дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Renault Kadjar
Kadjar
   
ПРЕДНОСТИ
• Многу простор и на предните и на задните седишта
• Еден од најголемите багажници во класата
• Одлична возачка позиција и добро распоредени команди
• Меко и удобно возење
• Штедлив и флексибилен 1,5 dCi мотор

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Задната клупа не се лизга и наслоните не се навалуваат
• Премногу звук од тркалата на повисоки брзини
• Ентериерот делува малку застарено
• Мануелните менувачи не се прецизни и имаат долг од

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 Најпопуларни автомобили
 
Lada Niva 4x4 8990 €
 Lada Niva 4x4 
Audi A3 23156 €
Audi A4 31660 €
Nissan Qashqai 21590 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Најпопуларни автомобили