дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Споредби
 
Споредби
   
Suzuki S-Cross - old Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross? Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross?

Класата која нуди простор за целата фамилија и сиот багаж, многу опрема, коректна цена, но и насмевка на оние кои се уште имаат авантуристички дух, веќе безобразно ги редефинира границите на тоа што е доволно....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
 Се запознавме со брзиот Bentayga со дизел агрегат, но постојат и други брзи дизел автомобили Споредби -
Се запознавме со брзиот Bentayga со дизел агрегат, но постојат и други брзи дизел автомобили
Bentley ни го претстави првиот нивен автомобил со дизелски мотор, кој има врвни перформанси. Но не е единствен... Повеќе
 
 
McLaren 650S Најдобрите седум „Супер коли“ Споредби - McLaren 650S
Најдобрите седум „Супер коли“
Различни производители, различни перформанси, една класа... Повеќе
 
 
Tesla Model S Tesla Model S P85D со неверојатен резултат на тестот на Consumer Reports Споредби - Tesla Model S
Tesla Model S P85D со неверојатен резултат на тестот на Consumer Reports
Според екипата на Consumer Reports, електричниот седан со погон на сите четири тркала, Tesla Model S P85D, на нивното тестирање поминал подобро од било кој друг автомобил досега... Повеќе
 
 
Tesla Model S Режимот на Tesla Model S P85D не е толку „луд“ колку што тврди производителот Споредби - Tesla Model S
Режимот на Tesla Model S P85D не е толку „луд“ колку што тврди производителот
Иако задоволството на клиентите од Tesla Model S е на високо ниво, одвреме-навреме се јавуваат извештаи со одредени забелешки... Повеќе
 
 
Tesla Model S 9 автомобили кои имаат подобро забрзување од Ludicrous режимот на Tesla Споредби - Tesla Model S
9 автомобили кои имаат подобро забрзување од Ludicrous режимот на Tesla
Oд Tesla објавија дека моделот P90D, со новиот Ludicrous режим, е автомобил со најдобро забрзување на пазарот. Проблемот е во тоа што ваквото тврдење и не е баш точно ... Повеќе
 
 
_ Nissan GT-R Nismo против Corvette ZO6 – Кој е вашиот фаворит? (Видео) Споредби - _
Nissan GT-R Nismo против Corvette ZO6 – Кој е вашиот фаворит? (Видео)
Одлуката е навистина тешка, но само еден може да биде најдобар... Повеќе
 
 
Ford Focus ST Вечната дилема ставена на тест: Дизел против бензин (Видео) Споредби - Ford Focus ST
Вечната дилема ставена на тест: Дизел против бензин (Видео)
Дизелските агрегати се најпопуларни досега. Дали бензинот ќе го оправда своето име?... Повеќе
 
 
BMW Видео: Кој е побрз – BMW i8 или M4 Coupe? Споредби - BMW
Видео: Кој е побрз – BMW i8 или M4 Coupe?
Споредба помеѓу забрзувањето на два спортски автомобили, i8 и M4... Повеќе
 
 
McLaren P1 McLaren P1 против Porsche 918 Spyder Споредби - McLaren P1
McLaren P1 против Porsche 918 Spyder
Магазинот Evo овој пат ни овозможи да уживаме во „еден на еден“ споредба на англискиот McLaren P1 против германскиот Porsche 918 Spyder... Повеќе
 
 
Volvo Кој е побрз: камионот Volvo FH или Koenigsegg One:1? Споредби - Volvo
Кој е побрз: камионот Volvo FH или Koenigsegg One:1?
Целта на трката е тестирање на новиот I-Shift менувач со двојна спојка кој се базира на технологијата на спортските автомобили... Повеќе
 
 
_ Што би одбрале – S 63 AMG Coupe или Panamera Turbo S? (Видео) Споредби - _
Што би одбрале – S 63 AMG Coupe или Panamera Turbo S? (Видео)
Иако Mercedes S 63 AMG Coupe има непосредна конкуренција во класата на гранд туринг автомобилите, одлучивме да го споредиме со Porsche Panamera Turbo S... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * Audi R8 против Mercedes S63 Споредби - Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
Audi R8 против Mercedes S63
Погон на задните против погон на сите тркала, V10 против V8 агрегат, се дел од спротивностите инкорпорирани во „борбата“ меѓу Audi и Mercedes... Повеќе
 
 
_ Битка на неделата: BMW M4 против Lexus RC F (Видео) Споредби - _
Битка на неделата: BMW M4 против Lexus RC F (Видео)
Исток против запад во автомобилскиот свет. Во овој случај, BMW M4 против Lexus RC F... Повеќе
 
 
 Вечните ривали ставени на тест: Camaro SS 1LE против Mustang GT Performance Pack Споредби -
Вечните ривали ставени на тест: Camaro SS 1LE против Mustang GT Performance Pack
Споредба која се прави од “почетокот на времето”. Кој е подобар, Chevrolet или Ford?... Повеќе
 
 
BMW M4 Lexus RC F или BMW M4? Споредби - BMW M4
Lexus RC F или BMW M4?
Првите тест возења на Lexus RC F се веќе направени. Впечатоците на возачите се доста позитивни. Сепак и натаму останува дилемата: Lexus RC F или BMW M4 ... Повеќе
 
 
BMW M3 - 2013 BMW M3 против Porsche Macan Turbo Споредби - BMW M3 - 2013
BMW M3 против Porsche Macan Turbo
Погледнете го видеото, можеби крајниот резултат ќе ве изненади... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R против Ferrari 458 Speciale Споредби - Nissan GT-R
Nissan GT-R против Ferrari 458 Speciale
„Убиец на змејови“ е прекар кој што би му прилегал на Nissan GT-R. Овој пат јапонскиот „Godzilla“ се најде во дуел со Ferrari 458 Speciale ... Повеќе
 
 
Audi A3 S3 Дали е Subaru WRX STi подобар автомобил од Audi S3? Споредби - Audi A3 S3
Дали е Subaru WRX STi подобар автомобил од Audi S3?
Директната споредба е најефикасен начин за да го одберете подобриот автомобил, а и покрај тоа што на прв поглед можеби се чини дека двоецот од видеото и не дели многу сличности, сепак податоците на хартија гов... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross? Споредби - Suzuki S-Cross - old
Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross?
Класата која нуди простор за целата фамилија и сиот багаж, многу опрема, коректна цена, но и насмевка на оние кои се уште имаат авантуристички дух, веќе безобразно ги редефинира границите на тоа што е доволно.... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Leon Cupra против Megane RS Споредби - Renault Megane RS
Leon Cupra против Megane RS
Откако Seat Leon Cupra ја презема неофицијалната титула за најбрз автомобил со погон на предните тркала од Renault Megane, со нетрпение очекувавме директна споредба на овие два автомобила ... Повеќе
 
 
McLaren P1 McLaren P1 го „уништи“ Nissan GТ-R во овој меѓусебен дуел Споредби - McLaren P1
McLaren P1 го „уништи“ Nissan GТ-R во овој меѓусебен дуел
Nissan GТ-R е редок пример за автомобил кој лесно може да се носи па дури и да надмине многу поскапи супер автомобили. Сепак, McLaren P1 не спаѓа во оваа категорија ... Повеќе
 
 
BMW M4 Стариот Mercedes C63 AMG подобар од новиот BMW M4 Споредби - BMW M4
Стариот Mercedes C63 AMG подобар од новиот BMW M4
Веќе започнаа тестовите на новите М3 и М4, а мислењата засега се поделени ... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Кој е побрз: Новиот BMW М235i или легендарниот М3 CSL? Споредби - BMW M3 Coupe
Кој е побрз: Новиот BMW М235i или легендарниот М3 CSL?
2011 BMW Серија 1 М Coupe, чини повеќе пари денес, како половен автомобил, отколку во деновите кога можеше да се купи на ново, но по се’ изгледа во ваквиот опис, исто така се вклучува уште еден баварски модел ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Shooting Brake BMW M235i или Mercedes CLA 45 AMG, прашање е сега Споредби - Mercedes-Benz CLA Shooting Brake
BMW M235i или Mercedes CLA 45 AMG, прашање е сега
По долгогодишната борба за што повеќе коњски сили во која автомобилите станаа големи и тешки, производителите повторно се насочуваат кон мали и лесни спортски купеа. Меѓу поинтересните дизајни, секако треба се... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R против Porsche 911 Turbo Cabriolet Споредби - Nissan GT-R
Nissan GT-R против Porsche 911 Turbo Cabriolet
Серискиот Nissan GT-R е исклучително брз автомобил. Толку брз што во последните неколку години беше „трн во окото“ на многу поскапи конкуренти како на пример Porsche ... Повеќе
 
