дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на цени, ниво на опрема и перформанси
 
Споредби на нови автомобили
 
 
 
 
  
  Nissan Одберете модел 2.0 16V Acenta 4WD Pack NC
  Qashqai+2
  30900  €
  ПОПУСТ: 0  €
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1997 ccm³
КС 140
   
ОПРЕМА
Клима уред Двозонска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклуч. Со далечинско
Електрика прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 6
   
ПЕРФОРМАНСИ
до 100 km/h 10.9 сек.
Макс. брзина 191 km/h
Потрошувачка 8.4 l/100km
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 4
Должина 454.1 cm
Ширина 178.3 cm
Висина 164.5 cm
Mеѓуоскино растојание 276.5 cm
Капацитет на багажник 190 литри
- со спуштена клупа 450 литри
Резервоар 65 литри
 
   
Последна промена: 12/20/2011
   
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  Метална боја: 600 евра/37080 денари.
   
 
  DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за Nissan Одберете модел,
 
  Прочитај краток опис за Nissan Одберете модел
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
 
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
   
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 

* Податоците за моделските изведби се превземени од авто-импортерите во Македонија.
 
 Најпопуларни автомобили
 
Škoda Octavia 15870 €
 Škoda Octavia 
Ford Focus - 2018 18400 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Nissan Qashqai 21590 €
Ford Kuga MCA 23300 €
Најпопуларни автомобили