дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на цени, ниво на опрема и перформанси
 
Споредби на нови автомобили
 
 
 
 
  
  Hyundai Santa Fe - 2018
 
    €
  ПОПУСТ:   €
   
МОТОР
Гориво
Зафатнина ccm³
КС
   
ОПРЕМА
Клима уред
Радио
Централно заклуч.
Електрика прозори
ABS
ESP
Воздушни перничиња
   
ПЕРФОРМАНСИ
до 100 km/h сек.
Макс. брзина  km/h
Потрошувачка l/100km
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати
Должина 4770 cm
Ширина 1890 cm
Висина 1680 cm
Mеѓуоскино растојание 2765 cm
Капацитет на багажник 625 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 64 литри
 
   
Последна промена:
   
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  Кодиран клуч Старт/Стоп копче Smart Key Централна брава Далечинско отклучување со аларм и осветлување на брава Тонирани предни стакла и ветробранско стакло (ламинирани) Заштитна фолија на ветробранско стакло Затемнети стакла назад Халогенски предни светла LED предни динамични прилагодливи светла со двојна проекција Заден спојлер со високо поставено LED СТОП светло Предни и задни LED светла за магла LED дневни и позициони светла Автоматска контрола на светла Задни комбинирани LED светла LED светло во кабина Електрика и греење на ретровизори Електрично склопливи ретровизори со мало светло и трепкачи Кровни носачи Панорамски сончев кров Надворешни кваки со хромиран сјај Хромирана предна маска Хромирани лајсни на вратите Хромирани детали на браник Предни дискови 17” Задни дискови 16” 19” алуминиумски фелни Серво управувач подесив по висина и длабина обложен со кожа и греење Команди на управувачот Воздушни перници х 4 Воздушни завеси x6 Воздушни перници за торзо и карлица АВЅ+ESC+DBC+HAC+ TPMS+ TSA(TRAILER STABILITY ASSIST) Електрика на CHILD LOCK (
   
 
  DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за Hyundai Santa Fe - 2018,
 
  Прочитај краток опис за Hyundai Santa Fe - 2018
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
 
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
   
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 
 
  €
ПОПУСТ:
   
МОТОР
ccm³
   
ОПРЕМА
   
ПЕРФОРМАНСИ
сек.
km/h
l/100km
   
КАРОСЕРИЈА
cm
cm
cm
cm
литри
литри
литри
   
 
 
ДОП. ОПРЕМА
 
DOWNLOAD- ирај
PDF ценовник за ,
Прочитај краток опис за
 

* Податоците за моделските изведби се превземени од авто-импортерите во Македонија.
 
 Најпопуларни автомобили
 
Ford Focus - 2018 18400 €
 Ford Focus - 2018 
Nissan Qashqai 21590 €
Škoda Octavia 15870 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Ford Kuga MCA 23300 €
Најпопуларни автомобили