дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Ssang Yong Korando
Korando
17200 €- 28000€
   
ПРЕДНОСТИ
• Исклучително пространа внатрешност
• Голем багажник
• Одлична функционалност и солидна ергономија
• Богата опрема
• Ниска цена

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Просечни возни својства и удобност
• Недоволна рафинираност на погонот – моторот е бучен и произведува вибрации
• Пластиката во внатрешноста не прилега на класата
• Недоволно прецизно управување и менувач
• Пад на вредноста

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 Најпопуларни автомобили
 
Ford Focus - 2018 18400 €
 Ford Focus - 2018 
Lada Niva 4x4 8990 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Škoda Octavia 15870 €
Nissan Qashqai 21590 €
Најпопуларни автомобили