дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Интервју
 
Интервју
   
Ford Focus ST Интервју: Jürgen Gagstatter, главен инженер за спортски автомобили на Ford Europe Интервју: Jürgen Gagstatter, главен инженер за спортски автомобили на Ford Europe

Како што веројатно веќе сте запознаени, имавме можност да го повозиме новиот Focus ST на специјална промоција во Германија. За време на престојот во Келн, имавме и несекојдневна можност да поразговараме со Jürgen Gagstatter, главниот инженер за спортската програма на Ford Europe...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Ford Focus ST Интервју: Jürgen Gagstatter, главен инженер за спортски автомобили на Ford Europe Интервју - Ford Focus ST
Интервју: Jürgen Gagstatter, главен инженер за спортски автомобили на Ford Europe
Како што веројатно веќе сте запознаени, имавме можност да го повозиме новиот Focus ST на специјална промоција во Германија. За време на престојот во Келн, имавме и несекојдневна можност да поразговараме со Jür... Повеќе
 
 
_  Отсега и во Македонија - Професионално тјунирање со уредите на AlienTech Интервју - _
Отсега и во Македонија - Професионално тјунирање со уредите на AlienTech
Alientech е италијанска компанија основана во 1991 година, во гратчето Трино. Почетоците на развојот се базираат на истражување на електрониката која во тој период започнува да се вградува во возилата... Повеќе
 
 
Peugeot  Себастијан Лоеб го тестираше Peugeot 208 T16 Pikes Peak Интервју - Peugeot
Себастијан Лоеб го тестираше Peugeot 208 T16 Pikes Peak
Во ова интервју, шампионот ги пренесува првите впечатоци кои ги стекнал при тест возењето на автомобилот ... Повеќе
 
 
Citroën  Интервју со  тркачкиот директор на Citroen, Olivier Quesnel: Интервју - Citroën
Интервју со тркачкиот директор на Citroen, Olivier Quesnel:
Како продолжение на најавите за новата сезона во WRC и претставувањето на Citroen Racing за 2011, ќе објавиме серија на интервјуа со претставници од француската екипа која годинава ќе настапи со WRC верзијата ... Повеќе
 
 
  Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг Интервју -
Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг
Што е лизинг, зошто лизинг, а не кредит, Можни ли се преговори околу цената или условите со лизинг компанијата?... Поразговаравме со генералниот менаџер на NLB Лизинг, Македонија... Повеќе
 
 
Peugeot  Интервју - Fabrice d'ECHALLENS, Peugeot Интервју - Peugeot
Интервју - Fabrice d'ECHALLENS, Peugeot
Патувањето во Дубровник беше прилика и да поразговараме со Г-динот Fabrice d'ECHALLENS, еден од неколкуте водечки личности во Peugeot, со кого разменивме неколку прашања и одговори - иницијално за 3008 и 308CC... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг

Повеќе >
  Интервју - Маја Лапе Трајкова, NLB Лизинг
 
Интервју - Fabrice d'ECHALLENS, Peugeot
Интервју со тркачкиот директор на Citroen, Olivier Quesnel:
Отсега и во Македонија - Професионално тјунирање со уредите на AlienTech
Себастијан Лоеб го тестираше Peugeot 208 T16 Pikes Peak
Интервју: Jürgen Gagstatter, главен инженер за спортски автомобили на Ford Europe
Архива на Интервју


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил