi Q3 - видео претставување Премиерa - Audi
Audi Q3 - видео претставување
Новиот хит SU V на Audi... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old Toyota Yaris со 3 врати: први фотографии Премиерa - Toyota Yaris - old
Toyota Yaris со 3 врати: први фотографии
Значителна разлика во дизајн на верзиите од 3 и 5 врати... Повеќе
 
 
BMW M3 Sedan - old BMW M3 CRT - Прво промотивно видео Премиерa - BMW M3 Sedan - old
BMW M3 CRT - Прво промотивно видео
Само 67 примероци од овој автомобилски празник за очите... Повеќе
 
 
Renault Koleos Редизајниран Renault Koleos Премиерa - Renault Koleos
Редизајниран Renault Koleos
Произведен во Renault Samsung Motors фабриката во Бусан, Јужна Кореја, која е позната по својот извонреден квалитет. покрај тоа што е замислен и дизајниран од страна на Renault, ги користи придобивките од техн... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 2012 Премиера – BMW Серија 1 Премиерa - BMW Серија 1 2012
Премиера – BMW Серија 1
Поголем, поквалитетен, поекономичен и поопремен. Тоа се зборовите со кои накратко би ја опишале новата, втора генерација на BMW-овиот компактен премиум модел... Повеќе
 
 
Opel Astra H GTC Нова Astra GTC - моќна во секој поглед Премиерa - Opel Astra H GTC
Нова Astra GTC - моќна во секој поглед
Новата Astra GTC се истакнува со моќен дизајн и секако врвно возачко доживување... Повеќе
 
 
Škoda Рели: Skoda Fabia R2 претставена и официјално Премиерa - Škoda
Рели: Skoda Fabia R2 претставена и официјално
По двогодишниот развој, официјално е претставен нов рели автомобил од Skoda. Натпреварувачкиот автомобил Skoda Fabia, подготвен по спецификација за класата R2, наменет е за широк спектар на аматерски рели воза... Повеќе
 
 
KIA KIA со три премиери во Женева! Премиерa - KIA
KIA со три премиери во Женева!
KIA на овогодинешниот саем во Женева изненади со дури три нови модели: Rio, Picanto и Optima. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLS - old Новиот Mercedes CLS претставен и во Македонија Премиерa - Mercedes-Benz CLS - old
Новиот Mercedes CLS претставен и во Македонија
Префинетиот спортски дух на CLS беше премиерно претставен и во Македонија. ... Повеќе
 
 
Škoda Skoda ја замени конзервативноста со страст! Премиерa - Škoda
Skoda ја замени конзервативноста со страст!
Skoda со слоганот „The New Power of Skoda“ го претстави концептот Vision D кој ја отрива иднината на Skoda. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Светска премиера на новиот Golf Cabriolet Премиерa - Volkswagen
Светска премиера на новиот Golf Cabriolet
На 81-виот саем за автомобили во Женева, Volkswagen ќе го претстави новиот Golf Cabriolet – со 4 седишта и мек покрив со електро-хидрауличен погон кој го открива Golf за само 9.5 секунди.... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Тивката револуција на Lexus со 3.8 l/km Премиерa - Lexus CT200h
Тивката револуција на Lexus со 3.8 l/km
Премиум брендот на Toyota ја претстави конечната производна изведба на моделот CT 200h, модел за кој се верува дека сам по себе претставува тивка револуција. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLK-Class Roadster 2012 SLK Roadster официјално претставен во Штутгарт! Премиерa - Mercedes-Benz SLK-Class Roadster 2012
SLK Roadster официјално претставен во Штутгарт!
Целосно редизајниран, но се уште со духот на Mercedes-Benz.... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg 2010 Каков автомобил всушност е VW Race Touareg 3? Премиерa - Volkswagen Touareg 2010
Каков автомобил всушност е VW Race Touareg 3?
Позади нас е уште едно издание на култното маратонско рели DAKAR, кое ја промени локацијата, не не селоцно и името.... Повеќе
 
 
Fiat 500 Fiat 500 Bicolore ќе дебитира на саемот во Болоња Премиерa - Fiat 500
Fiat 500 Bicolore ќе дебитира на саемот во Болоња
Fiat ќе продолжи со специјални изведби на популарната 500-ка. На ред е Fiat 500 Bicolore.... Повеќе
 
 
C... Orlando Први импресии – Chevrolet Orlando! Премиерa - C... Orlando
Први импресии – Chevrolet Orlando!
Новиот автомобил од Chevrolet, Orlando веќе е на располагање за тестирање. Со овој автомобил, Chevrolet ќе се обиде да им ги помати сметките на најблискиет ривали во овој сегмент, Renault Scienic и Ford C-Max... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Новиот Audi A6! Премиерa - Audi A6 - 2010
Новиот Audi A6!
Неговото величество – новиот А6. Личи малку на А4, повеќе на А8... Ова е потполно новиот А6 на Audi, модел кој го дополнува семејството на Audi во кое сите модели имаат многу заеднички работи. ... Повеќе
 
 
Porsche На пат Baby Porsche Премиерa - Porsche
На пат Baby Porsche
Помал, позаоблен и сигурно поубав Cayenne. Ова е новото SUV од Porsche - популарно наречен Baby Cayenne, ова бебе од SUV ќе се вика Cajun и ќе се базира на Q5. ... Повеќе
 
 
Citroën C-Zero Возевме – Citroën C-Zero Премиерa - Citroën C-Zero
Возевме – Citroën C-Zero
Нула потрошувачка на гориво, нула емисија на штетни гасови и нула бучава.... Повеќе
 
 
C... Captiva - old Поагресивна и помоќна - Chevrolet Captiva Премиерa - C... Captiva - old
Поагресивна и помоќна - Chevrolet Captiva
Новата Captiva премиерно ќе биде претставена на саемот за автомобили во Париз, унапредена со нов дизајн на предниот дел, низа подобрувања во ентериерот и нови мотори и менувачи. Captiva ќе биде една од четирит... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Ем хибрид, ем луксузен, ем спортски – Lexus CT200h Премиерa - Lexus CT200h
Ем хибрид, ем луксузен, ем спортски – Lexus CT200h
Пазарот во Европа, никогаш не би можел да биде освоен без компактен модел во гамата, макар и да се работи за премиум производител. Влезот на Lexus во најбараната класа, е најнеобичен од сите... Повеќе
 
 
Audi A7 Sportback Премиера – Audi A7 Sportback Премиерa - Audi A7 Sportback
Премиера – Audi A7 Sportback
Audi го претстави долго најавуваниот А7, модел кој во гамата ќе се смести над A6, односно ќе биде негова купе изведба... Повеќе
 
 
BMW X3 - old Премиера – нов BMW X3! Премиерa - BMW X3 - old
Премиера – нов BMW X3!
Да, ова е целосно новиот Х3 на BMW. Со не претерано изменет изглед, но со зголемени димензии и нови мотори, Х3 повторно цели кон врвот на класата... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Пристигна - Citroen C3 Visiodrive Премиерa - Citroën C3 - old
Пристигна - Citroen C3 Visiodrive
Се отвори нов видик кон македонското небо – новиот C3 Visiodrive, со ветробранското стакло кое се протега до покривот, ја донесува светлината од небото директно во кабината... Модерно дизајнираниот и интелиген... Повеќе
 
 
Renault Megane CC - old За облаци купе, за сонце кабриолет - Renault Megane Coupe-Cabriolet Премиерa - Renault Megane CC - old
За облаци купе, за сонце кабриолет - Renault Megane Coupe-Cabriolet
Renault Megane Coupe-Cabriolet премиерно беше претставен во Март оваа година, а деновиве започна неговата продажба во западна Европа. Со шестата каросериска изведба, според толкувањата од Renault, комплетиран... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Пристигна италијанската убавица - Alfa Romeo Giulietta Премиерa - Alfa Romeo Giulietta 2019
Пристигна италијанската убавица - Alfa Romeo Giulietta
Дами и господа, поздравете ја новата Giulietta. Alfa конечно ги прикажа целосните спецификации и детали на новиот хеч во своето семејство. На стогодишнината од своето постоење, новиот модел најавува жестока к... Повеќе
 
 
KIA Sportage - ne treba ova SUV за новата доба - Kia Sportage Премиерa - KIA Sportage - ne treba ova
SUV за новата доба - Kia Sportage
Од обичен корејски автомобил од средината на 90тите, Kia Sportage се претвори во урбан градски убавец, премиерно претставен на саемот во Женева. По Procee'd и Soul, Kia има уште еден модел кој може да се пофа... Повеќе
 
 
Mazda 5 Пријател на семејството и природата - Mazda 5 Премиерa - Mazda 5
Пријател на семејството и природата - Mazda 5
Најновиот новитет на производителот на Хирошима на овогодишниот саем во Женева е новата Mazda5. Еден од најомилените моноволумени и семејни автомобили воопшто, пристигна на пазарот... Повеќе
 
 
Fiat Punto Fiat Punto Evo пристигна во Македонија Премиерa - Fiat Punto
Fiat Punto Evo пристигна во Македонија
Долго очекуваниот автомобил на Fiat конечно пристигна во Македонија. Намерата е јасна, повторување на успехот на претходниот модел, благодарение на новиот стил, иновацијата и безбедноста која Punto Evo го носи... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Најеколошкиот фамилијарен автомобил и кај нас – Toyota Prius Премиерa - Toyota Prius 2010
Најеколошкиот фамилијарен автомобил и кај нас – Toyota Prius
Новата генерација на најпопуларниот хибриден автомобил во светот, Toyota Prius, пристигна и на нашиот пазар.... Повеќе
 
 
Mitsubishi L200 - old Кога големината е важна – Mitsubishi L200 Премиерa - Mitsubishi L200 - old
Кога големината е важна – Mitsubishi L200
Дали е важна големината? Во Mitsubishi се сигурни дека некој сантиметар повеќе е големо значење. Затоа и на освежената верзија на L200 и додадоа 18 сантиметри, покрај стандардните промени во дизајнот.... Повеќе
 
 
Hyundai ix35 - old Флуиден и робусен – Hyundai ix35 Премиерa - Hyundai ix35 - old
Флуиден и робусен – Hyundai ix35
Наследникот на Tucson, новиот компактен SUV на Hyundai, ix35, ја доживеа премиерата и на нашиот пазар. Покрај помодерниот дизајн, новиот модел го карактеризираат и многу технички новитети.... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg 2010 20% поекономичен, 80% поубав – Volkswagen Touareg Премиерa - Volkswagen Touareg 2010
20% поекономичен, 80% поубав – Volkswagen Touareg
Volkswagen ја претстави новата генерација на најголемиот SUV од компанијата Touareg.... Повеќе
 
 
Audi A1 Атомски напад на Mini и Mi.To– Audi A1 Премиерa - Audi A1
Атомски напад на Mini и Mi.To– Audi A1
После два концепти и многу фотографии, светлото на денот го здогледа и најмалиот Audi, A1. Судејќи според дизајнот и концептот, ова е директен напад на Mini Cooper и Alfa Mi.To.... Повеќе
 
 
Volvo S60 Од традиционалист во трендсетер – Volvo S60 Премиерa - Volvo S60
Од традиционалист во трендсетер – Volvo S60
Новата генерација на моделот од средно – високата класа на шведскиот производител, S60, настапува со многу поагресивен дизајн и ветување за врвно возачко доживување, притоа задржувајќи ги строгите критериуми... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Уникатен и фенси - Citroen DS3 Премиерa - Citroën DS3
Уникатен и фенси - Citroen DS3
Светската промоција на првиот од DS моделите на Citroen и тоа како најавува различен автомобил. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS3 - По еден автомобил за секое парче облека Премиерa - Citroën DS3
DS3 - По еден автомобил за секое парче облека
За мене еден црвен со шарен кров... Со бели бандажи... и светло бели ретровизори. Уствари не. Со црвени ретровизори...Хм, не знам. Ај ќе земам два, за секој случај, еден црвен и еден бел. Па ќе одлучам кој ќе ... Повеќе
 
 
C... Spark Подобар, но и поскап – Chevrolet Spark Премиерa - C... Spark
Подобар, но и поскап – Chevrolet Spark
Веќе цела деценија еден од најпопуларните автомобили на нашиот пазар, Chevrolet Spark (претходно Daewoo Matiz), конечно го доби својот наследник. Новиот модел, покрај агресивниот дизајн, ветува комфорна внатре... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Новата Astra пристигна во Македонија Премиерa - Opel Astra - 2011
Новата Astra пристигна во Македонија
Insignia во мало – така Opel се обидува да ја претстави новата Astra. Напредокот во однос на претходникот е очигледен – дизајнот е целосно променет, а инженерите ветуваат дека новиот модел не дели ниту еден де... Повеќе
 
 
Audi A8 - old Атлета меѓу тешкашите – Audi A8 Премиерa - Audi A8 - old
Атлета меѓу тешкашите – Audi A8
Иако успешен во пониските класи на возила, Audi не успеа да им зададе посериозен удар на Mercedes и BMW во највисоката. Затоа, новата А8-ка настапува сериозно, со маркантен и харизматичен дизајн и со полна шак... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 Официјално – комплетно нова BMW Серија 5! Премиерa - BMW Серија 5 - 2010
Официјално – комплетно нова BMW Серија 5!
Потполно новата, шеста генерација на бизнис лимузината од Баварија, настапува со многу поелегантен и поскладен дизајн и со најсофистицираната технологија, преземена од поголемата Серија 7.... Повеќе
 
 
Citroën C-Zero Нула литри бензин, нула емисија, нула бучава! Премиерa - Citroën C-Zero
Нула литри бензин, нула емисија, нула бучава!
Иако навикнавме на форсираните хибриди, очигледно Citroen не спие – C-ZERO е промовирано како нивно веќе второ електрично возило, со сериозни амбиции.... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Внимавајте, ајкула! Премиерa - Citroën DS3
Внимавајте, ајкула!
DS3 е нов ексклузивитет во понудата на француски Citroen. Го красат екстравагантен стил и футуристички решенија, комбинирани со луксуз карактеристичен за премиум моделите.... Повеќе
 
 
Citroën Revolte Бунтовник со причина Премиерa - Citroën Revolte
Бунтовник со причина
Со наследникот на легендарниот 2CV, Citroën очигледно има намера да ги урне сите досегашни стандарди и направи нов мега – популарен мал градски автомобил наменет за младата популација.... Повеќе
 
 
Fiat Doblo “Дневна соба“, т.е. Fiat Doblò Премиерa - Fiat Doblo
“Дневна соба“, т.е. Fiat Doblò
Ги гледате првите фотографии на новото Doblò – втората генерација на адутот на Fiat, во кој клучна категорија е пространоста. Легитимен му е описот на “фамилијарна дневна соба со место за 7 лица“, а носи и мн... Повеќе
 
 
Fiat Punto Зелена еволуција Премиерa - Fiat Punto
Зелена еволуција
По промоцијата на септемврискиот саем во Франкфурт, новиот адут на Fiat во ниската класа пристигна во продажната мрежа. Неговата цел е да се надогради на успехот на претходникот Grande Punto, благодарејќи на н... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 2009 Уште две нови премиери на Peugeot - 5008 и 3008 HYBrid4 Премиерa - Peugeot 5008 2009
Уште две нови премиери на Peugeot - 5008 и 3008 HYBrid4
Покрај RCZ и RCZ HYBrid4, во Франкфурт ќе дебитираат уште два нови “лава“ - 5008 и 3008 HYBrid4... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Нов поим за “автобус“ Премиерa - Mercedes-Benz
Нов поим за “автобус“
Никој во нашата редакција не ни помислуваше дека никогаш ќе Ви пишуваме за автобуси, меѓутоа, за ексклузивитетот што ни беше презентиран минатата среда во Охрид не можеме да ве оставиме покуси. Mercedes-Benz... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Премиера – новата Mercedes E-Class! Премиерa - Mercedes-Benz E-Class - old
Премиера – новата Mercedes E-Class!
И покрај најавите дека за прв пат ќе ја видиме во Женева, новата E-Class на Mercedes ја доживеа својата премиера на приватна промоција во Детроит. Напредокот е очигледен, посебно во дизајнот кој е многу поагл... Повеќе
 
 
Peugeot 308 CC Официјално промовирани 3008 и 308 CC Премиерa - Peugeot 308 CC
Официјално промовирани 3008 и 308 CC
Двата нови адути на Peugeot, моделите 3008 и 308 CC беа и официјално претставени на светска промоција, одржана во Дубровник, во текот на минатата недела. koli.com.mk имаше можност да биде дел од преку 900-тe ... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso Премиера – Citroen C3 Picasso Премиерa - Citroën C3 Picasso
Премиера – Citroen C3 Picasso
Citroen полека ја превзема диригентската палка во Европа кога се во прашање моноволуменците. Picasso изведбите стануваат исклучително популарни во Европа, посебно за оние кои сакаат простор и удобност во возењ... Повеќе
 
 
Citroën Berlingo Multispace Премиера – Citroen Berlingo Премиерa - Citroën Berlingo Multispace
Премиера – Citroen Berlingo
Последните десет години во светот на автомобилизмот ги одбележаа финкционалните пик-ап возила. Речиси сите компании имаат таков автомобил во гамата, или пак имаат во најава. Париз беше локацијата каде добро го... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Coupe 2009 Премиера – Mercedes E Coupe Премиерa - Mercedes-Benz E-Class Coupe 2009
Премиера – Mercedes E Coupe
Наскоро по претставувањето на лимузината, Mercedes ја лансираше и купе верзијата на E класата. Овој модел го наследува претходникот CLK, продолжувајќи ја успешната историја на брендот кога се во прашање елеган... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Флуиден и робусен – Hyundai ix35

Повеќе >
Hyundai ix35 - old Флуиден и робусен – Hyundai ix35
 
BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)
Новиот Suzuki Swift - Премиера
Новото Audi A8 во салоните во 2017 година
SUV за новата доба - Kia Sportage
Пристигна новата BMW Серија 3!
Премиера – Audi A7 Sportback
Прво возење - новиот Peugeot 3008
20% поекономичен, 80% поубав – Volkswagen Touareg
Пристигна Mercedes M Class!
Архива на Премиерa


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил