дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Renault Scenic
Scenic
15790 €- 27590€
   
ПРЕДНОСТИ
• Пространа кабина
• Интелигентна и функционална внатрешност
• Голем багажник
• Квалитетни материјали и завршна обработка
• Тивки мотори

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Малку потврдо подвозје
• Звук од ветерот
• Тешко отстранливи задни седишта
• Просечни возни својства

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 Најпопуларни автомобили
 
Ford Focus - 2018 18400 €
 Ford Focus - 2018 
Ford Kuga MCA 23300 €
Lada Niva 4x4 8990 €
Nissan Qashqai 21590 €
Škoda Octavia 15870 €
Најпопуларни автомобили