дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди
 
Награди
   
Peugeot Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното

J.D. Power изнесе листа со најиздржливи автомобили во Британија која донесе големи изненадувања....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Peugeot Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното Награди - Peugeot
Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното
J.D. Power изнесе листа со најиздржливи автомобили во Британија која донесе големи изненадувања.... Повеќе
 
 
Peugeot  Puretech моторот на Peugeot и трет пат прогласен за Мотор на годината Награди - Peugeot
Puretech моторот на Peugeot и трет пат прогласен за Мотор на годината
За време на 18-тата Меѓународна Награда за Мотор на Годината што се одржа во Штутгарт, меѓународното жири на новинари ја додели наградата "Мотор на Годината за 2017" на турбо-бензинскиот мотор PureTech 1.2 лит... Повеќе
 
 
Ford  Ford 1,0 l EcoBoost ја освои наградата International Engine of the Year Награди - Ford
Ford 1,0 l EcoBoost ја освои наградата International Engine of the Year
И тоа, шести пат по ред... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Suzuki Baleno - Автомобил на годината во Македонија според финалистите Награди - Suzuki Baleno
Suzuki Baleno - Автомобил на годината во Македонија според финалистите
Уште едно големо признание за Baleno. Во конкуренција на Peugeot 3008, Kia Sportage, Renault Megane, Citroen C3, Seat Ateca и Toyota CH-T, претставниците на компаниите финалисти го дадоа својот глас. Интересно... Повеќе
 
 
Jaguar F-Pace - 2018 Најдобар и најубав - Jaguar F-Pace убедлив победник на World Car Awards 2017 Награди - Jaguar F-Pace - 2018
Најдобар и најубав - Jaguar F-Pace убедлив победник на World Car Awards 2017
Jaguar F-Pace е добитник на наградата за Светски автомобил на годината, како и најубаво дизајнирано возило во 2017 година... Повеќе
 
 
_ Познати финалистите за Светски автомобил на годината Награди - _
Познати финалистите за Светски автомобил на годината
Објавени се автомобилите кои влегуваат во финалниот избор за Светски автомобил на годината. Она што е сигуирно е дека главната награда ќе оди кај SUV модел, затоа што сите три финалисти се SUV модели – Audi Q5... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината Награди - Peugeot 3008
Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината
Жирито составено од 58 европски новинари од 22 земји, денес во Женева, го изгласа новиот SUV на Peugeot за Еврпоски автомобил на годината. Ова е вкупно 5та титула за Peugeot, а прва воопшто што ја освојува нек... Повеќе
 
 
Jaguar F-Pace - 2018 Jaguar F-Pace, според жените, е автомобил на годината Награди - Jaguar F-Pace - 2018
Jaguar F-Pace, според жените, е автомобил на годината
Британскиот СУВ славеше во конкуренција од 294 автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot Трицилиндричниот турбо бензински мотор на Peugeot прогласен за “Мотор на годината” по втор пат Награди - Peugeot
Трицилиндричниот турбо бензински мотор на Peugeot прогласен за “Мотор на годината” по втор пат
Трицилиндричниот турбо бензински мотор, развиен од PSA групацијата, дефинитивно го заслужува именувањето ''2016 Мотор на годината'', од меѓународниот совет на новинари. ... Повеќе
 
 
Jeep  Jeep Renegade и Jeep Wrangler добитници на наградите “Автомобили на годината” Награди - Jeep
Jeep Renegade и Jeep Wrangler добитници на наградите “Автомобили на годината”
Според германски Auto Bild... Повеќе
 
 
Suzuki  Vitara и Swift Sport добитници на наградите “Best Buy” во 2016 Награди - Suzuki
Vitara и Swift Sport добитници на наградите “Best Buy” во 2016
Vitara и Swift Sport наградени во Велика Британија... Повеќе
 
 
KIA  Kia освои нови награди за дизајн во 2016 година Награди - KIA
Kia освои нови награди за дизајн во 2016 година
Новиот комапктен SUV Sportage и седанот Optima, се добитници на наградата Red Dot за дизајн... Повеќе
 
 
_  Најдобриот автомобил на годината во светот е Mazda MX-5 Награди - _
Најдобриот автомобил на годината во светот е Mazda MX-5
Во традиционалниот годишен избор за најдобар светски автомобил, чие финале е одржано на саемот за автомобили во Њујорк, победи Mazda MX-5. Овој автомобил освои уште едно признание – за најдобро дизајниран моде... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Suzuki Vitara ја доби наградата за најдобар градски SUV во Австралија Награди - Suzuki Vitara
Suzuki Vitara ја доби наградата за најдобар градски SUV во Австралија
Реномираниот Drive Magazine му ја додели наградата на Suzuki Vitara за најдобар градски SUV автомобил... Повеќе
 
 
_ Објавени финалистите за „Светски Автомобил на Годината 2016“ Награди - _
Објавени финалистите за „Светски Автомобил на Годината 2016“
Меѓународното жири составено од 73 новинари ги објави финалистите за изборот на „Светски Автомобил на Годината“ во неколку различни категории... Повеќе
 
 
Jeep Renegade Jeep Renegade е 4х4 автомобил на годината! Награди - Jeep Renegade
Jeep Renegade е 4х4 автомобил на годината!
Реномираното англиско списание за теренски возила “4x4 Magazine”, му ја додели наградата за најдобро 4х4 возило за 2016 година на Jeep Renegade... Повеќе
 
 
_ Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Европа Награди - _
Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Европа
Едно од најласкавите признанија во светот на автомобилизмот, секако е Автомобил на Годината во Европа, за кое за 2016 година ќе се натпреваруваат 7 финалисти... Повеќе
 
 
_ Нема дизел кандидат за наградата „Зелен автомобил за 2016-та“ Награди - _
Нема дизел кандидат за наградата „Зелен автомобил за 2016-та“
Започнува нова ера за признанието „Зелен автомобил на годината“ (Green Car Of The Year)... Повеќе
 
 
_ Isotta Fraschini Tipo 8A избран за најубав автомобил во Монтереј Награди - _
Isotta Fraschini Tipo 8A избран за најубав автомобил во Монтереј
Прекрасниот Isotta Fraschini Tipo 8A од 1924-та година е добитник на годинашната награда Best In Show во рамки на настанот Pebble Beach Concours d'Elegance во Калифорнија... Повеќе
 
 
Honda Civic Tourer * Honda го собори рекордот за минимална потрошувачка на гориво Награди - Honda Civic Tourer *
Honda го собори рекордот за минимална потрошувачка на гориво
Новиот рекордер е Civic Tourer со 1,6-литарски i-DTEC дизел мотор... Повеќе
 
