дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт
 
Концепт
   
Volkswagen Golf GTI Новиот VW Golf GTI – без драматични промени Новиот VW Golf GTI – без драматични промени

2.0-литарскиот TSI мотор продуцира 220 КС, а го носи Golf GTI од 0-100 km/h за 6.6 секунди...

fotografii фотографии 5 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
_  Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка Концепт - _
Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка
480.000 долари за автомобил со кои ќе рушите рекорди по песочните дини... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го најави концептот Vmotion 3.0 Концепт - Nissan
Nissan го најави концептот Vmotion 3.0
Концептот на кросовер од иднината, со опција за самоуправување и персонализација на истиот.... Повеќе
 
 
Škoda Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера Концепт - Škoda
Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера
Електричен модел на Škoda ќе биде достапен од 2019 година... Повеќе
 
 
Audi SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback Концепт - Audi
SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback
Новиот Audi E-Tron Sportback е преттставен во вид на цртеж недела дена пред официјалното деби на Саемот за автомобили во Шангај.... Повеќе
 
 
Seat Seat објави тизер фотографија за Aron Концепт - Seat
Seat објави тизер фотографија за Aron
Метежот во Б кросовер сегментот ќе стане уште поголем.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува конкурент на Panamera? Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува конкурент на Panamera?
Според последните сознанија, на претстојниот авто-саем во Женева, Mercedes би требало да претстави најавен концепт за нов модел кој ќе биде директен конкурент на Porsche Panamera. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen планира неколку нови I.D концепти Концепт - Volkswagen
Volkswagen планира неколку нови I.D концепти
Наскоро следи електричен I.D СУВ и спортски модел... Повеќе
 
 
_  CES 2017: Bosch го претстави интериерот на автомобилите од иднината Концепт - _
CES 2017: Bosch го претстави интериерот на автомобилите од иднината
При самоуправување, автомобилот станува врвен компјутерски уред на тркала... Повеќе
 
 
BMW  CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината Концепт - BMW
CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината
Тродимензионални холограми во самоуправувачки автомобил... Повеќе
 
 
Hyundai  CES 2017: Toyota со премиера на Concept-i Концепт - Hyundai
CES 2017: Toyota со премиера на Concept-i
Автомобил кој не може да предизвика судир... Повеќе
 
 
Chrysler  CES 2017: FCA го подготвува концептот Chrysler Portal Концепт - Chrysler
CES 2017: FCA го подготвува концептот Chrysler Portal
Самоуправувачки автомобил со опција за препознавање лица... Повеќе
 
 
_  Rinspeed Oasis е толку зелен што има и градина во себе Концепт - _
Rinspeed Oasis е толку зелен што има и градина во себе
Самоуправувачкиот електричен концепт е наменет за сите урбани ситуации... Повеќе
 
 
Hyundai  Официјално претставен самовозечкиот концепт Hyundai IONIQ Концепт - Hyundai
Официјално претставен самовозечкиот концепт Hyundai IONIQ
Премиерата ќе има на CES, идната година... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan претстави електрична подвижна канцеларија Концепт - Nissan
Nissan претстави електрична подвижна канцеларија
Концептот е-NV200, ефикасност во движење... Повеќе
 
 
_  Први фотографии од автомобилот кој ќе биде главен конкурет на Tesla Концепт - _
Први фотографии од автомобилот кој ќе биде главен конкурет на Tesla
Први фотографии од моделот Atieva Atvus... Повеќе
 
 
_ Renault Trezor – најновото од иднината на Renault Концепт - _
Renault Trezor – најновото од иднината на Renault
Renault на свој терен, во Париз, претстави концепт модел Trezor, чии дизајн е е како од иднината... Повеќе
 
 
Seat  Фокус на OFF-ROAD: SEAT Ateca X-Perience Concept Концепт - Seat
Фокус на OFF-ROAD: SEAT Ateca X-Perience Concept
Во однос на стандардната верзија на моделот Ateca, новиот концепт во поголема мерка е посветен на теренските способности и возењето надвор од асфалтот... Повеќе
 
 
Mitsubishi  Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept Концепт - Mitsubishi
Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept
Најновата креација на јапонскиот производител Mitsubishi доаѓа под името GT-PHEV Concept и најавува револуционерни решенија во комбинација со класичен и електро погон... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai RN30 концептот најавува N серија Концепт - Hyundai
Hyundai RN30 концептот најавува N серија
До половината на 2017 година, Корејците ќе го претстават својот прв автомобил со N ознака... Повеќе
 
 
Nissan  Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard Концепт - Nissan
Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard
Автомобил кој може да пркоси на буквално секакви услови, наменет за најтешките спасувачки мисии... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck Концепт - Mercedes-Benz
Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck
Целосно електричен камион со автономија од 200 километри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 207 Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти Концепт - Mercedes-Benz 207
Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти
Автомобилите од иднината би можеле да ја превземат улогата на личен асистент... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls Royce Vision Next 100 најавува каков ќе биде автомобилскиот луксуз од иднината Концепт - Rolls-Royce
Rolls Royce Vision Next 100 најавува каков ќе биде автомобилскиот луксуз од иднината
Vision Next 100 концептот ја одбележува 100 – годишнината на BMW, но се работи за концепт на Rolls Royce. Причината за тоа е што BMW е сопственик на легендарниот британски бренд... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota uBox концепт Концепт - Toyota
Toyota uBox концепт
Концептот е наменет за Генерација Z... Повеќе
 
 
_  Bell & Ross го претставија новиот концептен автомобил Концепт - _
Bell & Ross го претставија новиот концептен автомобил
Моделот е инспириран од авијацијата, но сепак ќе остане само на хартија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз
Конкурентот на Amarok на база на Navara ќе се пласира под името X-класа.... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Maserati Alfieri ставен на чекање Концепт - Maserati Alfieri *
Maserati Alfieri ставен на чекање
Италијанскиот премиум производител ќе се посвети на замените за GranTurismo и GranCabrio... Повеќе
 
 
BMW i8 * Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8 Концепт - BMW i8 *
Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8
Швајцарската тјунерска компанија Rinspeed го претстави концепт моделот Σtos кој својата официјална премиера ќе ја доживее на претстојниот CES, односно саемот за електроника што ќе се одржи на почетокот од след... Повеќе
 
 
BMW CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме Концепт - BMW
CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме
Визиите кои ги имаме за насоката во која производителите на автомобили треба да го насочат дизајнот на своите возила, многу ретко се поклопуваат со идеите на оние кои се одговорни за тоа во реалноста, а денес ... Повеќе
 
 
BMW BMW го претстави концептот Compact Sedan Концепт - BMW
BMW го претстави концептот Compact Sedan
Станува збор за студија со која Баварците директно го најавуваат доаѓањето на сериска изведба од истиот автомобил. Да бидеме уште поконкретни, BMW наскоро ќе лансира седан верзија на Серија 1, односно Серија 2... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Subaru претстави концепт кој ја најавува новата седан изведба на Impreza Концепт - Subaru Impreza 2009
Subaru претстави концепт кој ја најавува новата седан изведба на Impreza
Следната генерација на Subaru Impreza е најавена со концепт автомобил прикажан на саемот за автомобили во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Mazda промовираше Speedster и Spyder изведби на MX-5 Miata Концепт - Mazda MX-5
Mazda промовираше Speedster и Spyder изведби на MX-5 Miata
Кој вели дека Porsche има монопол врз Speedster и Spyder модели? Mazda само што претстави вакви верзии за моделот MX-5 Miata 2016... Повеќе
 
 
Mitsubishi Концептот Mitsubishi eX најавува нов електричен SUV модел Концепт - Mitsubishi
Концептот Mitsubishi eX најавува нов електричен SUV модел
Во Токио беше презентиран концептот Mitsubishi eX кој покажува како во иднина ќе се развива електричната технологија на компанијата... Повеќе
 
 
Yamaha Yamaha Sports Ride - концепт со вкупна тежина од 750 kg Концепт - Yamaha
Yamaha Sports Ride - концепт со вкупна тежина од 750 kg
На саемот за автомобили во Токио, Yamaha ја претстави студијата Sports Ride, која е всушност наследник на претходниот концепт MOTIV.e... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Mighty Deck - несекојдневен концепт за мини автомобил Концепт - Suzuki
Suzuki Mighty Deck - несекојдневен концепт за мини автомобил
Suzuki на саемот во Токио го претстави својот нов концепт за т.н. kei автомобил, кој го носи називот Mighty Deck... Повеќе
 
 
Nissan Nissan IDS - Електричен концепт со автономно управување Концепт - Nissan
Nissan IDS - Електричен концепт со автономно управување
На саемот во Токио, Nissan го претстави концептот IDS за кој се верува дека ја најавува следната генерација на моделот Leaf... Повеќе
 
 
Mazda Претставен концептот Mazda RX-Vision Концепт - Mazda
Претставен концептот Mazda RX-Vision
Mazda не се откажува од развојот на Wankel агрегатите, па ваквата технологија набрзо би можела повторно да се појави на пазарот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo
По промотивното видео кое го објави пред неколку дена, Mercedes во Токио го претстави својот нов концепт наречен Vision Tokyo, а всушност станува збор за MPV модел кој користи plug-in хибриден погон со горивни... Повеќе
 
 
Lexus Lexus го промовираше концептот LF-FC со погон на водородни горивни ќелии Концепт - Lexus
Lexus го промовираше концептот LF-FC со погон на водородни горивни ќелии
На саемот за автомобили во Токио, Lexus го претстави концептот LF-FC кој всушност ја најавува следната генерација на моделот LS ... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Официјално претставен концептот кој ја најавува следната генерација на моделот Impreza Концепт - Subaru Impreza 2009
Официјално претставен концептот кој ја најавува следната генерација на моделот Impreza
Следната генерација на Subaru Impreza беше најавена со концепт автомобил претставен на годинашниот саем за автомобили во Токио... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави концептот Coupé Corbusier Концепт - Renault
Renault го претстави концептот Coupé Corbusier
Renault ги објави првите фотографии и детали за својот нов концепт модел, со кој производителот ја одбележува педесетгодишнината од смртта на познатиот француски архитект Ле Корбизје, чие вистинско име било Ша... Повеќе
 
 
Daihatsu Daihatsu ќе претстави концепт со потрошувачка од 2,5 литри на 100 km Концепт - Daihatsu
Daihatsu ќе претстави концепт со потрошувачка од 2,5 литри на 100 km
На саемот за автомобили во Токио, јапонскиот производител Daihatsu ќе го промовира концептот D-Base, што ќе биде едно од неколкуте возила на саемот кои припаѓаат во категоријата на т.н. kei автомобили... Повеќе
 
 
Yamaha Yamaha ќе претстави концепт автомобил на саемот во Токио Концепт - Yamaha
Yamaha ќе претстави концепт автомобил на саемот во Токио
Yamaha најави неколку нови мотоцикли кои годинава ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Токио. Сепак, тоа е нешто очекувано. Меѓутоа, она што е интересно е дека производителот најави и претставување ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ќе претстави прекрасни и инвентивни модели на саемот во Токио Концепт - Suzuki
Suzuki ќе претстави прекрасни и инвентивни модели на саемот во Токио
Преку концепт модели кои набрзо ќе бидат прикажани на саемот за автомобили во Токио, Suzuki ќе ги навести своите дизајнерски идеи за во иднина... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Subaru ќе претстави концепт кој ја најавува следната генерација на Impreza Концепт - Subaru Impreza 2009
Subaru ќе претстави концепт кој ја најавува следната генерација на Impreza
Следната генерација на моделот Subaru Impreza ќе биде претставена со концепт автомобил кој ќе биде промовиран на саемот за автомобили во Токио, што ќе се одржи подоцна овој месец... Повеќе
 
 
Toyota Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR Концепт - Toyota
Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR
На интернет протекоа техничките спецификации за S-FR, спортскиот концепт oд Toyota кој ќе дебитира на саемот за автомобили во Токио, што ќе се одржува во текот на овој месец ... Повеќе
 
 
Opel Новиот Opel GT ќе биде најавен на саемот во Женева!? Концепт - Opel
Новиот Opel GT ќе биде најавен на саемот во Женева!?
Според последните извештаи, на следниот саем за автомобили во Женева кој ќе се одржи напролет идната година, Opel би требало да претстави концепт со кој ќе го најави наследникот на моделот GT... Повеќе
 
 
Toyota Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota Концепт - Toyota
Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota
Станува збор за надградба на претходниот концепт C-HR, кој годинава беше претставен во Париз, а сериската верзија би требало да биде промовирана следната година на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Hyundai Франкфурт 2015: Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo концептот изгледа како да е подготвен за Ле Ман Концепт - Hyundai
Франкфурт 2015: Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo концептот изгледа како да е подготвен за Ле Ман
Корејскиот производител, исто како и Bugatti, го избра германското шоу за да го претстави својот концепт Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Honda Франкфурт 2015: Honda Project 2&4 е интересно вкрстување на мотоцикл и автомобил Концепт - Honda
Франкфурт 2015: Honda Project 2&4 е интересно вкрстување на мотоцикл и автомобил
Honda прави автомобили и Honda прави мотоцикли. Всушност, компанијата прави и многу други работи, но тоа се двете области кои довеле до создавање на тотално примамливиот концепт Project 2&4 ... Повеќе
 
 
Nissan Франкфурт 2015: концептот Nissan Gripz најавува нов Z кросовер Концепт - Nissan
Франкфурт 2015: концептот Nissan Gripz најавува нов Z кросовер
Буквата „z“ во Gripz е всушност мал детаљ со кој се оддава почит на марката Z... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика Концепт - Mercedes-Benz
Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика
Mercedes-Benz најави серија на активни аеродинамични компоненти и грациозен стил, претставувајќи го новиот футуристички концепт IAA ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура Концепт - Citroën C4 Cactus
Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура
Од Citroen истакнуваат дека Cactus M е пред се' наменет да се користи на плажа, па оттаму е опремен со пар на стандардни штици за сурфање кои се врзани на покривот... Повеќе
 
 
Bugatti Франкфурт 2015: концептот Vision Gran Turismo го најавува новиот дизајнерски јазик на Bugatti Концепт - Bugatti
Франкфурт 2015: концептот Vision Gran Turismo го најавува новиот дизајнерски јазик на Bugatti
Bugatti ги откри деталите за својот концепт автомобил наменет за проектот Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Porsche Porsche Mission E - електричен спортски седан кој се полни побрзо од Tesla Концепт - Porsche
Porsche Mission E - електричен спортски седан кој се полни побрзо од Tesla
Според производителот, Mission E ќе може да регенерира 80% од својата енергија за само 15 минути, со помош на системот Porsche Turbo Charging... Повеќе
 
 
Honda Несекојдневен концепт од Honda - Project 2&4 Концепт - Honda
Несекојдневен концепт од Honda - Project 2&4
Има ли некој што не сака забава во возењето? По се' изгледа Honda Project 2&4 е вистински синоним за тоа... Повеќе
 
 
Opel Vivaro Концептот Opel Vivaro Surf ќе го испитува интересот на купувачите Концепт - Opel Vivaro
Концептот Opel Vivaro Surf ќе го испитува интересот на купувачите
Opel темелно се подготвува за Франкфурт. Покрај новата Astra, која сигурно ќе биде една од ѕвездите на салонот, сега се објавени и официјални фотографии од верзија на моделот Vivaro, адаптирана за одмор и рекр... Повеќе
 
 
Citroën Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум Концепт - Citroën
Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум
На меѓународниот саем за автомобили во Франкфурт, Citroen премиерно ќе го претстави концепт автомобилот инспириран од легендарниот Méhari: Citroen Cactus M... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti Vision Gran Turismo ќе биде претставен во Франкфурт Концепт - Bugatti
Bugatti Vision Gran Turismo ќе биде претставен во Франкфурт
На саемот за автомобили во Франкфурт, Bugatti ќе го претстави купе моделот инспириран од тркачките патеки, со назив Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Renault Renault со нов концепт - запознајте го ALASKAN Концепт - Renault
Renault со нов концепт - запознајте го ALASKAN
Renault го откри концептот ALASKAN и ги истакна своите амбициозни планови насочени кон пазарот за лесни комерцијални возила... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето
Во 2019-та година, Европската унија ќе ја направи задолжителна обврската електричните автомобили да создаваат звуци, со цел да се подобри безбедноста на пешаците и велосипедистите... Повеќе
 
 
_ Целосно електричен „e-raw“ мотоцикл Концепт - _
Целосно електричен „e-raw“ мотоцикл
Четири занаетчии придонеле во реализацијата на проектот, комбинирајќи материјали како метал и дрво... Повеќе
 
 
Lada Lada го претстави концептот Vesta Cross Концепт - Lada
Lada го претстави концептот Vesta Cross
На Off-Road шоуто во Москва, Lada ја претстави кросовер студијата која се базира на моделот Vesta, па оттука го носи називот Vesta Cross ... Повеќе
 
 
Peugeot Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal Концепт - Peugeot
Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal
Peugeot Fractal е уникатен концепт, кој наскоро ќе биде претставен на саемот за автомобили во Франкфурт. Во прилог на оваа објава имате можност да ги погледнете и првите официјални фотографии од најновиот кон... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го претстави Vision G Concept Coupe Концепт - Hyundai
Hyundai го претстави Vision G Concept Coupe
Корејскиот производител ги објави првите фотографии и информации во врска со својот нов модел Vision G Concept Coupe, кој премиерно ќе биде прикажан викендов на годинашниот Pebble Beach Concours d'Eleganceu... Повеќе
 
 
Citroën Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт Концепт - Citroën
Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт
До отворањето на вратите на саемот за автомобили во Франкфурт има малку повеќе од еден месец, а дека намерите на Citroen се искрени, покажува и се' поголемиот број на визуелни прикази... Повеќе
 
