дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Peugeot > Peugeot Expert > Цени на моделски изведби
Peugeot Peugeot Expert
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Peugeot Expert во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.6 HDi 27L1H1
16990
90
1.6 HDi 29 L2H1
17990
90
Comfort L2 (8+1)
25610
120
 
Детална табела за цени и опрема на
Peugeot Expert
Comfort L2 (8+1)
 
25610
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1997 ccm³
КС 120
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Нема
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Само напред
ABS Дa
ESP Нe
Воздушни перничиња 2
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 0 сек.
Максимална брзина 0 km/h
Потрошувачка 0
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 2
Должина 513.5 cm
Ширина 219.4 cm
Висина 229 cm
Mеѓуоскино растојание 311.2 cm
Капацитет на багажник 0 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 80 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
ESP: 520 евра/ 32136 денари; Двокрилна стаклена врата со греење и бришач: 300 евра /18540 денари; Мануелен клима уред: 1360 евра/ 84048 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Peugeot Expert во Македонија
   
Последна промена на: 11/20/2015
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Peugeot Expert, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Peugeot Expert со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Crafter
 
Volkswagen Crafter
22234 - 35524
Fiat Ducato Goods Transport
 
Fiat Ducato Goods Transport
20990 - 29500
Citroën Jumper
 
Citroën Jumper
17990 - 21990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Товарни големи
 
Citroën Berlingo VAN - 201912490 €
Citroën Jumper17990 €
Citroën Jumpy Multispace17490 €
Fiat Ducato Goods Transport20990 €
Ford Transit Connect17500 €
Ford Transit Van25500 €
Opel Movano Van24929 €
Peugeot Boxer19900 €
Volkswagen Crafter22234 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТОВАРНИ - МАЛИ       ТОВАРНИ - ГОЛЕМИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Peugeot

www.peugeot.com.mk

Импортер за Македонија
Еуроимпекс

Тел: 02 / 3 111 - 000

Адр: Ул. Трета Македонска бригада бр. 72

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Peugeot модели
108 2008
208 208 GTi
3008 301
308 308 GTi
308 SW 5008 - 2018
508 508 - 2019
508 RXH 508 SW
Boxer Expert
Expert Tepee Partner
Partner Tepee Rifter - 2018
Traveller - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook