дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Hyundai i30 - 2018
i30 - 2018
14500 €- 20800€
   
ПРЕДНОСТИ
• Меко и тивко возење
• Лесен за управување – лесен волан, лесен и прецизен менувач
• Многу опрема за безбедноста уште во основниот модел
• Одлична ергономија и големи, читливи команди
• Лесен за користење мултимедијален систем
• Добро изработена кабина

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Слаб основен бензинец, со висока потрошувачк
• Не дава добар филинг при возење во кривините
• 15 инчни тркала во второ ниво на опрема!?

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 Најпопуларни автомобили
 
Ford Focus - 2018 18400 €
 Ford Focus - 2018 
Ford Kuga MCA 23300 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Nissan Qashqai 21590 €
Ford C-MAX 17400 €
Најпопуларни автомобили