 
Audi Q6 Дали е ова најавата за Audi Q6? Концепт - Audi Q6
Дали е ова најавата за Audi Q6?
На интернет почнаа да кружат нацрти за нов концепт од Audi, кој најверојатно премиерно би бил претставен на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Ferrari Се продава уникатниот Ferrari Testa D'Oro Colani од 1989-та Концепт - Ferrari
Се продава уникатниот Ferrari Testa D'Oro Colani од 1989-та
Моделот, максимална брзина од 350 km/h постигнал во 1991-ва година, притоа победувајќи во својата класа на патеката Bonneville... Повеќе
 
 
BMW BMW развива автомобил со потрошувачка помала од 0.5l/100km? Концепт - BMW
BMW развива автомобил со потрошувачка помала од 0.5l/100km?
Според неофицијални извори, BMW работи на развојот на најекономичниот автомобил во своето постоење... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави концептниот Alpine Celebration Концепт - Renault
Renault го претстави концептниот Alpine Celebration
Renault овој викенд на Le Mans го претстави концепт моделот Alpine Celebration, со кој се обележуваа 60-тиот роденден на Alpina... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт Концепт - Audi
Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт
Според последните извештаи, на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт, Audi ќе го претстави својот нов концепт, неофицијално именуван Q6... Повеќе
 
 
BMW BMW го најави концептот 3.0 CSL Hommage Концепт - BMW
BMW го најави концептот 3.0 CSL Hommage
Производителот ќе го прикаже својот прекрасен нов 3.0 CSL Hommage концепт на настанот 2015 Concorso d’Eleganza Villa d’Este, свечената манифестација која секоја година се одржува на брегот на езерото Комо во И... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии Концепт - Peugeot
Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии
Peugeot е една од оние автомобилски компании, кои често развиваат дизајнерски студии на тема спортски и луксузни автомобили. Сепак, шансите за нивна сериска реализација се секогаш мали. Но, дали тоа ќе биде та... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot најави нов спортски концепт Концепт - Peugeot
Peugeot најави нов спортски концепт
Францускиот производител објави кратко промотивно видео за возило кое очигледно претставува спортски концепт автомобил... Повеќе
 
 
Honda Honda го претстави Concept D Концепт - Honda
Honda го претстави Concept D
Како што претходно вети, на саемот за автомобили во Шангај, Honda го претстави Concept D. Автомобилот изгледа како мешавина на HR-V и трансформер, а служи како најава за идниот кросовер, кој ќе биде предводни... Повеќе
 
 
_ Претставен концептот Qoros 2 SUV PHEV Концепт - _
Претставен концептот Qoros 2 SUV PHEV
Студијата најверојатно го најавува претстојното пристигнување на нов кросовер од B сегментот... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај Концепт - Audi
Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај
Германскиот производител ќе го прикаже концепт автомобилот Prologue по трет пат - сега во „soft-roader“ руво. Станува збор за уште еден јасен показател за дизајнот што може да го очекуваме кај новиот А8... Повеќе
 
 
Citroën Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта Концепт - Citroën
Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта
Студија која дизајнерскиот јазик применет кај моделот Cactus, го пренесува на SUV изведба... Повеќе
 
 
Honda Civic Ова е концептот за новиот Honda Civic Концепт - Honda Civic
Ова е концептот за новиот Honda Civic
Новиот Honda Civic е пред нас, а оваа изведба е концепт само по називот. Всушност станува збор за доста прецизна најава на моделот за 2016-та година. Се разбира, во Њујорк е прикажан американскиот модел... Повеќе
 
 
_ LM2 Streamliner - концепт со 1.700 КС Концепт - _
LM2 Streamliner - концепт со 1.700 КС
LM2 Streamliner од 0 до 100 km/h ќе забрзува за само 2,2 секудни, додека пак неговата максимална брзина ќе изнесува 467 km/h... Повеќе
 
 
Volkswagen Светска премиера на спортското купе Volkswagen GTE во Женева Концепт - Volkswagen
Светска премиера на спортското купе Volkswagen GTE во Женева
Купе модел со четири врати инспириран од спортските автомобили, со ексклузивен дизајн и иновативен plug-in хибриден погон... Повеќе
 
 
Bentley Концептот Bentley EXP 10 Speed 6 навестува сериско производство Концепт - Bentley
Концептот Bentley EXP 10 Speed 6 навестува сериско производство
Во однос на дизајнот очигледно е влијанието на модели како Continental GT... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Концептот Mercedes F 015 низ улиците на Сан Франциско Концепт - Mercedes-Benz
Концептот Mercedes F 015 низ улиците на Сан Франциско
Во последниве неколку години традиционалните производители на автомобили и технолошките компании ја прифатија идејата дека може да се создаде пазар за автономни возила... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ги претстави концептите i-М4 и i-K2 Концепт - Suzuki
Suzuki ги претстави концептите i-М4 и i-K2
Официјално станува збор за концепти, но факт е дека и двата модели се речиси целосно подготвени за сериско производство... Повеќе
 
 
_ Italdesign Giugiaro GEA - еден од најубавите автомобили во Женева Концепт - _
Italdesign Giugiaro GEA - еден од најубавите автомобили во Женева
Познатата италијанска дизајнерска компанија Italdesign Giugiaro на женевскиот автосаем официјално го претстави својот нов концепт GEA кој официјално се опишува како „луксузна студија од блиската иднина“... Повеќе
 
 
Aston Martin Концептот Aston Martin DBX најавува луксузен GT кросовер Концепт - Aston Martin
Концептот Aston Martin DBX најавува луксузен GT кросовер
DBX донесува модерен, луциден пресврт во традиционалните стилски особености на Aston Martin... Повеќе
 
 
Jeep Renegade Женева 2015 - Jeep Renegade Hard Steel Концепт - Jeep Renegade
Женева 2015 - Jeep Renegade Hard Steel
Концептот Jeep Renegade Hard Steel, кој е комбинација на стил, теренски способности и современа технологија, наскоро ќе дебитира на меѓународниот саем за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Seat Концепт 20V20 од Seat Концепт - Seat
Концепт 20V20 од Seat
Станува збор за студија која директно ја најавува сериската изведба што се очекува набрзо и би требало да биде визуелно слична со 20V20... Повеќе
 
 
Lexus Lexus го претстави концептот LF-SA Концепт - Lexus
Lexus го претстави концептот LF-SA
Наскоро на саемот за автомобили во Женева, Lexus ќе ја претстави студијата LF-SA. Станува збор за мал градски автомобил со многу агресивен дизајн и со три врати кој потсетува на хечбек, мини SUV и на купе... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го припрема концептниот 6008 Концепт - Peugeot
Peugeot го припрема концептниот 6008
Извори блиски до PSA групацијата најавуваат како Peugeot планира на слединот саем во Пекинг да го претстави концепт моделот наречен 6008... Повеќе
 
 
BMW BMW ќе му конкурира на Model S со i5/i7? Концепт - BMW
BMW ќе му конкурира на Model S со i5/i7?
Според последните информации, BMW планира да произведе автомобил кој ќе биде директен конкурент на Model S од Tesla... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави студискиот Prologue Avant Концепт - Audi
Audi го претстави студискиот Prologue Avant
Audi пред женевската премиера службено го претстави концепт автомобилот наречен Prologue Avant... Повеќе
 
 
KIA Kia со нов концепт автомобил - Sportspace (Фото) Концепт - KIA
Kia со нов концепт автомобил - Sportspace (Фото)
Kia на саемот во Женева ќе го претстави концептот наречен Sportspace... Повеќе
 
 
_ Helios концепт јахта која собира сончева енегрија за патување околу светот Концепт - _
Helios концепт јахта која собира сончева енегрија за патување околу светот
Италијанските дизајнери Марко Ферари и Алберто Франчи развија соларно пловно средство... Повеќе
 
 
Infiniti QX30 * Infiniti QX30: Автомобил по кој Infiniti ќе ја гледате како сериозна компанија Концепт - Infiniti QX30 *
Infiniti QX30: Автомобил по кој Infiniti ќе ја гледате како сериозна компанија
Ова е новиот мал кросовер од Infiniti кој ќе биде претставен на нивниот штанд во Женева... Повеќе
 
 
Rinspeed Rinspeed го претстави вистинското возило за иднината (Видео) Концепт - Rinspeed
Rinspeed го претстави вистинското возило за иднината (Видео)
Швајцарската компанија Rinspeed, позната по своите екстравагантни концепти, го претстави својот најнов проект нарешен Budii... Повеќе
 
 
Audi Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата Концепт - Audi
Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата
Audi Prologue концептот, кој минатата година се појави на саемот во Лос Анџелес ги привлече погледите на сите наоколу... Повеќе
 
 
Honda Претставен Honda N-Truck, N-Camp концептот Концепт - Honda
Претставен Honda N-Truck, N-Camp концептот
Доколку сте љубител на камперските возила, ова е за вас... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki во Женева ќе претстави два нови концепта Концепт - Suzuki
Suzuki во Женева ќе претстави два нови концепта
Неколку недели пред женевскиот саем Suzuki најави премиера на два нови концепт автомобили... Повеќе
 
 
_ Buick Blackhawk концептот по втор пат даден на аукција Концепт - _
Buick Blackhawk концептот по втор пат даден на аукција
Додека колекционерскиот автомобилски маркет ни нуди цени надвор од реалноста, од друга страна почестени сме со навистина ретки автомобили, од кои ќе не можете да го тргнете погледот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015 Концепт - Mercedes-Benz
Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015
Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015... Повеќе
 
 
_ Edag Light Cocoon, автомобил со каросерија четири пати полесна од хартија Концепт - _
Edag Light Cocoon, автомобил со каросерија четири пати полесна од хартија
Германската компанија Egad објави фотографии од моделот Light Cocoon, кој ќе се појави на авто саемот во Женева... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz F 015, концепт автомобил кој ни ја претставува иднината на автомобилите Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz F 015, концепт автомобил кој ни ја претставува иднината на автомобилите
F 015, или луксуз во движење како што го именува германците, е новиот футуристички концепт кој ни најавува што не очекува во иднината... Повеќе
 
 
_ Најдобрите концепт автомобили за 2014-та Концепт - _
Најдобрите концепт автомобили за 2014-та
Крајот на годината е секогаш посветен за правење анализи за тоа како поминала истата во одредена област. Кога станува збор за автомобилската индустрија темелно може да се разгледуваат, рангираат и оценуваат мн... Повеќе
 
 
Infiniti Концепт Infiniti Vision Gran Turismo Концепт - Infiniti
Концепт Infiniti Vision Gran Turismo
Денес секое возило е дизајнирано со одредени ограничувања. Можеби единствениот исклучок од ваквиот стандард е Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Audi Концепт Audi Prologue Концепт - Audi
Концепт Audi Prologue
Ако сте еден од оние фанови кои со нетрпение чекаа Audi јавно да го презентира новиот дизајнерски јазик, вашата желба е конечно исполнета. Имено, германската марка на саемот за автомобили во Лос Анџелес го пр... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Unlimited Wrangler Unlimited Rubicon "Stealth" Концепт - Jeep Wrangler Unlimited
Wrangler Unlimited Rubicon "Stealth"
Екстремна модификација наменета за најтешките off-road услови... Повеќе
 
 
KIA Kia со конкурент на Juke Концепт - KIA
Kia со конкурент на Juke
Нов мини кросовер од Kia е на прагот на производството... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз
Уникатниот Quartz ја најавува следната генерација на моделот 3008 ... Повеќе
 
 
Fiat 500 500 Couture ги поместува границите на ексклузивност Концепт - Fiat 500
500 Couture ги поместува границите на ексклузивност
Како што доликува за една италијанска икона, Fiat 500 уште еднаш се најде на наловните страници на најпознатите магазини за автомобилизам. Овој пат поводот беше претставувањето на три ексклузивни дизајнерски м... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot Exalt со европски спецификации Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot Exalt со европски спецификации
На својот штанд во Париз, Peugeot го прикажа фасцинантниот концепт Exalt со европски спецификации... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави концептот TT Sportback Концепт - Audi
Audi го претстави концептот TT Sportback
На првиот ден од саемот за автомобили во Париз, Audi го претстави концепт моделот ТТ Sportback. Станува збор за автомобил кој ја најавува можноста за понатамошно проширување на понудата на ТТ модели ... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Asterion - Хибриден концепт со 910 КС Концепт - Lamborghini
Lamborghini Asterion - Хибриден концепт со 910 КС
Во Париз, Lamborghini го претстави концепт моделот Asterion LPI910-4... Повеќе
 
 
Infiniti Концептот Infiniti Q80 Inspiration ја најавува иднината Концепт - Infiniti
Концептот Infiniti Q80 Inspiration ја најавува иднината
На штотуку отворениот саем за автомобили во Париз, Infiniti го претстави концепт моделот Inspiration... Повеќе
 
 
Honda Honda го претстави Civic Type R Concept II Концепт - Honda
Honda го претстави Civic Type R Concept II
Honda ja претстави студиjaта Civic Type R Concept II, која следува по концептот претставен во Женева и е уште една директна најава за сериската изведба на овој модел ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S Концепт - Mitsubishi
Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S
Mitsubishi ги објави официјалните фотографии од студијата Outlander PHEV Concept-S, што својата премиера ќе ја доживее во Париз... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го претстави концептот C1 Urban Ride Концепт - Citroën
Citroen го претстави концептот C1 Urban Ride
Францускиот производител ги објави првите слики од уште еден концепт модел кој има намера да го прикаже на саемот за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
 Renault со нов револуционерен концепт - потрошувачка од само 1 литар Концепт -
Renault со нов револуционерен концепт - потрошувачка од само 1 литар
Да, добро прочитавте. Една од ѕвездите на штандот на Renault во Париз ќе биде концепт возилото наречено Eolab S. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old За добар почеток на неделата - Volkswagen Tiguan CC Концепт - Volkswagen Tiguan - old
За добар почеток на неделата - Volkswagen Tiguan CC
Пред еден месец, благодарение на Volkswagen Австралија дознавме дека новиот Tiguan ќе изгледа феноменално, па еве и визуелна потврда на тоа, во форма на најава на Tiguan CC... Повеќе
 
 
Citroën Што може да очекуваме од Citroen во иднината? Концепт - Citroën
Што може да очекуваме од Citroen во иднината?
Секогаш авангардниот Citroen, уште еднаш најавува интересен концепт автомобил... Повеќе
 
 
Audi Audi подготвува A9? Концепт - Audi
Audi подготвува A9?
Извори блиску до Audi најавуваат нов автомобил од германскиот произведувач.... Повеќе
 
 
Fiat 500X CityLook Одбројувањето започна! Пристигнува новиот Fiat 500x! Концепт - Fiat 500X CityLook
Одбројувањето започна! Пристигнува новиот Fiat 500x!
Нов автомобил од Fiat во фамилијата 500... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot ќе претстави европска верзија на концептот Exalt Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot ќе претстави европска верзија на концептот Exalt
Засега не е познато дали освен како концепт, Exalt ќе го видиме и во некоја сериска изведба... Повеќе
 
 
Lada На саемот во Москва, Lada претстави два концепт модели Концепт - Lada
На саемот во Москва, Lada претстави два концепт модели
И двата концепти се најави за сериски изведби кои на пазарот ќе се појават за една односно две години. Станува збор за моделите Vesta и XRAY2 ... Повеќе
 
 
C... Концептот за новата Niva изгледа навистина моќно Концепт - C...
Концептот за новата Niva изгледа навистина моќно
На саемот за автомобили во Москва, компанијата GM - AvtoVAZ ќе изложи концепт од наследникот на Chevrolet Niva... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari F80 - пристигнува од друга планета Концепт - Ferrari
Ferrari F80 - пристигнува од друга планета
Независниот дизајнер Адриано Раели го создаде виртуелниот наследник на моделот Ferrari LaFerrari... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Концептот AMG Vision Gran Turismo заживеа на саемот за автомобили во ЛА Концепт - Mercedes-Benz
Концептот AMG Vision Gran Turismo заживеа на саемот за автомобили во ЛА
Ова беше концепт за супер спортски и супер моќен автомобил кој се најде во рамки на познатата видео игра за конзолата PlayStation... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot ја одбележува 30 годишната традиција на концепт модели Концепт - Peugeot
Peugeot ја одбележува 30 годишната традиција на концепт модели
За три децении францускиот производител конструирал повеќе од 70 концепт возила... Повеќе
 
 
 Концепт Qoros 9 Sedan - кинескиот конкурент на S-Class Концепт -
Концепт Qoros 9 Sedan - кинескиот конкурент на S-Class
Сериската изведба на концептот 9 Sedan би била во врвот на понудата на кинескиот производител... Повеќе
 
 
Volkswagen GTI Roadster * Volkswagen го претстави концептот GTI Roadster Концепт - Volkswagen GTI Roadster *
Volkswagen го претстави концептот GTI Roadster
На собирот на љубителите на автомобили од групацијата VW кој се одржува во Wörthersee (Австрија), Volkswagen го претстави најспектакуларниот GTI досега ... Повеќе
 
 
Honda NSX - 2014 Honda NSX Concept со премиера на Goodwood Концепт - Honda NSX - 2014
Honda NSX Concept со премиера на Goodwood
Honda NSX, еден од најочекуваните концепт модели за оваа година, својот прв јавен настап ќе го има во Велика Британија на годинашниот фестивал Goodwood ... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Cupra Concept * Seat го најави концептот Ibiza Cupster Концепт - Seat Ibiza Cupra Concept *
Seat го најави концептот Ibiza Cupster
Следната недела на годишниот собир за љубители на автомобили од VW групацијата, кој традиционално се одржува на австриското езеро Wörthersee, Seat ќе го претстави концепт моделот Ibiza Cupster... Повеќе
 
 
McLaren 650S McLaren Special Ops претстави специјален дизајн на 650S Концепт - McLaren 650S
McLaren Special Ops претстави специјален дизајн на 650S
Без разлика дали го возите за да предизвикате внимание или пак поради неговите извонредни перформанси, McLaren е таков автомобил со кој сигурно нема да останете незабележани... Повеќе
 
 
Volkswagen New Midsize Coupe * Volkswagen New Midsize Coupe најава за Golf CC? Концепт - Volkswagen New Midsize Coupe *
Volkswagen New Midsize Coupe најава за Golf CC?
На саемот за автомобили во Пекинг, Volkswagen го претстави концепт моделот New Midsize Coupe. Станува збор за модел кој се базира на MQB платформата, односно на нејзината B изведба, што значи дека се работи за... Повеќе
 
 
Citroën C-XR * Citroen C-XR најавува нов мал кросовер Концепт - Citroën C-XR *
Citroen C-XR најавува нов мал кросовер
На саемот за автомобили во Пекинг, Citroen го претстави концепт моделот C-XR, со кој всушност се најавува скорото пристигнување на нов компактен кросовер, што најверојатно ќе биде Citroen изведба на Peugeot 20... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery Sport Land Rover го претстави концептот Discovery Vision Концепт - Land Rover Discovery Sport
Land Rover го претстави концептот Discovery Vision
Пред премиерата која ќе се одржи на саемот за автомобили во Њујорк, Land Rover ги објави првите фотографии и технички податоци за своето ново концепт возило Discovery Vision... Повеќе
 
 
Citroën Citroen во Пекинг ќе претстави и студија на компактен кросовер? Концепт - Citroën
Citroen во Пекинг ќе претстави и студија на компактен кросовер?
Најновата информација која пристигнува од PSA Peugeot-Citroеn групацијата е дека на саемот за автомобили во Пекинг, Citroen ќе претстави и студија на компактен кросовер... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Coupe SUV * Mercedes го најави ривалот на BMW X6 Концепт - Mercedes-Benz Coupe SUV *
Mercedes го најави ривалот на BMW X6
На саемот за автомобили во Пекинг, компанијата од Штутгарт ќе го претстави концептот Coupe SUV ... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot го претстави концептот Exalt Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot го претстави концептот Exalt
Пред премиерата на саемот за автомобили во Пекинг, Peugeot го претстави концепт моделот Exalt... Повеќе
 
 
BMW Во Пекинг, BMW ќе претстави концептна Серија 9 Концепт - BMW
Во Пекинг, BMW ќе претстави концептна Серија 9
Според најновите сознанија, на претстојниот саем за автомобили во Пекинг, BMW би требало да ја претстави концепт најавата за својот нов голем седан, односно моделот за кој се верува дека ќе ја носи ознаката Се... Повеќе
 
 
Citroën DS 5LS * Citroen го најави DS 5LS R Концепт - Citroën DS 5LS *
Citroen го најави DS 5LS R
На претстојниот саем за автомобили во Пекинг, Citroen ќе го претстави концепт моделот DS 5LS R. Станува збор за спортски ориентирана R верзија од претходно претставениот DS 5LS, наменет само за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Volvo Volvo Concept Estate - најдобриoт автомобил во Женева Концепт - Volvo
Volvo Concept Estate - најдобриoт автомобил во Женева
Со своето трио од концептни модели, Volvo го погоди вкусот на јавноста и собра бројни награди, а неодамна претставениот Concept Estate, кој својата премиера ја имаше на саемот за автомобили во Женева, беше про... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го најави New Sedan Concept Концепт - Nissan
Nissan го најави New Sedan Concept
На годинашното издание од саемот за автомобили во Детроит, Nissan го претстави својот Sport Sedan Concept (на сликата), портокалова креација која ја најавува следната генерација на спортски автомобил со чети... Повеќе
 
 
Mazda 2 Новата Mazda2 ќе биде „мала секси ѕверка“ Концепт - Mazda 2
Новата Mazda2 ќе биде „мала секси ѕверка“
Иако атрактивниот дизајн не е најважната карактеристика кај еден автомобил, мора да се признае дека овој концепт ги освои нашите симпатии ... Повеќе
 
 
Škoda Audi? Не, ова е Skoda VisionC Concept! Концепт - Škoda
Audi? Не, ова е Skoda VisionC Concept!
Новото купе со четири врати на Skoda, кое како концепт ќе биде претставено на саемот во Женева, неодоливо потсетува на Audi A7!... Повеќе
 
 
Volvo Први фотографии од новиот Volvo Concept Estate Концепт - Volvo
Први фотографии од новиот Volvo Concept Estate
Компанијата која работела на камуфлажата за автомобилот ги објавила овие фотографии на својата веб страница ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki X-Lander – исклучителен lifestyle концепт Концепт - Suzuki
Suzuki X-Lander – исклучителен lifestyle концепт
Доколку ова е најава за новиот Jimny, едвај чекаме да го видиме на патиштата!... Повеќе
 
 
Suzuki Authentics - елегантен концепт од Suzuki Концепт - Suzuki
Authentics - елегантен концепт од Suzuki
Овој концепт ќе послужи како основа за нов автомобил од C-сегментот ... Повеќе
 
 
Suzuki IV-4 Серискиот iV-4 пристигнува во 2015-та Концепт - Suzuki IV-4
Серискиот iV-4 пристигнува во 2015-та
iV-4 е компактен SUV концепт од Suzuki, производител кој во својата понуда може да се пофали со компактни SUV возила како Jimny и Grand Vitara, кои генерално имаат висок рејтинг... Повеќе
 
 
Toyota Toyota FT-1: Дали е ова наследникот на легендарната Supra? Концепт - Toyota
Toyota FT-1: Дали е ова наследникот на легендарната Supra?
Toyota изненади на саемот за автомобили во Детроит, претставувајќи го спортскиот концепт FT-1... Повеќе
 
 
Volvo Со концептот XC Coupe, Volvo го најавува новиот XC90 Концепт - Volvo
Со концептот XC Coupe, Volvo го најавува новиот XC90
Кон крајот на минатата година, Volvo најави премиера на нов концепт, а сега, на почетокот на 2014-та, шведскиот производител ги објави првитe слики од студијата за новата генерација на XC90... Повеќе
 
 
Volkswagen Автомобил за мајка со бебе Концепт - Volkswagen
Автомобил за мајка со бебе
Volkswagen го претстави својот концепт за „новопечени“ мајки... Повеќе
 
 
Rinspeed XchangЕ Rinspeed го најави концептот XchangЕ Концепт - Rinspeed XchangЕ
Rinspeed го најави концептот XchangЕ
Швајцарската работилница за каросерии, позната по своите необични и најчесто уникатни автомобили, за домашната манифестација - Женевскиот саем за автомобили најави премиера на моделот XchangЕ ... Повеќе
 
 
Toyota Дали е ова навестување на новиот дизајнерски јазик на Toyota? Концепт - Toyota
Дали е ова навестување на новиот дизајнерски јазик на Toyota?
На саемот за автомобили во Токио, Toyota најави три концепти JDM Aqua, за потоа јапонците да се одлучат дека нема да биде лошо доколку додадат уште еден. Може да се констатира дека не погрешиле, бидејќи Premi ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Еве како Mercedes го замислува својот иден супер автомобил Концепт - Mercedes-Benz
Еве како Mercedes го замислува својот иден супер автомобил
Дали Gran Turismo 6 е добра причина да се купи PlayStation 3 или обратно? Во секој случај, ниту Mercedes не е имун на бранувањата кои во јавноста ги создаваат овие два производи... Повеќе
 
 
Subaru Subaru го најави новиот Legacy Концепт - Subaru
Subaru го најави новиот Legacy
Следната недела на саемот за автомобили во Лос Анџелес ќе дебитира Legacy - новиот концепт на Subaru. Станува збор за студија која ја најавува сериската изведба на новата генерација од овој модел... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki најави три нови концепт модели Концепт - Suzuki
Suzuki најави три нови концепт модели
На саемот за автомобили во Токио, кој ќе се одржи овој месец, јапонскиот производител ќе претстави три концептни новитети... Повеќе
 
 
Honda S660 Honda го најави концептот S660 Концепт - Honda S660
Honda го најави концептот S660
Honda на претстојниот Tokyo Motor Show ќе го претстави концепт моделот S660, што всушност е директна најава на мал и достапен, спортски настроен, сериски модел кој на пазарот треба да се појави во текот на 201... Повеќе
 
 
Peugeot 6008 Peugeot подготвува концепт 6008 Концепт - Peugeot 6008
Peugeot подготвува концепт 6008
Oд PSA групацијата стигнуваат инсајдерски информации дека следната година, на саемот за автомобили во Пекинг, Peugeot ќе го претстави концепт моделот 6008, со што францускиот производител всушност ќе најави но... Повеќе
 
 
_ Nouvair - концепт од некоја друга димензија Концепт - _
Nouvair - концепт од некоја друга димензија
Едвард Греј, основач на дизајнeрската компанија Gray Design, по неговиот концепт кој се базираше на Saab 9-3, се враќа во центарот на вниманието со новата студија, инспирирана од уметничкиот правец Art Nouveau... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe Концептот Mercedes S-Class Coupe го најавува наследникот на CL Концепт - Mercedes-Benz S-Class Coupe
Концептот Mercedes S-Class Coupe го најавува наследникот на CL
CL класата наскоро ќе стане дел од историјата, но доколку Mercedes навистина го пушти во сериско производство концептот кој беше презентиран на Frankfurt Motor Show, најверојатно никој нема да очајува по CL ... Повеќе
 
 
KIA Niro Kia презентираше концепт од нерѓосувачки челик Концепт - KIA Niro
Kia презентираше концепт од нерѓосувачки челик
Со концептите е секогаш иста приказна - дизајнерските тимови добиваат одврзани раце па сите се расфрлаат со нови и неконвенционални идеи, а кога приказната ќе дојде до производство, надвладуваат разумот и реал... Повеќе
 
 
Infiniti Q30 Infiniti Q30 ќе биде достоен конкурент на Audi Q3 и Mercedes GLA Концепт - Infiniti Q30
Infiniti Q30 ќе биде достоен конкурент на Audi Q3 и Mercedes GLA
Преку комбинација на купе, седан и кросовер, Јапонците сакаат да се пробијат подлабоко на европскиот пазар... Повеќе
 
 
Volvo Concept C Запознајте го Volvo Concept C Концепт - Volvo Concept C
Запознајте го Volvo Concept C
Предвесник на новиот дизајн на Volvo... Повеќе
 
 
Peugeot 308 R Concept Peugeot 308 R, подготвен за саемот во Франкфурт Концепт - Peugeot 308 R Concept
Peugeot 308 R, подготвен за саемот во Франкфурт
Peugeot е смртно сериозен во однос на подобрувањето на ефикасноста на неговите модели... Повеќе
 
 
Opel Monza Концептот Monza е предвесник за иднината на Opel Концепт - Opel Monza
Концептот Monza е предвесник за иднината на Opel
Најзначајниот претставник на Opel на претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, дефинитивно ќе биде новата студија наречена Monza... Повеќе
 
 
Audi Quattro Audi го најави новиот Quattro концепт Концепт - Audi Quattro
Audi го најави новиот Quattro концепт
Audi официјално потврди дека следниот месец на саемот за автомобили во Франкфурт, ќе ја претстави новата студија за моделот Quattro која ќе биде наследник на истоимениот концепт од 2010-та... Повеќе
 
 
BMW BMW го претстави концептот за M4 Coupe Концепт - BMW
BMW го претстави концептот за M4 Coupe
BMW веќе има традиција на презентирање на концепт модели М, неколку месеци пред лансирањето на сериската верзија. Овој пат, запознајте го М4 Coupe Concept... Повеќе
 
 
Toyota Hybrid-R Toyota Hybrid-R ќе се темели на моделот Yaris Концепт - Toyota Hybrid-R
Toyota Hybrid-R ќе се темели на моделот Yaris
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Toyota ќе го претстави новиот возбудлив концепт Hybrid-R... Повеќе
 
 
Audi MPV моделот на Audi доби зелено светло Концепт - Audi
MPV моделот на Audi доби зелено светло
Долго најавуваниот MPV модел на Audi конечно доби зелено светло за производство, а во последно време почнаа да се шират и шпекулации дека концептот за овој автомобил ќе биде промовиран на претстојниот саем за ... Повеќе
 
 
Suzuki IV-4 Ова е IV4, модел со кој Suzuki ќе му парира на Nissan Juke Концепт - Suzuki IV-4
Ова е IV4, модел со кој Suzuki ќе му парира на Nissan Juke
Еден од основните економски постулати вели дека човекот не треба да го произведува она што го прави најдобро, туку она што луѓето сакаат го да купат... Повеќе
 
 
MINI Mini Vision Концепт Mini Vision - најава за новиот Cooper Концепт - MINI Mini Vision
Концепт Mini Vision - најава за новиот Cooper
Mini го претстави концепт моделот Vision кој во основа е директна најава за стилот на новата генерација Cooper, што ќе се појави на пазарот во текот на следната година... Повеќе
 
 
BMW Concept Active Tourer BMW ја најави Серија 1 GT преку концептот Active Tourer Outdoor Концепт - BMW Concept Active Tourer
BMW ја најави Серија 1 GT преку концептот Active Tourer Outdoor
Во согласност со вообичаената практика, BMW го претстави најавниот концепт кој е речиси идентичен со конечниот сериски модел. Во овој случај станува збор за MPV Серија 1 GT, а концептот е наречен Active Tourer... Повеќе
 
 
Jaguar Project 7 Jaguar ќе го промовира концептот Project 7 Концепт - Jaguar Project 7
Jaguar ќе го промовира концептот Project 7
На фестивалот на брзината Goodwood, Jaguar ќе го претстави концепт моделот Project 7. Официјалното соопштение вели дека со овој модел се одбележуваат седумте победи кои Jaguar ги има забележано на Ле Ман во пе... Повеќе
 
 
Opel Monza Концепт Monza: Предвесник на иднината на Opel Концепт - Opel Monza
Концепт Monza: Предвесник на иднината на Opel
Концептот Opel Monza кој ќе биде прикажан на Frankfurt Motor Show, би ја отсликувал новата насока во која ќе се движи дизајнот на Vauxhall и Opel. Автомобилот, кој повторно го оживува името Monza, претставува ... Повеќе
 
 
BMW BMW и Pininfarina го претставија концептот Gran Lusso Coupe Концепт - BMW
BMW и Pininfarina го претставија концептот Gran Lusso Coupe
Во италијанската, Villa d'Este беше прикажан автомобилот кој можеби е најава за наредната Серија 8... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin CC 100 концепт Концепт - Aston Martin
Aston Martin CC 100 концепт
Ретро автомобил во чест на тркачкиот DBR1 од 1959-та, кој триумфираше во Ле Ман... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Egoista - само за најсебичните купувачи Концепт - Lamborghini
Lamborghini Egoista - само за најсебичните купувачи
Во Lamborghini веќе стекнаа навика самите да си се наградуваат за своите годишнини, па така за 50-от роденден го лансираа најлудиот концепт до сега, едноседот Egoista... Повеќе
 
 
Škoda Škoda Rapid Sport - динамичност и спортски дух Концепт - Škoda
Škoda Rapid Sport - динамичност и спортски дух
Kонцепт автомобил кој ја имаше својата светска премиера во Wörthersee, Австрија... Повеќе
 
 
Volkswagen Промовиран Golf Design Vision GTI со 500 коњски сили Концепт - Volkswagen
Промовиран Golf Design Vision GTI со 500 коњски сили
На фестивалот во Австрија чија главна цел беше да го одбележи јубилејот на групацијата Volkswagen, конечно своја промоција доживеа и најавуваниот концепт Design Vision GTI ... Повеќе
 
 
 Новиот MG CS концепт прикажан во Шангај Концепт -
Новиот MG CS концепт прикажан во Шангај
Иако сега има официјални слики од претставувањето во Кина, сепак и понатаму изостануваат дополнителни информации за концептот MG CS SUV... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Како ви се допаѓа новиот компактен кросовер на Mercedes? Концепт - Mercedes-Benz GLA
Како ви се допаѓа новиот компактен кросовер на Mercedes?
Ако вниманието што го доби на саемот за автомобили во Шангај е релевантен показател за побарувачката на пазарот, тогаш може да се каже дека Mercedes Benz има нов ас во ракавот кој доаѓа во форма на концептот ... Повеќе
 
 
 Buick Rivera - концепт чие име ветува успех Концепт -
Buick Rivera - концепт чие име ветува успех
Ова е концепт во вистинска смисла на зборот, за кој Buick го позајмува името од автомобилот чии последни модели беа произведени во 1999 година ... Повеќе
 
 
Ford Ford Escort се враќа... како концепт Концепт - Ford
Ford Escort се враќа... како концепт
На тековното издание на саемот за автомобили во Шангај, со промоцијата на новиот концепт, Ford се навраќа кон старите добри времиња ... Повеќе
 
 
Renault Alpine A110-50 Concept Официјална промоција на концептот Alpine A110-50 од Renault Концепт - Renault Alpine A110-50 Concept
Официјална промоција на концептот Alpine A110-50 од Renault
Минатата година, Renault го реализираше концептот Alpine A110-50 со цел да ја одбележи 50-годишнината од промоцијата на оригиналниот Renault A110, но моравме да го чекаме тековниот саем за автомобили во Шангај... Повеќе
 
 
Nissan Концепт Viwa EV - плод на соработката меѓу Dongfeng и Nissan Концепт - Nissan
Концепт Viwa EV - плод на соработката меѓу Dongfeng и Nissan
Nissan своите автомобили во Кина ги пласира и произведува во соработка со Dongfeng, а минатата година двете компании го создадоа брендот наречен Venucia ... Повеќе
 
 
Honda Concept M - нова робусна студија на Honda Концепт - Honda
Concept M - нова робусна студија на Honda
Oва што го гледате тука е концепт кој најавува сосема нов моноволуменец специјално дизајниран за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen ќе треба да објасни што подразбира под терминот „купе“ Концепт - Volkswagen
Volkswagen ќе треба да објасни што подразбира под терминот „купе“
Добредојдовте во 21-от век, во кој „купе“ веќе не е термин со кој се опишува спортски автомобил со две врати, туку истиот се користи за се’ што се движи на четири тркала... Повеќе
 
 
Suzuki Authentics - нов оригинален концепт од Suzuki Концепт - Suzuki
Authentics - нов оригинален концепт од Suzuki
Јапонскиот производител го позиционира Authentics во C-сегментoт и истакнува дека концептот најавува ново возило кое првенствено би било наменето за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Mitsubishi Новиот G4 концепт од Mitsubishi не ги исполни очекувањата Концепт - Mitsubishi
Новиот G4 концепт од Mitsubishi не ги исполни очекувањата
Концептот кој беше промовиран на саемот за автомобили во Шангај всушност претставува седан верзија од 2014 Mitsubishi Mirage... Повеќе
 
 
BMW Претставен новиот BMW X4 концепт Концепт - BMW
Претставен новиот BMW X4 концепт
Ако до сега не сте чуле за кратенката SAV, таа стои за Sports Activity Vehicle, типот на возило што повеќето од нас најчесто го именуваат како кросовер. Заложбата да се избегне таквиот назив, говори доволно за... Повеќе
 
 
Renault Twin'Z - нов концепт од Renault Концепт - Renault
Twin'Z - нов концепт од Renault
Renault неодамна ги објави првите фотографии и спецификации нa овој концепт. Станува збор за мал електричен автомобил со пет врати и погон на задните тркала, што претставува најава за следната генерација на Tw... Повеќе
 
 
Citroën DS Wild Rubis ќе биде промовиран на Shanghai Мotor Show Концепт - Citroën
DS Wild Rubis ќе биде промовиран на Shanghai Мotor Show
За сега, Citroen објави само официјална слика и видео од новиот концепт ... Повеќе
 
 
BMW Мистериозен BMW модел се појави на Facebook Концепт - BMW
Мистериозен BMW модел се појави на Facebook
Додека производителите на автомобили најчесто имаат навика своите претстојни изданија да ги презентираат во форма на „тизери“, затемнети фотографии или видеа со изолирани детали, BMW овој пат одлучи тоа да го... Повеќе
 
 
Peugeot 308 - old Концепт автомобил кој го навестува новиот Peugeot 308 Концепт - Peugeot 308 - old
Концепт автомобил кој го навестува новиот Peugeot 308
Следниот Peugeot 308 ќе биде многу поразличен од сегашниот автомобил, со свеж облик, кој ќе го направи директен конкурент на Ford Focus и Volkswagen Golf... Повеќе
 
 
Ferrari Нов дизајнерски концепт на тема Ferrari Концепт - Ferrari
Нов дизајнерски концепт на тема Ferrari
Во светот на супер автомобилите никогаш не недостасува инспирација. Посебно кога темата за обработка е бренд од рангот на Ferrari, се чини дека имагинацијата на дизајнерите не познава граници ... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe Откриен концептот за 2015 Hyundai Genesis Coupe Концепт - Hyundai Genesis Coupe
Откриен концептот за 2015 Hyundai Genesis Coupe
Hyundai на саемот за автомобили во Сеул, го претстави својот HND-9 Venace концепт кој претставува најава за луксузното спортско 2015 Genesis Coupe... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Subaru WRX собираше воздишки на New York Auto Show Концепт - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Subaru WRX собираше воздишки на New York Auto Show
Subaru минатата недела го претстави концептот WRX, кој најдобро покажува што може да се очекува од јапонскиот производител во поглед на линијата од рели - инспирирани, спортски седани со погон на четири тркала... Повеќе
 
 
Hyundai Ново спортско купе од Hyundai - HND-9 Концепт - Hyundai
Ново спортско купе од Hyundai - HND-9
Hyundai во своjот матичен салон во Сеул, во текот на оваа недела ќе ја претстави новата студија која директно ја најавува следната генерација на луксузни спортски купеа... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa Romeo 6С Muscle Car! Концепт - Alfa Romeo
Alfa Romeo 6С Muscle Car!
Американски Muscle Car, но спакуван во типично италијанско одело на Alfa Romeo. Нешто како Ал Капоне на четири тркала... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Откриен ентериерот на Citroen Technospace Концепт - Citroën C4 Picasso - old
Откриен ентериерот на Citroen Technospace
Простор и светлина како ниту еден друг автомобил во класата. Ваков ентериер може да направи само Citroen!... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Сега и со ветер во косите – Toyota FT86 Open Concept Концепт - Toyota GT-86
Сега и со ветер во косите – Toyota FT86 Open Concept
Излегоа првите фотографии од кабрио верзијата на GT86, која како концепт верзија ќе биде претставена на саемот во Женева. Сериска верзија доаѓа 99%... Повеќе
 
 
Aston Martin Rapide Aston Martin + Bertone = чиста караван еротика! Концепт - Aston Martin Rapide
Aston Martin + Bertone = чиста караван еротика!
Караваните се „чичковски“, неинтересни и најчесто не се убави. Сигурни сте? Погледнете го овој караван!... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Alfa не престанува да го плени срцето – Disco Volante! Концепт - Alfa Romeo
Alfa не престанува да го плени срцето – Disco Volante!
На саемот во Женева, дизајнерската компанија Carozzeria Tuning ќе претстави своја спортска верзија на 8C Competizione, наречена Disco Volante... Повеќе
 
 
Honda Civic Доаѓа Civic во караванска изведба! Концепт - Honda Civic
Доаѓа Civic во караванска изведба!
На саемот во Женева, Honda ќе претстави концепт караван, кој најавува таква изведба на новиот Civic... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Ново Picasso – Citroen Technospace Concept! Концепт - Citroën C4 Picasso - old
Ново Picasso – Citroen Technospace Concept!
Со целосно нов дизајнерски настап, Citroen ја најавува новата генерација на еден од најуспешните компактни моноволумени, C4 Picasso... Повеќе
 
 
Peugeot Концепт на годината – Peugeot Onyx Концепт - Peugeot
Концепт на годината – Peugeot Onyx
На 28-миот интернационален Автомобилски Фестивал, одржан во Париз, наградата за најубав и најдобар концепт автомобил ја однесе импресивниот Onyx... Повеќе
 
 
KIA Нов премиум SUV од Kia Концепт - KIA
Нов премиум SUV од Kia
Новиот SUV на Kia, ќе се натпреварува со BMW X5, Mercedes M Class и Audi Q7, а концептот ќе биде прикажан на саемот во Чикаго... Повеќе
 
 
KIA Kia со мал, спортски SUV! Концепт - KIA
Kia со мал, спортски SUV!
Корејскиот бренд ги објави првите фотографии од новиот концепт, кој треба да го претстави на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Passat Performance со 250 КС Концепт - Volkswagen Passat - old
Passat Performance со 250 КС
На саемот во Детроит, Volkswagen покажа концептна изведба на Passat, која има 1.8 TFSI бензинец со 250 КС!... Повеќе
 
 
Honda NSX - 2014 Honda NSX се враќа на сцената како хибрид! Концепт - Honda NSX - 2014
Honda NSX се враќа на сцената како хибрид!
Еден од најпопуларните јапонски автомобили на сите времиња и секако најдобриот што излегол од Honda, конечно ќе го добие наследникот, кој ќе има целосно различна концепција... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новата Corolla од друга димензија – Toyota Furia! Концепт - Toyota Corolla
Новата Corolla од друга димензија – Toyota Furia!
Ако вториот најпродаван на сите времиња, Golf, игра сигурно со секоја нова генерација, најпродаваниот автомобил на сите времиња, Corolla, според најавата од концептот Furia, ќе добие исклучително футуристички ... Повеќе
 
 
Hyundai  И Hyundai ќе има купе со четири врати Концепт - Hyundai
И Hyundai ќе има купе со четири врати
На саемот во Детроит, Hyundai ќе го претстави концептот HDC-14, кој е најава за прв купе со четири врати од брендот, но и патоказ како ќе изгледаат идните модели на компанијата ... Повеќе
 
 
Audi Трихибрид со потрошувачка од 1,1 литар – Audi Crosslane Coupe! Концепт - Audi
Трихибрид со потрошувачка од 1,1 литар – Audi Crosslane Coupe!
Иновативниот концепт на SUV кабриолет, кој Audi треба да го претстави на саемот во Детроит, има еден бензински и два електрични мотори, едниот напојуван од батериите, другиот директно од електричниот мотор... Повеќе
 
 
BMW Серија 4 Coupe Официјално: BMW Серија 4 ќе дебитира во Детроит Концепт - BMW Серија 4 Coupe
Официјално: BMW Серија 4 ќе дебитира во Детроит
Всушност, се работи за BMW Серија 3 купе, со нов назив... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Ова е Mercedes-Benz Ener-G-Force - само концепт Концепт - Mercedes-Benz
Ова е Mercedes-Benz Ener-G-Force - само концепт
Мислата-водилка за овој проект е “Полициско патролно возило во 2025-та година”, и нема да има сериско производство... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Ова е Suzuki Swift Sport Styling Study, со подобрен изглед Концепт - Suzuki Swift Sport 2012
Ова е Suzuki Swift Sport Styling Study, со подобрен изглед
Со потписот на дизајнерот Naoyuki Takeuchi, наменет за саемот во Австралија... Повеќе
 
 
Smart * Кино на тркала – Smart Forstars Концепт - Smart *
Кино на тркала – Smart Forstars
Сеуште само концепт, а мислиме дека и така ќе остане. Втора битна карактеристика е дека убавината не е негова најсилна страна... Повеќе
 
 
Peugeot Париз 2012-та: Peugeot 2008 Concept Концепт - Peugeot
Париз 2012-та: Peugeot 2008 Concept
Го очекуваме во салоните веќе наредната година... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf GTI Новиот VW Golf GTI – без драматични промени Концепт - Volkswagen Golf GTI
Новиот VW Golf GTI – без драматични промени
2.0-литарскиот TSI мотор продуцира 220 КС, а го носи Golf GTI од 0-100 km/h за 6.6 секунди... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Peugeot RCZ R Concept - 260 КС oд 1.6-литарски мотор Концепт - Peugeot RCZ
Peugeot RCZ R Concept - 260 КС oд 1.6-литарски мотор
Се надеваме дека нема да остане само концепт... Повеќе
 
 
BMW Concept Active Tourer Одговорот од BMW на B-Class е со преден погон Концепт - BMW Concept Active Tourer
Одговорот од BMW на B-Class е со преден погон
Ќе пристигне на пазарот во 2014-та, а се вика Concept Active Tourer... Повеќе
 
 
Peugeot Onyx Concept Peugeot Onyx – хибрид супер-автомобил со дизел V8 Концепт - Peugeot Onyx Concept
Peugeot Onyx – хибрид супер-автомобил со дизел V8
Иако се работи само за концепт, 3.7-литарскиот V8 дизел развива 600 КС... Повеќе
 
 
Jaguar C-X75 Concept Jaguar C-X75 со 500 “коњи” од 1.6-литарски мотор Концепт - Jaguar C-X75 Concept
Jaguar C-X75 со 500 “коњи” од 1.6-литарски мотор
За волја на вистината, тој 1.6-литарски мотор е со два турбо-полначи. Но, сепак, има само четири цилиндри поставени во линија... Повеќе
 
 
Lada X-Ray Concept Ви се верува ли дека ова е Lada? Концепт - Lada X-Ray Concept
Ви се верува ли дека ова е Lada?
Да, токму така – се работи за Lada, со име X-RAY концепт, кој блесна на саемот во Москва... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Crossover Concept Suzuki со S-Cross Crossover концептот во Париз Концепт - Suzuki S-Cross Crossover Concept
Suzuki со S-Cross Crossover концептот во Париз
Се работи за компактен SUV, кој на прв поглед - судејќи по скицата, изгледа прекрасно... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Bugster Beetle Concept VW E-Bugster Beetle Concept – првата електрична Буба Концепт - Volkswagen E-Bugster Beetle Concept
VW E-Bugster Beetle Concept – првата електрична Буба
Иако е концепт, Е-Bugster Beetle не носи драматични измени, во однос на стандардната “Буба”... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche со Panamera Shooting Brake концепт во Париз Концепт - Porsche Panamera
Porsche со Panamera Shooting Brake концепт во Париз
Иако има атрактивно име, се работи за караван изведба на стандардната Panamera... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep со Wrangler Dragon Concept во Пекинг Концепт - Jeep Wrangler
Jeep со Wrangler Dragon Concept во Пекинг
Dragon Design соединува две икони. Наменет е за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
BMW Z4 Zagato Coupe Zagato го “нашминка” Z4 на BMW Концепт - BMW Z4 Zagato Coupe
Zagato го “нашминка” Z4 на BMW
A резултатот е повеќе од очигледен. Прекрасно, прекрасно BMW Z4 Zagato Coupé... Повеќе
 
 
Renault Alpine A110-50 Concept Renault го враќа Alpine, со А110-50 Concept Концепт - Renault Alpine A110-50 Concept
Renault го враќа Alpine, со А110-50 Concept
Концептот на Alpine, е базиран на Renault Megane Trophy... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot 2008 атакува на тронот на Nissan Juke Концепт - Peugeot
Peugeot 2008 атакува на тронот на Nissan Juke
Французите посочуваат дека иднината е во компактните SUV автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot со своите концепти ни открива што крие иднината Концепт - Peugeot
Peugeot со своите концепти ни открива што крие иднината
Што е тоа концепт-автомобил? Ќе се обидеме да објасниме... Повеќе
 
 
 Infiniti LE e наследникот на серијата G на Infiniti Концепт -
Infiniti LE e наследникот на серијата G на Infiniti
Главна негова карактеристика ќе биде бежичното полнење на струја... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Тајната наречена Urus SUV не издржа до Пекинг Концепт - Lamborghini Urus SUV Concept
Тајната наречена Urus SUV не издржа до Пекинг
Вчера ги видовме главните линии од каросеријата на Lamborghini Urus SUV, а денес – официјалните фотографии... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Ова е силуетата на Lamborghini Urus SUV Концепт - Lamborghini Urus SUV Concept
Ова е силуетата на Lamborghini Urus SUV
Пред официјалното претставување во Пекинг, стигнува овој teaser од Lamborghini... Повеќе
 
 
 На кинески, Nissan Juke се вика MG Icon Концепт -
На кинески, Nissan Juke се вика MG Icon
Во Пекинг ќе биде претставен овој мал SUV со спортски линии... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz Concept Style Coupe – базиран на новата A-Class Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Concept Style Coupe – базиран на новата A-Class
Атрактивен дизајн – купе со четири врати од Mercedes-Benz... Повеќе
 
 
Audi RS Q3 Audi RS Q3 Concept – од место до 100-ка за 5.2 секунди Концепт - Audi RS Q3
Audi RS Q3 Concept – од место до 100-ка за 5.2 секунди
Под хаубата се крие 2.5-литарски, пет-цилиндричен TFSI мотор... Повеќе
 
 
Citroën Numero 9 Concept Прво видео од концептот Numero 9 на Citroën Концепт - Citroën Numero 9 Concept
Прво видео од концептот Numero 9 на Citroën
По објавата на техничките податоци, следува видео... Повеќе
 
 
Citroën Numero 9 Concept Концептот Numero 9 е најава за Citroën DS9 Концепт - Citroën Numero 9 Concept
Концептот Numero 9 е најава за Citroën DS9
Своето деби, најновиот концепт на Citroën ќе го има на овогодинешниот саем во Пекинг... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Откриј го новиот Peugeot 208 GTi концепт Концепт - Peugeot 208 GTi
Откриј го новиот Peugeot 208 GTi концепт
Видеото со овој наслов е посветено на спортската верзија на Peugeot 208, со назив GTi... Повеќе
 
 
BMW i8 * Хибрид, 550 Nm и 355 КС – BMW i8 Spyder Концепт - BMW i8 *
Хибрид, 550 Nm и 355 КС – BMW i8 Spyder
Двата мотори се доволни за спринт од 0-100 km/h за 5 секунди... Повеќе
 
 
Citroën DS4 256 КС - Citroën DS4 Racing Concept Концепт - Citroën DS4
256 КС - Citroën DS4 Racing Concept
Citroën DS4 Racing Concept – конечно претставен на саемот во Женева, годинава... Повеќе
 
 
Ford Нов, подинамичен Ford Tourneo Custom Концепт - Ford
Нов, подинамичен Ford Tourneo Custom
Достапен во конфигурација со седум, односно девет седишта... Повеќе
 
 
Mazda Mazda Takeri – најава за идната Mazda 6 Концепт - Mazda
Mazda Takeri – најава за идната Mazda 6
Динамичен, удобен, економичен, плус визуелно привлечен автомобил... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki претстави два концепти во Женева Концепт - Suzuki
Suzuki претстави два концепти во Женева
G70 и Swift Range Extender се имињата на двата новитети од Јапонија... Повеќе
 
 
Volkswagen VW ја претстави и дизел-изведбата на Cross Coupe Концепт - Volkswagen
VW ја претстави и дизел-изведбата на Cross Coupe
VW Cross Coupe е хибрид комбиниран со TDI мотор... Повеќе
 
 
 Emerge-E – електричниот спортист на Infiniti Концепт -
Emerge-E – електричниот спортист на Infiniti
Овој концепт-автомобил за прв пат е претставен во Женева... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Range Rover со Evoque Convertible во Женева Концепт - Land Rover Range Rover Evoque
Range Rover со Evoque Convertible во Женева
Land Rover оди по стапките на Nissan со моделот Murano CrossCabriolet... Повеќе