дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Nissan X-Trail
X-Trail
29990 €- 47300€
   
ПРЕДНОСТИ
• Солиден на терен
• Простор и на предните и на задните седишта
• Висока возачка позиција со добар поглед напред
• Добро поставени команди
• Флексибилни седишта – функционалноста е на високо ниво

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Ни доволно удобен ни доволно динамичен
• Гласни и нерафинирани дизел мотори
• Моделите со панорамски покрив имаат помалку простор за главата
• Внатрешноста не оддава премиум чувство
• Повисока потрошувачка во однос на директните конкуренти

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 Најпопуларни автомобили
 
Lada Niva 4x4 8990 €
 Lada Niva 4x4 
Mitsubishi ASX 13980 €
BMW Серија 3 31170 €
Suzuki Baleno 11490 €
Citroën C3 9890 €
Најпопуларни автомобили