 
_ Објавени претендентите за наградата Европски автомобил на 2016-та Награди - _
Објавени претендентите за наградата Европски автомобил на 2016-та
Жирито на изборот за Европски автомобил на 2016-та година ги објави имињата на кандидатите кои ќе се натпреваруваат за оваа престижна награда ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Honda и Suzuki најквалитетни автомобили во В. Британија! Награди - Suzuki Swift
Honda и Suzuki најквалитетни автомобили во В. Британија!
Јапонските брендови на автомобили доминираат на испитувањата за квалитет и доверливост, а доказ за тоа се Honda, Suzuki кои завршија на првите места на испитувањата во В. Британија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Mercedes C-Class e светски автомобил на годината Награди - Mercedes-Benz C-Class
Mercedes C-Class e светски автомобил на годината
Mercedes-Benz со својот модел C-Class ја освои титулата „Светски автомобил на годината за 2015-та“... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen C4 Cactus ја доби светската награда за автомобил со најдобар дизајн за 2015-та Награди - Citroën C4 Cactus
Citroen C4 Cactus ја доби светската награда за автомобил со најдобар дизајн за 2015-та
Автомобилите на францускиот производител во ова натпреварување биле позиционирани меѓу трите најдобри вкупно 6 од 10 пати... Повеќе
 
 
Fiat Ducato Passenger Transport Arctic Van Test 2015 - Fiat Ducato победник во класата на големи комбиња Награди - Fiat Ducato Passenger Transport
Arctic Van Test 2015 - Fiat Ducato победник во класата на големи комбиња
Најважните разлики во оценувањето на комби возилата се јавуваат при споредба на услугите кои ги обезбедуваат производителите... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Volkswagen Passat прогласен за европски автомобил на годината Награди - Volkswagen Passat
Volkswagen Passat прогласен за европски автомобил на годината
Новиот Passat доби вкупно 340 поени, оценка со која лесно ги надмина другите претенденти за наградата... Повеќе
 
 
Ford Mondeo Новиот Ford Mondeo прогласен за автомобил на годината во Македонија Награди - Ford Mondeo
Новиот Ford Mondeo прогласен за автомобил на годината во Македонија
На овогодинешното 20-то јубилејно доделување на наградата “Автомобил на годината во Македонија“ со титулата се закити најновата изведба на Ford Mondeo. Во конкуренција од уште 5 автомобили Ford Mondeo ги доби... Повеќе
 
 
_ Ова се 7-те кандидати за европски автомобил на годината Награди - _
Ова се 7-те кандидати за европски автомобил на годината
Листата на кандидати за титулата „Автомобил на годината 2015“, која традиционално се доделува на саемот за автомобили во Женева, е скратена од 34 на 7 имиња... Повеќе
 
 
BMW i8 * Top Gear ги избра најдобрите автомобили за 2014-та Награди - BMW i8 *
Top Gear ги избра најдобрите автомобили за 2014-та
Како што наближува крајот на годината, доаѓаат и првите резултати од изборите за автомобил на 2014-та. Меѓу првите се огласи британскиот Top Gear... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Hustler ја доби наградата „Автомобил на годината“ според RJC Награди - Suzuki
Suzuki Hustler ја доби наградата „Автомобил на годината“ според RJC
Hustler е петиот автомобил на Suzuki кој успеал да ја освои наградата од RJC (по WagonR во 1993-та година, WagonR Stingray во 2008-ма и Swift во 2005-та и 2010-та година)... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Жените го избраа својот автомобил на годината Награди - Mercedes-Benz S Class - 2014
Жените го избраа својот автомобил на годината
23 жени новинари од сферата на автомобилизмот, од петнаесет различни земји, гласаа и го избраа светскиот женски автомобил на годината... Повеќе
 
 
Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW е Taxi автомобил на годината Награди - Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW е Taxi автомобил на годината
Сезоната за избор на автомобили на годината е конечно тука! Покрај оние главните избори кои се атрактивни за јавноста, меѓутоа и многу често се доведувани во прашање поради разни влијанија и интриги, тука се и... Повеќе
 
 
 Погледнете ги кандидатите за “Автомобил на годината 2015” Награди -
Погледнете ги кандидатите за “Автомобил на годината 2015”
Како и секоја, така и оваа година се избира најдобар автомобил... Повеќе
 
 
_ Објавена листата на кандидати за Европски автомобил за 2015-та Награди - _
Објавена листата на кандидати за Европски автомобил за 2015-та
Да потсетиме, Европски автомобил за 2014-та година е моделот Peugeot 308, а името на неговиот наследник ќе го дознаеме следната пролет, односно на 2 март во рамки на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport - 2013 Swift Sport по трет пат го доби признанието „Best Buy“ Награди - Suzuki Swift Sport - 2013
Swift Sport по трет пат го доби признанието „Best Buy“
Спортската изведнба на Swift беше високо оценета од страна на уредувачкиот тим на „What Car“. Во силна конкуренција, конечното гласање резултираше со наградата „Најдобар автомобил за помалку од 15.000 фунти“.... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Уште една награда за Swift - Green Apple Награди - Suzuki Swift
Уште една награда за Swift - Green Apple
Suzuki Swift е двоен победник на доделувањето на наградите Green Apple, кое се одржа во Вестминстерската палата во Лондон... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe S-Class Coupe ја доби престижната Internet Auto Award Награди - Mercedes-Benz S-Class Coupe
S-Class Coupe ја доби престижната Internet Auto Award
Од страна на германскиот онлајн пребарувач AutoScout24 се одржа 12-от избор за автомобил на годината на кој севкупен победник беше луксузното купе... Повеќе
 
 
Mazda 3 Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4 се финалисти во изборот за светски автомобил на годината Награди - Mazda 3
Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4 се финалисти во изборот за светски автомобил на годината
За нешто повеќе од еден месец, поточно на 17-ти април, на саемот за автомобили во Њујорк ќе биде прогласен светскиот автомобил на годината... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Peugeot 308 е Автомобил на Годината во Европа! Награди - Peugeot 308
Peugeot 308 е Автомобил на Годината во Европа!
Францускиот компакт ја зграби наградата пред силната конкуренција, составена од Tesla Model S и BMW i3 и Mercedes S Class!... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Германските производители ги враќаат наместените ADAC награди Награди - Volkswagen Golf VII
Германските производители ги враќаат наместените ADAC награди
Скандалот со наградите на ADAC, кои најчесто ги добиваа германските модели, ги натера производителите да ги вратат наградите назад... Повеќе
 
 
_ Објавени финалистите во изборот за „Светски Автомобил на Годината“! Награди - _
Објавени финалистите во изборот за „Светски Автомобил на Годината“!
За некои од нив и се очекуваше, но има и изненадувања. Што мислите, кој ќе биде победникот?... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C со награда од AutoMotor und Sport Награди - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C со награда од AutoMotor und Sport
Alfa Romeo ја доби наградата во класификација на импортери - категорија спортски автомобили - во конкуреција на 28 модели каде се вбројуваат најдобрите суперспортски автомобили ... Повеќе
 
 
Volkswagen Изборот за автомобил на годината бил наместен во корист на Volkswagen Награди - Volkswagen
Изборот за автомобил на годината бил наместен во корист на Volkswagen
Во понеделникот, ADAC со официјално соопштение се извини пред јавноста, признавајќи дека бројот на гласови бил „напумпан“... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old Citroen Grand C4 Picasso се закити со уште една награда во Велика Британија Награди - Citroën C4 Grand Picasso - old
Citroen Grand C4 Picasso се закити со уште една награда во Велика Британија
Новиот Citroen Grand C4 Picasso кој веќе беше прогласен за најдобар семеен автомобил на годината од страна на списанието Top Gear, минатата недела доби уште една награда во Велика Британија, овој пат за MPV на... Повеќе
 
 
_ Објавени 7-те финалисти за наградата „Европски автомобил во 2014-та година“ Награди - _
Објавени 7-те финалисти за наградата „Европски автомобил во 2014-та година“
Жирито за доделување на наградата селектираше седум финалисти од кои ќе биде избран најдобриот, што следната година ќе може да се фали со оваа посакувана титула... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old BBC Top Gear магазинот го награди Citroen Награди - Citroën C4 Grand Picasso - old
BBC Top Gear магазинот го награди Citroen
По наградите добиени од трите највлијателни магазини за автомобилизам во Германија, односно Auto Motor und Sport, Auto Bild и Auto Zeitung, Citroen продолжува во победнички манир и во Велика Британија, каде шт... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Новиот CITROËN C4 Picasso прогласен за најдобар увезен моноволумен во Германија Награди - Citroën C4 Picasso - old
Новиот CITROËN C4 Picasso прогласен за најдобар увезен моноволумен во Германија
По признанијата од магазините Auto Motor und Sport и Auto Bild, новиот CITROËN C4 Picasso повторно е награден во Германија... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift освои двојна награда на Green Apple Аwards Награди - Suzuki Swift
Suzuki Swift освои двојна награда на Green Apple Аwards
Suzuki Swift е двоен победник на доделувањето на наградите Green Apple, кое се одржа неодамна во Вестминстерската палата во Лондон ... Повеќе
 
 
_ Road & Track ги одбра најдобрите автомобили за 2013-та Награди - _
Road & Track ги одбра најдобрите автомобили за 2013-та
По жестоко тестирање на перформансите на номинираните автомобили, во четвртокот магазинот Road & Track прв пат во своето постоење, објави листа на најдобри автомобили која се однесува за тековната, 2013-та год... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen C4 Picasso ја освои наградата „Златен Волан 2013“ Награди - Citroën C4 Picasso - old
Citroen C4 Picasso ја освои наградата „Златен Волан 2013“
Citroen C4 Picasso доби „Златен волан“ во категоријата MPV, а инаку оваа награда се доделува секоја година од страна на германските списанија Bild am Sonntag и Auto Bild. Признанието се однесува на две верзии ... Повеќе
 
 
_ SEMA наградите повторно ги добија ланските победници Награди - _
SEMA наградите повторно ги добија ланските победници
Неодамна беа објавени добитниците на 2013 SEMA Awards и најголемиот куриозитет се состои во тоа што станува збор за истата група на автомобили која ги понесе наградите и минатата година... Повеќе
 
 
Audi Audi R8 ја освои „Red Dot” наградата за најдобар дизајн Награди - Audi
Audi R8 ја освои „Red Dot” наградата за најдобар дизајн
Audi е трикратен победник на годинешниот натпревар за индустриски дизајн на производи - „Red Dot” ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot 208 GTi и RCZ возат со „мотор на годината“ Награди - Peugeot 208 GTi
Peugeot 208 GTi и RCZ возат со „мотор на годината“
Оваа година престижната награда се доделуваше во дури 11 категории а во онаа за мотори помеѓу 1,4 и 1,8 литри приматот го понесе 1,6 бензинскиот мотор со директно вбризгување и 200 КС... Повеќе
 
 
 Доделена наградата за најдобар мотор во 2013-та Награди -
Доделена наградата за најдобар мотор во 2013-та
Неодамна заврши годинашниот избор за „Мотор на годината“ ... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti во сопственост на Ралф Лорен е најубав автомобил на годинашната Villa d'Etse Награди - Bugatti
Bugatti во сопственост на Ралф Лорен е најубав автомобил на годинашната Villa d'Etse
Дури 50 автомобили и 35 мотоцикли оваа година се натпреваруваа во неколку категории... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo Discо Volante освои награда за најдобро дизајниран прототип Награди - Alfa Romeo
Alfa Romeo Discо Volante освои награда за најдобро дизајниран прототип
Неодамна во италијанската Villa d'Este, на езерото Комо се одржа престижниот настан кој со години наназад им оддава почести на најпрефинетите олд-тајмери во светот, но исто така, во негови рамки по пат на јавн... Повеќе
 
 
BMW BMW е најдобриот и најмоќниот автомобилски бренд !? Награди - BMW
BMW е најдобриот и најмоќниот автомобилски бренд !?
Според угледното бизнис списание Forbes, баварскиот производител гордо стои на највисокиот пиедестал, пред Toyota, Mercedes-Benz, Honda, Audi и Volkswagen... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Шпанија: Alfa Romeo 4C е „Најдобриот спортски автомобил за 2013“ Награди - Alfa Romeo
Шпанија: Alfa Romeo 4C е „Најдобриот спортски автомобил за 2013“
Alfa Romeo 4C е добитник на наградата „Најдобар спортски автомобил за 2013“, доделена на четвртото издание на натпреварот организиран од страна на „El Economista“, шпански весник специјализиран за економија, с... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Volkswagen Golf е најдобриот автомобил за 2013-та Награди - Volkswagen Golf VII
Volkswagen Golf е најдобриот автомобил за 2013-та
Volkswagen Golf Mk 7 е прогласен за автомобил на годината во светски рамки. Ова е веќе седумнаесеттата награда со која најновиот хечбек од VW се закити од неговото лансирање во ноември минатата година... Повеќе
 
 
Jaguar F-Type Cabrio Jaguar F-Type е најдобро дизајнираниот автомобил во 2013-та Награди - Jaguar F-Type Cabrio
Jaguar F-Type е најдобро дизајнираниот автомобил во 2013-та
Jaguar F-Type е несомнено прекрасна машина, а ова го потврди и признанието 2013 World Car Design of the Year со кое моделот се закити минатата недела, во рамки на манифестацијата New York Auto Show... Повеќе
 
 
Citroën Citroen ги додели наградите за креативност Награди - Citroën
Citroen ги додели наградите за креативност
Оваа година учесниците требаше да изработат апликации за мобилни телефони кои би им го олесниле патувањето на возачите... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013 Награди - Tesla Model S
Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013
Луксузниот, моќен и опремен со кул технологија Tesla Model S додадe уште една награда на своето конто освојувајќи го признанието за најеколошки автомобил на годината... Повеќе
 
 
BMW BMW е највреден автомобилски бренд за 2012-та Награди - BMW
BMW е највреден автомобилски бренд за 2012-та
Се чини дека минатата година беше многу успешна за BMW. Баварската компанија оствари екстремно добра продажба и го урна сопствениот рекорд во производство, а во меѓувреме дојде и уште едно признание, на особен... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Golf избран за Автомобил на годината во Европа Награди - Volkswagen Golf VII
Golf избран за Автомобил на годината во Европа
Можеби и очекувано, Volkswagen повторно ја собра наградата за Автомобил на годината на Стариот Континент... Повеќе
 
 
Fiat Panda Fiat Panda помина 16.000 километри без престан! Награди - Fiat Panda
Fiat Panda помина 16.000 километри без престан!
Авантуристите Фил Јанг и Пол Брејс поминаа фантастични 10.000 милји (16.000 километри) возење без престан со новата Fiat Panda, што е нов светски рекорд!... Повеќе
 
 
_ Финалисти за светски автомобил на годината Награди - _
Финалисти за светски автомобил на годината
Објавени се финалистите за Светски автомобил на годината, многу од нив очекувано осомничени... Повеќе
 
 
_ Моторите на Honda се најдоверливи, на Audi најрасипливи! Награди - _
Моторите на Honda се најдоверливи, на Audi најрасипливи!
Според истражувањата на британски Warranty Direct, моторите на Honda и Toyota се најдоверливи, односно се расипуваат најмалку... Повеќе
 
 
_ Познати 8-те финалисти за наградата Car of the Year 2013 Награди - _
Познати 8-те финалисти за наградата Car of the Year 2013
Во продолжение, можете да ги видите најдобрите осум автомобили лансирани во 2012-та година. Победникот ќе биде познат во март... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT86 е Top Gear автомобил на годината 2012-та Награди - Toyota GT-86
Toyota GT86 е Top Gear автомобил на годината 2012-та
Jeremy Clarkson толку го испофали, што со сигурност ќе им набие комплекс на останатите, далеку поскапи конкуренти... Повеќе
 
 
Fiat Panda 4x4 Top Gear: Fiat Panda 4x4 е најдобар SUV за 2012-та Награди - Fiat Panda 4x4
Top Gear: Fiat Panda 4x4 е најдобар SUV за 2012-та
Сите знаеме колку многу треба да има еден автомобил за да ги воодушеви пребирливите Top Gear водители. Очигледно, Panda 4x4 има многу... Повеќе
 
 
Fiat Panda Fiat Panda Natural Power е најеколошкиот автомобил Награди - Fiat Panda
Fiat Panda Natural Power е најеколошкиот автомобил
Ова признание добива дополнително значење, ако се земе во предвид дека е доделено во Швајцарија. А сите знаеме каква земја е таа... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroën DS3 е бр. 1 увозен автомобил во Германија Награди - Citroën DS3
Citroën DS3 е бр. 1 увозен автомобил во Германија
DS3 уште еднаш ја потврдува својата моќ да привлекува внимание и надвор од границите на Франција, со оваа престижна награда... Повеќе
 
 
Peugeot Expert Tepee Peugeot Expert Tepee – најдобро такси возило во Франција Награди - Peugeot Expert Tepee
Peugeot Expert Tepee – најдобро такси возило во Франција
Оваа награда е доделена од Official Taxi... Повеќе
 
 
_ Погледнете кои се добитниците на “Златен Волан 2012” Награди - _
Погледнете кои се добитниците на “Златен Волан 2012”
Поделени во седум категории, каде доминираа Германските автомобили... Повеќе
 
 
Ford C-MAX Ford со 2 финалисти за Green Car Of The Year 2013 Награди - Ford C-MAX
Ford со 2 финалисти за Green Car Of The Year 2013
Од вкупно 5 кандидати, заедно со Dodge Dart Aero, Mazda CX-5 и Toyota Prius C ... Повеќе
 
 
Peugeot Onyx Concept Peugeot Onyx награден – најдобар концепт во Париз Награди - Peugeot Onyx Concept
Peugeot Onyx награден – најдобар концепт во Париз
И тоа од страна на најмеродавното можно жири – публиката... Повеќе
 
 
Fiat 500L Fiat 500L во финалето за Autobest 2013 Награди - Fiat 500L
Fiat 500L во финалето за Autobest 2013
Додека FAS Крагуевац е прогласен за Companybest 2013... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Погледнете ги кандидатите за наградата Car Of The Year 2013 Награди - Toyota GT-86
Погледнете ги кандидатите за наградата Car Of The Year 2013
На листата има секакви – од компакти, седани, спортски, луксузни... Повеќе
 
 
Fiat Fiat рамо до рамо со BMW, според DJSI Награди - Fiat
Fiat рамо до рамо со BMW, според DJSI
Fiat доби 91 од можни 100 поени според Dow Jones Sustainability Index (DJSI)... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 подобар од Audi A1, според AutoExpress Награди - Peugeot 208
Peugeot 208 подобар од Audi A1, според AutoExpress
Покрај ова, трета година по ред - во категоријата Coupe, најдoбар е Peugeot RCZ... Повеќе
 
 
Volkswagen VW се закити со наградата “Мотор на годината” Награди - Volkswagen
VW се закити со наградата “Мотор на годината”
Престижната награда “Engine Of The Year” ја доби 1.4-литарскиот TSI на Германците... Повеќе
 
 
Volvo C30 Volvo C30 Electric е “Green Car Of The Year” во Кина Награди - Volvo C30
Volvo C30 Electric е “Green Car Of The Year” во Кина
Со тоа, Volvo е награден за придонесот за зачувување на животната средина... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 е бр. 1 комерцијално возило во Германија Награди - Peugeot 208
Peugeot 208 е бр. 1 комерцијално возило во Германија
Наградата е доделена од магазинот FIRMENATO, во соработка со DEKRA... Повеќе
 
