дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Lancia > Lancia Delta > Цени на моделски изведби
Lancia Lancia Delta
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Lancia Delta во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.4 M-Jet 105 Silver
20900
105
1.6 M-Jet 120 Gold
23000
120
1.6 M-Jet 120 S
23000
120
 
Детална табела за цени и опрема на
Lancia Delta
1.4 M-Jet 105 Silver
 
20900
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Дизел
Зафатнина 1598 ccm³
КС 105
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 6
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 0 сек.
Максимална брзина 0 km/h
Потрошувачка 4.6
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 452 cm
Ширина 180 cm
Висина 150 cm
Mеѓуоскино растојание 270 cm
Капацитет на багажник 380 литри
- со спуштена клупа 165 литри
Резервоар 58 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Lancia Delta во Македонија
   
Последна промена на: 3/10/2015
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Lancia Delta, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Lancia Delta со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Audi A3
 
Audi A3
23156 - 37183
Mercedes-Benz A-Class
 
Mercedes-Benz A-Class
25490 - 52760
Audi A3 Sedane
 
Audi A3 Sedane
24567 - 39003
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум компактни
 
Alfa Romeo Giulietta 201919500 €
Audi A323156 €
Audi A3 Sedane24567 €
Citroën DS421490 €
Mercedes-Benz A-Class25490 €
Mercedes-Benz B-Class24930 €
Volvo V4027200 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Lancia

www.automobilesk.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 – 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Lancia модели
Delta Ypsilon

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook