дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на цени, ниво на опрема и перформанси
 
Споредби на нови автомобили
 
 
 
 
  
  Mitsubishi Outlander INTENSE PROMO 2.2 DI-D 150
  Outlander
  33980  €
  ПОПУСТ: 0  €
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1998 ccm³
КС 150
   
ОПРЕМА
Клима уред Автоматска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклуч. Со далечинско
Електрика прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 6
   
ПЕРФОРМАНСИ
до 100 km/h 13.3 сек.
Макс. брзина 190 km/h
Потрошувачка 8.7 l/100km
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 4695 cm
Ширина 1810 cm
Висина 1710 cm
Mеѓуоскино растојание 2670 cm
Капацитет на багажник 519 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 60 литри
 
   
Последна промена: 5/3/2019 1
   
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
   
 
  DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за Mitsubishi Outlander,
 
  Прочитај краток опис за Mitsubishi Outlander
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
 
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
   
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 

* Податоците за моделските изведби се превземени од авто-импортерите во Македонија.
 
 Најпопуларни автомобили
 
Ford Focus - 2018 18400 €
 Ford Focus - 2018 
Ford Kuga MCA 23300 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Nissan Qashqai 21590 €
Ford C-MAX 17400 €
Најпопуларни автомобили