 
Audi RS3 2.5-литарскиот TFSI на Audi – Мотор на годината 2012-та Награди - Audi RS3
2.5-литарскиот TFSI на Audi – Мотор на годината 2012-та
Трета година по ред, најдобар мотор во категорија помеѓу 2 и 2.5-литарски мотори... Повеќе
 
 
Audi A3 Ова се кандидатите за наградата Car Of The Year 2013 Награди - Audi A3
Ова се кандидатите за наградата Car Of The Year 2013
Минатата 2012-та година, оваа награда ја освои(ја) Opel Ampera/Chevrolet Volt... Повеќе
 
 
Opel Astra GTC Opel Astra GTC добитник на “Red Dot” наградата за дизајн Награди - Opel Astra GTC
Opel Astra GTC добитник на “Red Dot” наградата за дизајн
Одлучувачки фактори беа впечатливиот дизајн и панорамското ветробранско стакло... Повеќе
 
 
 Ова се ѕвездите на Concorso di Eleganza Villa d'Este Награди -
Ова се ѕвездите на Concorso di Eleganza Villa d'Este
Најпрестижниот настан кој ја слави историјата на автомобилизмот... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo награден за 4C и 6С 1750 GS од 1933-та Награди - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo награден за 4C и 6С 1750 GS од 1933-та
Concorso di Eleganza во Villa d'Este, еден од најпрестижните автомобилски настани... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Новиот Hyundai i30 ја освои наградата “Value for money” Награди - Hyundai i30
Новиот Hyundai i30 ја освои наградата “Value for money”
Според оценките на реномираниот германски авто-магазин “Auto Zeitung”... Повеќе
 
 
Volkswagen Up! VW up! - Светски Автомобил на годината за 2012 Награди - Volkswagen Up!
VW up! - Светски Автомобил на годината за 2012
Oваа важна награда беше доделена на авто-саемот во Њу Јорк... Повеќе
 
 
Peugeot Tepee Peugeot Partner Tepee - „Возило на годината - 2012“ во Русија Награди - Peugeot Tepee
Peugeot Partner Tepee - „Возило на годината - 2012“ во Русија
Оваа престижна награда ја доби мултифункционалното возило на Peugeot... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroën DS5 – автомобил на годината според AFPA Награди - Citroën DS5
Citroën DS5 – автомобил на годината според AFPA
Наградата беше прославена во Шпанија со екстравагантно 3D Show... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Уште едно во низата признанија за Hyundai Elantra Награди - Hyundai Elantra
Уште едно во низата признанија за Hyundai Elantra
“Автомобил на годината во Јужна Африка за 2012-та година”... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz B-Class Новата B-Class e “Зимски автомобил на годината“ Награди - Mercedes-Benz B-Class
Новата B-Class e “Зимски автомобил на годината“
Наградата ја доделува водечкиот фински авто магазин “Tehnikan Maalima”.... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Двојна награда за Peugeot во Португалија Награди - Peugeot 508
Двојна награда за Peugeot во Португалија
Моделите 508 и 3008 HYbrid4 се наградени во две различни категории... Повеќе
 
 
 Ampera и Volt - Европски автомобил на годината 2012 Награди -
Ampera и Volt - Европски автомобил на годината 2012
Opel Ampera/Chevrolet Volt се неприкосновени победници со 330 поени... Повеќе
 
 
KIA Rio Kia Rio е автомобил на годината во Македонија, според Авто Плус Награди - KIA Rio
Kia Rio е автомобил на годината во Македонија, според Авто Плус
Во организација на магазинот Авто Плус, Kia Rio беше прогласен за автомобил на годината во нашата земја. Наградата за најдобар SUV, која се доделува за прв пат оваа година, ја доби SsangYong Korando... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi Q3 освои 5 ѕвездички на Euro NCAP „краш“ тестот Награди - Audi Q3
Audi Q3 освои 5 ѕвездички на Euro NCAP „краш“ тестот
Audi Q3 е прогласен за „најдобар во класата“ во категоријата „мали Off-Road возила 4x4“ на Euro NCAP тестот од страна на Европската иницијатива за заштита на потрошувачите... Повеќе
 
 
Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon освои 2-то место за најиновативен автомобил Награди - Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon освои 2-то место за најиновативен автомобил
Новата Lancia Ypsilon ја започна новата година освојувајќи го второто место на "Innovation Award of the Year", изгласана од страна на читателите на италијанското списание Quattroruote... Повеќе
 
 
 Aвтомобил на годината за 2012 година Награди -
Aвтомобил на годината за 2012 година
Годинешниот жири за „Автомобил на годината“ и оваа година ја објави својата листа на автомобили-кандидати кои по одредени критериуми се заслужни да го носат овој епитет... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Peugeot 508 го освојува светот Награди - Peugeot 508
Peugeot 508 го освојува светот
Избран за „Возило на годината“ за 2012 година, Peugeot 508 е модел кој за прв пат ја покажа насоката во која понатаму ќе се развива брендот ... Повеќе
 
 
Citroën DS5 CITROËN е награден за престижните DS модели Награди - Citroën DS5
CITROËN е награден за престижните DS модели
Францускиот магазин “L’Automobile Magazine” го награди домашниот бренд за значајноста на линијата на DS, додека DS5 Hybrid4 ја доби наградата за „најзелен“ автомобил ... Повеќе
 
 
 Петте најубави возила, според eCityofStyle Награди -
Петте најубави возила, според eCityofStyle
eCityofStyle, глобалниот информативен сајт, по 12-ти пати ги претстави Auto Style Awards наградите каде се избраа петте најубави возила ... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Yaris најекономичен на “UK Marathon” и тоа со бензински мотор! Награди - Toyota Yaris
Yaris најекономичен на “UK Marathon” и тоа со бензински мотор!
Нешто што не се случува баш често – новиот Toyota Yaris победи на традиционалниот UK Marathon за економичност на возилата, победувајќи дизели со бензински мотор... Повеќе
 
 
Toyota 129 km/h со возило кое се движи на воздух Награди - Toyota
129 km/h со возило кое се движи на воздух
Веројатно годинава Јапонците одлучија да се обидат да срушат цела плејада рекорди, па така по рекордот за најбрз електричен автомобил и најбрз сериски автомобил (Lexus LF-A Nirburgring) на Нирбургринг, овој па... Повеќе
 
 
Toyota Toyota постави рекорд на Нирбургринг за електрично возило Награди - Toyota
Toyota постави рекорд на Нирбургринг за електрично возило
Јапонскиот производител, сакајќи да покаже до каде стигнал со електричниот погон, ни покажува и дека полека но сигурно, високо октанските мотори ќе им го отстапат местото на електричните... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Признание за Mazda за системот за надзор на мртвиот агол Награди - Mazda 3 old
Признание за Mazda за системот за надзор на мртвиот агол
Системот за надзор на задниот мртов агол (RVM – Rear Vehicle Monitoring) на Mazda3 следниот месец во рамките на автосаемот во Франкфурт ќе го прими признанието Euro NCAP Advanced. ... Повеќе
 
 
Toyota TOYOTA е број еден според “ Global Green Brands Report “ Награди - Toyota
TOYOTA е број еден според “ Global Green Brands Report “
Важна е и „зелената“ димензија на производите... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari ги прогласи победниците на дизајнерскиот натпревар Награди - Ferrari
Ferrari ги прогласи победниците на дизајнерскиот натпревар
Кога во жирито ви седат претставници на Ferrari и Pininfarina, причина за пријавување на натпреварот секако има... Повеќе
 
 
 Дизајнерот на Volkswagen, Walter de’Silva доби посебно одликување Награди -
Дизајнерот на Volkswagen, Walter de’Silva доби посебно одликување
Kој го бива, го бива... Повеќе
 
 
Volkswagen Флотни Награди 2011 за Polo и Golf Награди - Volkswagen
Флотни Награди 2011 за Polo и Golf
VW возилата продолжуваат со освојување на награди... Повеќе
 
 
Audi Audi  наградува за иновативните идеи Награди - Audi
Audi наградува за иновативните идеи
Audi е вистинско место доколку имате идеја... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009 SLS AMG прогласен за најспортски автомобил во својата класа Награди - Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009
SLS AMG прогласен за најспортски автомобил во својата класа
Читателите на германскиот авто магазин “Sport Auto” го дадоа својот глас... Повеќе
 
 
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C concept избран е за најубав концептен автомобил на годината Награди - Alfa Romeo 4C 2019
Alfa Romeo 4C concept избран е за најубав концептен автомобил на годината
Читателите на германскиот магазин Auto Bild го избрале Alfa Romeo 4C Concept за „Најубав концептен автомобил на годината“... Повеќе
 
 
Fiat Мотор на годината 2011 Награди - Fiat
Мотор на годината 2011
13-ти пат по ред International Engine of the Year Award.Еве ги лауреатите по категории... Повеќе
 
 
Peugeot 207 Peugeot 207 – најдоверлив европски автомобил! Награди - Peugeot 207
Peugeot 207 – најдоверлив европски автомобил!
Според анaлизите направени од осигурителната компанија Warranty Direct, Peugeot возилата прогласени за најдоверливи во Европа... Повеќе
 
 
Citroën C4 DS4 i C4 со “германски” награди за најдобар дизајн Награди - Citroën C4
DS4 i C4 со “германски” награди за најдобар дизајн
По добивањето на титулата "Најубав автомобил 2011. година " на Меѓународниот автомобилски фестивал, Citroen DS4 доби уште една награда," Ауто Билд "2011" .... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen освои награда Engine of the Year за 1.4 TSI Награди - Volkswagen
Volkswagen освои награда Engine of the Year за 1.4 TSI
Повторно, VW ја освои наградата Engine of the Year, во класа помеѓу 1.0 до 1.4 литри, за својот мотор 1.4 TSI. ... Повеќе
 
 
Fiat Fiat и Ferrari со награди за мотор на годината Награди - Fiat
Fiat и Ferrari со награди за мотор на годината
Германците последните неколку години беа неприкосновени за наградите за интернационален мотор на годината.... Повеќе
 
 
Nissan LEAF Nissan Leaf – World Car Of The Year 2011 Награди - Nissan LEAF
Nissan Leaf – World Car Of The Year 2011
Уште еден доказ дека иднината е во електричните автомобили... Повеќе
 
 
Audi Audi го потврдува приматот на број 1 премиум бренд Награди - Audi
Audi го потврдува приматот на број 1 премиум бренд
Audi уште еднаш докажува дека e најдобар меѓу најдобрите, сега со наградата најуспешен премиум бренд во сегментот возила со погон на сите тркала... Повеќе
 
 
Lexus Lexus на врвот според J.D.Power Награди - Lexus
Lexus на врвот според J.D.Power
Lexus е највисоко рангирана премиум автомобилска марка според задоволството на клиентите, гласи заклучокот од истражувањето на J.D.Power CSI (Customer Service Index) за 2011 година, во Северна Америка... Повеќе
 
 
 World Car Of The Year – Audi A8, BMW 5 или Nissan Leaf? Награди -
World Car Of The Year – Audi A8, BMW 5 или Nissan Leaf?
На прес конференцијата во Женева, жирито на Светскиот автомобил за 2011 го објави списокот на финалните три кандидати за оваа престижна награда ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот Swift е прогласен за автомобил на годината во Јапонија Награди - Suzuki Swift
Новиот Swift е прогласен за автомобил на годината во Јапонија
Во силната европска и јапонска конкуренција, токму новиот Swift е лауреатот во земјата на изгрејсонцето ... Повеќе
 
 
Audi Награди за A7 Sportback и А6 allroad quattro Награди - Audi
Награди за A7 Sportback и А6 allroad quattro
Audi A7 Sportback е најубав автомобил според „AutoBild", а читателите на списанието „off road“ го избраа Audi А6 allroad quattro за најдобар модел во „Crossover" класата.... Повеќе
 
 
 Четири модели на BMW групацијата освоија Good Design награда! Награди -
Четири модели на BMW групацијата освоија Good Design награда!
BMW серија 5 седан, MINI Countryman, BMW S 1000 RR и BMW серија 6 концепт се закитија оваа награда за дизајн. ... Повеќе
 
 
 Објавени кандидатите за Светски Автомобил на Годината Награди -
Објавени кандидатите за Светски Автомобил на Годината
Едно е сигурно – годинава Volkswagen нема да може да направи хет трик со трета победа по ред на изборот за автомобил на годината во светот, но затоа Nissan Leaf ќе може да ја заокружи добрата година, по победа... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината! Награди - Citroën DS4
Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината!
Citroen DS4 е втор по ред модел на DS линијата прогласен за „Најубав автомобил на годината“.Во изборот учествувале 60.000 посетители на интернет од вкупно 62 земји. ... Повеќе
 
 
Fiat TwinAir моторот на Fiat ја освои наградата за технолошки развој Награди - Fiat
TwinAir моторот на Fiat ја освои наградата за технолошки развој
Меѓу наградите доделени на “Die Besten Autos 2011” – конкурс организиран од германското списание Auto Motor und Sport co активно учество на читателите, кои со својот глас избираат победници во разни категории ... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Giulietta е компакт на годината, според Auto Motor und Sport Награди - Alfa Romeo Giulietta 2019
Giulietta е компакт на годината, според Auto Motor und Sport
Мегапосакуваните модели Giulietta и MiTo, ја започнуваат 2011-та со значајни признанија во Италија, ама и во Германија. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen најбезбедни во САД Награди - Volkswagen
Volkswagen најбезбедни во САД
Volkswagen успешно го помина безбедносниот тест во САД, со најмногу освоени поени од сите производители досега... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Superb е прогласен за семеен автомобил на годината Награди - Škoda Superb - old
Superb е прогласен за семеен автомобил на годината
Извонреден крај на годината, во Велика Британија Škoda го слави Superb како врвен модел на марката кој беше прогласен за семеен автомобил на годината од страна на хит шоу Fifth Gear.... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra е најпопуларен автомобил на koli.com.mk во 2010-година Награди - Opel Astra - 2011
Opel Astra е најпопуларен автомобил на koli.com.mk во 2010-година
Ви ја претставуваме листата на најпопуларни автомобили на Koli.com.mk во 2010-га година. Листата не ја создадовме ние, напротив, ја создадовте Вие, посетителите на koli.com.mk, со клик на секоја поединечна стр... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011 Награди - Citroën DS3
Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011
Citroen DS3 e апсолутниот победник во изборот на најдобрите автомобили, според реномираната англиска Top Gear. ... Повеќе
 
 
Nissan Nissan Leaf прогласен за Европски автомобил на годината! Награди - Nissan
Nissan Leaf прогласен за Европски автомобил на годината!
59-те судии од 29 европски држави, можеби малку и неочекувано, со 257 бодови, го прогласија Nissan Leaf за европски автомобил на годината. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI Golf VI Blue-e-motion победник на Future Car Challenge! Награди - Volkswagen Golf VI
Golf VI Blue-e-motion победник на Future Car Challenge!
Популарниот Golf VI со својата електрична изведба покажа дека е одлична алтернатива на хибридните модели.... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината  Награди - Alfa Romeo Giulietta 2019
Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината
Жирото на една од најпрестижните награди во автомобилската индустрија, Европски автомобил на годината, ја објави кратката листа на кандидати 59 автомобилски новинари од 23 европски земји ... Повеќе
 
 
Peugeot iOn eCarTec Award 2010 за Peugeot iOn Награди - Peugeot iOn
eCarTec Award 2010 за Peugeot iOn
Во денови кога ние од koli.com.mk објавуваме повеќе информции за електричните возила, еве и една награда... Повеќе
 
 
Fiat TwinAir моторот со два цилиндари на Fiat ја освои наградата “Technobest 2010” Награди - Fiat
TwinAir моторот со два цилиндари на Fiat ја освои наградата “Technobest 2010”
Втора година по ред, Fiat ја добива наградата Technobest, овој пат за иновативниот, двоцилиндарски Twinair бензинец, кој е единствен мотор од таков тип во светот... Повеќе
 
 
 Објавени финалистите на 2010 Green Car of the Year Награди -
Објавени финалистите на 2010 Green Car of the Year
Green Car магазинот ги објави петте кандидати за 2011 Green Car of the year наградата. Главната борба веројатно ќе ја водат Nissan Leaf и Chevrolet Volt... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Giulietta 2019 Alfa Romeo Giulietta прогласен за “Auto Europa 2011” Награди - Alfa Romeo Giulietta 2019
Alfa Romeo Giulietta прогласен за “Auto Europa 2011”
Италијанскиот премиум компакт, ја доби наградата за најдобар автомобил од Италијанската Унија на новинари Аутомотив (UIGA), во конкуренција на 40 финалисти... Повеќе
 
 
Volkswagen Transporter Комби Passat TDI помина 2.464 km со еден резервоар Награди - Volkswagen Transporter Комби
Passat TDI помина 2.464 km со еден резервоар
VW Passat со дизел моторот 1,6 со 105 КС, постави нов светски рекорд, во најмногу поминати километри со еден резервоар гориво, поточно неверојатни 2.464 km!... Повеќе
 
 
Fiat Doblo Cargo Classic - old Fiat Doblo Cargo интернационален ван на годината Награди - Fiat Doblo Cargo Classic - old
Fiat Doblo Cargo интернационален ван на годината
Новото Doblo Cargo на Fiat, беше прогласено за најдобро на изборот на “International Van of the Year 2011”... Повеќе
 
 
 Европски автомобил на годината 2011 – кандидати Награди -
Европски автомобил на годината 2011 – кандидати
Жирито на престижниот европски избор Car of the Year, го објави списокот на номинираните кандидати за 2011 година... Повеќе
 
 
 Четири нови лауреати на EuroNCAP тестирањата Награди -
Четири нови лауреати на EuroNCAP тестирањата
На најновите тестирања на EuroNCAP, сите модели се здобија со максимални пет ѕвездички за безбедност, односно Citroen C4, Honda CR-Z, Hyundai ix35 и Suzuki Swift... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Hyundai Genesis најквалитетен премиум седан во Америка Награди - Hyundai Genesis
Hyundai Genesis најквалитетен премиум седан во Америка
Hyundai продолжува со награди на американскиот пазар. Премиум седан моделот Genesis, во “Total Quality” индексот, заврши пред етаблираните јапонски и европски конкуренти.... Повеќе
 
 
Dacia Сопствениците на Dacia, подеднакво задоволни како оние на BMW! Награди - Dacia
Сопствениците на Dacia, подеднакво задоволни како оние на BMW!
Последните истражувања на JD Power во Германија, покажаа дека сопствениците на Dacia, се подеднакво задоволни од својот автомобил како сопствениците на BMW, односно позадоволни од оние на Audi, Mazda, Toyota... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Wagon Hyundai собира награди за комфор и практичност Награди - Hyundai i30 Wagon
Hyundai собира награди за комфор и практичност
Очигледно, корејскиот производител не случајно е на четвртото место на најпродаваните автомобилски брендови. Со нови награди за најдобри во класата, се закитија i30, и новиот ix35... Повеќе
 
 
Fiat FPT 1.4 Turbo моторот на Fiat прогласен за најдобар нов мотор на годината Награди - Fiat
FPT 1.4 Turbo моторот на Fiat прогласен за најдобар нов мотор на годината
Моторите FPT 1.4 Turbo, со кои започна револуционерната технологија Multiair, го добија престижното признание “Engine of the Year” („Мотор на годината“) во категоријата најдобар нов мотор во годината. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009 Mercedes SLS AMG e најатрактивен автомобил во Германија Награди - Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009
Mercedes SLS AMG e најатрактивен автомобил во Германија
Целосно заслужено мораме да признаеме! Со нашата констатација се согласија и 100 000 читатели на Auto Bild, кој го изгласаа SLS AMG за најатрактивен автомобил во Германија... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 VW Polo – Светски автомобил на годината Награди - Volkswagen Polo 2009
VW Polo – Светски автомобил на годината
Најмалиот модел на Volkswagen, се закити со ласкавата награда за светски автомобил на годината, победувајќи ги Mercedes E-Class и Toyota Prius... Повеќе
 
 
Toyota Тоyota автомобилите најдоверливи во 2009 година, според TUV Награди - Toyota
Тоyota автомобилите најдоверливи во 2009 година, според TUV
Најуспешната марка на возила во 2009 година според TUV извештајот победи во истражувањето во кое беа опфатени преку 200 модели. ... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Новата Astra е добитник на престижната RED DOT награда за дизајн Награди - Opel Astra - 2011
Новата Astra е добитник на престижната RED DOT награда за дизајн
Уште една нова награда за новата Astra. ... Повеќе
 
 
Fiat Fiat – најеколошки бренд во Европа Награди - Fiat
Fiat – најеколошки бренд во Европа
Италијанскиот производител на автомобили, трета година по ред е прогласен за најеколошки бренд во Европа. ... Повеќе
 
 
 Vredestein најдобра зимска гума според ADAC Награди -
Vredestein најдобра зимска гума според ADAC
Ги пренесуваме паралелните резултати на зимските гуми со димензии од 185/60 R14 и 205/55 R16... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes E-Class со награда за најдобра конструкција Награди - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes E-Class со награда за најдобра конструкција
Најновата генерација на претставникот од бизнис класата на Mercedes, ја освои наградата за најдобра конструкција, “EuroCarBody Award 2009”. Наградата беше доделена на конференцијата за изработка на автомобилск... Повеќе
 
 
 Познати финалистите за 'Европски автомобил на годината 2010' Награди -
Познати финалистите за 'Европски автомобил на годината 2010'
Европското жири ја одреди финалната листа на автомобили, а најдобриот ќе се закити со престижната титула 'Европски автомобил на годината 2010'... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 - old Наградата “Auto Europa“ во рацете на Peugeot 3008 Награди - Peugeot 3008 - old
Наградата “Auto Europa“ во рацете на Peugeot 3008
Peugeot 3008 е овогодишен добитник на престижната награда “Auto Europa“, која секоја година се доделува во Фиренца, Италија. ... Повеќе
 
 
Mazda Mazda прогласена за “Најдобар производител на автомобили” Награди - Mazda
Mazda прогласена за “Најдобар производител на автомобили”
Според наградите Which?, Mazda е прогласена за најдобра автомобилска компанија. Наградата се доделува на компанијата која најдобро им служи и ги задоволува интересите на своите купувачи.... Повеќе
 
 
Honda Accord Tourer Honda Accord Tourer ја доби “red dot” наградата за дизајн и квалитет Награди - Honda Accord Tourer
Honda Accord Tourer ја доби “red dot” наградата за дизајн и квалитет
Red dot е една од најпочитуваните награди кога е во прашање дизајнот на возилата и квалитетот на завршната обработка, т.е. впечатокот што тие го оставаат на прв поглед и на допир.... Повеќе
 
 
Lexus LS 600 Hybrid Jaguar XJ и Lexus LS 600hL прогласени за автомобили со најдобра задна клупа Награди - Lexus LS 600 Hybrid
Jaguar XJ и Lexus LS 600hL прогласени за автомобили со најдобра задна клупа
Наградата Chauffeur Car of the Year, која се доделува на автомобилите во кои е најубаво да ве возат, т.е. имаат најудобна и најопремена задна клупа, ја добија Jaguar XJ во продолжената верзија и хибридниот L... Повеќе
 
 
Fiat “eco:Drive” на Fiat освојува и интернационални награди Награди - Fiat
“eco:Drive” на Fiat освојува и интернационални награди
По светската промоција на ланскиот саем во Париз, иновативниот “eco:Drive” на Fiat беше широко прифатен од корисниците на Fiat, а стигна и до таму да освојува награди на маркетинг фестивали.... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso Уште една награда за Spacebox-от на Citroen Награди - Citroën C3 Picasso
Уште една награда за Spacebox-от на Citroen
Citroen C3 Picasso на изборот на читателите на магазинот Auto Express се закити наградата “Моноволумен на годината“, што е негова четврта награда во низа... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen Grand C4 Picasso непобедлив на What Car Green наградите Награди - Citroën C4 Picasso - old
Citroen Grand C4 Picasso непобедлив на What Car Green наградите
Миленикот на модерното семејство, Citroen Grand C4 Picasso, именуван е за „Best Green MVP“ (Најдобар зелен моноволумен) втора година по ред на What Car?’s Green Awards.... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso и C5 Tourer добија награди за најдобри дизел автомобили Награди - Citroën
C3 Picasso и C5 Tourer добија награди за најдобри дизел автомобили
Потполно новиот Citroen C3 Picasso и елегантниот Citroen C5 Tourer прогласени се за „Најдобар моноволумен“ и „Најдобар караван“ во избор на What Diesel Car 2009.... Повеќе
 
 
Citroën „Жабата“ стана Мис на светот Награди - Citroën
„Жабата“ стана Мис на светот
Жирито составено од највлијателните дизајнери на автомобили на светот донесе конечна одлука: Citroen DS е најубавиот автомобил на сите времиња.... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso Троен успех на Citroen на Topgear.com наградите Награди - Citroën C3 Picasso
Троен успех на Citroen на Topgear.com наградите
Според најпочитуваниот британски автомагазин, Top Gear, C3 Picasso е семеен автомобил на годината, а Sebastian Loeb и Gilles Vidal се личности на годината.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Моторите на Honda се најдоверливи, на Audi најрасипливи!

Повеќе >
_ Моторите на Honda се најдоверливи, на Audi најрасипливи!
 
Opel Astra е најпопуларен автомобил на koli.com.mk во 2010-година
Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011
Vredestein најдобра зимска гума според ADAC
Објавени кандидатите за Светски Автомобил на Годината
Објавени финалната листа за Европски автомобил на годината
Европски автомобил на годината 2011 – кандидати
Passat TDI помина 2.464 km со еден резервоар
Погледнете ги кандидатите за “Автомобил на годината 2015”
Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината!
Архива на Награди


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил