дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА       ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Возевме
 
Возевме
   
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори

Кога било кој од нас ќе помисли на комерцијални возила, едно од имињата кое секогаш паѓа на памет е Ford Transit. Моделите кои се буквално неизбежни на патиштата низ Стариот Континент добија освежување со целосно нови EcoBlue дизел мотори, нов автоматски менувач и нова задна пневматска суспензија...

fotografii фотографии 46 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме - Ford Transit Connect
Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Кога било кој од нас ќе помисли на комерцијални возила, едно од имињата кое секогаш паѓа на памет е Ford Transit. Моделите кои се буквално неизбежни на патиштата низ Стариот Континент добија освежување со цело... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме - Peugeot 308
Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
„Чипувањето“, односно подобрувањето на перформансите на моторот со промена на чипот или на софтверот кај автомобилите е исклучително популарен во последно време, бидејќи за реално ниска цена, се добиваат многу... Повеќе
 
 
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Возевме - Ford Focus ST
Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Koli.com.mk имаше ексклузивна можност да ја проба новата жешка изведба на Ford Focus во Келн, Германија. Спортската изведба на Focus стана икона меѓу жешките компакти благодарение на исклучително високата упра... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Возевме - Suzuki S-Cross - old
Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Новиот компактен SUV освојува со својата просторност, но и неверојатно економичниот дизел мотор... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Возевме - Peugeot 508
Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Класата во која се наоѓаат Passat, Insignia, Mondeo, C5... веќе е побогата за уште еден сериозен играч.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander - old Тест - Oulander со нов 2.2 дизел мотор, со 177 КС Возевме - Mitsubishi Outlander - old
Тест - Oulander со нов 2.2 дизел мотор, со 177 КС
Ако има едно нешто без што не смее да биде еден компактен SUV, тоа сигурно е силен мотор. 2.2 DI-D MiVEC е вистинско надополнување на се она што Mitsubishi Outlander може да го понуди. ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Citroen C4 – поглед одозгора Возевме - Citroën C4
Citroen C4 – поглед одозгора
Како што ништо на светот не е случајно, баравме логика зошто Citroen се одлучи светската промоција на новиот C4 да биде во Малме, Шведска, градот чиј препознатлив знак е Turning Torso кулата... Повеќе
 
 
Citroën C4 Возевме – Citroen C4 Возевме - Citroën C4
Возевме – Citroen C4
Бргу после C3 и DS3, Citroen официјално лансира уште еден мега-популарен автомобил на нашиот пазар. И новиот C4 го дочека светлото на денот.... Повеќе
 
 
C... Cruze Краток тест - Chevrolet Cruze Возевме - C... Cruze
Краток тест - Chevrolet Cruze
Најавите од Chevrolet за Cruze беа спектакуларни. Се најавуваше подигнување на нивото на комфорот и рафинираноста во однос на претходникот, и поставување на нови стандарди во сегментот каде се наоѓа Cruze!... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Возевме Citroen DS3 - вистински пространо и функционално компактно купе Возевме - Citroën DS3
Возевме Citroen DS3 - вистински пространо и функционално компактно купе
Светската премиера во Париз на првиот од серијата DS модели на Citroen ни овозможи првично запознавање со моделот. ... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Престиж, квалитет и врвно возачко доживување Возевме - Citroën C3 - old
Престиж, квалитет и врвно возачко доживување
Градот Рим беше местото каде Citroen се одлучи на светот да му го покаже автомобилот кој треба да биде предводник на генерацијата Citroen автомобили со ново лого – кое во себе ја носи симболиката на квалитет, ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 CC Peugeot 308 CC - Топлес манекен Возевме - Peugeot 308 CC
Peugeot 308 CC - Топлес манекен
На промоцијата во Дубровник, koli.com.mk имаше можност да седне зад управувачот на новиот 308 СС, кабриолет со тврд покрив, кој очекувано, целосно ги освои нашите симпатии. Возните својства, функционалноста и ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 - old 3008 – Првиот Cross-over на Peugeot Возевме - Peugeot 3008 - old
3008 – Првиот Cross-over на Peugeot
Кога размислувавме за насловот за текстот за 3008, дојдовме до заклучокот дека и не мора да има само еден наслов. Како што самиот автомобил не мора да припаѓа само на една класа и да задоволува само одреден кр... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Некои работи се едноставно логични Возевме - BMW M3 Coupe
Некои работи се едноставно логични
Koli.com.mk имаше ексклузивна можност да седне зад управувачот на еден од најомилените и технолошки најнапредните автомобили денес, BMW M3. Дозволете единствените импресии кои ги имаше редакцијата на koli.com.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Coupe 2009 Перфекција Возевме - Mercedes-Benz E-Class Coupe 2009
Перфекција
На промоцијата на безбедносните системи на Mercedes, која ја организираше увозникот на автомобилите на сребрената ѕвезда, МакАутоСтар, редакцијата на koli.com.mk имаше можност да седне зад воланот на новото E5... Повеќе
 
 
Mitsubishi Colt Забава за цела петорка Возевме - Mitsubishi Colt
Забава за цела петорка
Некако несвесно, уште кога го тестиравме, Mitsubishi Colt го поврзавме со кошарка. Насловот гласеше трипл – дабл, што значеше дека ова е автомобил кој во сите важни аспекти за возило од оваа класа, добива пози... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Возевме – Citroen C4

Повеќе >
Citroën C4 Возевме – Citroen C4
 
Краток тест - Chevrolet Cruze
Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Престиж, квалитет и врвно возачко доживување
Citroen C4 – поглед одозгора
Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Возевме Citroen DS3 - вистински пространо и функционално компактно купе
Тест - Oulander со нов 2.2 дизел мотор, со 177 КС
Перфекција
Некои работи се едноставно логични
Архива на Возевме


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил