дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Споредба на предности и недостатоци
 
Споредба на предности и недостатоци
 
 


 
Fiat Punto
Punto
8490 €- 14900€
   
ПРЕДНОСТИ
• Симпатичен надворешен дизајн
• Квалитетна внатрешност
• Висока удобност
• Одлична звучна изолација
• City мод на работа на воланот, за полесно маневрирање низ градските улици
• Коректна цена и богата опрема

 

НЕДОСТАТОЦИ
• Послаба возна динамика
• Летаргични атмосферски бензинци
• Висока потрошувачка кај атмосферските бензинци
• Помалку прецизно управување

 

  
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 


 
   
ПРЕДНОСТИ

 

НЕДОСТАТОЦИ

 

 Најпопуларни автомобили
 
Lada Niva 4x4 8990 €
 Lada Niva 4x4 
Ford Focus - 2018 18400 €
Jaguar E-Pace - 2018 37900 €
Nissan Qashqai 21590 €
Škoda Octavia 15870 €
Најпопуларни автомобили