 
Porsche 911 Кој е побрз: SLS AMG Black Series или 911 GT2 RS? Споредби - Porsche 911
Кој е побрз: SLS AMG Black Series или 911 GT2 RS?
Само затоа што одреден автомобил веќе не се произведува (како на пример Porsche 911 GT2 RS), тоа не значи дека не сакме да го видиме во директна споредба со автомобил кој наскоро нема веќе да се произведува (к... Повеќе
 
 
BMW M5 Sedan BMW M5 vs Mercedes-Benz E 63 AMG - Кој вади подобар звук? Споредби - BMW M5 Sedan
BMW M5 vs Mercedes-Benz E 63 AMG - Кој вади подобар звук?
За потсетување, станува збор за два супер моќни премиум модели придвижувани од V8 турбо мотор... Повеќе
 
 
_ Jaguar XFR-S против Mercedes E63 AMG Споредби - _
Jaguar XFR-S против Mercedes E63 AMG
Можеби времето на огромните V8 мотори истекува, но Jaguar и Mercedes се’ уште немаат намера да се откажат од овие агрегати... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 GT3 против Nissan GT-R и McLaren MP4-12C Споредби - Porsche 911
Porsche 911 GT3 против Nissan GT-R и McLaren MP4-12C
Видео кое задолжително треба да го погледнете... Повеќе
 
 
Audi RS6 Битка на двата „најбрутални“ каравани на денешницата Споредби - Audi RS6
Битка на двата „најбрутални“ каравани на денешницата
До неодамна, Audi беше единствениот производител кој на пазарот нудеше караван модели кои под хаубата располагаа со доволно коњски сили за да посрамотат и некој супер автомобил ... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Ford Fiesta против Toyota GT86 Споредби - Toyota GT-86
Ford Fiesta против Toyota GT86
Toyota GT86 во последно време се наметна како совршено решение за ентузијастите со поплиток џеб, но дека конкуренцијата на компактни возила не планира толку лесно да се предаде, најдобро покажува тестот за спо... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Clio RS стравува од 208 GTI и Fiesta ST Споредби - Peugeot 208 GTi
Clio RS стравува од 208 GTI и Fiesta ST
Мали автомобили со моќни мотори - кој не би ги посакал? Во видеото подолу ќе посведочите директна споредба на тројцата конкуренти, а на крајот ќе можете да го видите и резултатот базиран на нивните перформанси... Повеќе
 
 
Suzuki Alto Споредба: Alto vs. Spark vs. i10 vs. Picanto Споредби - Suzuki Alto
Споредба: Alto vs. Spark vs. i10 vs. Picanto
Suzuki најдобар помеѓу малишаните... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Погледнете ги 10-те најбрзи автомобили на денешницата Споредби - Bugatti Veyron
Погледнете ги 10-те најбрзи автомобили на денешницата
Сите знаеме кој е прв на листата. А останатите?... Повеќе
 
 
Volvo S60 Volvo S60 Polestar побрз од Audi RS4 и BMW M3! Споредби - Volvo S60
Volvo S60 Polestar побрз од Audi RS4 и BMW M3!
508-те “коњи” се спротивставија на етаблираната Германска конкуренција... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Кој е најдобар? Polo, Fiesta или Swift? Споредби - Suzuki Swift
Кој е најдобар? Polo, Fiesta или Swift?
На ваше барање, направивме споредбен тест на три од најпопуларните автомобили од ниската класа. ... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 подобар избор од KIA cee’d, според Autobild Споредби - Hyundai i30
Hyundai i30 подобар избор од KIA cee’d, според Autobild
Реномираниот Autobild, преку споредба открива кој автомобил е подобар... Повеќе
 
 
Ford Focus Eco-возилата не се поекономични од стандардните? Споредби - Ford Focus
Eco-возилата не се поекономични од стандардните?
ConsumerReports.org спроведе истражување, на компакт-класата... Повеќе
 
 
 Дали Porsche конечно има одговор на Nissan GT-R? Споредби -
Дали Porsche конечно има одговор на Nissan GT-R?
Новиот 911 е секако подобар од стариот, но дали е тоа доволно... Повеќе
 
 
 Кој е побрз? Audi RS5 или Mercedes C63 AMG Coupe? Споредби -
Кој е побрз? Audi RS5 или Mercedes C63 AMG Coupe?
Дуел на гигантите, или борба само за второ место?... Повеќе
 
 
MINI Cooper Coupe Peugeot RCZ доби сериозна конкуренција- пристигна Mini Coupe John Cooper Works Споредби - MINI Cooper Coupe
Peugeot RCZ доби сериозна конкуренција- пристигна Mini Coupe John Cooper Works
Актуелното купе на годината, Peugeot RCZ доби закана која доаѓа во форма на екстремно забавен и тренди автомобил кој доаѓа од соседите преку Англискиот Канал- Ла Манш... Повеќе
 
 
C... Cruze Astra или Cruze, дали и колку се слични? Споредби - C... Cruze
Astra или Cruze, дали и колку се слични?
Вие прашувате, ние одговараме. Еве одговор на едно интересно прашање, во врска со тоа колку Astra и Cruze се слични автомобили. Прашањето го постави Boban. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Споредба - Mini Cooper S vs Citroen DS3 Споредби - Citroën DS3
Споредба - Mini Cooper S vs Citroen DS3
Ретро vs Aнти ретро. Така најдобро би ја опишале споредбата за која веќе на големо се зборува. Пристигна новиот, потенцијален конкурент за превземање на тронот во класата во кој веќе долги години владее Mini C... Повеќе
 
 
Citroën C5 Споредба - Citroen C5 vs. Mazda 6 Споредби - Citroën C5
Споредба - Citroen C5 vs. Mazda 6
Бизнис лимузините од средната класа, посебно во седан варијанта, секогаш биле присутни на нашите патишта. Тие се мерка за статусот на оние кои ги поседуваат, а и го нудат најдобриот сооднос на комфор и перформ... Повеќе
 
 
Peugeot 207 Споредба - Peugeot 207 vs. Seat Ibiza Споредби - Peugeot 207
Споредба - Peugeot 207 vs. Seat Ibiza
Ниската класа е најомилената класа на возила на нашиот пазар. Има неколку причини за тоа. Цената на овие возила е токму погодена за џебот на нашиот граѓанин, моторите трошат малку гориво, а скоро сите конкурен... Повеќе
 
 
Alfa Romeo Mi.To Споредба - Alfa Mi.To vs. Mini Cooper Споредби - Alfa Romeo Mi.To
Споредба - Alfa Mi.To vs. Mini Cooper
Заедно со новиот koli.com.mk, на сцена стапува и рубриката “Споредба”. Тука ќе ги споредуваме најблиските конкуренти од некоја класа, во неколку најважни критериуми за неа. Ќе има многу интересни двобои, со мн... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Споредба - Mitsubishi Lancer vs. Chevrolet Cruze Споредби - Mitsubishi Lancer
Споредба - Mitsubishi Lancer vs. Chevrolet Cruze
Автомобилите од компактната класа се омилени кај нас, бидејќи нудат речиси оптимум за нашиот пазар. Но, дополнително на просторот внатре, елегантниот дизајн и добтиот статус во општеството, седани изведбите ну... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Вечната дилема ставена на тест: Дизел против бензин (Видео)

Повеќе >
Ford Focus ST Вечната дилема ставена на тест: Дизел против бензин (Видео)
 
Споредба: Alto vs. Spark vs. i10 vs. Picanto
Кој е најдобар? Polo, Fiesta или Swift?
Astra или Cruze, дали и колку се слични?
Споредба - Citroen C5 vs. Mazda 6
Споредба - Mitsubishi Lancer vs. Chevrolet Cruze
Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross?
Погледнете ги 10-те најбрзи автомобили на денешницата
Споредба - Peugeot 207 vs. Seat Ibiza
Споредба - Mini Cooper S vs Citroen DS3
Архива на Споредби


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил