дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
 
ТОП 5
   
_ Топ 10 најпродавани автомобили во светот во 2015 година Топ 10 најпродавани автомобили во светот во 2015 година

Излегоа и првите бројки за продажбата на автомобили во светот и еве ги 10-те најпродавани модели во светски рамки во 2015 година...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_ Топ 10 најпродавани автомобили во светот во 2015 година ТОП 5 - _
Топ 10 најпродавани автомобили во светот во 2015 година
Излегоа и првите бројки за продажбата на автомобили во светот и еве ги 10-те најпродавани модели во светски рамки во 2015 година... Повеќе
 
 
_ Чистење на светлата со паста за заби? Топ 5 лесни и брзи совети за Вашиот автомобил! ТОП 5 - _
Чистење на светлата со паста за заби? Топ 5 лесни и брзи совети за Вашиот автомобил!
Многумина од Вас сигурно наишле на најразлични проблеми со својот автомобил и решението најчесто било да купите средство или уред за таа намена во најблискиот маркет, но ние имаме друго, многу полесно решение... Повеќе
 
 
_ Топ 20 најпродавани марки на автомобили во Европа за 2015 година ТОП 5 - _
Топ 20 најпродавани марки на автомобили во Европа за 2015 година
Продажбата на автомобили на најголемите пазари во Европа достигна 10 милиони автомобили и еве кои се најпопуларните марки... Повеќе
 
 
_ Топ 10 најдобри игри со коли за 2016 година ТОП 5 - _
Топ 10 најдобри игри со коли за 2016 година
Ние во koli.com.mk редовно се загреваме со Forza Motorsport 6 и F1 2015 пред да ги возиме тест автомобилите, но има и други супер квалитетни тркачки игри кои можете да ги пробате во 2016... Повеќе
 
 
_ Топ 10 автомобили со најдобар дизајн за 2015 година ТОП 5 - _
Топ 10 автомобили со најдобар дизајн за 2015 година
Автомобилската индустрија годинава не почести со неколку фантастични дизајни, а еве ги десетте автомобили со најубав и највпечатлив дизајн за 2015 година... Повеќе
 
 
_ Топ 5 автомобили со најлоши пропорции ТОП 5 - _
Топ 5 автомобили со најлоши пропорции
Кај автомобилите, гледано низ историјата, има неколку стандардни изведби – седан, хечбек, издолжен хечбек или лифтбек, купе, моноволумен, теренец... Но има и автомобили кои сакаат да бидат спој на неколку рабо... Повеќе
 
 
BMW 5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz ТОП 5 - BMW
5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz
Во светот на луксузните автомобили, има нешто што го знаеме како светото германско тројство – Mercedes – Benz, BMW и Audi. Но, ако бидеме искрени, главното ривалство е сепак меѓу Штутгарт и Минхен... Повеќе
 
 
_ „Коли“ избира: Топ 5 автомобили на саемот во Франкфурт ТОП 5 - _
„Коли“ избира: Топ 5 автомобили на саемот во Франкфурт
Последниве неколку дена, целосно го покривме најголемиот саем за автомобили во Европа. Видовме многу новитети и концепти кои покажаа каде ќе се движи автомобилската индустрија во иднината... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz

Повеќе >
BMW 5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz
 
Топ 10 најпродавани автомобили во светот во 2015 година
Топ 10 автомобили со најдобар дизајн за 2015 година
Чистење на светлата со паста за заби? Топ 5 лесни и брзи совети за Вашиот автомобил!
Топ 20 најпродавани марки на автомобили во Европа за 2015 година
Топ 10 најдобри игри со коли за 2016 година
„Коли“ избира: Топ 5 автомобили на саемот во Франкфурт
Топ 5 автомобили со најлоши пропорции
Архива на ТОП 5


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил