дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Mitsubishi > Mitsubishi Eclipse Cross > Цени на моделски изведби
Mitsubishi Mitsubishi Eclipse Cross
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Mitsubishi Eclipse Cross во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.5 4WD cvt instyle
33480
120
2.2DI instyle
39980
150
2.2DI-D 4WD Intense+
34980
150
1.5 2WD cvt intense
28480
6000
1.5 2WD intense
26480
6000
1.5 2WD invite
23980
6000
1.5 4WD cvt intense +
30480
6000
2.2DI 4wd SAM
37980
150
 
Детална табела за цени и опрема на
Mitsubishi Eclipse Cross
1.5 2WD cvt intense
 
28480
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1590 ccm³
КС 6000
   
ОПРЕМА
Клима уред Двозонска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 5
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 9.7 сек.
Максимална брзина 200 km/h
Потрошувачка 7.2
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 4405 cm
Ширина 1805 cm
Висина 1685 cm
Mеѓуоскино растојание 2680 cm
Капацитет на багажник 341 литри
- со спуштена клупа 448 литри
Резервоар 631 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Mitsubishi Eclipse Cross во Македонија
   
Последна промена на: 3/25/2019
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Mitsubishi Eclipse Cross, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Mitsubishi Eclipse Cross со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Nissan Qashqai
 
Nissan Qashqai
21590 - 36590
Ford Kuga MCA
 
Ford Kuga MCA
23300 - 48300
Citroën C5 Aircross - 2019
 
Citroën C5 Aircross - 2019
21990 - 37390
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV Компактни
 
Citroën C5 Aircross - 201921990 €
Ford Kuga MCA23300 €
Great Wall Hover H5 12034 €
Hyundai Tucson17777 €
Hyundai Tuscon - 201818990 €
Jeep Compass - 201725000 €
Jeep Renegade23000 €
KIA Sportage - 201716950 €
Nissan Qashqai21590 €
Opel Grandland X - 201823525 €
Peugeot 300822490 €
Renault Koleos - 201734500 €
Seat Ateca - 201720041 €
Ssang Yong Korando17200 €
Volkswagen Tiguan30443 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Mitsubishi

www.mitsubishimotors.mk

Импортер за Македонија
МакАутоСтар

Тел: 02 / 2 580 - 000

Адр: ул. Индустриска 2

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Mitsubishi модели
ASX Eclipse Cross
L200 Outlander
Outlander PHEV Space Star

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook