дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Peugeot > Peugeot Partner > Цени на моделски изведби
Peugeot Peugeot Partner
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Peugeot Partner во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.6 E 16V Active
15470
90
1.6 HDi Access
16260
75
1.6 HDi Access Combi N1
15300
75
1.6 HDi Active
16860
75
1.6 HDi C1
13980
75
1.6 HDi C1 Plus
14620
75
1.6 HDi L1
15040
90
1.6 HDi VTC
18260
90
 
Детална табела за цени и опрема на
Peugeot Partner
1.6 HDi Active
 
16860
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1560 ccm³
КС 75
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Нема
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Само напред
ABS Дa
ESP Нe
Воздушни перничиња 2
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 0 сек.
Максимална брзина 0 km/h
Потрошувачка 0
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 2
Должина 438 cm
Ширина 181 cm
Висина 180.3 cm
Mеѓуоскино растојание 272.8 cm
Капацитет на багажник 0 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 60 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
Воздушна перница за совозачот и странични воздушни перници напред: 680 евра/ 42024 денари; Клима уред: 1110 евра/ 68598 денари; ESP: 630 евра/ 38934 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Peugeot Partner во Македонија
   
Последна промена на: 11/20/2015
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Peugeot Partner, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Peugeot Partner со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Opel Combo Van
 
Opel Combo Van
13213 - 17860
Opel Corsa Van
 
Opel Corsa Van
9984 - 14841
Peugeot Partner
 
Peugeot Partner
13980 - 18260
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Товарни мали
 
Citroën Berlingo Furgon14000 €
Citroën Jumpy18490 €
Fiat Doblo Cargo12500 €
Ford Fiesta Van10900 €
Opel Combo Van13213 €
Opel Corsa Van9984 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТОВАРНИ - МАЛИ       ТОВАРНИ - ГОЛЕМИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Peugeot

www.peugeot.com.mk

Импортер за Македонија
Еуроимпекс

Тел: 02 / 3 111 - 000

Адр: Ул. Трета Македонска бригада бр. 72

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Peugeot модели
108 2008
208 208 GTi
3008 301
308 308 GTi
308 SW 5008 - 2018
508 508 - 2019
508 RXH 508 SW
Boxer Expert
Expert Tepee Partner
Partner Tepee Rifter - 2018
Traveller - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook