дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на цени, ниво на опрема и перформанси
 
Споредби на нови автомобили
 
 
 
 
  
  Nissan Juke 1.6 DIG-T Acenta
  Juke
  23950  €
  ПОПУСТ: 0  €
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1618 ccm³
КС 190
   
ОПРЕМА
Клима уред Автоматска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклуч. Со далечинско
Електрика прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 6
   
ПЕРФОРМАНСИ
до 100 km/h 8 сек.
Макс. брзина 215 km/h
Потрошувачка 6.9 l/100km
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 413.5 cm
Ширина 176.5 cm
Висина 157 cm
Mеѓуоскино растојание 253 cm
Капацитет на багажник 251 литри
- со спуштена клупа 550 литри
Резервоар 46 литри
 
   
Последна промена: 12/7/2014
   
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  Метална боја: 400 евра/24420 денари.
   
 
  DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за Nissan Juke,
 
  Прочитај краток опис за Nissan Juke
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
 
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
   
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 

* Податоците за моделските изведби се превземени од авто-импортерите во Македонија.
 
 Најпопуларни автомобили
 
Škoda Octavia 15870 €
 Škoda Octavia 
Ford Focus - 2018 18400 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Nissan Qashqai 21590 €
Ford Kuga MCA 23300 €
Најпопуларни автомобили