дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на цени, ниво на опрема и перформанси
 
Споредби на нови автомобили
 
 
 
 
  
  Nissan Qashqai 1.2 DIG-T 115 Tekna+ X-Tronic
  Qashqai
  32590  €
  ПОПУСТ: 0  €
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1197 ccm³
КС 115
   
ОПРЕМА
Клима уред Двозонска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклуч. Со далечинско
Електрика прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 5
   
ПЕРФОРМАНСИ
до 100 km/h 10.6 сек.
Макс. брзина 185 km/h
Потрошувачка 6.6 l/100km
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 4394 cm
Ширина 2070 cm
Висина 1595 cm
Mеѓуоскино растојание 2646 cm
Капацитет на багажник 430 литри
- со спуштена клупа 1585 литри
Резервоар 65 литри
 
   
Последна промена: 5/2/2019 1
   
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  Доплати: 700 Еур - Металик боја; 850 Еур - Пакет за безбедност (само со Akcenta); 1.100 Еур - Пакет Nissan Connect (само со Akcenta); 500 Еур - Пакет паркинг сензори (само со Tekna) ; 850 Еур - Пакет Driver Assist (само со Tekna); 750 Еур - Пакет Premium (само со Tekna);
   
 
  DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за Nissan Qashqai,
 
  Прочитај краток опис за Nissan Qashqai
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
 
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
   
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 

* Податоците за моделските изведби се превземени од авто-импортерите во Македонија.
 
 Најпопуларни автомобили
 
Škoda Octavia 15870 €
 Škoda Octavia 
Ford Focus - 2018 18400 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Nissan Qashqai 21590 €
Ford Kuga MCA 23300 €
Најпопуларни автомобили